Veekagenda Scheppingskerk Leiderdorp werd in gebruik genomen Evenwicht tussen besteding en investering noodzakelijk Koudekerkse jeugd actief voor het zwembad Raad van Lisse krijgt afzonderlijke nota over winkelcentrum Veel geld in schatkist 1'ilEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 MEI 1967 „,P JW; WOENSDAG (10 mei) ïreestraat 19, uur: aid. Leiden Chr. nd plattelandsvrouwen en -meisjes, M. Overvest over de vrouw en do Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zit- g sociale raadsvrouw. Iroot Auditorium, 8 uur: kardinaal (rink over „De Kerk van vandaag esviering R.K. studentenvereniging ac. Augustinus) ïejaardencentrum Rijn en Vliet, 9 tot bevolkingsonderzoek. )EN HAAG Schouwburg, 8,15 u.; Comedie met „In wankel even- :ht". )EN HAAG Zuiderpark 2 u.: gezel - iap Eddy de Valk, Domme August en vrienden DONDERDAG (11 mei) tlarekerk, 8 uur: ingebruikneming ge- taureerde orgel, organisten C. H. skes en J. de Groot. ïej aardencentrum Haagwijk. 9 to t 12 bevolkingsonderzoek, jigenzorg, Stationsweg 29, 8 uur: bij- akomst Friese Vereniging. iCHEVENINGEN Kurzaal, 8 u.: Kamerorkest, met solisten. 3EN HAAG Luth. kerk, 8 u.: orgel- ïcert Wim van der Panne. _j)ELFT Nieuwe Kerk, 8 u: orgel- pcert Feike Asma. VRUDAG (12 mei) tapeiiburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth tienersoc. 't Venster eobaL ïoshuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs verzamelaars, ïej aardencentrum Roomburg. 9 tot 12 bevolkingsonderzoek. - >EN HAAG Diligentia 8.15 u.: De ie -Komedie met „Dienstlift" en beetje pijn". )EN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: [elbespeling Bernard Renooy. ZATERDAG (13 mei) Jeugdsociëteit 't Roefje: strandwande- Breegtraat 19, 8 uur: Boeme- ig-soosavond, met disc-jockeys. ■.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: ïgerensoc. In den Moriaen, Wiege- lai-cabaret. lockeykantine Roomburg, 9 uur: Jazz «ty Folk Beat 14, Andre Drop trom- t, Arie van 't Hof tenorsax, Rob Goud- aard piano, Rob de Tombe bas en rnard Otten drums. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: lagsche Comedie met ..De vrouwen van oje". DEN HAAG Diligentia, 2.15 u: Arena ;t „De kleine en de grote koning", 8.15 ir: De Nieuwe Komedie met „Dienst- „Een beetje pijn". Zondag (14 meü Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rohoboth, open huis voor iedereen Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: polheek Van Driesum, Mare 110, tel- Apotheek R. v. Breest Smallenburg te :iderdorp en Apotheek Voorschoten zijn i gehele week geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 u.): De eend de Cadillac (alle leeft.), lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen uit ïen thuis (a.l.). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Le arand staurant (a.l.). Rex (2.30,- 7.15 calls (14). Studio (2.30. 7 er :n 9.15 uur): Suoei 9.15 uur): Fahrenheit (18). Films van donderdag af a (2.30, 7 en 9.15 uur): De eend de Cadillac (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen men thuis (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Op de n 4 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het eiland worgers (14 jaar). Studio <2.30, 7 en 9.15 uur): Operatie olden Car (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Playgirl Badinrichtingen De gemeentelijke Dadinnchtingen zijn i de volgende tyder geopend Lmdestraai 1b cnaandag gesloten osdag 911.15 u eu 13.3017.15 a voensdag gesloten, donderaag 13.30- 1.15 u. vrijdag 9—11.15 u en 13.30— 18.4a zaterdag 811.15 u. en '3.3016.30 VaD der Werfstraat 39: maandag ei insdag gesloten, woensdag 811.15 ei 3.303 7.15 u., donderdag 8.30—11.15 ei 130—1815 u.. vrijdag 8.30—11.15 u ai .30—18.45 u., zaterdag 7.30—11.15 ei 3.