Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Willem Ravelli: Zanger met een gouden stem Weer een doktersserie op de televisie Puzzelboek OENSDAG 31 MEI 1967 MEESTER-BARITON 75 JAAR Begrafenis Gistermiddag heeft de NTS een hoogst tragische directe uitzending van de Vlaamse televisie overgeno men: een reportage van de begrafenis van de 50 gevonden slachtoffers van de grote ramp, de brand in het Brus selse warenhuis. In alle eenvoud ivas het een zeer aangrijpend beeldverslag, want wij moesten ervaren, hoe van de ze 50 doden er slechts 9 konden wor den geïdentificeerd en de anderen in een lang massagraf gezamenlijk wer den ter aarde besteld. Indrukwekkend was de sobere ker kelijke plechtigheid, waaraan werd deelgenomen door geestelijken van zes verschillende religieuze instellingen. Een groot stuk tragiek was het, dat tijdens de begrafenis een ontzet tende bui losbrak, waarbij de regen in dichte stromen neerviel. Helaas viel het televisiegeluid hal verwege de reportage uit, maar men kon het redden met de radioverbin ding. Te lang LEO AKKERMAN'S idee om wat te spotten met ambtenaarlijke, juridische en vooral parlementaire taal was beslist niet onaardig. In het cabaret je dat hij op dit thema maakte voor de KRO- tele visie zaten grappige en zelfs geestige vondsten, maar hij had er net iets te veel van willen maken. De teksten waren te lang om pittig markant te zijn. Het programma was r flitsend genoeg voor cabaret, al kon n zich er over 't geheel wel mee an breide gesprekken met vakbondleiders over de werkloosheid en de mogelijk heden tot oplossing daarvan. Drs. Schmel- zer zette na afloop nog eens duidelijk het standpunt van de KVP-Tweede-Kamer- fractie uiteen. Vervolgens moest hij zich voor de Brandpunt-redacteuren eventjes verant woorden voor een politieke rede. waarin hij demonstraties tegen Griekenland en de Vietnamese oorlog eenzijdig had ge noemd. De VARA kwam zoals beloofd met een tweede reportage uit Israël, waarin frag menten van de eindelijk gehouden parlementszitting met een verklaring van de premier inzake Israëls houding jegens Arabische agressie en de persconferentie van David Ben Goerion. die in deze be narde situatie weer naar voren is ge haald. I CARB0V1T tegen maag- en darmstoornissen. I MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van hiuggebeten. (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Mild en beschei den als mens is Willem Ravelli als zangpedagoog (terecht) onverbid delijk. Goed en graag, of niet, is zijn stelregel. Nog steeds is deze vermaarde Hagenaar, wiens sonore bariton 22 zomers lang in de Kur- zaal in Beethovens Negende de suggestieve inzet „O Freunde, nicht diese Töne" zong, als leraar actief. Jaren achtereen vervoegden zich geselecteerde leerlingen in het voorma lige huis van de grote alt Maart je Of fers aan de Stadhouderslaan en sedert kort is deze gerenommeerde lesprak tijk naar de Haagse Ten Hovestraat verlegd. Vele solisten, wier namen thans re gelmatig in de oratoriumbezetting wor den geafficheerd, stonden in Ravelli's leskamer en zongen er hun solfèges. We noemen slechts Roos Boelsma, Jan Waayer, John van Kesteren, Jan Dui- veman (voor de kinderen „Barend de Beer"), Jos Borelli, Kees Deenik, Rijk je Wolleswinkel en Thea Ekker- van der Pas. Bij de mezzo-sopraan Elisabeth Cooymans in het Brabantse Rosmalen geeft Ravelli elke week nog twee da gen les aan leerlingen uit het Zuiden van het land. In België werden o.a. de alt Mia Greeve en de tenor Paul Schotsmans ge vormd door Willem Ravelli, die elf jaar als leraar solozang aan het Ant werpse Conservatorium verbonden was. Een