„Philips" Portable Radio f49. Duits koor op Oud-Poelgeest Echtpaar Pijnsse van der Aa is vijftig jaar getrouwd J. Sjoerds benoemd in Eindhoven OPEN DAG BIJ VIERING VAN 50 JAAR MLD Zuivere zang Sursum Corda s kinderkoor Schade kerkbrand nog onbekend KOERIERS 50 NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG IS MEI 196 yew mUWSotaeSL£UTBLSTAD Dr. Sclimidt opvolger van prof. v. Dislioeek LEIDEN Bij K B. is dr. P. H. Schmidt benoemd tot gewoon hoog leraar in de keel-, neus- en oorheel kunde aan de Leidse Universiteit. Prof. dr. H. A. E. van Dishoeck, die deze leerstoel bezet, bereikt in het komende cursusjaar de pensioenge rechtigde leeftijd. Prof. dr. P. H. Schmidt, die op 20 december te Kethel en Spa land werd geboren en te Vlaardingen de h.b.s. bezocht, studeerde van 1945 tot 1952 medicijnen te Leiden, waar hij in no vember 1952 zyn artsexamen aflegde en in juli 1955 cum laude promoveerde op een proefschrift, getiteld „Phantom source experiments in auditory local ization". Van 1948 tot 1954 was hii staflid van het door prof. dr. J. W. Duyff geleidde Fysiologisch Labora torium te Leiden. Na in november 1958 als specialist te zijn geregistreerd, werd hy benoemd tot chef de clinioue van de keel-, neus- en oorheelkundige afdeling van het Academisch Zieken huis te Leiden. In april 1962 werd hii benoemd tot staflid van de diacone^- seninrichting „Bronovo" in Den Haag. Part-time is hij verbonden aan fin Leidse keel-, neus- en oorheelkundise kliniek. Z wemwedstri j den lagere scholen LEIDEN Ter gelegenheid van het vierde lustrum hield de Leidse Jeued- actie gistermorgen zwemwedstrijden voor leerlingen van lagere scholen Het programma stond onder leiding van Ben Eisen aar en ondanks de on geveer 400 deelnemers en deelneem sters werd het in een zeer vlot temco afgewerkt. De uitslagen van de Schoolslag jongens: 1 en 2: Hans van Eygen en Rudy Doderer, Prof. Tel- dersschool, 17.- seconden; 3. Hans de Wolff. Hammarskjöldschool, 17,3: 4. Hans van der Veen, St. Barbera GLO. 17,6; 5 en 6. Willem Eradus, Lucas van Leydenschool en Bram van Klaveren. Marnix van St. Aldegondeschool. 18.-. Borstcrawl jongens: 1. Cock Pet, Heilig Hartschool, 14,4;2. Rudy Dode rer, Prof. Teldersschool, 14,9; 3, 4 en 5. Paul Holsbergen, Prof. Teldersschool, Hans van der Veen, St. Barbera GLO en Bram van Klaveren, Marnix van St. Aldegondeschool, 15.-; 6. WiWllem Eradus. Lucas van Leydenschool, 15.5. Schoolslag meisjes: 1. Maja Breuker, Chr. Nationale School, 16.2; 2. Talma van der Drift, St. Barbera GLO, 16.6; 3 en 4. Tineke Koppeschaar, St. Bar bera GLO en Ineke de Vree, Pacelli- school, 17.9; 5 en 6. Marian Nieuwen- huis, Lucas v. Leydenschool en Astrid Kluts, Leidsche Volkshuis, 18.-. Borstcrawl meisjes: 1. Olga Rijns burger, St. Barbera GLO, 13.-; 2. Anne- marie Hoorn, Rud. Steinerschool, 13.7; 3. Tineke Koppeschaar, St. Barbera GLO, 14,-; 4. Maja Breuker, Chr. Na tionale School, 14.6; 5. Telma van der Drift, St. Barbera GLO, 15.1; 6. Ineke de Vree. PacellischooL 15.3. Estafette: 1. Prof. Teldersschool, 1.32.6; 2. St. Barbera GLO, 1.33.9; 3. Prinses Margrictschool, 1.46.4; 4. Chr. Nationale School, 1.46.6; 5. Rudolf Steinerschool, 1.46.9; 6. Heilig Hart school. 1.51.8; 7. Lucas van Leyden school, 1.51.9; 8. Zuiderparkschool, 1.53.9; 9. Mr. Groen van Prinsterer- school, 1.57.