Rotterdam oet wakker orden Sï?e ZEEVAAR TDIPLOMA 'S ZIJN OOK TE KOOP D'66 4= Vietnam- j^dvertentie Mijnenvegers escorteren dr. Adenauer ZATERDAG 22 APRIL 1967 OTTERDAM Hij noemt zich Johannes nnfiihar. Johannes is de apos tel der liefde. Bihar de naam in een provincie in India op de meest afschuwe- jke wijze honger wordt gele- De Indiase regering ieeft het gebied tot ramp- ;bied verklaard. Zijn eigen naam is („Dat H. oet er eigenlijk niet 00 je. Andries Jacob tolp. Er is nog een naam, aap Andreae. Dat is zijn rtiesten naam. Want Johan- Bihar is kunstschilder. )p dit ogenblik schildert hij liet. Dat doet hij al niet sinds ïaandag 13 maart. Toen na- alielijk begon Johannes Bihar '•en eenmans-actie voor "ongerend India. iinds die datum is de van een ivige haardos en dikke baard orziene 25-jarige diverse malen de redacties van de Rottcr- isé bladen geweest. In het be- enthousiast later wat down, ïr nu vastberaden en opnieuw goede moed. <C Steleed? is hij vergezeld art leer gebonden album tru Dminente Rotterdammers, uiter- rd tegen een fiks bedrag op gi- 100.200 van de Stichting Eten r India, hun naam mogen irijven en enkele opmerkingen de honger in India. „Nee. ik zelf beslist geen geld hebben. 70- at de maar gireren. ENTHOUSIAST )at aanvankelijke enthousiasme diverse oorzaken. Enkele ge- 'gifrden zeiden spontaan volledig iter zijn streven voor hulp aan lia te staan. Ze schreven opwek- ide stukjes als aanbeveling in groot actieboek. Onder hen menöèn met klinkende namen 1EA Is prof. Tinbergen, prof. Linne- prof. Querido. Samen met van de journalisten kwamen l^ieventien aanbevelingen. 'oen kwam de teleurstelling. Hij si dekte weerstanden, men had n tijd voor hem, scheepte de Eindige schilder af. ^Rotterdam is zo zakelijk", zei „Iedereen is hier zo druk, er is weinig tijd. Ik heb al tientallen oeken afgelegd. De toestand Fdt echter kritiek in India", en annes Bihar laat foto's zien hongerende mensen, hij laat tekst lezen van de Brandpunt- bending over Bihar, lij zegt: ,,Hier in Rotterdam toch wel tweehonderd miljo- jis..." Hij had ook praktische 3K< leiliikheden. Zo was er in zijn - e ning aan de Mathenesserweg rel te,efoon en te weinig ruimte. )aj,Ik heb me er overheen gezet", t hij nu heel vastberaden. „Die and die ik aanvankelijk voor .snelle actie had uitgetrokken wel langer worden." Johannes iar heeft zijn actie In een ande- 134 ISTERDAM - De Amsterdamse verzetsstrijder Piet Nak wil door tl van een advertentie in de Ne- indsc dagbladen dc oproepen van cretaris-generaal Oc Thant en de rikaanse negerpredikant Martin r King op de Amerikaanse rege- om de bombardementen op ■d-Vietnam te staken ondersteu- heeft een comité ad hoe opge- t, dat een groot aantal landgenoten .bewerken" om de actie finan te steunen. In het comité hebben zitting P. Dankert, internationaal ïtaris van de PvdA, prof. mr. P. H. (jmans, pater A. J. Bracke, A. •ij' I, kringbestuurslid van de KVP in terdam. het provo-gemeenteraads- Luud Schimmelpenninck. ds. A. kerboer en rabbijn A. Soetendorp. zaterdag 20 mei wordt vanaf de me Markt naar de oude RAI een tocht georganiseerd. Hij ziet nu dat al die eerste be zoekjes toch wel vrucht hebben af geworpen. ,,We hebben heel wat contacten uitgezet. Diverse profes soren zijn hun eigen kennissen gaan „opjutten". De studenten zijn met een actie begonnen. Al deze contacten zijn nodig als voorberei ding. Daarna kom ik met mijn boek. Ik moest uit die bede laarspositie komen." TELEFOON „Ik heb nu ook een telefoon nummer 112065 en een adres name lijk de Pauluskerk. Maar ik ben nog steeds alleen en er is zo verschrikkelijk veel te doen." „Iedereen mag het boek komen tekenen, als er maar wordt gegi reerd. Ook wil ik er alle acties in optekenen die in deze tijd voor dit doel worden gevoerd. De eerste is DOOR Aad Begemann HULP DEN HAAG De ondiepwatermij- nenvegers „Van Hamel" en „Alblas" van de Koninklijke marine zullen dinsdag deel uitmaken van een escor te, dat het schip met het stoffelijk overschot van oud-bondskanselier dr. Konrad Adenauer van West-Duitsland van Keulen naar Rhönsdorf zal