Nu niet roeren in gevoelige materie" Ambtenaren besparen 6000 loopuren MINISTER POLAK OVER OORLOGSMISDADIGERS: DONDERDAG 27 APRIL 1967 (Van onze parlenientsredactie) DEN HAAG De nieuwe minister van justitie prof. nir. C. H. F. Polak is voorlopig niet van plan stappen te ondernemen die zou den kunnen leiden tot gratiëring van de in Breda geïnterneerde oorlogsmisdadigers Kotalla. Fischer en Aus der Fünten. ARNHEM Alle 135.000 inwoners van Arnhem draaien sinds vorige week in drie rote rende bakken. De ge meente vond, dat met de ingebruikneming van het nieuwe stadhuis, ook het bevolkingsregister maar meteen op nieuwe leest moest worden geschoeid en daarmee zorgde zij ge lijk voor een primeur. oor een slordige twee ton heeft Arnhem nu de modernste bevolkingsad ministratie van Neder land. Zó modern, dat vele gemeentebestuurders al gevraagd hebben te mogen komen kijken. Afdelingschef R. H. Kamp huis: „er is wel beweerd, dat we het modernst in Europa en zelfs in de wereld zijn. Maar dat is lichtelijk over dreven. In het buitenland werkt men zo anders dan hier, dat je niet kunt verge lijken. Maar in Nederland staan we wel aan de top, ja". Voor de 34 ambtenaren betekent het nieuwe systeem meer comfort. Lopen van het loket naar de twaalf kasten om kaarten te lich ten is er niet meer bij. De transportband, die onder de balie doorloopt en de loketten met de kaartenkasten verbindt, neemt het werk over. En dat bespaart Arnhems bevol kingsambtenaren jaarlijks zo'n 6000 loopuren, heeft chef Kamp huis al uitgerekend. De ambtenaar stelt zijn verzoek om de kaart van de gemeentenaar voor het loket op een briefje en de band brengt het over naar de drie ambtenaren achter de roterende kasten. Een druk op de knop is daar al voldoende om de trommel in werking te stellen en de ge wenste la voor te laten komen om de doopceel te kunnen lichten. De band zorgt dan verder weer voor transport naar het loket, waar de ambtenaar inmiddels andere forma liteiten heeft kunnen verrichten. Effect De heer Kamphuis: „Voor de be zoeker heeft het dit psychologisch effect, dat hij niet direct soms twee ambtenaren tegelijk ziet weg hollen. Hij kan blijven zitten en zich in de tussentijd met de bezoe ker onderhouden: alvast een for mulier laten invullen, wat praten over de naam als een kind wordt aangegeven, of gewoon wat praten. Voor ons is er het pré. dat er niet tegelijk tien man aan de kasten staan, want dat werkt stag nerend. In plaats van dal geloop kan nu iedereen blijven zitten. Ook de drie ambtenaren bij de kasten. Ze zitten er vast en zorgen Prof. Plate boos UTRECHT Prof. dr. W. P. Pla te, die de bevalling van prinses Beatrix zal leiden, is vannacht om twee uur boos uitgevallen tegen fotografen die stonden te „posten" voor de hoofdingang van het aca demisch ziekenhuis in Utrecht. Nadat hy zijn auto binnen de hek ken had neergezet kwam hij terug lopen en zei: „Ik zal u precies ver tellen waarom ik hier ben. Ik wordt thuis ieder kwartier opgebeld door iemand die alleen zegt „met de pers' en dan de hoorn weer op de haak legt. Nu zal ik maar proberen of ik in het ziekenhuis rustig kan sla pen". Wie de telefoonmaniak is en of hij werkelijk tot de pers behoort, is, uiteraard niet bekend. Maar de aan hel nachtelijke gebel onschul dige fotografen hadden alle be- grip voor de geïrriteerdheid van dei in zijn nachtrust gestoorde hoogle- Het idee hiervoor is van de heer Kamphuis (die naast bevol king ook de burgerlijke stand, mili taire zaken en verkiezingen onder zijn beheer heeft) zelf. „Ik zag de band twee jaar geleden op de effi- ciency-beurs in Amsterdam en heb toen direct voorgesteld er in het nieuwe gebouw een aan te schaf fen." Nieuw in het met veel glas opge trokken stadhuis aan Arnhems Ko ningsstraat is ook de registratie van de burgerlijke stand. Alle