Wij zijn gewoon hervormd geen aparte „bonders" ES Holland komt moeilijkheden wel te boven Een woord voor vandaag Voorzitter Gereformeerde Bond: Brief aan synode samen met confessionelen PROEFSCHRIFT DRS. M. GROEN Schoolcarrières zijn deels te voorspellen Uw probleem is het onze.... Bonn ziet geen kans om in te grijpen Dr. Mulder blijft nog een jaar in Midden-Oosten Voortaa Stelde platteland zich positief op?" Meer werkgelegenheid door korter werken Als Johannes Christus ziet, valt hij als dood aan de voeten van de Heer neer. Niet alleen moet Christus hem dus van achteren benaderen, maar er is ook vrees in Johannes. Dat is misschien het meest opmerkelijke. Johannes wordt de discipel genoemd die Jezus in het bijzonder lief had. Petrus kreeg zicht op de vergeving van de Heer, Johannes op Zijn liefde. Zijn brieven staan er vol van. Hij is ook de apostel die tot in het einde herhaalt dat de liefde van God zijn echo moet vinden in onze liefde voor de broeders. Hij is ook degene die schreef dat de ware liefde de vrees uitdrijft. ^.n °an van leven verschijnt hem de Heer die hij lief had. En nu is er toch vrees. Hoe komt dat. Als we innering. Maar als we de persoon in kwestie ontmoeten w hij lang iemand niet gezien hebben, roepen wij zijn beeld in her soms geheel veranderd. Is het zo gegaan met Johannes? Hij heeft het beeld meege dragen van de vergevende Heiland, de Heiland die alles voor ons over heeft. En nu verschijnt de Heer hem als de soevereine God, de Machtige, de Koning van hemel en aarde. En ineens ziet ook Johannes zichzelf schril afsteken bij die almachtige Heerser. Hij ontdekt aan het eind van zijn leven dat ook zijn liefde onvolkomen is geweest, zoals al wat men selijk is. Maar de Heer zegt: „Wees niet bevreesd." We lezen vandaag: Hebreeën 7 1119. DONDERDAG 27 APRIL 1 Akkoord over cao slagersbedrijf (Van onze sociaal-econ. redactie UTRECHT Werkgevers en nemers in het slagersbedrijf hel overeenstemming bereikt over nieuwe cao, die op 1 mei moet ing De rechtsgeldende lonen gaan p mei met vier procent omhoog 1 juli nog eens met anderhalf pro< Ook in enkele secundaire arbeidsv waarden zijn verbeteringen bracht. (Van onze kerkredactie) UTRECHT Wij zijn gewoon hervormd, geen „bonders". Ons doel is ook niet de Nederlandse Hervormde Kerk een gereformeerde- bondssignatuur op te leggen, maar haar een bijbelse gestalte te geven. Dat zei de voorzitter van de Gereformeerde Bond. ds. G. Boer uit Katwijk, gisteren, toen hij op de jaarvergadering van de bond refereerde over de gestalte van de kerk. Als wij ons hervormd-gereformeer den noemen, is dat geen extra, maat een appelleren op het reformatorisch verleden van onze kerk. zei ds. Boer. We worden nog al eens als aparte mensen aangekeken, maar we zeggen niet iets, omdat „bonders", maar dat wij gewoon hervormd zijn. Ds. Boer legde er de nadruk op, dat Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kannen nlel in behandeling worden genomen Geheimhouding Is verzekerd Vra gen die niet onderling met elkaat in verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een galden aan postzegels te worden Ingeslo- Vraag: Ik ben voornemens lsoglas te doen aanbrengen voor een raam aan de oostzijde (kosten 500 600). Eerst echter wil ik voor- en nade len weten. Antwoord: lsoglas aluminium ra men en draairamen kan men overal toepassen bij glas in houten ramen, dus als groot vast raam, draai-, tui mel-, val- of steekraam. lsoglas alu minium draairamen worden verder als voorzetraam gebruikt, dus voor of op flats e.d. achter het bestaande glas. De in Nederland bekende fa brikaten van dubbelwandig glas met daartussen 4 of 6 mm droge lucht of stikstof zijn thermopane (droge lucht) en polyglass (droge stikstof). Bij de thermische isolatie van lichtopeningen in gebouwen moet men principieel onderscheid maken tussen dubbel glas