eekagenda Negentien Leidenaars werden onderscheiden a Commissaris Dreeuws nam gistermiddag afscheid SPRONK 11 19 UWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 APRIL 19tW Vrf.'lag (28 april) loorzaal, 8 uur: show „Wie verre n J doet kan veel verhalen zingen". J Fe Avanti en Jong en Jolig. Lakenhal, 8 uur: opening ten- filing Kunst van Vrienden er .d prof. drs. J. N. van Wessem. achter Hoflaan 74: ruilbeurs rerzamelaars. 8 uur: K. en O.-toneel, met ..Man is Man". ovienl3urg 10: jeugdontmoetingscen- het a Rehoboth, tienersoc. 't Venster, The Colls. fze bi-gebouw Middelstegracht 91, 2 tot 7 tot 9.30 uur: bevolküngsonder- ;uberculose. bben 1: \G Diligentia, 8.15 uur: euwe Komedie met „Mama, kijk handen'" ^.JeVENWGEN Kurzaal, 8 uur: danstest. Zaterdag (29 april) sfmwburg, 8 uur: toneelopvoering ,J.-gebouw, Levendaal 101: jonge I den Moriaen, The Silencers. enburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, oranjebal voor beide so- jdschema corso (29 april) 1 vertrek bij Warmonderdam ïheim, 10 36 u Hoofdstraat Sassen- 10.45 u Hoofdstraat Oude Pos'- Sassenheim, 11.02 u Hoofdstraat ing prov. weg 3 Sassenheim. 11.06 reweg Derde Poellaan Lisse u Hereweg Tweede Poellaan 11.49 u Hereweg 't Vierkant 12.03 u Hereweg Lisserbrug 12.16 u Leidsesitraat Elsbroek- Hillegom 12.37 u Hoofdstraat den Endelaan Hillegom 12.52 a iteinstraat Treslong Hillegom. x Haarlemmerstraat Winterrust- Hillegom, 13 23 u Rijksstraatweg :broekerdreei Bennebroek 1327 u draaiweg nabij Willinklaan Ben- ek. Pauze Drie uur: vertrek bü iklaan Bennebroek Zondag (30 april) lenburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, open huis voor ieder- LEIDEN Vanmorgen werd in de Burgerzaal van het stadhuis aan een anital Leidenaars een koninklijke onderscheiding uitgereikt. Zij waren Uitgenodigd naar het stadhuis ite komen. Hiermee week de burgemeester f van de gewoonte de onderscheidingen afzoniderlijk uit te reiken. f HAAG Diligentia, 1 uur: Are- et „De kleine en de grote koning": De Nieuwe Komedie met „Het ge lied van het rieste café". ANDAG «1 MEI) KONINGI- AG Reveille drumbands: u.: aubade Stadhuisplein: li.: kinderfeest bioscopen en Int.-clubhuis: kinderfeesten buitenwij- lot 10 u.: carillonmuziek Lode- vijkskerk: 10.30 en 11.30 u.: poppenkast Den Burcht: j.: kinderspelen Zoeterw.sin- lel-terrein; tot 1130 u gymnastiekd.e- nonstr Stadhuisplein: 50 tot 12.30 u.: carillon-muziek tadhuis; ontvangst Burgerzaal; tot 2.30 u start wandeltochten )en Burcht; •oetbal L.F.C.-terrein; u.: judo en jiu-jitsu Stad- luisplein: concert v.d. Werfpark; rondgang Niéuw-Leven en ,K. Harmonie: u.: wandelaarsdefilé stad- K. i O.-feestconcert Gehoor- G. e rgemeesterswijk: 9.30 tot 10.3C optocht met muziek voor ille kinderen (verzamelen om 9 plein Cobelstraat), 11 tot 12 lur kinderspelen. 2 tot 6 uur underspelen en poppenkast. De onderscheidenen zijn: D. W. van Amerongen. adjudant de rijkspolitie te Leiden, gouden medaille Oranje-Nassau; W. C. van Zwieten, chef van de afdeling bevolking, verkiezingen, bur gerlijke stand en militaire zaken ter gemeentesecretarie van Leiden, rid der Oranje-Nassau; prof. dr. F. B. J. Kuiper, hoogle- aan de Leidse universiteit, rid der Ned. Leeuw; W. F. Engels, directeur van de uitgebreid technische school can het Kon. Genootschap Mathesis Scientia- Genetrix, ridder Oranje-Nas- mej. E. van Tol (Zuster Cecilia- na), oud-hoofdleidster bij het bijzon der kleuteronderwijs te Leiden, gou den medaille Oranje-Nassau: W. Duk, technisch ambtenaar - eerste klasse aan de Leidse universi teit, gouden medaille Oranje-Nas- L. Verschragen, hoofdtechnicus A aan de Leidse universiteit, gouden me daille Oranje-Nassau; H. J. N. van Oosten, laborant A bij de Leidse universiteit, zilveren me daille Oranje-Nassau. H. Treur, laborant A bij de Leidse universiteit, zilveren medaille Oran je-Nassau; kolonel