-. Prijsuitreiking bij Minnesota LEIDEN Op 23 mei om 3 uur zal in ke kantine van Minnesota (Neder land) N.V. te Leiden de prijsuitreiking plaats hebben van de nationale wed strijd voor offsetdrukkerijen. Deze wedstrijd vormde een onderdeel van de Europese competitie, die on der de naam „Excellence in lithogra phy" door de 3M Company is ge organiseerd. De jury, bestaande uit prof. dr. G. W. Ovink, bijzonder hoog leraar aan de gemeentelijke univer- te Amsterdam, B. Wissink, van Total Design en J. Monrey, directeur van de Stichting Instituut voor Grafische Techniek T.N.O., heeft in de categorie groot offset als eerste prijswinnaar aangewezen „De IJssel" v'h R. Borst en Co. te Deventer en in de categorie klein offset Cloeck en Moedieh N.V te Amsterdam. De prijzen, bestaande uit een glas plastiek zullen worden uitgereikt door de heer P. van Zijl, directeur van Minnesota (Nederland) N.V. Tegelijk zal een expositie geopend worden van de honderddertig inzendingen. Deze expositie zal dagelijks geopend zijn van 10 tot 17 uur en duren tot en met 26 mei. Studentenpastoor Van Well een jaar naar Amerika LEIDEN De pastoor van de Leid se rk studentenparochie. J. A. A. van Well o.s.c., hoopt 15 sept. voor één jaar naar Amerika te gaan. Hij zal aan de Yale-university (Connecticut' als gastpriester deel uitmaken van een team pastorale werkers. Zijn werk in Amerika zal vooral be staan in het geven van informatie over het kerkelijk leven in Nederland sedert het concilie Collecte Rode Kruis in Leiden LEIDEN Van 26 mei tot en met 1 juni wordt in deze stad de jaarlijkse inzameling voor het Ned. Roode Kruis gehouden BOORMACHINE BOORTOL EN LAMP GESTOLEN LEIDEN In de periode van 13-16 mei is uit een bestelauto op de Hoge- woerd een klokboo.-machine gestolen, merk Bosch en waarde f 382. In de nacht van dinsdag op woensdag is van de Lammenschansweg een obsta- keliamp gestolen, die daar stond als waarschuwing bij werkzaamheden. Bromfiets tegen auto LEIDEN Een 18-jarige bromfiet ser uit Leiden is gistermorgen om streeks half negen met zijn brom fiets in de Brahms laan tegen een be stelauto gereden. Hij nam de bocht veei te kort en raakt de linkerbumper van de auto. De jongen kreeg een ge broken linkerbeen en een hersen schudding. De EHD heeft hem naar een ziekenhuis gebiecht. De brom fiets werd aan de voorzijde totaal ver- Heropening Chr. Belangen LEIDEN Maandagavond 29 mei om 8 uur houdt de Stichting tot ex- politatie van gebouwen voor chr. so ciale belangen te Leiden" in het ge bouw aan de Oude Singel een bijeen komst ter gelegenheid van het inge- bruiknemen van het gerestaureerde ge- OEGSTGEEST Ter afsluiting van een vakantieweek, waarin ook veel is gerepeteerd, gaf het kamerkoor van de volkshogeschool te Dortmund gis teravond in kastaeel Oud-Poelgeest een concert, waarvoor behalve de staf van het vormingscentrum ook directies van Nederlandse schouwburgen waren uitgenodigd. Het koor werd in de zomer van 1965 opgericht en staat onder leiding van prof. Willi Gundlach. Ongeveer 35 mensen tussen 23 en 40 jaar vormen het „Kamimerdhor der Vollkshoohsohule Botsing op Abtspoelweg OEGSTGEEST Een 18-jarige War- mondse lokettiste liep gistermorgen schaafwonden en vermoedelijk een lichte hersenschudding op bij een bot sing met een 14-jarige scholiere uit Oegstgeest. Het ongeluk gebeurde om kwart over acht op het fietspad de Abtsipoelweg/Kwaaklaan, waa Warmondse op haar bromfiets moest uitwijken en het Oegstgeester meisje op haar fiets (in de verboden richting) tegemoetkwam. ZWAMMERDAM Het echtpaar Pijnsse van der Aa-Wortman hoopt op 31 mei aj. het feit te herdenken, dat een halve eeuw geleden in Zwammer- dam hun huwelijk werd gesloten. De bruidegom was in die dagen rij wielhersteller-handelaar. een vak waarmee men toen nog