RUIM 2800 NEDERLANDERS Uw drang naar het roken kan definitief verdwijnen in 6 tot 22 dagen zelfs indien Justitie u ™«er da"30 i"en rookt. Binnenlandse zaken Buitenlandse zaken Verkeer en waterstaat Kabinet vice-premier Onderwijs en wetenschappen VRIJDAG 28 APRIL l| DESV HAAG Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana aanstaande zondag zijn weer tal van Nederlanders koninklijk onderscheiden. Omdat zij zich. op welk terrein dan ook, verdienstelijk hebben gemaakt voor hun naaste omgeving en de gemeenschap. Hun namen (het zijn er dit jaar ruim 2.800) zijn gepubliceerd in een buitengewone editie van de Neder landse staatscourant. andaag hebben namens de Koningin de b urgemeesters en vertegenwoordigers van de overheid de onderscheidingen uitgereikt en zo landgenoten geëerd, die een kroon zagen geplaatst op het werk, dat zij voor de ander deden. Vel de hoogste onderscheiding die dit jaar op Koninginnedag uerd ver leend: mr. H. W. Bloemers. commis saris der Koningin in Gelderland, is bevorderd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. commandeur in de orde van Oran-neerd); mr. E. Heringa, hoofdadministra- Je-Nassau: mr. H. W. Bloemers, Commis-1 teur A. 's-Gravenhage; A. Wolters, hoofd- Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. A. Blom, ondervoorzitter van de centrale raad van beroep te Utrecht; mr. C. J. de Bruyn Kops, kan tonrechter te Utrecht; mr. P. van Empel, president rechtbank te Middelburg; mr. B. W. van Houten, voorzitter van de stichting hulp aan oorlogspleegkinderen. Arnhem; mr. A. W. baron van Imhoff, officier van justitie. Vught; mr. M. Chr- de Jong, oud-voorzitter van de algemene kerkvoogdijraad van de Nederlandse her vormde kerk, vice-president van het ge rechtshof. te 's-Gravenhage, Wassenaar: Jhr. mr. M. W. C. de Jonge, deken de orde van advocaten in het arrondisse ment Zutphen prof. dr. J. Kloek, ge neesheer-directeur van de psychiatrische observatiekliniek te Utrecht; mejuffrouw mr. A. A L. Minkenhof. advocaat-gene raal bij de Hoge Raad te 's-Gravenhage: mr. J. H. P- E. Mijnssen, president ge rechtshof te Amsterdam, Heemstede; mr- F. A. J. Schade van Westrum, kanton rechter te Amsterdam Aerdenhout. Officier in de orde van Oranje-Nassau: H. Oltmans. oud-voorzitter van de raad voor de traktementen der Nederlandse hervormde kerk, Zaltbommel (bij bevor dering), ds. N- K. van den Akker, prae- ses van de provinciale kerkvergadering van Noord-Brabant en Limburg 's-Herto- genbosch; mr. H. P. J. M- Coebergh, oud-notaris te Amsterdam; G. J. M. van Dijk, oud-deken te Bergen op Zoom; drs- J. J. Eijckeler, rector van huize „Boldershof' te Druten; mr. F. W- D. C. A. van Hattum. advocaat en procureur te Amsterdam, Santpoort: Th- J. A. van Hout, directeur van de missiezusters te Asten, L. P. H. de Jong. dirigerend offi cier der rijkspolitie 2de klasse Hernen, mr. P. Mostert directeur-afdelingschef, hoofd van de hoofdafdeling rechterlijke organisatie van het ministerie, Monster; mr. H. E- Prinsen Geerligs, secretaris van de raad voor de kinderbescherming te Haarlem; ds- F. Slomp, emeritus-predi kant bij de gereformeerde kerken, Vaas- sen ds. P. van Strien, predikant bij de gereformeerde kerk te Delft; mr. J. Win kel. oud-notaris te Naarden. ridder in de orde van Oranje-Nassau: mevrouw A. E. Bosman-Cohen, mede werkster van het Nederlands ge nootschap tot reclassering. Amsterdam; P. J. M. Boogaards, sociaal hoofdambte naar bij de gevangenis. Arnhem; ds. A. W. Brink, emeritus-predikant van de Ne derlandse hervormde kerk. Zeist; K. Brouwer, inspecteur der rijksrecherche lste klasse, Baarn; H. J. C. van dei- Burg. pastoor te Vogelenzang; ds. C. B. Burger, emeritus-predikant van de Ne derlandse hervormde kerk, Leusbroek; C. L. Dey, referendaris ministerie, Rijswijk (Z.-H.); W, H. van den Dool, oud-lid van de generale synode van de Nederlandse hervormde kerk. Rotter dam; L. Evenhuis, directeur huis van bewaring te Assen; J. Feron, pastoor te Montfort <L.); ds. B. van Ginkel, predi kant van de hei-vormde gemeente te Utrecht; D. G. Hooijschuur, r.