Eerste wereldprogram groots tv-evenement Commentaar Puzzelhoek KRO-DOCUMENTAIRE GEROORTENREGELING •:u' door Bi B.J.KIeymem% WOENSDAG 24 MEI 1967 Unesco bewaart opnamen voor het jaar 2000 Amerika vindt reclamegelden belangrijker T.) POP MARGOOTJE VERVANGT PIPO (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Margootje en de hond Floris zullen hoofdpersoontjes zijn in de Franse poppenfilmserie „Manége enchanté", waarmee de NTS tussen 5 juni en 2 oktober Pipo de Clown vervangt als „goedenacht" voor de kleuters. De Nederlandse titel luidt „De mini- molen". De serie geniet grote buiten landse bekendheid, zij wordt vertoond in Engeland, Zweden, Denemarken, Duitsland, Italië, Spanje, Portugal, Ca nada, Zuid-Amerika en Formosa. Ook worden onderhandelingen over verto ning gevoerd met Rusland en België. Zo te horen moet het dus een goede reeks zijn. Elke aflevering begint met een draaimolenfragmentje, vandaar de Nederlandse titel. Schrijver van de serie is Serge Da- not, die zijn dochtertje en haar hond als model nam voor de voornaamste poppen uit het verhaal. Maar er zullen meer aardige figuurtjes in voorkomen. Tegen 6 juni kunt u dus uw kleuters voorbereiden op nieuwe vriendjes en vriendinnetjes op het scherm. Pipo keert terug op 2 oktober. „Kardinaal, neem nu stelling" BLOEMENDAAL Als protest tegen de stellingname van de KRO inzake de anti-conceptie heeft de zogenaamde „con- frontatiegroep" een telegram verzonden aan kardinaal Alfrink. Daarin wordt ge reageerd op het betoog van het hoofd van de godsdienstige uitzendingen, dr. G. J. Mulders in de KRO-gids. De groep vraagt de kardinaal „openlijk te logenstraffen dat het kerkelijk gezag een ommezwaai heeft genomen inzake anti-conceptie, zoals in flagrante strijd met herhaalde uitspraken en waarschu wingen van het hoogste kerkelijk gezag ten onrechte beweerd en betoogd wordt is de KRO-gids''. De groep vraagt dat de kardinaal openlijk en onbesluierd stelling zal nemen. KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal. 1. zekere dans, 4. vreem de munt, 9. vaarwel. 10. opschik, 11. Tijdrekening, 12. plaats in België, 14. inwendig lichaamsdeel, 15. vlaktemaat, 16. inhoudsmaat, 17. voorzetsel, 19. scheidsrechter, 22. korte kous, 24. Zand heuvel, 25. lichaamsdeel, 27. Ver zoekschrift, 30. dam langs het water, 32. niet vast, 33. baan voor balspel, 35. verstand, 37. dorp in N. Brab., 39. lied, 40,, bijwoord, 41. gesloten, 42. ver dienstelijkheid, 43. lid van bet Hoger huis in Engeland. Vertikaal: 1. kantori in Zwitserland, .2. meisjesnaam, 3. meisjesnaam, 4. ri vier in Rusland, 5. rund, 6. plaats in Z.H., 7. vlaktemaat, 8. zonderlinge, 10. medelijden, 13. spoedig, 14. voordeel, 10. militaire macht, 18. wol vlokje, 20. platvis, 21. latwerk, 23. deel van een bénedenhuis, 26. mannelijk beroep, 28. gesloten, 29. eer, 31. gebogen, 34. stad op de Westkust van Griekenland, 36. plaats in Gelderl., 37. water in Z.H., 38. viervoetig dier, 40. mount (afik.). (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het eerste tele visieprogramma, dat vijf we relddelen in directe verbinding met elkaar brengt, belooft (op 25 juni a.s.Keen groots evene ment te worden. De titel van deze twee uur durende uitzen ding is, zoals U weet, heel toe passelijk „Onze wereld" en het moet worden gezien als een his torisch experiment. Daarom zal er een opname van worden ge maakt, die de UNESCO be waart met het doel, haar in het jaar 2000 als „ouderwets tv- spektakel" nog eens te doen vertonen. Voor een belangrijk volksdeel zal het teleurstellend zijn, dat dit enorme werk precies op zondag overhoop wordt gehaald, maar