m Commentaar Weekagenda Er komt een hoog hek voor het terrein van Oud-Hortuszicht Kerk niet akkoord met bouw bejaardencomplex Teach-in over Midden-Oosten rgesteld voor Gras in brand Kerk Verbetering van brommer leidde tot vernietiging Geslaagden Rijnlands Lyceum Oegstgeest en Wassenaar Ds. De Wit veertig jaar predikant tl VIE I El USE COI RANT DINSDAG 13 JUNI 1967 Dinsdag (13 juni) idhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw- Is Ned. Gemeenten. eestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Emigrat i ecentrale. N HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Comedie met ,In wankel evenwicht' den Woensdag (14 juni) riehte jderkerk, 8.15 uur; concert Brabants was k-Ensemble. ese mwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur' kuur sociale raadsvrouw. Ijkgebouw „De Goede Herder", Oude 13. 20.30-21.30 uur: gesprekskring icht Schakel", inschrijving nieuwe leden. JN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Comedie met ,In wankel evenwicht'. N HAAG Zuiderpark. 2 uur ijze l Trom en zijn aap". Donderdag (15 juni) Leiden Ned. Chr. Reis Vereniging: U( iciit naar de Holterberg. i otine Clos en Leembruggen, Derde envestgracht, 7.30 u.: contactavond Leiden Philatelic#. 5*0 J jkgebouw De Goede Herder. Oude 8 uur: kring De Schakel, ds. Van ga te Rijnsburg over ,.De kerkgang lactie] ,ze tüd". atsini HEVENINGEN Circus-theater: - Residentie-Orkest, Ned. Kamer solisten van Nat. Ballet. HEVENINGEN strand. 10.30 uur jjolese 707 -kun' ,'erk. Vrijdag (16 juni) iteitei J der Werfpark. 7.30 uur: vertrek L,eidei Protestmars Vietnam-comité Lei- an A 249 e straat 85, 8 uur: afd. Leiden EHBO. ien zl ring eenheidsdiploma aan geslaas- in de v N HAAG Kloosterkerk, ïdheel bespeling Bernard Renooy. HAAG Zuiderpark, 8 uur: Di* Operettespelers met lm Wpissen Zaterdag (17 juni) rekerk. 8.30 uur: Holland Festival. Leidensis, Leidse composities van en met 18de eeuw, Ned. Madri- r, instrumentaal ensemble Pieter ndaal, medewerking van sopraan, ïlavecimbel en orgel, o.l.v. Herman f and zijn jver N HAAG Diligentia, 8.15 uur: gi- sstival IEVENINGEN Circus-theater. Ned. Danstheater. Welke apotheek 7 jpend voor spoedeisende gevallen- ïeek Tot Hulp der Menschheid. yacht 48, tel. 21060. nachtdienst van Apotheek R. van t Smallenbroek te LEIDERDORP waargenomen door Apotheek Tot der Mensheid. OEGSTGEESTSE Apotheek en Apo- VOORSCHOTEN zijn de gehele geopend. Films jnera (2.30, 7 en 9.15 uur): Arabesk 0edac f'i zont ste zc de kt id he "e disci |e. 9 15 uur): Loon 9.15 uur): Primitief i 9.15 uur): Duel in i 9.15 uur): Een engel i 9.15 uur): Irma la (2.30, 7 er ad (18 jaar), r (2.30, 7 e i (18 jaar) (2.30, 7.15 (18 jaar), dio (2.30, 7 ei (14 jaar) (2.30, 7 (18 jaar). BadinricbtUifeD gemeentelijke Dadinrichtingen zijn e volgende tijder geopend idestraai lb maandag geslotei ag 9—11.15 u en 13 30—17.15 u. isdag gesloten, donderdag 13.30- u vrijdag 9—11.15 u. en 13 30—18.4a j terdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 der Werfstraat 39: maandag en ag gestolen woensdag 811.15 en -17.15 u.. donderdag 8 3011.15 *r -18 15 u.. vrijdag 8 3011.15 u ar. -18 45 u„ zaterdag 7.3011.15 en >16 30 u Molenmnseum Ien De Valk: geopend dinsdag tot zaterdag van 10 tot 5 uur zon- n 1 tot 