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk: geopend, dinsdag tot i met zaterdag van 10 tot 5 uur. zon- lags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- in. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten oonstelling Bali, beeld eD droombeeld l 1 oktober Kantine Koningsveld en Zooo N.V., ionb van Campenlaan la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag in 10 tot 11.30 en van 3 tot 5 uur. Galerie Walenkamp. Nieuvvsteeg 11: (ristians Tonny (coll- Bennewitz), van tot 27 mei, geopend 11 tot 5 uur, iondags en maandags gesloten- Naam en opschrift levend maken LEIDERDORP Gisteravond is de Scheppingskerk dan in gebruik genomen. De dienst werd geleid door de beide plaatselijke predikanten, ds. J. van Drie (liturgie) en ds. F. Minnema. Aleida Verdoes zong en het orgel werd bespeeld door de heer A. Streep. Na het zingen van psalm 84 vs 1 en 6 ging men over tot de inrichting van de kerk voor de eredienst. Ouderling W. Moraal legde de nieuwe kanselbijbel op de lessenaar. Twee kinderen vulden de fraaie doopvont met water en jongeren plaatsten het tinnen avondmaal op de tafel. Ds. F. Mmnema sprak n.a,v._ Col os- sensen 1 vs 16: ,.AUe dingen zijn door Hem en tot Hem geschapen". „Wij zijn dankbaar om wat tot stand is geko men. Wij kunnen kritisch vragen of het wel zin heeft dit kerkgebouw neer te zetten in deze nieuwe wijk, maar wij hebben gedacht aan de toekomstige ontwikkeling van Leiderdorp. Het is in de eeijste plaats bedoeld als een ont moetingscentrum van de gemeente met haar Heer, maar ook voor de Gemeente onderling. Wij hebben gebouwd in de overtuiging dat wij een boodschap heb ben voor de wereld. Dit wilden wij ook tot uiitdirukking brengen in het op schrift boven de ingang: „Christus het. lacht der wereld". En ook in de naam van de kerk: Schéppingskerk. God wil met ieder mens te maken hebben. Dus ons bestaan en he.t bestaan van de we reld heeft zin. Wij hebben verwachting van de toekomst (herschepping). Om dit te geloven, te belijden en te bele ven komt de gemeente bijeen. Dit zal de boodschap van deze kansel zijn. Het i3 de opdracht van de gemeente de naam van de kerk en het opschrift la vend te doen zijn. Geschenken Na afloop van de dienst sprak ds. Van Drie als voorzitter van de bouw commissie woorden van dank tot allen die aan de totstandkoming hadden meegewerkt: de gemeente, architect J. Diecke, de plaatselijke overheid en op zichter H. van Driel. Hij droeg de kerk over aan ds. Miinnema als voorzitter van d'e kerkeraad algemene zaken. De voorzitter van de commissie van beheer, de heer Van der Veer, zei dankbaar te zijn dat de commissie deze kerk mag beheren. Ds. Makkinga van Koudekerk bood namens de classis ge- kikwensen aan. Pater B-a eten sprak na mens de kenken. Ondanks de verschil len in inzicht voelen wij ons toch met elkaar verbonden. Burgemeester Gallas sprak namens het gemeentebestuur. Er moet in deze wijk nog veel gebeuren. Een huis bouwen geeft voldoening maar het silhouet van deze toren dat daar bovenuit steekt geeft een warm gevoel. Namens het gemeentebestuur bood hij enige platen van oud-Leider dorp voor de kerkeraadskamer aan. De architect en aannemer Ouwerlhand Z omercompetitie waterpolo begonnen (Van onze waterpolomedewerkster) LEIDEN Twee dagen eerder dan de bedoeling was is het team van de Leidsche Zwemclub gisteravond in het water van De Vliet