Weekagenda Koninginnedag Leiden was weer echt een feest voor de jeugd DODENHERDENKING Lectoraat voor dr. A. de Waard HAZET LEDIKANTEN MET EXTRA GESPANNEN SPIRAAL Prinselijke geboorte heeft harten weer feller doen klopp en Auto-nieuws! AUTO SUPERMARKT N.V. DATSUN Sunny, Oud-politiecommissaris R. J. Meijer overleden NIEUWE LEIDSE COURANT DINSOAjG 2 MEI 1967 Dinsdag (2 mei) Breestraat 49, 8—9 uur: spreekuur D'66. Schouwburg, 8 uur: abonnement, Haagsche Comedie met „Lied in de sche mering." Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. B.B.-gebouw Mcddelstegracht, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „In wankel even wicht." DEN HAAG Rolzaal, Binnenhof, Binnenhof, 8.15 uur: kamermuziek leden Res.-Orkest. Woensdag (3 mei) Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Marekerk, 7.30 uur: comité Dodenher denking, korte bijeenkomst, spr. Paul Steenbergen. Bevrijdingsmonument Nieuwe Beesten markt (bij molen De Valk), 8.30 v stille tocht (opstelling bij Marekerk). B.B.-gebouw Middelstegracht, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. SCHEVENINGEN Kurzaal, i uur: Residentie-Orkest, Isaac Stern, ooi. LEIDERDORP aula chr. ulo-school Van Geerstraat 2, 7.30 uur: herdenkings bijeenkomst comité „Nat herdenking van de 4de mei." Donderdag (4 mei) AfcL Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: vertrek 's morgens 8 uur Stationsplein, excursie door Noordholland. DEN HAAG Schouwburg, 2 uur: Haagsche Comedie met „Een zondag in New York," 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lied in de schemering". (Vrijdag (5 mei) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 10: jeugdontmoetinggcên- trum Rehoboth, tienersbc. 't Venster, ge maskerd bal m.m.v. beatgroep. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Je kunt het nooit weten." DEN HAAG Kloosterkerk, 1 Bernard Renooy, orgel. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 gemengd koor Die Haghe m.m.v. zang- en oratoriumvereniging Excelsior Rijswijk, Zuidhollands Orkest, sopraan, tenor en bas. SCHEVENINGEN Circus-theater. 8.15 uur: Zuidhollands Operakoor, met sopraan, tenor, bas-bariton en pianist. Zaterdag (6 mei) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: jonge- rensoc. In den Moriaen, film Kind Hearts and Coronets. Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging: excursie naar vogelreserva ten Zaanstreék. Breestraat 19: jongevensoc, Boeme rang, Charlie Chaplin-festival. Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Gehoorzaal, 2 uur: bijeenkomst Werk- co 'té Von Kielmansegg. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, groot beatfestijn m.m.v. beatgroep. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De dans van sergeant Musgrave." DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: cabaret Pepijn, Paul van Vliet, met Opus 2. Zondag (7 mei) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen trum Rehoboth, 's middags discosociëteit voor iedereen, 's avonds open huis voor iedereen. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek Doezastraat ?1 Tele foon 21313. Apotheek R. van Breest SmsHenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse apo theek zijn de gehele week geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur)De vrouw die drie mannen beminde (18 jaar): maandag (1 tot 5 uur): oranjefiJms (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen ui? samen thuis (alle leeftijden) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bron der wellust (18 jaar), Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Commando's yallen aan (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur) Darlina (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Khartoem (14 jaar). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend Lmdestraai lb maandag gesloter. dinsdag 9—11J5 u eu 13.30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18,15 u, vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.4a u.. zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811J5 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 er 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u ar. 10.30—18.45 u.. zaterdag 7.30—11.15 en i3.30—16.30 u Molen museum Molen De Valk: geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- LEIDEN Een Koninginnefeest m Leiden is geen drie-oktober feest. Opvullende drvjkte is er niet en de drukte die er gisteren was werd voornamelijk veroorzaakt door de duizenden doortrekkend en op weg naar de bollenstreek. Zelfs de parkeerplaatsen, niet talrijk in Leiden, waren niet geheel bezdt. Toch heeft de vereniging KONIN GINNEDAG er weer voor gezorgd dat de verjaardag van de Ko ningin niet geheel onopgemerkt aan Leiden is voorbijgegaan. Er werd, dat moeit om te beginnen gezegd, uitbundig gevlagd. De dag begon als vanouds: met reveille van de bands van Jahn, de Slt. Paulusgroep en Frmciscus. Aansluitend daarop brachten meer dan tweeduizend schoolkinderen op het Stadhuisplein een aubade waaraan de polvbiemuziek medewerking verleende. Bij het afmar cheren ging het K. en G. aan de kop. Kindervoorstellingen waren er m de bioscopen en het Anktnius-clubhuis. Hier werden oranjefilms vertoond. Omstreeks het middaguur recipieerde burgemeester Van der Wil ligen in de Burgerzaal van hét stadhuis. Velen maakten daar hun opwachting. Tijdens de receptie hield prof. dir. A. M. J. Chorus, hoog leraar in de psychologie te Leiden, een korte toespraak. In de Burcht werd een serie poppenkastvoorstellingen gegeven. Devilé ooastte mest zijn Jan Klaassen weer groot succes. Anderen gingen naar de demonstratie van gymnastiekverenigingen op heit Stadhuisplein. Speciaal voor de schoolgaande jeugd waren er spelen en wedstrijden op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel. De jongens en meisjes, van 8 tot 12 jaar, gaven elkaar niets toe! De middag staat altijd in het teken van de oranje-wandeltochten, culminerend in het défilé op de Breestraat voor B. en W. De Wan delkring Leiden en Omstreken, de gemeentelijke schoolsportcom missie en de Leidse Jeugd-Aotie huiden voor een aantrekkelijk par cours gezorgd. Sport was er ook op het LFC-'terrein, waar een Leids K.N.V.B.-elftal voetbalde tegen een studentenelftal, en op het Stad huisplein, waar leerlingen van de sportschool De Vries een jiu-jitsu- en een judodemonstratie weggaven. Muziek produceerden Werkmans Wilskracht in het. Van der Werfpark, ds r.k. Harmoniekapel en Nieuw Leven, beiden met een rondgang door de stad. Het avondprogramma was ook al muzikaal: een feestconcert voor jong en oud in de Gehoorzaal (commissie jeugdvoorstellingen van K. en O.) en een show-taptoe door K. en G. en de Chr. muziékverniging Concordia op het Pieterskerkplein. De carillons Lodewijkst&ren en stadhuisfporen) completeerden het mu zikale gedeelte van het traditionele maar toch altijd gevarieerde oranjeprogramma. Aparte vermelding verdient nog, dat de BURGEMEESTERSWIJK voor de twintigste maal een eigen koninginnedagprogramma aan bood. 's Morgens was er een optocht voor alle kinderen en daarna vermaakte de wijkjeugd zich met allerlei spelen. Geraldini kwam 's middags met een poppenkast naar de wijk. Het feestcomité komt een eresaluut toe voor het feit dat het er telkenjare in slaagt de wijkbewoners rond dit feest voor jong en oud te verenigen. Zo is het toch een leuke dag in Leiden geworden! Zonder drie- oktober-tumult dus, maar wel met een scald van feestelijke attrac ties speciaal voor de jeugd. Wo>t in een te grote Stad blijkbaar moeilijk te verwerkelijken is, kan wel in de buurt: een kinderoptocht. De Burgemeesterswijk ver gastte er zijn bewoners mee. Er waren leuke uitbeeldingen bij. Man (61) gewond op rijksweg 4a LEIDEN Op rijksweg 4a ter hoog te van de afrit naar Zoeterwoude is vanmorgen een 61-jarige vertegen woordiger uit Amsterdam met zijn auto onder een stilstaande trailer ge schoten. De trailer was beladen met hout. Achter op de trailer lag een ka trol. Door onbekende oorzaak is deze van de oplegger op de weg terechtge komen. De vertegenwoordiger kon met zijn auto de katrol niet meer ontwij ken. De auto kreeg een klapband en schoot onder de trailer. De bestuurder kreeg inwendige kneuzingen en is naar een ziekenhuis gebracht. De auto werd zwaar beschadigd aan zii- en achter kant. Woensdag 3 mei 7.30 uur in de Marekerk aansluitend Stille Tocht Tentoonste bngen Rapenburg 7.i: tentoonstelling Deense graf ek, 17 ma^rt tot en met 3 mei. Leids Acad Kunstcentrum. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld toi I oktober Kantine Koningsveld en Zood N.V., Ja.-ob van Campenlsan la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tot 11.30 en vm 3 tot 5 uur WASSENAAR - kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van aquarellen door Maarten Kemper, van t.e.m. 1? mei dag. van 10 tot 17 u.. ook op dins dagavond van 8 tot 10 u.t zondags ge LEIDEN Vanmorgen kregen de Leidse schoolkinderen een beschuit met oranje muisjes, nog ter gele genheid van de geboorte van het prinsenkind. Vrijdag waren de scholen gesloten en gisteren was het Koninginnedag en hoefden de kinderen ook niet naar school. Vandaar deze late feestgave. Zij was er niet minder welkom om. Deze foto maakten wij in de christelijke school aan de Ooster straat, waarvan de heer M. I. de Jonge hoofd is. Foto Van der Horst Chr. Lyceum Leiden in landsfinale LEIDEN Zaterdag 29 april slaagde 2 L.S.B.-scholenkampioen, het zestal m het Chr. Lyceum Kagerstraat, erin zich te plaatsen voor de landelijke finale. De moeilijke uitwedstrijd tegen het Clir. Lyceum-West leverde de Leidenaren misschien niet geheel onfortuinlijke r toch beslist wel verdiende 2H31,» overwinning op. De finale zal zaterdag te Amersfoort op neutraal terrein wor den gespeeld; de andere finalist is het Petrus Canisius College te Nijmegen, do tegenwoordige titelhouder Over de krachtsverhouding valt weinig te zeggen; het Petrus Canisius College versloeg het vorige jaar het Chr. Ly- i-West te Amsterdam met dezelfde score die het Chr. Lyceum Leiden j.L zaterdag bereikte, en dit zou er op kun- wijzen dat de beide finalisten aan elkaar gewaagd zijn. Tenslotte een overzicht van de zater dag gespeelde wedstrijd: De eerste uitslagen waren voor de Leidenaren weinig hoopgevend. Wel mocht Sclierpenisse, gezien het spelver- loop, blij zijn met de remise, die hij nog wist te bereiken, maar kopman Ver- bree, virtuoos in het vinden van winst voortzettingen vanuit een moeilijke stel ling, wist in de gewonnen positie, die hij deze keer direct na de opening bereikt had, de juiste voorzetting niet te vinden 'erloor. Wegens deze Leidse achter stand weigerde Van Steenwijk, ondanks de remisestelling op zijn bord, een pun tenverdeling, verleidde zijn tegenstander sen soort snelschaak en won de par- Daarna zorgde De Raad voor zijn gewone winstpunt (persoonlijke score: IVz uit 8!), op zijn solide wijze veroverd. Toen vervolgens Passchier in een moei lijke stelling remise wist te bereiken zag Meirink af van een poging zijn lichte •oordeel uit te buiten en nam eveneens genoegen met remise, aldus de Leidse zege veilig stellend. LEIDEN Vandaag aanvaardde dr. A. de Waard het ambt van gewoon lector, in de enzymologie aan de Leidse Universiteit met het geven van een openbare les getiteld ,.In het kielzog van de Beagle". In zijn les zette dr. De Waard uiteen hoe de wetenschappelij ke achtergrond van het natuurlijke selectieproces in Darwins dagen ont brak en hoe de sluier daarover in de 'laa tste decenniën is opgelicht door ont wikkelingen in de erfelijkheidsleer en de moleculaire biologie. EHL: 12 procent AMSTERDAM De resultaten van de Eerste Hollandsche Levensverzekerings bank N.V. zijn ondanks een kostenstijging gunstig geweest. Het verzekerde kapitaal overschreed in het najaar 1966 de grens /an een half miljard gulden. De produk- :ie van verzekeringen was, evenals de .-ooruitgang, hoger dan in 1965. De vergadering besloot toe te voegen aan de extrareserve f 504.593,- en aan de -eserve verbouwing hoofdkant. f 249.017,- ;e reserveren voor belastingen f 109.689.- ;n f 242.083.