Kwaliteit Katwijkse haring spande duidelijk de kroon Met moeite hebben we 50 kantjes bijeen geschraapt loogste prijs an heel iederland Velden van park Roomburg krijgen nieuwe drainage amen overstekende jongetjes gedood HAZET LEDIKANTEN MET EXTRA GESPANNEN SPIRAAL vrees Ik slecht haring jaar Inbrekers actief het afgelopen weekeinde MEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 MEI 1967 Eerste kantje bracht f 801 op KATWIJK AAN ZEE Dp van- bi or gen aan de Katwijkse afslag aan- gevoerde haring was van uitstekende iavaliteit. Ze bracht dan ook aan- hogere prijzen op dan die in WÊhcheveningen en Vlaardingen waar BgË/e haring toot aan de schrale kant ras. Het eerste. Katwijkse kantje, Aangevoerd door dp KW 15 Rijn- inond I van rederij N. Parlevliet jr. jlll'1 gekocht door Meerburg bracht ^^7 801 op. Later steeg de prijs nog tot f 846. Een rol bij de prijsvorming dt ipeelde ook, dat maar zo weinig ha- ing mocht worden verkocht. j.„j Er waren twee afslagen nodig. De eij.jjjerste werd om half zeven gehouden, tweede om negen uur. Aan de af- jjflag van negen uur werden dertien verkocht die de KW 204 van- jgtargen om half zeven te IJmuiden boujinnenbracht. Met grote snelheid was miijeze haring naar Katwijk getranspor teerd. Zij was van zo'n voortreffelijke dat de prijs die van de eer- ptpTlte afslag benaderde. Men ging sers 051 tot f 759- «gj Totaal In totaal werden vanmorgen 27 kant jes verkocht. De totale aanvoer be- _ejroeg 182 kantjes, maar 155 daarvan dajnochten nog niet worden verkocht, .^Grofsmederij wiimaar 3 bij bedrijfsvoetbal INLEIDEN Op het Pomonaterrcin lebben zaterdagmorgen de Kon. Ned. yïrofsmederij, de Rotogravure, Royal k r|lcBee en Minnesota gevoetbald om h je door het Leidse Volkshuis en enige ."Weidse bedrijven beschikbaar gestelde ^gHsselbeker. nifj De uitslagen luidden: KNGMinne- 5—0; RoyalRotogravure 21; Royal 1—0; MinnesotaRoto gravure 2—12. ove De voorzitter van de bedrijven-com- mopussie ,de heer D. de Haan, overhan- di igde na afloop de beker aan de aan- - oerder van het winnende team. de naa TöfsmecteriJ. al) eek' Eindexamen M.M.S. Chr. Lyceum raag Rob LEIDEN Geslaagd voor het eind- eepamen MMS aan het Ghr. Lyceum Blanche Anceaux, Lei- el ijen; Lies Bergsana, Voorschoten; Karin Sasseruheim; Herma Hane- Alphen a d R; Gonneke van Kerfartin.gsveldt, Oegstgeest; Els Hey- iaal<oer. Oegstgeest; Joke Heyloo, Oegst- Anneke Hogendoorn, Leiden; l'Ulemijn de Jong. Leiderdorp; Winny aan^edde, Leiden; Ellen de Kievit, Lei- Ineke Lamers, Leiderdorp; Betty n dfooli^or' Katwijk; Yvonne Ruysink, Hon'Oiderdorp; Annelies SchoHtes, War- vapond; Wynanide Taeke.na, Katwijk; van Tongeren, Oegstgeest: Jos t eeian Walraven. Voorhout. Eervol ontslag voor dr. Van Heekeren he LEIDEN Bij Koninklijk Besluit wa&n 25 april 1967 is eervol ontslag e teerleend aan dr H. R. van Heekeren, aarsfetenschappelijk hoofdambtenaar bii andset Rijksmuseum voor volkenkunde. Schipper Van Duyn en zijn man nen poseren bij de eerste haring. Foto Van der Horst Deze kantjes of een deel daarvan komen morgen in de afslag. Mogelijk wordt daarbij ook gevoegd de vangst van de KW 222 die thans onderweg is naar IJmuiden. De KW 15 voerde 48 kantjes aan. Daarvan werden er 4 verkocht, de IJM 209 en IJM 210 kwamen met 23 kant jes (10 verkocht) de KW 204 en KW 202 met 68 (13 verkocht) en de KW 43 had 43 kantjes (nog niets verkocht). De prijzen waren op de eerste - af slag: maatjes klein van 801 tot 846,., maatjes groot van 702 tot. 716. Op de tweede afslag was de notering 651 tot 759. In Scheveningen werd begonnen met 400 tot 450. Later ging de prijs omhoog en noteerde men van 500 tot 525. De aanvoer van de eerste Hollandse Nieuwe in Vlaardingen bedroeg van morgen 495 kantjes, zijnde de vangst van zeven schepen. Hiervan