aan de zomercom petitie waterpolo van de KNZB begon nen. De Leidenaars, die na de degrada tie van De Sleutelstad (het vorige sei zoen) nog de enige representanten van Leiden in de eerste klasse zijn, startten verrassend goed door het sterke en ge renommeerde 't Gooi (Bussum) niet alleen goed partij te geven, maar te vens nog een puntenverdeling (55) af te dwingen. Bijna twee, wanneer LZC niet acht seconden voor het laatste fluitsignaal van de zwak leidende arbiter Van der Velden de 54 voorsprong uit handen had gegeven Bij de Leidenaars ontbrak gister avond de in Assen gelegerde Frank Roelofs. waardoor doelman Nico van Sittert als veldspeler opereerde en „good-old" Jan Heek weer eens de plaats onder de lat innam. Bij Het Gooi, dat met het Amsterdamse IJ (93 winst in de eerste wedstrijd op het Zaanse Neptunus) en het Eindhovense PSV als de grote kanshebber op de totel is gestart, vormde Jan Bultman een voortdurend gevaar voor de LZC defensie. Het scoreverloop luidt: eerste periode 00, rust, tweede periode Nico van Sittert na aangeven van Cees Schoof 10, rust, derde periode Jan Bultman (strafworp) 11, Hans Parrel (straf- worp) 21, 31 (na aangeven var Van Sittert) en 4—1 (strafworp), Jan Bultman (strafworp) 42, rust, vierde periode Jan Brandligt (strafworp) 43, Ab Lust 44, Nico van Sittert (na aangeven Parrel) 54. Ab Lust (los van Timmermans) 55. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof laan 7: tentoonstelling van aquarellen door Maarten Kemper, van 1 t.e.n mei dag. van 10 tot 17 u., ook op dins dagavond yan 8 tot 10 u.. zondags spraken woonden van dank Twee kinderen (And Jansen en Marian Mulder) vulden gister avond tijdens de ingebruik neming van de Scheppingskerk te Leiderdorp de doopvont. Naast hen ds. Van Drie. Zittend op de eer&te bank o.a. ds. Min nema. Foto Van der Horst pretitige samenwerking, ook met de leden van de bouwcommissie. Ten slotte zei ds. J. P. Honnef blij te zijn dat de kerk is kilaar gekomen; de Hervormden mogen nu gebruik gaan maken van de kapel. Namens de Herv. gemeente gaf hij een bloemenbak voor het liturgisch centrum ten geschenke Na afloop van het officiële gedeelte was er voor de genodigden gelegenheid nog even gezellig bijeen te zijn en kerk W. Schalks fluit finale Zilveren-Molentoearnooi LEIDEN Naar wij vernemen zal de Leidse internationale- en eredivisie- arbiter W. Schalks weer de finale van bet 18e Zilveren-Molentoemooi leiden. Donderdag 18 mei eerst de wedstrijd Quick BoysAjax om de 3 een 4e prijs, gevolgd door de finale op woens dag 24 mei tussen Lugdunum en Sparta. T afelteimis-interland op 17 mei in Leiden (Van onze tafeltennismedewerkster) LEIDEN Voor de tweede maal binnen enkele maanden krijgt Leiden weer een groot tafeltennisevenement. Woensdag 17 mei treden in de kantine van de Minnesota NV de landenploe gen van Nederland en Indonesië (he. ren) tegen elkaar aan. Deze wedstrijd kan als de „revanche" worden gezien voor de wat onverwachte 35 neder laag, die het Nederlands team tijdens de wereldkampioenschappen in Stock-1 liolm tegen de Indonesiërs leed. Deze interland, die landskampioen Scylla in samenwerking met de NTTB organiseert, begint om acht uur. Over de samenstelling van het Nederlandse team kon de sporteommissie var T afeltennisbond gisteravond na afloop de vergadering, waarin werd be sloten de wedstrijd -aan Scylla toe te wijzen, nog geen mededelingen doen. Wel staat het zo goed als vast, dat de Nederlandse kampioen, Bert van Helm (Zoeterwoude/Scylla), in team wordt opgenomen. Voorzitter Leidse Kamer van Koophandel: LEIDEN De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, ir. J. J. G. van Hoek, heeft op de dinsdag gehouden verga dering een somber gestemde beschou wing gehouden over het industrieel klimaat in Nederland. Hij constateerde dat de waarborg voor een leefbaar klimaat bezwaarlijk te verenigen schijnt te zijn met een goede plaats voor de industrie. Daar bij wordt verontachtzaamd, aldus de heer Van Hoek, dat het overgrote deel van de bedrijfswinsten vrijwel de enige bron is voor de financiering van be drijfsinvesteringen. Hij bepleitte het wegnemen van een onevenredig zware fiscale druk op be drijfswinsten, dat wil zeggen die win sten die hun bestemming vinden in investeringen. Men zal indachtig moe ten blijven dat investeren, produceren en winst maken de onmisbare voor waarden blijven om te kunnen beste- Wanneer aan het investeringskli maat te veel gaat ontbreken, wat op het ogenblik de werkelijkheid is, zal met een toenemend tekort op het staatsbudget het prioriteitenvraagstuk van de collectieve bestedingen een overwegend onaangename taak worden KOUDEKERK Onder het motto „De jeugd voor zichzelf" zal door de leerlingen van de lagere scholen in Koudekerk een grote inzamelingsactie worden gehouden ten behoeve van de plaatsing van enige speel werktuigen op de speel- en zonneweide van het omstreeks juni te openen zwembad. Enige speeiwerktuigen voor de klei nen, een -glijbaan en een trampoline voor de groteren, dat is het plan waar achter de jeugd zich geestdriftig ge schaard heeft en voor de verwezenlij king waarvan de medewerking van de ouderen onontbeerlijk is. Lege flessen, alles is welkom, wat deze actie, die het sluitstuk zal vormen van de vele de en bijgebouw te bezichtigen. HAZERSWOUDE Voor de afde ling Hazerswoude van de Christen- Vrouwenbond, die vrijdag 12 mei om half acht vergadert achter de Geref. kerk, zal inspecteur Van de Lande spreken over strafproces, jeugdcrimi naliteit, werk van de stichting Hoen- derloo en onderkomen in pleeggezin- Jac. van Dijk bedankt als licl LISSE De agenda voor de raads vergadering van gisteravond gaf de indruk, dat het een korte zitting zou worden, maar de agendapunten gaven toch nog aanleiding tot heel wat discus sie. Bij de rondvraag stelde de heer G. van der Berg, het punt „winkelcen trum in de Poelpolder" aan de orde, maar de heer Montagne (Prot, Chr.) vondt dit punt te belangrijk om het even bij de „rondvraag" af te doen. Over deze zaak zal een nota verschij nen ter behandeling in een volgende zitting'. voorzitter, burgemeester De Graaf, besteedde aandacht aan -de ge boorte van prins Willem-Alexander en deelde vervolgens mee, dat van de heer Jac. van Dijk een schrijven was binnengekomen met de mededeling da» hij op medisch advies moet bedanken als lid van de raad. Hij dankte voor de prettige samenwerking. De voor zitter stelde voor de heer Van Dijk wederkerig dank te brengen voor de wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten en hem verder hersteJ toe te wensen. Alvorens tot de behandeling van de agenda over te gaan maakte de voorzit ter een opmerking over het zwembad. Hij wilde nadrukkelijk vaststellen, dat het zwembad niet alleen is gefinan cierd met Keukenhofgelden. Zeker 50% is, op andere wijze beschikbaar gekomen. Een woord van felicitatie richtte de voorzitter tot het raadslid Schelberg. die op een originele wijze kennis had gegeven van de geboorte van zijn Zangavond De Lofstem LISSE Woensdag kon ds. W. Suy- ker, predikant van de Geref. Gemeente een grote schare belangstellenden har telijk verwelkomen bij de