MODETAAL VOOR TWIENERS in EEG Fijner en beter eten MEISJES MUISJES BLAD ZIJ Kookboekjes in tv-serie Achimenes komt snel op als kamerplant dialoog ZOU u zo graag nog eens een handwerkje onder handen hebben, maar wordt u dat te' bezwaarlijk, omdat u al de zeven of meer kruisjes gepasseerd bent? Misschien zijn de kleinkinderen al groot, voor wie al heel wat kleine gezellige zaken zijn gebreid! Vroeger toen de pennen tikkelden, er nog geen televisie bestond, waarvan je ogen pijn gaan doen na lang kijken, die ogen worden dan ook oud. Is dat misschien de oorzaak dat u niet meer naar een gezellig handwerk omkijkt? Dan hebben wij een idee voor u. Geen gepriegel of getuur; dat is ver leden tijd. ZATERDAG 27 MEI 1967 De tijd is voorbij dat uw tienerdochter naar een japonnenafdeling ging om een nieuwe jurk te kopen, ïn 1967 gaat zij naar een „boutique" of mooier nog een „boetiek". Ze koopt daar geen kleren die „in", maar „zwipp", „pep" of „kinky" zijn, zoals ze vorig jaar „hip" en „blits" moesten zijn. Al deze woorden zijn in de plaats ge komen van het vroe gere „knal® dat ge bruikt werd toen tieners nog bakvis sen heetten. Als uw dochter dit seizoen „in" wil zijn moet ze natuurlijk een mini^- maar liever een mi cro-rok dragen. Ook een shift jurkje zonder taille, ceintuur of sluiting, een bloomer broekje tot. net boven de knie dat gedragen wordt onder een minirok, of een djellabah een zeer wijde jurk zijn in. Verder is er nog de safari-look die onze dochters er uit doen zien alsof ze in de woestijn op zoek zijn naar de mijnen van koning Salomo. Wanneer de t-iener-ervan houdt een lange broek te dragen, heeft ze dit jaar een pantailleur aan. Dit is een broek met bijpassend lang of kort jasje. Indien u uw dochter een reu ze groot plezier wilt doen, kijkt u dan eens op zolder, of daar nog een oud uniform hangt. Dat is dit jaar pas „zwipp". DE Stichting Goed Hand werk te 's-Gravenhage, Hart Nibbrigkade 33, nam het initiatief tot het uitgeven van handwerken voor ouderen met minder goede ogen. Over het algemeen worden deze handwerken gemaakt op grof geweven, en dus makkelijk aftelbaar linnen, katoenen of wollen stoffen. Of op de zo genaamde Aida-stof of mat ting, u weet wel, de stof die als het ware in blokjes is ge weven. Daarbij behoeven dus geen draden te worden afge teld. De handwerken zijn zelfs ver krijgbaar in mindere of meerde re mate van grofheid, zodat u uw handwerk aan uw ogen kunt aanpassen, nu uw ogen niet meer mee willen met het hand- Pakket De te gebruiken garensoorten en hun verschillende dikten die nen aan de grofheid van de stof waarop gewerkt wordt, te wor den aangepast. U kunt erop wer ken met borduur- of breikatoen, perlgaren, splijtgaren of dunne wol. Verschillende handwerken op grof materiaal worden door de Stichting „Goed Handwerk" als compleet pakket uitgegeven. Hebt u zelf stof. dan kunt u ook een los patroon bestellen. Bent u niet zo'n ster in handwerken of breide u vroeger veel maar het borduren schoot er bij in dan kan een handwerk besteld worden waarbij het patroon al begonnen is. Hoger peil Wie het fijne ervan wil weten moet wél lid worden van de Stichting, die tracht het hand werk in ons land op hoger peil te brengen en de kunstzin te be vorderen. Leden hebben gratis toegang tot de tentoonstellingen die de Stichting in den lande or ganiseert. Tegen een kleine ver goeding kunnen zij boeken uiteraard over handwerken uit de bibliotheek lenen. Een bin nenlands lidmaatschap kost ƒ5,50, woont u in het buitenland dan is dat ƒ6,50 per jaar, met een entreegeld van 1. Maar ook niet-leden kunnen profiteren van dit initiatief voor oude ogen. U krijgt dan wel geen staaltjes stof toegezonden zoals de leden, maar u kunt pa tronen of pakketten per giro bestellen op nr. 454700 ter name van Penningmeester Goed Hand werk te Rijswijk. Wilt