T. H Wèssels van het dienstvak der intendance, hoofd van de militaire Koksschool te Leiden, of ficier Oranje-Nassau met de zwaar- J. Humme, luitenant ter zee van speciale diensten der eerste klasse, ridder Oranje-Nassau met de zwaar- W. Wierda, Adjudant-onderof- ficier-kok van het dienstvak der in tendance, zilveren medaille Oran je-Nassau met de zwaarden; mej. A. S. J. Noteboom, hoofdem ployé PTT, zilveren medaille Oran je-Nassau; Ch. Reizevoort, besteller eerste klasse PTT, bronzen medaille Oran je-Nassau; H. Zunderman, adjunct-directeur van de N.V. Het Motorhuis, ridder Oranje-Nassau: mej. G. Bogaards, commies bij het ministerie van landbouw en visserij, gouden medaille Oranje-Nassau; J. P. Boekhold, kinderarts dienst van de Stichting Federatieve Commissie voor de Kinderhygiëne ir Zuid-Holland, officier Oranje-Nas- H. van Schaik, hoofd van de fa briek der N.V. Machinefabriek Dra- kenburgh, voorheen D. W. van Ren- nes, gouden medaille Oranje-Nas- mr. H. R. Goutsmit. secretaris vai déroJanitSNfVr,:Vefe,,,fi,W werd vanmorgen in het gebouw van de rijkspolitie uitgereikt door de overste L. J. van der Meulen, die, met nog anjderen, de staa't van dienst van de heer Van Amerongen zeer prees. F. Verstegen ridder LEIDEN De heer F. Vertegen, oud-gemeente-ontvanger en oud-di recteur van de gemeentelijke dienst voor kasbeheer en kredietwezen te Leiden, nu wonende te Bergen Nood- holland, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Leidse Chr. Oranje ver. verraste kinderen en verpleegden LEIDEN De Leidse Christelijke Oranjevereniging is vandaag niet achtergebleven met het leveren van een bijdrage tot de feestvreugde. Aan alle verpleegden in de ver pleegtehuizen van alle gezindten te Leiden en Oegstgeest werd een oranjeverrassing uitgereikt in de vorm van een aantal sinaasappelen. De kinderen van het tehuis van Jeugdhulp aan de Zoeterwoudse- singel en van de Marg. van Cortona- stichting aan de Haagweg kregen een oranje zakje met versnaDerin- gen. Het bestuur van de Oranjevereniging heeft ook een telegram gezonden naar prinses Beatrix en prins Claus. Het luidde: „Bestuur en leden van de Leidse Christelijke Oranjevereniging wen sen u van harte geluk met de ge boorte van uw zoon. WIJ hopen, dat hij tot aller vreugde moge op groeien". Het telegram is ondertekend door de heer C. J. de Graaf, voorzitter en mevrouw B. de Vos. secretaresse. Nylon breedte tapijt 366 breed vanaf f 85 Desso breedte tapijt 390 breed vanaf f 98.— Dessonyl 200 breed f 46.— p. m. Hatema breedte tapijt 390 breed v^naf f 104,— Bergoes breedte tapijt 380 breed vanaf f 82, Heugafelt tegels 50 x 50 f 6,70 per stuk Dessonyl tegels 50 x 50 f 8,— per stuk UIT VOORRAAD LEVERBAAR INTERIEURVERZORGING W. J. ZIRKZEE Motorrijder gewond LEIDEN Op de Hoge Rijndijk is i gisteren omstreeks half zeven de 24 jarige motorrijder W. van Kleef uit Leiden met zijn motor tegen een auto gereden. De auto reed uit een inrit de weg op. De motorrijder kreeg j bloedende wond aan zijn kin, schade I aan zijn gebit en een kaakfractuur. HAAG Schouwburg, 8.19 uu Igroep Theater met Mac Bird. HAAG Zuiderpark. 10 uu Elro met „De Niberco's in hu and en goochelshow." IEVENINGEN Circus-theater, !hr. Residentie-mannenkoor. Dinsdag (2 mei) :he Comedie met „Lied in de sche- —straat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur i Emigratiecentrale. 7 tot 8 uur: zitting Bouw- Ned. Gemeenten. S -gebouw Mcddelstegracht. 2 tot J en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder- tuberculose. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Ned. Comedie met „In wankel DEN HAAG Rolzaal. Binnenhof. Binnenhof. 8.15 uur: kamermuziek leden Res.-Orkest. Woensdag (3 mei) Trouwzaal stadhuis, 4 tot spreekuur sociale raadsvrouw. Marekerk, 7.30 uur: comité Dodenher denking, korte bijeenkomst, spr. Paul Steenbergen. Bevrijdingsmonument Nieuwe Beesten markt (bij molen De Valk), 8.30 stille tocht (opstelling bij Marekerk B.B.