opening van de zangavond van „De Lofstem". Onder leiding van de heer J. de Vries heeft het koor een mooi programma afgewerkt, waarbij met ere genoemd mag worden de begeleiding van de heer Henk Segers. aan het kerkorgel Na een goede inzet met psalm 113 viel het op, dat Psalm 23 wat stroef gezon gen werd. Bassen en tenoren zijn te Er werden ook verschillende psalmen en gezangen a capella gezongen. Het is wel te hopen, dat het koor versterkt wordt met bassen en tenoren- Ter afwisseling werd ook gezongen door het koor van de Geref. Gemeente uit Haarlem. Jammer dat dit slechts 20 leden telt. De mannenstemmen wa ren wat te zwaar in tegenstelling tot De Lofstem. De voorzitter van De Lofstem, de heer Roeleveld, 'bracht dank aan het koor uit Haarlem voor de welwil lende medewerking. Ds. Suyker sloot na het zingen van Psalm 68:10, deze geslaagde zangavond. LISSE De afd. Lisse van de Alg. Bejaardenbond houdt woensdag 17 mei in Rehobot een herdenkingsmiddag in verband met het 15-jarig bestaan: 1.45 uur. dochter, ter ere waarvan bij de koffie beschuiten met muisjes werden rond gediend. Straatnamen Na een aanal hamerpunten over on derwijszaken, kwam ruiling van grond langs de Heereweg aan de orde. Hier door is het mogelijk het wachthuisje van de NZH-bus in De Engel dichter bij de halte te brengen. De heer G. van der Berg (GVP) wilde het nog dichter bij de halte brengen, maar de heer Roos merkte op dat de heer Gul- demond (eigenaar) hiertoe niet bereid Bij de vaststelling van het bestem mingsplan „Noora-uosi" vestigde de neer u. J. de Vos (VVD) de aandacht op verschillende punten waarmee B. en W. rekening zullen houden. Ook was ae voorzitter het eens met de heer Montagne (Prot. Chr.), die vroeg een iorenliat alleen te bouwen wanneer daar werkelijk behoefte aan is en niet omdat het gunstig uitkomt voor de Voor de Poelpolder werden twee series straatnamen vastgesteld, voor een „Schilderswijk" en een „dichters- wijk". De heer Schelberg wilde wat moderner voor de dag komen en stel- ue voor verzetshelden te vernoemen, wat de voorzitter moeilijk vond, om dat men niet weet waar te beginnen en te eindigen. De subsidie voor de VVV werd met f 400 vernoogd tot f 4400; alleen de neer H. Nieuwenhuis was tegen, met het oog op de zondagsheiliging en zon dagsrust. In het algemeen bestuur voor „De Werkplaats" werden met algemene stemmen benoemd de heren A. J. Mes man en M. Meijers. De voorzitter deelde mee, dat de te bouwen noodkleuterschool in de Poel polder zowel door rooms-katliolieken als hervormden gebruikt zal worden. Het zijn zelfstandige scholen, maar men zai zoveel mogelijk samen ge bruik maken van materialen, enz. De heer P. van Leeuwen (PvdA) zei dat een maand na de vorige raadszit ting degenen die van de Alg. Bijstands wet ondersteuning ontvangen de be dragen van andere nog kunnen afle zen. De voorzitter deelde mee, dat hier in nu verandering is gebracht. Verder vroeg de heer Van Leeuwen of de raadsleden ook welkom zijn op de ontmoetingsavond van B. en W. met de bewoners van de Poelpolder, wat de voorzitter bevestigde. De heer G. J. de Vos (VVD) vond het niet juist dat bij de R.K. Maria- kerk nu óók aan de oostzijde het kerk hof aangelegd wordt, omdat vlakbij een kleuterschool staat. De voorzitter zei, dat dit een uitvloeisel is van een vroeger noodzakelijkerwijs gegeven toestemming, om rondom de kerk een kerkhof aan te leggen. LISSE Op woensdag 17 en don derdag 18 mei komt de bloedtransfusie dienst naar Lisse voor hen die bloed willen afstaan. Christenvrouwen Lisse hadden jaarvergadering LISSE