en dubbele ra men. Dubbel glas: twee glasplaten door middel van een metalen band aan elkaar gekit. De dunne lucht- of stikstofspouw van 4 tot 6 mm tus sen de glasplaten geeft een behoor lijke warmte- en geluidsisolatie. Schoonmaken tussen de ramen is niet mogelijk en niet nodig, zolang de verbinding tussen de glasplaten heel blijft De premie bij glasverze kering is zeer hoog. Dubbele ramen: Twee raamsyste- men achter elkaar. De glasplaten zijn elk apart i.» hout, staal, alumi nium of plast'c gevat. Er is een gro te luchtspouw tussen het glas van 20 tot CO mm. Het is een uitsteken de waimte- en maximale geluidsiso latie. Schoonmaken tussen de ramen is eenmaal in het jaar noodza kelijk daar men de ramen nooit vo'komen kan afsluiten. Bij de gl.isverzekering is er geen of ge ringe extra-premie. Een derde mogelijkheid is warm oe-absorberend glas, namelijk één enkele glasplaat meestal lichtgroen gekleurd. Deze geeft redelijke wamte-lsolatie tegen zonnestraling en geen geluidsisolatie. Het be kendste preparaat is gussglas. De premieverhoging bij glasverzeke- nng is gering. Bij isoglas kunnen de ramen op normale scharnieren draaien, zodat men zonder moeite kan reinigen. Ook bij binnen- plftatning blijft het raam normaal scharnierend. (Van een medewerkster) AMSTERDAM De vier belangrijkste factoren aan de hand waarvan men kan voorspellen of een kind het voortgezet algemeen vormend onderwijs met succes zal doorlopen, zijn: het oordeel van het hoofd van de lagere school, de intelligentie van de leerling, de leeftijd waarop het kind de lagere school verlaat en de maatschap pelijke herkomst. Tot deze conclusie komt drs. M. Groen in zijn proefschrift „De voorspelbaarheid van schoolcarrières in het voortgezet onderwijs", dat hij morgenmiddag aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam hoopt te verdedigen. Promotor is prof. dr. A. D. de Groot. Hieruit blijkt, dat het slagen voor een toelatingsexamen geenszins een op timale maatstaf voor schoolsucces is. Overigens is de heer Qrocn niet opti mistisch gestemd ten aanzien van een volledige voorspelbaarheid van school carrières. Het aantal keren dat bij de keuze van de opleiding een foutief ad vies wordt gegeven (al worden alle door hem onderzochte gegevens en tests in de overweging betrokken), zal vrij groot blijven. ONDERZOEK Twee onderzoekingen verschaften drs. Groen het materiaal voor zijn stu die. Het eerste werd verricht in de jaren 1953 tot 1962/63 door het Neder lands Instituut voor praeventieve Ge neeskunde TNO te Leiden, onder lei ding van prof. dr. S. Wiegersma. Hierin werden van 165 kinderen uit vijf zesde lagere-schoolklassen gegevens geno teerd, waarna de prestaties van de kin deren in hun verdere opleiding en in hun beroepen gedurende zeven a acht jaar werden gevolgd. Nagegaan werd welke soort gegeven-- achteraf van be lang oleken voor schoolsucces op de lange duu; in het voortgezet onder wijs. De vier in de aanhef genoemde typen van gegevens bleken de belang rijkste. LYCEUM Het tweede onderzoek werd, onafhan kelijk van liet eerste, opgezet door prof. dr. A. D. de Groot en het Insti- tuur voor sociale en bedrijfspsycholo gie van de Amsterdamse universiteit Het betrof hier 902 kandidaten die zich aanmeldden voor het Spinozaly- ceum te Amsterdam en duurde van 1952 tot 1964'65. Men ging in grote lijnen op dezelfde wijze te werk als in Leiden. Uit dit tweede onderzoek kwamen ongeveer dezelfde factoren uit de bus: het geschiktheidsoordeel van de lagere sohool, de intelligentie, de leeftijd bij het verlaten van de lagere school en het cijfer voor rekenen. Voor wat betreft dit laatste punt (in het Leidse onderzoek was maatschappelijke herkomst naar voren gekomen) mag niet worden veronacht zaamd dat in Amsterdam niet hele, zesde klassen van lagere scholen als uitgangspunt werden genomen, maar slechts