5 uur Maandags geslo- Tentoonstellingen ismuseum voor Volkenkunde: ten- telling Bali, beeld en droombeeld oktober Lakenhal: tentoonstelling ..Schatten Leidse bibliotheek" (handschriften iljlstreerde werken, kaarten en atlas- lit het bezit van de Unlversitelts- Jifitheek). van 2 tot en met 25 juni van 10 tot 5 u.. zondags van 1 toi SENAAR Kunstzaal Heuff. a 7: tentoonstelling van schilde- tekeningen en etsen door Fer I aart (Leiden), van 12 tot en met 28 dagelijks van 10 tot 5 u. ook op agavond van 8 tot 10 uur, zondags lfllten Vrede voor Israël" 11 Leiden: 5886,02 1IDEN De gisteravond gehouden neling Vrede voor Israël heeft ",02 opgebracht. Toegang na zonsondergang gesloten LEIDEN Het was een nogal dorre agenda waar de gemeenteraad zich gistermiddag moest doorheen werken. Dank zij het hek dat de vrije speelgelegenheid op het terrein van Oud-Hortuszicht aan de Witte Singel zal afsluiten om deze gelegenheid voor de jeugd als de duisternis een maal is gevallen niet al te vrij te maken brak toch nog een keer het zonnetje door het wat grijze wolkendek heen. De heer Versnel had namelijk ii toelichting van B. en W. gelezen dat de kant van de Witte Singel een hek van twee meter hoogte zou wor den opgetrokken met een opening die avonds zou worden afgesloten. Hij vroeg zich af, of dit wel esthetisch verantwoord was. Andere plaatsen in de stad worden tooh ook niet afge ven Er zijn, volgens de heer Ver- 1, tientallen plaatsen in Leiden ir kan gebeuren wat u hier wilt voorkomen. Ik zou willen voorstellen een proef te nemen met geen hek. Laten wij dan maar eens kijken •at dat oplevert. Is het resultaat on bevredigend, dan kunnen wij altijd nog besluiten tot plaatsing van een hek. Wij moeten ook een beetje ver trouwen hebben in onze jeugd Als je al met een hek gaat beginnen, waar blijf je dan. Zijn pleitrede had wel een amusant aar geen zakelijk effect. Wethouder Menken antwoordde dat het hek vooral wordt geplaatst om vernielin gen op de speelplaats te voorkomen. Bovendien is het in het belang van het rusthuis Groenhoven dat de gele genheid na zonsondergang gesloten is. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 Eindexamen HBS-a LEIDEIN Aan het chr. lyceum Kagerstraat 1 slaagden voor het eind examen HBS-A: Boudy Arentshorst, Sassenheim; Bep van den Broek-Oegst- geest; Bert Carstens, Oegstgeest; El- zeliene van Duyn, Katwijk; Willem Flim. Oegstgeest; Bouke van Gosliga, Rjjnsburg: Bert de Graaf, Leiden; Ma rian Hakkenberg, Leiden; Gerda van Klaveren, Rijnsburg; Margriet Kralt, Rijnsburg; Annet Kromhout, Rijns- burg; Jan Kuivenhoven, Rijnsburg; Mar ja van der Kwaak, Sassenheim; Joost Minnaard, Zoeterwoude; Rik van Osnabrugge, Leiderdorp; Maart je Raap horst. Leiden; Coby Roest, Zoeterwou de; Maarten Sobels. Oegstgeest; Anne- e Venekamp, Katwijk: Henk Vis. Leiden; Bert Westra, Rjjnsburg. Geslaagd voor kleuterleidster LEIDEN Aan de kweekschool voor voorbereidend onderwijs, Vliet 8, zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het A-diploma kleuterleidster: A. E. an Amerongen. Wassenaar; A. S. Bakker, Leeuwarden; A. Bartelsman, Leiden; D. C. vari den Bergen, Rotter dam: J. Bergman, Leiden; A. P. Bertsch Rijswijk; A. C. van Beveren, Zoeter woude; M. A- Bulk, Woubrugge; G. Bunschoten. Wassenaar; I. van