-k. geeste lijk verzorger bij het rijksasiel 'Veld zicht' te Avereest, Ommen; J. H. L. de Jong, pastoor te Leeuwarden; P. J. A. Jufférmans, emeritus-deken en pastoor, Kwmtsheul; ds. J. Karelse, praeses van de predikantenvergadering van de Bond van vrije evangelische gemeenten, Goes; W. A. Kelder, hoofdcommies A bij het ministerie, 's-Gravenhage; ds. A. C. van Nood. predikant bij de gereformeerde kerk te Velsen: B. J. J, M. Rademaker, directeur van de vereniging 'Jeugdzorg Don Bosco' te Tilburg: W. A. Smulders, deken van het dekenaat Culemborg; mej. dr. W. Timmermans, secretaresse van de Hervormde vrouwendienst, Utrecht; ds. I. de Wolff, predikant bij de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) te Enschede; J. J. Zaatman, referendaris bij het ministerie, 's-Gravenhage: Justitie en financiën NEW YORK Het „Anti-Tabacco Cen ter" deelt mede: 88.648 verstokte rokers (waaronder talrijke artsen) hebben het roken definitief opgegeven dank zij een nieuwe methode die geleidelijk de be hoefte aan nicotine en bijgevolg de drang naar het roken doet verdwijnen. Voor 92,8% van de gevallen worden dezie resultaten bereikt in 6 tot 22 dagen. De rokers die belang stellen in deze nieuwe methode kunnen zich rechtstreeks wenden tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum (Afd. 265/S), Brugstraat 44, Postbus 123, Roosendaal. Het volstaat een envelop met naam en adres aan dit or ganisme te zenden. Het is volledig gratis. Financiën en Landbouw Benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: drs. R. Manschot, directeur Coöp Centrale Raif- feisen-Bank, Utrecht. det Koningin in de provincie Gel- commissaris van gemeentepolitie, Rotter- derland, te Arnhem (bij bevordering);dam; ir. W. H. van Marle, directeur van j xt !het provinciaal waterleidingbedrijf j i No°rd-Holland, Bloemendaal; A. Smies, l iiT I directeur van het girokantoor, Amster dam (gepensioneerd); mr. H. W'ester- Amsterdam; ir. P. Kluyver, direc- f i-v-H •'an de provinciale planologische .-. Zutphen; 1. Baart, oud-lid van da dienst van Utrecht. Maartensdijk: A. P. Tw<*de Kamar. Zaandam: mej nr. J. J. G. van Koningsbruggen. wethouder van T. ten Broecke Hoekstra, oud-lid vin de utrecht; mr. G. F. W. Hartung, hootdad- Tweede Kamer, s-GravPnh=o°---T_ l - - Dongen, oud-lid ridder in de orde Leeuw: J. B. Broeksz, lid i Kamer, Hilversum; prof. dr Hulst, lid van de Eerste Kamer, Amster- L dam; S. de Jong, lid van de Eerste Ka- tëür"" T jUtrecht; nu, x*. x-, uattuug,- xiuuj h-Gravenhage; J M. A ministrateur A, Leeuwarden; F. M. de Tweede Panthaleon baton van Eek, burge- Kamer, Aardenburg; dr. Heivoort, oud-lid van de Tweede Kamer, Boxtel; mej. mr. A. P. Schilthuis, oud-lid van de Tweede Kamer, 's-Gra venhage; dr. B. van den Tempel, oud-lid van de Tweede Kamer, 's-Gravenhage; prof. mr. Th. A. Versteeg, oud-lid van de Tweede Kamer, Amsterdam; J. Zwa- nikken, oud-lid van de Tweede Kamer, Hilversum; mr. A. D Kuiper, direc- J teur-generaal voor overheidspersoneels-1 der Palen, oud-wethouder beleid, 's-Gravenhage; drs. P. J. C. Le- p. j. Valkenburg. Dinteloord; v.ow H. Breekpot, burgemeester van Valken- burg-Houthem; J. H. Boshouwers, oud-wethouder van Hoensbroek; meester van de Noordoostpolder; ridder in de orde van Oranje-Nassau: mr. C. J. Morks, hoofdcommies, 's-Gra venhage; J. J. de Wolff, hoofdambtenaar 4de klasse, 's-Gravenhage: F. A. M. Aarts, referendaris bij de Stichting admi nistratie Indonesische pensioenen. Voor burg; M. F. Broos, wethouder van Oss; der Meijden, Boxtel; M. van Waalre; bens, lid van Gedeputeerde Staten Limburg. Buchten: prof. dr. J. P. Praag, lid van Gedeputeerde Staten Zuid-Holland, Voorburg; officier in de orde van Oranje-Nassau: P. Godwaldt, burgemeester van Roosendaal; B. A. Hesselink, oud-lid van de raad van Middelburg (beiden bij be vordering); J. Boom, secretaris der alge mene rekenkamer, 's-Gravenhage; dr. F. J. E. Hogewind, directeur van de Rijks psychologische dienst, 's-Gravenhage; W. J. Mühring, directeur van de Rijkscentra le voor mechanische administratie, 's-Gravenhage: drs. H. B. F. Snelting, hoofd van de vleeskeuringskring, Eindho ven; L. A. Brouwers, oud-commissaris van gemeentepolitie, 's-Hertogenbosch: drs. T. J. M. Gijsen, burgemeester var Kerkrade; J. B. Vlam, burgemeester var Winterswijk; C. J. van der Hoeven, bur gemeester van Ridderkerk; ir. J. A. Fijn van Draat, directeur van het gemeente lijk energiebedrijf, Dordrecht (gepensio- Van links naar rechts: ds. F. Slomp (in de oorlog de verzetsman Frits de Zwer ver), ds. /V. K. van den Akker, praeses van de Brabantse kerkvergadering der Ned. Hervormde kerk en ds. P. van Strien te Delft, praeses van de laatstgehouden gene rale synode der Geref. kerken, allen benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Buenos Aires. H- S. A. Hartog. voorzitter Unilever te Londen, L. L. C. J. J. M. Herckenrath, voormalig president-direc- teur-generaal Société de Construction, J A, de Ranitz, directeur-gene- Offlcier in de Orde van Oranje Nas sau: J. E. Schaap, laatstelijk ambassade raad in Djakarta, prof. dr. J. Verkuyl, secretaris Zendingsraad en VU-hoogle- raar (beiden bij bevordering), mr. A. N. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, assistent-secretaris-generaal administra tieve zaken (Dij het ministerie, A. E. A- kerlund, vice-consul Finland, H. G. M-. Bensdorp, directeur Bensdorp te Wenen Heilige Stoel, A. Arnold, hoofdcommies bij het ministerie, J. E. Bache. vi ce-consul te Noorwegen, mevrouw S. Berkhout- de Vita, president van de So- ciedade Holandesa te Sao Paula, W. L- Binnendijk, consul te Straatsburg, J. D. G. Blankenstein. directeur Zuid-Afrika van Zanen contractors te Johannesburg, J. H- Broers, hoofd bureau paspoortaan gelegenheden. G. J- A. Chabot, chef'afde ling beveiliging, pater E. R. Davids, mis sionaris in Auckland, E. Deckers, bestuurslid kamer van koophandel te Milaan, mr. Ch. L. Doorman, hoofdbu reau handelsverkeer van het ministerie, A. R. van Dorp, erelid vereniging Neer- landia te Londen, pater J. van den Dun- gen, missionaris in Amazonas, H. van Duijkeren. attaché te Londen, J. L. Hanns vice-consul te Blyth, J. J. L. Hu- Knippenberg. oud-wethouder van Helden; A. E. van Arkel, burgemeester van Vorden; mr. G. A. F. baron van Lynden, burgemeester van Valburg; P. J. Donker, oud-wethouder van Zaltbom mel; R. P. Groeneveld, oud-lid van de raad van Barneveld, Garderen; A. J. Hei- nen, oud-lid van de raad van Aalten; H. T. A. Hogenkamp, oud-wethouder van Doesburg; mej. zr, S. Hoiting, staffunctio naris van de gemeentelijke sociale dienst, Arnhem; H. J. Klaassen, oud-wet houder van Renkum: F. Klomp. Brum- men; M. Molenaar, oud-lid van de raad van Gendringen; C. F. W. Rietveld, di recteur van gemeentewerken, Harder wijk; J. te Roete, oud-lid van de raad van Aalten; A. Roseboom, wethouder van Ede; D. Ruitenbeek, lid van de raad van Nijkerk; J. T. H. Schoemakers, Zeve naar; G. B Pellikaan. oud-burgemeester van Vianen en Lexmond; B. A. Bons, Sliedrecht; J. Breevaart, lid van de raad van Dordrecht; L. van Gelder, directeur van de gemeentelijke N.V. tot exploita tie der haveninrichtingen van Dordrecht (gepensioneerd); J. Hailing, lid van de raad van Krimpen aan den IJssel; J. ten Heuvelhof, voorzitter van de Neder landse Christelijke Bond van Overheids personeel, Leidschendam; J. van 't Hoff, oud-lid van de raad en -wethouder van Zoetermeer; mr. M. J. M. van Kinderen, wethouder van Schiedam; D. M. Ver- kerke, commissaris van gemeentepolitie, Rijswijk (Z.-H.); F. Verstegen, oud-ge meenteontvanger, Bergen (Z.-H,); L. van Wingerden, Délft; W. C. van Zwieten, chef van de afdeling bevolking, Leiden; i de Boer, burgemeester van Assen delft; C. Mol, burgemeester van Wijde- Schellinkhout, Wijdenes: W. E. Böck, inspecteur van gemeentepoli- tie-korpschef. Laren (N.