Volkstuinders willen vervangende gronden Concerto Rotterdam voor het eerst in Leiden Zevenduizend gulden voor het zwembad Zie ginds komt stoomboot - voor commissaris Klaasesz Popslaan in Hazerswoude 'JWT, LEIDSE COURANT 17 DINSDAG 2 MEI 1967 Leimuidense jeugd speelde met overgave LBIMUIDEN Het Koninginnefeest begon zoals elk jaar met de aubade bij het raadhuis. Aan de kinderspelen, die daarna aan de Oosten-weg werden ge houden werd weer met animo en over gave deelgenomen. Tijdens de spelen werden de kinderen getracteerd. Om de wisselpr,ijzen werd er door de meisjes gehandbald terwijl de jongens een voetbalwedstrijd speelden. Als al tijd waren hert de ploegen van de St. Jansohool en de Ghr. school, die tegen elkaar in het veld kwamen. In de hamdbalwedstrijd ging de over winning naar de meisjes van de Clhr. School. Zij wonnen na het nemen van sürafworpen met 2-1. Nog altijd is het voetbalelftal van de St. Jansohool te sterk voor de Chr. Sohool. Met 5-0 moesten de laats ten het onderspit del- an. Voor de 's middags gehouden fiets- puzzelniit voor de oudere kinderen was weer grote belangstelling. Er waren 145 inschrijvingen. De officiële afstand be droeg 20 km, maar er waren deelne mers die zeker de dubbele afstand heb ben afgelegd. De prijzen gingen naar Jan Kerkstra, Marianne van Dijk en Rene Hülebrand. IDEN De Leidse Bond van Stuindersverenigingen, die vol- week maandagavond zijn jaar- idering houdt, krijgt een nieuwe 'Jitter. De heer J. H. A. Kettenis, jaar tot voorzitter gekozen, >m gezondheidsredenen af. Het iur heeft in de hierdoor ontstane [ure kandidaat gesteld de heer H. loogt, tot nu toe tweede voorzit- het jaarverslag over 1966 blijkt, jp 31 december j.l. acht vereni- m bij de bond waren aangesloten totaal 869 leden. De zorg ten len van het verkrijgen van ver- ;ende grond en permanente com- *n is nog groot. Zo ging in Leiden- d bij elkaar 4 ha grond verloren noodzakelijke wegaanleg, complexen in De Waard en aan fachtegaallaan mogen ook dit jaar (op eigen risico) worden gebruikt. de twee verenigingen in het ikwartier zijn er dit jaar ook nog moeilijkheden maar binnen af- are tijd komen toch 175 leden t tuin te zitten. [lukkig is in heit recreatiegebied Ipark, waarin nu drie verenigin- hun complex hebben, bij elkaar lectaren gereserveerd voor volks - tn. Gehoopt wordt, dat in ieder ihMsitl de huidige drie semi-permanente complexen een definitief karakter krijgen; het gemeentebestuur streeft daar trouwens ook naar. Met waardering wordt in het ver slag melding gemaakt van de mede werking, die in toenemende mate van de kant van het gemeentebestuur wordt ondervonden. Dodenherdenking [azerswoiide-Koudekerk AZERSWOUDE Het bestuur de Oranjevereniging Hazers- de-Rijnd.ijk en het plaatselijk co- Veteranen-Legioen Nederland e pen woensdag 3 mei een herden- [splechtigheid bij het gedenkteken tt het gemeentehuis aan het Frede- Eedenplein. rn half aoht vertrekt de stille stoet het Helène Swarbhplantsoen naar [nonument. waar de Harmonie ko- rtuziek ten gehore zal brengen, ide kransleggmg en de twee minu- [stilte wordt het Wilhelmus gezon- jen bestaat er gelegenheid bloemen het gedenlkttiken neer te leggen, tn half negen wordt in de her- We kerk te Koudekerk een bij- llcomsit gehouden, waarin ds. H- te Oegstgeest zal spreken. Mede- king verlenen een koor onder lei van de heer J. A. Peil, de hoboïst Fieggen en de organist J. Vonk. meert voor cle jeugd AZERSWOUDE Maandag 8 mei certeert op uitnodiging van de Cu-1- fle Commissie Hazerswoude het tnederlands Symfonie-Orkest voor schoolgaande jeugd. Niet alleen lingen van de lagere en uitgebreid re scholen uit Hazerswoude zyn [voor uitgenodigd, maar ook die uit Idekerk en Benthuizen. Onder lei- g van Sam Swaap brengt het orkest volgende werken ten gehore: Con- |o grosso van CorellL de Romance f van Beethoven, de Jachtsymfonie 1 Haydn, de Marche militaire van jubert en de Radetzkvmars van Luss. mgdtearn voetbalde [AZERSWOUDE Een jeugdteam, taande uit spelers van de voetbal- enigingen St. Bernarduis, Hazers- jldse Boys en Koudekerk,heeft het {n van SJZ, Meerburg en Stomp- kse Boys met 4—0 venslagen tijdens wedstrijd op het St. Bernardus- rein- Na afloop van deze ontmoe- g zijn vijftien spelers uitgekozen om hdaag een wedstrijd te spelen tegen I Mphense jeugdteam. Daarna zal elftal worden bekendgemaakt, dat diverse wedstrijden onder de naam nnstreek-jeugdelftal" zal uitkomen. wedstrijd tusien het Alphense team dta van de zes genoemde verenigin- n wordt vanavond om kwart voor [en in Koudekerk gespeeld- versteekplaats wordt niet beter beveiligd [l AZERSW OU DE De afdeling Izerswoude-Rijndijk/KoudeKerk van H, Verbond voor Veilig Verkeer heeft g steeds niet een veiliger oversteek- Lats bij het kruispunt Rij ndijk-Brug- hiraat weten te verwezen,iij'xen. Zo- bekend steken lalnijke inwoners n de Rijndijk en Koudekerk hier te et de Rijndijk, een ze-,- drukke ver- [ersweg, over. Bij diverse instanties, fiks- en Provinciale Waterstaat bij- [orbeeld, is aangedrongen op een Ler beveiligde oversteekmogelijk- [id. Resu.iaat hiervan was een nega- [f antwoord. HAZERSWOUDE De reis voor bejaarden uit het dorp is vastge- fcld op 14 juni. In verband hiermee II in de week van 8 Lm. 14 me, een Lis-aan-huis-collecte worden zehou- LEIDEN Daar Franz-Paul Dec ker onverwachts door ziiekite verhin derd was het concert voor jongeren door het Rotterdams Philharmonisch Orkest te dirigeren, kreeg zyn ver vanger, Eduard Flipse, de roil toebe deeld van de reddende engel in da nood. De verwachtingen waren stellig hoog gespannen bij de vele toehoor ders: niet zozeer vanwege Haydns 80ste symfonie, die Flipse overigens prach tig, verzorgd en levendig dirigeerde overeenkomstig de waarde van dit zeldzaam gespeelde werk, noch van wege Mozarts eerste hoornconcert, door Pieter Goudriaan met durf en vaardigheid schitterend geblazen, noch zelfs vanwege Bachs dubbelconcert in d, dat Emmy Verhey en Christiaan Bor netjes doch vrij schools speelden ge steund door een nogal slordig musi cerend orkest de belangstelling UTRECHT De aangifte van prins Willem Alexander Claus, GeorgeFrederik op het stad huis van U'trecht. V.l.n.r.: jlvr De Ranitz, prins Clausprof. dr. Beel en (rechts zittend) minis ter-president De Jona. De Nederlandsche Mij voor nijver heid en handel zal 8 juni in het