ROELEKE (15) MAG LESGEVEN IN ESPERANTO fr Nasser stond eerder tegenover Rabin Zoontjes winnaar Olympia's Tour Handhaving orde aan verstoring aanpassen Herinnering aan 1948 Mar. Egberts begraven Havens van O.-Nigeria geblokkeerd Voorkom ontsporingen bij loonsverhogingen Elke maand 60 deserteusr uit leger VS 11 WOENSDAG 31 MEI 1967 ,De meest welluidende taal' '9 Bijna alle Arabische landen achter ISasser ALLEEN LIBANON NOG NEUTRAAL KAÏRO President Nasser van Egypte is thans zover dat hij op de steun van bijna alle landen in het Midden-Oosten kan rekenen als een strijd tegen Israël mocht ontbranden. De eensgezindheid van de Arabische landen werd gisteren heel duidelijk, toen koning Hoes sein van Jordanië naar Kaïro vloog om een defensieovereenkomst voor vijf jaar te tekenen. Dit SAOEDI-ARABIË: geen officieel ver- j drag, troepen liggen aan de Golf van Akaba. De geschillen moeten in een „heilige oorlog" zoals de strijd I tegen Israël wordt genoemd worden vergeten, aldus koning Fei- LEIDEN De vijftien jarige Boeleke Benata Koopmans is geslaagd voor het super a-examen, dat haar de bevoegdheid geeft les te geven in Esperanto. Zij is nu waar schijnlijk de jongste lerares in Esperanlo ter wereld. Deskundi gen staan versteld over haar prestatie. De prestatie wordt nog groter voor wie weet dat deze oudste dochter uit een onderwijzers gezin in Leiden zich zo'n beetje te hooi en te gras op haar exa men moest voorbereiden. Als leerlinge van de vierde klas van het Stedelijk gymnasium moest zij zich ook bezighouden met de stu die van de dode en moderne talen, waardoor voor de wereldtaal niet al té" veel tijd overbleef. Een voordeel was wel dat haar le raar dicht bij huis was. Haar vader, het PSP-raadslid Wim Koopmans, is evenals zijn vrouw een verstokt es perantist, die jaren geleden zelf het supera-examen aflegde en rindsdien aan huis privélessen geeft. THUIS GELEERD Roeleke Benata volgde die lessen overigens zelf nietdaar had ze het veel te druk voor. Ze had ze ook niet zo hard nodigwant in huize Koopmans is Esperanto de voertaal en het is dan ook geen wonder dat de vier kinderen die taal even vloei end spreken als Nederlands. Voor Benata, zoals "ze (bij haar Esperanto-voornaam) wordt ge noemd, was het daarom eigenlijk een vanzelfsprekende zaak dat ze de Es- peranto-examens aflegde. Op drie jarige leeftijd huppelde ze al rond op een esperantistencongres in Haar lem; ze was tien jaar toen ze het ele- menta-diploma haalde en vorig jaar kon ze daar het meza-diploma naast Met. het behaalde diploma heeft ze voorlopig de top bereikt. Wel bestaat er nog de mogelijkheid in het bezit te komen van een internationaal Es- neranto-diploma, maar daarvoor is het diploma van een middelbare school vereist. Benata moet daarom nog twee jaar wachten voordat ze, met haar gymnasium-diploma op zak, aan dat examen kan deelnemen, wat ze in elk geval wel van plan is. THEOLOGIE Dit jaar was het de laatste maal dat iemand die voor het supera- examen slaagde, onderwijsbevoegd heid kreeg. De minister van onder wijs heeft, bepaald dat die bevoegd heid voortaan alleen is voorbehou den aan bezitters van het l.o.-akte Esperanto. Van lesgeven zal voor Nederlands jongste gediplomeerde voorlopig nog niets komen. Daarmee wacht ze tot ze van het gymnasium af is. Er zijn mogelijkheden genoeg, want „er is een groot tekort aan leerkrachten". Nu de mammoetwet in werking treedt, zal dat tekort nog groter wor den. Op verschillende scholen zal dan namelijk Esperanto, zij het fa cultatief, een plaats krijgen op het rooster. Nu ze dat diploma heeft, vindt Benata (wat „de gezegende" bete kent) het wel leuk er te zijner tijd gebruik van te maken, al zou ze nooit alleen-maar-voor-de-klas wil len staan. Ze hoopt trouwens over een paar jaar in