ac- tes, die in de loop der jaren zijn gemaakt en dat gaat terug tot 1811 zijn er opgeborgen in een hoge kast. die ten dele op de afde ling staat en ten dele in het ar chief in het onderliggende souter rain is verzonken. Ook dat systeem voorkomt ge loop. De ambtenaar hoeft niet meer naar het archief om stukken te halen. Een druk op de knop doet de roterende kasten in enkele seconden een huwelijksacte uit 1936 naar boven brengen. Belangstelling Een kleine week is de nieuwe apparatuur nu in gebruik. „Natuur lijk", zegt de heer Kamphuis, „moeten we nog even inschieten en de kinderziektes opheffen. Maar nu al staat vast, dat er veel werk wordt bespaard. En de bezoe- De drie roterende kasten, waarin alle 135.000 inwoners van Arnhem voortaan zijn opgeborgen. ker wordt meestal sneller gehol- Van veel kanten heeft Arnhem met zijn primeur al reacties gekre gen. Andere gemeenten hebben ge vraagd te mogen komen kijken. „Ik heb ze gezegd voorlopig nog maar twee maanden weg te blij ven. We moeten eerst wat meer routine hebben en nog enkele pro blemen oplossen." Dan pas zet Arnhems „bevol king" zijn deuren open voor be langstellenden. Dat die ook uit het buitenland zullen komen, lijkt niet onwaarschijnlijk. Want, volgens de heer Kamphuis, kunnen vooral zij nog veel leren van hun Neder landse collega's. In Europa staan Nederland en Duitsland aan de top waar het de nauwkeurigheid bij bevolkingsregi stratie betreft. Maar dan komt er een hele tijd niets meer. In Enge land beschikt men zelfs nauwelijks over een registratie „Als we hier een Nederlands meisje krijgen, die met een Brit wil trouwen, heb je handenvol werk om er achter te komen wat voor een man dat is. Als je wilt weten of hij al niet getrouwd is, kom je terecht bij de wijkpredi- kant. Maar als die dan verklaart, dat hij de man nooit getrouwd heeft, zegt dat nog niets. Hij kan immers in een andere parochie zijn huwelijksacte hebben gekre-*- gen." Het is maar één voorbeeld van hoe in het buitenland wordt ge werkt. Met ambtelijke stiptheid gooit Nederland hoge ogen in Euro pa. En Arnhem, sinds een week, de hoogste! Leven duurder door ïe prijs kleding DEN HAAG Het leven is in febru arimaart opnieuw dunrder gewor den. Het indexcijfer steeg van 129 tot 130 (1960 - 100). Vooral de kleding is zeer sterk in prijs gestegen (van 118 naar 132). Het Centraal bureau de statistiek merkt bij deze becijfering op, dat in het berekeningssysteem het interpakket kleding in maart vervan gen wordt door het zomerpakket. In maart vorig jaar stond het indexcijfer >or kleding op 122. De aardappelen en het fruit werden in februarimaart duurder maar de groenten goedkoper. komt. Juridisch perfectionisme dient te worden vermeden." Blijkens de regeringsverklaring staat het kabinet uitbreiding van de kring die zin, dat de sociale aspecten meer tot hun recht komen. Of dit een ver plichting tot benoeming van arbei derscommissarissen zou moeten in houden? Prof. Polak: „In werknemerskring is men daar nog niet uit. Mijn eigen indruk is. dat dit punt geen absoluut noodzakelijke bijdrage vormt voor de oplossing van het kernprobleem: het verkrijgen van meer openheid en medezeggenschap. Er zijn nog wel andere middelen om dit doel te bereiken. Ook hier moeten we niet te theoretisch en te perfectionistisch te werk gaan". Privé-sfeer „Ik ga op liet ogenblik niet roe ren in deze materie, die thans weer zo gevoelig ligt in de pu blieke opinie. Het is én voor de betrokkenen zelf én voor de be volking het verstandigst er zo weinig mogelijk aan te doen". Prof. Polak zei dit in een interview dat hij ons dezer dagen toestond. De persoonlijke mening van zijn ambtsvoorganger mr. Struycken, die gratiëring voorstond (maar als mi nister van een overgangskabinet niets in die richting wenste te doen). Iaat de nieuwe minister voor