u op het girostrookje de bestelling vermei- Suggestie Wij doen u hier suggesties over: een theesét op mooie zeer grove korenblauwe Aidastof, tien blokjes per 5 cm, gebor duurd met witte breikatoen in zigzagsteek, maassteek, stiksteek en sterksteek in een eenvoudige smaakvol- H le rand. Theemuts nr. 12, H pakket 6,45, los pa- H troon 1,50; kleedje nr. 13, pakket 5,75, B los patroon 1,50; vierkant kussen nr. 14, HBHH pakket 7,25, los pa- B troon 1,50; ophang- B band voor dienblad, B pakket 6,75, los pa- HH troon 1,25. Deze aan- trekkeljjke handwer ken voor minder goede ogen kunnen voor- gewerkt besteld worden, de prijs is dan 2,50 hoger. De Stichting borduurt overi gens nog verder op dit stramien. Wat dunkt u van een souvenir- wandlapje „Holland" op grof na- turelkleurig linnen, of een lang werpig tafelkleed van crème zeer grove wollen stof met ran den in oud blauw en cerise perl garen, of een herdenkingswand- lapje als huwelijksgeschenk in DE stijgende welvaart doet de vraag naar verfijnde produkten toenemen. De samenstelling van het voedselpakket in de EEG- landen verandert ten gunste van de delicatessen. Steeds minder aardappelen en brood, en meer vlees, eieren en fruit zullen worden geconsu meerd. In 1970 zal vergeleken met de periode 1961/1964, het verbruik van varkens-, rund- en kalfsvlees in de EEG-landen met een kwart zijn toegenomen en de consumptie van eieren met een vijfde. Het verbruik van groente en fruit is in de loop der jaren zelfs zo toegenomen dat deze hoofd voedingsmiddel zijn geworden. De teelt van fijne groenten in de Heel Nederland at beschuit met muisjes bij de geboorte van prins Willem-Alexander. We dachten daarmee een oude tradi tie in het leven te houden. Maar we hadden het allemaal mis! We aten met z'n allen meisjes-muis jes, terwijl we zo blij waren met een jongen! Bejaarde lezers, onder wie me vrouw Burgersdijk uit Voorburg en mejuffrouw Krans uit Den Haag weten nog heel goed ie der die voor 1914 geboren is moet het ook weten dat vroe ger meisjesmuisjes en jongens muisjes te koop waren. Grote muisjes waren voor jon gens, kogelrond bezet met kleine uitsteeksels „geroffelde", en ha gelwit. Net als bij de meisjesmuisjes zat binnenin een anijszaadje. De meisjesmuisjes waren kleiner en glad. De beide dames waren erg teleurgesteld na winkel in winkel uit te zijn gegaan, geen originele jon gensmuisjes meer aan te treffen. Mevr. B kreeg een heel klein zakje rose en witte of hagelslag aangeboden, dat wel, „maar nee hoor, dat wilde ik niet". Mejuf frouw K. moedigt aan. „Kom jon ge vaders en moeders, vraag naar jongensmuisjes om de ge boorte van uw zoon te vieren. Als er vraag is, komt. bet. aanbod vanzelf!" crèmekleurige Hardangerstof ge werkt met zwarte splijtzijde? Een kerstloper op witte matting in rood en groen borduurwerk, of een leuke meetlat in kruis steek op grof naturelkleurig lin- Ontdek het plezier van mooie dingen maken met naald en draad. Even een Bondsrepubliek is toegenomen ten koste van die van mindere soorten. Toch stond West-Duitsland met de consumptie van groente in de rij der EEG-landen in 1965 nog op de laatste plaats, hoewel het als fruit-consumerend land inclusief de zuidvruchten de eerste plaats innam. Als groenteverbruikend land bezette Nederland de vierde plaats, en als fruitetend land de derde. Het groenteverbruik was het briefkaartje naar de Stich ting Goed Handwerk, Hart Nibbrigkade 33 in Den Haag om inlichtingen. Op dat adres kunt u voor uw vrou wenclub ook een causerie met toonkoffer aanvragen. Dat wordt een gezellige voordracht die steek houdt! hoogst in Italië, dat als fruit-consumerend land de tweede plaats innam. In 1965 aten de Belgen en Luxembur gers het minste fruit. Ja ja, een boterham met tevre denheid is ér nu niet meer bij. We eten kaas uit het vuistje. Wie naar een