Leiden theologie te kunnen gaan studeren en voor een student is het altijd aardig wat bij lessen achter de hand te hebben. PITTIG EXAMEN Na de hele paasvakantie en tijdens de weekeinden op eigen houtje de examenstof te hebben doorgenomen, legde ze op 13 mei in Amersfoort het mondelinge en schriftelijke examen MAROKKO: koning Hassan heeft meegedeeld troepen te zullen sturen als dat nodig is. LYBIË: De regering heeft beloofd dat j de Amerikaanse luchtmachtbasis Wheelus niet gebruikt zal worden voor wapenleveranties aan Israël. SOEDAN: de regering heeft de nood toestand afgekondigd. In geval van oorlog zijn troepen toegezegd. JEMEN: al lang bondgenoot van Nas- KOEWEIT: dit kleine olie-sjeikdom heeft al troepen naar de Sinaï ge- J IRAK: het enige land dat sinds 1948 nooit een wapenstilstand met Israël heeft gesloten. Troepen liggen al aan de grens tussen Syrië en Israël. SYRIË: Nassers beste bondgenoot, dat tot 1961 met Egypte de Verenig de Arabische republiek vormde. JORDANIË: het defensieverdrag met Nasser spreekt boekdelen. LIBANON: heeft nog geen toezegging j gedaan; het land wil voorlopig nog neutraal blijven. Claude Rains leden ROELrEKE BENATA KOOPMANS - Esperanto als' hdür moedertaal die op de mulo zit, slaagde voor het elementa-examen en is vast van plan ook de Esperanto-top te bereiken. De vier kinderen Koopmans zijn aan die taal nu eenmaal even ver knocht als hun ouders, die er zelfs een hoop moeite voor over hadden om er bij de burgerlijke stand de Esperanto-voornamen van hun zoon en drie dochters door te krijgen. Het lukte en sindsdien mogen de kinde ren zich Espero, Benata, Donita en Felica noemen. Dat zijn welluidende namen en Benata, die het ten slotte we ten kan, zegt „Esperanto is de meest welluidende taal die ik ken. Je kunt er alle nuances in weergeven. Het is ook de makkelijkste taal om te leren; vooral als je ook andere talen kent, zijn er zo een heleboel woorden die je kent. Als er mensen zijn die zeg gen dat ze het maar niks vinden, zeg ik altijd: Hoe kunt u daar nou over oordelen? U kent het niet eens". Weer meer huizen gereed gekomen DEN HAAG In april zijn bijna 500 woningen meer gereed gekomen dan in april 1966. Het waren er dit keer 10.745, waarmee het totaal aantal nieuwe woningen in dit jaar steeg tot 40.305 (32.385 in 1966). Er werd vorige maand begonnen met de bouw van 10.296 woningen (11.465), Aan het eind van de maand waren bijna 140.000 wo ningen in aanbouw. een van hen, een pianiste, de zeventig al gepasseerd. De blonde gymnasiaste uit Leiden was veruit de jongste. Hoewel ze de taal met de paplepel kreeg ingegoten, vond ze het examen nog vrjj pittig. VOORNAMEN Haar dertienjarige zusje. Ieke Tine Donita Koopmans, is aardig op weg haar voetsporen te drukken. Donita, Hoofdcommissaris Offers meent: UTRECHT De politie moet meer inzicht krijgen in de ontwik keling van onze maatschappij, in de structuurveranderingen van on ze samenleving. Voorts moet de toenemende tendens naar democra tisering, ook van het gezeg, wor den onderkend. Tenslotte moet meer gebruik worden gemaakt van de bevindingen van die takken van wetenschap, die voor de politie van betekenis kunnen zijn, zoals de psychologie, sociologie en organi satieleer. Dat zijn enkele belangrijke punten die de Utrechtse hoofdcommissaris van politie, de heer H. W. Offers, gister avond aanstipte in een lezing voor het criminologisch instituut van de Utrechtse universiteit. De heer Offers bepleitte een actuele en open voorlichting zowel intern als extern over zoveel mogelijk as pecten van de politie en haar taakuit voering. Als de sfeer onbehagen wekt, is de kans groot dat dat naar buiten worden afgereageerd. Men zal zich ook moeten bezinnen hoe de bevolking het beste ervan kan worden overtuigd dat