goed zijn brood kon verdienen. Dat werd in de crisisjaren wel anders, vandaar dat de heer Pijnsse van der Aa toen besloot een baan aan te nemen bij de motoren- fabriek „De Industrie" van D. en Joh- Boot te Alphen aan den Rijn. Daar is de 81-jarige bruidegom tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd blijven werken. Bruid (76) en bruidegom genieten nog een goede gezondheid e.. bewonen nog steeds hun huis aan de Molen straat, dat zij ook vijftig jaar geleden al bewoonden. Er zijn vier kinderen en acht klein kinderen. Het huwelijksfeest zal op 31 mei in hotel Toor feestelijk worden ge vierd. Daar zal dan ook gelegenheid zijn gelukwensen aan te bieden en wel van vijf tot zes uur des middags. ZWAMMERDAM In de Nutszaal zijn weer de examens afgenomen voor het EHBO-diploma. Zestien kandida ten werden geëxamineerd door dokter Samsom uit Nieuwerbrug. Alle zes tien slaagden: E v Veen, G A Poot. J v d Hart, M v Ravenswaag, M H Ra venshorst, J M v d Weiden, T v Loo, A Bakker, allen uit Bodegraven, A v d Sluis. T v Greuningen, A v d Sluis, A D Kruiff, E Noordzij, G Pols, H C Koffeman, H Nobel, allen uit Zwammerdam. Bejaarden achter paleiswacht aan ZOETERWOUDE Met twee bus sen en zeven personenauto's hebben meer dan honderd bejaarden en inva liden van de Hoge Rijndijk gisteren een tocht gemaakt naar de Veluwe Een van de hoogtepunten was de be zichtiging van de paleistuin rondom 't Loo in Apeldoorn met de paleis wacht voorop. In Renswoude wtrd de thee ge bruikt. waarna het gezelschap via Utrecht weer op huis aan ging. Eerst werd nog gedineero bij restaurant Van der Voort in Hazerswoude-Rijn- dijk. Daarbij werd gesproken door pas toor Kragtwyk. de voorzitter van het Oranjecomité, dat de tocht had ge organiseerd, en mevrouw Detmers. De heer H. van der Berg sprak namens de deelnemers een dankwoord. Aanbesteding van grondwerken ALPHEN Gemeentewerken heeft aanbesteed het verrichten van grond-, riolerings- en bestratingswerken en het maken van een bezinkput bij de Kerk- vaartsweg te A arl ander veen. De laag ste negen inschrijvers: B. Langeveld, Alphen a.d. Rijn 49.890; N.V. aann. be drijf v.h- J. Visscher en Zn, Leider dorp, f 49.750; H. Oudenes, Alphen a.d. Rijn f 48.947; fa P. v. d. Linden er Gouda f 37.700, fa J. Bijleveld er Artesiaplanitsoen 5, Oudekerk a.d. Rijn f 27.400. Dortmund", dat vorig jaar een uit voering gaf in de hervormde kerk van Oudeikerk aan de Aanstel. De groep bestaat voornamelijk uit studenten en jonge onderwijzers en onderwiizeres- Óp het programma van het koor komen werken voor van J. S. Bach, A. VivaMi. J. Rosenrniiller, H. Schütz, H. Distier, Paul Hindemdtfh, Bar tók, Orff en Monteverdi. Voorts koormuziek uit de Renaissance en Europese volks liederen. LEIDEN De heer J. Sjoerds, sinds 1961 directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Leiden is met ingang 1 september 1967 benoemd tot di recteur van het gewestelijk arbeids bureau in Eindhoven. Voordat de heer Sjoerds naar Lei den kwam was hij secretaris van het districtsbureau voor de arbeidsvoor ziening (D.B.A.) te Arnhem. Chr.