Nederland geeft de Russen goed partij Edd Géén 'doublé' voor ie Merckx België in Bloemen voor Van der Berg w' EDDIE MERCKX AAN LEIDING Versterkt LZC in De Vliet kansloos Toos Beumei werkt hard in Amerika riEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MiEI 1967 UIK Eddy Merckx is er niet in geslaagd in vier dagen twee klassiekers p zün naam te brengen. Vrijdag immers won hy de Waalse Pyl en hij had se ich voorgenomen ook LuikBastenakenLuik aan zyn zo langzamer- m and indrukwekkende erelijst toe te voegen. Een landgenoot hield hem van in e overwinning af: Walter Godefroot. De 23-jaïige Gentenaar, die Merckx Ie Ivee jaar geleden eens in de sprint voor het Belgische kampioenschap sn Jopte. Maar deze keer had Godefroot het beleer aan zijn sluwheid, dan aan jjn snelheid te danken, dat hij jui- lend over de eindstreep kon gaan. n- e gehele dag had het geregend, zo- fs alle wegen in de Ardennen was pk het cement van het wielersta- lon in Rocourt met plassen bedekt daarom uiterst moeilijk te berij- en. Het was duidelijk, dat degene, je de piste als eerste zou binnenko- en ook als eerste 200 meter verder bor de finish zou gaan. jDe renners waren van de toestand van baan op de hoogte gesteld en zij wis- n wat hen te wachten stond Eddy Merckx was er daarom op ge- and aan het hoofd van het kopgroepjo tunnel voor het stadion binnen ia jden, maar hij had buiten c'e waard casu Walter Godefroot gerekend. Toen erckx even omkeek over zijn linker [houder om .zijn tegenstanders in he Dg te houden, glipte Godefroot hem aai e rechterkant voorbij en voordat Merckx ich herstelde had Godefroot al vijf leter voorsprong, die hij niet meei zou fstaan. Al na 25 kilometer viel de beslissende ntsnappiing. Een twaalftal renners voeg en zich op dat moment bij de leiders ,eblanc (Fr.). Wuillemdn (Fr.), Monty België en Van Clooster (België). Hler- ij bevonden zich o.a. Merckx, Godef- Dot, Altig en Zilioli. Onder aanvoering an de Italianen Adorni en Gimondi robeerde het peloton de achterstand oed te maken, maar de renners konden iet verhinderen, dat het verschil na 80 ilometer al drie minuten bedroeg. Na 150 kilometer de heuvels van de u-dennen opdoemden, kregen verschei- ene renners voorop het moeilijk en zij loesten zich een voor een terug laten allen in het grote peloton. DedrieBel- Godefroot, Monty en Merckx ble- tenslotte over en zij waren het, die lkaar in Luik de overwinning betwist- De Nederlanders konden zich geen moment in het gevecht mengen en moesten genoegen nemen met beschei den klasseringen. Prominenten als Jan Janssen en Gerben Karstens waren ndet van de partij omdat zij in de Ron- de van Spanje uitkomen. De uitslag luddtrl. Godefroot (België) [de 256 km in 7.07.0: 2. Merckx (België) z.t.) 3. Monty (België) op 10 sec.; 4. Van den Berghe (België) op 310: 5. Adorni (Italië) op 3 25; 6. Vincentini (Italië) op 3.40; 7. Rosiers (België) z.t.: 8. Van Springel (België) z.t.; 9. Bracke (België) óp 5.00; 10. Bitossi (Italië) op 5.30. Ronde in Geleen GELEEN. Peter Post de gehele ioers bijzonder actief heeft de Ronde ran Geleen gewonnen. Toen 63 van de 80 te rijden ronden waren afgelegd *vormde zich een kopgroep van 13 ren- lers. Post zag kans vijf ronden voor het inde te ontsnappen. Aanvankelijk kreeg hij Gerard van lianen aan het wiel, die echter moest