leerlingen die al waren geselec teerd als eventuele lyceumkandidaat- jes. Met deze overweging moet ook re kening worden gehouden bij d« voorspelbaarheid in het algemeen: het is gemakkelijker iets te voorspellen vanuit een heterogene groep dan van uit een homogene groep. Antwoord aan Vaticaan over schoolstrijd BONN. De Westduitse regering heeft het Vaticaan geantwoord dat haar geen middelen ter beschikking staan om druk uit te oefe nen op de onderwijspolitiek van de afzonderlijke staten. Een aantal staten zijn bezig hun rooms-katholieke en protestantse scholen om te zetten in openbare scholen. De pauselijke nuntius Conrado Bafile overhandigde twee weken ge leden een brief aan Willy Brandt, minister van buitenlandse zaken, waarin hij protest aantekende tegen de huidige onderwijspolitiek van deze staten. Hij sprak van een schending van het concordaat dat het Vaticaan in 1933 met Hitier sloot. De staten kunnen hun onderwijspolitiek zelf bepalen. De Westduitse regering heeft geen ministerie voor onderwijs. De in Oldeboorn geboren heer M. Groen (34) behaalde in 1952 het gymnasiumdiploma-alpha in Leeuwarden en studeerde psy chologie aan de universiteit van Amsterdam. In 1961 legde hij zijn doctoraal examen af. Sinds dien is hij als wetenschappelijk medewerker verbonden aan de afdeling geestelijke volksgezond heid van het Nederlands In stituut voor praeventieve genees kunde TNO te Leiden. Hij interesseert zich voor me- thodenleer en filosofie van de wetenschappen, werkt momen teel aan een onderzoek naar het individuele rendement van be paalde opleidingen en verzorgde samen met prof. dr. S. Wiegers ma het Nederlandse aandeel in een internationaal vergelijkend onderzoek naar de wiskunde- prestateis van ongeveer 140.000 schoolkinderen, verdeeld over twaalf landen. de Gereformeerde Bond verbonden aan de hele kerk. „Het gaat ons niet om het isolement als isolement, r om een gericht isolement, dat gericht is op het geheel van de kerk. Met al onze gebreken menen wij iets te bewa ren voor het geheel". Ondanks alle deformatie is de Neder landse Hervormde Kerk toch openba ring van het lichaam van Christus ge bleven. Ds. Boer vond het moeilijk een grens aan te geven, waar een kerk ophoudt kerk te zijn, maar hij waarschuwde er wel voor, de gestalte van de kerk niet gelijk te stellen met de organisatorische vorm. De voorzitter van de Gereformeerde Bond signaleerde drie actuele bedrei gingen: de met de dag groter wor dende roep om eenheid, het verzet te gen de ambten, instituten en organisa ties en de nieuwe theologie (annex „God is dood" en de medemenselijk heid). De kerk toont zich daartegen aarzelend en onzeker. CONTACT Dit heeft de hoofdbesturen van de Confessionele Vereniging en de Gere formeerde Bond tot elkaar gebracht. „Wij stemmen in vele kapitale stukken overeen en hebben grotendeels dezelf de zorgen", aldus ds. Boer. Dit overleg resulteerde in een gezamenlijke brief aan de generale synode. Hierin wordt aan de orde gesteld het opvallend verschil in slagvaardig heid van de kerk tijdens de oorlog en nu (nu zeker niet minder grote gevaren de kerk van binnenuit drei gen te verpulveren). Voorts wordt er de grote haast in gesignaleerd, waarmee zaken als de vrouw-in-het-ambt en de re monstranten behandeld worden in vergelijking met het vreselijk langza me tempo van de rapporten over de verzoening en de ambten. Verder noemde ds. Boer -dé volgende onderwerpen uit de brief: de macht van de raden en commissies, de presentatie van de kerk voor radio en televisie, de enquête 66-2000 de groei van de sekten, met name de pinkstergroepen. MORAAL Ds. W. W. >L. Tukker (Zwolle), die als tweede voorzitter de vergadering leidde, sprak in zijn openingswoord over het gebrek aan christelijke raai in onze tijd. Wel spreekt men medemenselijkheid en elkaar aanvaar den. zelfs eikaars