klein ca deautje zoekt voor gast vrouw, baby-sit of vriendin moet eens denken aan de se rie tv-kookboekjes van Ben J. Kuyper, die Zomer en Keuning uitgeeft in een fleu rig jasje. De serie is nu uit gegroeid tot vijftien deeltjes, met vijf nieuwelingen, na melijk; Barbecue-recepten, Fri- tuur-recepten, Vis-ger echten, Fruitgerechten, Heerlijke salades. Evenals de vorige deeltjes be vat elk boekje 50 recepten met twee varianten, zodat we eigen lijk 150 recepten per boekje be zitten. Ben Kuyper is niet bang voor vreemde combinaties: een sla van paardebloemblaadjes, fri tuur met blaadjes spinazie, gevul de pruimen in heet frituurvet. Hij zet zo onze eigen fantasie aan de gang. Hij besteedt grote aandacht aan de kleur (het oog wil ook wat) en het opdienen van de ve le smakelijke gerechten. Elk deel tje kost 2.50, tezamen een uitge breide culinaire verzameling die bovendien overzichtelijk is. CREOOLSE ANANAS: 1 groot blik ananas, 1 wijn glas curacao, 2 dl. slagroom, 125 gr. verse aardbeien. De ananas uit het blik nemen, laten uitlekken, in de schaal dresseren, bedruppelen met li keur en in de diepvries even flink koelen. De ananas rondom bespuiten met slagroom en serve ren. gegarneerd met de aardbei- MIJN OORTJES suizen van al de geluiden die uit de 'brieven opstijgen: boze, instemmende, neem-nou-die-eens en wat-vind-jij- hier-nu-van. en diep beseffend dat er geen twee mensen gelijk zijn ga ik die brieven nu eens rustig b eant woorden Ik moet er onmiddellijk bij zeg gen dat heel veel in de brieven blijkt te slaan op een TV-uitzen ding die men unaniem schandelijk heeft gevonden- Men betrekt dan de meningen daar geuit in de beschouwingen aan mij. Dat vind ik 'best en ik wil er ook wel op antwoorden, maar u moet wel ont houden dat ik bijna nooit tv zie, en dat ik de bewuste uitzending dus ook „gemist" heb. Iemand schrijft me dat het soms al leer je erboven te staan wel heel naar is als moeders op bijv. het consultatiebureau zo opscheppen met baby's en klein tjes voor wie zij nog maar enkele levensmaanden iets gepresteerd hebben. Zij vindt dit soort trots-zijn op bezit wat dom. (Ik ook, al snap je het primitieve ge voel natuurlijk, maar juist dat pri mitieve doet het meest pijn.) Iemand anders merkt op dat de vrouw die een kind wenst om een kind te hebben, eigenlijk een pop wil. iets voor zich alleen, een „blijf af. dat is van mij", en dat deze vrouw dus in principe al faalt want een kind heb je niet voor jezelf maar geef je eigen le ven. Echte moederliefde, zegt zij, is offers brengen, aandacht schen ken, altijd geven terwijl je het nauwelijks merkt. Alweer eens, we zitten weer vlak bij het primi- Nog iemand zegt: dat heb je er nu van, laten we toch opschieten met die adoptie, waar is al dat geknoei voor nodig. Je kimt toch aan ieder kind je liefde geven, het hoeft toch niet per se via je lichaam in je hoede gr-*?ven te zijn? En vooral niet do- jen man die je onverschillig is. Of op kunstmatige wijze (hier komt die tv op de proppen). Of je nu een adoptief kind je liefde geeft of een eigen kind, het is toch dezelfde liefde? Schrijfster kent iemand die vroeger (le we reldoorlog) onderwijzeres aan een lagere school was en een Hon gaars pleegkind had en die twee waren dol op elkaar. Nu, als het zo gesteld wordt ben ik het er alweer mee eens. Natuurlijk zal eik kind dat vroeg of laat hoort dat zijn ouders of zijn moeder niet de „echte" zijn, ogenblikken hebben dat het zich gedesoriënteerd voelt, eenzaam is. Dat ligt heel verschil lend: het ene kind is gauw melan cholisch of gesloteij, het andere heeft een spontaan contact met de pleegouders. Ook zijn fer pleegou ders en pleegouders, daar kun je met al je goede wil niets aan Wat hebben ouders met eigen kinderen soms al niet remmen in gesprek, in liefdesuitingen, laat staan andere. Wat zijn er