-H.): M. J. Hil wethouder van Zaandam; jonkvrouwe C E. de Jong van Beek en Donk, eerste analiste B bij GGD te Amsterdam: W. Ronner, chef voorbereiding bij de afde ling bouwwerken, Amsterdam (gepensio neerd); ir. W. Zuurmond, directeur van gemeentewerken. Zaandam; A. A. van Eeten, burgemeester van 's-Heer-Arends- kerke: A. S. Wisse, oud-wethouder van Waarde; J. Dijkstra, burgemeester van Franeker; H. W. Bom, oud-wethouder van Menaldumadeel; A. van Faassen, oud-wethouder van Hardenberg; F. W. Haselhoff, wethouder van Den Ham; F. J. L. Berkenvelder, administrateur A ter provinciale griffie van Groningen; mr, E. W. de Fielliettaz Go*" art, burge meester van Odoorn; D. Berger, wet houder van Assen; F. Furda, wethouder van Meppel; Binnenlandse zaken en Sociale zaken ridder in de orde van Oranje-Nassau: j J. W. Wehrmeijer, directeur van de Van der Woudenstichting, Delft. V olkshuisvesting en ruimtelijke ordening Benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: ir. G. C. Lange, te Wassenaar, stedebouwkundige en plano- NA.; ir. H. Broersma, Leidschendam, hoofdingenieur-directeur Centrale Direc tie van de Volkshuisvesting en de Bouw nijverheid: G. Kalemink, 's-Gravenhage, gewezen directeur en commissaris N.V. 'Padox' en de N.V. 'Panagro', te War mond; mr. J. W. Scheffer, Rijswijk (Z.-H.), hoofdadministrateur bij het Mi nisterie; ir. A. G. F. Smit, te 's-Graven hage, president-commissaris Hollandsche Beton Maatschappij, 's-Gravenhage; ir. A. Vos, te Assen, hoofdingenieur-di recteur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Drenthe; ir. A. P. van Wijnen, Dordrecht, lid van de raad van bestuur van de N.V. Aannemersbe drijf v/h P. A. van Wijnen. tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: C. Borst, te Rosmalen, technisch hoofdambtenaar bijzondere diensten bij de Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Noord-Brabant; J. N. van der Heijden, te Arnhem, referen daris Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Gelderland; F. Klein, Haren <Gr.), architect B.N.A.; R. Kooi, Groningen, districtsbouwkundige A bij de Rijksgebouwendienst; H, J. A. J. van der Kooij, 's-Gravenhage, hoofd commies A Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid; P. C. Oosthoek, 's-Gravenhage, directeur Maatschappij Stadhouderslaan tot exploi tatie van onroerende goederen, 's-Gra- venhage; G. J. M. Simons, 's-Gravenha ge, architect B.N.A., directeur van de N.V. De Stedelijke Bouwmaatschappij, 's-Gravenhage; ir. W. van der Vegt, 's-Gravenhage, ingenieur lste klasse bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid; H. L. van Zelm, de feilt, raadgevend in genieur, directeur Adviesbureau van Zelm, Utrecht. Soc. zaken-CRM tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: B. H. Cuijten. Maastricht, voorzitter van de Raad van Arbeid. CRM-V olkshuisvesting Benoemd: tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: J. Matser, Hilversum. Defensie en Onderwijs Benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: kapitein ter zee van speciale diensten prof. jhr, ir. J. L. W. C von Weiier, tevens buitengewóón hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft, te 's-Gravenhage. Economische zaken en Sociale zaken Benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. C. J Andriessen, di recteur van Wilton-Fijenoord-Bronswerk N.V-, te Amersfoort. Van links naar rechts Senator en onderwijsman prof. dr. J. IF. van Hulst Ned. Leeuw), schaker en rijksambtenaar W. J. Mühring (officier Oranje-i\ en planoloog ir. G. C. Lange ridder Ned. Leeuw). tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: ir. J. A. Beckering Vine- kers, Maastricht, hoofdingenieur-direc teur Rijkswaterstaat; ir. Ph. Schuurman, Rijkswaterstaat: Th. A. W. Ruys, Wasse naar, lid Fa. Wm. Ruys Zonen, Rotter dam; dr. G. van der Wal, Amstelveen, president-directeur Koninklijke Lucht vaart Maatschappij; ir. A. D. J. Uurba- nus. 