Dijk, Voorschoten; M. J. van den Ende, Den Haag; J. van Eyle, Rotterdam; A. Hoo- gendijk, Aerdenhöut; M. W. de Jong, Hernen (Gem. Bergharen); J. H. van Keppel. Wassenaar; M. Kraal. Leid- schendam; M. Kosten, Leiden; T. J. A. Laros, Alphen a.d. Rijn; J. van der Linden, Katwijk aan Zee; A- M. Nolst Trenité, Velsen-N; M- L. Noordhoek, Bodegraven; M. Onvlee, Leiden; M. C. van Os, Amersfoort; W. I. Paling- 'stgeest; M. Pouw, Leiden; J. B. M. „i Praag, Noordwijkerhouit; B. van der Reijden, Leiden; J. H. J. C. Roosen, Oegstgeest; M. van der Steen, Leiden; J. Uittenbogaard, Noordwij kerhout; A- an der Veen. Oegstgeest; S. J. J. de Vries, Den Haag; M. O. I. van Waas dijk, Den Haag: G. Wolthuis, Uithui zen; C. Chr. Vijlbrief, Leiden; J. P. 't Wout, Amsterdam. Naar het voorstel van B. en W. mee deelt, is het plan in hoofdzaak bestemd voor de oudere jeugd, ofschoon er ruimte is vrij gehouden voor een kleu terspeelplaats met zandbak, speel- werktuigen en banken. Kosten f 24.800. Over een afscheiding met Groenhoven zal nog worden gespro ken. Er was een brief van dit bejaar dentehuis binnengekomen om daarop de aandacht te vestigen. Schooladviesdiensi De raad sprak zijn tevredenheid uit over de instelling van een schoolad viesdienst. B en W deelden mee, dat zij voor de functie van gemeentelijk inspecteur van het onderwijs de hui dige adjunct, de heer J. J. van Riesen, de geschikte persoon vinden. De be doeling is, hem per 1 augustus in deze functie te benoemen. De stichting Leids Vakantie-kinder feest krijgt een bijdrage van f 3000 in het tekort over 1967. Op een vraag LEIDEN Een aantal leden van de Leidse universiteit (studenten, hoog leraren en een studentenpredikant) wil binnenkort een teach-in houden over het Midden-Oosten, In een ver zoek aan het praesidium facultatum om zo'n teach-in te organiseren, spreekt men van de „veelal eenzijdige en emo tionele reacties van radio, pers en te levisie in ons land, waardoor een ramp zalige simplificatie in de openbare me ningsvorming wordt teweeg gebracht". De groep ondertekenaars, bij wie zich ook de voorzitter van de Socialis tische Jeugd afd. Leiden heeft aange sloten, wil o.m. de volgende punten op deze teach-in behandeld zien: de welvaart van de Arabische lan den vergeleken met die van Israël en in verband daarmee de noodzaak van ontwikkelingshulp aan de Arabische landen; de integratie van Israël in de Ara bische wereld en de standpunten die de betrokken regeringen in de loop van de tijd dienomtrent hebben ingenomen; de rol die westerse belangen en machtspolitiek in het conflict hebben gespeeld en nog spelen. zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Hulp aan Israël uit Oegstgeest OEGSTGEEST Ten behoeve van de economische hulp aan Israël worden deze week in de gemeente geldinza melingen gehouden. Op verscheidene plaatsen worden bussen geplaatst (o.m. in het raadhuis en in de scholen). Leer lingen van het Rijnlands lyceum zullen voorts collecteren. De actie wordt af gesloten op zondag 18 juni met de plaatsing van bussen in alle kerken. verklaarde wethouder Sannes uitdruk kelijk dat hierin niet een precedent mag worden gezien; elke aanvraag financiële tegemoetkoming, van welke kant ook, zullen B. en W. nauwkeurig