ordehandhaving de eerste plaats in haar belang is. Het politiepersoneel zal ervan moeten worden doordrongen dat geweld alleen als uiterste middel mag worden ger bruikt en nooit het karakter van tuch tiging mag krijgen. Gewone mensen Het gezag, zo stelde de heer Offers I voorop, is niet meer vanzelfsprekend. Het zal zichzelf door bekwaamheid, I door prestatie en doelmatigheid moe ten kunnen realiseren. Het proces van ontmythologisering van het gezag is in gezet en het zal voortduren. Men ont dekt dat gezagsdragers ook maar gewo ne mensen zijn, die zelfs in kritieke situaties ernstige fouten kunnen ma in principe zal ordehandhaving aan gepast moeten worden aan de aard van de verstoring. Zij zal dus genuan ceerd moeten zijn. Zodra verstoringen gevolgen zijn van structurele veranderingen en een frequent terugkerend verschijnsel wor den, zullen naar de mening van de heer Offers door gezagshandhaving al leen geen oplossingen kunnen worden verkregen. Er zal dan meer aandacht moeten worden geschonken aan de eigenlijke oorzaken van de eventueel gewijzigde rechtsopvatting om zodoende via de gestelde diagnose tot een verant woorde therapie te komen. Zaterdagvoetbal begint op augustus DEN HAAG Het nieuwe voetbal seizoen begint op zaterdag 26 augustus. De vorig jaar genomen proef om op de laatste zaterdag van augustus te starten, is een succes geworden. In het verleden werd vrijwel altijd op de eerste zaterdag in september begonnen, maar mede om dat de meeste klassen in het zaterdag voetbal meer clubs tellen dan voorheen en de competitie langer duurt zal een week eerder worden gestart. over LACONIA Dinsdag is op 77-jarige leeftijd de toneel- en filmspeler Claude Rains in een ziekenhuis overleden aan een maagbloeding en een shock. Rains werd op 10 november 1890 in Londen geboren en trad voor 't eerst op toen hij elf jaar was. Zijn grootste roem verwierf hij in 1933 in Holly wood met zijn rol in de film ..De on zichtbare man". Jongetje op spoorbrug iloor trein gegrepen AMSTERDAM Op de spoorbrug nabij het Zeeburgerpad in Amsterdam is gisteravond de negenjarige Johan Kramer, die met twee andere jongens op de spoorbaan speelde, door een trein aangereden, waarbij hij dodelijk werd gewond. De machinist poogde nog door signaal te geven en te rem men een aanrijding te voorkomen. De jongen viel van de brug in het lo zingskanaal waaruit hij door een Griekse passagier uit de trein, John Podarus uit Utrecht die zijn kleren uittrok en hem nasprong, werd opge haald. De jongen bleek toen echter reeds te zijn overleden. ROME Paus Paulus heeft van morgen president De Gaulle van Frankrijk een half uur in particuliere audiëntie ontvangen. Zij hebben on der meer de Europese eenheid be sproken. Israël stelt in Veiligheidsraad SCHIPHOL Israëls reizende am bassadeur. Michael Comay, heeft giste ren bij zijn aankomst op Schiphol ge zegd geen vertrouwen te hebben in de Veiligheidsraad. Wij kunnen niet geloven aan constructieve maatregelen van de raad. De debatten geven veeleer alle gelegenheid om de discussies eindeloos te doen voortduren en verhinderen op die wijze iedere poging om de VN te laten ingrijpen in het Midden-Oosten", aldus Comay. De ambassadeur gaat in verband met de crisis in het Midden-Oosten in enkele Europese landen overleg plegen met de Israëlische ambassadeurs, waar bij hij eventueel ook contact zal opne men met de regering der betrokken landen. Comay zal waarschijnlijk gesprek hebben met minister Luns. Hij zal twee dagen in ons land blijven. Mastenbroek blijft bij Libanon Bram Vermeulen niet naar AMVJ DEN IIAAG Na berichten als zou de Haagse volleyballer Bram Vermeu len. thans uitkomend voor IIML/CLV in het komende seizoen voor AMVJ/RC uit Amsterdam gaan spelen, hebben bestuursleden van de Haagse en