Geen shag zo pittig en zacht als veelgevraagde SAMSON SHAG! STERKE KLEDING VOOR VEEL-BUITEN-JONGENS HEEFT ONZE SPECIALE AANDACHT ft ft NIEUWE LEIDSE COURANT Koninginnedag in Warmond WARMOND Koninginnedag w gisteren gevierd met een grote kinder' optocht, waaraan verschillende sport verenigingen, de ponyclub en de beide muziekkorpsen deelnamen, met de opening van de volière door de burge meester, met kinderspelen en met een taptoe door de beide muziekgezel schappen. Hieronder volgen de uitsflagen van de kinderspelen: Vlaggetjesteken: meisjes: 1 Mariette Kortekaas. 2 Elsje v. d. Sleet. 3 Gerda de Vroomen- 4 Blsbeth Lutiterveld. 5 Marijke v. Bennekom. Jongens: 1 PauJ van Winsen. 2 Jac Vellekoop. 3 Hans Nauta. 4 Arjaan v. Breemen. 3 Piet v- <L Plas. Appelenrace: meisjes: 1 Ellen San ders. 2 Anemiek Elferinp 3 Joke v. d. Geest. 4 Ada B reedijk. 5 Jos. v. Hulst Jongens: 1 Ar ie van Es. 2 Robbie Ze venhoven. 3 Geraixl Koudijs. 4 Bram Zekveld. 5 Ronnie van Beek. Kurkenoahjjf: meisjes: 1 Heieen van Ham. 2 Trudy Burotsma. 3 Maria Nau ta. 4 José v. d. Kroft. 5 Marga van Tongeren. Jongens: 1 Jan Kievit de Jonge. 2 Wim Buters. 3 Matthias v. d. Hulst. Béhendigheidsrace: meisjes: 1 Els Welsing. 2 Wilma v. d- Assem. 3 Elly van Moorsel. 4 Maria Koek. Jongens: 1 Bas v. d. Kroft. 2 Peter van Schagen- 3 Jan Heemskerk. 4 Wim Koudijs. Waterdragen: meisjes: 1 Marta de Groot 2 Maja v. Winse. 3 Lian Mes- 4ikers. 4 Papla Buters. Jongens: 1 Jan Stol. 2 Peter Zevenhoven. 3 Jan van Tongeren. 4 Toon van Grieken- Willem Teil: jongens: 1 Peter Moer kerk. 2 Wim van Winsen. 3 Pim van Winsen. 4 Peter Wassenaar. 5 Wim Groen in 't Woud. Meisjes: 1 Annie de Vroomen. 2 Kobie Visoh- 3 Judie v. d- Assem. 4 Evelien van Es. 5 Thea Ho- geniboom. Zanghulde in Voorhout VOORHOUT Voor het brengen van een zanghulde, verzamelden de kinderen van de lagere scholen zich gistermorgen op een centraal punt. vanwaar zij voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging St Ceci lia vertrokken naar het gemeentehuis, ingang Churchilllaan. Om half tien kwamen burgemeester G. A. Stolwijk en de beide wethouders A. W. de Groot en J. Huigsloot het bordes op. Nadat enkele liederen wa ren gezongen, sprak de burgemeester de kinderen toe. De aubade werd beslo ten met een tweestemmig gezongen Wilhelmus. Na aflloop trokken de kinderen naar hun scholen, waar zij de traditionele traktatie ontvingen. De kinderen door de kom van het dorp. Ook kregen een traktatie. 's Middags werden twee voetbalwed strijden in het gemeentelijk sportpark gehouden. De opbrengst hiervan was bestemd voor de tocht voor de bejaar den. 's Avonds hield de plaatselijke muziekvereniging een rondgang door het dorp. Sfrer f ft» F Luxe auto? Praktische auto? (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Meest geëxporteerde Franse automodel, en niet toevallig! Welke wagen in deze prijs heeft bijvoorbeeld 4 deuren? En is dat nou ,luxe' of .praktisch' of allebei? Zegt u maar hoe het noemt: ruimtevoordeel met parkeren, makkelijk schakelen, makkelijk sturen, makkelijk optrekken en remmen, fijne vering, zitcomfort en een verbluffend lage nieuwprijs. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. tjH Kindercorsolampionoptocht en volksspelen in Hillegom SIMCA SIMCA Voor Noordwijk, Katwijk e.o. AUTOMOBIELBEDRIJF VERHART van de Mortelstraat 98 Noordwyk Telefoon 01719-2829 Voor Leiden en omgeving AUTO BIERMAN N.V Stationsweg 11-17 Leiden Telefoon 01710-40447 HILLEGOM Nadat van acht uur af carillonmuziek ten gehore was ge bracht, kwamen om negen uur de kinderen van de lagere scholen de Hoftuin binnen, terwijl de Hillegomse Harmonie vaderlandse wijsjes ten bes- Onder leiding van muziekleraar Jan- i zongen de kinderen „Wilt heden nu treden" en het Wilhelmus. Inmiddels de burgemeester met zyn echtge note op het bordes verschenen. Twee leerlingen van de Boaz-school, Inneke Brouwer en Rietje Hey, boden bloe nen aan en lieten een gedicht horen. De burgemeester sprak de kinderen verorberen vangst te nemen. In de loop van de dag werden volks spelen gehouden. Om 12 uur werd bij e uur begon het kindercorso. Ofschoon er minder deelnemers wa rn dan vorige jaren, bleek de kwali teit beter te zijn. Er waren bijzonder goed verzorgde groepen bij. De Prin ses Marijkeschool won de eerste prijs (f 75), Kees van Eijk werd individueel winnaar (f 20). Bij de kleine groepen ging de 2e prij: aar Ad van Lierop en de 3e prijs Kees van Eijk. Bij de enkelingen de le prijs Anneke Schuyt (f 15) de 3e prijs 2e prijs Maria Fijma Tan ja Klein. Versierde fietsen: 1 Eddy Nieuw- poort (f 15), 2 Anne van Dijk, 3 Petra Dekker. Autoped-race: 1 Trees Noor lander, 2 Frank van der Linden, i Siem Poos. Dubbele groep: 1 Margriet Bruitsma, 2 Martha Bultink. 3 An Roodert. Uitslag van de lampionoptocht (ruim 500 deelnemers): 1 Rike-Tiki-Tavi groep (f 35), 2 St. Bernardusgroep (f 30), 3 St. Hubertusgroep (f 25), 4 Irenegroep-Hill.dijk (f 22,50), 5 Carela Horde (f 17,50), 6 Vossekwart. (f 12.50), 7 Marijkeschool (f 7.50). De harmonie Crescendo ging aan de optocht vooraf. Een uitgebreid vuurwerk vormde het besluit van deze feestelijke dag. Markt- Burgemeester Noordwijk won het touwtrekken NOORDWIJK Op Koninginne dag werden kinder- en volksspelen gehouden. Men begon met de tradi tionele optocht van de schoolkinde- met als slot een aubade voor het gemeentebestuur op het Kerkplein. De uitslagen van de kinder- en volksspelen: blokjesrapen 57 jaar: 1. Pim Holk, 2. Hans van Klaveren. Christine Tolsar. Zaklopen jongens 812 jaar: 1. Ro nald v. d. Zwan, 2. Koos de Ruyter, 3. Johan Smit. Boegsprietlopen 812 jaar: 1. Aart Smits, 2. Koos v. d. Berg; 3. Trudy v. d. Berg. Stoelendans 69 jaar: 1. Alice v. Klaveren, 2. Marjan de Ridder, 3- Jeanette Duindam. Stoelendans 10—12 jaar: 1. Henneke v. Beelen, 2. Alie Hazebroek. 3. Alie v. d. Meulen. Ringsteken en versierde fietsen: ver siering: 1. Marijke v. d. Luyt, 2. Mar jan Bierman, 3. Ninie Krug. Steken: 1. Ineke Varkevisser. 2. Marga Bierman, 3. Dineke v. d. Neer. Zaklopen: 1. Jan Duindam, 2. Gijs van Roon, 3. Dieuwke Nijhuis. Kruiwagenrace: 1. Leen v. d. Bent, 2. Leo Steen voorde, 3. Ferry Crama. Ringsteken met tilbury': Ha- Katigh, 2. H. Zandbergen. Compier. Touwtrekken: 1. ploeg „De Zeeërs", 2. ploeg Van den Berg, 3. ploeg „The Outsiders". Tijdens deze trekkerij bond de burgemeester, mr. J. M. Bonninke met drie politiemannen, de strijd aan met een viertal leden van de Oran jecommissie. Na een minuut trekken bleek het Gezag de meeste kr acht te hebbed. Badger in Den Haag en Frankfort heb ben de bouw voltooid van de door haar ontworpen ethyleendiohloride-fabriek voor Dynamiit Nobel te Ranzel/Troisdorf bij Keulen met 72.000 ton jaarcapacitei' volgens het oxyhydrochloreringsprocédé van B. F. Goodrich Chemical Co. VERPLEEGSTERSSCHOOL van het Academisch Ziekenhuis der Vrije Universiteit te Amstelveen vraagt voor het nieuwe leerlingenhuls HOOFD VAN HET CAFETARIA (mnl. of vrl.) Salarisgrenzen: min. f642.-; max. f882.