reekagenda Wethouder Piena niet gelukkig met afsluiting Lage Morsweg ARNOLDUS KEUKENS Brillen voor Inclia Vuilnisman komt deze week maar één keer Actie '67 heeft eerste mijlpaal al bereikt ,Overwinningskerk' in Leiden-Zuid-west In Leiden start een straatmakerscursus met I Woensdag (3 mei) trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: teekuur sociale raadsvrouw. Warekerk, 7.30 uur: comité Dodenher- nking, korte bijeenkomst, spr. Paul tenbergen. Bevrijdingsmonument Nieuwe Beesten- [rkt (bij molen De Valk), 8.30 uur: lie tocht (opstelling bij Marekerk). B.B.-gebouw Middelstegracht, 9 tot 12 [,2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek perculose. Scheven ingen xurzaai; 8.15 t: Residentie-Orkest, Isaac Stern, vi- LEIDERDORP aula chr. ulo-school In Geerstraat 2, 7.30 uur: herdenkings- eenkomst comité „Nat. herdenking li de 4de mei." Donderdag (4 mei) j^fd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: krek 's morgens 8 uur Stationsplein, (cui'sie door Noordiholland. DEN HAAG Schouwburg. 2 uur: |T*|agsche Comedie met „Een zondag in "JL iw York," 8.15 uur: Haagsche Comedie k „Lied in de schemering". (Vrijdag (5 mei) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs pr verzamelaars. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- 3oU_im Rehoboth, tienersoc. 't Venster, ge- tskerd bal m.m.v. beatgroep. bEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: ragsche Comedie met „Je kunt het |oit weten." 00 DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: 'uvv: (rnard Renooy, orgel. •EN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur: inengd koor Die Haghe m.m.v. chr. ^f.nfig- en oratoriumvereniging Excelsior jswijk. Zuidhollands Orkest, sopraan, dag f0r en bas' BCHEVENINGEN Circus-theater. can-P uur: Zuidhollands Operakoor, met dhebraan, tenor, bas-bariton en pianist, ters. Zaterdag (6 mei) Jj Den Burcht, 3 tot 5 uur: receptie afd. da*ttden Ned. RLimdenbond t.g.v. 40-jarig kan 7,30 UUir feestavond. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: jonge- psoc. In den Moriaen, film Kind __ïarts and Coronets. jAfd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. ïreniging: excursie naar vogelreserva- [Tl Zaanstreek. preestraat 19: jongerensoc. Boeme- pg, Charlie Chaplin-festival, pen Burcht, 8 uur: toneelavond Ons runnegerlaand. (Gehoorzaal, 2 uur: bijeenkomst Werk- 'té Von Kielmansegg. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- km Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, pot beatfestijn m.m.v. beatgroep. ibEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Jiagsche Comedie met „De dans van tgeant Musgrave." 'EN HAAG Diligentia, 8.15 uur: iaret Pepijn, Paul van Vliet, met ||>us 2. Zondag (7 mei) (Rapenburg 10: jeugdontmoetïngscen- t Rehoboth, 's middags discosociëteit iedereen, 's avonds open huis voor rden| Welke apotheek? ipend voor spoedeisende gevallen: [-apotheek Doezastraat 31 Tele- diJ» 21313 :uig-| po eek van Breest Smallenburg Leiderdorp en de Oegstgeestse apo- ik zijn de gehele week geopend. FUms ïamera (2.30, 7 en 9.15 uur); De vrouw drie mannen beminde (18 jaar): (1 tot 5 uur): oranjefüms (allo iftijden)_ j^gifcido (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen uir thuis (alle leeftijden) (2.30, 7 en 9.15 uur): Bron der ,eva]lïllust (18 jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): Commando's aisfllen aan (14 jaar). datjStudio (2.30, 7 en 9.15 uur) Darlinv jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): Khartoem jaar). Films kanlCamera (2.30, 7 en 9.15 u.De eend de Cadillac (alle leeft.), lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen uit thuis (a.l.). |Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Le strand itaurant (a.l.). (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Suner calls (14). "sjJStudio (2.30. 