Daarna voegde zich Cor Sohuu- ting bij hem. De rappe Amstelvener versloeg zijn rivaal in de eindsprint. De uitslag luidt: 1. Peter Post (Amstelveen) de 100 km. 2 uur 38 min 7 sec.; 2. Cor Sohuuring (Amsterdam) zelfde tijd; 3. Jo de Roo Kruiningen) op 10 sec.; 4. Rik Looy (Belg.) op 21 sec.; 5. Cees Espen (Arnhem) z.t.; 6. Rik Wouters (Baarle-Nassau) op 43 sec.: 7. Dies Kosten (Kapelle) op 45 sec.; 8. Gerard Vianen (Utrecht).; 9. Willy der Bo- (Belg.); 10. Nol Kloosterman (Lei den) allen in dezelfde tijd als Kosten. GP in Duitsland BADEN-BADEN Wercldkampioei Rudi Altig beheerste zaterdag de Grote Prijs van Duitsland voor wielerprofs in Baden-Baden. De Keulse coureur was in de 80 ronden lange wedstrijd de meest actieve coureur en bleek daarnaast in de eindspurt over de meeste reseves te beschikken. Altiig zegevierde na 98.4 km in 2 uur 24 min. 13 sec. voor zijn landgenoot Wolf gang Sehulze. de Belg Cleas en Tour de France-winnaar Aimar. Met een ach terstand van 57 sec. kwamen Peter Post (Ned.) en Kemper (Did.) als vijfde er zesde over de eindstreep. Het grote pelo ton had een achterstand van 1 min. ,11 sec. de hoofdmacht werd in de sprint aangevoerd door de Italiaan Motfca. ge volgd door Peffegen (Did.). Oldenburg (Did.), en Rik van Looy (Belg.). Roubaix-Kassel RAUBAIX Arhtur de Cabootcr (België) heeft gister de wegwedstrijd Roubaix-Kassel-Roubaix gewonnen. Hij cintsnapte in de straten van Roubaix en bouwde in de laatste kilometers een voorsprong van 25 seconden op. Zijn landgenoot Staf Desmet won de sprint van het peloton. Decabooter legde de 174 kilometer af in 4 uur 18 min. en 50 sec. De beste Nederlander was Nico Lu- te. De uitslag luidt; 1. De Cabooter (België) de 174 km. in 4.18.50; 2.-Desmet (België) op 25 sec.; 3. Van de KerWhove (België zA.l 4. Bouc- quet (België); 5. Planckaert (elgië);B 6. quet (Belgiië); 7. Smissaert (België); 8. Trus (Polen); 9. De Can (België); 10. De Wolf (België) allen z.t als Desmet: "i. Lute (Ned.) op 1.00 Ronde van Hoboken HOBOKEN De Belg Martin heeft gisteren de Ronde van Hoboken gewon- Zijn lapidgenoot Aernehouts ging als tweede over de eindstreep. De Ne derlander Jan Schroeder werd twaalfde, terwijl Nol Kloosterman als vijftiende binnenkwam. De uitslag luidt: 1. Martin (België) de 184 km. in 4.35.0; 2. Aerenhouts (België) z.t.; 3. De Bal (België); 4. Deferm (België): 5. Jon gen (België); 12. Schroeder (Ned.): 15. Kloosterman (Ned.): 20. Van Seggelen 'Ned.); 21. De Roo (Ned.) allen z.t. als i'e winnaar. j- ZüRICHT De Nederlander Jan van ,der Horst is tiende geworden in dewielerwqgwedstnijd om hefkampi oenschap van Zurich. De zége ging naar de Zwitser Robert Hagemann, die de 209 km. aflegde in 5 uur 15 min. 6 sec. Zijn landgenoot Paul Zollinger werd met 45 seconden achterstand tweede. Van der Horst kwam 2 min, 5 sec. na de winnaar over de streep. Ronde van Spanje MADRID De Brit Tommy Simpson heeft gisteren de vijfde etappe van de wielerronde van Spanje gewonnen. Simpson had voor de 201 km van Sala- manque naar Madrid 5 uur 12 min. 5 nodig. De Spanjaard Lopez Rodrigu- heeft de leidüng in de algemene igschikking van de Italiaan Dancelli overgenomen. Jan Janssen was de grote animator in deze vijfde etappe. Na 30 km. deed de Nederlander een geslaagde ontsnap pingspoging. Met de Belg Jacquimin, die zich vrij spoedig bij hem voegde, bouwde de oud-wereldkampioen een rui me voorsprong op. Na 60 km. was het schil met het peloton reeds 5 min. 40 Inmiddels hadden de Spanjaarden Jimenez en Sanohidrian de achtervol ging ingezet. Toen de Nederlander kort Avilaeen lekke band kreeg lieten Janssen en Jacquemin zich terugvallen op het groepje van Jimenez, dat drie minuten voor het peloton lag. Onder leiding van Perez Frances werkte de hoofdmacht aan een hergroepering. De- kwam na de ravitai'llering te Villa- castin tot stand. Daarop zorgden Simpson, Lopez Rodriguez, Den Hartog, Perez Frances. Ventura Diaz en Ducasse voor de beslissende ontsnapping. Vijf ki lometer voor de finish demarreerde Torómy Simpson. Geen van de vijf ren ners kon de Brit volgen, Met een voor sprong van 300 meter op Lopez Rodrigu ez ging Simpson over de meet. Het pelo ton volgde op een kleine zes minuten. De uitslag van de 5e etappe luidt: 1. Simpson (GB.) de 201 kin.in5.12.05 (met bonificatie 5.11.25) 2. Lopez Rodri guez (Sp.) 5.12.47 (met bon 5.12.27); 3. Perez Frances (Sp.); 4. Den Hartog (Ned); 5. Ventura Diaz (Sp.); 6. Ducas se (Fr.) allen in 5.12.47; 7. Janssen (Ned.) 5.18.01; 8. Harings (Ned.); 9. Karstens (Ned.); 10. Perurena (Sp); 12. Dalman (Ned.); 19. Nijdïun (Ned.): 21. Snepvangers (Ned.): 35. Zilverberg (Nederland); 43. Van der Vleuten (Nederland): 50. Haast (Ned.); 54. Zoet (Ned.); 77 Maliepaard (Ned.); 81. Beu- PARIJS Eddy Merckx, win naar van de Waalse PUI en twee de in Luik-Bastenaken-Luik heeft zijn eerste positie in het klasse ment om het „Super Prestige Per nod" verstevigd. HU heeft nu 153 punten vergaard. Jan Janssen deelt met de Italiaan Dino Z-rndegu de tweede plaats met 70 punten. De volgende wedstrijd, die vooi «dit klassement telt, is de Vierdaagse van Duinkerken. Het klassement luidt; 1. Merckx (België) 153 punten; 2/3 Zandegu (Italië) en Janssen (Ned.) 70^ 4 Simpson (Eng.) 55; 5 Godefroot (België) 50. gels (Ned.) 5.26.03 85. Van Dongen (Ned.) 5.30.09; 87. De Jager (Ned.) z.t. De derde etappe van de Ronde van Spanje een rit over 230 km van Oranse naar Astorgia werd zaterdag gewonnen door de Spanjaard Ramon Saez. Hij reed de etappe met een gemid delde van 30.670 km/u. De uitslag was: 1. Ramon Saez (Sp.) 7.29.57 (met boni ficatie 7.29.17); 2. Echevarria (Sp.) z.t. (met bonificatie 7.29.37); 3. Dancelli (Ita lië): 4. Jacquemin (België); 5. Sohleck (Luxemburg); 6. Reybroeck (België); 7. Ponton (Spanje); 8. Dumont (Frank rijk); 9. Van de Kerkhove (België); 10. Lopez Rodriguez (Spanje): 21. Janssen (Nederland): 52. Zilverberg; 56. Lute; 63. Haast; 64. Karaten; 66. Den Hartog allen z.t.; 69. Harings 7.30.33; 74. Van der Vleuten 7.37.05; 80. Nijdam zt.; 82 Beugels z.t.; 84. Snepvangers z.t.; 85. Ma liepaard z.t.; 86. Dolman zit.; 87. De Ja ger 7.3916; 88. Zoet 7.39.40; 89. Van Espen 7.4301 De uitslag van de vierde etappe de Ronde van Spanje en rit ove! km. en van Astora naar Salamanque luidt: 1. Saez (Sp.) 5.16.01 (met bonificatie 5.15.21); 2. Dancelli (It.) z.t. (met bon. 5.15.41); 3. Leduc (Fr.): 4. Karstens; 15. Dolman; 17. Snepvangers: 22. Nijdam; 23. Van Dongen: 25. De Jaeger; 26. Jans sen; 50. Haast; 59. Van der Vleuten: 61. Lute; 62. Den Hartog; 69. Hardnigs 75. Maliepaard; 78. Beugels; 95. Zoet. Na de vijfde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Lopez