ook niet een tijden in bepaalde levens dat de ene of de andere generatie Zich onbegrepen waant Nee. zolang door alles heen lief de gevoeld kan worden, zo lang is er eigenlijk nog niets aan de hand. Maar wat als die liefde niet waar gemaakt kan worden? Ik ken een jongen die ontzettend goed met zijn (ongehuwde) moe der kan opschieten. Ze heeft hem verteld dat ze zijn vader absoluut heeft vertrouwd maar na een zo mer vol verrukking en verliefd heid tot de ontdekking kwam dat hij getrouwd was. Het moet zo'n jongen soms doen twijfelen aan zichzelf, wie weet, het zal hem misschien ook een haat geven die hij slecht kan verwerken, maai- er zal, lijkt me, toch ruimte blijven, hij zal zich niet helemaal verloren voelen. Maar wat te doen als de moeder zegt: ik wou je zo graag, ik wou wat hebben net als andere vrou wen, wie je vader is doet er nliet toe, je komt (nu maar even grof gezegd) uit een flesje. Dan ben je immers een speeltuig, voorwerp van een gril, van eigenlijk een in-diepe jaloezie. Dan heeft de vrouw die je wenste, tegen je ge zondigd in egoïsme want ze heeft er niet oveV nagedacht hoe jij dat zou vinden, ze heeft jouw deel van de gevolgen niet overdacht. Alles wat men doet om zichzelf is in principe liefdeloos. Daar komt het op neer. Liefdeloos is ook de vrouw die een kind heeft en ermee pronkt tegen een weerlo ze, iemand die pijn krijgt van doodnormaal verlangen. Potsier lijk is zij voor wie er boven staat, maar liefdeloos voor wie met een gemis voort moet in aanvaarden van eigen leven Met en zonder •kinderen wordt er_ overal tegen de Hefae gezondigd. (Jok wat dat be treft leven we van niets andere dan vergeving jegens elkaar. jY/TEN spreekt graag van een iVl veranderd mensbeeld, ook van een veranderde vrouw en dus od den duur andere kinderen (die b.v. voor zichzelf koken, een eigen we reld hebben, het niet meer erg vin den als moeder niet thuis is als zij uit school komen, geen le vensgewoonten, fatsoen, discipline van haar leren, gewoon niets mis sen, naast een vrouw leven die hen toevallig ter wereld bracht, meer niet) maar ik ervaar nog steeds, tenminste in Nederland, in onze maatschappij (en daarin moe ten we toch leven, laat papa maar eens zonder overhemd en das naar zijn werk gaan!) dat een 'kind graag ouders heeft. Laatst kwam hier een alleraar digste jongen eten, meegetroond door de kinderen na een sportdag tussen scholen. Hij heet zo en zo. zei mijn dochter, maar eigenlijk heet hij anders. Hoezo? is zijn moeder gescheiden en hertrouwd? Nee, zijn moeder is wel getrouwd voor de tweede keer maar hij heeft zijn moeders meisjesnaam, voor het gemak weet u, want zijn vader heeft een erg onuitspreke lijke naam en woont in Zuid-Ame- rika. Dit alles midden in de fami liekring. Ik kijk het jog aan: hij straalt bij het verhaal, ik zie een vreem de, oprechte trots op een vader met zo'n naam. Laat hij zich nu voor de gek houden? denk ik. Hij zit per slot voor zijn eindexamen gym, kom nou. Maar in de loop van de dag zie ik: dit is echt. Waar ook, hoe ook. als er maar mensen zijn van wie je bent, bij wie je hoort. Dan kun je verder in het toch al moeilijke leven. Voorlopig nog vrij van cynisme. En met dit woord, dat ik de volgende keer wil overnemen in verband met het door briefschrijf sters zogenoemde „sex", eerst ge groet en tot schrijfe. FR zijn weinig planten zó in populariteit geste gen als de Achi menes, waarvan enige jaren ge leden haast nie mand had ge hoord. Ze behoort dan ook eigenlijk tot de kasplanten, maar sinds kwe kers hebben erva ren dat enkele soorten ook een kans maken als kamerplant, ging het sneeuwbal. Vooral Achimenes hybride Paul Arnold maakt furore met haar violette trompetvormige bloemen in de oksels der brons groene bladeren. Zij behoort mèt de kleinbloemige maar rijk bloeiende rose Little Beauty, teot de