Voor mondigheid gemeente is meer toerusting nodig PAUS ZAL SALAZAR TOCH ONTMOETEN PvdA van eist Jan aftreden Nagel Vaticaan contra minirok Theologische Hogeschooldag Uw probleem is het onze. KATHOLIKOS BIJ PAUS Dominees aandacht vragen kerken voor Vietnam Militair regime zet Chrysostomos af Dr. Vlijm hoogleraar Een ivoord voor vandaag „En zij waren voortdurend in de tempel, lovende God" (Lu cas 24 53). Zo eindigt Lucas zijn evangelie. Daar, in de tem pel, was het de plaats, wtiar God Zijn volk wilde ontmoeten. Daar kwam het volk altijd weer bijeen, om boete te doen en Gods Naam groot te maken. Daar waren dan ook steeds de discipelen in de tijd tussen Hemelvaart en Pinksteren. Wel was het goud van de tempel verdonkerd. De discipelen zullen zich, als zij in de tempel waren, wel herinnerd hebben wat hun Meester gezegd had over de wijze, waarop men van dit prachtige complex een rovershol gemaakt had. Maar toch bleef die tempel het middelpunt van hun denken. In hun loven van God in die tempel lag nu, na de ontmoe ting met Christus, een diepe zin. Zij hadden geleerd, dat God vlees was geworden en Zich vrijwillig aan de dood had over gegeven voor de redding van mensen. En hier, midden in de drukte en het rumoer als op een markt, moeten ze als in een visioen hebben gezien, hoe het zou zijn, als de Heilige Geest door deze gebouwen zou gaan waaien en ieder zou aanvuren tot lof en aanbidding van die God! Wij lezen vandaag Hebreeën 13. VRIJDAG 12 MEI 1 KAMPEN Vroeger hadden velen het gemakkelijk met het func tioneren van zede in het dagelijks leven. Men begeerde en men kreeg ook vaak een complete en geen tegenspraak duldende uitleg ging vanaf de kansel. Nu wordt van de kansels minder autoritair ge sproken en de gemeente moet zelf in het gesprek met God en in de ontmoeting met elkaar zich op deze zaken bezinnen. Dit zei gistermiddag in de Burgwal- Fortman ging nog even op deze zaak kerk in Kampen ds. K. A. Schippers door, op het leven der gemeente, vroe- uit Amersfoort. Hij maakte deel uit forum dat het onderwerp „Be dreigingen en kansen voor het Christe lijke leven" besprak. In het forum op de Theologische Hogeschooldag van de Gereformeerde Kerken hadden ook zit ting de hoogleraren dr. A. D. R. Pol man, mr. W. F. de Gaay Fortman, dr. G. Th. Rothuizen en de Hilversumse predikant dr. F. H. von Meyenfelt. Over de opmerking dat de gemeente intensief moet meedenken stelde prof. Polman de vraag, of de gemeente wel voldoende is toegerust. Krijgt die toe rusting voldoende aandacht in de Gere formeerde Kerken? Prof, De Gaay Brieven die niet zijn voorziet van naam en adres kunnen nlei in behandeling worden genomen Geheimhouding ls verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten in af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden ingeslo- Vraag: Ik heb een geluidsinstalla tie. Mag ik die verhuren? Antwoord: Voor verhuren is geen vergunning nodig. Vraag: Ik reed met mijn brom fiets op een voorrangsweg in Amersfoort. Een auto uit een zij weg reed door en ik vloog op de auto. Ik had dus voorrang. De kan tonrechter veroordeelde de schuldi ge tot 40 boete. Na onderzoek in het ziekenhuis werd mij verteld dat mijn knieschijf verwijderd moest wor den, omdat deze in vieren lag. Na 6' t week verpleegd te zijn ging ik naar huis. Ik ben nu vijf maanden arbeidsongeschikt en blijf ten minste 10 pet. invalide, zodat ik zit tend werk moet gaan doen. Ik was kruideniersbediende en bezat enke le diploma's, maar daar heb ik wei nig aan. Mag ik-smartegeld eisen? (De ge leden pijn is niet te beschrijven). Hoeveel uitkering mag ik verlan gen? Nog steeds heb ik hinder met lopen en tillen. Antwoord: U heeft recht op ver goeding voor alle medische kosten, schade aan bromfiets, kleren, enz. Ook kan u smartegeld eisen. Wil de verzekeringmaatschappij niet beta