mochten echter vandaag slechts 95 kantjes wor den verkocht, te weten 32 kantjes kl. en 13 kantjes grote maatjes. De prij zen liepen van 521 tot 496 gulden voor het kleine en van 369 tot 350 gulden voor het grotere goed. LEIDEN De onderhouds- en her stelwerkzaamheden aan de door het tekort aan terreinen in het algemeen overbespeelde sportvelden moeten worden verricht in de korte periode tussen het einde van de competities en het begin van de volgende compe tities. In deze korte periode moeten buiten de schoolvakanties de lessen in de lichamelijke oefening van de scho len op de velden nog zoveel mogelijk ongestoord voortgang vinden. De sportstichting beschikt niet over voldoende deskundig perso neel om alle noodzakelijke werkzaam heden in deze periode te verrichten, zodat een deel van de werkzaamhe den wordt uitbesteed. Mede door het geringe aantal in deze werkzaamhe den gespecialiseerde firma's, komt een deel der velden pas kort voor het nieuwe seizoen gereed, waardoor de rustperiode voor deze velden uiterst gering is. Aldus B. en W. van Leiden op vragen van het raadslid A- Versnel. Voor het normale onderhoud van de terreinen buiten het maaien ver werkt het terreinpersoneel van de Sportstichting dit jaar ongeveer f30.000 aan materialen, voor het herstel van de terreinen zal dit perso neel in het zomerseizoen 1967 f 43.500 schenk^^^^* KATWIJK Zaterdagmorgen om vijf over half elf zijn ce hand-in-hand overstekende jongetjes van drie en vi usoncnauto aangereden en op slag gedood. Hel ongeluk gebeurde vlakbij de nieuwe brug. Volgens getuigen wachtten e kinderen tot een vrachtauto voorbij was. Denkend dat de weg vrij was, .laken ze onmiddellijk daarna de rijweg over. Een uit de tegenovergestelde achting als de vrachtauto naderende personenauto, bestuurd door een 22- ;oI- iarige inwoner van Oegstgeest, raakte hen. De- De kinderen woonden op woonschepen die naast elkaar in het additionele nVe (anaal liggen. Het vijfjarige jongetje heette Peter Johan van der Meij, het drie- ad- jarige Jan Bouma. aan materialen. zoals graszoden, graszaad, mest en dreszand, verwer ken. Voorts is een bedrag van f 22.500 uitgetrokken voor uit te besteden her stelwerkzaamheden. Volgens een vast. schema heeft eens per 3 jaar op elk terrein grondonder zoek plaats. Op grond van de resulta ten van deze onderzoeken verstrekt de afdeling Sportaccommodaties Nederlandse Sport Federatie steeds adviezen omtrent de bemesting en het verdere onderhoud, terwijl in bijzondere gevallen ook de grondtech- nische dienst van de KNVB om ad vies wordt gevraagd. Het grondonderzoek wordt verricht door het Bedrijfslaboratordum vooi grond- en gewasonderzoek te Ooster- Op de voetbalvelden aan de Haar lemmerweg zullen op advies van de grondtechnische dienst van de KNVB behalve de normale onderhouds- er herstelwerkzaamheden nog de volgen de verbeteringswerkzaamheden wor den uitgevoerd: bijleggen van een aantal zandbuffers, doorspuiten van de drainage, extra verluchten van de en extra loDdressing met Op het Sportpark Noord zal met de normale onderhouds- en herstelwerk zaamheden kunnen worden volstaan: O.p het sportpark Roomburg zullen alle velden van een nieuwe drainage worden voorzien; Bij de aanleg van een nieuwe drai nage is enkele jaren geleden het ter bij de Zoeterwoudse-singel door een dragline 50 cm diep omgespit. Als gevolg hiervan treden nog nazak- kingen op, die ook dit jaar weer zul len worden hersteld. Kinderen aangereden LEIDEN De 4-jarige Renée Plu stak gistermiddag om half vier plot seling de Boshuizerkade over en werd aangereden door een auto. Het kind liep een zware hersenschudding op en kreeg schaafwonden aan hoofd en knieën. De EHD bracht het naar een ziekenhuis toe. De 3-jarige Koenraad Kerkhof stak gisteren plotseling de Narmstraat