7 en 9.15 uur): Fahrenheit ge-jl (18). ■oraljTrianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Geld voor het grijpen (14). nbe-| Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijd de volgende tijder geopend T]ct'Lindestraat lb' maandag gesloten lag 911.15 u. eu 13.30-17J5 ul, •nsdag gesloten, donderdag 13.30— vrijdag 9—11.15 a en 13.30—18.45 zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.3(1 Clei-IVan der Werfstraat 39: maandag idag gesloten, woensdag 811J5 and $-30—17.15 u„ donderdag 8.30—11.15 1.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11J5 u juli,[-30—18.45 u.. zaterdag 7.30—11.15 ha-f-3016.30 u Molenmuseuro Molen De Valk: geopend dinsdag tot met zaterdag van 10 tot 5 uur. zon- 1 tot 5 uur. Maandags gesio- Tentoons tellingen Rapenburg 73: tentoonstelling Deense "taf ek, 17 maart tot en met 3 Binnenkort gesprek met universiteit LEIDEN Had wethouder Piena gistermiddag aan het. eind van een vrij vlotte raadsvergadering geen vragen beantwoord van de heer Roorda, dan was er weinig schokkends te vermelden over deze vergadering. Schok kend is weliswaar ook niet het juiste woord voor dat antwoord maar liet zal toch vele Leidenaars en in het bijzonder beiuoners van het Morskwartier en werknemers van het chemiecomplex wel interesseren, dat wethouder Piena antwoordde op de onlangs door ons gepubliceerde vragen van de heer Roorda over afsluiting van de Lage Morsweg voor auto's. De wethouder herinnerde er aan, dat Rijkswaterstaat aanvankelijk van plan was het deel van de oude rijks weg 4, geheel aan het openbare verkeer te onttrekken en dat B. en W. hier tegen met. kracht en met redelijk suc ces hebben geprotesteerd. Intussen is de huidige afsluiting een stap terug, moest de heer Piena toegeven, vooral in het streven om tot ontlasting van het verkeer in de binnenstad te komen. Voor de toekomst is die afsluiting nut tig voor de uitbreiding van het che miecomplex maar wethouder Piena vroeg zich wel af of het nu al zo nood zakelijk was tot de afsluiting over te gaan. De afsluiting zou verband hou den met de sterke aandrang, die de universiteit hierop heeft uitgeoefend- deelde de wethouder mee. Aanleg wegen Formeel kunnen geen bezwaren te gen de afsluiting worden ingediend maar wethouder Piena zegde toe po gingen in het werk te stellen om des noods via een provisorische voorziening weer een verbinding te maken tussen de Lage Morsweg en het chemiecom plex en het fietspad weer open te stel len zolang dit mogelijk is. In de eerstvolgende vergadering van de technische commissie van de uni versiteit zal de heer Piena dit aan de orde stellen, beloofde hij. Mocht dit geen positief resultaat hebben, dan zal het volledige andere wegen bewande len om het gestelde doel te bereiken. De huidige situatie wijst er wel op, dat de aanleg van het verdere gedeelte van de invalsweg naar het Plesmanviaduct urgent is. Gelukkig zijn de hiervoor benodigde Bokhorstgronden nu eigen dom van de gemeente. Zo spoedig mogelijk zal de raad een Discussie over von Kielmansegg in Leiden LEIDEN Het werkcomité-Von Kielmansegg, een groep theologische studenten die sinds enige tijd een pro testactie voert tegen de benoeming van graaf von Kielmansegg, zal op 6 mei in de Stadsgehoorzaal een bijeen komst houden ter afsluiting van de actie. Op deze bijeenkomst, die om twee uur 's middags begint, zal ge sproken worden over de problematiek rondom „kompromis en protest". Op het programma staan als inlei ders: de heer H. A. Hoefnagels, hoofd redacteur van de Haagsche