len, dan kan u procederen tegen de eigenaar van de auto (dit recht ver valt in een jaar) en tegen de bestuurder van de auto (verjaring in 30 jaar). U kan rechtskundige hulp inroepen. Misschien wil de vakbond of de ANWB voor u be middelen, als u lid is. U kan ook schrijven aan de Ned. unie van Schadeverzekeraars, j. w. Frisolaan 3, Den Haag, maar elke bonafide verzekeringmaatschappij zal bereid zijn u de volle schade te vergoeden. Wacht in elk geval niet met te handelen. Dit alles aangeno men, dat u generlei schuld heeft aan het ongeluk, want in dat geval wordt uw recht op vergoeding naar evenredigheid verminderd. Deze week heeft de katholikos Khoren, het hoofd van de buiten de Sowjetunie levende Armeense christenen, een officieel bezoek gebracht aan de paus. Zij had den driemaal een gesprek met elkaar over de eenheid der christenen. Dit is de derde in de rij van „historische ontmoetingen" van paus Paulus. Hij ontmoette eerst patriarch Athenagoras van Konstantinopel, de leider van de oosterse orthodoxie en vervol gens dr. Michael Ramsey, de aartsbisschop van Canterbury en de primaat van het anglica- nisme. Katholikos Khoren, die in Libanon woont, is een van de voornaamste representanten van het monofysitisme. Vroeger waren de kaders waarbin nen het gereformeerde leven (men sprak over de zede) zioh moest bewe gen, veel te uitgestrekt. Velen hebben daarom volgens de hoogleraar vroeger de gereformeerde kerken verlaten. Nu men in deze tijd constateert dat het ook anders kan zonder die uitgestrekte kaders, zijn anderen weer geschokt. Het forum sprak ook over de beteke nis van de antithese in deze tijd. Opge merkt werd, dat christenen zich vroe ger dikwijls antithetisch redenerend af zetten tegen de wereld. In deze tijd ligt het accent anders, en wil zich in zetten voor de wereld en dan komen vraagstukken als oorlog en vrede, rijk en arm en rassendiscriminatie aan de Ds. Schippers zei, dat op het ogen blik een brandend vraagstuk is, op welke terreinen christenen en niet-christenen moeten samenwerken. Vroeger bepleitte men samengaan met christenen die het Woord van God vol ledig accepteren. Maar nu denken ve len er anders over. De algemene indruk was dat het fo rum wel allerlei vormen van samen werking geboden en van belang acht te, maar dat het beslist geen deconfes sionalisering wilde. Tenslotte sprak men nog over de mondigheid van de .gemeente, waarbij prof. Polman opmerkte, dat hij beslist niet gesteld is op het aanspreken van het kerklid op zijn mondigheid door middel van zogenaamde actuele pre ken over de mythologie. Dit forumgesprek was ingeleid door twee referaten. Dat van dr. von Meyen felt was doorspekt met humoristische opmerkingen. Sommige gereformeer den vonden Adam reeds gereformeerd, maar daarvoor was het verschil in kle ding toch te groot. Wat was Adams grote uitvinding? De onmisbaarheid van de vrouw, maai de gereformeerden hebben zich op het gebied der kerkelijke ambten ten aan zien van de vrouw de gave der onthou ding vele jaren voorbehouden. Over ze de en gewoonten zei dr. von Meyenfelt dat zij slechts een beperkt gezag heb- Een dominee in een zwembroek was in 1905 een tuchtgeval, nu is hij in Katwijk aan Zee een mikpunt voor be- roepingscommissies. Veel verontruste „gereformeerden" kleven op ongerefor- meerde wijze te veel aan het verganke lijk leven der zede. Dat geldt ook van de theologische vernieuwing. Het schema van de theo logische wereld gaat echter voorbij. Niet de theologie is de rots waarop wij bouwen. Het ene principe na het ande re valt omver. Ook oude godsbegrip pen begeven het. In die situatie is het goed te zien dat het eeuwig blijvende woord van God geen begrip van God kent. God is groot en wij begrijpen Hem niet. Dat geloof bewaart ons voor paniek. Ds. Schippers zei. dat men niet moet menen dat de