omdat het een uitermate belangrijk evenement is, kunnen wij er toch niet aan voorbij gaan. Wij mogen daarbij niet verge ten, dat voor elke televisie- of radio uitzending die wij op zondag aan zetten, evengoed als het een kerk dienstreportage betreft, een behoor lijk aantal mensen aan het werk Wari Doublemint kauwen bevor derde spijsvertering, 't Is heerlijk en ib gezond. Doublemint reinigt uwftanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. Nu eohter zullen het er veel en veel meer zijn: tmen schat het aan tal op ruim 15.000 in 18 over de gehe le wereld verspreide landen. Op 42 plaatsen in totaal werken tezamen 200 camera's, want de gehele uitzen ding zal „levend" zijn: er mag in geen geval worden gewerkt met stuk jes film. De totale kosten voor dit experiment van twee uren, waarvoor vier Ameri kaanse en een Russische satelliet plus talloze zenders en zendnetten worden gebruikt, worden geraamd op 2,5 miljoen dollar (een dollar is 3,50). Men neemt aan, dat de uitzending een half miljard kijkers zal berei' ken. Bij ons komt het programma 's avonds tussen 8 en 10 uur op het scherm. Om 8 uur Is het echter 5 uur in de ochtend in Japan en Australië en 2 uur in de middag in Amerika. Op allerlei uren van de dag zullen er dus mensen aan hun toestel zitten. De centrale regie van het programma wordt van Londen uit gevoerd; de Eurovisie- en Intervisienetten zullen met elkaar zijn verbonden. Hulpre- gieposten bevinden zich in Brussel, Praag, Montreal, Tokio en Carnar- WIJ NIET Nederland zal geen bijdrage leveren dit eerste mondiale programma, zoals u weet, België ook niet. West-Europa is vertegenwoordigd door bijdragen van Engeland, West-Duitsland, Frank rijk, Italië, Zweden, Spanje en Oos tenrijk, Oost-Europa door Rusland, Tsjechoslowakije, Oost-Duitsland, Polen en Hongarije. De grootste bijdrage levert de Sow- jetunie: zij levert zeven programma onderdelen, uit plaatsen tussen c> Zwarte Zee en het oostelijkste punt van Siberië. Over de inhoud van de items wordt het diepste stilzwijgen bewaard: al les moet verrassing zijn. Het verhaal dat de Sowjetunie hun ruimte vaartcentra zouden vertonen, is een sprookje. Wel is alvast onthuld, dat de Tsje> chische bijdrage het hoogtepunt van de hele uitzending zal zijn. In andere werelddelen komen in actie Tunesië, Japan, de Ver. Staten, Cana da en Mexico. Het is de bedoeling, dat er voortdurend tussen de vijf werelddelen heen en weer gescha keld wordt en dat dit feilloos zal verlopen, zodat de kijker van de ene verbazing in de andere rolt... ofwel zonder meer dit specimen van tech niek over zich heen laat komen. O, DAT GELD! Het heeft bevreemding gewekt, dat geen van de grote Amerikaanse net works zich inspant voor deze wereld7 televisie-uitzending) maar dat het NET, het educatieve zendernet, de Amerikaanse uitzendingen verzorgt. Reden hiervoor is, dat... de grote net works niet gedurende twee uren lang afstand kunnen doen van hun reclame-inkomsten. Zij wilden wel een van alle meedoen.... als zij een vergoeding van 50.000 dollar kre gen. Maar hiervoor waren de deelne mende landen niet te porren. Dus moest men het educatieve network (het enige dat niet commercieel is maar dan ook niets anders dan les sen mag uitzenden) wel inschakelen, wilde Amerika van de partij kunnen zijn... Dit voorval geeft ons eens eventjes in zicht in de reclame-inkomsten van de Amerikaanse networks. Een scha devergoeding van 750.000 dollar per twee uur is geen kleinigheid! 