wat ze Geen aanspraak ,,Het is duidelijk dat het Bredase drie tal geen enkele aanspraak op gra tiën r.g kan doen gelden, maar de be volking zou het ook niet wensen. Dit laa'ste betekent overigens niet, dat ik me door de publieke opinie laat leiden. Maar met algemene normen valt hier niets te beginnen. Dat hangt samen met de bijzondere aard van de straf. Vergelding is hier niet in het geding. Geen menselijke straf is evenredig aan wat deze mensen hebben misdaan. Daarom ontbreekt voor gratieverlening ook elke maatstaf." De minister ontkent de geruchten als zou de gezondheid van Kotala zo slecht zijn dat ook hij voor straf onderbreking in aanmerking zou komen. Wat het geval-Lages betreft: met het beleid dat de toenmalige minister1 1° Amerika is een hotel Samkalden terzake heeft gevoerd, is j -A- ur prof. Polak het wel eens. Ook met diens motivering, dat „in het aange-j zicht van de dood de straftoepassing; haar zin verliest". „Natuurlijk is het allemaa] heel ongelukkig verlopen, maar dat viel van tevoren niet te voorzien." lioge Onderneming De minister gunt ons in vogelvlucht een kijkje op z'n hele beleidsterrein. De herziening van structuur en rechtsvorm van de onderneming. Is z'n instelling te dien aanzien posi tief? „Maar natuurlijk. Dat blijkt wel uit de regeringsverklaring. Als ik het daar zelf niet mee eens was, zat ik hier niet." Hij waarschuwt echter nadrukkelijk, dat dit vraagstuk niet zomaar van bovenaf kan worden geregeld. „We moeten niet te veel van wetten ver wachten. Niet-juristen zijn daar soms veel gauwer toe geneigd dan juristen. Het gaat primair om de ju- J ridische sanctionering van wat uit; de maatschappij zelf te voorschijn Er komt een wetsontwerp om de persoonlijke levenssfeer van de indi viduele burger beter te beschermen. „Het zou me niet verbazen als het de richting uitgaat van een verbod op de verkoop van afluisterappara- ten", zegt prof. Polak. Het fotografe ren met telelenzen, waarvan konink lijke personen nog weieens het slacht offer worden, is moeilijker onder wettelijke bepalingen te vangen verband met de auteursrechten op foto's. „De vraag hoever je kan en moet gaan met de bescherming van de privacy is heel moeilijk te beantwoorden. Tal van juristen worstelen er mee. Er zijn natuurlijk evidente gevallen. i is een hotel waar de gérant via de monitor kan zien wat de gasten op hun kamers uitspoken. Er zijn ook bedrijven waar de werk nemers door middel van kijk- luisterapparatuur tot op de w.c. in de gaten worden gehouden. Die kant moeten we hier niet op". Persoonlijk vindt minister Polak het candid-camerawerk van sommige Ne derlandse cineasten al op het randje. Het verfilmen en fotograferen van begrafenissen (weer heel actueel door de afgekeurde film van Van der Heijdenis iets wat hem eigen lijk tegen de borst stuit. „Maar mis schien bekijk ik dat allemaal nog te veel in de sfeer van de hoogleraar die op z' rust gesteld is". Demonstratievrijheid „In het kader van de Grondwetstudie zal het kabinet ook de demonstratie vrijheid onder de loep nemen. Dat vraagstuk ressorteert onder de mi nister van binnenlandse zaken. Maar op korte termijn is het in de eerste plaats een zaak van de ge meenten". vindt minister Polak. ties voorgelegd, ook niet aan De minister bevestigt nog eens, dat het eerste interimrapport van de commis- sie-Enschede over de Amsterdamse junirellen van vorig jaar nu spoedig tegemoet kan worden gezien, „al zal het nog wel enkele weken duren". Burgemeester Van Hall is van de inhoud van het rapport op de hoogte gebracht. De kritiek in een deel van de pers op het beleid in de kwestie van de uit gewezen Russiche luchtvaartattaché Gloukhow wijst prof. Polak resoluut van de hand. „De verwijten deden helemaal niet terzake. De officier van justitie mr Kolkert heeft het naar mijn mening