gereformeerde ge meenschap het centrum van de weaeld is. Het ligt ons wel een beetje, de we reld opeisen voor koning Jezus, de we reld naar ons toe-eisen en we vergeten dat Jezus allang midden in de wereld staat en tegen ons zegt: Kom hier, volg Mij. *t Mooiste bruin beschermt (Van onze parlementsred actie) DEN HAAG Het dagelijks be stuur van de Partij van de Arbeid verwacht van de heer J. Nagel, dat hij als hoofdbestuurslid van de PvdA zijn mandaat ter beschikking zal stellen. De reden: de uitspra ken, die hij op 1 mei in een rede op de Westermarkt te Amsterdam heeft gedaan. Dit heeft PvdA- voorzitter dr. J. G. H. Tans geant woord op vragen van het weekblad Vrij Nederland. deze rede gezegd dat degenen die vin den dat1 mei rood moet zijn en niet oranje, op die dag op straat behoren te zijn en niet in het Concertgebouw (waar op die dag een 1-mei bijeen komst van de Pvda werd gehouden). Het dagelijks bestuur van de PvdA heeft enkele dagen daarna bij monde van dr. Tans verklaard, dat deze uitspraak van de heer Nagel „zich niet verdraagt met het minimum aan loyali teit, dat van een lid van het partij bestuur meg worden verwacht". „Wie in die kwaliteit dat minimum aan loya liteit niet kan opbrengen zou hieruit zijn consequenties dienen te trekken", aldus dr. Tans. Niet gehoord In een interview met Vrij Nederland van deze week zegt de heer Nagel nu, dat hij over deze zaak nooit door het dagelijks partijbestuur ls gehoord, „zo dat ik ook nooit heb kunnen uitleggen dat Ik die Pvda-bijeenkomst in het Concertgebouw nooit „een orangistlsch ferst" heb genoemd, zoals ze me schij nen te verwijten". Reactie van dr. Tans in VN: „Ik vind dat het gebeurde nu net iets is, wat je je als hoofdbestuurslid niet kunt veroorloven. Het is onzin om te zeggen, dat in Amsterdam hel PvdA-feest een oranje feest was. Dat is klinklare klets. Dat heeft men een voudig te laten". Vraag van VN: „En verwacht het dagelijks bestuur thans van Nagel, dat hij zijn mandaat ter beschikking stelt?". Antwoord dr. Tans: „Dat is heel duidelijk, ja". Friedrich Heiier overleden MÜNCHEN Na een zware ziekte is overleden prof. dr. Friedrich Heiier, die in de oecumenische beweging een eigenaardige en markante positie heeft ingenomen. Hij is 76 jaar geworden. Van huis uit rooms-katholiek ging Heiier in 1919 onder invloed van de Zweed Nathan Söderblom (de pionier van de oecumene) naar het luthera nisme over. Met enkele onderbrekin gen doceerde hij vanaf 1920 godsdienst filosofie in Marburg. In de Duitse Evangelische Kerk was Heiier een van de voormannen van de hoogkerkelijke richting. In 1930 sticht te hij de evangelisch-katholieke eucha- ristiegemeenschap, waarin hij een pseu- do-oud-katholieke bisschopswijding ontving. Spoedig zag hij in, dat deze gemeenschap, hoe oecumenisch ook be doeld. sectarisch dreigde te werken en in 1933 legde hij het voorzitterschap De idee van de „evangelische katholi citeit" bleef echter in hem de voor naamste voorvechter vinden. Heiier stichtte ook de evangelische franciscanersbroederschap, die zich ten doel stelt de navolging van Christus te realiseren in armoede, ootmoed en lief de tot alle schepselen. (Van onze kerkredactie) ROME/LISSABON Het Va- ticaan heeft gisteren onthuld, dat de paus (geheel in tegenstelling met wat verwacht werd) morgen na de plechtigheid in Fatima een onderhoud zal hebben met de Por tugese premier Salazar. Dit bleek uit het gedetailleerde pro gram van de reis, dat gisteren bekend werd gemaakt. Waarnemers ten Vaticane hebben di rect gezegd, dat dit waarschijnlijk maar een vluchtige ontmoeting zal zijn. Er zijn in Fatima morgen nu een maal zeer veel hoge autoriteiten, met die de paus in totaal een uur zal spre- ;n, zo werd gezegd. Het Vaticaan had er de laatste da gen sterk de nadruk op gelegd, dat de bedevaart van de paus naar Fatima moest