Russin: na circus kerk opgericht Wat de heer Zijlstra precies bedoelde Koersherstel: vertrouwen in diplomatieke stappen ANDRÉ VAN DER KAAY Orkanen in VS en Duitsland Christelijk-sociaal congres laagste punt Dagblad kwitantieloper voor de televisie Algemeen Fondsenbezit v/. NKV bezorgd over werkgelegenheid 1» ZATERDAG 27 MEI 190T I N haar rommelig winkeltje in het hartje van Den Haag, waarin je van alles aantreft, oude portretten, een schemerlampje met een dikke laag stof, een koperen kaarsenkroon, een ikoon, oud zwart bestek, bor den en noem maar op, zit ik met Vera Karidi-Kuhansky aan een even oude, wiebelende tafel. De stoel is ook al oud, want enkele veren hebben het in de loop der tijden begeven; over de leuning hangt een oud kleed, at voor een kleed dat is kan ik niet thuis brengen. Zondag wordt ze 85 jaar vijf- :ig jaar woont ze nu in Neder- and en ze vindt het een heerlijk land. Je bent er helemaal vrij, je g doen wat je wilt en zeggen wat wilt, en da's een heel voorrecht. In Rusland is dat heel anders. „Ik hoor zo nu en dan wel eens •at van mensen, die in Rusland zijn jeweest. Als je min of meer regelma- naar Rusland reist om je familie bezoeken kom je wel het een en mder aan de weet. Nog steeds wordt de interesse van Russen voor hun werk weggeno- len doordat ze geen geld verdienen, laar elke maand wat krijgen. Een inkeltje mag je niet beginnen. Je :unt wel een baantje krijgen om in staatswinkel artikelen te verko- maar ach, of je nu wat ver-- koopt of er komt geen klant binnen, maakt, voor de verkoper geen versdhil. hij krijgt" toch z'n maand- loontje." „Maar", kom ik tussenbeide, „in fyloskou kan je alles kopen, er staan imposante hotels, bars en nacht clubs." „Ja, ja, zeker, maar kom niet twin tig kilometer buiten Moskou, daar is precies tegenovergesteld. U krijgt echt geen toestemming om zo maar door het land te trekken en overal uw licht op te steken. In de kleine plaatsen en dorpen is geen water, geen gas en geen elektriciteit. Loop maar naar de pomp als je wa ter wilt hebben. Avonds om acht uur gaan de DOOR oude... of longe... klare is toch maar Je ware! kleine glaasjes, groot genoegen BOSTON Orkaanwinden en regen buien hebben het noordoosten van Amerika gisteren voor de tweede ach tereenvolgende dag geteisterd. In de haven van Marblehead sloegen 100 ple- lierboten te pletter, in Vermont en New Hampshire viel vijftien tot twin tig centimeter sneeuw. Langs dé kust van Massachusetts be reikte de storm snelheden van 120 kilo- meter per uur, waardoor de vloed 90 centimeter hoger dan gewoonlijk was. Orkaanachtige stormen met windsnelheden tot 200 kilometer per uur hebben in de nacht van donderdag jp vrijdag in grote delen van Duitsland zware schade aangericht. mensen naar bed, want ze hebben geen petroleum voor hun lampen. Als je als Rus wat regelmatig in een restaurant komt, komt het voor dat je op een kwade dag een politieman naast je op een stoel vindt. Hij vraagt dan: Beste kameraad, waar kan jij zo regelmatig van drinken? Heb jij zoveel kopeken?" LEVENSKUNST „Verlangt u wel eens terug naar Rusland?" Wat aarzelend: „Nee, naar dit Rusland niet. Het is een geweldig groot en prachtig land met oorspron kelijk levende en kunstzinnige mensen, die een geheel eigen indrin gende en vrolijke levenskunst heb ben. Je kunt een week in een trein zit ten, dan zie je dagen lang geen mens, alleen maar sneeuw en een diep-gr ijs wolkendek. Bij de kleine stationnetjes waar de trein stopt staan passagiers. Je weet niet waar ze vandaan komen. Misschien moesten ze vele tientallen kilometers per slee van hun kleine stadje er gens in Rusland naar het stationne tje reizen..." Haar oude gezicht, dat steeds een wat harde, zakelijke trek had, ont dooit nu. Het witte haar krijgt een zilverkleurige glans ln de zonnestra len, die door de etalage van