3 jaar voor leider van inbrekersbende MAASTRICHT De Maastrichtse rechtbank heeft gisteren de 32-jarige J. A. uit Geleen veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de re gering. Hij was leider van een georga niseerde inbrekersbende, die van janu ari tot september 1966 in Zuid-Lim burg 62 diefstallen en inbraken heeft OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal. 1. wilg, 4. polder. 9. E- de, 10. den, 11. era, 12. kansel, 14. eren, 15. sar, 16. per, 17. el, 19. stellig, 22. ren, 24. Ida, 25. eed, 27. gemeend, 30. m.o., 32. ven. 33. toe, 35. Epen, 37. tem pel, 39. eel, 40. dor, 41. era, 42. krekel. 43. knar. Vertikaal. 1. wekker, 2. Ida, 3. lens, 4. pel, 5. on, 6. derrie, 7. ere, 8. rand, 10. dertien, 13. sas, 14. eel, 16. planter, 18. leg, 20. Ede, 21. gem, 23. Nevele, 26. dollar, 28. men, 29. dom, 31. Leek, 34. Epen. 36. per, 37. tol, 38. era, 40. de. HILVERSUM Na heel veel gehak ketak komt de KRO dan vanavond op Ned. 2 een beetje stillekens met de jaar en dag beloofde documentaire over geboortenregeling. U zult zich mo gelijk de voorgeschiedenis we] herinne ren: verleden jaar was het er nauw aan toe, maar toen werd opeens de uitzending van een programma over dit onderwerp tegengehouden door de programmaleiding en nog maar kort geleden nam Manus van der Kamp zijn ontslag bij de KRO omdat deze zijn documentaire niet wilde aanvaar- Voor vanavond staat nu dan aange kondigd een uitzending van 80 minu ten. getiteld „Geboortenregeling en de katholieke kerk", die door niemand schijnt te zijn gemaakt, want er wordt geen naam bij vermeld. Wel geeft pa ter G. J Mulders er enige toelichting bij in het programmablad van de KRO. Veel zegt hij er niet in, al beslaat zijn' artikel een pagina. De toelichting komt hier op neer: Happening REGISSEUR Ruud Keers is e in geslaagd een kolderieke caba retshow, „culturele happening" ge naamd, op te bouwen rondom de merkwaardige figuur van de econoom Heinz Polzer, die een soort Chinese snor en een uitgestreken gezicht aan wendde óm zich achter enkele van zijn vele auteurspseudoniemen te schuilen. Het geheel deed aan als een frisse nieuwe verschijning op de tele visie, maar daarvoor had het toch iet.1 meer vaart mogen hebben. Heinz Polzer, alias drs. P., drs. S. Geo Staad, is eindelijk voor het vo licht versohenen en heeft een groot publiek op zijn eigen, zeer aparte wijze geamuseerd, trouw bijgestaan door het duo Gerard Cox-Jan Willem ten Broeke, dat zich best aan zijn quasi-ouderwetse smartlappen-humor aanpaste. Zelfs het feit, dat drs. P. met zijn ongehoord slechte stem manmoedig zijn eigen didhtsels zong, zoals hij ook voor de plaat heeft gedaan, verhoogde het amusement. Met een stel dwaas-gedrapeerde eta lagepoppen als gehoor werd het kol der-element opgedreven, maar dat was net niet pittig genoeg. Zoals Polzer dat wenst, ging zijn pakket levens lesjes schuil achter een hele berg rnsens, ondertussen voortreffelijk in tekst en raak van typering. Indien de kijker in verwarring is geraakt tijdens deze „happening" zal Polzer tevreden zijn: dat is juist zijn bedoeling: een heleboel stof opjagen en de meest sceptische toehoorders zijns ondanks laten lachen. Wij von den het een heel mooie voorstelling van de NCRV. T ranen Er viel zeker meer van te genieten dan van het Engelse televisiespel dat erop volgde en dat het midden hield tussen moraliseren ten behoeve var losgeslagen jeugd en van bejaarden zorg. Vreemdsoortig optreden „Het vraagstuk van de geboortenrege ling is, niet het minst in r.-k. krin gen, veel besproken. Niettemin bestaan er misverstanden over. De documentai re heeft niet de pretentie, die misvat tingen uit de weg ruimen: het pro gramma wil een momentopname geven van het gewetensproces binnen de r.