worden gezien als een louter re ligieuze .privé-pelgrimstocht zonder eni ge politieke betekenis. KLAP In Afrika met name is de reis van de paus slecht ontvangen. Men is daar geniegd het gebaar van de paus „een klap in het gezicht te noemen voor Afrika, de Portugese politiek in An gola, Guinee en Mozambique. De paus zal in Fatima ook vertegen woordigers van de Portugese protes tanten en oud-katholieken ontmoeten. Ook in tegenstelling met wat eerst meegedeeld werd, zal de paus toch lan den in Lissabon. Het vliegveld bij Fati ma is te onveilig bevonden voor het pauselijke straalvliegtuig. Daarom zal hij in Lissabon in een kleiner toestel overstappen. Dit zal echter zonder enig ceremonieel geschieden, zo werd ge zegd. Alle eer zal op het vliegveld bij Fatima worden bewezen. Daar zal de paus ook worden verwelkomd door president Tomaz van Portugal. Inmiddels zijn al een kleine honderd duizend pelgrims Fatima binnen gestroomd. Men verwacht er in totaal tussen de twee en de drie miljoen, maar steeds duidelijker wordt dat ve len Fatima nooit zullen bereiken om dat de wegen geheel verstopt raken. Alle kamers in hotels, pensions en par ticuliere huizen in een straal van hon derd kilometer rond Fatima zijn al verhuurd. Uit alle Portugese overzeese gebie den komen speciale óhartervliegtuigen, tot zelfs uit Macao. In Portugal zelf gaan velen lopend, barrevoets, als boe tetocht. Lucia, de enige van de drie kinderen aan wie Maria vijftig jaar geleden verschenen zou zijn, die nog in leven is, komt niet. Dit leidt men af uit het feit, dat het klooster, waarin zij verblijft, gisteren televisie heeft gekre gen. Bondsvergadering lutherse jeugd (Van c i onzer medewerkers) HILVERSUM Met Pinksteren houdt de Nederlandse Lutherse Jeugdbond haar tachtigste bondsvergadering te Weesp. Op deze vergadering hoopt men de actie Olifant af te sluiten. Enkele tienduizenden guldens zijn bijeengebracht voor het werk van de Nederlandse oogarts de heer S. Fran ken, die in India werkt. Het komende jaar hoopt de NLJB haar aandacht te richten op de naaste dichtbij. Deze actie is niet in de eerste plaats als een financiële bedoeld. Gedacht wordt aan hulp voor ziekenhuizen, bejaardentehui zen, en hen, die aan huis zijn gebon- Waarschijnlijk zal in de vastentijd in 1968 een meer persoonlijk offer bestaande uit tijd worden gevraagd van de Nederlandse lutheranen. (Van onze kerkredactie) LEIDEN Prof. dr. H. J. Hee- ring en de Leidse hervormde pre dikanten ds. P. Kloek en dr. K. E. H. Oppenheimer hebben een brief geschreven aan de kerken, die aangesloten zijn bij de oecu menische raad van kerken in Ne derland. Zij vragen daarin aan dacht voor enkele uitspraken van de Wereldraad van Kerken inzake Vietnam. Zij wijzen met name op de verkla ring van het centraal comité van <le Wereldraad, waarin onder meer wordt voorgesteld, dat de Verenigde Staten en Zuid-Vietnam de bombardementen op Noord-Vietnam stopzetten en dat Noord-Vietnam de militaire infiltraties in het zuiden stopzet. „Ofschoon het ook .ons bekend j^, dat het' cohflict in Vietnam méér. aspec ten heeft en buitengewoon gecompli ceerd is, zijn wij in overeenstemming met bovengenoemde uitspraken van vertegenwoordigers onder kerken Genève volstrekt overtuigd, dat het stopzetten van deAmerikaanse bom bardementen de eerste stap tot oplos sing van het steeds omvangrijker wor dende conflict behoort te zijn. In de huidige situatie is het van de grootste betekenis, dat de Nederlandse kerken als leden van de Wereldraad van Kerken en van de oecumenisch! raad van kerken in ons land openlij' hun instemming betuigen met bovenge noemde verklaring en hun standpunt bij onze regering bepleiten. Voorlichting Ook zijn wij van oordeel, dat deze uitspraken van de Wereldraad der Ker ken op een duidelijke en indringende wijze ter kennis gebracht moeten