RAI-congrenscentrum de 184ste jaarver gadering houden, die vier preadviezen zal behandelen over de Nederlanders het jaar 2000. Fietspuzzelrit trok grote belangstelling ROELOFARENDSVEEN Ook ir Roelofarendsveen was er een ongeken de activiteit bij de viering van Ko ninginnedag. Het Oranjecomité „Ju liana" had diverse spelen en wedstrij den georganiseerd voor ce jeugd, ter wijl muziekver. Liefde vooj- Harmo nie" het geheel met een muzikale wan deling door het dorp opluisterde. Voor. al de puzzelrit voor fietsen verkreeg een enorme deelneming n.l. ruim 200 kinderen. De uitslag hiervan was: 10 jaar: 1 Tony van Velzen, 2 Anke Bak ker, 11 jaar: 1 Piet van Kins, 2 T. Krij ger, 3 N. Bakker, 4 Rosa v, d. Meer. 12 jaar: 1 Annemieke Castelein, 2 Fred Klein, 3 Peter van Hameren, 4 Leenv Bakker; 13 jaar: 1 Henk Elstgeest. 2 Gorry van Amsterdam, 3 Marleen de Koning, 4 Agnes van Haastregt: 14 jaar: 1 Marjan van Emmerik, 2 Li nek» Akerboom, 3 Rita Koek. De ujitslagen van de overige kinder spelen waren: 2e klas meisjes: (Ring- werpen) 1 In-grid van Velzen, 2 Thea v. d. Meer. 3 Jacquelien van Amster dam, 4 Anette van Velzen. 3e klas meisjes (zakje op de fles): 1 Anita d. Meer, 2 Ria van Klink, 3 Ineke On derwater, 4 Marjan Bakker. 4e klas meisjes (Bekerrace): 1 Margaret van Klink, 2 Marjan v. d. Zwet, 3 Anneke v. Klink. 5e en 6e klas meisjes (Korf bal) 1 Anja Dotvbe, 2 CQby Koek. 3 Joke Hoogeniboom. 2e klas jongens (Ringwerpen): 1 Ton Wesseiman, 2 Henry v. d. Meer, 3 Johny van Klink, 4 Ronny Loos. 5 Henny van Klonk, 6 Dik van Ruiten. 3e klas jongens (tonnetje rollen); 1 Reny Spruit, 2 Peter van Veen, 3 Piet Dobbe, 4 Ee-f van Ruiten. 4e klas jon gens (behendigheids wedstrijd) 1 Sjaak Koek, 2 Nico Rodewijk, 3 Roel Spruit, 4 Hans Akerboom. 5 John van Ruiten KOUDEKRERK „Ons Genoegen" •nam deel aan een wedvlucht van Vil voorde 134 km. Er waren 170 duiven voor deze vlucht o-ingekorft. Gelost 8 uur, bereikte de eerste prijsduif het hoek om 9 uur 34, de 43ste prijsduif om 9 uur 45, De uitslag werd: Gebr. de Wit 1 2 3 8 10 14 17 23 27 32 34 37 38 40; H. van Vegten en Co 4 9 11 16 19 22 25 26; H. Schellingerhout 5 6 13 31 36; Jac. de Jongh 7 30; G. van Klaveren 12 21 24 33 39: Dr. J. Faber 15 35 42; C. de KeU- zer 18 28 41 43; M. Schellingerhoui 20 29. ABBENES De christelijke platte landsvrouwenbond. afd. Abbenes. had voor de maandelijke vergadering dit maal mevr. Eberlé-Gotlib uit Rotter dam uitgenodigd. Zij sprak op boeien de wijze <-ver het onderwerp: Joodse feestdagen zijn óók christelijke feest dagen" Door veel dames werd van de gelegenheid gebruik gemaakt vra gen te stellen, Het seizoen wordt besloten met de provinciale contactdag voor Noord- Holland op 20 mei a s. in het dorps huis en de hervormde kerk te Abbe nes. gold het Concerto Rotterdam voor jazz-combo en symfonie-orkest van Jurriaan Andriessen, dat sinds de pre mière in de Rptterdamse Doelen hier het eerst werd uitgevoerd De verklanking onder de componist erliep uitstekend, de akoestiek van de zaal was wellicht iets te luid zodat het symfonie-orkest af en toe achter de geluidshorizon verdween; de combo van de heren Jacques Schols, Cees Smal. Toon