-gebouw Middelstegracht, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. SCHEVENINGEN Kurzaal. uur: Residentie-Orkest. Isaac Stern. LEIDERDORP aula chr. ulo-school Van Geerstraat 2, 7 30 uur: herdenkings bijeenkomst comité „Nat. herdenking Donderdag (4 mei) Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereftiging vertrek 's morgens 8 uur Stationsplein, excursie door Noordholland. DEN HAAG Schouwburg. 2 u Haagsche Comedie met ..Een zondag New York." 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lied in de schemering". (Vrijdag (5 mei) Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 10; jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, ge maskerd bal m.m.v. beatgroep. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Je kunt het nooit weten." DEN HAAG Kloosterkerk. 1 Bernard Renooy. orgel. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 gemengd koor Die Haghe m.m.v zang. en oratoriumvereniging Excelsior Rijswijk, Zuidhollands Orkest, sopraan, tenor en bas. SCHEVENINGEN - Circus-theater. 15 uur: Zuidhollands Operakoor, met sopraan, tenor, bas-bariton en pianist. Zaterdag (6 mei) L.H.J-gebouw. Levendaal 101: jonge- insoc. In den Moriaen, film vind Hearts and Coronets. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging: excursie naar vogelreserva ten Zaanstreek. Breestraat 19: jongerensoc. Boeme rang, Charlie Chaplin-festival. Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Gehoorzaal, 2 uur: bijeenkomst Werk- té Von Kielmansegg. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, groot beatfestijn m.m.v. beatgroep. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..De dans van sergeant Musgrave." DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: cabaret Pepijn, Paul van Vliet, met Opus 2. Zondag (7 mei) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- um Rehoboth. 's middags discosociëteit >or iedereen, 's avonds open huis voor iedereen. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek Doezastraa't '1 Tele foon 21313. Op zaterdag 29 april is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's morgens var 8 tot 12 uur. bovendien geopend: Cen- traal-apotheek, Breestraat 74 Tel. 20552 Apotheek Voorschoten is op .ondag 30 april gesloten van 's morgens 8 's avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest Smellenburg te Leiderdorp en de Oegsitgeestse apo theek zijn de gehele week geopend. In verband met de viering van Konin ginnedag zijn op l mei de Leidse apo. theken gesloten. De dienst wordt waar genomen door de Doeza-apotheek Apotheek Voorschoten is op 1 mei ge sloten van 's morgens 8 uur tot 's avond; 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenbuig te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn geopend. Dit geldt ook voor 4 mei Hemelvaarts dag. Doktersdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur raadplege men de eigen huisarts. Daarna 5 maal - bellen. Films Camera (2 30 7 en 9.15 uur' De vrouw die drie mannen beminde maandag (1 tot 5 uur): .oranjefilms (allo leeftijden) Lido (2.30 7 en 9.15 uur): Samen ui- samen thuis (alle leeftijden) Luxor <2.30. 7 en 9.15 uur) Bron de. wellust 118 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Commando's vallen aan (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.15 uuri Darlinc <18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Khartoem (14 jaar). Badinrichtingen De gemeenteüjke Dadiurichtingen zyn »p de volgende tyder geopend Lindestraai lb maandag gesiotet linsdag 9—11.15 u en 13 30—17 15 u. woensdag gesloten, aonderoag 13.30- •8 15 u vrijdag 9—11.15 u en 13 30—18.4:. a zaterdag 8—1115 u en '3 3016 30 Van der Werfstraai 39 maandag en iinsda< gestolen woensdag 3--1116 en <30—17.15 u.. donderdag 8 30—11 15 330—18 15 u.. vrijdag 830—11.15 u er. ..