- als winst uit te keren, zodat :en dividend van 12 Dot (onv.) wordt uitgekeerd. De gezamenlijke vrije reserves bedra gen f 7.547.190, zijnde ca. 8% pet der pre miereserve. of ca. 9Vfe pet met inbegrip van het volgestorte maatschappelijk ka- 'NHAZET ZAKT NIET DOOR! Planken of hardboard overbodig, geen vocht of schimmel meer. Vraag onze rijk geïllustreerde gratis katalogus HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN-TEL.01680-3910* Prof. Chorus in Burgerzaal: LEIDEN In de Burgerzaal gaf de burgemeester gistermiddag ter ge legenheid van de verjaardag van de Koningin een (bijzonder druk be zochte) receptie, tijdens welke prof. dr. A. M. J. Chorus een toespraak hield. Hij sprak onder meer over de verscheidenheid en de verdeeldheid en constateerde, dat wat ons bindt het meest essentiële is. Vele buitenlanders denken, dat wij een hebberig, economisch ingesteld volk zijn, aan welke gedachte tal van Nederlansde spreekwoorden voedsel geven. Een spaarvarken, dat zo ge vuld is, dat het niet meer kan ram melen, is echter een zeldzaamheid ge worden in ons land, aldus prof. Chorus die nader inging op een echte Neder landse karaktertrek: het kankeren. Sinds Beets en Multatuli is veel van onze beste literatuur kankerliteratuur, zo zei hij, iemand als Wolkers kankert bijvoorbeeld weer op Leiden en Oegst- geesL Idealistische kankeraars Over het algemeen komt kankeren voort uit verontwaardiging en kanke raars zijn meestal idealisten. De kan keraar wil alles verbetéren. Idealisme uit zich vooral als het machteloos is. in kankeren. Er is een groeiende wil om elkaar open en eerlijk tegemoet te treden, wat iets anders is dan elkaar verdra gen. Dit vindt men bijvoorbeeld in het oecumenische streven en in de wil om zuilen te slechten. Wij leven in een duidelijke gezagscrisis. Het gezag is in twijfel gesteld; het stoelt niet meer op zijn uiterlijke kant maar moet zich waarmaken. Dat gaat niet zonder pijn ui brokken. Zo beleven wij ook het Japanse primeur nu ook in Leiden te zien bij een volwaardige familie-auto in de 1000 cc. klasse. Behalve dat nieuwtje ziet U een bonte verzameling van tenten, caravans, boteji en ontelibgjre auto- en vakantie-accessoires. Deze leuke show is elke dag (vanaf Hemelvaartsdag) van 10 tot 22.00 uur geopend tot en met a.s. zondag. U vindt het showterrein 300 meter voorbij Elam op de Haarlemmerweg. De moeite van het er naar toe rijden dubbel en dwars waard. Zoveel vrijetijds-nieuws ziet U niet dikwijls bijeen. eind van liet conventionele christen dom. Wat het „niet zonder pijn en brokken" betreft: Vondel heeft al ge zegd, dat de kleinen op het kleed tre den maar de groten op het hart. Tenslotte stond prof. Chorus stil bij de vader des vaderlands, wiens de vies een verre toekomst heeft gekre gen. De geboorte van een prins heeft dat weer bevestigd. Moeder en prins hebben de harten weer feller doen kloppen. Onder de honderden receptiegan- gers bevonden zich wethouders, raads leden, predikanten, pastoors, hoofden van dienst, deputaties van verenigin gen en één minister, prof. Polak Nieuwe lts in Hillegoin HILLEGOM Het praktijkgedeelte van de nieuwe R.-K. technische school is gereed gekomen zodat over veertien dagen met het onderwijs in deze iruim- te kan worden begonnen. Langzamer hand kan dan een eind worden ge maakt aan de steeds onhoudbaarder geworden toestand. In juli wordt de verdere nieuwbouw opgeleverd en na de vakantie kan het gehele onderwijs dn de nieuwe school worden gegeven. De school telt ongeveer vijfhonderd leerlingen. Lager winst Ahog DEN HAAG Ahog (Algemeen# Handelmij van Onroerende Goederen) meldt over 1966 (1965) onder meer f514.459 (500.568) huren, f32.584 (30.458) rente, f90.020 (306.716) verkoopwinst, f 187.008 (181.741) exploitatiekosten, f89.325 (92.723) hypotheekrente, f39.000 (40.000) afschrijving, f79.900 (78.130) al gemene kosten, f82.500 (105.000) voorzie ningen, f75.000 (105.00) vervan gingsreserve, f92.796 (134.090) winst. Het dividendvoorstel op 10 mei is 5 (7) pet. Het bezit bestaat uit 495 woningen en 39 winkels en bedrijfsruimten ter waarde van f 3,34 (3,48) min. LEIDEN Donderdag, toen zijn op volger, de heer J. Dreeuws, officieel afscheid nam, is op 76-jarige leeftijd overleden de heer R. J. Meijer, oud commissaris van politie te Leiden. De crematie heeft inmiddels plaats gehad. Een warmvoelend, nobel mens en goed Vaderlander ging heen. Gedurende zijn 28-jarig commissariaat heeft hij ge ijverd voor betere verhoudingen tus sen politiekorps, burgerij en studen tenmaatschappij. De politie is er voor de gemeenschap en niet omgekeerd- was