van Vliet, Piet Noordijk Gerard Bezij, volbracht zijn niet lichte taak naar we menen uitstekend. Het zwakke punt van dit stuk. dat door Andriessen zelf zeer sym pathiek werd ingeleid, is voor ons niet de geforceerde coloristische combinatie in de serialiteit zijn we wel vreemdere dingen gewend - ook niet de geïmproviseerde jazz- figuren in dodekafonisch idioom die klinken hoogstens wat exotisch maar dat kan geen kwaad de mechanische statische maataccen- ten. de ritmische tweedeligheid. dit ongenuanceerde stramien dat zich opdringt en alles gaat overheersen, is wèl hetgeen ons heeft gehinderd. Het middendeel is vrij zwak van compositie, de hoekdelen bevatten in teressant materiaal, al wordt in de fi nale heel duidelijk gespeculeerd op de geestdrift der toehoorders, die dan ook niet uitbleef. Als Leslie Cool en dankzij zijn Ame rikaanse ervaringen is Jurriaan An driessen uiteraard heel geschikt t.ot het beproeven van dit soort syntheses: s toekomst hebben menen we moeten betwijfelen. Dr. J. van der Veen. UTRECHT De gelukkige va der. prins Claus en zijn zoon, wiens roezmaam Alexander i» Feest N'wijkerhout leverde op: NOORDWIJKERHOUT Op Ko ninginnedag startte de Noordwijker- houtse gemeenschap de actie voor het zwembad in eigen dorp. Oranjevereni ging, voetbalvereniging VVSB, de le den van de gemeenteraad en de carna valsvereniging „De Kaninefaaten" zet ten hun schouders onder het idee en de eerste klap bleek ruim f 7000 waard. De voetbalwedstrijd tussen elf leden van de raad en de Raad van Elf. de trekking van de loterij om een vet var ken en de prachtige sportieve striid •tussein het militaire B-voetbalelftal en een duinstreek-bollenstreekelfltal vorm - den naast de traditionele voet- en handbalwedstrijden tussen de school elftallen het programma van Koningin nedag 1967. En daartussen door volop Voetbal Een gezamenlijke lunah in restaurant Zegers was de inleiding tot de sportie ve, spannende strijd op het WSB-ter- rein. Daar verwelkomde de heer G. Maarserveen namens de organisatoren de spelers en officials. De „eigen" ploeg stond onder de bezielende leiding van Tony Kantebeen. Na een periode van overwicht van de militaire gasten gelukte het de Van Nispenspeler J. van der Linden na een fraaie solo de PSV-doelman R. Boersma te passeren, 1-0. De rollen leken omgekeerd. Boersma kreeg het zwaar te verduren, maar de militaire verdediging, waarin vooral Van Daele (Feijenoord) bijzonder op viel, liet geen steken meer vallen. Een vijftal minuten later maakte de DWS'er M. van der Loop, van linksbui ten naar geheel rechts te zijn gezwenkt met een fraai diagonaal schot de stand gelijk. In een geüjkopgaande strijd gelukte ihet de volijverige Vniens uit Wij item II in de tweede helft de winst binnen te halen (2-1). Ten minste zo sportief, maaa .bo vendien lachwekkend was dé «strijd tussen de raad van elf en elf van de raad. Het giing hier niet zozeer om de knikkers dan wel om het spel. En de inzet van het spel was het risico van stijve spieren en een iets ver snelde hartslag wel waard. Een eigen zwembad in Noordwij-kerhout. Scheidsrechter Cees de Lange maak te zijn eigen spelregels: deed zo nu en