Woensdagavond heeft de afdeling Lisse van de Christen-Vrou wenbond in Rehoboth de jaarvergade ring gehouden. Mevr. B. G. Nieuwen- huis-Tromp verzorgde een meditatie. De secretaresse, mevr. Segers, een uitvoerig jaaroverzicht waarin met genoegen werd geconstateerd, dat het bezoek aan de vergaderingen goed is te noemen. Het ledental steeg van 166 tot 175. De penningmeesteresse, mevr. J. de Graaf-van Parijs, kon een kas saldo van f 186.48 vermelden. Mevr. Montagne-Rigtering gaf een overzicht van de gang van zaken betreffende bet Magdalenafonds- Na de eerste pauze werd een bloe- menspel opgevoerd, waarna de dames gingen kienen (om mooie prijzen) voor het eigen orgel. Er werd meegedeeld, dat het orgel al voor betaald Er resteert nu nog f 250. LISSE Doordat de heer Jac. van Dijk (De Engel) voor het lidmaatschap van de gemeenteraad moest bedanken rijst de vraag, wie nu lid van de raad zal worden. Volgens de K.V.P.-lijst is ir. A. H. J. Paardekooper aan de beurt, maar zoals bekend heeft hij (met dr. N. Bet) in de vorige zittingsperiode als lid bedankt, omdat hij zich niet vereni gen kon met de bezetting van wethou derszetel. Na hem zal dr. Bet aan do beurt komen, vei-volgens mevr. Van Kesberen en de heer C. G. van den Aardweg. Nu ook tafeltennis in Voorschoten VOORSCHOTEN Het aantal Voor- schotense sportverenigingen is verrijkt met een tafeltennisvereniging. De nieuwe vereniging heeft een voorlopig bestuur gekozen bestaande uit de he ren H. N. van Schaik, voorzitterJ de Nie, secretaris; J. C. W. van Delft, penningmeester en F. A. C. van Delft, J. P. Vorstenbosch en P. G. Wittebrood. De speelavond is vastgesteld op maandag in de gymnastiekzaal achter het raadhuis van 19 uur tot 22.30 uur. Maandagavond is de eerste speel avond. De heren hebben nog de over hand. Daarom zijn damesleden extra welkom. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense Rowans van de Sl. Laurenfius- groep hebben de beschikking gekregen over een eigen clubgebouw. Dit onder deel van de Verkennersbeweging, jon gens van 15 tot 17 jaar, moest zich steeds behelpen met inwoning in het jeugdhuis „Impeesa" of.in de Gidsen- hut. i Zij zijn nu ondergebracht, in een verlaten kippenschuur achter De Gou den Leeuw. Ieder vrij uur wordt er ge schaafd en getimmerd. VOORSCHOTEN Het gemeente bestuur houdt een tweetal burgeravon den ter verwelkoming van nieuwe in gezetenen op dinsdag 16 en' woensdag 17 mei. Het programma bestaat uit een causerie door de burgemeester en de wethouders, vertoning van de film over Voorschoten „Parel aan de Vliet" en gelegenheid tot kennismaking met het Voorschotens kerkelijke en maat schappelijke leven. Aanvang 8 uur i» het Cultureel Centrum. WARMOND Kand.-notaris N. A. Schol veilde het pand Straat ter Lee- de 13 voor de prijs van f 15.800, ge kocht door F. R. van Hoexum te War mond. voor het zwembad gevoerde acties, tot een succes kan maken. KOUDEKERK In verband met de actie Eten voor India zal op zaterdag ïei van 11 tot 13 uur de gelegen heid worden gegeven ten gemeente huize geldelijke bijdragen te deDone- Daartoe zal in de wachtkamer een bus zijn geplatast. KOUDEKERK De burgemeester zal op dinsdag 16 mei geen spreekuur- houden. Motel De Kaag in mei open DE KAAG Jachthaven Motel „Eymershof"1 waaraan deze winter zo hard is gewerkt is nu bijna klaar. Het is gelegen op de fraaie zuide lijke punt van het Kaageiland, grenzend aan twee grote jacht havens. Vanaf Eymershof is panorama over de plassen geweldig. Er zijn 20 appartementen, voor 4 of voor 6 personen, met voor elk appartement een eigen