Courant", dr. H. M. de Lange, voorzitter van de commissie voor sociale vragen van de oecumenische raad van kerken in Nederland en ds. H. J. Diekerhof, oud- hoofd opleiding legerpredikanten. De discussie na afloop van de korte in leidingen zal onder leiding staan van mr. G. J. P. Cammelbeeck Werkende jeugd legde sportexamen af LEIDEN De Stichting Vorming Werkende Jeugd hield zaterdag haar judo-examens in sportschool Van Houdt te Leiderdorp. Het vormings werk richt zich op de werkende jeugd van 14-18 jaar, die eenmaal per week één halve dag door de bedrijven in de gelegenheid wordt gesteld de cursus sen te bezoeken. In het vormingswerk is de sport, naast de handenarbeid en algemene vorming een onderdeel van het programma. Het examen werd door de heren A. de Vries, H. Somers en Th. van Houdt afgenomen. De geslaagden voor dit geleband- examen zijn: A. Pracht (v.d. Voet Leiden); J. den Dekker (Varossieau Alphen); D. v.d. Tuin (IBB Leiden); F. Ouwerkerk (Demmenie Leiden); D. Postma (Royal Mac Bee Leiden); G. Mierenest (Sleutels Leiden); Jo- han Arendsen (Andrelon Bodegraven) en K. van Heusden (Ned. Electrolassh Mij. Leiden). Gevonden in maart LEIDEN Militaire tas met inh., zak inh. hoofdkussens, bankbiljetten, herenhandschoenen, dameshandschoe nen, kinderschoentjes, sleutels, kinder portemonnee, etui, damesportemon nee, herenportemonnee, rijwieltas, rol lichtkabel, damesparaplu, damesring, kinderring, kettinkje, tas inh. studie boeken, ballpoint, damespolshorloge, melkslang, vulpen, overhemd, da messjaal, jongensjack, herenparaplu, konijn, damesbril, herenbril, loonzak je met inh. schooltas, reken liniaal, on derdeel gehoorapparaat, uitlaat, spa de, dameshandtas, gouden munt, siga rettenaansteker, radiotoestel, duiven- ringen, muziekboek, dameshoedje, t bel, laadklep, blouse met meetlint, tocontactsleutels, badhanddoek, zwem broekje, dakleer. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, in gang poort, op woensdagmiddag tus sen 14 en 17 uur. Over de verdere agenda kunnen wij kort zijn. Na enige discussie ging de aad ermee akkoord, dat een schrij ven van de heer J. L. van der Gouw inzake de voorgenomen sloping van de panden aan de Pieterskerk- gracht en aan de Lokhorststraat eerst door B. en W. aanleiding wordt voor nader overleg met de briefschrijvers, na zo nodig ook de betrokken commis sies te hebben gehoord. Op een vraag van mevrouw Geel kerken antwoordde wethouder Sannes dat eventueel ook het bijzonder onder wijs adviezen zal kunnen inwinnen bij de door de gemeente aan te stellen adviseur voor het openbaar voorgezet onderwijs. Presentiegeld De PSP-fraotie stemde tegen het voorstel om de wethouders wedden te verhogen van f 27.700.- tot f 30.100- per jaar. De heer Frans van deze frac tie bracht onder meer naar voren, dat dit ten opzichte van 1 januari 1963 verhoging van 70 procent bete kent, terwijl een middelbaar ambte naar in die periode met inbegrip van een bevordering hooguit 55 procent omhoog is gegaan met zijn salaris. Ook de verhoging der presentiegel- sn van de raadsleden kon geen ge nade vinden in de ogen van de PSP- fracbie. Het presentiegeld werd des ondanks vastgesteld op f 40.- per ver gadering, onverschillig of men nu al leen 's avonds of ook 's middags ver gadert. Tot nu toe bedraagt de vergoe ding f 20.- voor een avondvergadering 30.. voor een middagvergadering. Leids Acad. Kunstcentrum. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober Kantine Koningsveld en Zoon N.V., Jacob van Campenlaan la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tot 11.30 en van 3 tot 5 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof laan 7: tentoonstelling van aquarellen door Maarten Kemper, van 1 t.e.m. 1' mei. dag. van 10 tot 17 u., ook op dins dagavond yam 8 tot 10 u.. zondags ge plan voor de aanleg van dit wegge deelte worden voorgelegd. Verder zal worden gestreefd naar het maken van de straat tussen de Diamantlaan en de Hoge Morsweg, waardoor een recht streekse verbinding tussen Morskwar tier en de oude en nieuwe rijksweg ontstaat. De heer Roorda reageerde op dit uitvoerige antwoord met de opmer king, dat de uitbreiding van het che miecomplex waarschijnlijk pas im 1980 actuele zaak gaat worden Brief Griekenland In zijn openingswoord had de bur gemeester nog aandacht geschonken de prinselijke geboomte en de dag Europese eenwording en samen- Haarlemmerstr. 55 - Leiden t.o. Rex-theater Tel. 31497-24166 Ingezonden Enige tijd geleden werd in dit blad gevraagd om brillen, brillenglazen en monturen voor het werk van Dr. S. Franken in Ludhiana in India. Op deze actie werd gunstig gereageerd. Deze aktie duurt nog voort tot Pinksteren. In een brief die het comité van Dr Franken ontving, schrijft hij dat er per maand ongeveer 500 patiënten zijn die dringend een bril nodig hebben, niet zozeer om te lezen, want velen zijn analfabeet, maar eenvoudig om hun dagelijks werk te kunnen verrich ten. Kunnen zij hun werk niet meer doen, dan zijn zij gedoemd de honger dood te sterven. Daarom is Dr Franken zo bijzonder blij dat er uit Nederland veel medeleven bestaat om deze n sen het leven zo goed mogelijk te ken. Indien u nog in het bezit bent oude brillen, brilleglazen en/of n turen kunt u die nog tot Pinksteren afgeven bij de volgende adressen:: R. Mussert, Lammenschansweg 92; A. Paats, Muldersstraat 22; H- Trippen, zee, Akkerhof 21; P. Utrecht, Diepen- brocklaan 8; B. Homberg, Morsweg 24; W. de Jong, 5 Meilaan 3, Zoeter- woude; A. Moeliker, v. d. Waalstraat 51; K. v. d. Ark, Jan van Houtkade 19- werking. Wat het laatste betreft, was hij niet zo opgetogen, gezien onder meer het niet toetreden van Engeland tot de EEG, en de ondemocratische temdenzen in Griekenland. Ook de spanningen tussen Engeland en Spanje met betrekking tot Gibraltar wijzen niet in de richting van eenheid, aldus de burgemeester. Daartegenover staan echter- positieve punten zoals het tien jarig bestaan van de Europese Econo mische Gemeenschap en van Euratom. Bouw studentenflat aan Churchill-laan vandaag begonnen LEIDEN Vanmorgen iverd aan de Klikspaanweg (bij de Churchill- laan) de eerste paal geslagen voor een nieuwe studentenflat, die de N.V. Ned. Bouw.-Mij. bouwt in opdracht van de stichting Leidse Studenten huisvesting. Deze nieuwbouiv vormt een uitbreiding van het bestaande complex studentenflats aan de Klik spaanweg. De nieuwe flat, ontworpen door het architectenbureau Postel te B Uithoven, wordt vier verdiepingen hoog; er komen 178 studenten in te Men verwacht <de flat over ander half jaar te kunnen opleveren. Het is de 'tweede studentenflat, drie de NBM in Leiden houwt. De eerste, aan de Rijn- en Schiekade, werd op 2 maant opgeleverd. Man (76) gevallen LEIDEN De 76-jarige J. Kouwer uit Leiden ds gistermiddag omstreeks 3 uur in de V. d. Werfstraat met zijn. fiets gevallen, toen hij plotseling van richting veranderde. Een achter hem rijdende bromfietster reed hem aan. De man kreeg een hoofdwond en is naar een ziekenhuis gebracht. Leids conservator maakt studie van wormen LEIDEN De „Stichting voor we tenschappelijk onderzoek van de tro pen" (WOTRO) heeft drs. J. var der Land, conservator van het Rijksmuseum van Natuurlijke Histo rie in Leilden, een subsidie verleend voor de bestudering van de microsco pische bodemfauna van het zoete wa ter in Suriname. WOENSDAG 3 MEI 1967 Probleem voor vele Leidenaars