dan ijverig mee en niemand telde de uitslag. Feest Oude Wetering OUDE WETERING Volgens tra ditie werd het feest geopend met een optocht voor en door de jeugd met voorop „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering. Opgesteld aan de Lisserweg ging het door de Weteningbrug langs de Oude Wetering door het Meerkreuk naar het sportveld van Wet. Boys waar de kin- derspelen werden gehouden. In de middag was er een puzzelrit met auto's en brommers met hierna een behendigheidsriit Verder twee voetbalwedstrijden tussen de scholen r.k. lagere school tegen Chr. school 3-0 voor de r.k., L.T.S. en U.L.O. winst voor de L.T.S. Auto te water, man verdronken ALPHEN Zaterdagmiddag om streeks half 2 is de 61-jarige Rotter damse koopman P. J. A. M. S. in Al- phen aan den Rijn met zijn auto het Aarkanaal ingereden en verdronken. Na te hebben gestopt omdat de linker voorband lek was, reed hij later toch weer door. Tweehonderd meter verder kwam de auto in het Aarkanaal te recht. Voordat hulp kon worden gebo den, was de auto geheel onder water verdwenen. HAZERSWOUDE Ook in Hazers woude is gisteren gezellig feest ge vierd. 's Morgens stonden de kinderen in het middelpunt van de belangstel ling. De kleuters trokken al vroeg ge kostumeerd naar de kleuterscholen. De Harmonie haalde de leerlingen op bij de diverse scholen, waarna deze voor het raadhuis een aubade brachten, die burgemeester Van Dobben de Bruyn in ontvangst nam. Op het sportveld werden spelen ge houden. Speciaal de schoolvoetbalwed- strijd trok veel belangstelling. Na drie ronden kwam de chr. school in bezit van de beker. 's Middags namen velen deel aan de wedstrijd in „popslaan". Na talloze wedstrijden werd de heer Schreuder 's avonds kampioen, wat betekende, dat hij de prijs van f 100 in ontvangst kon nemen. Ook voor de 's middags ge. houden puzzelrit bestond veel belang stelling. Een voetbalwedstrijd tussen een veteranenelftal en jeugdleiders eindigde in gelijk spel: 77. 's Avonds werd gedanst in een tent op het Raadhuisplein; de plaatselijke beatband The Loose Livers zorgde voor muziek. UITSLAGEN TAFELTENNIS rde NTTB beslis singswedstrijden gespeeld. De uitslagen van de wedstrijden en promotie naar de hoofd klasse zijn: Groep A: De Treffers 2Ready 91 en groep B: De SalamandersDTTC 55. Voor de promotie naar de overgangsklas. B: MVR Bllkboys 4—6, Olympia—ZTV '62 7—3, C: JCV 2STV/Climax 6—4, Iduna—Ons Ver maak 2 37; D: De GrlngelRed Star R—S: E: Luto 2—Aviolanda 5—5. WVZ—Xerxea 2 4—6. F: TOGB—Rapidity 8—2. Les Amis— Scylla 4 3—7. G: AMVJ 4—Bloemendaal 2—6, HOC 4—Treffers 3—7, H: Quick 3—Pit "54 8—2, J: NO AD 2—US 6—1. Kampioenschap van Nederland dames teams: LutoSt Servaas 100, Treffers— PIT '54 4—6. Melsjes-juntorcn: Spirit—VVV 46. Jongens-JuniorenTreffersVTC 55, K en K—TOGB 1—9, Scylla—K en K 10—0. TOGB—Aviolanda 10—O. Wijhe- VOORSCHOTEN Geëscorteerd door een patrouillevaartuig der rijks politie „RP48" kwam de salonboot van de Provinciale Waterstaat de gloed nieuwe haven bij „De Knip" binnen varen. Op de voorplecht stond de com missaris der Koningin mr. J. Klaasesz. En terwijl hij wuifde, dachten de hon derden belangstellenden