ligplaats en paaik eerplaats. De flatjes zijn comfortabel en praktisch, met terras of balkon, be nevens een toilet-idouche-combi natie, wastafel en kitchenette. Voor de belangrijksite inventaris in d< flatjes is door de directie van Cam ping-Unie N.V. zélf al gezorgd. De Kaag, dat voor velen toch al een geliefd vakantie-oord is, zal door de bouw van dit motel zeker een nog grotere trekpleister worden. Eindexamen aan de landbouwschool NIEUW-VENNEP Twintig leer- lingen van de chr. lagere landbouw school hebben eindexamen gedaan; 18 kandidaten zijn geslaagd. Hun na men zijn: M J v Andel Hoofddorp, A v Arkel Schiphol, J A Bos Abbenes, N B M Breed Nieuw-Vennep, H J v d Heuvel Nieuw-Vennep, J J Knibbe Hoofddorp, R C Larsen Haarlem, v d Maarl Nieuw-Vennep, H vd Maarl Abbenes, Th Mens ,-Heemstede. A Mon ster Nieuw-Vennep, W H J Munster- man Burgerveen, H de Ruiter Abbe nes, A Schering Leimuiden, G C Tho mas Hoofddorp, P C F v Tongeren Hoofddorp, J Weststeyn Hoofddorp, A L de Wilde Vijfhuizen. De Johannes Verkuyl"-prijs werd uitgereikt aan de leerlingen: W H J Munsterman en A Schering. Nieuwe koster voor Herv. kerk te Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP De heer en me vrouw Geluk zijn koster en kosteres geworden vain de Hervormde kerk te Nieuw-Vennep. De heer en mevrouw De Vries hebben als zodanig afscheid genomen. Zij hebben vijftien jaar op voorbeeldige wijze deze functie ver vuld. Er is dan ook hartelijk afscheid van hen genomen. HAZERSWOUDE Mej. S. Voets, is geslaagd voor het examen tandarts assistente, adt onder toezicht van de Ned. Maatschappij tot bevordering, van de tandheelkunde is afgenomen. Zij werd voor dit examen opgeleid door de Leidsche Onderwijsinstellingen. „Eten voor India" in Leiderdorp LEIDERDORP Op zeven plaatsen kunnen zaterdag van 11 uur tot 1 uur in deze gemeente bijdragen worden ingeleverd voor de actie „Eten voor India". Dit zijn: het raadhuis, de kan tine van Durisol, de geref. en de herv. kerk in de Hoofdstraat, de Schep pingskerk, de rk lagere school aan de Ericalaan en de chr. school aan dc Splinterlaan, De inzamelingsplaatsen worden ge- markeex-d met vlaggen. Men kan met het oog op de belasting een kwitantie krijgen. Jubilate naar Alphen KATWIJK Vanavond gaat het mannenkoor Jubilate naar Alphen aan den Rijn om een concert te geven in de Opstandingskerk. Men vertrekt om kwart voor zeven van de open bare school aan de Voorstraat. en zal de particuliere bestedingsruimte benauwend krimpen. __jt is nodig, zo besloot de heer Van Hoek, zijn rede, een evenwicht te vinden tussen bestedings- en investe ringsklimaat. Er zal meer moeten wor den gedaan dan het incidenteel ver schaffen van „wegenwachthulp" van overheidswegen. Voor de verontrus tende bedrijfssluitingen is de hervor ming van de ondernemingsstructuur niet het enige geneesmiddel. Zaterdag: Eten voor India LEIDEN Zoals in het gehele land gebeurt, laten zaterdagochtend om elf uur ook de Leidse kloltketorens met hun „bronzen stem" een kwartier lang de noodkreet om eten voor hongerend India over de stad klinken. In de por talen van kerkgebouwen en in de hal het Stadhuis (ingang Vischmarkt) kan Leiden dan gedurende twee uren zijn antwoord geven in klinkende munt; tot 13.00 uur 's middags staan er de inzamelingsbussen gereed. Zo snel mogelijk daarna wordt de inhoud geteld en doorgebeld naar het Stadhuis (tel. 20041). Hier tellen de aanwezige ambtenaren de opbrengsten van Stadhuis en kerkgebouwen bij el kaar. Dit totaalbedrag wordt dan on middellijk doorgegeven naar de Pro vinciale Griffie in Den