dergelijke functie vervuldp hij dertien jaar aan het Koninklijk Conservatorium van Den Haag. Niet alleen oratorium De kunstenaar, die vandaag 75 jaar is geworden, is zeer bekend door zijn Matthaus Passion 500 maal (voor 't eerst in Rotterdam in 1915 en voor 't laatst in 1953), waarvan 400 maal de Christuspartij. Het is met hem als met zijn vriend en collega Louis van Tulder. want ook Ravelli's prestaties zijn nimmer geëvenaard, al dient erkend, dat de vocale „Nachwuchs" er bij de baritons wat gunstiger voorstaat dan bij de te- De indringende Bachstudie, de rust en het artistiek geduld, samen met een volmaakte resonansbenutting en door de natuur gegeven formidabel fraaie stemmiddelen, vormen een combinatie, die maar eens per generatie voorkomt. Het zou onjuist zijn in Ravelli alleen maar de directe vocale nazaat van de grote Johannes Messchaert te zien. Na de PTT vaarwel te hebben gezegd, was hij aan de Nationale opera verbon den. Het aantal veeleisende partituren, die door hem werden verklankt, is le gio. Op verzoek van Willem Pijper zong Ravelli diens laatste werk. de Hymne met orkest. Vondels vaart naar Agrip- pina van Diepenbrock is eveneens eei begrip voor de ouderen, die zich wel licht ook nog de bijzondere uitvoering van Debussy's opera „Pelléas et Mélisande" onder Evert Cornelis herin neren, waarin Ravelli de Arkel zong. Het was de periode, waarin eer roemdheid als Charles Panzéra i als tenor zong. Deze kunstenaar schonk Ravelli zijn portret met de eer volle opdracht: „Pour le bel Artiste et le parfait Musici en a la voix d'or". Deze gouden stem klonk o.a. ook in een groot aantal Franse werken als Les Béatitudes, Samson et Dalila, Dam nation de Faust, Croisade des Enfants enz. Natuurlijk eveneens in werken van Handel, Haydn en Mendelssohn. En niet alleen in Nederland, waar 1 Hollands Vocaal Kwartet (Vincent Luger - van Tulder - Ravelli) Dresdens Madrigaal Vereniging zonder Behalve arts ook nog detective Peter Lorre werd Mister Moto' (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NTS vertoont vanavond weer een film van vóór dc oorlog, met Peter Lorre als de Japan se detective „Mr. Moto". Hollywood maakte in de jaren 30 een hele serie van deze toen nog uitzonderlijk span nende verhalen, waarin de acteur Lor re zijn eigen identiteit verloor aan die van de filmheld. Praktisch niemand weet en wist toen, dat deze kleine teur met onmiskenbare Aziatische trekken ooit nog iets anders heeft ge speeld. Lorre is Hongaar van geboorte er zag in 1904 het levenslicht. Als kind verhuisde hij echter al naar Wenen en bezocht daar de toneelschool. In 1931 ontdekte de beroemde Duitse filmregisseur Fritz Lang Peter's kwa liteiten voor de camera en hij gaf hem de hoofdrol in zijn film „M". die van de griezelige, maar toch zielige kindermoordenaar. Onlangs vertoon de de NTS deze rolprent nog eens. In 1935 kwam hij terecht in Holly wood, waar men hem onmiddellijk contracteerde voor de Mr. Moto-serie. Hij werd de kleine, slimme, angstaan jagende Japanse detective, met zijn ondoorgrondelijke gezicht en zijn ge weldige judo-bekwaamheden, die hem in elke film te pas kwamen. Uit zijn glorietijd als Mr. Moto vanavond op Ned. 1 een vrij korte, spannende film: jacht op een bende Zuidamerikaanse dranksmokkelaars. Het oprollen van deze bende is vooi Mr. Moto een regeringsopdracht. Anagram-puzzel (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Goed nieuws voor de kijkers, die dol zijn op dok- tersverhalen! De NTS neemt er, voor de zondagavond nog wel, nog een serie bij en wel van de Cana dese televisie: „Wojeck" geheten naar de hoofdfiguur, dokter Steve