's-Gravenhage. hoofddirecteur PTT; ir. M. J. M. van Gastel, 's-Gravenhage, hoofdingenieur-directeur der PTT/direc teur telefoondienst district 's-Gravenha ge; ir. C. Broekmeijer, Utrecht, hoofdin genieur-directeur der PTT/directeur tele foondistrict Utrecht tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: ir. M. H. Kuiper, te Bloemendaal, hoofdingenieur-adjunct-directeur Provin ciale Waterstaat Noordholland; J. Bos, Sliedrecht, directeur Baggermaatschappij Bos en Kalis; ir. G. J. W. Boomstra, Wassenaar, directeur Hollandsch Aanne mersbedrijf Zanen en Verstoep, 's-Gra venhage; mr. H. A. de Mol van Otterloo, 's-Gravenhage, directeur van het verkeer; L. H. Katgert, Bilthoven, chef afdeling Bedrijfsadministratie Ned. Spoorwegen; mr. C. A. O. Naudin ten Cate, Utrecht, chef afdeling goederendienst Ned. Spoor wegen: H. P. J. Hennus, Hilversum, di recteur Van Gend en Loos; mr. A. C. A. J. Greebe, Voorburg, algemeen secretaris Alg. Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie; C. J. Damen, 's-Gravenhage, hoofd afdeling Sociale- en Veiligheidsza ken Directoraat-Generaal van Scheep vaart; A. de Jong, Dordrecht, commodo re Holland-Am'erika Lijn; R. J. Vogels, 's-Gravenhage, onderdirecteur, hoofd Bu reau Public Relations Kon. Luchtvaart Maatschappij; J. C. Kremer, Voorburg, inspecteur in algemene dienst der PTT/directeur postdistrict Rotterdam; J. Folkers, Zwolle, inspecteur in algemene dienst der PTT/directeur postdistrict Zwoue; H. C. Polderman, 's-Gravenhage, inspecteur in algemene dienst PTT; J. T. Talens, Groningen, inspecteur in algeme ne dienst PTT/directeur postdistrict Gro ningen: S. J. Geerlings ing„ Arnhem, inspecteur PTT. tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: A. Schermer. Schoorl, waterstaat kundig hoofdambtenaar lste klasse Rijkswaterstaat; D. Zwart. Huizen (N.-H.), referendaris bij het Ministerie; J. Stolk sr.. te IJmuiden, directeur Fa. J. Stolk en N.V. Aannemingsmaatschappij 'De Branding'; E. P. Spierings, Zwolle, referendaris Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders; D. N. Tap, Eist, dijkgraaf polderdistrict 'Over-Betuwe'; J. C. Nap, Groningen hoofdwaterbouwkundige Pro vinciale Waterstaat van Groningen; mr. J. M. Harmsen, 's-Gravenhage, hoofd ju ridische afdeling A.N.W.B.: M. Alfenaar, te Vught. oud-technisch-hoofdambtenaar Cohen Stuart, consul-generaal Paulo, mgr. Cuijpers, apostolisch prefect te Columbia. G. E. Erikson, vice-consul te Finland, ir. P- L. Fauel, voorzitter groep Zuid-Afrika van Instituut van in genieurs, te Johannesburg, O.L- Gabriels- son, vice-consul te Zweden. H. Gazan. directeur Philips Ecuador, P. T. A. van Gelder, manager Algemene Bank Neder land te Singapore, dr. G. J- van der Heijden, voormalig directeur instituut Small Scale industries management te Delft, drs. G. N. Ch. Janssen Andeweg, hoofd bureau Midden-Oosten van het mi nisterie, E. E. S- de Jongh, ambassade ridder in de orde van de Nederlandse raad te Beiroet, mr. A Kruyt, sous-chef Leeuw: J. Hartong, Rotterdam; mr. H. j der directie Raad van Europa, dr. M. J. van Manen. Wassenaar; Meijer, Consul te Hong Kong, R. F. de officier in de orde van Oranje-Nassau: j Roos, laatstelijk ambassaderaad voor drs. A. de Boer. Leeuwarden, prof. dr. perszaken te Londen, dr. Ch. V. Stutter- L. J. Smid, Leeuwarden; heim. consul te New York. J. Tjaardstra, i handelssecretaris te Londen, mr. A. van ridder in de orde van Oranje-Nassau:der Walle. Administrateur bij het mi- J. B F. Gottschalk, Amsterdam; nisterie drs. A U. W. van Werven. consul-generaal te Johannesburg. A. M. van den Bogaert, directeur ber, directeur scheepvaartkantoor informatiebureau New York. mr. W.V-jRuys te Rotterdam, wonende te Marseil le. pater L- J Jacobs, kapelaan te Kum- bo, J. de Jager, voorzitter Cobperativa Castrolanda te Brazilië, M. de Luca, consul te Palermo, O. P. Moe, vi ce-consul te Noorwegen, G. de Pleisant, consul te Florence. K. W. Poldervaart, hoofdcommies bij het ministerie, S. Pri- mikiris. consul te Griekenland, T. N. Ra- mans. hoofd administratieve dienst bij consulaat te Bombay, A. E. van Schijn- del, directeur Industriespedltion te Mönchengladbach. J. P. Sjödahl, vi ce-consul te Zweden, mej- mr. A- Sten- fert Kroese, assistent ambassade te Lon den, S. N. Stephanou. consul te Cyprus, A. Uriel, consul te Haifa, J. Veltsos, han delsassistent te Athene. P. Verhoeven, kanselier eerste klas, te Peking, J. G. van Waveren, firmant accountants kan toor in Frankrijk, mej. H. L- van Wely, ambtenaar Vredespaleis te Den