Rodriguez (Sp.) 26.13.38; 2. Ducasse (Fr.) 26.13.43; 3. Den Hartog (Ned.) 26.13.44: 4. Perez Frances (Sp.) 26.16.30: 5. Dancelli (It.) 26.18.26: 6. Peru rena (Sd.) zelfde tijd: 7. Otano (Sp.) 26.18.59: 8. Sam Miguel (Sp.) 26.19.00; 9. Mariano Diaz (Sp.) 26.19.03; 10. Grous- sard (Fr.) 26.19.04: 16. Haast 26.19.17; 19. Janssen 26.21.26: 26. Karstens 26.21.55: 53. Zilverberg 26.22.20; 55 Harings 26.23.02: 59. Nijdam 26.29.09: 60. Van der Vleuten 26.29.26: 65. Zoet 26.30.56: 67. Snepvan gers 26.31.14: 78. Dolman 26.39.01; 79. Ma liepaard 26.39.02: 91. Van Dongen 26.41.29; 82. De Jager 26.43.38: 87. Beu gels 26.47.31. Ronde van België IIOEGAARDEN De Belg Scheys heeft gisteren de 5e etappe van de Ron- an België voor amateurs gewonnen. Hij legde de 157 km. van Hall naar Hoegaarden af in 4 uur 48 min. 1 sec. Scheys toonde zich in de eindsprint de sterkste van een groep van 19 renners. De Nederlander Harry Jansen ging als weede over de streep. De uitslag luidt: 1. Scheys (Belg.) 4.48.01: 2. Jansen Ned.) zelfde tijd: 3. Janssens (Belg.): 4. Van Damme (Belg.); 5. Leman (Belg.): 10. Bongers (Ned.); 11. Hooft (Ned,); 14. Dubois (Ned): 15. De Wit (Ned.); 16. Den Hertog (Ned.) allen in 4.48.01; 46. Wagiümans 4.38.47; 84. Van Katwijk 4.54.20: 85. Van der Winden z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Wilfried (België) 17.55.38; 2. Van Roosbroeck (België) op 1.36: 3. Den Her tog (Ned.) op 1.49; 4. Vrijders (België) op 1,58; 5. Ricci (Fr.) op 2.44; 10. Jansen op 3.46; 13. Holst op 4.31; 18. Bongers op 40. Wagtmans op 11.36; 46. Van Katwijk op, 12.45; 57. Du Bois op 17.21; '1. De Wit op 24.25. MONTREAL De Westduitser Eber- hard Schoeler won in Montreal een ter gelegenheid van de wereldtentoonstel ling gehouden tafeltennistoemooi. De Ja panner Hiroshi Takahashi werd tweede en de Tsjech JarosLaV Stanek eindigde op dc derde plaats. De Europese kam pioen Kjell Johansson kwam niet ver der dan de vijfde plaats. TOKIO De Italiaanse lichtwelter Sandro Lopopolo heeft in de Japanse hoofdstad Tokio zijn wereldtitel verlo- aan Paul Takeshi Fuji, een in Ha- geboren Japanner. Het titelgevecht vond reeds in de tweede ronde een eind, toen Lopopolo in de touwen viel en van de helpers de ring insnelde om de Italiaan een afstraffing te bespa- „Gut Roedi" Anatoly Bloementalj zei het met een gulle lach op zyn smalle, vaalbruine kaken terwyl hij de trainer van het Nederlands water- polozeven tal, Rudi van Feggelen, stevig de hand drukte. De coach van de Russische ploeg was zichtbaar opgelucht- Ruim een half uur lang had hy tijdens de waterpolo-interlandwedsiryd NederlandRusland met stygende verbazing geconstateerd, dat „zijn" ploeg; „zyn" Europese kampioensploeg niet langs zeven nuchtere Hollandse jongens kon komen. Iloe „zyn" Rus sisch zevental, dat in drie voorgaande officieuze wedstrijden Nederland ruw opzij had gezet, gewoon geen gelegenheid had gekregen het Neder landse doel te doorboren. Kleine nederlaag in Utrecht: 1-2 De 43-jarige, sympathieke Ana- tolij had er niets van begrepen. Hij had zijn jongens toch het water in gestuurd met de opdracht dat var kentje te wassen. Maar Nederland, dat begon met Feike de Vries, Fred van Dorp, Hans Nolting, Nico van der Voet, Hans Wouda, Hans Hoog veld en Lou Geutjes, liet zich niet „eventjes