begelei den. Vannacht hebben de schepen de ha ven van Ostende verlaten. Via Rotter dam en Nijmegen zullen zij koers zet ten naar Keulen, waar zij in de loop van maandagmiddag worden verwacht. Ook Engelse. Franse en Westduitse schepen zullen deel uitmaken van het escorte. Margriet naar dans-première DEN HAAG Prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven zullen donderdag 4 mei in de stadsschouw burg te Tilburg een voorstelling van het Nederlands Dans Theater bijwonen. Die dag zal de première worden gegeven van het ballet „Interludes" van Frans Vervenne. Donderdag 15 juni zal prinses Mar griet het internationaal folkloristisch festival in De Steeg officieel openen. Spinazie Perzisch (Van onze onderwijsredactie) WAGENINGEN Aan de Land bouwhogeschool is gisteren ir. J. E. Parlevliet gepromoveerd op een proefschrift over de groei en de ont wikkeling van spinazie. De oorsprong van de spinazie zou te vinden zijn in Perzië en omringende landen. die van de Lucia-kweekschool waar een actie 4657,65 opbracht, de volgende zal die van de studen ten in Rotterdam zijn. Zij hopen 5600 bijeen te brengen. Johannes Bihar is diep onder de indruk van het leed. Hij leest enke le passages uit zijn boek dat na afloop van de actie aan de ambas sadeur van India zal worden over handigd. „Ik zal het boek ook la ten drukken." Een zin van prof. Tinbergen: „Er is onmiddellijke hulp nodig voor mensen die er erger aan toe zijn dan wij in 1944'45Prof Zimmerman schrijft: „Er moet een internationaal belastingsysteem ko men voor de ontwikkelingshulp. Het is geen liefdadigheid meer maar onderdeel van nieuwe inter nationale rechtsorde..." Wethouder C. Z. de Vos van Rotterdam: „Het Rotterdamse bedrijfsleven wil in tempo werken, laat men ook in tempo geven..." Andries Stolp weet wat honger is. „Ik heb dat goed leren kennen. Mijn vader, hij woont nu in Urk. was bij de KNIL. Tijdens de oor log zaten we in een Jappenkamp. Mijn zusje is daar aan hongeroe deem gestorven." Ook heeft hij ervaring in het voeren van acties. „Ik begon op tienjarige leeftijd. Ik bracht toen 144 gulden bijeen voor een insti tuut voor doofstommen ln Veghel." Voor de landelijke actie „tien maal tien" kwam met .behulp van een „voorganger" van het „grote actie boek" in Friesland ruim dui zend gulden binnen. Johannes Bi- har oogstte er de dank van Prins Bernhard mee. Ook voor Dousadj ging hij werken. Het werd vijfhon derd gulden. Ook daarvoor kreeg hij koninklijke dank, namelijk van Prinses Beatrix. GEEN GELD Hij komt slechts zelden bij zijn ouders in Urk. Johannes Bihar heeft er geen geld voor. Vastbera den gaat hij verder met zijn actie. Maandag krijgt hij, een vooral mentaal, duwtje. „Dan komen de heer en mevrouw Van Walsum het „boek" tekenen en praten we wat over de mogelijkheden". En dan, toch weer enthousiast, prof. Lamberts zal de Rotary-clubs gaan bewerken en ik heb ook nog gesproken met mr. Fokkema-An- dreae. de bankier. Hij staat er vol ledig achter en..." Dan is Johannes Bihar weer helemaal in. Hij wil Rotterdam wakker schudden. Ik ga zelf ook op pad met het boek langs de prominenten. In de eerste havenstad ter wereld kunnen we toch binnen enkele weken wel een paar ton bijeen krijgen...?" Maar Johannes Bihar heeft hulp nodig. Hij kan het niet alleen af. ..Als ik weg ben, wie pakt dan de telefoontjes aan." HIJ hoopt dat deze oproep om hulp ook suc ces zal hebben. De onverzettelijke kunstaehil- der-met-de-drie-namen wil dan nok dat er geld komt, geld voor de hongerenden In India. En of hij dat nu verzamelt of iemand anders, dat doet er niet toe. „Er moet geld komen, heel snel, de toestand is nu kritiek". (Van onze scheepvaartredacteur) ROTTERDAM In diverse havens over de gehele we reld met name in het Verre Oosten en in Afrika wordt handel gedreven in zeevaartdiploma's. Het zijn pa pieren welke door landen die op meestal verouderde sche pen hun goedkope vlaggen laten wapperen vereist en ge accepteerd worden. Voor slechts enkele tientallen guldens kan men zonder examen te hebben gedaan - diploma* kopen voor kapiteinstuurman of werktuigkundige. