Weekagenda Yan Hoekens houthandel stopt er dit jaar mee Wernink is redelijk van werk voorzien Geen expansie, geen personeel Helft terrein naar de gemeente, rest voor kleine industrieën ARNOLDUS M. van der Kwaak gehuldigd bij Groene Kruis Leiderdorp 196? NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 MEI 1967 j Woensdag (31 mei)) oude Rapenburg 6, 8 uur: democr.-soc stu- htige dentenvereniging Politeia. Roel van Duin over recente ontwikkelingen bij Provo. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Centrum met „De thuiskomst". DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: „De 1 gouden sleutel". Waaggebouw, Aalmarkt, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting tuberculose Donderdag (1 juni) DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Je kunt. het k nooit weten". Waaggebouw, Aalmarkt, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting tuberculose. Vrijdag (2 juni) Aula Louise de Coligny-H.B S., 7.45 uur: einduitvoering leerlingen muziekschool, medewerking van Jeugdkamerorkest en accordeonorkest Neerlandia. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs Zomerzorg, 7.45 uur: buitengewone alg. ledenvergadering afd. Leiden NEVOBO. Den Burcht, 8 uur: chr. toneelgroep Amphis met „Vader heeft een bok ge schoten". LEIDERDORP Geref. kerk, 7.30 uur: openbare les muziekschool DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lied in de schemering". Zaterdag (3 juni) Hockeykantine, park Roombui'g, 8 u.: Jazz Society Leiden, Folk Beat 14, trio Carl Schulze. Schouwburg. 8 u.: balletschool Hen- drichs, leerlingenuitvoering. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Ik zoek Mious- SCHEVENINGEN Oude Kerk. 8 uur: moder- Hohe Messe, Bach, Utrechts Studenten- ing zal koor en -orkest. of^Boe- WELKE APOTHEEK „heilig; Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. geJ De zaterdag-, zondag-, avond- en voor! nachtdienst van apotheek R. van Breesl en." Ie Smallenburg te LEIDERDORP wordt meej waargenomen door de Haven-apotheek, ontdek- Films 'Studie CMMra (2 3°- 7 m 915 uur>: Seks 4 de la minute (18 iaar) deze rk Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Triple Cross (14 jaar). Luxor <2.30, 7 en 9.15 uur): Complot der gangsters (14 jaar). Rex (2-30. 7.15 en 9.15 uur): Matt Helm (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen met Gunilla (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Irma la douce (18 jaar). Films van donderdar af Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Seks a la minute (13 jaar), Lido (2.30 en 8 uur): How the weet Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Operatic derde man (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tehuis voor gevallen meisijes <18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes bekentenissen (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce (18 jaar). Badinrichtingen De gemeen tem ke oadinrichtingen zyn op de vulgende tijder geopend Lindestraai lb maandag gesloter. dinsdag y—11.15 u eu 13.3017.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u v ril dag 0—11.15 a en 13 30—18.40 u. zaterdag 8—11.15 u. en '3 30—16 30 Van dei Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u„ donderdag 830—11.15 «r 13 30—1815 u.. vrijdag 8.30—11.15 u er. 1.