haar antieke winkeltje binnendringen. Ook in Nederland heeft deze vrouw haar rol gespeeld. Zij richtte de Russische kerk op en verzamelde de orthodoxe gelovigen. Haar eerste kerk in de Obrechtstraat is ter ziele gegaan. Na de Tweede Wereldoorlog, toen Nederland betrekkingen met Rusland ging onderhouden, wilden de Bolsjewieken ook invloed in haar kerk hebben. „Ik was niet bang", zegt ze, „Ik vond dat de kerk zelfstandig moest blijven, hoe dan ook. Op een zekere zondag riep de priester met enkele mensen van het consulaat: wij zijn voor de Sowjets, wij zullen voor hen bidden. TERUGGETROKKEN Hoe dat nu gekomen is, dat die priester van de ene op de andere dag is omgezwaaid, weet ik niet. Nie mand, behalve het personeel van het consulaat, kwam meer in de kerk. Toen heb ik een nieuw gebouw ge vonden in de De Ruyterstraat; we hebben er met veel offeren een kerk van kunnen maken. Alle formaliteiten waren in orde. Ze kennen me bij de politie goed, weet u, want vroeger deed ik veel vertaalwerk voor hen. Ik ben niet beëdigd vertaalster, maar ze ver trouwden mij. Daarna hebben we nog een pand gekocht in de De Ruy- terstraat en daar is nu een klooster van gemaakt. Ik heb me teruggetrok ken, omdat ik vind dat de jongeren er maar voor moeten zorgen." Ze staat op en rommelt wat in een stapel oud papier. Voorzichtig trekt ze er een vergeeld vel met enkele foto's uit. „Kijk", zegt ze wat trots, „dat was vroeger voor de Eerste We reldoorlóg mijn werk." Op de verschillende plaatjes zie ik een charmante, jonge vrouw, die in allerlei mogelijke en onmogelijke standen haar kunsten met een pistool vertoont. Samen met haar neef trad ze in de hoofdsteden van Europa op. „In 1913 hadden we ons eigen circus, niet groot, maar fijn. In Boekarest werden onze paardjes af genomen. Bij het politiebureau kre gen we toen een kleine vergoeding. Enfin, ik was in Berlijn en ont moette daar toen een paar Nederlan ders. Ga toch naar Holland, zeiden ze, daar ben je vrij. Dat heb ik toen WODKA Ik wil afscheid van haar nemen, maar moet eerst een wodka met haar drinken. Uit de verste hoek van het winkeltje wordt een fles ge haald. Net als we op haar gezondheid klinken komen er klanten binnen. Razendsnel verdwijnt de fles en met haar handen in elkaar als een echt grootmoedertje vraagt ze: „Wat kan ik voor u doen?" Een oude, bronzen kandelaar wil de dame voor tien gul den meenemen. „Nee, mevrouw, dat gaat niet, zestien gulden en geen cent minder." Mevrouw betaalt met honderd gul den. Achter een gordijntje wordt de honderd gulden van alle kanten be keken en gecontroleerd op het water- Als de klant blij met haar nieu we aanwinst vertrokken is, drin ken we zwijgend onze wodka. „Komt u ook in de kerk, u bent van harte welkom." Als ik weer bui ten sta, moet ik even aan het scher pe zonlicht wennen. DEN HAAG Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindershond, heeft op de jaarvergadering van zijn hond voorgesteld in Nederland een nieuw christelijk-sociaal congres te heieggen om met elkaar de maatschappelijke problematiek vanuit christelijk gezichtspunt grondig door te praten. Gevraagd naar zijn oordeel over de reacties op dit voorstel verklaarde de heer Zijlstra niet onverdeeld gelukkig te zijn met de verschenen commenta ren. Hij gelooft, dat hier en daar niet begrepen is wat hij bedoeld heeft te zeggen, met name in het commentaar in het dagblad Trouw en ln het com mentaar van de heer H. de Ru in Her vormd Nederland van deze week. In beide gevallen wordt er op gewe zen, dat de heer Zijlstra beter kan pro beren eerst overeenstemming te berei ken binnen het Convent van christe- lijk-sociale organisaties alvorens een christelijk-sociaal congres te beleggen. De meningsverschillen binnen het Con vent, waar de christelijke organisaties werkgevers, boeren, middenstan ders en