-vrouwen Leiderdorp LEIDERDORP In de laatste ver gadering van dit seizoen van de Chris ten-Vrouwenbond, sprak gisteravond de schrijfster mevrouw C. J. Ooms-- Vinckers over „Kerk en werk in Oost- Europa". Het communisme, is een soort _glie. Er is geen God, maar in ieder mens is een vonk, die goddelijk kan zijn. Een bundeling van vonken levert de groep mensen die leiding geeft, en waaraan men onvoorwaardelijk dient te gehoorzamen. Zij heeft geconstateerd, dat er, vooral bij de jonge Russen twijfel gaat ont staan, aan de waarheden die hen zjji ingepompt. Zij geeft het communisme dan ook nog maar 50 jaar. De mens dient men ndet te venwarren met he' systeem. Gezellige avond voor vrijwilligers LEIDERDORP In het Hervormde jeugdgebouw bood de kerkvoogdij gis teren een gezellige avond aan aan allen die vrijwillig hadden meegewerkt om het jeugdgebouw aan de buitenkant een grondige opknapbeurt te geven. Dc voorzitter van de kerkvoogdij, de heer C. Hobo, sprak dank en waarde ring uit. Er zitten in dit karwei onge veer 350 werkuren, waardoor een be sparing van f 3500, werd verkregen. De medewerking werd spontaan gege ven en er heerste een goede geest. De avond werd gevuld met kienen, waarvoor de middenstand prachtige prijzen beschikbaar had gesteld. Een cabaretgroepje van het Chr. Lyceum te Leiden verleende medewerking. Z'wouclsse be j aarden maakten uitstapje ZOETERWOUDE De bejaarden en invaliden van de Hoge Rijndijk en omgeving maakten gisteren hun uit stapje, dat weer was georganiseerd door de Oranjevereniging „Zoeter- woude-Hoge Rijndijk". Het gezelschap bestond uit 110 personen en. men reis de met drie autobussen naar Apel doorn- In het restaurant bij de Konin gin Julianatoren werd geluncht, waar na boswandelingen werden gemaakt. De dag werd afgesloten met een diner in restaurant Groenendijk te Hazers- woude. VALKENBURG Op 18 augustus zal het 50 jaar geleden zijn dat de Marine Luchtvaartdienst (MLD) werd opgericht. Ter herdenking hiervan zal op woensdag 5 juli ten behoeve van de burgerij een „open dag" worden ge houden, zowel op het marinevliegkamp Valkenburg als op het marinevlieg kamp De Kooy (bij Den Helder) met vliegdemonstraties en een tentoonstel- De officiële herdenking van het ju bileum is op donderdag 6 juli op het marinevliegkamp Valkenburg o.m. met een défilé van troepen en vliegtuigen Ouders en weduwen van personeel it in de uitoefening van zijn functie Openingstijden zwembad WARMOND Het bestuur van de zweminrichting „Lommerlust" deelde dat het zwembad geopend is "ags en dinsdags van 3.30 tot woensdags van 2 tot 8 uur, don derdags en vrijdags van 3.30 uur tot 8 uur en zaterdags van 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. In de grote vakantie is de inrichting geopend van 9 tot 12 uur en van 2 tot 8 uur. zaterdags tot bij de Marine Luchtvaartdienst om het leven is gekomen, kunnen zich schrif telijk opgeven voor de herdenking op 6 juli bij de secretaris vlagofficier Ma rine Luchtvaartdienst, p.a. Ministerie van defensie (Marine). Koningin Ma- rialaan 17, Den Haag. Ook gewezen MLD-officieren. -on derofficieren en -manschappen die de reünie op 6 juli wensen bij te wonen kunnen zich schriftelijk opgeven bij de secretaris van de vlagofficier MLD V isserij bedri j ven gaan fusie aan IJMUIDEN Met ingang van mei 1967 is een nauwe aaneensluitii verwezenlijkt tussen de N.V. Visser Onderneming De Vem en de N.V. U fabriek en Koelhuis IJsvries IJmuiden. Tot directeuren van IJsvri zijn naast de bestaande directie I noemd de heren D. J. Gouda en W. F. Laurent. Verder ligt het in voornemen dat de huidige directe van IJsvries, de heer F. A. A. Allard, per 1 juli aanstaande op jarige leeftijd met pensioen gaat. dagelijkse werkzaamheden bij IJsvri zullen onder leiding van de nieu' directie normaal worden voortgez Het personeel van IJsvries is gister hierover ingelicht. OEGSTGEEST Sursum Corda's kinder door. de omstreken van Rijns- burg bestrijkend, gaf een uitvoering in Irene. De zaal was weer stampvol met naaste verwanten, en