Wojeck, die niet in een fraai zie kenhuis werkt of een gemoedelijke plattelandspraktijk voert, maar al- lerlei hevige avonturen beleeft, waarin meestal ook de politie wordt gemoeid. We kunnen zesmaal deze zomer 's zon dagsavonds van de ene dokter naar de andere op Ned. 2. De Wojeck- serie heeft afleveringen van 50 mi nuten, dus U kunt ervoor gaan zit- Dokter Wojeck heeft zijn praktijk in de achterbuurten van Toronto (al le buitenopnamen zijn daar ge- maakt), maar is tevens politiearts, dus het kan spannen. Hij wordt keer op keer geconfronteerd met so ciale drama's zoals zelfmoord, ver geten bejaarden, prostitutie, gevol gen van LSD en andere zgn. „op wekkende middelen". Hij verricht zijn werk niet als een on aandoenlijk ambetena&r, hij is inte gendeel vervuld van het lot der ongelukkigen die hij opzoekt op hun eigen terrein: op straat, in ho tels, in ziekenhuizen en op politie bureaus. Naast dokter Wojeck tre den regelmatig op Arnie Bateman van het parket, rechercheur Byron James en Marthy, Wojeck's vrouw. De reeks heeft in Canada zelf grote opgang gemaakt. Zij bestaat uit tien delen, waarvan de NTS er zes zal uitzenden, telkens met enkele weken tussenruimte. De eerste aflevering, die u a.s. zondag kunt zien, is getiteld ,.De dood van een Indiaan". Deze werd op het 7e tv-festival in Monte Carlo onder scheiden met de Gouden Nimf en in Canada zelf met de zeer hoge prijs de „Wilderness-Award". Uit de woorden van de eerste rij moeten de woorden van de tweede rij worden gevormd. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vormen de naam van een plaats in Noordhol- 1. inwendig lichaamsdeel - zuiver. 2. levenslucht - kaasworm. 3. karakter - op die plaats. 4. gordel - insekt. 5. telwoord - beest. 6. heldendicht - vloei baar voedsel. 7. klinknageltje - tel woord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. venster - si. 2. open - toets. 3. Simon - Spee. 4. ale - som - eer 5, löss - rol - le. 6. Loire - er - dl. 7. eg - Son - do - Aa. 8. enter - Eems. 9. noot - erker. Vertikaal: 1. vos - alleen. 2. epiloog - no. 3. Nemesis - To. 4. sn. Oss - roet. 5. t.t-. - Noren - re. 6. Eos - moeder. 7. repel - roek. 8. steel - dame. 9. Isère - Kamerork. en sul. JJ.00 Docu mentaire in twee <te.en over de Oiympisc'no Spel-.-n dj. 22JS Avondoverd. 22 30 Nws. 22.40 Stereo: Vocaal ens 23 00 Verdraagzaamheid 3ls le venskunst. lezing. 23.15 Lïchie Nws1 mU' Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten 18.20 Uitzending van de CHi 18 30 Stereo: l icht ens. me! zangsol. 18.55 Voor de kinde ren. 19.20 Artistieke kal kaart. 20.00 Nws. 20 05 Ak koord. gevar. muzi ;!:orogr. 20 45 Prlisbellen naar dc stu dio. 21.15 l.iedjesprocr. 21.45 Lichte gram. muz. 22.00 Actue le feiten van nabij bekeken. 22.15 Franse chansons. 22 30 Nws. 22.40 Actualiteiten^ 22.55 DRAADOMROEP GRAMMOFOONPLATEN- iouth of the border - My ipiness - Swedish polka - had a talking picture of i - High society - Flamen- boogie - Giorgio - Nel blu into di blu - Smoke gets your eyes - Sail along 'rv mQon - Le grand tour 1 amour - No can do - Rve blackbird - After you've e - The IJnrktown strut- TELEVISIE VAX AVOIVB STER: 18.55 Reclame. NTS: 19,00 Vakantie in Lipiza (dl. 6). TV-film. 19.25 Eurovisie: Directe reportage van de fi nale om de Cup voor beker- Glasgow Rangers. (In de Moto - Jacht 2.55 Reclame! NTS: - 23.05 Journaal. ■s. in 't kort. STER: 20.01 :lame. VARA: 20.05 Corona- i Street. TV film. 20.30 Ach- BELGIe progr. Kanalen Zandmannetje. RADIO MORGEN rammofoonmüziek <7.3" rr.ofoonmuziek. 830 Nleu gangers. 8 45 Voor huisvrouw. 9.35 Waterstand 9.40 Schoolradio. 10.00 Ster land- en tuinbouw. 