werknemers samenwerken, zou den nog te groot zijn om maar aan christelijk-sociaal congres te kun nen denken. De heer Zijlstra voert hiertegen echter aan, dat hij juist van dit con gres geen conventszaak heeft willen maken. Het is hem bekend, dat op vele gewichtige punten binnen het Convent verschillend wordt gedacht, maar het zou hem niet verbazen, wanneer juist binnen dit convent de behoefte aan een dergelijk congres gevoeld wordt. De heer Zijlstra was er al zeker van medestanders voor zijn gedachte binnen het convent te zullen vinden. Juist omdat er binnen het convent FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Afgaande op de jongste ont- yvt j i s' wikkeling der financiële een- \X/ dOll C/I fl (Y tl O f tra, zou men geneigd zijn aan te DC/WUUg Ittfi a nemen, dat de crisis in het Midden Oosten het hoogtepunt voorbij is. Het koersherstel weerspiegelt het vertrouwen, dat de internationale diplomatie wegen zal vinden, wel ke het:Uitbreken van een hete oor log op korte termijn zullen kunnen voorkomen. Op te merken valt verder, dat nergens een paniek stemming zich heeft voorgedaan en ook op onze effectenmarkt was het aanbod beperkt. gen. De koers van aand. Expl. Mij Scheveningen" liep na het bericht over de Gulf terug van ƒ50.50 tot ƒ42, gisteren herstelde het fonds zich Ingehaald 25, tegen v.J. zelfde periode een winst van 1.66. De omzet steeg bij Philips overigens toch nog met 5 pet., maar de kosten zijn naar verhouding meer omhoog gegaan. De personeels sterkte daalde sedert 1 jan. 1967 met 6400 man. In Nederland was er een te ruggang van 1500 werknemers tot 84.500 man, terwijl er over het gehele concern gerekend 245.000 mensen bij Philips werkzaam zijn. Wanneer we de koersvariaties bekij- ïn, dan constateren wij, da woensdag het laagste punt werd be reikt. De volgende dagen en met name gisteren werden vele koersverliezen in gehaald. Overigens is het duidelijk, dat de toestand in het Midden Oosten bijzonder labiel is en dat elk ogenblik nieuwe incidenten zich kunnen voor doen. Opvallend is het, dat het olie fonds, Kon. Shell er deze week vrijwel zonder kleerscheuren is afgekomen, ter wijl bekend is, dat dit concern in de •landen van het Midden Oosten grot< investeringen biedt. Tijdelijk daalde dit fonds van 134 tot 128, maar gisteren werd de officiële handel geslo ten op een prijs van ƒ133. Unilever daarentegen viel terug van 96 tot 'ƒ91 en kon gisteren slechts op ƒ192 Kluiten. Philips Gloeilampen verloor de ze week ongeveer ƒ2,50, hetgeen moge lijk ook in verband moet worden ge bracht met de gepubliceerde kwartaal cijfers. Het eerste kwartaal leverde een netto winst op 1.52 per aandeel Gevoelig In de lokale afdelingen waren deze week koersschommelingen waar te ne- welke verband hielden met de internationale toestand. Er blijkt uit, welk een gevoelig instrument de effec tenbeurs is, want fondsen, die niets met het Midden Oosten te maken heb- in directe zin, werden toch tijde lijk de dupe. Zo daalde woensdag Kon. Zout-Ketjen met 19 punten, Billiton Mij met 20 punten, Heinekens Bier met 15 punten. Gelukkig kwam in de laatste dagen der beursweek een flink koersherstel opdagen. Een gunstige ontwikkeling kenden de aand. Ned. Veem, welke een omwis- selingsaanbod kregen van Blauwhoed. Voor elk aandeel kan men een aandeel Blauwhoed krijgen plus ƒ30 in contan ten. Een mooi aanbod, dat de koers het schaars verhandeld aandeel lied. Veem van 390 tot 480 omhoog bracht. tot ƒ45.