deze keer gelukkig niet benauwd. In dit grote koor zingen meisjes en jongens samen, ook wel tweestemmig, als het zo uitkomt. Dat het hier mo gelijk is. wijst op selectie. Wie met ziin zangertjes méér wil bereiken dan de gemiddelde lagere school, ontkomt eenvoudig niet aan die schifting. Klaas Snijder heeft zijn koor vast de hand. Zonder veel beweging maakt hii alles duidelijk. De kinde- letten uitstekend od en zingen zuiver, beschaafd, met goede uitspraak. In de eenstemmige zang althans is het iongenselement niet te onderscheiden. Het programma was beknopt en ver antwoord samengesteld. Na de opening zong het koor twee geestelijke liederen („Neem Heeren „Nader tot U"). die al dadelijk een goede indruk maakten. Deze kinderen tonen een discipline en een toewijding, die men waarlijk niet overal in deze mate aantreft. Enkele solistjes zongen achter de microfoon met sympathieke heldere stemmetjes. Een blokfluitgroepje blies „marche" uit een fluitsonate van Nicolas Chédeville (17051782) en de jongelui deden het nog goed ook, met Openingsdatum uitgesteld VOORSCHOTEN Pastoor J. A. Blonk, de bouwpastoor van de gis teren door brand geteisterde R.K. Moeder-Godskerk in Boschgeest, ver telde ons vanochtend, dat over dc omvang van de schade nog geen zinnig woord is te zeggen, Eerst moeten in de kerk steigers worden opgebouwd, om van dichtbij het dak te kunnen bekijken. Zo te zien is in elk geval een van de vier stalen kapspanten verbogen en dat zou kunnen betekenen, dat ook de andere spanten zodanig zyn ontzet, dat het gehele dak moet worden ver nieuwd. Zoals bekend, onstond de brand toen dakwerkers bezig waren de koperen dakbedekking aan te brengen. E. lopen verscheidene verzekerin gen, maar dat laat niet na, dat pastoor Blonk vanochtend verzuchtte: „Het mooie, nieuwe en gave van het ge bouw, waar wij zo blij mee waren, komt nooit meer terug". De ingebruikneming van de kerk, die op 21 juni was vastgesteld, is voor on bepaalde tijd uitgesteld. gave. niet schrille toon en keurige voordracht Het kinderkoor zong verder twee series min of meer bekende, zonder uitzondering frisse melodieuze liedjes, van Paul van Westering (Tante en oom uit Laren, Dikkertje Dap, De poedel man), Jules de Corte (De voddeman). Hans Peters (Jongetje Joost), Broeder Laetantius (Holland). De uitvoeringen klonken verzorgd, hadden doorgaans een rappe zegging, een lenige toon. Peter Zwart toonde zich aan de piano of aan het iets te luidruchtige, een wat vreemde stemming invoeren de, elektronisch orgel, een vaardig be geleider. Samen met de violist Roeland Hagg speelde hij bovendien een Concert allegro van Otto Rieding. Het concert werd met een paar gees telijke liederen en samenzang (Dankt, dankt nu allen God) besloten. Joh. van Wolfswinkel. KOUDEKERK Geboren: Huibert Antonie, zoon van P. de Jong en van J van Ingen Schenau. Ondertrouwd: G. de Jong, 28 j en C L W van der Mey, 22 jaar. Gehuwd: W. B. Eldering, 24 jaar en M van der Vis, 22 jaar. KOUDEKERK Volgende week woensdag houdt de plaatselijke afde ling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen het uitstapje voor de be jaarden; vertrek half 9 van de Burg De HerdersohooL HAZERSWOUDE De actie „Eten voor India" heeft in deze gemeente f 5579.99 opgebracht. Seminarie houdt tuinfeest WARMOND In verband met de verplaatsing naar Amsterdam houdt het R.K seminarie op zaterdag 27 mei een tuinfeest rondom de vijver van het Philosophicum. De plaatselijke mu ziekkorpsen zullen medewerking ver lenen. Op het programma staan o.m. cabaret en een voetbalwedstrijd