-30—18.45 u-, zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk geopend dinsdag to' en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur Maandags geslo- Ten toons te'hngen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling „Schatten uit de Leidse bibliotheek" (handschriften, geïllustreerde werken, kaarten en atlas sen uit het bezit van de Universiteits bibliotheek), van 2 tot en met 25 juni, dag. van 10 tot 5 u., zondags van 1 tot WASSENAAR - kunstzaal Heufl, Hot- laan 7: tentoonstelling van schilderijen van Georg Rueter van 22 mei lot en met ,EM. 7 ium, maandag tot en mei zaterdag van OPA Kwestie van één centimeter LEIDEN Gistermiddag heeft dok- 2 ter M. R. Mackenzie zijn ambt aan- 3 vaard als gewoon lector in de verlos- 05 kunde en de leer der vrouwenziekten aan de Leidse universiteit. Hij hield 5 een openbare les onder de titel: Een 12 kwestie van één centimeter. '3 In deze les werden de problemen 26 I uiteengezet betreffende een vrij regel- matig, voorkomende oorzaak van 0 het tekort schieten in functie van het 0 halsgedeelte van de baarmoeder. LEIDEN De vergadering van aandeelhouders van de N.V. Wernink's Beton- en Aannemingsmaatschappij, gistermiddag onder voorzitterschap van drs. J. F. Posthuma, in „De Doelen" gehouden, kreeg een ongewoon verloop. De heer Posthuma deelde mee, dat punt 5 van de agenda, dc be- ïoeming van een nieuwe commissaris, moest worden afgevoerd. steenbedrijf V.O.N.K. is bevredigend, doch ook hier is gebrek aan vakbe- LEIDEN Aan het eind van dit jaar zal het terrein van Van Hoekens houthandel aan de Waard volledig zijn ontruimd. Met de afbraak van de loodsen is enige tijd geleden een begin gemaakt. De detailhandel van Van Hoeken houdt op te bestaan, maar de heer Van Hoeken zet de groothandel op onze zeehavens (import over zee) nog voort. Op deze wijze blijft hij persoonlijk contact honden met een aantal van zijn zakenrelaties. Het terrein in de Waard besloeg een oppervlakte van 120.000 vierkante meter. De helft is aan de gemeente Leiden verkocht en de andere helft aan de N.V. Bredero te Utrecht d'ie het gaat verkavelen voor industrieën van uiteen lopende aard. Er komt dus een eind aan een be drijf dat sinds 1834 in Leiden geves tigd is geweest. De lieer Van Hoeken van 's Gravenpolder deelde ons hier over het volgende mee. In tweeën IN 1962 werd mijn terrein in tweeën gedeeld. Zestigduizend vierkante meter heb ik toen langs minnelijke weg aan de gemeente verkocht in band met de toekomstige verwezen lijking van het uitbreidingsplan De Waard. Er zal een weg door de Waard worden aangelegd ter verbinding de Hoge met de Lage Rijndijk, tussen Sumatrastraat en Burggravenlaan, Er bleef een oppervlakte van 60.000 vierkante meter over. Daarmee de mogelijkheid van expansie keken. Het bedrijf heb ik toen wel voort gezet, maar het werd door personeels- g'ebrek steeds moeilijker. Vakbekwaam personeel en ongeschoolden w haast niet te krijgen. Ondanks de moderniseringen in het bedrijf had ik in de. drukke tijd van juni tot noi ber) toch een honderd man nodig. Ik had er maar veertig. Ik heb de vak beweging nog te hulp geroepen, maar dit bleek geen oplossing te brengen. Ik was dus genoodzaakt, het bedrijf steeds meer in te krimpen. Drie jaar geleden moest de balkenzagerij den gesloten. Er waren geen zagers meer en bovendien wilde niemand in de opleiding. Bij de schaverij- werd het ook met het jaar minder. Alles verkocht rpOEN HEB ik definitief besloten het bedrijf naar zijn eind te voeren. De totale beëindiging zal eind van dit jaar een feit zijn. Fusie met andere bedrijven mocht ook niet gelukken. De opheffing betreft alleen de detail handel, waaronder de leverantie aan aannemers e.a. wordt verstaan. De groothandel op de zeehavens blijf ik nog voortzetten. Maar met het bedrij in Leiden heeft dat niets meer te maken. Hier wordt alles afgebroken. Er komen andere industrieën voor Voor HORLOGES en KLOKKEN JUWELIER - HORLOGEE v. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 181 de plaats, want dit terrein 1.000 vierkante meter blijft volgens het uitbreidingsplan industrieterrein. Langzamerhand heb ik alles verkocht. Het personeel heeft, tot wederzijds genoegen, elders werk gevonden" Laatste zaken 1/AN HOEKEN begon in Leiden zijn produktie in 1834 onder directie van de overgrootvader van de tegen woordige heer Van Hoeken. Dat aan de Haven. In 1901 werd het c geplaatst naar de Waard. De heer Van Hoeken van 's Gravenpolder is 1919 in de zaak gekomen. Hij wist het bedrijf tot grote bloei te brengen. Er zijn tijden met meer dan tweehonderd werknemers geweest. In 1959 werd het 125-jarig bestaan van Van Hoeken feestelijk herdacht. De heer Van Hoeken, die inmid dels 68 jaar is geworden, doet biet gemengde gevoelens afstand van bedrijf. Wij spraken hem in de sfeer volle directiekamer van een zaak afbraak, een nogal troosteloze omge ving. Het kantoor is nog intact maar het wordt deels al niet meer gebruikt. Nog maar enkele personeelsleden ma- zich verdienstelijk met de afwik keling van de laatste zaken. Ook dit kantoor gaat straks tegen de grond, nadat de waardevolle antieke onder delen van de directiekamer zorgvuldig uilen zijn verwijderd. Nuchter bekeken jyATUURLIJK DOE ik van dit alles node afstand. Dit laat mij niet onberoerd". Dat zegt de heer Van Hoeken rond uit, maar hij heeft er geen behoefte aaner sentimenteel over te praten. „Als koopman heb ik de zaak vooral nuchter bekeken. En als ik dan tot de conclusie kom, dat er niet voldoende perspectief in zit, waarom zou ik deren dan met de voortzetting vat bedrijf gaan belasten. Ik kwam tot die conclusie en heb toen vast besloten ermee te stoppen". Over de afwikkeling is de heer Van Hoeken niet ontevreden. Het vooruit zicht van zakenzorgen te worden ont slagen lokt hem wel aan „als je eenmaal 68 jaar bent geworden, mag dat ook langzamerhand wel" hij is nog allerminst van plan terxig- getrokken te gaan leven. „Ik houd nog genoeg aspiraties over om- het druk t'e houden". Dat getuigt van een opmerkelijke vitaliteit, vooral als men weet, dat de heer Van Hoeken nog steeds niet is hersteld van een hem enige tijd ge leden overkomen auto-ongeluk. Prof. Jahn lid van Oostenrijkse Academie van wetenschappen LEIDEN In zijn jongste zitting heeft hel presidium van de Oosten rijkse Academie van Wetenschappen, dr. K. E. O. Jahn, sinds augustus 1953 buitengewoon hoogleraar in het Turks aan de Leidse universiteit en bijzonder hoogleraar in de Turkse taal- en let terkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, gekozen tot corresponderend ran de academie. Terrazzo en stukadoorwerken Minnebroersgracht 1 Tel. 24166-31497 LEIDEN Voor het diploma h.b.s.- A slaagden aan de Middelbare Han delsschool in Den Haag de heren E Bavelaar en W. F. M. Moonen uit Led- 1 Moeilijkheden bij benoeming van een commissaris Eerst was het voornemen van com missarissen om als nummer één op de door hen op te maken bindende voordracht in de vacature van de heer P. A. Wernink te plaatsen de heer C. C. J. Wernink te 's-Gravenhage, van welk voornemen deze in kennis werd gesteld. Ten gevolge van een met de heer C. C. J. Wernink gerezen geschil om trent de interpretatie van de over eenkomst, met hem getroffen bij zijn aftreden als directeur van de N.V. „Wernink's Industrie- en Handel- onderneming N.V.", achtten de com missarissen het minder juist, dat de heer C. C. J. Wernink als nummer één op de voordracht zou worden ge plaatst, waarvan hem mededeling werd gedaan. De heer C. C. J. Wernink was mening, dat deze plaatsing op de voordracht was toegezegd en aan deze toezegging moest worden voldaan, reden waarom hij in kort geding aan de president van de Arrondissements rechtbank heeft verzocht commissa rissen te gelaten hem alsnog op de voordracht nummer één te plaatsen. Deze president heeft dat bij vonnis van 19 mei 1967 inderdaad gedaan. Er werd voorgesteld commissaris sen de gelegenheid te geven de voor dracht in te trekken en een nieuwe voordracht op te maken en met in achtneming van de daarvoor gestelde termijn te publiceren, de benoeming van een commissaris aan te houden tot de op 20 juni bijeen