wor den van de leden der kerken. Wij ach ten het daarom gewenst, dat deze zaak met haar historische, sociale en politie ke achtergronden uitvoerig besproken wordt in de kerkelijke vergaderingen. Het is ons inziens een dringende eis, dat de gemeenten over deze materie beter worden voorgelicht en meer ge nuanceerd leren denken. Wij verwachten van de kerken, dat zij de protesten niet overlaten aan indi viduele acties (zoals bijvoorbeeld de protestmars van geestelijken in Amsterdam) en aan het onbehagen bij vele jongeren. Hierdoor wordt dé indruk gewekt, dat de kerk zich van haar eigen uitspraken distancieert. Het behoort tot de opdracht der kerken, tolk én stem te zijn van het geweten", zo schrijven prof. Heering en de predikan ten Kloek en Oppenheimer. Adhesie Met deze brief hebben 146 personen hun adhaesie betuigd. In verband met de urgentie van de zaak is niet gestreefd naar een zo groot mogelijk aantal adhesiebetuigingen. Op beschei den schaal en betrekkelijk willekeu- g is om instemming gevraagd. Onder hen, die instemming betuig den, zijn dertien hoogleraars, meest theologen: prof. dr. Th. P. van Baaren, prof. dr. H. Berkhof, prof. dr. W. Dank baar, prof. dr. W. F. Golterman, prof. W. Hessel, prof. dr. G. J. Hoenderdaal. prof. dr. D. J. Hoens, prof. dr. E. J. Jansen Sohoonhoven, prof. dr. K. I-I. Miskotte, prof. dr. H. W. Obbink, prol. dr. J. N. Sevenster, prof. dr. E. L. Sme- lik en prof. dr. J. Tinbergen. Verder treft men er 127 predikanten onder aan, onder wie 121 hervormden. Kruidenierswinkel op Uylenstede tot acht uur open? (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM De Stichting Stu dentenhuisvesting, van de VU heeft B. en W. van Amstelveen verzocht de kruidenierswinkel op het studentencen trum Uylenstede tot acht uur 's avonds geopend te mogen houden. B. en W. willen nu de winkel buiten de werkingssfeer van de halve dagsluiting stellen. Zij zijn het met de studenten eens dat het grootste deel van de stu denten niet in staat is op de normale tijden inkopen te doen. In Drienerloo i geldt reeds een dergelijke regeling. ROME Filmster Claudia Cardinale heeft verleden week veel stof doen opwaaien door op een pauselijke audiëntie te verschijnen in een (stemmig zwarte) minirok. „Op vragen van een lezer" heeft het Vati caanse weekblad Osservatore della domencia nu geantwoord, dat de Rooms-Katholieke Kerk de minirok niet goed kan keu- De vraag over de minirok van Claudia werd beantwoord door een vooraanstaand theoloog: mgr. Fer- dinando Lambruscrini. „Het lijkt bijna een wedstrijd in allerkortste kleding,, die zoveel van het vrouwelijk lichaam onbedekt laat, als maar mogelijk is. Dit schijnt het lichaam te verheffen en de schoonheid er van naar vo ren te halen. In werkelijkheid ver laagt het de vrouwelijkheid en de vrouwen zelf", aldus de monseig- Hij onderstreepte, dat de kerk niet tegen mode is en dat het ver zet tegen de minirokniet voort komt uit pedanterie of afgunst van de kerk, maar mode mag geen dier lijke instincten opwekken. „De eersten, die onder de gevol gen lijden, zijn de vrouwen zelf en niet alleen die hersenloze vrou wen, die een zogenaamd non-con- formisme aan de dag leggen, maar in feite meer lijken op apen, door dat zij de grilligste uitwassen van de mode overnemen maar ook vrouwen, die de idealen van eer lijkheid, ernst en ingetogenheid trouw blijven." De vrouw, aldus nog steeds monseigneur Ferdinando Lam bruscrini, moet trachten haar ou ders en verwanten, maar ook de man, die haar tot bruid neemt en haar kinderen te behagen. Al deze mensen zien haar het liefst ingeto gen en zuiver. Zuster Zijlstra omgekomen HUIZEN Het Gereformeei Weekblad (uitgave Bout) meldt, <g zuster Ank Zijlstra, die door de Gei}rc formeerde Zendingsbond was uitj^' zonden naar Kenia, daar is omgel men als gevolg van een auto-ongel 