-. Intussen blijft het lingsaanbod van aand. E.M.S. in obliga ties uit, nu weer, omdat de aan de Vereeniging voor de Effectenhandel verstrekte gegevens onvoldoende wer den gegcht. Van Ommeren Op het jaarverslag van Phs Van Om meren, dat deze week is verschenen, reageerde de beurs iets gunstiger. De notering van dit fonds liep op van 166 tot 170 ruim na de publikatie. Uit het verslag blijkt, dat de bruto winst over 1966 flink hoger lag, maart de fiscus roomde de winst flink af, door 6 mil joen meer te vragen dan over 1965. De oorzaak daarvan is, dat de investe ringsaftrek en het voordeel der ver vroegde afschrijving afgelopen zijn. Overigens kan gezegd, dat het bestuur dezer belangrijke onderneming pro beert dè tijd bij te houden en veel investeringen heeft gedaan om het be drijf up to date te laten zijn. In 10 jjaar tijd is voor bijna ƒ600 miljoen geïnvesteerd, grotendeels uit ingehou den winsten. Het dividend zal weder om 14 pet. bedragen, wat bij de koers van 170 pet. cum div. een rendement oplevert van 8 3/4 pet. moeilijk te praten is over de grote ac tuele maatschappelijke problematiek moet een breder gespreksvlak gezocht worden, waarop meer mensen met een christelijke levensbeschouwing inspraak hebben. De CBTB-voorzitter heeft met nadruk gesteld, dat ook de kerken bij een dergelijk congres be trokken zouden moeten worden. Boven dien wil hij de deelnemers uit de kring van het maatschappelijk leven beslist niet beperken tot de leden van de christelijke organisaties. Hij zou breed mogelijke inspraak wil len hebben om zo de bezinning des te beter tot haar recht te doen komen. Op het ogenblik ziet hij allerlei ont bindende of saambindende verschijnse len, die niet kloppen met de oude constructies, die tot nog toe ln Neder land op christelijk erf gegolden heb ben. Officieel .blijft men in christelijke kring vasthouden aan de oude constructies ook binnen het convent, maar ondertussen gaat ieder persoon lijk zijn eigen gang. Het verbond van christelijke werkge vers gaat een federatie aan met de katholieke werkgevers, binnen christelijke middenstandsbond wordt in eigen kring over fusie gepraat maar ook met organisaties daar buiten, de centrale landbouworganisaties komen tot steeds hechtere vormen van samen werking en in het werknemerskanp zijn de christelijke verenigingen van hoger personeel en de protestants christelijke journalistenkring duide lijke voorbeelden van grote verschui vingen, die in het organisatiepatroon aan de gang zijn. Dood spoor Ieder gaat zijn gang en tot ge meenschappelijke bezinning komt •het niet. Er wordt geen nieuwe lijn van denken ontwikkeld vanuit het christelijk geloof, waarmee ook in het handelen van elke dag gewerkt kan worden. Ook binnen het convent wordt het steeds duidelijker, dat men op dood spoor dreigt te raken en dat men boven het eigen niveau uitge tild zou moeten worden om tot een betere en nieuwe visie te komen. De heer Zijlstra noemt de vraag, of er Iets gebeuren moet in de christelijke organisatie, volkomen ste riel, omdat er overal al een hele boel aan de gang is. Triest Een minder gunstig bericht was, dat de General Banden Rubber Mij Hol land de strijd om het bestaan heeft opgegeven. Het is een triest eind een onderneming, welke in het leven as geroepen door de grote Amerikaanse bandenfabriek General Tire Rubber Company, welke moedermaatschappij kil zakelijk de dochteronderneming kïeft laten vallen. Eigenlijk is de Ne- cerlandse onderneming al lang eei i nislukking, al wilde op de aandeelhou dersvergaderingen de door de Amerika nen benoemde directie dat steevast ont kennen. „Morgen wordt het beter" was het liedje, dat voor de beproefde aandeelhouders werd gezongen, maar het eind is, dat de fabriek gesloten en het personeel ontslagen is. Het toch wel de moeite waard zijn, als de Ned. aandeelhouders aan de weet kwa men op welke punten „de schoen ge- worngen" heeft in de loop der jaren. Intussen is de koers van het fonds ge daald van 51 tot 35 laten, zonder ko pers te vinden. is een 6 1/4 pet. lening Bank ivoor Ned. Gemeenten tegen 99 pet. op de markt verschenen, looptijd 25 ja ren, groot 100 miljoen, eventueel ƒ150 miljoen, als er veel belangstelling oor