LEIDEN De feestdagen Koninginnedag en Hemelvaartsdag hebben de Reinigingsdienst en ongeveer de helft van de bevolking voor problemen gesteld. In de helft van de stad wordt deze week namelijk maar één keer vuil opgehaald en wel vandaag. Hoewei hierover vorige week een zgn. officiële publikatie in de kranten heeft gestaan, hebben de hon derden vuilnisbakken, die gisterochtend zijn buitengezeit, wel bewezen, dat het merendeel van de bevolking die publikatie niet heeft gelezen. Van ochtend stonden vele gisterochtend buiten gezette vuilnisbakken er name lijk nog, voorzover baldadige jeugd ze inmiddels niet had omgetrapt LEIDEN Tijdens een bijeenkomst ti de Turk met het comité van aanbe- eling voor Actie '67 en het werkco mité kon de voorzitter van de Sport stichting, drs. J. P. van der Reyden, namens het werkcomité meedelen, dat de eerste mijlpaal was bereikt. Nu pas, zo zei hij, is de actie, die eigenlijk als een te vroeg geboren kindje in februari de wereld is binnengestapt, goed gaan draaien. Op giro 201000 is van midden standszijde ongeveer f 1000 binnenge komen, van het grootwinkelbedrijf een bedrag van f 850 en van diverse clubs een bedrag van f 2400. De twee col lectes, die ondertussen zijn gehouden, resulteerden in f 150 en op een meu belshow van Langezaal werd f 850 on gebracht. Verder: zo vertelde voorzitter Van der Reyden, heeft men voor f 70.000 aan loten uitgezet, waarvan een bedrag van f 7000 ds afgerekend. In totaal be draagt deze eerste ronde f 10.300. Het is een leuk startbedrag, temeer daa«- alle acties eigenlijk nog moeten komen met als „klappers" het driedaagse beatfeest, de Vanity Fair en de collec te in de hele stad op de slatavond. De turnvereniging Jahn heeft spontaan aangeboden die avond met een drum band en collectebussen heel Zuid-West een beurt te geven. Het wachten is echter op actie van de middenstand, het grootwinkelbe drijf en de groep industriëlen. Nauwe lijks waren deze woorden koud, of mr. W. J. M. Kerckhoff, adjunct-directeur bij V. en D., stond op om namens de directie van V. en D. een bedrag van f 5000 te overhandigen Selectie Omdat bij deze acties het accent voornamelijk altijd valt op lagere en middenstandsgroepen, heeft heit werk comité het plan opgevat in de Burger zaal van het stadhuis op een nader te bepalen datum een groots opgezette Vanity Fair te houden met streng ge selecteerde genodigden. Op deze Vani ty Fair (in goed Nederlands omgezet betekent het: kermis der ij delheid) GEMEENTE LEIDEN OFFICIËLE PUBLIKATIE De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 3 a.s. tussen 19 en 21 uur verboden i het openbaar of op voor het publiek toegankelijke plaatsen muziek ten geho re te brengen, of in voor het publiek toegankelijke vergunnings- en verlofslo kaliteiten gelegenheid tot dansen te ge- LEIDEN Naar wij vernemen, zal de kerkeraad van de Hervormde wijk- gemcente Boshuizerwijk aan de centrale kerkeraad van de Hervormde Ge meente voorstellen, de in zuid-west te bouwen Hervormde kerk OVERWIN- NINGSKERK te noemen. Uit de vele ingezonden namen heeft men aan deze naam de voorkeur gegeven omdat hij verwantschap vertoont met de naam van de Bevrijdingskerk, waar zowel Hervormden als Gereformeerden nu hun Kerkdiensten houden. in de plannen voor de bouw van de Hervormde kerk begint nu enige teke ning te komen. De kerk komt aan de Brahmslaan. op het terrein naast het vijfde flatblok aan de Bcethovenlaan, bij de Fortuinsloot. De grond is al ge kocht. Aan de architect Leo de Jonge te Rotterdam is opdracht gegeven éen ontwerp te maken. Deze architect heeft al meer kerken in ons land gebouwd. De kerk zal tussen de vijf- en zeshonderd zitplaatsen krijgen. Er komt