12.30 iws. 12.40 Pro memorie. Genoeg hebben. 3.00 Semi klassieke jt vandaag, muzikale lezing. S.15 Voor de vrouw. NCRV: >45 Stereo: Oude gewijde nastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuziek. VPRO: 7.55 Deze week. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Lichte gram- mofoonmuziek. (8.30 - 8.35 De groenteman, praatie voor de huisvrouw.) 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Stereo: Klassiek 10.00 1 Nieuws) 11.55 Bel 13.10 Actualiteiten. 9.02 Lichte vocale r vs. 15.02 Actuallteiter Klein chanson. 16.0 i's. 16.02 Actuallteiter rijk. Van Bach tot Bruch (maar zonder ,Stimmbruch") heeft Ravelli's prachti- ;e bariton van 1922 tot 1953 in concert zalen en kerken geklonken. Een zanger met een groot verleden, waarin namen als die van zijn lerares Cornelie van Zanten en dirigenten als Furtwangler, Mengelberg, von Karajan e.a. evenzo ve le mijlpalen betekenen. „In 1959 ben ik nog één keer voor de verleiding bezweken", vertelt Ravelli. Louis van Tulder dirigeerde in Naald wijk Bachs Johannes Passion en vroeg zijn voormalige podiummakker voor de Christuspartij. Wie Willem Ravelli nu zou willen horen, moet les bij hem gaan nemen. De deur staat open. alléén voor de weinigen, die de meester daartoe roept.... Waar steekt Ca teri na (Van o e radio- en tv-redactie) HAMBURG De fans van Caterina Valente némen het niet meer. Cateri na maakt maar televisieshows en- reist daarvoor stad en land af. Nu gaat ze weer naar Nederland.... mor gen zit ze in Parijs, overmorgen wel licht in Londen. In haar eigen huis is ze nauwelijks meer te vinden. Een boze fan wilde haar wel eens tot de orde roepen en hij schreef haar een pittige brief met: „Caterina, Duitsland is je thuis, blijf eens een beetje hier, wil je?" En hij vertolkte daarmee de wens van vele duizen den andere fans. De perikelen kwamen, toen hij het adres op de enveloppe moest schrij ven. Want waar steekt Caterine eigenlijk? Krachtig schreef hij: „Aan Catarina Valente, Joost mag weten, waar zij tegenwoordig woont!" Pe brief kwam prompt terug met de opmerking: „Retour afzender Joost weet het helaas ook niet!" Rijschoolhouders in coöperatie AMSTERDAM Gisteren hebben 20 rijschoolhouders, die 216 leswagens tot hun beschikking hebben, definitief besloten te gaan samenwerken in de coöperatieve vereniging Verkecrsinsti- tuut Nederland. De rijschoolhouders zullen onder dezelfde naam hun werk zaamheden gaan verrichten. Bij dit verkeersinstituut kan iedere zelfstandige rijschoolhouder zich aansluiten, mits hij lid is van een olaatselijke coöperatieve vereniging en bereid is om een pedagogisch-didacti- sche cursus te volgen. Het instituut wil door gezamenlijke inkoop van les- en instructiemateria len en het afsluiten van collectieve ver zekeringen de economische positie van de rijschoolhouders verbeteren. Het instituut heeft plannen voor het aan leggen van banen waar de slip-, rem- sn stuurvaardigheidsproef kan worden afgenomen, Een uniforme lesmethode wil men krijgen door het uitgeven van leskaar- ten. waarop in het bijzijn van de cur sist de vorderingen worden aangete kend. Is de leerling, volgens de leskaart, „examenrijp" dan moet hij een proefexamen afleggen, dat een vol ledige nabootsing is van het CBR-exa- Vragen over verhouding tv-reclame en pers DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid drs. J. J. Voogd (soc.) heeft minis ter Klompé inlichtingen gevraagd over het tempo van de uitbreiding van de voor de pers financieel nadelige televisiereclame en over de uitwer king van de in verband met deze reclame toegezegde financiële compen satieregeling voor de pers. Hij stelt deze vragen na berichten van de Nederlandse dagbladpers over de nadelige invloed van de tv-reclame voor de pers. Drie kinderen hersteld terug naar Vietnam DEN HAAG Met het KLM-liin- toeste] naar Genève zullen vrijdag drie Vietnamese kinderen, die zijn ver pleegd in Nederlandse ziekenhuizen, naar hun land terugkeren. Twee meisjes werden met een ver waarloosde polio verpleegd in het Sint Ignatius ziekenhuis te Breda. Zij onder gingen enkele operaties en kunnen nu Een Vietnamese jongen onderging het academisch ziekenhuis in Leiden] een hartoperatie en een operatie aanl zijn hazelip. De medische behandeling was moge-| lijk omdat in ons land geld hiervoor! was ingezameld. De kinderen kwamen! naar ons land onder auspiciën van de Stichting Terre des Hommes. Vier middelen in één tablet helpen snel en... doen wonderenl De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. lit de greep van de kreeft door B, J, Kfeymerts Willem Ravelli VANAVOND TE ZIEN 7.00 uur Vakantie in Lippiza. 7.25 uur Eurovisiereportage voetbal: Bayern Mün- chenGlasgow Rangers, finale Cup Beker - 9.20 uur speelfilm (Amerikaans) „Mr. Moto jaagt op smokkelaars". Voor 14 jaar en ouder. 10.25 uur Inburgeren: contact tussen gemeentebestuur en burgers. Ned 2 VARA 8.05 uur Coronation Street. Brits feuilleton. 8.30 uur Achter het Nieuws. 9.00 uur montage uit de Oost-Europese reportages van Milo Anstadt. VANAVOND TE HOREN Hl! vi l NCRV 7.30 uur Leger des Heils. 8.05 uur Radio Kamerorkest speelt werken van Mo- 9.00 uur documentaire over de Olympische Spelen. 9.30 uur Oor-zaken, gevarieerd programma 10.15 uur avondoverdenking. 11.15 uur lichte platen. Hitvers 7.20 i II VARA kunstrubriek. 8.05 uur amusementsprogramma. 8.45 uur prijsbellen naar de studio. 9.15 uur liedjesprogramma. 10.55 uur klassieke muziek. Leeuwen verslinden neger PRETORIA Vijf leeuwen hebben gisteren een neger, die liep te wande len in het Krugerpark, aangevallen en vrijwel volledig verslonden. Een opzichter vond slecht de tenen van de neger. Hij sc'hoot twee van de vijf leeuwen dood. HOOFDSTUK 5 De regen van de vorige avond en de afgelopen nacht had plaatsgemaakt voor een stralende zomermorgen toen Jan Frens, niet helemaal uitgeslapen, zijn dagelijkse gang naar het hoofdbureau van politie maakte voor het gebruikelijke politierapport, waarbij de Rooldrechtse journalisten „van of ficiële zijde" mededeling werd gedaan van de eventuele onge lukjes, brandjes of van de kleine misdaad van de vorige dag. 't Zal me benieuwen, mijmerde hij onderweg, wat de officiële lezing zal zijn van de gebeurtenissen in het stad huis onder de raadsvergadering en daarna. De politie in Rooldrecht was nooit erg mededeelzaam wanneer er toeval lig eens iets was, dat buiten de normale routine van alledag viel. Terugdenkend aan de afgelopen nacht maakte Jan Frens zich nog vrolijk over de absurde anti-climax, die gevolgd was op de spannende situatie toen Jek Groot en hij gemeend hadden een val op te stellen voor de geheimzinni ge man. Dat nu uitgerekend Ceesje Beukebos hun hele fraaie plannetje had getorpedeerd door op zo'n ongelegen ogenblik zijn hond te gaan uitlaten en de brief van de straat op te rapen. Toch eigenlijk stomvervelend, want de man moet het natuurlijk ook gezien hebben en had zich daarom wijselijk niet vertoond. Ik ben toch benieuwd, dacht Frans, of Ceesje nu een dreigend telefoontje zal krijgen. Het schuin achter het Rooldrechtse stadhuis staande poli tiebureau wedijverde in bouwvalligheid en hokkerigheid met het raadhuis. Frans stommelde de donkere gangetjes door en een smal wenteltrapje op naar de kamer van