de emissie zal blijken te zijn. De beleggingsmarkt wij signaleer den het vorige week reeds ligt min der gemakkelijk, hetgeen o.a. kan blij ken uit de koersontwikkeling jongste 6 pet. staatslening. Deze lening liep terug tot 97% pet., de uitgiftekoers was 98% pet. Zwolsman Miss Holland, de 20-jarig,e Haagse telefoniste Irene van Campenhout, vertrok gisteren van Schiphol naar Nice om. in dat zonnige oord aan de Franse Rivièra deel te nemen aan „de strijd" om de Europese schoonheidstitel. De heer Zwolsman kwam opnieuw )or het voetlicht, nu De Gulf Oil beslag heeft laten leggen op enige be zittingen van eerstgenoemde, in ver band met een beweerd niet nakomen van aflossingsverplichtingen, waarvoor de heer Zwolsman persoonlijk garant jzou zijn. Dit laatste wordt betwist en de zaak zal 20 juni voor de Haagse rechtbank dienen. Het is opmerkelijk, dat Zwolsman eerst met de West- landsche Hypotheekbank overhoop heeft gelegen en vrijwel doorlopend met mr Polak, de advocaat, die hem geweldig achter de broek zit met zijn eisen om nakoming van beloften. Duidelijk is het, dat al deze kwesties niet bevorderlijk zijn voor de public' relations van Zwolsmans ondernemin- leidende mensen uit het Nederlands christendom bereid zijn met elkaar een gesprek te gaan voeren om als christenen iets zinnigs te zeggen over de grote maatschappelijke problema tiek ln het licht van het geloof. De nieuwe opvattingen, die reeds post ge vat hebben zullen moeten leiden tot nieuwe perspectieven. Hij noemde in dit verband uitspraken van de Wereld raad van Kerken, prof. Roscam Ab- bing, dr. H. M. de Lange en het jubi leumboek van de christelijke werkge vers over „een verantwoordelijk* maatschappij". Ongetwijfeld zal het voorstel van drs. Zijlstra in meer kringen de ko mende weken een punt van discussie gaan uitmaken. Wellicht zal ook de voorzitter van het verbond van chr. werkgevers, de heer H. H. Wem- mers, volgende week donderdag op de jaarvergadering van zijn verbond nog inhaken op dit plan. Op deze wijze zou een belangrijke bijdrage tot de discussie geleverd kunnen worden. Hopelijk zullen dan de misverstanden omtrent de vraag wat de heer Zijlstra precies bedoeld heeft, uit de wereld zijn. Zeker bin* nen het convent Voor hem is de vraag relevant of deJatie fataal. Drentse werkloze jeugd verontrust kerkvergadering ASSEN De provinciale kerkverga dering van de Nederlandse Hervorm de Kerk in Drente maakt zich be zorgd over de werkloosheid onder d* Drentse jeugd. Ze heeft gedeputeerde staten in over weging gegeven of het niet mogelijk is waar het bouwwerk betreft, dat met overheidsgelden wordt gefinancierd, een bepaling te doen opnemen die de aannemer verplicht een bepaald per centage jeugdige arbeidskrachten te be trekken. Overal uit Drente komen zorgwek kende berichten van jeugdwerkleiders, predikanten en maatschappelijk wer kers over de ontwikkeling van de jeugdwerkloosheid ln Drente. In het bijzonder in de bouwnijverheid acht de provinciale kerkvergadering de situ- Pers heeft zorgen in 1967 Lening (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Volgens mr. W. A. M. van der Kallen, aftre dend voorzitter van de vereniging De Nederlandse Dagbladpers (NDP), zal uitbreiding van de reclamezendtijd vóór 1 juli 1968 de dagbladpers dwingen de abon nementsprijzen drastisch te ver hogen. Da merkwaardige situatie ontstaat dan daar kijk- en luistergelden oir. politieke redenen op een laag niveau gehandhaafd blijven, dat de kran ten bij het publiek de rekening presen teren voor het televisiegenot De heer Van der Kallen zei dit giste ren op de algemene ledenvergadering van de NDP in Amsterdam. Hij memo reerde dat 1966 voor vele bladen nog wel gunstig Is geweest. De ontwikkeling in 1967 baart echter grote zorgen. In het eerste kwartaal stegen de advertentie-omzetten niet meer (per 