wassen" Natuurlijk, aanvallen bleek bij de Nederlandse ploeg ook nu weer een spelonderdeel dat aan fikse bloed armoede lijdt maar wellicht dat de voortreffelijke debutanten Bart Bon gers en Hans Nolting in de toekomst voor het zo hoognodige plasma kunnen nen zorgen. De verdedigingsmuur van de ploeg van coach Ger Jansen zat echter goed in elkaar. En mocht er door de Russen eens een bres in ge slagen warden, dan dichtte doelman Feike de Vries die gaten steeds weer bijtijds. De laconieke Amersfoorter presteerde het zelfs in de eerste perio de een strafworp van Alaexj Barkalow met een snelle armbeweging uit zijn doel te slaan. Straf punten derde kwart kwam er schot in de wedstrijd. Een hevige scrimmage voor het Nederlandse doel leverde onze landgenoten twee strafpunten op, ge voegd bij het ene strafpunt, dat Hans Nolting in liet eerste speldeel van de niét sterk leidende Duitse scheidsrech ter Schneider had „losgepeuterd", be kende dit een strafworp voor het Na- derlandse zeventaL Fred van Dorp met de ervaring van ruim 100 interlandwedstrijden kwam naar voren, pakte de bal en wierp hem vervolgens koel langs de als een toren uit het water oprijzende Vladimir Goeljajev. De ongeveer 1.000 toeschouwers waren er even beduusd van, maar begonnen toen onze land genoten energiek aan te moedigen. En ineens ging het. Rushes van Bart Bongers die door coach Jansen voor Lou Geutjes was ingezet en uit blinker Hans Hoogveld penetreerden tot diep in de ijlings teruggetrokken verdedigingslinie van de Russen. Hans Nolting deed even te haastig bij een mooie kans en Nico van der Voet zag een zwiepende omhaal afstuiten op de machtige borst van Goeljajev. En juist in die periode kreeg Rusland na een overtreding van Nolting zijn derde voordeelstrafpunt. „Zjimoedski, Zjimoedski", schreeuwde Anatolij Bloementalj, die „ter ere van de on verwachte 01 achterstand zijn stop das een decimeter naar beneden had gerukt. Zjimoedski kwam. zag en overwon. Via de tot het uiterste gestrekte vingers van de voor Feike de Vries Het tweede doelpunt van de Russen in de gisteravond in De Vliet gespeetde wedstrijd tegen een versterkte IZC-combinatie. De Leidse doelman Nico van Sit. tert kan het harde schot niet keren 112) in het water gekomen Joop Schmidt, vloog de bal tegen de touwen (11). Maar Oranje despereerde niet. Het tempo werd omhoog geschroefd en zo kon het gebeuren dat het vierde spel deel verreweg het mooiste van de gehele wedstrijd was. Waterpolo van hoog gehalte, dat slechts een keer ontsierd werd door een fatale fout Hans Wouda. De Amsterdammer ver zuimde de in een hoek van het speel veld liggende Alexander Sjidlovski aan te vallen en de Rus liet zich niet twee keer noden. Hij lanceerde een lepe boogbal, die via de binnenkant van de paal het doel in dreef. En daar mee maakte hij aan alle Nederlandse illusies op een puntenverdeling einde: 12. (Van onze waterpolonnedewerkster LEIDEN Een -technisch en fcak- lisch (uiteraard) superieur Russisch waterpolo® even-taldait imet dezelfde spelers als in de offiiciele interland in Utrecht in het water kwam, heeft gisteravond in heit verwarmde wa ter van De Vliieit een duidelijke 59 overwiinnfmg behaald op een zeven tal bestaande uit een vyftal LZC'ers (Van Sitteilt, Parrel, Ran, Koedoder en Kuliper) en enige (oud) interna tionals (Van der Voet, Van Spinge- len, Wim en Harrie Vriend 1- Vooral in de eerste twee speeltijden waren de Russen aanzienlijk sterker (13 en 13). Daarna lieten zy het wat liggen en kon de Nederlandse combinatie nog een draaglijk resultaat behalen (12 en 2—1). In de door drs. J. P. van der Reyden gecoachte ploeg viel het spel van het IJ-duo Harrie en Wim Vriend op. Harro Ran en Wim van Spingelen vielen echter wat tegen. Het scoreverloop luidt: Harrie Vriend 10, Leonid Osipow 11. Alexander Dolgoesjin 12, Aleksej Barkalow 13. rust, Aleksej Barkalow 14 en 15, Wladimir Zimoedskij 16, Har rie Vriend 2—6, rust. Boris Popow 27, Nico van der Voet 37, Alex ander Sjidlowskij 38, rust, Wim Vriend 48, Harrie Vriend 58, Alexander Sjidlowskij 59. De voorwedstrijd tussen de Leidse tweedeklassers De Sleutelstad cn De Zijl eindigde in een gelijkspel: 11. Kees van der Molen en Wim van ZUI scoorden de doelpunten- Toos Beumer, Europees kampi oene op de honderd meter vrije slagheeft een goede indruk ge maakt in het had van de Santa Clara- zwemclub in Calif ornië, maar haar tijden blijven nog boven die van de vrijeslagspecialisten van deze opmerkelijke zwemclub. De 19-jarige Nederlandse zwem ster is in Santa Clara om zich te laten trainen door- de Amerikaanse kanvpióehénfabrikant Georaa Hai nes. Haines verklaarde, dat als zi Californië over een half jaar of een jaar verlaat, haar prestaties zeker beter zullen zijn. ,Jiet kan niet anders of je moet beter wor den ais je in hetzelfde bad traint als bijvoorbeeld ae 16-jarige Pokey Watson, die de 100 meter vrije- slag in 59.9 zwemt, tegen Toos Beu mer in 1.02.2. Haines is van mening, dat haar achterstand op de 100 meter niet groot is, maar dat ze op de 220 meter Veel beter kan. „We zullen proberen haar op de 200 meter wat vooruit te brengen. Ze moet zeven seconden sneller kunnen gemeten naar haar tijd op Beslissing valt in Voorschoten in slotfase plaatsje in de lentezon hadden gevon den. viel de beslissing in de 60 km lange Oranje-ronde, een clubontmoe ting tussen het Leidse Swift en De Spartaan uit Den Haag, overigens pas in de slotfase. Uitlooppogingen van de jeugdige Leiderdorper Leo Wassen- burg en de Leidse prof Nol Klooster man, die later gezelschap had gekre- (Van onze wielerimedewerker) I gen van Siem Brandt, zetten geen zo- den aan de dijk en waren zelfs niet VOORSCHOTEN Wim van der genoeg om de leidersprijs veilig te Berg heeft zaterdag opnieuw een steilen De slimme Leiderdorper Jan overwinning aan zijn erelijst toege- van Amsterdam stak die premie voegd. De lange Leidenaar, die enke- zak Ie weken geleden verrassend zijn lan ge afstand-titel prolongeerde en ook de clubontmoeting in Haarlem van Swift tegen Excelsior won, toonde in de Oranje-ronde van Voorschoten weer eens zijn goede vorm door vóórl de snelle Leo van Velzen en Nol Kloosterman op de bloemen beslag te leggen. Op het ongeveer 1000 meter lange I parcours in de nieuwe woonwijk Ade-1 geest, waar vele toeschouwer# DE SLAG Bij het ingaan van de laatste ron de viel dc slag: even vóór de streep demarreerde de uitgekookte Wim van der Berg, die tot op dat ogen blik rustig tussen de wielen was gebleven en zich niet met de vele premiespurts had bemoeid, uit het tot dertien renners gedunde peloton en die coupe leverde hem de zege op. weliswaar reed ae