Amsterdamse vereniging verklaard dat van een eventuele overschrijving niets bekend is. Berichten in verscheidene dagbladen naar aanleiding van een gesprek in het radio-programma „Tussen start en finish" en een opmerking in een sport programma van de televisie over het besluit van Bram Vermeulen (die in Amsterdam studeert), moeten als „ge rucht" worden bestempeld. Evenmin zal Mastenbroek van Liba non naar Blokkeer gaan. Wel is het zo goed als zeker dat Blokkeer de beschik king krijgt over Brouwer van Zand- (Van een medewerker) AMSTERDAM Het is niet de eerste maal dat Gamal Ab- del Nasser, de president van Egypte, tegenover de soldaten staat van Jitschak Rabin, thans opperbevelhebber van het Israëlische leger. Zij ontmoetten elkaar in 1948, toen Israels leger een Egyptische brigade had om singeld. In de rang van majoor vergezel de Rabin de commandant van de zuidelijke troepen Jigal Allon (thans Israëls minister van arbeid) om de Egyptenaren de eisen tot overgave te stellen. Majoor Gemal Abdel Nasser nam deze eisen in ontvangst, als staflid van de Eygptische delega tie. Het zal niet de prettigste herin nering van Nasser zijn aan de con frontatie met Israël. Carrière Begin 1964 werd Rabin benoemd tot chef-staf van de Israëlische strijdkrachten. Dit was het hoogte punt in een militaire carrière, die begon aan het eind van de jaren dertig, toen Palestina nog door En geland werd beheerd. Als gewoon soldaat nam hij dienst bij de in het geheim wer kende joodse strijdmacht, de Haga na. Tijdens de Tv/eede Wereldoorlog toen de Hagana met de Britse strijd krachten samenwerkte in plaats van haar te bestrijden maakte Ra bin deel uit van de groep die ge leid werd door Mosje Dayan, de Israëlische opperbevelhebber tij dens de Sinai-actie van 1956 en nadien minister van landbouw. Generaal Rabin Toen bij de uitroeping van de staat Israël in mei 1948 de Hagana werd omgezet in de officiële Israëlische strijdkrachten, werd Ra bin benoemd tot commandant van de Harel Brigade die vocht nabij Jeruzalem tegen de binnenvallende Arabische troepen. Later werd hij als officier voor de strategie over geplaatst bij de commandant van de zuidelijke troepen, zijn vriend Jitschak Allon. In die functie stond hij oog in oog met Nasser. Invloed Tijdens zijn gehele militaire loop baan heeft Jitschak Rabin een nauwgezette scheiding gemaakt tus sen zijn particuliere en zijn privé-leven. Israëls opperbevelheb ber heeft steeds tijd gevonden voor zijn vrouw Lea en zijn kinde ren Dalia (17) en Yuval (14). dat is nu veranderd (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Dinsdagmiddag is Marinus Egberts, in leven componist en koordirigent, in zijn geboortestad begraven. Vooraf werd een rouwdienst gehouden in de aula van het Bejaar dencentrum Borgsate. waar hij de laatste jaren heeft gewoond. Ds. W. van den Bos leidde deze dienst. Gevolg gevend aan een ver zoek, dat Marinus Egberts kort voor zijn sterven had gedaan, liet hij Psalm 473: 13 en 14 en Psalm 62:1, 4 en 55 zingen. Naar aanleiding van Johannes 14: 1 tot 14 noemde hij God de he melse componist en dirigent, omdat Hij ons leven heeft gecomponeerd en het ook leidt, in welke leiding Egberts altijd het volste vertrouwen heeft ge had. Ds. Van den Bos sprak woorden van troost tot de dochter en de overige familieleden van Marinus Egberts, waarna leden van twee koren, die hij heeft geleid, „Vox Jubilans" uit Wad- dinxveen en „Egberts Vocaal Ensem ble" uit Alblasserdam, onder directie van Aad van der Hoeven zijn bewer king van het eerste en tweede ver» van Psalm 108 zongen. De broer van de overledene, de heer G. Egberts, heeft daarna woorden van dank gesproken, o.a. tot de zusters van Borgsate die de zieke zo liefdevol heb ben verpleegd. Zeer velen hebben het hevige nood weer