zijn stelregeL Rudolf Johannes Meyer, geboren op 11 augustus 1890, ridder 1ste klasse in de huisorde van Oranje en officier in de orde van Oranje-Nassau, trad in 1912 ls inspecteur-titulair in dienst bij de Rotterdamse politie. Na zyn promo tie tot inspecteur 3de klasse kwm hij op 15 juli 1914 bij de Rotterdamse ri vierpolitie. Als inspecteur 2de klasse verliet hij in 1920 de Maasstad; in Utrecht werd hij benoemd tot inspec teur 1ste klasse. Acht jaar later werd hij commissaris te Leiden. In 1952 viel hem een warme huldiging ten deel ter gelegenheid van zijn veertigjaric dienstverband. Gijzelaar Bij zijn komst in 1928 telde Leiden 69.000 inwoners; het politiekorps was 143 man sterk. Zijn eerste opdracht, hem verstrekt door de toenmalige bur gemeester Van de Sande Bakhuijzen, luidde: verbeter de verhouding tussen politie en studenten. Ouderen, die uit ervaring weten hoc de verhoudingen toen lagen en welk een plaats de stu denten toen in hel Leidse leven Inna men, kunnen zich indenken, dat dit een zware opdracht ws. De menta liteit vn de studenten veranderde ech ter en de commissaris bereikte daar mee zijn doel. Ook de verhouding met de burgerij wist hij te verbeteren. Zijn schokkendste ervaring in Leiden was de stadhuisbrand van 1929. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 28 april Seml-artsexamen: de heren H Neering (Den Haag). E J M F Gerristen (Hillegom); artsex.: mej. A Steffensen (Noorwegen), de heren B J P Crul (Leiden), L B A v d Putte (Lelden); kand. ex. Franse taal- en letterkunde: mej. M Kemp (Voorschoten)doet. ex. ge schiedenis: mej. S C J B de Kanter (Den Haag); kand ex. geschiedenis:, mej. I M cand. denis:) mevr. M R Krüisdij'k-Streef (Den Haag): kand. ex. Duitse taal- en leterkundc: mej. P v d Broek (Valkenburg); kand. sociologie: mej. M C 1 gen (Houten U.), de he (Lelden); doet. C J Gaakeer IH klassieke taal- en letter kunde: de heren J van Groningen (Lelden). E Sanders (Den Haag). C W van Sevcnter Op 30 april 1942 werd zijn werk in Leiden abrupt onderbroken omdat hij plaats moest maken voor iemand, die de bezetters gunstiger gezind was dan hij. Op 13 juli van dat jaar arresteer den de Duitsers hem en 26 maanden verbleef hij als gijzelaar in verschil lende kampen. Op 5 mei 1945 nam hij onmiddelllijk weer het heft als com missaris in handen. Bij zijn huldiging in 1952 gaf zyn geesteskind, het Leids Politie-Muziek- gezelschap, de première van de Com- missaris-Meijermars. In 1955 nam hy definitief afscheid van de politie. Sassenheim had tekenwedstrijd SASSENHEIM De Koninginnedag begon met een optocht van de school jeugd, die voor het Raadhuis een au bade bracht. De korfbalwedstrijd tus sen Warmunda en T.O.P. werd door de eerste met 3—2 gewonnen, waar mee de Warmoniders definitief in het bezit kwamen van de wisselbeker. 's Middags was er in het magazijn van Frijlink aan de Zandslootkade, voor de jeugd een voorstelling van liet kindercircus ,,'t Kraaiennest" uit Den Haag. Hierbij werden de uitslagen van de tekenwedstrijd bekendgemaakt. Op het gemeentelijk sportpark had tegelijkertijd het bedrijfsvoetbaltoer- nooi plaats. De elftallen van Fred, de Meulder/v. Veelen, W. Moolenaar Zn en v. Veen's Groothandel plaatsten zich in de finale, die op 25 mei 's avonds zal worden gehouden. 's Avonds was er in de Geref. Kerk een culturele bijeenkomst waaraan door alle zangkoren en het Chr. Har moniekorps „Crescendo" werd deelge nomen. De uitslagen van de tekenwedstrijd zijn: 67 jr le prijs Paul Burgmeyer, 2e prijs Tanja Lindhout, 3e prijs Nico Turnhout; 89 jr: le prijs Marijke Bos, 2e prijs Corry Burgmeyer, 3e Jac. Koppenaal; 1011 jr: le prijs Tineke van Dorp, 2e prijs Freddy Vlietstra, 3e prijs Annemieke Vroonhof; 1213 jr.: le prijs Ans van Polanen, 2e prijs Hans Ruinemans, 3e prijs Ria Baak. Er zijn 125 tekeningen binnengekomen. SASSENHEIM De dodenherden king is op 3 mei. Om 6 uur zullen de vlaggen halfstok gehesen worden. Om kwart voor 8 zal bij ret gedenkteken naast het raadhuis een korte plechtig heid plaats hebben met medewerking van gidsen, verkenners en de plaatse lijke muziekverenigingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3