over en liep tegen een auto op. Hij kreeg een hoofdwond en een lichte hersen schudding. Ook hij moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Zo doemde de KW 15 gister avond uit het donker op met de eerste Katwijkse haring aan Foto D. Kruyt Sij ill off maakt catalogus via computer LEIDEN A W Sijthoff NV is geslaagd langs geheel automatische weg een boekencatalogus te vervaar digen. Het gaat hierbij om de catalo gus die het Centraal Boekhuis te Am sterdam ten behoeve van de boekhan del uitgeeft en waarin alle bij hem voorraad ziinde boeken ziin Deze catalogus verschijnt tweemaal per jaar zowel voor schoolboeken als voor niet-schoolboeken. Reeds enkele jaren werd deze catalogus door Sijt hoff gedrukt vanaf een met de hand geschreven en gealfabetiseerd kaar- tenbestand. Het maken van de catalo gus vergde tot dusver tenminste drie maanden, terwijl men dezelfde hoe veelheid werk nu in viif weken De catalogus beslaat ongeveer 24.000 titels, die zowel op auteur als od titel zijn gerangschikt. Nadat het Centraal Boekhuis twee jaar geleden de voorraadadministratie op ponskaarten overbracht is tezamen met cn op initiatief van A. W. Sijthoff de mogelijkheid onderzocht dezelfde kaarten te gebruiken voor het maken van de catalogus. Hierbij moesten uiteraard tal van problemen worden opgelost, waarbij dankbaar gebruik werd gemaakt van de assistentie van het mathematisch centrum te Amster dam dat over een computer beschikt. Thans is het zover, dat men kan zeggen, dat de kinderziekten zijn over- nen en dat het maken van deze catalogus gebeurt zonder tussenkomst van mensenhanden. De computer is staat in zeer korte tijd vanaf het voorraadkaartenbestand een pons band te maken, waarin alle titels al fabetisch zijn opgenomen op auteur en op titel. Het slagen van deze nieu we opzet opent goede perspectieven 'oor soortgelijke projecten. Chr. Geref. Kerk Lcideu LEIDEN De heren A. Buurman, L. M. Hoek, H. Rofel werden in de Chr. Geref. Kerk gekozen tot ouder ling, de heer C. van Esmond tot dia- Planken of hardboard overbodig, geen vocht of schimmel meer. Vraag onze rijk geïllustreerde gratis katalogus HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN-TEL 01680-3910* Schipper Kees van Duyn van KW 15: (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN De hektreiler KW 15 Rijnmond 1 is gisteravond om half elf de IJmuider haringhaven binnengelo pen en was hiermee het eerste Kat wijkse schip dat na de start van de „race" op maandag haring aan de wal bracht. De binnenkomst werd door Katwijkse haring naar België Er was vanmorgen in de afslag ook buitenlandse belangstelling voor de eersite Katwijkse haring. De gebroeders Verniest uit Knesselare Belgiëkochten een kantje voor 800, dat ze daarna in kleine tonnetjes (achtjes) lie ten overpakken. Foto D. Kruyt slechts weinigen gadegeslagen: enkele vertegenwoordigers van de rederij N. Parlevliet jr., een paar havenwachters en een gering aantal toevallige nas- santenu De eerste resultaten van de haring vloot zijn niet best geweest. Dat bleet al uit het relaas van de schippers van enkele Vlaardingse treilers die eerder IJmuiden binnenliepen. Ocvk het ver haal van schipper Kees van Duyn, die zijn zieke collega Klaas van der Pies verving, was weinig optimistisch: Zoeken „We hebben maar 63 kantjes aan boord. Daarvan zijn er 15 afkomstig van onze rederijgenoot KW 42 Nicolaas Senior. Onze eerste trek deden we dinsdag op 57.40 NB 0.20 OL. Die le verde 80 manden op, voornamelijk schelvis en wijting. We konden hieruit vier kantjes haring zoeken. We zijn toen teruggestoomd naar 56.10 NB 0.5 West. Daar was niet veel te beleven. De VL 14 Margaretha haal de 14 kantj-es sdheep, twee andere trei lers deden elk een trek van acht a tien kantjes. Wij waren de hele dag in