getrotseerd om aan de groeva op de begraafplaats Hofwijk in Overschie een laatste groet te brengen. Daar heeft ds. Van den Bos het Onzë Vader gebeden en heeft mr. J. H. Landwehr namens de familie bedankt voor het medeleven. Op 1 juli salarissen journalisten omhoog (Van sociaal-economische redactie)' UTRECHT Na vier langdurige on derhandelingsvergaderingen hebben de delegaties van De Nederlandse Dagblad Pers en de Federatie van Nederlandse Journalisten gisteravond overeenstem ming bereikt oveer een cao voor de pe riode van 1 juli 1967 tot 1 juli 1968. Overeengekomen werd de salarissen per 1 juli a.s. met vier procent en nog eens met anderhalf procent te verhogen. Voorts zijn wijzigingen in de cao vast gelegd. die verband houden met veran deringen in de sociale verzekeringswet ten. Op het punt van auteursrecht van de journalist blijken de meningen ver uit een te liggen. Hier kon nog vrijwel geen resultaat worden bereikt. LAGOS Het hoofd van de Voorzitter aannemersbond: trale regering te Lagos, luitenant-ko lonel Gowon, heeft gisteren de alge hele mobilisatie afgekondigd nadat eerder op de dag het oosten van het land zich had afgescheiden en tot de onafhankelijke republiek Biafra had uitgeroepen. Gowon heeft voorts de blokkade bevolen van de Oostnigeriaanse ha vens Port Harcourt en Calabar. Volgens onbevestigde berichten zou den reeds troepen uit het noorden op weg zijn naar de grenzen met het oos- De 33-jarige luitenant-kolonel Ooekoekwoe die het uitroepen van de onafhankelijkheid bekendmaakte in een radiorede zei dat het mohamme daanse noorden voortdurend had ge streefd naar onderwerping van het christelijke oosten. Oost-Nigeria beschouwt zich voortaan als de onafhankelijke republiek Bafria. Het is een klein gebied. Economisch is het echter van groot belang. (Van onze soc.-econ. redactie) VALKENBURG In de pe riode 1964 tot en met 1966 steeg het loonpeil met 40 procent en de arbeidsproduktiviteit met 17 pro cent. Dit is een ontsporing die niet meer mag voorkomen. Dat geldt ook voor het bouwbedrijf. We mogen aan loonkosten niet meer uitgeven dan overeenstemt [met de daadwerkelijke prestatie. De heer L. J. te Pas, voorzitter van j de Nederlandse aannemers- en pa troonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland, riep vandaag in de bondsvergadering zijn leden op zich j hieraan te 'houden in de toekomst. De bestaanszekerheid op langere ter mijn. zo meende de heer Te Pas, dient immers voorrang te hebben boven loon ontwikkelingen, die niet door produkti-| viteitsstijging worden gedekt. Doem wij dat niet. dan tasten we de werkge- Polen ook in finale van WK basketbal SALTO Polen heeft zich dinsdag avond in Salto als zevende en laatste land geplaatst voor de eindronden van het tornooi om het wereldkampioenschap basketbal, dat donderdag in Montevideo De Polen versloegen in een kwalifica tiewedstrijd Uruguay met 10160. Porto Rico, dat ook nog een kans had op een plaats in de finale poule verloor met 92 56 van Brazilië. Polen ontmoet in de eindronden Bra zilië, de Verenigde Staten, Rusland, Ar gentinië. Joegoslavië en Uruquay. GOEDE INDRUK Bij de aannemers bleek minister Schut al een goede indruk gemaakt te hebben. De minister legt grote be langstelling aan de dag voor de ruimte lijke ordening in Nederland, waarbij de bouwnijverheid een belangrijke rol Op het verlanglijstje voor de overheid stond onder meer vermeld: ophouden met het open en dicht draaien van de vergunningenkraan, omdat "het be drijfsleven anders niet op een verant woorde wijze het apparaat op peil kan houden. Voorts: een redelijk rentepeil, een soepel vergunningenbeleid en fisca le faciliteiten, zoals vervroegde afschrijving en investeringsaftrek. Onverwachte best issin AMSTERDAM De 22-jarige Cees Zoontjes uit