••30—1845 u.. zaterdag 7.30—11.15 en i3.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- Tentoonste'lingcn Rapenburg 7.-:: tentoonstelling Deense gral ek 17 maart tot en mei 3 mei Leids Acad Kunstcentrum Rnksmuseum voor Volkenkunde ten .onstelling Bali beeld en d-uombeeid it I oktober Kantine Koningsveld en Zoon N V., Ja-'ob vaD Campenlsac la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag in 10 tol 11.30 en v*o 3 tot 5 uur WASSENAAR kunstzaal Hruff Hof an 7: tentoonstelling van aquarellen door Maarten Kemper, van 1 t.e.m. 17 van 10 tot 17 u., ook op dins dagavond yan 8 tot 10 u.. zondags ge Eervol gepensioneerd met ingang van 1 mei LEIDEISi I)e heer .1. Dreeuws nam gistermiddag tijdens een bijeen komst in de Burgerzaal officieel afscheid als commissaris van politie ir verband met zijn pensionering per 1 mei. De dag ervóór had hij reeds var het korps afscheid genomen. Tal van genodigden woonden de samenkomst in de. Burgerzaal bij. onder wie mr. H. A. .V Dinger van Kruiningen, chef van het kabinet van de commissaris der Koningin, burgemeesters uit Leiden en omgevingde rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. K. A. H. Hidding en autoriteiten van politie en justitie. Zoals bekend, is de h< Dreeuws 12 jaar commissaris van politie geweest in Leiden. Burgemeester Van der Willigen, die hem en zijn vrouw en kinderen gister middag als eerste toesprak, maakte bekend, dat cen kwartier voor de bij eenkomst het Koninklijk Besluit was binnengekomen, waarbij de heer Dreeuws met ingang van 1 m ontslag wordt verleend met dank voor de langdurige en goede diensten door hem aan ons land bewezen. De burgemeester sprak van eer stekende staat van dienst". Hij het fijn, dat de heer Dreeuws nog zo n welgemoed de dienst kan verla ten, glukkig ook in tegenwoordigheid .•an zijn pas van een ziekte herstelde Mr. Van der Willigen memoreerde, dat de heer Dreeuws zijn loopbaan Winschoten is begonnen, waarna hij Assen, Leeuwarden en Alkmaar werkte voordat hij naar Leiden kwam. In Leeuwarden hebt u tijdens de be zetting grote daden verricht en wi_ allen hebben grote bewondering voor geweldige houding in die tijd, al dus de burgemeester, die voorts op merkte, dat de heer Dreeuws in Leiden de kroon op zijn werk heeft gezet om dat het een belangrijk commissariaat betreft. De heer Dreeuws heeft zich hier ge kenmerkt door een rustig en even wichtig beleid. Op voortreffelijke wijze regelde hij de voorzieningen, die moes ten worden getroffen tijdens de studie in Leiden van twee prinsessen. Onlangs werd hij hiervoor benoemd tot officier in de huisorde van Oranje-Nassau. Ten slotte bood de burgemeester de heer Dreeuws twee zilveren kandelaars aan namens de gemeente Leiden. Onkreukbaar De heer D. M. Verkerke. commis saris van politie te Rijswijk, sprak na mens de „Vergadering van korpschefs in Zuid-Holland", namens het „Lande lijk contact van hoofdcommissarissen en commissarissen" en namens de „Vereniging van hogere politie-ambte- naren". U kwam in dienst in een tyd Namens de gemeente Leiden bood burgemeester Van der Wil ligen de scheidende politie commissaris J. Dreeuws gister middag twee zilveren kande laars aan. (Foto N. van der Horst) van zekerheden, aldus de heer Ver kerke, zekerheden, die aan het wan kelen zijn gebracht. De fundamentele taak van de politie, het handhaven an de orde ter wille van de vrijheid, echter niet veranderd. In onze tijd ordt het gezag steeds meer gezien als een noodzakelijk kwaad. De heer Verkerke schetste de scheidende missaris als een man uit één stuk, on kreukbaar voor iedereen en realistisch. Hij overhandigde de heer Dreeuws een achtexuitrijlamD en een auto-verband- Namens het „Instituut van hoofden in dienst" sprak de heer M. Weima. die onder meer zei. dat de leden van het instituut zich altijd