uitstekend ge- Waarom de attaché op straat moest worden gearresteerd? Wel, de recherche durfde hem niet thuis in de kraag te pak ken, omdat men rekening hield met de mogelijkheid van ont vluchting over het dak. En bij arrestatie op het kantoor van Gloukhov vreesde men een nog grotere rel". Inter gelijk met CSKA Sofia: 1-1 SOFIA Inter heeft weer niet kunnen winnen. De Italiaanse grootmeesters kwamen ook in hun tweede wedstrijd tegen het Bulgaarse CSKA Sofia niet ver der dan een 11 gelijkspel. Een derde wedstrijd moet nu f „De discussie over de demonstratiebe palingen in de gemeentelijke politiever ordeningen hoort in de gemeenteraden thuis, en daar speelt het ook volop. Maar natuurlijk is het zeer wel moge lijk dat de gemeentebesturen een be roep doen op de regering om een cen trale regeling te ontwerpen. En dan wordt het ook een zaak voor de mi nister van justitie". Prof. Polak's persoonlijke mening: ?n zo groot mogelijke demonstratie vrijheid is gewenst, maar men moet het de agenten op straat niet al te moeilijk maken. „Hoe weet zo'n agenti ,r nou of in een concrete situatie dejjyor^en om Óe plaats in de finale. •echten al of niet worden aan-Deze ontmoeting wordt op WOens- getast Dat kan de man aan de hand dag 3 mei in Bologna gespeeld. Het is duidelijk dat bij deze keus de commercie een belangrijker rol heeft gespeeld dan de sportivi teit. Chef R. H. Kamphuis, voor de machine met de hele burgerlijke stand-registratie tot 1811. Van Hall kreeg rapport (Van onze parlcmentsredactie) Den HAAG Burgemeester Van Hall heeft gisteren een van de eerste exemplaren ontvangen van het rap- i port dat de commissie-Enschede heeft opgesteld naar aanleiding van de on lusten van vorig jaar juni in Amster dam. Ook de commissaris van de Ko ningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, heeft een rapport gekre gen. Binnenkort zal burgemeester Van Hall een gesprek hebben met de mi-] nisters Beernink en Polak over het j „juni-oproer" in de hoofdstad. Het eerste interimrapport van dej commissie-Enschede met het standpunt j van de regering zal over enkele we- j ken worden gepubliceerd. Steeds meer beambten Chr. vakbeweging verandert UTRECHT Het aantal beambten stijgt de laatste tijd teweemaal zo snel als de groep „employees". Het aantal beambtenleden van het CNV nam toe van 8 tot 10.4 procent van het totale aantal leden. In 1947 waren er 9.500 ei in 1966 24.000 beambtenleden. Het gezicht van de christelijke vak beweging is naar het oordeel van het verbindingsorgaan beambtengroep CNV hierdoor aan het veranderen. Het blad vraagt zich af of de christelijk' vakbeweging ook vandaag nog niet te veel wordt gezien als een (hand) arbeidersbeweging. Heeft de buitenwacht nog wel een juist beeld van de christelijke vakbeweging? MACHTIG EPOS VAN DUTCH-PARIS ONDERGRONDSE (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Haskell L. Lazere, bestuurder van de af deling New-York City van het Amerikaanse Joodse Congres, zou later over hem schrijven: uiterlijk is hij een heel ge wone man, hij begint kaal te worden, hij is normaal ge bouwd en van normale lengte. Een vriendelijke man, inne mend en van een kalme leven digheid. Op straat zou hij nie mand opvallen Maar Joan Henri Weidner. nu ei genaar van een zaak in reform-voe ding te Los Angeles, was in de tweede wereldoorlog de grote, on verschrokken leider van de zoge naamde Zwitserse Weg, de organisa tie van een regelmatig koerierscon tact tussen de Nederlandse regering te Londen en de illegaliteit in Ne derland Naar schatting bracht hij tijdens de Duitse bezetting van Frankrijk een duizend mensen in veiligheid onder wie achthonderd Joodse. Hij werd zo gehaat door de SD. dat op zijn hoofd een prijs van vijf mil joen francs werd gezet, en om zijn heldhaftig werk zo bewonderd door de vrije