Haag. Tevens wordt deze uitslag bij de Vischmarkt- ingang van het Stadhuis via een bul letin bekend gemaakt. Overigens zal de absolute opbrengst niet geheel bekend worden, omdat voor iedereen het gironummer 100200 de actie Eten voor India, nog lang na de twee uur durende actie van aanstaande zaterdag openstaat. Orgel Marekerk LEIDEN Wij herinneren er nog aan, dat vanavond om 8 uur het geres taureerde orgel van de Marekerk in gebruik wordt genomen. Twee orga nisten bespelen het en er zullen ook enkele toespraken worden gehouden. Het programma vermeldt verder sa menzang. Toeruooivechlers bij Rijnlands Lyceum OEGSTGEEST Woensdag middag a.s. om half één wordt op het plein van het Rijnlands lyceum een door de Amsterdammer Erik Claus (30) ge maakt beeld onthuld: De toernooi - vechter. Het beeld is bedoeld voor de binnen plaats van het nieuwe schoolgebouw, maar omdat het reeds veel eerder is gereed gekomen, geeft het schoolbe stuur er in overleg met de beeldhou wer de voorkeur aan het nu al bij de huidige school voorlopig op te stel len. Kotterscliipper voor rechter in Duitsland HARLINGEN De schipper van de kotter HA 51 uit Harlingen is gisteren door de Duitse rechter veroordeeld tof 500 mark boete, wegens het vissen in de Duitse territoriale wateren. Bovendien moet hij een schadevergoeding van 800 mark betalen. Nederlandse Bank AMSTERDAM Op de weekstaat der Nederlandsche Bank van 9 mei is de bankbiljettenomloop met f258 mil joen gedaald tot f8053,9 miljoen, doch dit kon de onttrekkingen aan de kas der banken niet goedmaken. Het beta lingsverkeer met het Rijk vergde f403 miljoen, tengevolge van nietkohierbelas- ting. Hierdoor steeg het saldo der schat kist tot f905,1 miljoen. De banken droe gen f9 miljoen aan deviezen over, waar door goud en deviezen toenamen tot f7251,8 miljoen, waarvan goud onveran derd f6235 miljoen terwijl convertibele deviezen van f987 miljoen op f987,6 mil joen kwamen en het dekkingspercenta ge van 80,64 tot 79,40 daalde. Om him saldo op peil te houden verhoogden de banken de voorschotten met f131 mil joen tot f583,5 miljoen hun tegoed ver anderde slechts van f26,1 miljoen tot f26,9 miljoen. De geldmarkt is nog aan de krappe kant en geldkringen verwachten hierin de eerste dagen enige verbetering. De voornaamste posten waren op 9 (2) mei in miljoenen guldens: Activa: Goud 6235 (6235), vorderingen in goud 987,3 (986.7), buitenlandse betaalmidde len 0.3 (0,3), guldensvord. op buitenl. 98,2 (94,8), papier in disconto 68,1 (62,9), papier door bank gekocht 1155,2 (1155,2). voorschotten 583,5 (452,7), Ned. munten 21 <22,3); passiva: BankbiL jetten 8053,9 (8312,1), schatkist 905,1 (501,7), banken in Ned. 26,9 (26,1), ande re ingezetenen 37,5 (38,4), banken in bui tenland 48.6 (50,7), andere niet-ingezete- nen 9,7 (12,6), saldi buitenl. geld 11,8 (11). Het sluitingsprogram van de Bel gische kolenmijnbouw in bespreking bij het kolen directorium houdt een vermindering van produktievermogen met anderhalf miljoen ton in. Dit is de produktie van één enkele mijn. De internationale rubbersbudiegroep van 30 landen komt van 9 tot en met 12 mei in Den Haag bijeen in besloten ver gadering. Rusland neemt voor het eerst deel. Edy (Emailleerfabriek De IJsel) heeft een opdracht van f 1,8 miljoen, te vol tooien eind 1968, ontvangen tot bekle ding van de wand van de IJtunndl met geëmailleerde panelen en het plafond met gelakte aluminium panelen. Unilever: De cijfers over het eerste kwartaal verschijnen 16 mei onmiddel lijk nabeurs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5