te roepen bijzondere algemene vergadering aandeelhouders. Op deze vergadering zullen aandeeühouders beslissen of zij akkoord gaan met een benoeming van de heer C. C. J. Wernink. Het voorstel tot uitkering van een dividend van 11% werd goedgekeurd. Hoewel het bouwbedrijf redelijk van werk is voorzien, laat de bezet ting nog wel enige uitbreiding van drachten toe. Het fabrieksbedrijf zet te dit jaar in met een goed gevulde orderportefeuille, maar het blijft nog steeds moeilijk voldoende vakbe kwame werknemers aan te trekken. Daarom is een aantal Turkse werk nemers in het bedrijf werkzaam. De orderpositie van het natuur- LEIDERDORP In de gisteravond gehouden algemene ledenvergadering van Het Gronee Kruis herdacht voor zitter R. Gallas het overlijden van de heer J. Peerenboom die als penning meester zoveel voor de vereniging be tekend heeft. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het feit dat veertig jaar geleden het Groene-Kruis werk in Leiderdorp van start ging. „Wij zijn veel dank verschuldigd aan allen die ons werk mogelijk maak ten. In de eerste plaats de beide wijk zusters voor de wijze waarop zij hun taak opvatten". Ook het werk van mevrouw DoornBlok als secretares se en van de heer Verrips als penning meester van de afdeling werd gepre- Aan een hechtere samenwerking met de andere kruisverenigingen werd veel aandacht besteed. De scheidslij nen tussen de drie grote kruisvereni gingen beginen te vervagen. Deze tijd brengt grote veranderin gen in de werkzamheden mee waar men zich als vereniging' in moet ver diepen. Plaatselijk bezinnen een arts en zuster zich op het werk voor bejaarden en de voorlichting in algemeen. Jubileum d. Kwaak die 25 jaar als bode van de verenigin g werkzaam is. „U hebt menig goed woord voor de vereniging gesproken en u hebt uw werk met toewijding gedaan". Hij bood de jubilaris een cadeau onder onder couvert en mevrouw v. d. Kwaak bloemen aan. In haar jaarverslag zei mevrouw DoornBlok dat de beide wijkzusters een uitstekende samenwerking hebben opgebouwd. Het gebouw aan de Splin terlaan wordt door de uitbreiding van de wijk steeds drukker bezocht, ledental bedraagt nu 1900. Er werden 2475 bezoeken gebracht aan in totaal 75 patiënten. Ook de con sultatiebureaus werden goed bezocht. Penningmeester A. Verrips toonde aan dat de verhoogde gemeentelijke subsidie een financiële verbetering te zien gaf. Er moet echter veel gereser veerd worden voor de nieuwbouw, die straks met de uitbreiding van dc meente dringend nodig zal zijn. De begroting toonde een tekort van f 4960. Dit ka nalleen worden wegge werkt door de contributie van f 12.50 op f 15 per jaar te brengen. Bij de bestuursverkiezing werden vrouw B. SeretCruden en de heer Vlugt herkozen. Twee opnamen van Van Hoekens Houthandelde ene in zijn bloei de andere in zijn afbraak. -kwame arbeiders. afdeling Wernink's Tcnnis- vloeren en Sportvelden heeft minder werken in opdracht dan vorig jaar. Tijdelijke beperkingen in de door de overheid verzorgde recreatiesfeer ko men onmiddellijk in de bezetting van deze afdeling tot uitdrukking. Ook kunstijsbanen hebben nu de volle aandacht. Engelse gasten bij Leidse huisvrouwen LEIDEN „H. is natuurlijk de huis vrouwenbond. Wat moesten we begin- nen, als die niet bestond". Dit rijmpje behoorde bij het A.B.C. van het afge lopen seizoen van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, afd. Leiden, waarmee op originele wijze de slui- tingsmiddag werd begonnen. Zoals altijd kwamen de dames bijeen in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Presidente mevr. W. H. van Dam-Ne- derhoed heette vooral welkom een groepje van zes Engelse dames, be horende tot the Town Women Guild", een soortgelijke vereniging als de vrou wenbond. Volgend jaar zullen enkele Nederlandse huisvrouwen Oxford