religie. Het gevolg is, dat velen de alleengel digheid van het christendom tegenover jodendom, mohammedanisme en hei dendom als een overwonnen standpunt zien, om van de verhouding Rome-Re formatie nog maar te zwijgen. Ds. Tuk ker sprak van een noodlottige vergis sing, waarvan de christelijke zede als eerste de gevolgen ondervindt. EERBIED Ds. Tukker vroeg ook eerbied de kerk en matigheid in het oefenen van kritiek. „Laten we haar goede ei genschappen gaarne vermelden en al- we haar feilen haar moeten voorhou den, bedenken, dat het niet de taak 1 van iedereen, maar allereerst van d« profeten en priesters, een ambtelijke taak". En nog een opmerking van Zwolse pastor: „Wij geven vaak alleen in de kerk, voorzover het met onze za ken strookt. Maar Mac Cheyne sprak over het offeren aan vijanden, ook ir de kerk. Voor ons een vreemde gedach te, maar toch bijbels." De secretaris, dr. H. Bout te U- trecht,noemde 1966 in zijn jaarverslag een bewogen jaar, allereerst door het overlijden van prof. dr. J. Severijn. Voor hem is als buitengewoon hoogle raar vanwege de bond in Utrecht nog geen opvolgers gevonden. Dr. Bout en dr. H. Goedhart hebben tijdelijk in de vacature voorzien. Dr. Bout kondigde een brochure over de 102 gezangen aan en een cursus voor jeugdwerkleiders. Nog even kwam de nieuwe psalmbe rijming ter sprake. Dr, Bout zag geen oplossing. Met de kritiek vanuit de Ge reformeerde Bond is weinig rekening gehouden. Ook een voorstel, om tot een uitgave te komen, waarin oude en nieuwe berijming naast elkaar worden gedrukt, leverde niets op. Het punt „verkiezingen" bracht drie nieuwe hoofdbestuursleden: burge meester H. Bos te Dirksland, ds. R. J. v.d. Hoef te Papendrecht en ds. L. Roetman te Gouda. UTRECHT Dr. H. Mulder, gere formeerd predikant te Delft, zal nog een jaar in Beiroet blijven. Dit werd gisteren meegedeeld op de jaarverga dering van de stichting Morgenland zending. Dr. Mulder was voor één jaar uitge zonden voor het werk aan de theolo gische hogeschool te Beiroet, waar ook de hervormde predikant ds. E. M. Top doceert. Dankbaar is de stichting Mor genlandzending, dat de kerkeraad van dr. Mulder hem nog een jaar extra wil de afstaan. Voor de goede voortgang van het zendingswerk is het dringend nodig, dat er meer Armeense evange listen komen. Paus zegt: ROME Paus Paulus heeft gisteren verklaard dat de Rooms Katholieke Kerk in Nederland de huidige moeilijk heden wel te boven zal komen. Hij zei dit, toen hij een aantal lezers van de Katholieke Illustratie, die een ééndaagse bezoek aan Rome brachten, een audiëntie verleende. De paus sprak van velerlei afwijken de opvattingen ten aanzien van het ge loof, die sedert het Vaticaanse concilie in Nederland de aandacht trekken. „Maar wij vertrouwen", zo vervolg de hij, „dat de verbondenheid van Ne derlandse zonen en dochteren aan de kerk sterker zal blijken te zijn dan bepaalde tendensen en experimenten die in recente tijden de geesten in ver warring hebben gebracht" Hij vroeg de gelovigen om vertrou- en te hebben in Christus en in de kerk (bedoeld is de Rooms Katholieke Kerk). Reeds eerder heeft de paus de Neder landse hiërarchie gewaarschuwd, bij voorbeeld toen het blad Paris Match een uitgebreide fotoreportage wijdde aan de Sjaloom-beweging. Het is niet onmogelijk dat sprekend over „experi menten" hij weer aan die beweging dacht. Hij noemde echter geen ketterij- werkgelegenheid moet ook be- de hardi matras met alle comfort vac een zachte! koop ik meer effecten voor hetzelfde geld... Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn e aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en^ vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voqs 500,- aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ie|e' jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld 1 kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopf" (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbunf" willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken,^ Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zulf u graag inlichten over het Premie Spaarplan. PREMIE SPAARPLAN Basis voor persoonlijk bezit Presidente Christelijke Plattelandsvrouwen Bond: (Van een onzer verslaggeefsters) LEEUWARDEN „Het op groeiend geslacht, de na-oorlogse generatie heeft en zal vanuit het gezin de aanpassing aan de ver anderde omstandigheden in Ne derland en ook op het platteland moeten leren. Er is en wordt hier mee wel een zware wissel ge- trof kken op de verantwoordelijk heid van de ouders." Aldus mejuffrouw J. van Leeuwen, presidente van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond op dc bondsdag, die vandaag in Leeuwarden is gehou den. Ze schilderde de werkelijkheid van vandaag af als een die vaak ontstel lend is. Er is bijvoorbeeld een massale hongersnood, rassenwaanzin, oorlogsge weld. een ontzagwekkende chaos en niet te aanvaarden verschillen in le vensomstandigheden in de wereld. Voorstel chr. landarbeiders (Van onze soc.-econ. redactie) I ernstiger. Van 1950 tot 1965 nam het i aantal ondernemers met 140.000 af en UTRECHT Het gebrek aan! het aantal werknemers met 60.000. en en experimenten met name. Op grond hiervan konden in het Amsterdamse onderzoek ook meer ge nuanceerde factoren als belangrijk worden gekwalificeerd, namelijk de werkhouding, de intelligentie en het geheugen. Overigens bleek dat de gemiddelde succesvolle gymnasiast-béta zich verscheidene punten reeds aan het be gin van de opleiding onderscheidt van de overige lyceïsten. De rangorde naai intelligentie (en dergelijke) van de leer ling en naar moeilijkheid van een op leiding loopt van gymnasium-bêta via gymnasium-alpha en H.B.S.-B naar H.B.S.-A. Ten slotte willen we ouders van schoolkinderen even geruststellen: zij overschatten (in het algemeen gespro ken) de capaciteiten van hun kroost niet De heer Groen constateerde dat het betrekkelijk weinig uitmaakt of in de plaats van het schooladvies (of het advies van een psycholoog) de wens van de ouders wordt gebruikt In de regel wordt immers de wens van de ouders toch sterk be- invloed door de opvatting van het hoofd van de lagere school. Er zijn maar weinig ouders die tegen het advies van het school hoofd in hun kinderen op een te moeilijk schooltype wensen de harde matras met alle comfort van een zachte! streden worden door verkorting van de arbeidstijd. In principe leidt dit tot vergroting van de vraag naar arbeidskrachten. Een!pag^d de toekomst verwachtte heer IJska nog een verdere inkrimping van de arbeidsbezetting in het agra rische bedrijfsleven. De afvloeiing van personeel ging ge- Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Stryen (wykgem. 1 toez.): H. A. v. Bemmel te Oldebroek; eveneens te Strijen (wijkgem. 2): H. v. Dijk te 2e Exloërmond. Aangenomen naar Rijnsaterwoude: Ph. J. Leenmans te Oud-Vossemeer; naar 's-Hertogenbosch (vac. K. A. Oskam): R. F. Snow te Kielwindeweer; naar Enkhui zen (vac. J. A. Visser toez.): G. Boo gaard te Andyk. Bedankt voor Dordrecht (wykgem. 2): C. A. Korevaar te Rotterdam; voor Wijk bij Heusden: J. Vroegindeweij te Gouds waard. GEREF. KERKEN GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) GEREF. GEMEENTEN deel van de produktiviteitsruimte zal hierdoor verloren gaan en de lonen zullen minder sterk kunnen stijgen dan in het verleden. De heer A IJska. voorzitter van de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond. ziet een mogelijkheid de werkloosheid in Nederland te doen af nemen. In de ledenraadsvergadering van de bond betoogde hij vanmorgen, dat voor 1968 gedacht zou kunnen wor den aan een werktijdverkorting van \Vi uur per week, waardoor 3 pet. loonruimte in beslag wordt