-k. kerk. Geen specifiek „voorlich tingsprogramma" dus! Tal van deskundigen uit binnen, en buitenland (theologen, sociologen, artsen) geven hun mening over het on derwerp; deze kunnen verschillen, maar illustreren juist daardoor het pro ces. Er zijn ook gesprekken met echt paren opgenornen. Soms zullen die het terrein van de moraaltheologie betre den, zulks met het risico dat niet alles even gemakkelijk is te volgen. Riskan-, w ter is het echter, deze problemen tel politieman en liefdeloze kinderen populariseren: de kans op misvattin-1 brengen een bejaarde dame dermate gen neemt daardoor immers nog toe." i van de kook, dat zij in een poel van tranen de laatste meters film door- Voor andersdenkenden moet het inte- komt. Een dermate scheef getrokken ressant zijn, mee te luisteren naar wat sociodrama met illustraties van netjes in dit programma wordt gezegd: het is i naar leeftijd oplopende jeugdcrimina- juist, dat men het behandelen van,iiteit, dat het nauwelijks te verteren nieuwe actuele problemen als deze in I was. vele geledingen leert kennen. •"2wi.itfvi' lil de greep van «ie kreeft Een nieuwe foto van France Gall, het meisje dat in 1965 met haar koele voordracht van „Poupée de cire" voluit het Eurovisie Songfestival won. Sindsdien heeft France carrière gemaakt: zij heeft vele landen bereisd er voor de camera's gestaan. Morgenavond kunt u haar opnieuw ontmoeten in het NCRV-programma „Internationaal rendez-vous"dat dan uitgaat tussen 8.30 en 9.35 uur op Ned. 2. In deze twee jaren heeft het toen nog onbekende Parijse zangeresje veel meer allure gekregen, ook al behield zij'haar onbewogen kinderlijke gezichtje in de krans van glad blond haar. Groot zal haar stem nooit worden, maar dat hoeft ook niet; het kleinewat hese geluid past goed bij haar persoonlijkheid, evenals het feit dat er bij France spaarzaam een lachje af kan. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.00 uur aflevering „Vakantie in Lippiza". 7.25 uur agrarisch nieuws. 8.30 uur speelfilm „Lindberghs non-stopvlucht over de oceaan". Ned. 2 TROS en KRO 8.05 uur Reis naar de bodem van de zee, feuilleton. 8.55 uur TROS-actualiteiten. 9.05 uur (KRO) documentair programma over ge boorteregeling. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 7.55 uur (NRU) reportage tweede helft voetbalwed strijd FinlandNederland in Helsinki. 8.50 uur uitvoering van Debussy's „La Mer"; Con certgebouworkest onder leiding van Eduard van Beinunl ('stereo). 9.15 uur introductie op de programmareeks over de Nederlandse Koopvaardij. 9.30 uur Oor-zaken, gevarieerd programma. 10.55 uur tweede uitzending over sexuele voorlichting op school. Hilversum II VARA 7.30 uur kunstrubriek 8.45 uur Prijsbellen naar de studio, waar Letty Kosterman vragen stelt. 9.15 uur muzikaal programma, o.m. een bewerking van de Roverssymfonie. 10.00 uur radiogesprek „Uitkomst van vraag en ant woord". 11.20 uur jazzmagazine. Een ogenblik later klonken er rennende voetstappen in de donkere gang bij de afdeling algemene zaken. In het don ker haal ik hem nooit in, flitste het door zijn gedachten. De lamp... Hij liet zich op z'n knieën zakken en tastte met beide handen voor zich uit over de tegels van de hal. Na enkele vergeefse pogingen voelde hij het koude metaal van de zaklantaarn. Een drukje op de knop en het licht ging aan. En juist wilde Jan Frens de trap op om te trachten de inbreker te achterhalen toen zijn aandacht werd getrokken door iets wits, dat aan de voet van de trap lag. Hij bukte zich en raapte het bundeltje raadstukken op dat de geheim zinnige man had willen meenemen. Verrast floot FrenS tussen zijn tanden toen