be zoeken. Het koortje zong in nieuwe samen stelling en onder nieuwe leiding, nl. van de heer H. Buurman. Het werd een uifetekend debuut. Na Nederland se volksliedjes volgden een spiritual en een Frans liedje. Vervolgens stond' op 't programma: „een potje kienen". Met veel plezier werd aan dit spelletje deelgenomen. Op veler verzoek droeg mevr. C. Ha- geman-Verhagen voor; terecht had men haar hiervoor uitgenodigd. Op koste lijke wijze vertelde zij het roddel- sprookje ,,'t Is vast en zeker" van An dersen, „Hogerop" van Carmiggelt en „Advertenties lezen is heerlijk" van Annie M. G. Schmidt Tot slot nam men een duik in het verleden van de bond. Dit aan de hand van dia's, die een geschenk waren bij het afgelopen lustrum. Met een „tot september" nam men voorlopig af scheid van elkaar. Jeugdafdeling bij Verhuist LEIDEN Bij Verhuist aan de Breestraat zal op 3 juni een afdeling worden geopend voor herenmode ,-n confectie, aangepast, zowel wat de in richting als wat de kleding betreft, aan jongeren in de leeftijd van 1420 jaar. Deze nieuwe afdeling heeft men Young Fashion Saloon" genoemd, ge zien het karakter van het interieur; behalve de klapdeurtjes aan de ingang is er een bar waar koffie en cola ge dronken kunnen worden. Bovendien kunnen bezoekers op een pick-up pla- >ten draaien uit een discotheek. Academische examens LEIDEN, 26 I Y M Verhoef-Hoornweg J M T Jansma (Rotterdam) (Oegstgees" (Lelden), mevr mej. C Oppeli Hees (Hattem). B B Hylk. J L Pas (Rotterdam) artscx.: de hei (Den Haag): L D Sell nerk (Leiden). Op 26 mei zijn geslaagd: mej. M Schouten (Leiden), Schadee (Leiden), idem f: de heer C Pronk (Leiden): idem H: de heer P den Hengst (Lelden: idem J: de heer D de Hoop (Oegstgeest)idem K: de heer J G Koulman (Leiden): idem K': mej. M P Verheuvcl (Leiden), de heren A W v d Wie len (Lelden), A Boersma (Lelden), R F Heijn (Lelden), J j M Dons (Leiden), J G R Ulkes (Lelden): doet. ex. scheikunde: de heren N de Wolf (Leiderdorp), L P J Hoogevecn (Lelden, )D C Buijs (Leiden)! doet. ex. biologie: de heer F M Mazurel (Noordwijk aan Zee), mevr. B A de Rooij- Schuiling (Lelden): doet. ex. wiskunde: de (Dei V.A.M. drukt prenten voor door brand geteisterde kerk VOORSCHOTEN Het is not steeds niet met zekerheid te zeggen hoe groot de schade bedraagt aan de in aanbouw zijnde Moedcr-Godskerk. In het kerkgebouw zijn stellingen op getrokken en men is bezig de dakbe dekking te demonteren. Het gehele dak zal worden opengemaakt. Vast staat wel, dat de onderbouw niet is ontzet. De pastorie is onbeschadigd geble ven. De stichting VAM, het grote ge bouw aan de overkant van de kerk, heeft pastoor Blonk een kleine dui zend prenten geschonken, die door de eigen drukkerij van de VAM zijn ge maakt. De prenten, die een formaat hebben van 30 bij 20 cm .stellen een blussende pastoor voor. Op de plaats van het dak van de getekende kerk zit een echt brandgat. Het is de bedoeling, dat pastoor Blonk deze kaarten tegen een kleine vergoeding uitreikt. Hierdoor wordt de financiële tegenslag, veroorzaakt door de brand, iets verzacht. Hoewel het kerkgebouw volledig onder de verzekering valt, kent men geen be drijfsschade, zodat de langere huur van de noodkerk door de parochie zelf moet worden opgebracht. Klokken in Moeder-Godskerk VOORSCHOTEN - In de door brand geteisterde Moeder-Godskerk, had gistermiddag een kleine sobere plechtigheid plaats. De drie klokken van de kerk werden door pastoor J. A. Blonk gewijd met assistentie van pastoor en in aanwezigheid van het kerkbestuur en enkele parochianen. De grootste klok draagt de naam Lau- rentius, de middelste de naam Joan nes en de kleinste Maria. Na de wij ding werden de klokken in de ruim dertig m hoge toren gehesen door de fa. Eijsbouts NV uit Asten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3