Sterk Quick Boys op nippertje verslagen het "E mamïnette "jj"^ Achterstand ivas knap weggewerkt ASC overtrof zichzelf weer Regionale atletiek morgen in Alphen Is witte pomp Rijndijk gevaarlijk voor verkeer? Okker-Hewitt eerste partij van Daviscup negen blijde mode-maanden 0 0 g NIEUWE LEIDSE COURANT 7 WOENSDAG 3 MEI 1967 Overwinning lag voor het grijpen (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN In een dramatisch ver open verlenging heeft Quick Boys isteravond de kans voor de vierde maal Onnaar te worden van de Zilveren dolen, de inzet van een door de Leid- zondags tweede-klasser LFC ge- rganiseerd voetbaltoernooi, verspeeld. >c Katwijkse zaterdagvoetballers, die [aarvóór gedurende de 90 minuten wige strijd beslist de beste kansen »p de zege hadden gehad tegen de imateurs van de Rotterdamse eredivi- ievereniging Sparta, gingen in derde minuut van de extra speeltijd inockout door een treffer in eigen van de overigens knap spelende inksachter Jeroen den Hollander 8-3). Het was even na tien uur gister- ivond stil od het helverlichte terrein ian de BoShuizerlkaide. Vol ontzetting teken elf Katwiikse spelers voor zioh lit. Een slim door oud-Nederlandse llftalspeler Ti-nus Bosselaar genomen loëksdhop had via heit lichaam va*» (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST In het nederlaag- oernooi van het 75 jaar bestaande 1SC (Leidens oudste voetbalvereni ging, die op het ogenblik in de vierde ilasse van de-zondagscompetitie van de LNVB uitkomt) heeft UVS de eerste ilaats behouden. Gisteravond leed ASC veliswaar ook tegen Roodenburg evenals UVS spelend in de eerste tlasse) een nederlaag, maar de cijfers vaarmee dit gebeurde waren kleiner: —3 tegen 04. ASC heeft zichzelf tegen de aan- enlij'k hoger geklasseerde tegenstan- er overigens (opnieuw) overtroffen. Iet was op het terrein aan de Kem- lenaerstraat beslist geen spelletje van fat en muis en slechts door twee trafschoppen kon Roodenburg in de erste helft een 02 voorsprong ne rven. Beide malen schoot Sam den Os rard langs ASC-doelman Holland. In de tweede helft was er craohtsverschil nauwelijks- sprake noest Roodenburg (dat zonder e •alsleider A-at Heymans aantrad) zelfs •aak sterk in de verdediging. Na een kwartier verkleinde Jan Hol- and de achterstand van ASC tot 12. toodenburg had daarna niet over uk te klagen toen schoten van Ho-l and juist naast of over het doel gin- Kort voor tijd besliste Roodenburg Ie strijd. Na een slim genomen vrije rap van Ooyendijk bepaalde Klink- amer de eindstand op 13- MIKE PARKES SNEL IN RACE SILVERSTONE SILVERSTONE Mike Park es. de 7-jarige Britse coureur heeft zater dag aan het stuur van een Ferrari de iternationale autorace van Silver- one gewonnen. De 244 km lange formule-een race was de laatste ge- lerale repetitie van het Europese '•rand Prix seizoen, dat od 7 mei (eopend wordt met de Grote Priis Monaco, tellend Voor het ■eldkampioenschap. Parkes, die reed in een nieuweV12- 'errari nam vanaf de start de leiding •n bereikte de finish met een voor- rong van 16 seconden op zijn voor- aamste rivaal, de Australische •eldkampioen Jack Brabham, inige die Parkes tegenstand scheen 2 kunnen bieden: de Schot Jackie Itewart, viel na zeventien ronden uit iet motorpech. De uitslag was: (52 ronden): 1 Mike 'arkes (GB) Ferrari 1 uur 19 min .25 sec gem. snelheid 184.51 km/u., Jack Brabham (Aus) Repco Brab- iam 1.19.56.3, 3 Jo Siffert (Zwit) Coo- F>er-Maserati 1.19.57.6, 4 Graham Hill (GB) Lotus 1.19.58 (51 ronden), 5 Bruce McLaren (Nwz) McLaren .20.31.4 (51 ronden). Velocitas grijpt de laatste strohalm (Van onze korfbalmedewerker) PUNACKER Velocitas heeft ii le eerste klasse A de laatste stro i.alm gegrepen. De Leiderdorpers versloegen zaterdagmiddag het hoog geplaatste Avanti in Pijnacker met 15 en namen daardoor hun lot geheel in eigen handen. Bij de ust hadden de zwartwiflen reeds et 23 de leiding. I Alleen in het begin heeft Avanti de toon aangegeven. Hans de Jong en Arie Bregman zorgden in die periode voor een 20 stand, maar toen kwam net hardwerkende Leiderdorpse team (verrassend terug: nog voor de rust nam Velocitas door treffers van Floor Eindhout, Greet Meerburg en Gerril pan Reyn met 23 de leiding en dis voorsprong hebben zij daarna niet meer uit handen gegeven. Via 42 |(Rob Elgersma) haalden de Leiderdor pers met 53 (Jaap van Lier en Niek fie Wolf) de kostbare zege binnen. g was opeens de kans op de finale plaats. En terwijl de elf Rotterdamse roodwitten „hun" Tinus Bosselaar uit gebreid complimenteerden, vroegen de Katwijkse blauwwitten zcih af, hoe het mogelijk was geweest... Eerst een schijnbaar hopeloze 02 achterstand wegwerken en dan zo te moeten ver liezen van een beslist niet beter spe lend fearn Quick Boys, dat met Floor van Duyn en Andries van Leeuwen op de plaatsen van Wvm van der Plas en Cor van Duyvenibode aantrad, speelde tegen de Sparta-amaJteurs een zeer goede wedstrijd. De mannen vantrainer Bas Wallaavt wilden er deze keer voor knokken en het grote Katwijkse supporterslegioen keek verwonderd hoe het toch mogelijk was, dat dit team in de competitie zo'n bescheiden rol heeft gespeeld. Geheel tegen de krachtsverhouding ..1 liep Quick Boys in de 3lste en 36ste minuut van de eerste helft echter een 0—2 achterstand op. Eerst was het de „slimme" Tdnus Bosselaar, die een vrije trap even buiten het strafschop gebied (na een handsbal van doelman Verdoes) ineens raak schooi en daar- scoor-de Doesburg met een hard. hoog schot 02- Feller Het pleit voor de Katwijkers, die in de eerste' ronde van het toernooi ove rigens Molenlhouder Volendam met 32 aan de kant haddien gezet, dat zij zioh niet bij de nederlaag neerlegden. Quick Boys ging nog feller in de aan val enbet resultaat bleef niet uit. Drie minuten voor de rust verkleinde Leo Pluimgraaf! na een fout van Sparta-doelman Van Lare de achter stand tot 12 en in de 29ste minuut van de tweede helft maakte dezelfde speler uit een strafschop (toegekend nadat linksbuiten Klinkenberg in het strafschopgebied onderuit was gehaald) de gelijkmaker. Quick Boys kreeg in de spannende slotfase nog de beste kansen op het derde (winnende) doelpunt, maar de aanvalslinie faalde op het beslissen de ogenblik. De verlenging bracht de winst tenslotte (wat fortuinlijk) bij Sparta. Voor Quick Boys zit er nu niet meer dan een derde plaats in. De Katwijkers zullen dan echter wel van de verlie zer van de tweede halye finale, Ajax- Lugdumum, moeten winnen. SPRINTTITELS VOOR METRO EN OLYMPIA BREDA De jaarlijkse sprint-esta fettes op de Bredase sintel'baan hebben overwinningen opgeleverd voor Metro (R'dam) en Olympia '48 (Den Haag). De heren van Metro liepen de meter in de nieuwe reoord tijd v minuten en 31.3 seconden terwijl Olympia '48 bij de dames over 800 meter ook een nieuw record vestigde met 1 minuut en 40.5 seconden. Er kwamen in totaal-800 deelnemers i de start. De uitslag luidt; 1. Metro I (Rotterdam) 8.31.3; Thor (Roosendaal) 8.40.2; 3. Spado (Bergen op Zoom) 8.42.1; 4. AVR II (Rotterdam) 8.44.4; 5. Metro II 8.48.6; 6. Sprint (Breda) 8.51.5. Dames (800 m.) 1. Olympia (Den Haag) 1.40.5; 2. AVR (Rotter dam) 1.43.3; 3. Thor (Roosendaal 1.45.5.; 4. Sprint (Breda) 1.48; 5. Vic toria (Rotterdam) 1.50.3; 6. Spado (Bergen op Zoom) 1.50.3; 7. PAC (Rotterdam) 1.51.1. Golfteam verovert kleine voorsprong HILVERSUM Het Nederlandse herengolfteam heeft op de eerste dag van de interland tegen Oostenrijk, die op de links van de Hilversumse Golfclub wordt gespeeld, Vi2Vi voorsprong genomen. De uitslagen van de eerste dag zijn: J. F. Dudok van HeelR. E. var Erven Dorens winnen met 1 hole var K. en P. Nierlicht, A. F. Knap pert—L. Mangelaar Mertens verliezen met 2 en 1 van A. MaculanF. Jo- nak, M. EijkrnanJ. van Neck all square met P. KyrieH. Hild. Singles: Van Erven Dorens wint met 2 en 1 van K. Nierlicht, Van Neck verliest met 3 en 2 van Macu lan, Dudok van Heel wint met 6 van Hild, Knappert wint met 5 van Jonak, Mangelaar Mertens wint met 4 en 3 van W. Pollak, P. H. Streutgens wint met 5 en 4 van P. Nierlich. JUDOTOERNOOI LEIDEN De judoclub Eendracht heeft gisteren in de nieuwe dojo aan de Binnenvestgracht een monstertoernool voor de jeugd gehóuden, waaraan door ruim 200 judoka's werd deelgenomen. De wedstrijden, die werden gehouden in groepen verdeeld naar lengte, werden door een groot aantal toeschouwers, o.w. veel ouders, bijgewoond. De uitslagen luiden: Groep I (tot 120 cm): 1. W. Meyer, 2. Anja Braamzeel. Groep II (tot 130 cm): 1 Relnier Beer, 2. Henny Burgemeester. Groep Hl (tot 140 cm): 1. Theo Offen- berg, 2. Alfes Delfenterie. Groep IV (tot 150 cm): 1. Joke Beek man, 2. Frans Offerman. Groep V (hogere banden tot 130 cm): Reggie de Conté, 2. Lenié Voorthuy- Groep VI (tot 150 cm): Ed Lankhuy- zen, 2. Richard Looy. Groep VH (boven 150 cm): 1. Piet van der Luit ,2. Margret Stouten. Dividendvoorstel Chas Macintosh zal 7 juni over 1966 (1965) 20(18)% dividend voorstellen. G. Dikkers en Co: Dividendvoorstel 1966 (1965) 8(8)%. Als direoteur wordt voorgedragen de heer H. G. Pellekaan, tot voor kort vèrkoopdirecteur van R. S Stokvis en Zonen. ALPHEN Op de terreinen van Alphia aan de Heul worden op He melvaartsdag de jaarlijkse regionale atletiekwedstrijden gehouden, geor ganiseerd door de A.A.V.'36-C. Ook nu bestaat van de zjjde der atleten voor deze wedstrijden veel belangstel ling en hebben zich circa driehonderd deelnemers gemeld. Het bestuur heeft daarom bepaald, dat ieder op slechts twee nummers mag uitkomen, anders wordt het pro gramma, waarvan de uitvoering toch reeds om 12.45 begint, te lang gerekt. De accommodatie is nu een-maal te beperkt voor een groots opgezet atle- tiekfestijn en bovendien onvoldoende van kwaliteit. Als men dergelijke wedstrijden meemaakt, bemerkt men steeds weer, dat ook de atletiek toch wel zeer dringend behoefte heeft aan een goed sportcomplex. De wedstrijden omvatten loop-, spring- en