2? Ze is 26 jaar geworden. Vorig jaar augustus had de uie zending van zuster Zijlstra plaats de hervormde kerk te Scherpenze i Zij werkte in Kenia als vroedvroi m Café-Rest. Belvédère Recepties en partijen TELEFOON 01823 - 2377 (Van onze kerkredactie) ATHENE Het nieuwe mili taire regime heeft aartsbisschop Chrysostomos afgezet als hoofd- van de Griekse Orthodoxe Kerk. Dit heeft de minister van onder wijs en godsdienstzaken Kalabokias meegedeeld. Bij decreet is een synode ingesteld, die de kerk tot september moet bestu ren. Deze synode bestaat uit negen me tropolieten, gekozen uit de zestig, die tot dusverre de hiërarchie vormden. De minister deelde mee, dat als een bisschopsplaats vrijkomt, de synode voortaan een drietal opmaakt, waaruit de koning dan zijn keuze zal maken. De benoeming van een nieuwe pri maat zal ook geschieden op deze wijze. Naar verluidt maakt arohimandriet Ge- ronimos Kotsonis de beste kansen om Chrysostomos op te volgen. Hij is zestig jaar en verbonden aan het hof. Chrysostomos verblijft thans in een ziekenhuis in Athene. Hij zou twee we ken geleden een hartaanval hebben ge kregen. Of zijn hartaanval het gevolg is van zijn afzetting of omgekeerd is uit de tot dusver verkregen berichten uit Athene nog niet duidelijk. Chrysostomos is 87 jaar. Pas enkele maanden geleden was de strijd beslecht tussen de bisschoppen en de toenmalige Grikese regering over de wederzijdse rechten bij de benoeming van nieuwe bisschoppen. de faculteit der wis- en natuurkunde de Vrije Universiteit, is gisteren tot hoog leraar benoemd. Dr. Vlijm doceert voor de medische propedeuse in de biologie. Dr. ir. H. Kwakernaak heeft gisteren het ambt van gewoon lector in de afde ling der- technische natuurkunde aan de T.H in Delft aanvaard met een - voor dracht over theorie en praktijk van de egeltechniek. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Apeldoorn (vac. C. Jonge- boer), G. van Zeben te Workum; te Fer- werd (toez.), J. Visser te Haulerwijk; te Giessen (NB), H. A. Jellema te Wijhe; te Opheusden (toez.), A. J. Wijnmaalen te -Maartsendijk; te Oud-Vossemeer (toez.), A. M. Lindenburg te Ter Aar (ZH); te Woudenberg, L. Blok te Rid derkerk. Aangenomen naar Nederhemert, J. van Vliet te Ouddorp (ZH). Bedankt voor Berkel (toez.) voor Delfs- haven (vac. ir. D. Harteveld) en voor Ridderkerk (wijkgem. Den Donck te Slik kerveer; toez.); P. Holst te 's-Graven- 13ge GEREF. KERKEN Beroepen te Grouw,, te Oostennijkerk 1 te Woudsend, Rand. A. A. Zwaai te Winterswijk; te Loppersum. G. Haaksma te Nieuw-Amsterdam; te Minnertsga, Stienstra te Langeslag; te Murmerwoude, J. de Waard te Oostvoorne. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Vlaardingen, M. C. Tanis te Barendrecht en J. Westerink te Haam- stede-Kerkwerve. EVANG. LUTHERSE KERK Aangenomen naar Pekela-Winschoten. Iprop. G. J. Mostert te Amsterdam. H. van der Kolk gepromoveerd (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM Drs. H. van der Kén uit Ede is vanmiddag in de faculteit letteren van de Vrije Universiteit gep: moveerd tot doctor in de letteren op proefschrift: „Das Hildebrandlied". P motor was prof. dr. A. van der Lee. De heer Van der Kolk is in 1918 Genemuiden geboren. Hij is onderwij e leraar geweest en sinds 1960 wet< Oratie dr. Meiei (Van c onderwijsredactie) AMSTERDAM Dr. H. H. Meier, s 1963 lector in de faculteit der letteren a de Vrije Universiteit, heeft vandaag' het Woestduincentrum zijn ambt v hoogleraar in de Engelse taal- en letti tc kunde aanvaprd met het uitspreken verc een inaugurele oratie, getiteld: The Cos b plete Anglist, a contemporary linguis n7 reorientation. Dr. Meier (43) studeerde in Zwitserlaj1 en Engeland. Hij is in wetenschappelij I Engeland, Schotland en Zw()e MET WEER 1\ EUROP o M

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2