hij in het licht van de zaklamp de naam las, die de stadhuisbode bovenaan het eerste vel van de agenda had geschreven... P. C. Hooftman, stond daar, in het steile handschrift van wijlen Bolink. HOOFDSTUK 3 Een halve minuut bleef Jan Frens peinzend in de hal van het stadhuis staan terwijl allerlei krankzinnige veronderstel lingen in zijn hoofd ronddaasden. Wat moest dit in he melsnaam betekenen? Wat zocht een vreemde kerel in een nachtelijk stadhuis? Wès het wel een vreemde kerel? Diep in gedachten vouwde hij het bundeltje papier bijeenge houden door twee hechtnietjes dubbel. Hij stak het in de zijzak van zijn colbertjasje. De vent is nu natuurlijk al lang buiten, dacht hij berustend. Geen kijk op, dat ik hem nog inhaal Heel wat sneller dan tijdens de heenweg verliet hij het raadhuis door de deur naar de zijingang aan de Breestraat Om de zoveelste schrik van deze avond te ondergaan: bij het verlaten van het gebouw via het poortje voelde hij een zware hand op zijn schouder vallen. Met een pijlsnelle beweging wilde hij zich, door zijn knieën zakkend, omdraai en om zijn tegenstander voor de tweede maal te lijf te gaan, maar remde halverwege af toen hij tot zijn onuitspre kelijke geruststelling de zware stem van commissaris Akker man van de gemeentepolitie hoorde zeggen: En wat mannetje, voer jij 's nachts uit in het stad huis? En direct daarop. zëer verbaasd: Maar meneer Frens, hoe heb ik het nou? Het werd een hele uitleggerij in de kamer van de commis saris op het hoofdbureau. Akkerman vond het kennelijk' maar een vreemd verhaal, dat de journalist op het inmid dels middernachtelijk uur opdiste. Vooral omdat het hem een raadsel was wat die escapade van de man met de paraplu wel te betekenen kon hebben, een nog groter raadsel dan het voor Frens was. Want die had, gevolg gevend aan een merkwaardige ingeving, verzuimd de com missaris te vertellen, dat de geheimzinnige man duidelijk op zoek was geweest naar de raadstukken van wijlen Hooft man. De raadsstukken, die zich nu bevonden in de zak van Jan Frens, verslaggever van het Rooldrechts Dagblad. We zullen toch nog maar eens gaan kijken en ook de burgemeester op de hoogte stellen, zuchtte Akkerman. Hij was juist op weg geweest naar huis en bed en nam het de journalist eigenlijk een beetje kwalijk, dat dze hem tot nog meer overwerk dwong. Ga even mee, meneer Frenszei hij, na een kort telefoongesprek met de burgemeester, die nog niet naar bed bleek te zijn. En zo maakte Jan Frens die er nu toch wel zo langzamerhand balen van had, voor de tweede maal de tocht naar de bodekamer. Hier zat hij, meneer Akkerman. En hij deed niets anders dan in die raadsstukken neuzen. De commissairs streek nadenkend door zijn volle, zilver kleurige haardos en liet duidelijk merken, dat hij er hele maal niets van begreep. Zoals ook de burgemeester deed, toen die enkele minuten later door de hoofdingang het stadhuis betrad. Wilt u er voor zorgen, dat er morgenochtend geen onbevoegden de bodekamer binnenkomen? vroeg de commis saris hem. Ik wil hier toch nog wel eens even rondkijken. Maar voorlopig ga ik slapenEn daar voelde zowel de burgemeester als Fan Frens ook bijzonder veel voor. Jan Frens zou echter niet op bed komen. Toen hij de donkere trap van zijn kosthuis, waar „alle hens" al lang in diepe rust verzonken was, opstommelde en hij voorzichtig de piepende deur van zijn kamer opendeed had hij geen ander voornemen dan zich terstond in nachtgewaad te ste ken en zich op een wat gezondere manier dan Cees Beuke- bos, maar toch even goed heel erg bewusteloos in de veren te laten vallen. Het was me tenslotte een