werpnummers en op vrij we; alle nummers zal men leden van de organiserende vereniging ontmoeten. Renners van Swift snel in clubstrijd (Van onze wlelermedewerker) LEIDSCHENDAM De renners var het Leldse Swlft hebben dit weekeinde in Leidschendam een clubontmoeting ge houden tegen Hollandia. Bij de ama teurs zegevierde Peter van der Lans in de sprint zijn beide ten Essefcld en Kouwenhoven verslaan en bij de nieuwelingen was de Leidse overmacht nog groter: Bert der Hulst ging vóór zijn ploegmakkers Jan Witteman, Liek de Jong en Cees van Bent als eerste over de streep. De laatste passeerde de finish overigens lo pend omdat hij in de slotfase een lekke band had gekregen. Dé uitslhgen luiden: Amateurs (60 km): 1. P. van dér Lans (Swift), 2. W. Esseveld (H), 3. C. Kou wenhoven (H.). Nieuwelingen (40 km): 1. B. van der Holst Swift, 2. J, Witteman (Swift), 3. L. de Jong (Swift), 4. C. van der Bent (Swift), 5. A. Smits (H), 7. H. Molken- bóér (Swift), 9. N. van der Kley Swift), 10. B. de Graaf (Swift). Veteranen (40 km): 1. Th. Brandt (Swift), 2. B, Kruit (Swift), 3. G. Miere- ihet (Swift). Adspiranten (20 km): 1. N. van Leeu wen (H), 2. W, Blok (Swift), 3. G. Zand bergen (Swift), 5. L. Slingerland (Swift). Vanavond op t.v. samenvatting van Inter-CSKA Sofia HILVERSUM De NTS zendt van avond (22.2523.00 uur) op Nederland 1, een samenvatting uit van de voetbal wedstrijd Inter MilaanCSKA Sofia, da beslissingswedstrijd in de halve finale van de Europa Cup. Raacl van State behandelt beroep DEN HAAG De Raad van State nam gisteren de destijds geruchtmakende zaak van de „witte pomp" van de heer an der Pouw Kraan te Leldeai in behandeling. Deze pomp, staande aan de Rijndijk (voormalig Voorschoten), erd 21 mei 1966 door de Rijkswater staat ingekapseld door betonnen palen don van draad, waardoor het de heer V. d. Pouw Kraan tot heden toe on mogelijk is benzine te verkopen. Het juridisch punt, waar het vanmor gen om draaide, was de in september 1965 ingetrokken vergunning tot het hebben van in- en uitritten. Niet alleen de heer V. d. Pouw Kraan acht zich gedupeerd, maar ook de héér G. Schra- ma uit Voorschoten, die eigenaar van de betreffende grond is. Hem is het door Rijkswaterstaat onmogelijk gemaakt de grond te verhuren voor een pomp voor het hebben van een loswal. het be nutten van een loods, en bet gebruik ma ken van de openbare weegbrug. Rijks waterstaat heeft het zo gemaakt dat nog wel voetgangers hét terrein kunnen be treden. Mr. Pli. J de Ruyter, de Wildt uit Leiden, optredende namens zowel heer V. d Pouw Kraan als de heer Schrama. stelde vanmorgen dat er be hoorlijke in- en uitritten zijn, met goedi invoegstroken. Er bestaat goed uitzicht en het verkeer is niet buitengewoon in tensief. De vergunning aan de heer V. d Pouw Kraan is destijds door de ge meente Voorschoten afgegeven. Ook had deze een vergunning krachtens de hin derwet. De raadsman zag geen rechts gronden voor Rijkswaterstaat om de pomp voor het grote verkeer af te sluiten. Hij vroeg derhalve om de besluiten van de minister van verkeer en waterstaat zijnde afsluiting van de bestaande uit ritten, te vernietigen en te bepalen dat klager weer motorbrandstof mag ver kopen. Hij eiste als vervolg daarop een vergoeding voor klagers geleden schade. Het bezwaar van Rijwksaterstaat