Haag, W. Weijsenfeld. voorzitter Nederlandse vere niging te Buenos Aires, E. A. Winters, redacteur De Gazet van Antwerpen, N. van Zelm, vice-consul te Seoel. Nederlandse Antillen Officier in de Orde van Oranje Nas sau: J J Beaujon, gezaghebber van de Bovenwindse eilanden en A. Boomgaart. administrateur. Ridder in de Orde van Oranje Nassau: W. M. Derksen te Priorin, AA. Emeren- ciana. hoofd eilandelijke dienst, J. Fruch- ter, koopman, P A. van der Heuvel, hoofd mulo-school. H. E. Hoyer, direc teur van drie omroepstations, J. H- Kromhout referendaris, A F. M. van der Vaart, voorzitter reclassering en H. S. Weber, bestuurslid Curagaose voet balbond. Van links naar rechts drie nieuwe ridders in de orde i Tweedk Kamerleden l. Baart, mejuffrouw mr. J. J. T. M. A. M. van Heivoort. Rijkswaterstaat; R. Tonsbeek, 's hage, referendaris bij het Ministerie d D. Klinkert, te Zeist, directeur Ne,j€ landse Buurtvervoer Maatschappij, Zeist; A. de Muijnck, Borssele, direc Auto Maatschappij Zeeland; J. Schut, Rotterdam, transportondernei L. F .F. Aarens, Dordrecht, agent sch lit vaartondernemingen en oud-direc e, van L. F. F. Aarens Sleepdienst, lej drecht; L. J. Leijten. Maastricht, t er nisch stafmedewerker exploitatiedis a Ned. Spoorwegen; H. Evertsen Utrecht, technisch stafmedeweijl prijsvorming Ned. Spoorwegen; C. N Broerse, te Utrecht, chef sector goede jn treindienst Ned. Spoorwegen; P. J. A;e Rölkens, Bilthoven, directeur N.V .Bi tencentrale; B. Gruis, Groningen, stalij dewerker exploitatiedistrict Ned. Sp z wegen; J. J. A. Kooien, Utrecht. in] sector wagenverdeling Ned. Spoorwe r S. H. van der Want, Utrecht. L constructiebureau Ned. Spoorwegen Hoogland, Utrecht, stafmedewerker aje ling Reizigerstarieven Ned. Spoorwe - A. L. J. Bruinooge, Apeldoorn, pla: lijk directeur Van Gend en Loos; J t van Hilten, Rotterdam, chef-hofmee Holland-Amerika Lijn; C. W. Eijk, Haarlem, gezagvoerder KNSM; H. J. Korver, Amsterdam, ge voerder KNSM; C. G. de Jager, Hu (N.-H.), eerste officier-vlieger KLM Pley, te Amstelveen, hoofd bedrijf; reau Vliegdienst bij de KLM; frouw mr. J. H. U. van Drooge, Am; dam, directiesecretaresse bij de KLM J. Stienstra, 's-Gravenhage, techn n'i. hoofdambtenaar voor bijzon<j0] diensten Rijksluchtvaartdienst; A. J. baart, Castricum, oud-bureauchef bij dere diensten PTT; H. W. Voorbr Ij Oosterbeek, oud-directeur van het P Telegraaf- en Telefoonkantoor; G. J. ben, Almelo, oud-bureauchef PTT: W. Delsasso, Hilversum, bureauchef zondere diensten der PTT; A. J. ifö man, 's-Gravenhage, referendaris P ;rt P. J. J. Houx, Bilthoven, directeur P<ia; Telegraaf- en Telefoonkantoor; H. Menke, Haarlem, oud-bureauchef bij: k.( dere diensten PTT. Jeugd: openhei over sexualiteit (Van onze onderwijsredactic) W. UTRECHT Driekwart vai geveer 500 Amsterdamse scholierenLJ0 studenten die door de NVSH wer|iai ondervraagd in verband met i nenkort te houden teach-in over jonpij ren en sexualiteit zouden het fijn den als op school gewoon over sexi teit zou worden gesproken. Een gelijk percentage was van if^; ning dat het geven van de pil ongehuwde meisjes zowel voor geestelijke als de lichamelijke gezo rie heid grote risico's inhoudt. 73 procent vindt dat de sexuele voeding in ons land tegenwoordig3i goed is dat de jeugd op dit punt g°.ei angst en gebrek aan kennis rriL,® heeft. 1Kic Eenzelfde groep gelooft dat men geslachtsverkeer beter kan wachn; men alle consequenties kan De NVSH meent dat uit deze ge vens blijkt dat het gesprek en lichting over sexualiteit nog veel IJ ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. F B. J. Kuiper, hoogle raar te Leiden, prof. dr. H. Th. Fischer, hoogleraar te Utrecht, prof. mr. E. H. 's Jacob, rector-magnificus van de rijks universiteit te Groningen, prof. J. B. A- ninga, oud-hoogleraar aan de TH te Eindhoven, prof. dr. G. Berkhoff, rec tor-magnificus van de technische ho geschool Twente te Enschede, prof dr. A. Heijting, hoogleraar aan de GU te Amsterdam, Castricum, prof. dr. N. H. Ridderbos, hoogleraar, aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, mevrouw prof- dr. Ch. A. E. M- Mohrmann. hoogleraar te Nijmegen, ir. C. J. Tuijn. plv. voorzit ter van het college van curatoren van de TH te Delft, Amsterdam, drs. J. H. Bannier, directeur van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschap- pelijk Onderzoek te 's-Gravenhage. Was- officier in de orde van Oranje-Nassau: M. E. 