tua- sen het Seminarie en Warmunda 1 TOT 30 WOORDEN f 2,—, ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra In reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 20 cent Personeel gevraagd 0 ALBERT HEIJN N.V. Voor onze binnenkort te openen Super Mart te Oegst geest, Irisiaan, vragen wij caissières. Inlichtingen om trent deze functie zal de heer W. Janssens, bedrijfs leider van ons filiaal Kem- penaerstraat 17 te Oegstgeest u gaarne verstrekken, (tel. 01710-53960). Gevraagd: ochtend- en middagbezorgers. Aanmelden Algemeen Dagblad, Noord- einde 30, tel. 30131. uevraagd winkelmeisje, leeftijd pl.m. 17 jaar. Viji- daagse werkweek. Aanmel den na 7 uur: textielhandel v. d. Spek, Kennedylaan 23, Tel. 41893. Kinaertehujs „Nieuw Voordorp" vraagt een huish. huip lex^erni. werkuren overleg. Leidseweg 9o Vo schoten. Tel. 0171-2629. jiigens beslist meer willen Qiciien kunnen bij on men werken. Aanm. dage lijks tot 18 uur: Wasserij Nooit Gedacht, v. d. Valk, boumanweg 184, Leiderdorp Gevraagdichauffeur voor onze Mercedes vrachtwagen Geboden wordt: een zelf standige werkkring tevens een langdurig werkverband. Kistenfabriek Guldemonü, Vaikenburgseweg 19. Kat wijk a. d. Rijn. Tel. 01718- Personeel aangeboden Jongeman, 18 jaar, zoekt plaatsing als leerling-etaleur. Opleiding: 2 jaar L.T.S., 2 jaar Kunstnijverheid. Telef. - 01710—50039. Te koop aangeboden 0 „De Kastenspecialist' Keuze uit 155 modellen, ook op maat- Linnenkasten, lade kasten, keukenkasten com modes, bureaus, edeihout üeurplat 1 ti-herniapla- u. J. Geest, Houthan del „De Burcht", hoek Nieuwstraat Hoogl. Kerk- gracht 49. Tel.: 33078. s Maandags gesloten. 0 Dames- en Herenrijwielen, kompleet vanaf f 125,-. Groot tourisme rijwielen met 4 speed derailleur vanaf f 199,-. CITANE, B.S.A., TRIUMPH, BATAVUS enz. Kinder rijwielen vanaf f65, 189,-. Fa. DUSOSWA, Turf markt 1—3, Leiden. Telefoon 24409. Graszaad, bloem- groentezaden, grasmachines, motormaaiers, harken, schol- fels, spaden, graven en alles voor Uw tuin. W. P. HART- WIJK, Nieuwe Beestenmarkt 711, Leiden. Tel. 26627. Ruime parkeergelegenheid aanwezig. Wasserij Spronk, laken- pakketservice. L,akens slopen en tafellakens 6 stuks, ge wassen en gestreken vooj 2,80. Uitsluitend brengen en halen. W. Singel 14. meiden. Wasserij Spronk. SCHOENWINKEL BRA BANT. REKLAME. Voetbed sandalen 22/23 8.95. 24/35 9.35, 36/45 12.90. Bo 11.90. Plasticsand. v.a. 3.95. Herenscfo. leer 12.95. Lin nen herenmolière 5.95. In stap suède voorblad 9.95. Hoge werksch. 16,95. Teen en kruisbandsMpper v.a. 0.99. Noordednde 36 Leiden. Schoenwinkel BRABANT: REKLAME. Leren kinder sandaaltjes 24 tm. 32 4.95. Linnen schoentjes 19/28 2.95. Witte meisjessch. sterk 27/32 5.95 28/35 8.95. Leren meis jes voetbedsand. 9.95. Lin nen vetersch. 3 kleuren 25/ 29 6.50, 30/35 6.95. Noord einde 36 Leiden. Schoenwinkel BRABANT REKLAME. Dames kurk- haksohoen 7.50 met hdelband 7.95. blokhak 6.95. Linnen schoen v.a. 4.95. Open san- dalettes 9.95. Gemak en steunsch. v.a. 19.90. Flatjes 3 kleuren 6.95. Rome;, .»t sandaal 3.95. Houten gez.- heidssand. 