gemakkelijkste in huis. Meestal verschijnt de Achi menes vanaf mei in de bloe menwinkels en wie goed met de lastige Gloxinia weet om te gaan, zal met de Achimenes ook wel raad weten. Dat ze ten onrechte vaak ..Archimedes" wordt genoemd, komt allicht door de klank: ze heeft met de beroemde wiskundige niets uit te staan! De plant houdt wel van warmte, maar niet van zon. Ze heeft dikwijls aanpassingsmoei lijkheden. als ze vanuit de vochtige, beschaduwde warme kas naar de meestal droge warme huiskamer verhuist. U merkt dat wel als ze bloemen, en erger nog knoppen, laten vallen. In de praktijk blijkt dat planten die voor een groot deel i m knop zitten, de overgang i gemakkelijker doorstaan dan exemplaren die zich ten volle ontplooid hebben. Door de pot op een eilandje in een bakje water te zetten, zodanig dat het water de pot niet raakt, wordt een vochtige atmosfeer geschapen. De moei- Toppen lijkheid is namelijk dat deze planten wel behoefte hebben aan een vochtige warmte, maar sproeien en gieten over J~ te koele plaats, bijv. in een kast van een verwarmde ka mer, tot februari, maart. Ze sterft namelijk geheel af en als we in het voorjaar verse aarde willen geven, ontdek ken we dat zich rupsachtige wortelstokjes in de pot bevin den. Het is voldoende om 4 a 6 stuks uit te leggen in een pot met verse aarde. De rest kunnen we in een andere pot zetten of er vriendinnen ge lukkig mee maken. Een humusrijk grondmengsel is gewenst, bijv. bladaarde of bosgrond, turfmolm, wat oude koemest en scherp zand of potgrond op tuinturfbasis (goedgekeurd door het proef station Aalsmeer). De wortel stokjes worden horizontaal 1 a 2 cm diep gelegd en we zetten na begieting een glas er over heen of een plastic hoes. In het eerste geval zal dagelijks gego ten moeten worden, in het tweede geval is om de 3 a 4 weken controleren voldoende. Meestal zijn kurkachtige pl ken het gevolg. We geven va der lauw water op de aardie en zo mogelijk regenwater. Om de veertien dagen wordt kamer- plantenmest toegediend tot ze gaat aftakelen, hetgeen meestal in de loop van augustus-sep- tember gebeurt. Wortelstokjes De pot wordt op een warme ondergrond geplaatst bij onge veer 20 gr. C. en als de scheutjes boven de grond zijn verder licht opkweken bij 16 - 18 gr. C. Vanaf maart tegen middagzon schermen en de be handeling toepassen van een bloelende plant. Wie een vertakt exemplaar verlangt, zal na enige tijd de scheuten kunnen toppen en eventueel de toppen weer stek ken. Het is dus een echte liefhebbersplant, waar veel mee te experimenteren valt, voor wie haar behoeften kent. A. C. MULLER-IDZERDA. Hoewel er nog tiental len brieven liggen, sluiten we nu toch het gesprek over 's levens begin. Het einde dat ieder wacht, is nieuwe stof tot naar we hopen 1 een zinvol ge sprek tussen lezers. Een bedienaar somt de beslommeringen op: „Het laatste lijden brengt lichame lijke en geestelijke onzeker heid mee. Bij het eerste roept men de dokter, bij het tweede predikant, ouderling of goede vriend die bekwaam is met de zieke te bidden en te spreken. Zcrg voor volkomen rust in het ziekenvertrek. Overlijdt de zieke zonder bijzijn van arts of piedikant, waarschuw hen dan Vervolgens moet c e naaste fa milie bespiekr.n en 'besluiten weike beprafenisvereniging voor de uitvaart zorgt. Maak dan een eisj raak mei de bedie naar, die meteen kpmt. Kij za. u alle inlichtingen ge ven en met raad en daad hel pen. Neem de juiste tijd op van het c verlij den. Zorg voor een duidelijke adreslijst. Dik wijls komt bet v-cr dat men juist goede familie of kennis sen vergeet. Bel de verzekering niet, dat is van iaiere zong. U bent ge heel'Vlij in net kieze" van de beo «sar. B:.j plotseling over lijden meteen de arts waarschu wen, kleding los maken en de overledene languit op bank. bed of op de grond leggen. Ook de