't Hart. dire-cteur van het bureau der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen te Amsterdam (bij bevordering), C. Boshuizen, administra teur bij het ministerie, s'-Gravenhage, sau: H. R. Ferrier. hoofdambtenaar open bare werken, O. W. van Genderen, H- A. F. Heidweiller. W. Lim A. Po. A. C. Morgenstond. C. D. Ooft, J. G. Sof, E. L. A. Wijntuin, allen Statenlid, en S. van Praag, medisch adviseur van het gouver nement. Ridder in de Orde van Oranje Nassau: C. J. M. CoppeLmans, priester, L. H. Du- vant, inspecteur onderwijs. E R. van Eyck, griffier, R. E. Guicherit, hoofd inspecteur politie, Ch- J. A Gullit, inspec teur van scholen van de Evangelische Broedergemeente. A- E. Hermelijn, le raar. E. St. Jong Baw, gouvernementsge neesheer, J. H. Mastenbroek, administra teur, H W. Mohamed Radja, voorzitter kamer van koophandel. D. A. Samson, lid rekenkamer, O G. Sanches, admi nistrator, J. M. R. Tjin A. Sie, hoofd van een school. Twee ridders in de orde van de Ned. Leeuw: links de VU-hoogleraar en oud-Kat lid prof. dr. T. A. Versteeg, rechts mgr. dr. J. G. M. Willebrandls, bekend van Vaticaans Concilie. drs- P. H- van dei Eist jr., hoofdadmi nistrateur bij het ministerie, 's-Gravenha- ge: drs. J. W. C. Aarts, inspecteur van het lager onderwijs, Tilburg; drs. J. G. L. Ackermans, coördinerend inspecteur van het uitgebreid lager onderwijs, Nij megen; H. J. Carpaij, inspecteur van het kweekschoolonderwijs, Eindhoven; M. A. Ch. Lindeman, inspecteur van het lager onderwijs, Amersfoort, mr. J. H. M. Wa terreus. inspecteur van het lager onder wijs, Almelo; H. van Hoogdalem, direc teur van een bijzondere kweekschool te Groningen; M. de Weger, directeur van de rijkskweekschool te Winschoten; H. Knuvers (broeder Fulgentius), voorzitter van de „Stichting Centraal School bestuur St. Louis" te Oudenbosch; drs. C. van der Zwet, directeur van het Christelijk Pedagogisch Centrum. Voor burg; mr. J, L. Meertens, hoofdadmi nistrateur bij het ministerie, 's-Gravenha ge; mej. dr. M. W. Alkemade (zuster Mechthildis), rectrix van het r-k. ly ceum voor meisjes te Rotterdam: dr. F. H. de Bruijne, rector van het christelijk lyceum te Utrecht; mejuffrouw dr. M. D. J. Th. Snijders (zuster Cherubine), rec trix van het r.-k. lyceum voor meisjes „Fons Vitae" te Amsterdam; dr. D. van der Veen, oud-rector van het openbaar lyceum te Wageningen; dr. N. Veis Heijn. rector van het christelijk gymnasi- I um „Sorghvliet" te 's-Gravenhage; mejuf frouw drs A. K- Vos, directrice van de gemeentelijke hogereburgerschool voor meisjes te Groningen; M. J. Beekman, coördinerend inspecteur van het nijver heidsonderwijs, 's-Gravenhage; mr. H. J. E. Vermeulen, voorzitter van de Vereni ging ter bevordering van het zeevaar,ton- derwijs. Utrecht; dr. E. B. J. Postma, rector van het Nederlands Opleidings Instituut voor het buitenland te Breuke- len; dr. H. F. Jongen, lector aan de GU te Amsterdam; ridder in de orde van Oranje-Nassau: M. G- Stoevenbeld, referendaris bij het ministerie. 's-Gravenhage; H. W- G. Bau er, hoofdcommies A bij het ministerie, 's-Gravenhage; J. Battenberg, inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, Doetin- chem; L. L. J. Heugen, insporieur voor de lichamelijke opvoeding, Hilversum: C. J. Rol, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs te Rotterdam; H. L. Baars, hoofd van een bijzondere lagere school te Rotterdam; A. Bergsma, oud-directeur van de christelijke opleidingsschool kleuterleidsters te Leeuwarden; J. Th. Bogie, hoofd van een bijzondere lagere school te Tungelroij (gemeente Weert); J. Brands, hoofd van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te Ber- gum; J. Combrink, oud-hoofd van eer openbare lagere school te Amsterdam; F J- Don, oud-hoofd van een openbare la gere school te Rijswijk (Z.