sterke Leidse professional Nol Kloosterman op het voorlaatste rechte stuk tegen de wind in het „gat" nog dicht, maar in de eindsprint liet Van der Berg zich toch door niemand meer verrassen. Leo van Velzen greep op' de laatste meters vóór Kloosterman en Van Amsterdam de tweede plaats. De jeugdige Zoeterwoudenaar Ge rard van Velzen, die vorige week bij verrassing het sprintkampi oenschap van Swift in de wacht sleepte, was de snelste nieuweling. Aan het wiel van Kloosterman ging hij in de gecombineerde wedstrijd als vierde over de streep en daar mee bleef hij zijn grote concurrent Bert van der Hulst (tiende) ruimschoots voor. UITSLAGEN Berg (Leiden), 2 L van Velzen (Zoeterwou- de). 3 A Kloosterman (Lelden). 4 J van Am sterdam (Leiderdorp). 5 L Wassenburg (Lei derdorp;. 6 S Brandt (Leiden). 7 A van der Valk (Voorschoten), 8 C Schijf! (Rijnsburg),i Ade), Twee ronden voor het einde was het peloionnetje in Voor schoten nog compact: v.l.n.r. Jan van Amsterdam, Gerard van Velzen, Bert van der Hulst, Siem Brandt, Ton van der Vlak, Cees Schijff, de latere winnaar Wim van der Berg, Leo Wassen- burg en Nol Kloosterman. (Foto N. van der Horst) 10 C E 9 P v link Nieuwelingen (60 km); 1 G van Velzen (Zoeterwoude), 2 B van der Hulst (Zoeter- woude), 3 L de Jong (Leiderdorp), 4 J Zwaan (Voorschoten), 5 J van der Sman (Den Haag). A-adspiranten (15 km): 1 A Meskers (War mond). 2 F Kalkman (Den Haag). 3 T Blok (Leiden), 4 A van Gfiensvcn (Den Haag). 5 G van der Sman (Den Haag). B-adspiranten (12 km): 1 L van Dam (Lel den). 2 F van der Berg (Leiden). 3 M Kalk man (Den Haag). 4 F van "t Hart (Leiden I. 5 M Toet (Den Haag}. Veteranen: 1 Th Brandt (Lelden2 F D.>- ke (Den Haae). 3 G Mierement (Leiden- L R Heemskerk (Oud de 100 meter. Onze meisjes die de 100 m in 1.02 doen, maken 2.14 of 2.15 op de 200 meter" zei Haines. Hij beschikt over vier of vijf meis jes die Toos de baas kunnen op de 100 meter en acht of negen die haar op de 200 meter kunnen ver slaan. Vier maanden na haar aan komst op 8 april mag ze voor de club uitkomen en Heines ziet de Sste augustus reeds met vreugde tegemoet. Toos Beumer woont bij Bill Trip- lett en zijn echtgenote. De elfjarige dochter Judith, van het gezin is ook één van de pupillen van Haines. Hij verwacht van haar veel op de schoolslag. De Nederlandse heeft nog weinig kans gehad om legen de kam pioenen van Santa Clara te zwem men. Een paar dagen na haar aan komst vertrokken de topzwemsters naar Cleveland en pas deze week zi:n ze teruoaekomen. Haines zelf heeft haar driemaal onder handen gehad. Amaleurrenners naar liet buitenland DEN HAAG De KNWU heeft voor enkele buitenlandse wielerwedstrijden de Nederlandse deelnemers aangewe- Het programma ziet er als volgt uit: 29 april t/m 1 mei: Circuit de la Far- the: Cor van Drost (Roosendaal). Henk Schoofs (Bladel). Michael Bertou (Den Haag). Wim Paul (Den Haag). Henk Leeuwen (Den Haag). Adri Wou ters Zundert. nei: Ronde van Buettgen: Adri Dui ker (Beverwijk). Nonno Bakker (Wie- ringerwerf). Theo Blom (Haarlem). Mu- linus van Groezen (Made). 10 t/m 25 mei: Vredcskocrs War- schau-Berlijn-Praag: Jan Serpent! (Wijk Zee). Jan Hcsse (Arnhem). Hans laar (Kalverdljk). Plet Tesselaar Sneren). Fred vanLachterop Lin) Fred Niemeijer (Heng#-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11