beoordelen. Besloten werd tot instelling van een commissie van advies betreffende de algemene bijstandswet. De heer La- mers zag in deze commissie een mid del tot democratisering van het be stuursapparaat. Er ztjn veel beleids onderwerpen die de aandacht vragen. Goede wil bij commissie en gemeente bestuur zal een vruchtbare functie vervulling kunnen betekenen. Bij het voorstel tot indeling van de Beestenmarkt in parkeervakken be loofde wethouder mevrouw Den Haan dat de mogelijkheid van het oprijden van de Steenstraat van de Tweede Binnenvestgracht af (bij de Turk) dui delijk zal worden aangegeven. Mr. Portheine vroeg dit met het oog op de tegenover de Beestenmarkt geves tigde horecabedrijven. Percelen weiland met opstallen in de Barrepolder te Zoeterwoude zullen worden aangekocht voor de bouw van een elektrische centrale. Mevrouw drs. J. K. Oosterhof-San- ders en prof. dr. P. H- van Laer wer den benoemd tot lid van het college van curatoren van het gymnasium. Zilver voor drie poïoërs (Van onze waterpolomedewerk- ster) LEIDEN Bij de Leidse zwem- en polovereniging De Sleutelstad hebben gisteravond drie spelers hun zilveren" polo jubileum gevierd: Bert van Hooidonk (42), Piet Eradus (44) en Jan Dool (41). Inde wedstrijd van het derde zevental tegen de OZV-reserves toonden de „oud jes" het met een 82 zege nog lanp niet verleerd te zijn. De echtgenotes van de waterpolo- jubilarissen, die sinds de op richting in 1946 lid zijn en vele jaren deel uit hebben gemaakt van het eerste team. werden door vice-voorzitter Kiemolt in de bloemetjes gezet. LEIDEN Gisteravond omstreeks 8 uur is het gras langs de spoorlijn ter hoogte van het Haarlemmerviaduct over 60 m2 in brand geraakt. Het is vermoedelijk aangestoken. De brand weer heeft het vuur gedoofd. voorstel aan de orde tot koop van grond aan dc Bralimslaan voor de bouw van een Hervormde kerk met centrum. Het voorstel werd uiteraard aangenomen maar pas toen de heer Frans van de P.S.P. had ge zegd, dat hU het einde van de samen werking tussen Hervormden en Ge reformeerden wel betreurde. Immers, de Bevrijdingskerk wordt al jaren gemeenschappelijk gebruikt en dat wordt straks dus anders. Wij geloven niet, dat de bouw van een Hervormde kerk in Zuid-West de samenwerking tussen de beide Ker ken zoals die in de loop der jaren is gegroeid nadelig zal beïnvloeden. Daarvoor is deze te hecht geworden. De beide kerkeraden zullen dat zeker weten te voorkomen. Er zal allerlei werk blijven dat gemeenschappelijk ter hand wordt genomen en de bouw van deze kerk zal evenmin betekenen dat het houden van gemeenschappe lijke kerkdiensten op bepaalde dagen niet meer wordt overwogen. Toch kunnen wij ons wel voorstel len dat sommigen het niet meer sa men gebruiken van deze ene kerk als een verlies beschouwen. Het blijft jammer dat de beide Kerken jaren geleden niet hebben besloten tot de bouw van één kerk met twee vleu gels, een voor het wijkwerk van de Geref. Kerk en een voor het wijk werk van de Herv. Gemeente, een re geling die al in vele steden, tot we derzijds genoegen, is toegepast. Er zijn mensen die deze oplossing aan voelen als een verstandig vooruitlo pen op een mogelijke inniger toena dering tussen deze beide Kerken in de toekomst. Men ziet er méér in dan