genomen. Er blijft dan nog een geringe mogelijk heid voor loonsverhoging over om eventuele prijsstijgingen op te vangen. De heer IJska was niet bijzonder op timistisch over de werkgelegenheidssi tuatie in Nederland, omdat er op dit moment al meer dan 90.000 werklozen zijn. er elk jaar 30 a 40.000 jeugdige werknemers bij komen en het be drijfsleven steeds meer overgaat tot ar- beidbesparende mechanisatie- en auto matiseringsmaatregelen. In de zuivelindustrie heeft het aan tal werknemers zich tot nog toe kun- handhaven. ondanks een concen tratie na 1945, waarbij 200 ondernemin gen verdwenen, maar In de overige agrarische sectoren is de situatie veel opmerkelijke toeneming van de produktiviteit. aanzienlijk gro ter dan in de industrie. Wat zich thans in enkele industrieën voltrekt is in de landbouw al lang aan de gang. De NCAB-voorzitter betreurde het, dat on danks deze opmerkelijke prestaties nog talrijke bedrijven in de landbouw het moeilijk hebben. Vele ondernemers zien hun arbeid nog niet op basis het cao-loon gehonoreerd. De heer IJska vroeg de arbeid van de agra rische ondernemer, die zijn vak verstaat, op volwaardige wijze te belo nen. Vervalsing Binnen de Euromarkt constateerde hij een concurrentievervalsing, omdat lonen en andere arbeidsvoorwaarden soms verschillen vertonen van 50 pet. Dit is niet alleen een sociaal, maar ook een economisch probleem, dat in het mededingingsbeleid dient te worden op genomen en tot de taak behoort van de Europese Commissie. Op basis van het Verdrag van Rome is het econo mische en sociale moeilijk meer te scheiden. Hij betreurde het, dat de mi nisters van sociale zaken binnen de EEG tot nog toe zo weinig hebben ge daan om een sociaal beleid gestalte te geven. Hij had echter alle vertrouwen in minister Roolvink. „Een ontreddering en onaanvaard^ re situatie, die we zij het op wijze ook steeds meer in eigen aan den lijve ondervinden. ToenenrL de werkloosheid, die een nog schriji der accent krijgt door een m niet in alle opzichten bevredigend o 1! leg tussen werkgevers en werknerrjs Een groeiend aantal zelfstandigen, wel agrariërs als middenstanders, in deze tijd in de knel dreigt te g ken. Staan zij ook veelal niet bi! de welvaartsvermecrdering, althan»3 blijven hierbij in verschillende op^c' ten duidelijk achter. Verder noemde zij de toenem^j] verslaving aan de techniek en a beeldbuis een welvaarts-neurose. Onvrede „Zo heerst er allerwegen een sfeer 1 onvrede, onbehagen en onzeker!a: Een onrust, die zich ten slotte i hevigheid toespitst op het onvold 1 de functioneren van onze democ^ en op de crisis rond het gezag, Lange tijd stond de spreekster stil e» het „verschijnsel provo", zoals het noemde. „Sedert mei 1965 is duidelijk, dat zich onder de van vandaag, de na-oorlogse gerrfn tie, eveneens een stroming aftel'1- die zich wel terdege politiek maatschappelijk manifesteert. Deze jongeren hebben naar mijn ol' tuiging recht op onze aandacht, dat er in hun hele optreden, da overigens op essentiële punten lijk verwerp, voor mij ook iets i van een aanklacht tegen ons, c ren. de generatie die het na 1945 even zou opknappen. Onvoldoende Hoe verklaren wij het, dat er vani* zoveel eenzamen in Nederland die in hun wanhoop de SOS-di i draaien? En hoe ligt het met kloof tussen rijk en arm? En 1 de toeneming van de welvaart ook niet egoïstischër gemaakt, w door we het bij het najagen van ze welvaart het anderen vaak n^p lijk hebben gemaakt? We hebben voldoende ons welzijn en dat anderen bevorderd. Het is nu de grote vraag of wij onf 1 het gehele platteland vanaf 1945 i terdaad positief hebben opgesteld 1 genover de vragen van deze tijd." ,r Morgen komen wij op deze bondi terug. HET WEER IN EITROI Parijs Nice Frankfort München Zürlc'i Genève Wenen Innsbrück Rome Madrid Mallorca

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2