wereld, dat hij na de oor log werd onderscheiden met de hoogste onderscheidingen. Eevcnd symbool Jean Weidner, een overtuigd Ze- vendedags Adventist, zoon van een Nederlandse Adventisten-predikant, woonde al jaren in Frankrijk, toen nazi-Duitsland Europa in vuur en vlam zette en een mensenjacht ont- waan ketende, die zijn weerga in de uüile geschiedenis nog nooit had gevon- luidde zijn antwoord kort en krach den. En deze man. die de waarde van de vrijheid kende, kon die mensenjacht niet onberoerd laten. Hij wist dat hij de vervolgden moest helpen, hij was dat verplicht aan zijn geestelijke achtergrond. „Vier jaar lang en elk jaar was een nieuwe eindeloze nachtmer rie heeft Jean Weidner hen bij gestaan, Joden, geallieerde vliegers en al die anderen die toen in doodsgevaar verkeerden. De risico's die hij daarbij liep, de offers die hij daarbij bracht, zal menigeen misschien te groot achten. Maar voor hem was het allemaal de natuurlijkste zaak van de we reld en de vanzelfsprekende konsek- wentie van wat zijn brave vader en zijn goede moeder hem hadden ge leerd en voorgehouden. liet hoorde erbij Zelfs toen ze hem in Cruseiiles bijna dood sloegen, zelfs toen ze hem martelden te Lyon en toen hij in Toulouse op zijn executie wacht te, heeft Jean Weidner dit koelbloe dig aanvaard het hoorde erbij, hij had het kunnen verwachten, toen hij eenmaal tot hulp en bijstand besloten had aan al die mensen, die in die dagen met nood en dood werden geconfronteerd". Herbert Ford heeft die indruk wekkende episode uit de tweede we reldoorlog beschreven in: Vlucht naar de vrijheid (Uitgave Het We reldvenster. Baarn, blz. 279, 19.50), en het boek opgedragen aan al die mannen en vrouwen van de „Dutch-Paris", die, van eerbied voor Jiet leven van de naaste ver vuld, tijdens de tweede wereldoor log ongewapend door bezet Europa trokken om honderden van de dood te redden. Het is een machtig boek geworden, omdat het zonder opsmuk eenvoudig vertelt wat er is gebeurd en hoe het Is gebeurd. Het is een machtig relaas anderen had gewaagd f. antwoord kort en krach- geworden van naastenliefde en Het waren Gods kinderen, het avontuur, vooral van naasten mensen". Een van hen, die liefde, die nooit heeft opgehou den ook, niet na de teleurstel lingen in mensen opgedaan. Dit boek leert wat dienen is. Skiën was dikwijls Weiclner's veiligste manier van reizen tus sen de afgelegen bergdorpen langs de Frans-Zwitserse grens. hij zijn leven zo vaak ter door hem in veiligheid bracht, getuigde van hem: „Hij voor ons het levend symbool va4 mens, die zijn naaste liefheeft". Ook voor dc demonstratievrijheid geldt: hoever kan men gaan? Een onbeperkt recht om overal maar naar vrije verkiezing te demonstre ren acht minister Polak „dubieus". „Ik ben het op dit punt nog niet met mezelf eens. Moet men toestaan dat demonstranten de openbare weg ii beslag nemen en het verkeer lamleg- gen. waardoor anderen te laat op de plaats van hun bestemming komen? Betekent zo de vrijheid van de een niet de onvrijheid van de ander? Ik zie het allemaal nog niet". Terloops zegt hij het vreemd te vinden, dat wel tegen het nieuwe Griekse be wind worden gedemonstreerd niet tegen andere dictaturen. Klaehtenbeleid De minister is voor een rechtvaardige en grondige behandeling van klach ten over het optreden van de politie Maar ook daaraan zijn grenzen gesteld. De overheid moet het indie nen van klachten niet te gemakke lijk maken. Met elke klacht kan je een heel apparaat in beweging zet ten en de vraag rijst of kosten en moeite daarvan wel in overeenstem ming zijn met het gewicht van de zaak. .Bij de beoordeling van het politieop treden moeten we nooit vergeten, dat de gewone agent het ongelofelijk moeilijk heeft. Hij heeft recht op on ze waardering en steun. Als er iets mis gaat en natuurlijk worden