Tilburg is de onverwachte winnaar geworden van Olympia's tour door Nederland. In de laatste etappe van Haaksbergen naar Amsterdam won hy In de massale spurt te Amsterdam en kreeg daardoor een volle minuut bonificatie. Dat bracht de beslissing, want bü de start bedroeg de afstand tussen Oranjetrui-drager Jan Bols en tien nog geen volle minuut. Cees Zoontjes, die voor het rijden van de tour een week vacantie bij zijn baas in Breda had moeten opnemen een pure amateur dus nog versloeg zo doende de als favoriet geachte Rini Wagtmans die gisteren ook alles heeft gedaan om de tour voor zich op te ei sen. Hij verzette in een vluchtersgroep je van negen man bergen wérk, maar moest teveel alleen doen om werkelijk een niet te overbruggen gat te slaan tussen de vluchters en het peloton. Bij Zeist ongeveer veertig kilometer voor het einde lag het veld nog ge sloten bijeen. Duyndam en Dubois pro beerden in het Gooi weg t« komen, maar dat lukte al evenmin, zodat deze 200 km lange rit in een massa-spurt moest worden beslist. Cees Zoontjes koos de beste positie en won met een lengte verschil van Rini Wagtmans die op alle fronten met een tweede plaats genoegen moest nemen in deze wat vlakke en teleurstellende Olympia's Tour. Volgend jaar zal het nodig zijn de bonificatieregeling drastisch in té per ken. De tijdwinst die de 'winnaars in deze korte etappenkoers op deze ma nier veroverden, is van beslissende aard geweest Uitslagi en Gazda (Polei (met bonificatie 4.29.37). 2. Wagtmans stein) zt (met bon. 4.30.07), 3. De (Caballero) zt (met bon. 4.30.22), 4 '5. Stam (Peugeot) Braveboer (Crescent) zt, 7. Brouwen; (Smith) zt. 8. Vermeulen (België) zt, 9. Janssens (België) zt. 10. Bols (Caballero) zt. Het algemeen eindklassement: 1. Zoontjes 12.01. 2. Wagtmans (Vredesteln) Caballero) 24.42.50, 4. Den 4.42.60, 5. Bongers (Vrede- IN W-DUITSLAND DEN HAAG Desertie door buiten landse militairen wordt in ons land niet als misdrijf beschouwd. Uitlevering op grond van deze desertie zonder meer kan derhalve niet. Een Amerikaanse deser teur uit West-Duitsland kan alleen wor den overgegeven aan de Amerikaanse militaire politie op Soestcrberg, indien hij ecu strafbaar feit heeft gepleegd of in dien hij als ongewenste vreemdeling zonder middelen van bestaan moet wor den beschouwd. Dit heeft het. ministerie van Justitie meegedeeld naar aanleiding van de reportage, overgenomen van de Duitse televisie, die de NCRV zaterdagavond uitzond. Daarin was sprake van Ameri kaanse deserteurs die via Amsterdam zouden vluchten. Per maand desertei-en uit het Ameri kaanse leger in Duitsland ongeveer zestig man, zo zegt het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Heidelberg. In Am sterdam, aldus Justitie, worden per jaar ongeveer vijftig militairen uit Amerika aangehouden wegens het plegen van strafbare feiten: handel in verdovende middelen, mishandeling en dergelijke. Amerikaanse militaire verlofgangers kunnen drie maanden in ons land ver blijven en zelfs hun verblijfsvergunning laten verlengen, indien ze over voldoende middelen van bestaan beschikken. Of deserteurs in ons land worden ge holpen door linkse organisaties is niet bewezen: wel zfjn enkele gevallen bekend dat hier hulp wordt verschaft bü onder duiken. Overwogen wordt of van Neder landse zijde een nader onderzoek naar hulp by desertie zal worden ingesteld. (Smith) 24.43.44, 10. Zoetemelk (Amstel) 24.43.46. Puntenklassement: 1. Wagtmans 95 pnt„ 2. Zoontjes 79, 3, Jansen 67. Sprintklasement: 1. Wagtmans 7 pnt., 2. Zoontjes 6, 3/4 Den Hertog en De Groot 5. Dagploegenklassement: 1. Ovis 13.31.51. 2. Vredesteln zt. 3. België zt. Eindstand ploegenklasement: 1. Amstel 71,1350, 2. Vredesteln 71.15.24, 3. Euromast

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11