inspecteur Van Boord, de man van de dagelijkse bespreking met de pers. Jek Groot zat al binnen in gezelschap van Leo Noord van 'De Rooldrechter" en de stugge inspecteur Van Boord. De inspecteur was onder zijn collega's zomin als onder de Rooldrechtse journalisten erg gezien. Halfweg in de veer tig, uitstekend gekleed de meest gesoigneerde heer van Rooldrecht, had Jek Groot eens van hem gezegd en vrij fors gebouwd, wat het echter een man, die indruk maakte. Hij droeg zelden of nooit het politie-uniform, hetgeen van hem als chef van de recherche ook niet werd verlangd. Van Boord genoot de reputatie een bereisd man te zijn, die vlot vier of vijf talen sprak, maar echte vrienden had hij zich in de stad maar weinig kunnen maken. Hij genoot evenwel, alleen al door zijn positie, vertrouwen en respect. Een beet je hinderlijk alleen werd gevonden zijn onmiddellijke be reidheid iemand te wantrouwen. Afkomstig uit een piep klein dorp op het platteland had hij zich namelijk nooit helemaal kunnen los maken van een typische soort boerse achterdocht, die hem evenwel in zijn werk meer dan eens te stade was gekomen. Goedemorgen, meneer Frens, begroette hij de nieuwko mer. Kunnen we beginnen of moeten we nog op iemand wachten? Alleen de heer Beukebos van het Rooldrechts Nieuws blad moet nog komen, antwoordde Jek Groot. Ik hoor hem geloof ik al op de trap, zei Noord wat zuur. Hij had kennelijk een beetje de smoor in over het feit, dat zijn drie concurrenten persoonlijk veel meer be trokken waren geweest bij de gebeurtenissen in het stad huis tijdens en na de raadsvergadering. Hij was direct na het ontdekken van de dood van het raadslid Hooftman naar zijn krant gehold om te proberen de andere kranten voor te zijn en nog een kort bericht in het avondblad mee te krijgen. Het was niet gelukt en dat had zijn missen van het vinden van de dode Bolink er voor hem nog vervelender op ge maakt. En Leo Noord stond toch al niet bekend als de man, die overal het eerste bij was... Hij had het intussen goed gehoord. De deur ging open en op de drempel stond Beukebos. Beukebos met een wit ver band om zijn slapen. Stomverbaasd keken zijn drie colle ga's hem aan Maar Ceesje wachtte er kennelijk op tot men hem vragen zou gaan stellen. Hij kreeg prompt zijn zin. Wat is dat nou? zei inspecteur Van Boord met een klank van nadrukkelijke verbazing in zijn stem. Meneer Beukebos. u ziet er uit alsof u door de ramen bent geval len! Iets heel anders, meneer Van Boord... iets heel anders antwoordde Ceesje genietend van het effect, dat zijn verschijning had gemaakt. Jek Groot was haast niet in staat een uitbundige lachtbui te onderdukken. Jongen, Cees, je kijkt alsof je een geest hebt gevan gen. Maar vertel nou eens, wat doet dat beddelaken om je hoofd? Beukebos keek de kring rond en vestigde toen zijn blik op inspecteur Van Boord, die het toneel zonder een spier te vertrekken zat gade te slaan. (Wordt vervolgd) SUKKELTJE EN BRUUNKE Gelukkig heeft Stik- keltje zijn zaklantaarn bij zich. „Wat zou er alle maal wel in zo'n wagon zitten?" vraagt hij nieuws gierig. .Misschien wel iets om te eten," zegt Brunke hoopvol. De lantaarn verlicht allerlei pakken en dozen „Kijk 's: een grote kist; wat zou daar in zitten? zegt Stikkeltje, nieuwsgierig het deksel van d krat optillend. Bruunke schuift de houtwol opzij. „Een beeld" roept hij verbaasd. „O, dat is Joris Albedil, de Minister van Eetbare Zaken!" weet Stikkeltje. „Laten we die kist kantelen, het beeld eruit trek ken en zelf in de houtwol gaan zitten. Da's warm en misschien slapen we nog wat!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13