1 januari is de reclame in de televisie gekomen). Maar sinds april is er een ernstige terugslag, rr.et omzetdalingen van 15 en 20 procent bij vele kranten. Tv-reclame en con junctuur spelen een rol. Een compensa tieregeling voor de dagbladen is nog steeds niet uitgewerkt. De heer Van der Kallen kwam aan het slot van zijn rede met een nieuw tje: in opdracht van het Cebuco heeft de Nederlandse Stichting voor de Sta tistiek een rapport Nationaal Dagblad Onderzoek samengesteld, het eerste van deze aard in Europa, waarin ver rassende conclusies inzake de aandacht die de Nederlander aan zijn krant besteedt en speciaal aan de adverten- COLLECTIEVE BELEGGING IN AANDELEN I Verdeel Uw risico en bevorder de groeikansen van Uw vermogen door breda, selectieve spreiding DEN HAAG Binnen het overlegor-' gaan der drie vakcentrales Is het be raad over een methode van aanpak de werkgelegenheid nog niet vol tooid. Het NKV meent, dat de beste manier een oplossing zou zijn, die blij vende resultaten zoveel mogelijk zeker doet zijn. Dit is gisteren in Den Haag meege deeld op een periodieke bijeenkomst van het hoofdbestuur van de Ned. Kath. Vakverbond met de pers. Niet zonder zorgen ziet men het ogenblik aanbreken, waarop deze zo- zo'n 60.000 jongeren van de school banken komen om de maatschappij binnen te gaan. Via leerllngenstelsels en levensscholen zal worden getracht, ■t zou ernstiger zijn, als ime niet in zou slagen te voorkomen, dat het merendeel van de schooljeugd niet aan een zinvolle bezigheid kan worden geholpen. Wat echter van belang wordt geacht is, dat er een arbeidsmarktpolitiek komt in samenhang met een werkgele- genheidspolitiek. De beraadslagingen hierover zijn niet afgesloten. Daarbij behoort Ook de ruimtelijke ordening. De voorzitter van de raad voor de ruimtelijke ordening heeft onlangs de voorzitters der vakcentrales voor een bespreking uitgenodigd. ties. Soms Dr. P. J. Koets, loco-urgemester van Amsterdam en zelf oud-journalist, verving burgemeester Van Hall, die spreken over ,,De functie van de pers voor de lokale gemeenschap". De heer Koets maakte enkele opmerkin- over de journalist, de schrijvende journalist wel te verstaan. Televisie liet hij welbewust buiten beschouwing, „dat medium dat soms heilzaam werkt, soms ook niet". Hij noemde de vrije pers onmisbaar en een voorwaarde voor de democra tische samenleving. Hij had kritiek op het grapje, dat „parlementariërs en journalisten mensen zijn, die kletsen over zaken waarvan ze niets weten". Integendeel, en de heer Koets citeerde prof. Langemeyer: „Uiteindelijk is het zo, dat we alles buiten ons eigen speci alisme putten uit de krant". De heer Koets haalde enkele recente voorbeelden van journalistiek aan om te illustreren, dat een vrije pers grot* verplichtingen schept: onbewuste opi nievorming, inexactheid en het nieuws dat zioh op het buitennissige richt, waardoor het beeld vertekend wordt. De overheid moet op haar beurt de grootst mogelijke openheid betrachten. Zijn opmerking, dat ieder eigenlijk twee kranten moest lezen, ging er wel in bij dit gezelschap. Geheim Dr. P. J. Koets, loco-burgemeester journalistiek (groot 2500) ging dit maal naar de heer G. Taylor van d« Verenigde Noordhollandse Dagbladen. Het onderwerp was De Europese en/of wereldkampioenschappen op de schaats 1966. Het jury-rapport, bij af wezigheid van mr. Van Thiel, de voor zitter van de Tweede-Kamer, voorgele zen door prof. dr. G. Kuypers, hoogle raar politicologie van de Vrije Uni versiteit, was zeer lovend. De bekendmaking bleek voor d« echtgenote van de winnaar een volsla gen verrassing, waarvan zij dan ook duidelijk blijk gaf. In Alkmaar weet men een geheim te bewaren. Mr. C. J. Houwert trad deze vergade ring voor het eerst op als voondtt** van de NDP.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 19