dagje wel geweest en de oplossing van het raadsel vond hij nu toch niet. Als er al ooit een oplossing voor het mysterieuze geval gevon den zou worden. (Wordt vervolgd) Mijl water te huur Een deviezen - bron in Noor wegen is het verhuren van een mijl water in de Bjoenefjord bij Bergen. In het diepe kalme water kunnen de grootste schepen veilig varen en de mijl wordt daarom door vele gebruikt om een nieuw schip te be proeven. Verolme liet er kort geleden de nieuwe tanker Londen Bridge proef- Een tienjarig i.. dersteboven. Haar onderwijzers menen SpieÖCl" meisje uit Te- dat zij de hele wereld ondersteboven heran (Iran) ziet. scnrilt schrijft achter- Aanvankelijk dacht men dat het stevoren en on- III kind achterlijk was, tot een onderwij zer op het idee kwam het kind met behulp van een spiegeltje te laten lezen. Spelling en handschrift bleken beter te zijn dan van haar klasgenoot- 19.30 Muziek v land Nederlar 19.10 Radio Hells, 19.45 Wereldpanorai iortage van de voetbalwedstrijd F derland. 20.50 Ste rtgebouwork. O grammaserle van NCRV NRU over Nederland als koi vaardljnaue^ 21.30 A°™*a0k; denklngPr°22 30" Nieuws. 2: (Het Pansmu? orgelspe begel. (cr; tussen 190 onderbrokei 20.05 Gevar. plat< progr. 20.45 Spreekt U maai wedstrljdprogr. 21.15 De I verssvmphonle. muzikaal sv 22.00 Uitkomst van vraag antwoord, gesprek. 22-ju Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Moderne muziek, i 23.20 Nieuwe platen. 23.55 - 24.00 Nieuws. Night club blues - I'll get by t si bon ;et - Lullaby^of bjrd- bon -_How -"cana- of"' land - It's all right with rosa1 -S1 Mexfcalï ros"®0: °M iade - Snap and c NEDERLANDS PROGR. lannetje. 19,00 Joi RADIO MOKGI .N intte In Liptza (5). STER: 19.56 Reclame. NTS: STER: 20.16 film (belde GRAMM. PL. PROGR. DRAADOMROEP VANAVOND van 18—20 uur iodnlght sweetheart - N forever - Memories Somebody loves m< e - When I fall In lov Hs in 't kort. STER: 20.0 Reclame. TROS: 20.05 Voyage de katholieke üws. 8.32 Hoogmis. 9,35 Wa- ji'ogr. 11.00 Voor de zieken ITRO: 11.30 Klass. orgelmuz in -kamermuz. 12.27 Mededel oor land- en tuinbouw. 12.31 ie. 12.45 Op verhaal 'kom i II. 298 m. AVRO: wlntigers. '98 m. A"" tendgym AVRO: 8.00 Nw l.50_M?rgenwljding. 9.00 stere- éid'sylta- irzoekpl. progr. (11 00 - 11.02 NWS.). 11155 Beursber. 12.00 Prom. e°nrkt-^k2JUwle?2 30 Stereo: Dansork. en zangsol. Act. 13.30 ite. 14.30 Voordr. 14.45 Omroepda- r isterem. 15.00 Voor 16.02 Mu ziek uit Suriname, de Nedei landse Antillen en omringende landen. 16.30 Les Dragons de Vlllars. komische ot^cra. FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muz. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe^ langspeeU gram. pi. 12.00 Nws. 12,02 Act rep., strip en lichte muz. 13-.00 Nws. 13.02 Nederl. hitparade. (14.00 Nws.). 14.30 Orkestraal allerlei. KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klein chanson. 16.00 NWS. 16.02 Act. 16.05 Tle- nershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Verzoekpl. SUKKELTJE EN BRUUNKE 7. Vóór ze weten wal er gebeurt, duwt de man I hen hardhandig in zijn I vrachtautootje, slaat een stevig touw om hen heen en duwt hen een prop in hun mond. „Mm. mm mm!!" zegt Stikkel- tje verontwaardigd „Ziezo, van jullie heb ik voorlopig geen last meer. Mqrgen maak ik jullie weer los!" zegt de man, de deur op slot draaiend. „Ga maar slapen: het is bedtijd!" Hij rijdt zijn auto naar een stil hoekje van het marktplein, half achter een schut ting. Daar liggen ze nu ondanks alle narig heid vallen ze toch nog echt in slaap, zó moe zijn de vriendjes. FERDNAND <2^

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11