zeer vereerd hebben gevoeld, dat zij in het gezel schap van de heer Dreeuws mochten Als een teller Namens de afdeling Den Haag van de „Vereniging van hogere politie ambtenaren" bood de heer H. Stam de heer Dreeuws een auto-stofzuiger In zijn slotwoord zei de heer Dreeuws zich na al deze waarderende woorden kleiner te hebben gevoeld dan ooit en het eerst in zijn leven voelde hij zich cen beetje nerveus, waaraan hij echter niet te zwaar wilde tillen want zijn vader zei vroeger altijd: „jongen, at meestal goed". Van jongsaf aan heeft het politievak hem aangetrokken, vertelde de heer Dreeuws. De onher roepelijkheid van het afscheid viel hem daarom niet mee, al zal ook dit el weer blijken goed te gaan. In de praktijk van het politievak heb ik geleerd hoe het moest en ook hoe het niet moest en altijd heb ik getracht de medemens tegemoet te treden zoals ik zelf tegemoet getreden zou willen worden. Na te hebben ge zegd, dat hij zich nooit druk heeft ge maakt over moeilijkheden, die mis schien zouden kunnen komen en na de hem toegezwaaide lof te hebben gepa reerd met de simpele opmerking, dat een mens net als een letter alleen iets betekent in samenhang met anderen, dankte hij heel in het bijzonder zijn vrouw voor de steun, die zij steeds voor hem is geweest. In dagen, dat ik de moeilijkste beslissingen van mijn leven moest nemen, stond zij achter mij aldus de heer Dreeuws. Velen drukten hem hierna de hand ten afscheid. Nieuwe bedrijfs- techn. school aan Vondellaan LEIDEN Wethouder Sannes heeft gistermiddag bij do opening van de tentoonstelling in oe gemeentelijke bedrijfstechnische school aan de Me dusastraat meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, te zijner tijd een nieu we school le bouwen aan de Vondel- laan. Op het ogenblik is deze school ondergebracht in drie gebouwen, een hoofdgebouw en twee noodgebouwen. Er zal voor de totstandkoming van deze school ook overleg worden ge pleegd met de besturen der bijzondere schoolverenigingen Als overeenstem ming is bereikt, zal met het ministerie contact worden opgenomen. ernink: 11 procent LEIDEN Commissarissen en di rectie van Wernink's Beton en Aanne ming Maaitsehappij N.V. hebben beslo ten aan d'e op 30 mei te houden jaar lijkse algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen over 1966 een dividend uit te keren van 11 pet (vorig jaar 11 pet.). ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN 27 april Doet. ex. Nëd, "ieer N Smeele. Bouw 45 flats aan de Meerburgerkade LEIDEN De Leidsche Bouwver eniging heeft een begin gemaakt met de bouw van 45 flatwoningen, 19 inge bouwde garages en 19 garage-boxen aan de Meerburgerkade. Door een bedrag van ruim f 38000 uit de winst van het afgelopen jaar te bestemmen voor bouwreserve wondt het totaal dezer rekening gebracht o» f 285.000. Ook voor- dit jaar wordt een divi dend van 6 procent voorgesteld. HAARL. STRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 Gouden medaille voor gouden jubilaris LEIDEN Gisteren heeft algemeen- procuratiehouder A. J. van Haarlem afscheid genomen van de Amsterdam- Rotterdam-bank. Hij vierde tevens zijn vijftigjarig arbeidsjubilcum. De heer Van Haarlem was getooid met de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden gouden eremedaille, die hem eerder door de burgemeester was uitgereikt. Directeur A. van de Koppel zwaaide de jubilaris lof toe voor het vele werk in het belang van de bank verricht. Namens directie, collega's en oud- collega's overhandigde de heer Boxe laar de heer Van Haarlem een schrijf machine. De jubilaris dankte voor de harte lijke woorden en het geschenk, dat hem erg had verrast. Vanmiddag werd een receptie voor kennissen en relaties ge houden. Pronk met de was ran UW KWALITEITSWASSER IJ BIJ UITSTEK! Leiden. Wilte Singel 14. Tel. 21035

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5