hetzelfde en spontaan zette men in „Zie ginds komt de stoomboot". Mr. Klaasesz ziet nog steeds kans ieder te venrassen en daarom kwam hü voor de opening van het botenhuis van de roeivereniging Rijnland dan ook Der boot. Na een welkomstwoord door de voor zitter van de roeivereniging verrichtte de commissaris de opening door mid del van het hijsen van de verenigings- vlag. Voor het zover was, had reeds menigmaal een daverende lach weer klonken tijdens de openingsrede door mr, Klaasesz Namen Na woorden van felicitatie door bur gemeester De Kool en de voorzitter van de Ned. Roeibond volgde het dopen der boten. De namen van de boten zijn ontleend aan de oude heerlijkheden, sluizen en molens in het Hoogheem raadschap Rijnland. Het .yvlaggeschiip" kireeg de naam „Berbice". Onder de vele aanwezigen waren ook de burgemeesters van Leidschen- dam en Voorburg. De roeivereniging „Rijnland" heeft een regionaal karakter en wordt ook door de commissaris der Koningin ge rekend bot de agglomeratie Den Haag .te behoren. De lcdon zijn inwoners van de gemeenten rond Voorschoten. Het botenhuis is gelegen aan de Kniplaan op ongeveer 60 meter van de oever van de Vliet. Gelijkvloers zijn twee ruime botenloodsen van 20 bij 6 meter, op de eerste verdieping zijn de kleedkamers en een clublo kaal. Van het daarvoor gelegen ter ras beeft men een prachtig uitzicht op het uit 1800 daterende watermo lentje „De Knipmolen", dat natuur lijk ook een boot naar zich vernoemd kreeg. Vóór het clubgebouw ligt een 10 me ter breed -terrein met daarop aanslui tend een 20 meter lange vlonder, die aan belde zijden gebruikt kan worden voor het aanleggen van boten. De Vliet ter plaatse biedt een prachtig roeiwa- ter. Over een traject van 8 km zijn bruggen noch sluizen. Het is ideaal ge schikt voor wedstrijdtraining door het aanwezig zijn van een jagerspad langs de oever. Het botenhuis van de roeivereniging Rijnland is een onderdeel van de nieuwe scheepswerf J. Kladsen N.V. en ligt in het nieuwe recreatiegebied, spe ciaal voor de watersport, op de grens van Voorschoten en Leidschendam. Prof. Diepenhorst in Benthuizen BENTHUIZEN Het Verenigings gebouw was tijdens de gisteravond ge houden Oranjebijeenkomst stampvol. Geen wonder, want niemand minder dan prof. dr. mr. I. A. Diepenhorst had zich bereid verklaard de feestrede uit te spreken. Na een korte inleiding va-n burge meester I. J. P. Keijzer over „Oranje Boven", sprak prof. Diepenhorst over de betekenis van Oranje voor ons land en volk. „Ondanks vele tegenslagen heeft ons Oranjehuis zich steeds weten te handhaven en dit is te danken aan de nauwe verwevenheid, waarmede de Oranjes tesamen met het Nederlandse volk de tegenspoeden hebben getrot seerd. Nu na 116 jaar zich een prinsje heeft aangediend, mogen we de latere toekomst met vertrouwen tegemoet- zien. Met al'ler volledige inspanning kunnen we onder Oranje een zegen rijke toekomst tegemoet 'gaan, omdat ons Oranjehuis zelf gedachtig is aan het „Mijn schild ende betrouwen Zijt Gij, o God, mijn Heer!" Het gemengd koor „Asaf" van de Gereformeerde Gemeente te Moerka- pel-le zong een drietal liederen. Van dit koor is dezer dagen in de