er fouten gemaakt; het is zo begrijpe lijk als wat moet eerder de lei ding dan de individuele agent wor den aangepakt. De moeilijkheden van de laatste jaren houden volgens de minister verband met het feit, dat we aan zulke massa le demonstraties en acties ontwend waren geraakt ook wat de omvang en uitrusting van het politieapoaraat betreft. Op initiatief van de hoogleraar Po lak is destijds in Leiden een uni versitaire enquête gestart over het politieoptreden, klaehtenbeleid e.d. in tal van gemeenten. „Ik sta nu verder buiten", aldus de minister. „De uitslag van de enquête, waarop waarschijnlijk iemand gaat promove ren, wordt niet aan overheidsinstan- de Bulgaren. Opnieuw was het verdedi ger Facehetti die voor Inter moest sco ren (17 minuten na rust), maar nauwe lijks een kwartier later kwam CSKA op gelijke hoogte. Radlev maakte in een zeer onoverzichtelijke situatie de gelijkmaker en CSKA trachtte hierna zelfs nog winst te forceren. Zover liet de geroutineerde Inter-defensie het nu ook weer niet komen. Het bleef 11, met uiteindelijk toch Inter als grootste kanshebber voor de finale. Bob Schoutsen zwom aspirantenrecord BEVERWIJK Tijdens zwem wedstrijden ter omlijsting van de offi cieuze waterpolo-interlandwedstrijd Nederland—Rusland in het 60-meter- bad in Beverwijk vestigde de jonge Amsterdammer Bob Schoutsen (Dol fijn) een nieuw Nederlands -ispiranten- record op de 100 m rugslag met een tijd van 1 minuut 5.1 seconde. De belangrijkste uitslagen waren: 100 meter vrije slag dames: 1. Mirjam van Hemert (VZC) 1.04.3; 2. Bep Weete- ling (Nereus) 1.05.4; 3. Mia Plantinga (ZAR) 1.07.9. 100 meter vrije slag he ren: 1 Ale van Veen (HPC) 59.0. 100 meter schoolslag dames: 1. Betty Heu- kels (PSV) 1.22.6. 100 meter rugslag heren: 1. Bob Schoutsen (Dolfijn) 1.05.1; 2. Pieter Schillemans (Dolfijn) 1.06.1. 100 meter vlinderslag dames: 1. Ada Kok (De Fu ten) 1.08.2; 2. Toti Heukels (PSV) 1.14.0. 100 meter vlinderslag heren Edwin Boogaard (AZ *70) 1.05.1 teletype 6 teletype 6 teletype 6 teletype R 8.13 1655 DEN HAAG De voorzitter het Koninklijk Nederlands gymnastiek- verbond, de heer L. Hartman heeft we gens gezondheidsredenen zijn functie neergelegd. Op een buitengewone bondsvergadering zal in de ontstane vacature worden voorzien. De heer Hartman nam twee jaar geleden het voorzitterschap op zich. DONKER Het zag er overigens met name in de beginfase donker uit voor Inter. Een door 70.000 toeschouwers gesteund CSKA trachtte een snelle voorsprong te verkrijgen. Het legde het accent op de aanval, maar verrassend genoeg ble ven doelpunten uit. De Bulgaren kwa men in deze periode niet verder dan een afgekeurd doelpunt en een schot tegen de lat H. H. (Helenio Hereira) kreeg in de eerste helft nogal wat te verwerken, toen het 0—0 bleef, vatte hij weer moed. Hij moedigde zijn spelers in de rust het accent op de aanval te leggen, maar evenals in Milaan bleek de Bulgaarse defensie niet te vermur wen. Dat het enige Italiaanse doelpunt opnieuw van de voeten kwam van Fac ehetti, pleit natuurlijk niet voor de mil joenen-voorhoede van Mr. Herreira. Bayern München in bekerfinale LUIK Na München 1860 en de winaar van verleden jaar Borussia Dortmund heeft Bayern München zich als derde Duitse vertegenwoordiger in de laatste drie jaar geplaatst voor de finale van het tornooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De West- duitse ploeg versloeg woensdagavond in Luik Standard Luik met 31 na een gelijke stand bij rust (1—1). Bay ern had de eerste ontmoeting met 2-^-0 gewonnen. In de finale van 31 mei in Neuren berg, zal Glasgow Rangers of Slavia Praag de tegenstander zijn van de Westduitsers. Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee en merk zelf hoe goed Doublemint u doet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11