ook een wijkcentrum bij/ De architect heeft al een ruwe schets voor de kerk gemaakt. Wat de financiering betreft kan nog worden gemeld, dat besprekingen zowel plaatselijk als landelijk worden gevoerd om deze af te ronden. mag alleen de haute bourgeoisie van Leiden komen. De toegang bedraagt f 10 per persoon. Het doel is ook per sonen uit wat men dan de intellectuele kringen noemt enthousiast te maken voor de sporthal, itemeer omdat waar schijnlijk ook hun kinderen ervan ge bruik zullen maken. Men zal op deze Vanity Fair kunnen dansen op muziek van een keurstrijkje. Daarnaast zal een bekend Leids caba ret ihet uur een voorstelling geven. B. en W. hebben toestemming gege ven voor dit doel de Burgerzaal en om. loop te gebruiken. Hat aantal genodig den zal ongeveer 500 personen bedra gen. Zij zullen o.a. worden geselecteerd uit de intekenlijsten van de receptie, die B, en W. 1 mei hebben gehooid en ter gelegenheid van de verjaardag koningin Juliana. Op zichzelf was het trouwens een vrij logische gedachte van de bewo ners van wijken waar normaal op maandag en donderdag vuil wordt op gehaald, dat zij dit keer in verband met Koninginnedag hun bak dinsdag buiten moesten zetten. Dat van vele vuilnisemmers het deksel niet meer kan worden gesloten door de steeds groter wordende hoeveelheid vuiL i* ook al begrijpelijk. Informaties bij de Reinigingsdienst leerden ons vanochtend, dat de op- Spreekuur van D'66 verliep geruisloos LEIDEN In een zaal van hotel Centraal hield de afdeling Leiden van D'66 gisteravond voor het eerst haar spreekuur. Voorzitter C. A. Chorus, bestuurslid C. M. Westerman en twee de secretaris S. R. J. Timmermans hadden zich terdege voorbereid om de mensen van hun politieke moei lijkheden „af te helpen", maar hoewel het spreekuur een uur duurde, er kwam niemand. De voorzitter zei, dat hij niet anders had verwacht, hoewel hij had ge hoopt, dat er enige belangstelling zou bestaan van de zijde van de andere partijen en van mensen, die op D'66 hadden gestemd. Blijkbaar bestaan bij de mensen, na de verkiezingen, pro blemen als gekozen minister-president n het kiesdistrictenstelsel niet meer i die mate als ervóór. Over ongeveer vier weken zal er Teer een spreekuur ziin. Inbraak in school LEIDEN In die nacht van maan- ag op dinsdag is ingebroken in de Karei Doormanschool aan de Suraa- trastraat. De inbrekers vernielden een ruitje. Vermist worden een geldkistje met 25 wisselgeld en een bedrag van 20 aan spaarzegels. Ds. Vermaat bedankt voor Leiden LEIDEN Ds B. W. Vermaat te Siïit Nicolaasga (Fr.) heeft bedankt voor hét beroep van de Hervormde Gemeente te Leiden. Hij was beroe pen in de vacature van ds" J. Groot wijkgemeente Pniël. LEIDEN Het gemeentebestuur heeft, met ingang van het cursusjaar 1967/1968, besloten aan de Gemeente lijke Bedrijfstechnische School (Medu sastraat 24) een opleiding tot straatma- ker te verbinden. Het heeft tot deze uitbreiding van het leerplan besloten na overleg met de stichting Bevorde ring Wegenbouw te 's-Gravenhage. Verwacht mag worden, dat leerlin gen uit het gehele gebied „Rijnland", die een straatmakersopleiding wensen te volgen, de Leidse school zullen be zoeken. De opleiding duurt, afhankelijk van de genoten vooropleiding, twee of drie jaren. De afgestudeerde leerlingen zul len, via de school en het G.A.B. en met medewerking van Gemeentewerken van Leiden en andere gemeenten aan een weriklbring worden geholpen. Zij zullen een leerovereenkomst kunnen telkenen 'bij de stichting Bevordering Wegenbouw, en zo, via een parttime- opleiding, het landelijke diploma van deze stichting ikunnen behalen. EHBO-examens in Leiderdorp Ds. Lamping neemt beroep aan LEIDEN Ds