louter financieel voordeel. Het kan de presentatie van de Kerk tegenover de „buitenwereld" on den duur ook ten goede komen. De opmerking van de heer Frans bepaalt ons in ieder geval wél bij de vraag, of het in deze tijd nog wel verantwoord is dat in de nieuwe wijken van steden en dorpen elke Kerk zonder te letten op de andere voor haar eigen onderdak blijft zor gen en of de Kerken door een te veel op zichzelf gericht beleid niet onno dig lasten op zich nemen die beter voor andere doeleinden konden wor den gedragen. LEIDSE KANTONRECHTER LEIDEN Een 19-jarige fabrieks arbeider uit Noordwijk liep aardig te gen de lamp, toen hij zijn bromfiets uitleende aan een buurjongen van nog geen 16. Toen deze op de Lammen- schensweg in Leiden werd aangehou den. kwam aan het licht dat door al lerlei verbeteringende bromfiets bijna een volwaardige motorfiets was geworden. De ontdekking kwam de Noordwijker op twee processen-ver baal en de inbeslagneming van de zelf gemonteerde onderdelen te staan. Van de brommer bleef daardoor weinig meer over dan het frame. De doe-het-zelver verzekerde de kantonrechter gisteren dat hij zich in tussen een „normale" bromfiets heeft aangeschaft. De officier eiste twee geldboeten van f 40 subs. 16 dagen en vernietiging van de in beslag genomen onderdelen. De kantonrechter veroor deelde tot f 80 boete, waarvan f 20 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en de geëise vernietiging van de onderdelen. Geen voorrang De andere zaken die de kantonrech ter te behandelen kreeg, boden weinig afwisseling. In de meeste gevallen ging het om automobilisten die geen voor rang hadden verleend. Een 24-jarige monteur uit Leiden, die op de avond van de 11e november geen voorrang had verleend, waar door een andere auto tegen een paal botste, had alle moeite gedaan zich aan een vervolging te onttrekken. Na het incident had hij onmiddellijk zijn auto verkocht, zodat het de politie nogal wat moeite had gekost de mon teur op te sporen. Achteraf was gebleken dat verdach te ook nog onverzekerd had rondge reden, zodat wel begrijpelijk werd dat hij er zo snel vandoor was gegaan. De officier eiste een boete van f 100 subs. 20 dagen. De monteur, die zich volkomen onschuldig voelde, vond die boete nogal aan de hoge kant, maar de officier vond dat hij blij mocht zijn dat hij niet was vervolgd wegens on verzekerd rijden. De kantonrechter veroordeelde de monteur ten slotte tot een boete van f 75 subs. 15 dagen. Een 19-jarige monteur uit Oegst geest voelde zich al evenmin schuldig aan een botsing die hij had veroor zaakt door geen voorrang te verlenen aan een van rechts komende auto. Hij vond dat de bestuurder van die auto, die na de botsing meteen rijp voor de sloop was, ook wel eens had mogen afremmen. De officier eiste f 75 boete subz. 15 dagen. Omdat verdachte ruim f 1300 schade had moeten betalen, veroor deelde de kantonrechter hem tot f 00 subs. 12 dagen. JONGEN GEWOND IN ZWEMBAD LEIDEN In het zwembad De Vliet kreeg de 13-jarige B. van der Steeg uit Leiden gistermiddag om streeks half vijf een hersenschudding, toen een andere jongen vanaf de kant boven op hem sprong. De E.H.D. heeft hem naar een ziekenhuis gebracht. Promotie in Leiden LEIDEN De heer J. W. Roelofsch, geboren te