24/46 vanaf 4.95. Noordeinde 36 Leiden. Aang. Salvia's. Petunia's, Lobelia's, Alyssum. Afrika nen in verschillende kleuren geraniums, margrieten en andere tuinplanten. Bram van Klaveren. Rijns- burgerweg 93, Rijnsburg. (naast inrit Flora). Ook za terdags geopend. Rijwielkoopjes. Mooie Ba- tavus f 115. Locomotief ka- belremmen f 125. BSA 3 versn. kabelremmen f 145. Phoenix kabelremmen f 125. Alles in staat van nieuw. Roestvrije velgen. Jaar ga rantie. Rijwielhandel Sjouke Hogewoerd 9. Te koop aangeboden bouw en welland gelegen aan weerszijden tussen de bossen groot 2 ha-18a-10ca. Prijs f 1.25 per m2. Gelegen op 3 a 4 km van het natuurbad de Zanderijen omgeving Bergen op Zoom. Voor agra rische doeleinden mag er ge bouwd worden. Brieven on der nr. R 5177 bur. v.d. bl. Zo juist ontvingen wij een buitengewoon mooie en goede voor de ongekend lage prijs van Inclusief tas en schouderriem. Uitstekende geluidskwaliteit door krachtige luidspreker. Inclusief permanent aangesloten oor telefoon, die naar verkiezing in of uit kan worden geschakeld. Middengolfband. Komt U vrijblijvend eens luisteren bij: LEIDEN BREESTRAAT 109 TELEFOON 20802 ALPHEN v. MANDERSLOOSTRAAT 23 TELEFOON 3082 De zaak waar U altijd kunt rekenen op 100% SERVICE JAARSMA kolenconv. f 100. 's Avonds na E Rijnstraat 16. Leiden. Handwagen te koop. Te bevragen Kraaierstraat 32, Leiden. Percelen bos te koop 5 a 6000 m2 a f 1.75 per m2. Caravan en tenten toege staan. Gelegen in Zuid-west Brabant. Kijkdag zaterdag en zondag a.s. Brieven ond. nr. R5176 bur. v.d. blad. 2 Poedels aang. Uegst- geesterweg 259 Rijnsburg. Na 6 uur. Ronde Biedermeiertafels, stoelen, secretaire, ladekas ten, oiedermeierbank, louis seize bankje, fauteuils, Dij- zettafels, friese staartklok ken, pendules alles antiek. Fraai empire kabinet, Per zische kussens, koperen kaarsenkronen, porcelein- kast enz. Inkoop, verkoop, inruil. Nieuwe Rijn 60 bij Hoek Hooigracht. Oliehaard, schrijfm., hut koffer. Wegens vertrek. Al les i.z.g.st. Tegen billijke prijs ter overname. Te bevr. Nieuwe Rijn 60. Kinaersandaaiijes v.a. 2,95 jongens- en meisjessandalen in wit, rood en bruin ieder, met sterke nylonzooi 2426 ,95: 27—30 5,95: 31—35 6.95; prima leren voetbedsandaai voor uw kinderen reeds v.a. 1.95. De Lederhal, Utrechtse Veer 15. Pracht heren kruisband- slippers slechts 5.9o. Mandy- siippers met leren binnen zool, nergens beter slechts Plasticschoenen alle v.a. 4.95. De Lederhal, Utrechtse Veer 15. Lage gymschoenen met 10 pet. korting. Basketball- schoenen en rubberlaarzen pet. korting. Verder hebben wij voor u plastic- sandalen in Hevea en NURA kruisband- en teenslippers rubber, hoge suède schoenen v.a. 5.95. De Leder- lal, Utrechtse Veer 15. 3 paar nylons micro of gJad voor slechts 2.75. Lad- dervrije nylons 1,25. Nylon herenanklets 1.50. Prima wollen herenanklets 1,95, sokjes in grote verscheiden heid en kleur voor jong en oud reeds v.a. 95 cent. De Lederhal, Utrechtse Veer 15. Speciaal voor weekends: linnen schoenen in verschil lende soorten reeds v.a. 5,95, muiltje voor de avond- v.a. 1,75, heren maten vanaf 3,95. De Lederhal, Utrechtse Veer 15. Erkende autohandel „FREVATO"; Waardkerk- plein 1 Leiden, tel. (bij Herengracht) heeft steeds goede gebruikte automobielen voorradig. Laag in prys. 3 maanden echte garantie. Financiering met of zonder vooruitbe taling mogelijk. 0 Taxi bestellen? Garage W. C. A. v. Kerkhof bellen! Narmstraat la, Leiden. Tel. 25555. Aangesloteii bij alle ziekenfondsen. 0 10 Autorijlessen f47,50. Vervolg- en lessen f 6,50. Fonkelnieuwe V.W.'s gedipl. instructeurs. Theorielessen met kleuren dia's. Gratis halen en bren gen. Bondsautoryschool De Centrale. Aanmeldingsadres sen: Leiden: Beestenmarkt 1, hk. Steenstraat, tel.: 21532, Leiden: Corellistraat 50, tel. 22287. Katwijk aan Zee: Rijn mond 103, tel. 3765. Tevens verhuur V.W.'s 1967. Autoverzekering? All-risk. Casco, WA verzekering. Uit sluitend ondergebracht bij prima assuradeuren. Voor particulier gebruik en land bouwers speciale condities. Bureau