bedienaar kan de laatste hulp bewijzen- Nog een raad: heeft het overlijden tus sen 23 uur en 6 uur vm. plaats, vraag dan ongeveer 7 uur hulp aan zuster en 'bedie naar: roep deze mensen niet on nodig uit hun slaap." Kindje Dit beeld staat me nog altijd helder voor ogen, schrijft me vrouw A. K. de B. te V. „Ik was nog een jong meisje toen ik tijdens een logeerpartij de geboorte van een levenloos kindje meemaakte. Rondom het kindje waren in het kistje watten -gelegd. Alleen het ge zichtje was te zien. Op die wat ten sterretjes van goud en zil ver en bloempjes van glinster- papiér. 't Was beeldig, de ge dachte blijft mij bij van een engeltje dat in de hemel is". Laten lezers aan jonge kinde ren de overledene zien? vragen wc ons af, want we begrijpen aat dit een onuitwisbare in druk maakt. Moeilijk het is nog zo vers- Na de opera tie die mijn man onderging was hij nog enige tijd betrek kelijk goed. Daarna kwam de inzinking. Ik zag hem weke lijks achteruitgaan. Zelf hield hij zich groot en zei altijd dat hij het goed maakte, waarschijnlijk om ons. Hoewel hijzelf, naar later bleek, heter wist. Wonderlijk dat ik, die hem dagelijks meemaakte, op het moment dat hij thuis gehaald werd, het niet kon geloven. Het leek me zo onwaarschijn lijk. Hierin zie ik de onnatuur lijkheid van de dood. Wij zijn geschapen voor het leven. Er is een grote leegte; we hebben veel liefs en verdriet gedeeld, waar geen derde aan mag komen. Maar hij is nu daar waar geen ziekte, be nauwdheid of zonde meer heerst, daarom verdiep ik me niet in het gemis en vertroetel m'n verdriet niet. Zo wacht ik op Zijn x-oepstem die ook mij thuis zal halen, dat wens ik ieder toe die een groot gemis heeft te dragen", aldus me vrouw J. J. V.-V- te S. Verlichting „Wat zou het een verlichting betekenen als alle ambtenaren goed geïnstrueerd waren wat betreft de financiële regelingen bij overlijden, aldus mevrouw M. te S. Hoewel wij direct na het overlijden van vader de kaartjes inwisselden bij post kantoor en pensioenraad, bleek ons veel later pas dat de wedu- wenpensioenen weer omstandig moesten worden aangevraagd compleet met akten van geboor te, huwelijk en overlijden. Is het nu zo'n grote moeite om dat even te vertellen, of de aanvraagformulieren toe te zen den? Ik dacht dat rijksambtena ren in dienst van de ge meenschap waren; te meer zijn die dienst en hulp nodig als mensen uit hun balans zijn vanwege verdriet. Het is het verzwaren van een gevoel van onzekerheid dat gepaard gaat bij het overlij den van onze liefsten. Wat meer aandacht hiervoor zou goed zijn. En bejaard echt paar denkt u eraan dat u elkaar machtigt bij giro, bank of postkantoor bij het innen van de polissen? Dat kan veel administratieve verwikkelingen voorkomen"- Verzorgd „Ik ben executeur-testamen tair van een alleenstaande be jaarde en heb deze aangeraden een lijstje aan te leggen van alles waarop ze geabonneerd Is, waarvan ze lid is en wie er uitgenodigd moeten worden bij de begrafenis. We hebben dit heel nuchter besproken en ze vond dat fijn, want, „ik vind dat je je zaken verzorgd moet achterlaten en in een bejaar dentehuis word je dikwijls met de dood geconfronteerd. Fijn te weten dat dit in orde is," aldus B. te A. Mevrouw F. A. te V. schrijft: „Mamma waarom huilt u?" vroegen de kinderen verbaasd tijdens de blijde kerkdienst op paasmorgen. Ze gaven zelf het antwoord door met hun jonge stemmen mee te zingen: „Want nu de Heer is opgestaan, nu vangt het nieuwe leven aan, een leven door Zijn dood be reid". Na pas bij een sterfbed gestaan te hebben van één die me zeer na stond, vallen span ningen tijdens de dienst van me af en veranderen die in blijdschap. Zo functioneert de gemeente." Hoe verwerken an deren hun verdriet? Volgende week horen we daar meer van.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 15