Velp, gemeente Rheden, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „Structuur en magnetische eigen schappen van enige ternaire over- gangsmetaalpnictiden". Promotor was prof. dr. A. E. van Arkel. Verrassing in raad van Alkemade ALKEMADE De raad kwam gis- jaardenwoningencomplex, hebben wii teravond in voltallige zitting bijeen ter afwerking van een agenda met enkele zeer belangrijke punten. Bij de ingekomen stukken was o ni. de mededeling van het besluit van 3. en W. de heer P. H Reijs te Dongen te benoemen in vaste dienst als hoofd commies ter secretarie, afd. financiën, belastingen, onderwijs en personeelsza ken, ter voorziening in de door het vertrek van de heer C. G. van Diepen ontstane vacature. De raad ging akkoord met het voor stel tot wijziging van de pensioens grondslag van de oud-gemeentesecretn- ris als gevolg van herziening met te rugwerkende kracht van de provin ciale bezoldigings regeling voor ge meentesecretarissen. Ook ging de raad akkoord niet het voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening, een instruc tie voor de ambtenaren van het bouw en woningtoezicht een verordening op de recreatiewoonverblijven en een re geling inzake het welstandstoezicht oo bouwwerken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad tot aankoop van 1.61.10 ha te Oud Ade in verband met vergroting van het voor dat dorp gel dende bestemmingsplan, dit tot uitbrei dingsmogelijkheden voor e.v. woning bouw aldaar. De heer G. J. v. Leeuwen kon hierbij nog geen nadere medede lingen verkrijgen over de inhoud van dit bestemmingsplan. Over het voorstel tot aankoop van een aantal panden met ondergrond aan het Noordeinde/Kerk weg te Roelof- arendsveen (inclusief Pancratiuszaal) ten behoeve van de bouw van een be- OEGSTGEEST Aan het Rijn lands Lyceum alhier slaagden: Gym nasium-A: Mariëtite Admiraal, Oegst geest; Rudolf Raaff, Oegstgeest; Frank Stadermann, Katwijk; Lian Tjoa. Sassenheim; Barbara Vogelen zang, Oegstgeest. Gymnasium-B: Wilco Boer, Sassen heim; Ruurd de Boer, Oegstgeest; Jan Jaap de Graeff. Oegstgeest; Annelies de Gruyter, Voorhout; Thijs Kok, Oegstgeest; Jaap Kool. Oegstgeest; Phyllis Kreukniet, Oegstgeest; Frits Looher, Oegstgeest; Evert Mol, Oegst geest; Jan Stienstra, Oegstgeest; Har ry Tienstra, Noordwijkerhout; Kees Tjeenk Willink, Noordwijk; Roeland Walburgh Schmidt, Oegstgeest;. H.B.S.-A: Sjaak Biemond, Abbenes; Arthur Broekstra, Sassenheim; Anne lies de Bruyn, Leiden; Adriaan Dol, Lisse; Piet Jan Gaillard, Leiden; Mari anne den Haan, Rijnsburg; Jan Hofstee, Leiden; Flip Kromhout, Rijnsburg; Heieen van de Mey, Oegst geest; Emilie Pauli, Warmond; Aart v. de Perk, Oegstgeest; George Ruyg- rok, Leiden; Noor Samkaliden, Oegst geest; Steven Spaargaren, Leiden; Da vid Taudin Chabot, Leiden; Rob Tib- boel, Lisse; Pieter van Vlaardingen, Waddinxveen. H.B-S.