be trof de verkeersveiligheid. De Rijndijk is ter plaatse een rijksweg. V. d. Pouw Kraan had destijds gesteld een wachtverbod in te stellen, het tanken van benzine zou dan geheel op particulier terrein kunnen gebeuren. Daarop is door de overheid niet inge gaan. De Raad van State zal zich nader beraden en advies uitbrengen aai Kroon. Voor de zitting was vrij veel be langstelling. die in verschillende gevallen ook kans maken op topplaatsen. Daartoe mogen we rekenen: Wilma Goedhart op het nlummer kogelstoten-dames; Wil Broekman bij het verspringen meisjes B; P. de Jorg 100 meter; W. Tuijn en C. Verkade, 800 meter; J. Niemeijer en W. Spreij, 1500 m. Een interessante strijd mag ver wacht worden op de 3000 meter, waar W. Verkerk het zal opnemen tegen de Gouwenaar J. Zijdtrlaan, die favoriet i ook Dirk Verkade, D. van Leeu- en T. Rozemboom partij geven De atletiekmiddag wordt besloten met de Olympische estafette Kansen Nederland erg klein SCHEVENINGEN De Daviseup- ontmoeting NederlandZuid-Afrika- die morgen om 14 uur op de Mets- banen in Scheveningen begint, zal worden geopend met de partij tussen Tom Okker en Bob Hewitt, de Austra lische Zuidafrikaan die momenteel in de vorm van zijn leven steekt. Hij is er op gebrand zijn eerste optreden ir>„ de Davis-eup voor zijn tweede vader land goed te beginnen, speelt zeer snel en voor Okker, die het van eigen aan val moet hebben, zullen de harde en zuivere groundstrokes veel moeilijk heden opleveren. De tweede partij op hemelvaartsdag zal gaan tussen Jan Hajer en Cliff Drysdale, die enige weiken geleden een hernia-operatie onderging en donder dag voor het eerst weer in een wed strijd binnen de lijnen komt. Vrijdag wordt het dubbelspel tussen Okker/Hajer en Hewitt/McMillan ge speeld. De samenstelling van het Ne derlandse dubbel is nog niet definitief; tot een uur voor de wedstrijd kan het gewijizgd worden en kan Daviscup- aanvoerder Willem Breuikink naast Okker ook Soeters of Schneider op stellen. Het Zuidafrikaanse duo geldt momenteel als 'het sterkste ter wereld, zij verloren de laatste maanden geen enkele partij. Zaterdagmiddag staan tot slot de partijen Hajer-Hewitt en Okiker-Drys- dale op het programma. Luxemburg won tennisontmoeting LUXEMBURG Luxemburg heeft dinsdag in Luxemburg de daviscup- wedstrijd tegen Ierland met 32 ge wonnen. De laatste partij in het enkel spel, die maandag wegens de inval lende duisternis onderbroken moest worden, eindigde in een overwinning van Pierre Brasseur (Lux.) op Peter Jackson (Ierl.): 6—3, 9. 5—7, 7—5. Na afloop van de loting verklaarde Breukinik het een 'gunstige loting te Vinden. Maar Nederlands succes hangt voor een groot deel van het falen van de tegenpartij af. Als Hewitt het weer aan de stok krijgt met een lijnrechter zoals verleden jaar in Hilversum in zijn partij tegen Okker die hij toen verloor en als Drysdale last krijgt van zijn rug, dan zou Nederland de eerste dag met een voorsprong kunnen af sluiten. De kans is echter minimaal Zou Nederland het presteren om Zuid-Afrika te kloppen, dan ontmoet de ploeg in de volgende ronde Monaco, een veel eenvoudiger tegenstander en zou de derde ronde bereikt kunnen worden, iets wat in geen decennia is voorgekomen- Van Duyvenboden kampioen eerste klasse LDDB LEIDEN Hoewel er nog een ronde te spelen