A. J. Lamping, jeugdpredikant van de Hervormde Gemeente, heeft nu officieel het be roep van de Hervormde wijkgemeen te Vredeskerk, in de vacature van ds D. J. Vossers, aangenomen. Het is nog niet bekend, wanneer ds Lamping zijn nieuwe functie zal aanvaarden. Verrassing van V. en D. LEIDEN V. en D. Leiden geeft de ouders van de baby's in Leiden. Lei derdorp, Oegstgeest en Alphen die op de dag van de geboorte van bet prin senkind ter wereld zijn gekomen, een trappelzak met kroontje en monogram ten geschenke. Inlichtingen hierover kan men krijgen op de baby-afdeling (parterre). De trappelzak werd al aangeboden aan prinses Beatrix en prins Claus. Het model kan men zien in de felicitatie-afdeling aan de Bree- sbraat. Man met bromfiets gevallen LEIDEN Vannacht om kwart voor vier is de 34-jarige bromfietser J. Schrijer uit Leiden door onbekende oorzaak op de Rijnsburgerweg geval len. Hij kreeg een hoofdwond en ont vellingen aan de handen. De E.H.D. heeft hem naar een ziekenhuis ge bracht. ACADEMISCHE LEIDEN 2 mei Kand ex. G. W. en N.. le heren C M P de Jonge (Leiden). Van JUemeet (Lelden); kand. ex. I. W en N. le heer G Glelelink (Lisse); kand. ex. K', W :n N.: de heer T M van Ruiten (Leiden) loet ex wiskunde: de heer J M Beumei Deii Haag); doet. de Graag (Leidei heer R Hengeveli de Kruyf-Overdui flVHMHPHV K' W. en N.: de heer J H Leepker ('Leiden). T Anker-Burghout; J E v Bellen- Hensing; A Bransen-v Rossum; J W Delfos-Kikkert; A C de Groot-Brus- see; J van Hemert; J W Hoogeboom; M H Hoogebom-Maagdeiijn; N H Snel- len-Sentel; A. Spermon-Hoogstra- ten; E Spieker-Teske; J Zaal- Brussee; H H Boer; W G de Bolster; R Heijkoop; M Kluiwstra; N K Riet veld-Boer; E Roest; J A de Ronde- Keriing; S de Roo; T E Wiinands-de Bruin. de Heren: J A Devilee; C Hakken berg; J Henzen; J Rietveld; J Stikke- lorum; A J J Wolters; J Bekooy; R G van Ginkel; P Harttvelt; P. Kwestro; J Miltenburg; J F W Truyvers. De cursus stond onder leiding van dokter M. P. Hennink. Alle examen kandidaten hebben het EHBO-'diplo- ma behaald. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP GeborenEdward Rogier z v H C Kltemans 30 jaar en J C Roose Adegeest 1. Ondertrouwd: Gijsbertus Jasper Nievaart 21 jaar en Yvonne Cornelia de Sterke 20 jaar; P L Beversluis 23 jaar en J L de Jong 23 jaar; N de Wolf 25 jaar en A van der Ende 24 jaar te Leiden. Getrouwd: J W Schouten 51 jaar en C M T Hasselo 57 jaar; J Karsdorp 26 j Ede en S W Moiema 23 jaar. Herv. Gemeente Leiderdorp LEIDERDORP De dienst van de Hervormde Gemeente begint morgen ochtend om 9 uur. Hoger spaarsaldo in Den Haag DEN HAAG Bij de Nutsspaarbank is in april f37,74 miljoen ingelegd en f33,26 min. terugbetaald. Het spaaro verschot was f4,47 (vorige maand f1,37, vorig jaar f2,43) min. en het totale spaar tegoed steeg tot f586.53 (v.j. 523,38) min. Het aantal spaarders nam met 123 (v.j. 1086) tot 410.511 (v.j. 389.276) toe. halers deze dagen wat soepeler zul len zijn ten aanzien van naast de bakken aangeboden verpakt huisvuil- Twee jubilarissen bij organische chemie LEIDEN Gisteren hebben de heren H. Treur en H. J. N. van Oosten hun gouden jubileum 'gevierd bij het organisch chemisch laboratorium van de Leidse universiteit In de hiblio- theek van de Leidse universiteit In de bibliotheek van het chemiecomplex aan de Verlengde Wassenaarseweg werden eij gehuldigd. Achtereenvol gens spraken (hier de heer Neuteboom namens de curatoren, prof. Kooijman, prof. Havinga, de heer Duk namens het hoger-onderwijspersoneel, mej- Schanstra namens de technisdhe admi nistratie, de heer De Mik namens de medewerkers, dr. Roorda namens de wetenschappelijke staf en de heer Schutte namens de jubileumcommissie. Allen