-B: Nanning An es, Oegst geest; Jan Piet Bertz, Katwijk; Piet Blanken, Leiden; Tonnie Evers, Oegst geest; Jaap Frijling, Leiden; Arend Hagedoorn, Oegstgeest; Tjebbe Jager, Voorhout; Joost Kist, Oegstgeest; Ernst Koningsveld, Oegstgeest; Dirk Meijer, Sassenheim; Ed Reidsma, Kat wijk; Els Schimmel, Noordwijk; Jaap van Toorenburg, Oegstgeest; Arjen van Vemde, Warmond; Maarten Hage naar, Oegstgeest; Olof Koekebakker, Oegstgeest; Zeno Lampe, Leiden; Tin eke van Lochem, Voorhout: Nelleke Maan, Oegstgeest; Jan Willem Maver, Katwijk; Renske Modderman, Oegst geest; Sonja Neervoort, Oegstgeest; Arja Olivier, Oegstgeest; Kees Rik- kert, Noordwijk; Diederik Schaberg, Leiden; Herman Vonk, Noordwijk; Karei Zwarenstein, Oegstgeest. Rijnlands Lyceum Wassenaar: Geslaagd voor het diploma M.M.S.: Marijke Bakker, Annemarie Be renschot, Joyce Bikkers. Margretha Bierens de Haan, Ety Bischoff van Heemskerck, Franciska van den Burg, Mariët Glotzbach, Marijke Dre- wes, Marina Hanraets, Bregtje Everts, Heieen Heyning, Olga Ger ritsen, Liselot Huitema, Lavinia de Graaf, Marja van Hulst, Marijke de Haan, Saskia Kerdel, Jacky Leef lang, Cornelia de Roos, Mariëtte van der Leeuw, Marina de Ruyter de Wildit, Wiedje van Lookeren Campagne. Mar ja Samson, Hilde Samuels de Wilde. Danne Smith, Marie Schetters, Emilie Verspyck Mijnssen, Astrid Starren- burg, Ronny Vink, Henriët van der Velde, Erlandine Waller, Maggie Ven ekamp. Marjo Will. Ilona Zijlmans. Madeleine van der Wijck. reeds eerder uitvoerig geschreven. De voorzitter kwam met het verras sende verzoek dit voorstel terug te ne men, aangezien het bisschoppelijk toe zicht op het financieel beheer van kerkbesturen niet akkoord gaat met de overeenkomst van kerkbestuur en ge meente. Na overleg met deze instantie hoopt het college ter behandeling hier voor een bijzondere raadsvergadering uiit te schrijven. De heer N. J. Verhaar vond dit een complete verrassing, aangezien toch ook van deze kerkelijke overheid meer begrip voor de bejaardenzorg verwacht mocht worden. Hij betreurde dit ten zeerste, aangezien nu de kans bestaat dat deze woningen op een andere plaats gebouwd moeten worden. De heer P. H. Verdel wilde voors hands deze houding maar toeschrijven aan ondeskundigheid in deze zaak. Na dat hierover ook nog het woord wa: gevoerd door de heer G. J. van Leeu wen en W. J. C. Versteegt, werd het voorstel terug genomen. De raad bekrachtigde het voorstel tot aankoop van het pand Langeweg 1 'e Roelof a rendsveen van de Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouwen ten behoeve van de sanering van de Noord- hoek, alsmede tot verlening van het hiervoor benodigde krediet ad f 32.000 Op het voorstel tot huur van een per ceel grond aan de Langeweg ten be hoeve van verplaatsing van de bushalte Noordhoek, alsmede tot beschikbaar stelling van een krediet voor aan die verplaatsing verbonden kosten was een bezwaarschrift binnengekomen van ze ven bewoners van de Langeweg, ge richt aan de raad De voorzitter kon echter de hierin vervatte bezwaren niet delen. Na en kele suggesties t^n aanzien hiervan door de heren P- C. W. v. d. Meer, N. J. Verhaar en N. J. Rietbroek, waarbij de heer W. J. C. Versteege meer een taak zag voor de busonderneming, werd het voorstel aanvaard, al zullen B. en W deze zaak nog nader bezien. Voor de bouw van in totaal 32 gesub sidieerde woningen, w.o. een bouwplan van zes woningen onder architectuur van de heer G. F. Stroek te Oude-We- tering, besloot de raad tot verkoop van resp. 4086 cA en 944 cA bouwgrond gelegen in het bestemmingsplan „De Godh" voor f 25 per cA aan de hier voor aanwezigen gegadigden. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat voor nog vier gegadigden overeen stemming was verkregen sprak de heer N. J. Verhaar een waarderend woord tot B. en W. voor hun werkzaamheden om het woningprobleem te verlichten Voor het leveren en plaatsen van een 3-klassige houten noodsdhool, alsmede voor de eerste inrichting daarvan, ten behoeve van de R-K. ulo te Oude We tering. waarop wij reeds eerder Puzzelpromiiienten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 3 juni zijn: le prijs f 5: mej. B. E. Fröberg, Ambonstraat 28, Alphen aan den Riin; 2e prijs f 2.50: R. Marseille. Von Böninghauscnlaan 10, Lisse; 3e prijs f 2.50: mevrouw L. Plug, Zoutmanstraat 29, Noord wijk aan Zee. meer uitvoerige toelichting hebben ge geven, werd de raad verzocht het De- nodigde krediet van f 55.573,04 te wil len verlenen, waartoe werd besloten. Bü de rondvraag werd meegedeeld dat plannen bestaan voor bejaarden- woningen te Rüpwetering. Het is zelfs prettig te mogen zeggen, aldus de voorzitter, dat het R-K. Kerkbestuur *e Rijpwetering hiertoe al met voorstellen is gekomen en grond beschikbaar wil stellen. De heer P. H. Verdel bracht weer de plannen voor een veldijsbaan ter sprake. De ijsverenigingen van Roelof- arendsveen en Oude Wetering werken hiertoe samen. Er zijn al ruim 1300 be talende sympathisanten. Spr. uitte de wens dat ook het college van B. en W. zal willen samenwerken met deee ijs- verenigingen om voor het komende winterseizoen een veldijsbaan te kun nen realiseren. De heer P. C. W. v. d- Meer achtte de verkeersborden aan de Alkemade - laan belemmerend voor het uitzicht bij het oversteken voor het verkeer naar de Sotaweg te Roelofarendsveen. De problemen rondom dit kruispunt zijn in studie bij B. en W. Hierna ging de raad in besloten zit ting om, na afloop in het openbaar nog een besluit te kunnen nemen ter op lossing van het parkeerprobleem te Kaag. Gereedschappen gestolen LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een keet van een loodgietersbedrijf aan de Wassenaarde weg. Vermist worden een boortol (f 170), een boortol (f 300), een slijptol (f 550) en een soldeer- brander (f 50). LEIDEN Maandag 19 juni, zal het veertig jaar geleden zyn, dat ds. J. d» Wit. nu emeritus, het predikambt aan vaardde in Vollenhove. Daarvoor was hij hulpprediker te Heemstede geweest. Ds. De Wit werd 12 januari 1901 te Noordwijkerhout geboren, bezocht het gymnasium te Leiden en studeerde vervolgens aan de Rijksuniversiteit al hier. Op 19 juni 1927. werd hij in het pastorale anubt, door dr. L. D. Terlaak Poot, toen te Haarlem, bevestigd. Ja. nuari 1930 deed hij intrede te Leid- schendam. Drie jaar later, 23 juli 1933, verbond ds. De Wit zich aan de Leidse Hervormde Gemeente, als opvolger van ds. A. P. Meeter. De latere „Rem- brandtwijk", met als wijkcentrum „Re- hoboth", werd hem ter bearbeiding toegewezen. Hier heeft hij gewerkt tot 1962, toen hij zidh als full-time-predi- kant aan het Diaconessenhuis verbond. Ds. De Wit is nog als geestelijk ver zorger werkzaam in de psychiatrische inrichtingen „Endegeest" en *Voor- geest". Per 1 mei 1966 werd hem emeritaat verleend, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Eind 1966 nam hij ook afscheid van het Diaconessenhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3