Hoflaankerk te Rotterdam een langspeelplaat opge nomen. De heer G. Pos begeleidde op zijn elektronisch orgel. Een uit vollle borst gezongen Wil helmus vormde het slot van een in drukwekkende bijeenkomst. Gerard Bruning exposeert klein-plas- tiek, reliëfs en houtsneden van 3 mei t m. 20 mei in Boekhandel W. P- van Sto- ckum, Buitenhof 36. IJMUIDEN Aan de IJmuider maan- dagmarkt verschenen slechts 12 vaar tuigen. Zy losten 4380 kisten vis, waar van 180 kisten schelvis, 85 kleine kisten schelvis, 220 kisten wyting, 100 kisten gul en kabeljauw, 60 kisten kleine gul. 1300 kisten koolvis, 240 kisten haring, 470 kleine kisten haring, 1560 kisten makreel, 860 kleine kisten makreel. 160 kisten schol, 5 kisten tarbot, 25 kisten heek, 100 kisten diversen, 100 stuks stijve kabeljauw en 18.000 kilo tong. Aan de markt lagen onder meer de KW 121 Brittenburg met 500 kisten, 240 kleine kisten diversen en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 144 Cornelis den Duik met 570 kisten en 438 kleine kisten di versen en de KW 49 Antje met 900 kisten en 597 kleine kisten diversen De vrees dat de handel met het oog op de viering van Koninginnedag min der zou betalen, bleek ongegrond. Dp noteringen vielen niet tegen. Dat blijkt uit een kleine greep. De grote zwarte koolvis zat op de eerste afslag dicht bii de honderd gulden. De grote en de mid del-kabeljauw overschreden deze grens ruimschoots. De tong was weliswaa.- nog goedkoop, maar het gemiddelde lag toch iets boven dat van de voorgaande dagen. Of het deze verbetering zal voortzetten is de vraag. In ieder geval bereikten de sche pen van de schippers, die het maandag wel aandurfden een redelijke besomming. Vandaag aan de markt Dinsdag kreeg men de normaliter voor maandag geldende drukte te verwerken. Aan de markt verschenen onder meer de WR 7 Maryanne met 35 kisten, de KW 200 Antje met 100, de IJM 154 Pro- tinus met 85, de KW 125 Maarten Senior met 98, de IJM 54 Swift met 94, de KW 166 Vertrouwen met 124, de KW 29 Ada met 101 kisten en 65 Kleine kisten diversen, de KW 108 Wim met 98, de KW 205 Dirkje met 107, de WR 45 Dieuwina met 124, de KW 12fe Agatha Arie met 95, de KW 134 Dirk Taat met 90, de KW 127 Klazina Marijke met 118, de KW 90 Alnilam met 75, de KW 124 Sursum Corda met 122, de KW 193 Vrouw Pruna met 96, de KW 217 Cornelia met 78, de KW 194 Eben Haëzer met 110. de KW 51 Ora et Labora met 160 kisten en 10 kleine kisten diversen, de IJM 73 De Hoop 3 met 85, de KW 172 Cornelis Schaap met 77, de KW 213 Jana met 90. de KW 155 Fiducia met 123 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 24 Cor nelis met 84, de KW 226 Jacob Senior met 123 kisten en 100 stuki stijve kabel jauw, de KW 91 Jan met 9b, de KW 146 Cornelis van Beelen met 70, de KW 186 Anna Jacob met 62, de KW 137 Maartje Jacoba met 65. de KV 114 Avontuur met 64, de KW 187 Eily met 104 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de LJM 221 met 135 kisten en 30 stuks stijve kabel- jav.w, de KW 206 Yvonne Yolanda met 87, de KW 116 Vier Gebroeders met 71. de KW 148 Dirk van Beelen met 80 de KW 12 André met 73, de KW 162 De Vier Gezusters met 93, de KW 59 Flor is met 83, de