- per maand. Premie AOW/AWW komt voor rekening van de werk- Ervaring in soortgelijk werk, opgedaan in een ziekenhuis of in het restaurant-bedrijf en/of het bezit van het diplo ma Huishoudkundige voor Inrichtingen, is gewenst Belangstellenden van protestants-chris telijke godsdienst kunnen hun sollici tatie richten aan de afd. Personeels zaken van het Academisch Ziekenhuis der Vrije Universiteit, De Boelelaan 1117, Amsterdam-Z II. Aai elke liefhebber yod muziek kon ik dit boek ron horte oonberelen. THEO OLOf aaron Copland luister zo naar muziek Hoort u alles wat er ki een muziekstuk gebeurt? En doet het u werkelijk iets? Als u op deze twee vragen niet zonder aarzelen met .Ja" kunt ant woorden, bent u degene voor wie dit boek Is ge schreven! Of u naar Mozart luistert of naar Stra- winsky, Aaron Coplands stimulerende aanspo ringen om naar muziek te luisteren zoals de componist zelf dat doet zullen u nieuw inzicht geven m een van de dankbaarste «Her kunst vormen: de muziek. Verkrijgbaar in de boekhandel 2e druk f9.90 zal afstand doen van haar meerder heidsbelang ten gunste van de Franse houdstermaatschappij Compagnie du Nord, die nieuwe participatieoewijzen bank zal uitgeven. De familie Rothschild zal in deze nieuwe zaak weer het grootste belang krijgen. Borregaard: De winst vóór oelasting bedroeg over 1966 (1965) f 11,04 (20,4) miljoen tengevolge van de economische iestand in West-Duitsland, de handels- •enzen in Europa en de Britse krediet beperking. Het dividend is 6 (7) pet De •esteringen zullen in 1967 f 17,5 min bedragen. Vlottende middelen en opge- kredieten bedragen f90,9 min. Nieuwe zwavelzuurplannen zijn in stu die. De nieuwe zwavelzuurfabriek met 200.000 ton capaciteit heeft f34,3 min gekost. De jaarcapaciteit van de synthe tische vaniüefabriek wordt 800 ton verhoogd. Het wereldverbruik is 2500 ton. Er zijn plannen in onderzoek voor een sulfaatpulpfabriek in Brazilië en een krantenpapierfabriek in Noorwe- Kinderoptochten in Leiderdorp LEIDERDORP In Leiderdorp trokken vooral enkele optochten veel belangstelling, 's Morgens gingen de kinderen van de kleuterscholen ver- i kleed naar een feesttent aan Ocken- rode en aan het eind van de middag trok een fleurige kinderstoet door het dorp. Er waren heel originele ver kleedpartijen te zien. Deze foto toont de kar van Pipo. Het Leidse jeugd- korps was een groot deel van de dag present. Ze deden het weer keurig. Bij het gemeentehuis brachten 1600 I schoolkinderen een aubad^. In het dorpshuis en Irene werden films ver- toond. Voor de leerlingen van de j hoogste klassen waren er spelen op een sportterrein. In het bad werden zwemwedstrijden gehouden. Een pa- pillentoernooi op het RCL-veld bracht >or het Poliofonds 246 op. Prijswinnaars kinderoptocht: Verklede personen: le prijs: kinde in Ouwersloot-v. d. Zwart; 2e Rob Dabroek; 3e Freddie Akkerman; 4e Hannelore van Noot. Versierde steps: le prijs: Hester Ba- velaar; 2e Corrie en Leny Guïs; 3e Bettina van Wielink; 4è Rutger Krantz. Versierde fietsen: le prijs: Roden- burg; 2e Bob Berger; 3e kinderen Roest; 4e Harold Huizer. Groepen en wagentjes: lé prijs: kinderen v. d. Meer; 2e kinderen v. cL Zwan; 3e kinderen Goddijn; 4e kinde.- ren Sligting-van Giezen: Verenigingsprïjs: Buurtvereniging Doesbrug. De ware shag-kenner ziet direct die lange draad en voelt hoe prettig Samson rolt. Hij proeft de pit en geniet van de zacht heid. Dat kan alleen maar haifzware Samson zijn: de koning ,van de shag! Als altijd lekker vers in het plastic pak. f 1,25. a. Regenjas voor de junior. Vlotte steekzakken. Terlenka b. Opperbest jongensjack. Reversible. Terlenka buiten. Nylon gevoerd. c. Corduroy jacket. Kwaliteit van wie-doet-me-wat. HOOGSTRAAT-LEIDEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4