valt, werd D. van Duyven boden (DCL) met een prachtige scort van 17 punten en nog steeds ongesla gen kampioen van de le klasse. Hierdoor zal hij dus bij de volgende kampioenschappen in de hoofdklasse mogen deelnemen. Wie de 2e en 3e plaats zullen b ten, is nog een vraagteken. De laatste ronde van a-s. zaterdag zal de beslissing moéten brengen. Zowel Masurel, Hakenmulder, Velit- huysen als Schild behoren tot de kans hebbers. Varkevisser gaat in de hoofdklasse tot de kanshebbers behoren voo le plaats. Met groot machtsvertoon versloeg hij P. van Egmond. Voorts maken Van Zuylen en Van der Wiel de grootste kansen te worden uitge zonden naar het kampioenschap van Zuid-Holland. Leo v. d. Berg wint in Aarlanderveen De wielrenners van „Avanti" uit Alphen aan den Rijn en „De Bollen streek" uit Lisse hebben in de polder bij Aarlanderveen met elkaar strijd geleverd in een clubontmoeting. Het hoofdnummer van dit treffen, een race voor amateurs, werd gewonnen door Leo v- d. Berg. Hij trok in de eind sprint van een vijf man sterk kop- groepje aan het langste eind. De uitslag:: 1. L. v. d. Berg (Bol lenstreek), de 78 km. in 2 uur 2 miav en 5 sec.; 2. J. vam Geer (Avanti), 3. H. Zuiderduim (Bollenstreek), 4. J. van Heusden, 5. L. Mulders, 6. N. Hoofle- veen (allen Avanti). Bij de nieuwelingen bief Van Tol van het organiserende „Avamti" de bollenstrekers Koop en Groenewoud in de eindsprint duidelijk de baas. Zij hadden zich met zijn drieën van het peloton afgezonderd- De uitslag: 1. J. van Tol (Avanti), de 52 km. in 1 uur 19 min. en 14 sec.; 2. P- Koop. 3. H. Groenewoud, 4. P. Bemelman (allen Bollenstreek), 5. T, Bijl, 6. Koot (beiden Avanti), 7 J. Steekers (Bollenstreek), 8. Rietveld (Avanti), 9. N. Teeuw (Bollenstreek). 10 T. Klijn (Avanti). De rit voor adspiranten werd een volledig succes voor de renners van „De Bollenstreek". Het resultaat was: I. P. Drost, de 26 km. in 41 min. en 53 sec.; 2. G. Dofferhoff, 3. P. v. d- Berg, 4. F. van Trigt (allen Bollenstreek), 5. H Egberts (Avanti), 6. R. v. d. Veek, 7 J. de Ridder, 8. A. v. d. Linden. 9. R- Onos (allen Bollenstreek). De gedetailleerde uitslagen en stan den: J. VrolijkJ. Passchietr 02; H. J. J. M. van WinkelA. van der Zwam 20; C. VarkevisserP. van Egmond 20; G. van der WielG. van Zuylen 0-4-2. Stand hoofdklasse: 1. C- Varkevisser gesp. 610 pt; 2. G. van der Wiel 7 10; 3. G. van Zuylen 57; 4. J. Pas- schier 66; 5. P- van Egmond 76; 6. J. Slingerland 45; 7. H. J. J. M. van Winkel 65; 8. N. Sohoonderwoerd 53; 9 J. Vrolijk 5—2; 10 A. van der Zwan 52. Dat die negen blijde maanden ook negen fijne mode-maanden kunnen zijn, bewijst die unieke kollektie positie-kleding van Maminette. Een verrukkelijk fascinerende kollektie, speciaal samengesteld voor de modebewuste vrouw van nu. Voor de vrouw, die gewend is,om in het modieuze middelpunt te staan en als geen ander weet, dat juist die char mante positiekleding haar de zekerheid schenkt,die zij nodig heeft.Geen won der, dat zij ook adviseert om die uniek-veelzijdige kollektie positie kleding van Maminette eens te komen bewonderen. U zult versteld staan, hoezeer die negen blijde maanden,ook negen mode-maanden kunnen zijn. Maminette mode-maanden! -4—» ■4— Haarlemmerstraat hk Donkersteeg

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7