touw voor slechts vier kantjes. Dat de visserij een wisselvallige zaak is blijkt uit onze verdere belevenissen. Wij zochten onze oude positie weer op en konden daar woensdag van een hel« dag vissen niet meer dan een mand ha ring bergen, In ons gezelschap bevonden zien ongeveer 15 andere schepen, die eveneens weinig of niets vingen. We hoorden dat de achtergebleven vaar tuigen per trek drie a vier ksntje3 vingen, dus we hadden er beter aan gedaan niet te verhuizen. Maar wia weet dat van tevoren? Met grote moeite hebben we een kleine vijftig kantjes bij elkaar kun nen schrapen. Als u mij vraagt wat dit seizoen zal opleveren, moet ik zeggen weinig optimistisch te zijn. Ik geloof, dat het een slecht haringjaar zal wor den. De moed geven we echter niet op, je kunt op slot van rekening nooit we ten. De haring was tot nog toe vrij klein van stuk. Ik sohat dat er in elk kantje ongeveer 1000 zijn gegaan". Naar KW 85 Woensdag vertrekt de Rijnmond 1 weer naar zee. Schipper Van der Plas zal dan weer pp de brug staan. Schip per Vari Duyn zal nog een paar reisjes op de KW 42 Nicolaas Senior doen en hoopt vervolgens zo omstreeks de tiende juli het commando te gaan voeren op de KW 85 Rijnmond 4, de hektreiler, diie verleden jaar herfst in een Schotse riviermonding zonk. Zoaos wij eerder berichtten, is dit schip ge licht. Het wordt op de IJsselwerf te Rotterdam bedrijfsklaar gemaakt. Vrouw (73) verzocht, dieven weg te gaan LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een per ceel aan de Hogewoerd. Uit het per ceel, een winkel van een binnenhuis architect. werd een Chinese huid, een vloerkleedje, gestolen met een waar de van f 130. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd omstreeks half vier ingebroken in een perceel aan de Besjeslaan. Men kwam binnen door een schuifraam te openen. In de woning werden alle kasten en bergmeubels doorzocht. Vermist wordt epn aantal porte- monnaies met een gezamenlijke in- houd van f 30. Verder namen de in brekers een aantal gouden en zilveren voorwerpen mee. Ook probeerden zij' de slaapkamerdeur van de 73-jarige bewoonster open te breken. De inmid. dels wakker geworden bewoonster verzocht de inbrekers vriendelijk, doch dringend weg te gaan. Toen zij begon te schreeuwen, sloegen zij op de vlucht. Het afgelopen weekeinde is ingebro ken in een bouwkeet aan de Trekvliet- weg. Gestolen zijn een waterpasinstru ment, waarde f 900 en een handboor, waarde f 132. De afgelopen nacht is de vitrineruit van een winkel aan de Haarlemmer straat verbroken. Vermist wordt een aantal wandversieringen ter waarde van f 150. Dronken student zag liet niet zo best meer LEIDEN De politie heeft de afge lopen nacht omstreeks 3 uur een 23- jarige student uit Leiden aangehouden, die zich in de Morsstraat aan vernie ling te buiten ging. Omdat hij door de grote hoeveelheid drank, die hy naar binnen had gegoten, alles niet zo best meer zag en nog meer dorst had, zag hij de winkeldeur van een juwe lierszaak voor een cafédeur aan. Hij belde aan en klopte, maar toen hem niet werd opengedaan trapte hij de deur in. De politie heeft hem voor ontnuchtering op het bureau ingeslo- VOORSCHOTEN De Postduiven- houdersvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht van Pont St. Maxence af. Afstand 340 km. In concours 351 duiven. Gelost 6 uur met N.O..-wind. Aankomst 1ste prijsduif 9.30.42, snelheid 1471.13 m.p.m. Aankomst laatste prijsduif 10.09.05. snelheid 1363.20 m.p.m. De prijzen werden als volgt be haald: P. N. van Wissen Zn. 1, 3, 4, 9, 13; gebr. Belt 2; Joh. Westerbrink 5; A. de Graaf 6, 16;; J. J. Heyne 7, 11; H. H. J. van Klaveren 8, 10, 15. 18 C. Zwaan 12; F. Hendriks 14; D. van Tuyl 17; P. Aertsen 19; H. M. Ver- li oork 20.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3