F. Heynen, Hoge woerd 124, Leiden. Telefoon 01710-20098. Voor al uw access met een zeer grote sortering deskundige voorlichting Automobielbedrijf Rijnland N.V., Vijf Meilaan 7, Leiden. Tel. 01710-24647, afd. maga zijn ingang Hoflaan voor de doe het zeivers ook 's zater- js van 9.3013.00 geopend. WITTE POMP, VRIJE BENZINE. Gratis wassen, doorsmeren en repareren. Na het tanken ontvangt U een bon. Met deze bonnen kunt U Uzelf bedienen. Ben zinestation het Haagsche Schouw. Vaikenburgseweg 1, Leiden. Tel. 01710-42861. Fa. Pouw Kraan Zn. Woningruil Auto's en motoren Autoschades en -spuiten. Garage W. C. A. v. Kerkhof, Narmstraat la. Leiden. Tel. 25555. Aangeboden: Morris 850. Zeer. snelle en zuinige wa gen. Goede banden, bouw jaar 1961. Kleur rood. Fi- nanc. mogelijk. Prijs 2150,-. Toorenveltstraat 11, Oegst- Verhuizingen door het ge hele land onder garantie. Fa. C. A. MOSTERT en Zn.. Middelstegracht 89, Leiden. Telefoon 01710-22085. Jong uitbreidend gezin woont op goede stand centr. stad (zit- en slaapkamer met keuken) huur ƒ55,00. zoekt iets grotere woonruimte in Leiden of omgeving. Is ge negen meer huur te betalen. Referenties kunt u krijgen (tel. 01710—31747) Brieven aan Peek Cloppenburg, Postbus 168, Leiden. vakantieadressen Te huur aan Bouleva Katwijk van 1 t/m 14 ji bovenétage, 3 slaapk., zit balkons voor en acht Keuken en douchecel aa Prijs ƒ300,—. Br. onder 1074 bur. blad. VAKANTIE AAN ZI Aangeboden: zomerhuis Zeeland: kamer en suite, slaapkamers, keuken, pl. 5 pers. 125,per Telefoon 01112458. Diversen Te huur gevraagd Gevr. garage of kleine opslagruimte in Oegstgeest, Rijnsburg of omgeving. Aanb. 's avonds na 7 uur. Tel 52236. Rustige 2e-jaars student zoekt kamer te Leiden. Br. ond. nr. 1075 bur. v. d. bl. Chemisch Analist 26 jaar, zoekt rustige kamer, Leiden, Oegstgeest. Tel. na 18 uur: 520555. Blauwe Wcekcollecte li collectanten voor boveni noemde collecte kunnen zaterdag 20 mei vanaf 9 vervoegen in gebouw Mi delweg 28. Anton Geesink. Werel en Olympisch kampio Judo, demonstreert yrijda avond 19 mei t.g.v. het lustrum van Sportschool Vries in het St. Anthonii clubhuis. Mare 43. Aanva Goed tehuis gezocht vo 2 jonge katjes, dol op Fel visbrokjes. Van Veenstra 15, Oude Wetering. Voor prima koffie, legde broodjes, warme r tijden bami. of nassischi tels, ijs, limonade na Sam's Snackroom, Vrouwei kerkkoorsbraat 7 bij Haa lemmerstraat. TeL 3300 Ook voor uitzendingen diners met of zonder 0 Nieuwe auto's zondi chauffeur. Nieuwste mode len o.a Taunus 17M, Op< Rekord, Volkswagenbus) open dak Garage Werk hoven. Marediik 34a. Tele '.2300-32735 Eradus, voor al uw stad? /ervoer, ook klapstoelenvei huur voor elke gelegerheii Pioenstraat 29a. Tel 33500 Auto, Boot, cara va: financiering in één dag ge reed. Vliet Crediet. Telefoo 01710-31144. Tophypotheken f 125 000, duur 30 jaar, Vlit Crediet, Bakker steeg 6 (b: de Kaiserstraat) Tel 0171G 31144 Gebroken ruiten, glas- lood-reparaties worden doo mij met spoed hersteld Glasreparatiebedrijf D. Gal jaard, De Sitterlaan 76. 32916. Voor een goede rijoplei ding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's verkeers instituut Levendaal 171, tel 22803. b.g.g 41002. Erkem Gsdipl Betrouwbaar. Kinderfoto's en huweljjks- reportages. Foto v. Bemme len, Zuidbuurtseweg Zoeterwoude. TeL 01715-J Paraplu reparatie (c voor opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken rubberdoppen. Reparatie! worden alleen aan de zaak aangenomen Paraplu-mag Van Oerle, Haarlemmerstr no. 95.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4