KW 156 De Vrou Bregtje met 57, de KW 33 Limanda met 90, de KW 170 Solea met 85, de KW 52 Solo Gratia met 88, de KW 214 Klaas Dub- belaar met 95, de KW 190 Margaretha Christina met 133, de KW 185 Tokio met 100, de LJM 205 met 80, de KW 11 Deo Volente 2 met 70, de KW 182 met 65. de KW 93 Jeannette met 100, de KW 98 Arendje met 52, de KW 105 met 36, de KW 136 Urania met 78, de KW 120 Flamingo met 62, de WR 255 Okko Boe ker met 25, de KW 63 Margriet Jozien met 61, de KW 100 Alpha met 77 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 113 Wilma met 34, de KW 71 Maartje met 23, de KW 79 Zeearend met 19, de KW 67 Arie met 156, de WR 51 Stella Maris met 655, de KW 108 Alida met 62. de KW 211 Geertruida met 50. de KW 106 Kar la Ellen met 90, de IJM 204 Ver wachting met 72, de KW 34 Tiny met 120. de KW 88 Vrouw Immetje met 104, de KKW 220 met 10. de KW Cornelis Julitih met 65, de IJM 81 met 62 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 191 Deo Volente met 90, de KW 40 Alie met 15, de KW 169 met 46 kisten en 10 stuk* stijve kabeljauw, de KW 183 Alieda met 67, de KW 119 IJsbrand met 45, de IJM 206 Wiron 7 met 95, de KW 21 met 36, de KW 160 De Vrouw Alida met 16. de IJM 45 De Hoop 1 met 40, de KW 110 Rianne met 36, de WR 37 Sagitta met 71. de KW 36 Stern met 5. de KW 173 Aquarius met 110, de KW 167 Michiel met 140, de KW 178 Dirkje met 37, de WR 33 Tiny met 70, de WR 57 Johanna Cornelia met 78, de KW 210 en Avant met 35, de KW 55 Johanna Lydia mot 250 kisten en 273 stuks stijve kabeljauw, de KW 30 Ermine met 95 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 202 Maar ten Cornelis met 115, de KW 202 Maria met 130 kisten en 200 stuks stijve kabel jauw, de KW 195 Pieter Jacob met 124, de KW 221 Arie Jacob met 135, de ER 61 Bastiaan met 161, de KW 165 Alida Ja coba met 100, de KW 132 Jacoba Catha- rina met 105, de KW 212 Marlena met 91, de KW 225 Azimuth met 90, de KW 171 Jan Maria met 750 kisten en 400 kleine kisten diversen, de IJM 5 Maria Elisabeth met 1355 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 141 Willy met 725 kisten, 392 kleine kisten diversen en de VL 115 Elisabeth met 1000 kisten. Binnen lagen verder de KW 43 Rijn mond 2 met 750 kisten, 875 kleine kisten diversen en 70 stuks stijve kabeljauw, de VL 34 Anita met 670 kisten en 500 kleine kisten diversen, de VL 112 Bets en Gerda met 700 kisten en 550 kleine kisten diversen, de IJM 99 Maria Theresia met 325 kisten en 350 stuks stijve kabel jauw, de KW 15 Rijnmond 1 met 265 kisten en 1240 kleine kisten diversen, de VL 105 Vooraan met 780 kisten en 730 kleine kisten diversen en de KW 153 Franckia met 800 kisten. Deze schepen zullen pas woensdag aan de markt kunnen verschijnen. Zij zullen dan wel allemaal lossen anders wordt het vrijdag eer zij van hun lading ontdaan kunnen worden. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 40 kisten schelvis, 40 kleine kisten schelvis, 50 kisten wijting, 250 kisten gul en kabeljauw, 260 kisten koolvis, 220 kleine kisten haring, 700 kisten makreel, 1000 stuks stijve kabeljauw, 70 kiften .schol en 4000 kilo tong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 17