-H.); H. van Eunen, hoofd van een bijzondere lagere school te Kampen; mejuffrouw M. E. A. Feskens (zuster Albina), directrice van de opleidingsschool van de Stichting tot opleiding van r.-k. kleuterleidsters te Amsterdam; mej. J. M. J Filott, hoofd van een bijzondere lagere school te Brunssum; mej. A. A. Groot (zuster Crescentio), hoofd van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs te Bussum; M. Hemmer, hoofd van eer openbare school voor uitgebreid lager on derwijs te Hilversum; mej- B. Kamer ling, hoofd van een school voor buitenge woon lager onderwijs te Rotterdam; A. Konings, hoofd van een bijzondere lage re school te Geldrop; R L. F. Lockefeer (broeder Raymundus), hoofd van een bij zondere lagere school te Amsterdam; mej. W. J. Munster (zuster Cleta), oud-höofd van een bijzondere lagere meisjesschool te Heerlen; T. Murris, hoofd van de openbare lagere school te Opwierde (Appingedam); R. A. Ch. Roth- fusz, lid van het hoofdbestuur van de Vereniging tot behartiging van de belan gen der christelijke scholen voor m-u.l.o., Amsterdam; B. van der Steeg, hoofd van een school voor buitengewoon lager onderwijs te Heemstede; J. J. de Vast. oud-hoofd van een school voor bij zonder uitgebreid onderwijs te Terneu- zen: J. A. J- Weetink (broeder Asterius), hoofd van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs te Schiedam, Rotterdam; C. J. Alders, leraar aan het Triniteitslyceum te Haarlem; W. J. M. Boonekamp, leraar aan het St. Bernardi- nuscollege te Heerlen; drs. G. Th. M. Janssen, onderdirecteur van de afdeling hogereburgerschool van het Bisschoppe lijk College te Roermond; drs. N. J. Me- demiblik, oud-leraar aan het Maerlant-ly- ceum te "s-Gravenhage; dr. J. G. van de Putte, conrector van het christelijk ly ceum te Harderwijk: dr. A. Scheijgrond, leraar aan de rijkshogereburgerschool te Gouda; L. P. A. Verheijen, oud-onderdi recteur van de gemeentelijke hogerebur gerschool „Beeklaan" te 's-Gravenhage; dr. J. Verseveldt, conrector ohristelijk lyceum te Zwolle: R. V wers. leraar aan het Lorentzlyceum Haarlem; dr. W. J. A. Visser, leraar de r.-k. middelbare school voor me. „Cor Mariae Immaculatum" te 's-Grav hage; dr. H- J- van de Vliet, onderdir teur van de gemeentelijke hogereb gerschool te Hilversum, Amsterda P. G. J. Vredenduin, conrector v—. Stedelijk Gymnasium te Arnhem. Oost beek; drs. F. W. van der Wilt, oud-t rector van het gemeentelijk Thorbet lyceum te Utrecht; ir. W. F. Engels, recteur van de uitgebreid technisc school van het Koninklijk Genootsci „Mathesis Scientiarum Genetrix" te I den; A. M. van Ginkel, directeur van lagere technische school te Surhuist veen; A. Glansdorp, oud-hoofddoc aan de academie van beeldende kuns te Rotterdam; ir. W- van der Schr oud-leraar aan de hogere technisi school „Dongestraat" te Amsterdam: van der Velde, directeur van de chris lijke technische school te Harderwi mej. G. Algra, directrice van de Ensc dese huishoudschool; mej. M. P. Berg, directrice van de Groningsi kook- en huishoudschool te Groning mej. F. M. Blümel vulgo Libal, oud-dir trice van de r.-k. huishoudschool te T winselen; mej. E. Ch. M. Coe'oei (zuster Bernadette), oud-directrice r-h- huishoud- en industriesch „St. Agnes" te Roermond, Groesbe (Gld.); mej. G. van Driesum. oud-dir trice van de nijverheidsschool vo meisjes „Johanna Marcus-Nijlandscho te Apeldoorn: mevrouw S. R H< wmg-van Sloterdijck, oud-voorzi van de Vereniging vak- huishoudschool „Prinses Irene" Amsterdam: W. de Jong, directeur een huishoud- en industrieschool meisjes te Meppel; mevrouw H. M Knaapen-Boezeman, directrice van r.-k. school voor gezinsverzorgsters Helmond: mej. B. Olij, directrice christelijke nijverheidsschool meisjes te Arnhem; mej. P. J. Rijke oud-directrice van de christelijke lan bouwhuishoudsohool te Sprang-Capell drs. M. J. Simmer, leraar aan eer huishoudschool te 's-Gravenhage; W. F. Sturing, directrice van de nijve heidsschool voor meisjes te Wageninge

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6