prezen zowel de persoonlijke als de vakkundige kwaliteiten van de jubilarissen. iDe heren, die al konink lijk werden onderscheiden' mochten verscheidene geschenken in ontvangst nemen. Na afloop volgde nog een receptie. Maand gevangenis voor belediging van Koningin DEN HAAG Nadat in eerste in stantie de Haagse politierechter de 25-jarige student H. A- uit Leiden had veroordeeld tot zes weken gevan genisstraf, waarvan drie weken voor waardelijk, heeft vanmorgen in hoger beroep het Haagse Gerechtshof hem een maand gevangenisstraf opgelegd. De student had van zijn provovrien den in Amsterdam het pamflet provo- clamatie ontvangen, teneinde dit op Prinsjesdag te verspreiden. In dit pamflet werd de Koningin op een beledigende wijze aangeduid. De Procureur-Generaal had twee weken geleden tegen verdachte be vestiging van het vonnis van de poli tierechter 'geist. Verdachte had tijdens de zitting 14 dagen geleden het Hof onvoorwaardelijk op te leggen, zodat hij bij provo-activiteiten niet gehinderd verzocht maar liever de gehele straf zou worden door een voorwaardelijke Straf. Restauratie Oude Toren niet uitstellen WARMOND Het historisch ge nootschap „Warmelda" hield onder voorzitterschap van de heer A. G. v. d. Steur in hotel De Zon zijn alge mene ledenvergadering. Architect P. v. d. Sterre uit Leiderdorp sprak over helt restaureren van oude kerken en in het bijzonder over de toekomstige res tauratie van de „Oude toren" in deze gemeente. De heer Van der Sterre zei onder meer, dat het bij dergelijke restau raties niet moet gaan om het „fanta seren van iets ouds". Duidelijk moet voor ogen staan hoe de toestand vroe ger was, en die toestand moet zoveel mogelijk worden benaderd. Het is van belang, dat zo spoedig mogelijk wordt begonnen met de restauratie van de Oude Toren, omdat dringendie voorzie ningen nodig zijn. Het kan zinvol zijn na restauratie een dergelijk object een bestemming te geven. Zo kan men denken aan een openluchttheater. Raiffeisenbank druk jaar UTRECHT De coöperatieve Centra le Raiffeisenbank en aangesloten ban ken hadden een jaar van grote werk zaamheid, modernisering en ontwikke ling. Toevertrouwde middelen stegen in 1966 11 pet. (1963/65 gemiddeld 13 pet.) of f592 (1965 f610) miljoen, waarvan f33 min. spaargeld, f172 min. bij geschreven spaarrente, en f66 min. cre dit rekening courant tot f6060 min. het uitstaand bedrag met f507 (339) min. of 15,2 pet. tot f3851 min. Hypothe caire leningen overschreden de f2 mil jard. Nieuwe voorschotten aan boeren en tuinders namen met 18 pet. toe tot 314,3 min. De winst was f 25,7 (211) min, waarvan f6,7 min. bij de centrale Creditgelden van de centrale namen met f 138,1 (397,2) min toe tot f2572,9 min. toe in verband met hoge uitzettin gen der aangesloten banken, wier tegoe den f2342,2 (2204,3) min. bellepen. De kredietverstrekking in rekening courant aan landbouworganisaties steeg met f20,8 (daling 19,3) min, tot f 142,8 min orï»lsatl- Groei bij Wiiiterthur ZURICH Winterthus-Leven, Zwit serse Mij van Levensverzekering meldt over 1966 1835,9 miljoen franken produk- tie, 702 miljoen fr. verval en 1133,3 mil joen fr vooruitgang tot 8425.1 miljoen fr. verzekerd kapitaal De produktie in Nederland was 49 (vorig jaar 32) miljoen en het verzekerd bestand over schreed de /ioo miljoen. Premies en koopsommen beliepen 259,7 miljoen fr beleggingen 1532,1 miljoen fr win*t 35,8 (29,9) miljoen fr., waarvan 33 5 mil- joen fr aan verzekerden ten goede komt Het winstfonds voor verzekerden kwam op 67 miljoen fr. Het dividend aan Win terthur-OngevaHen is 7% en deze laat ste keert 22 fr. per aandeel dividend uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3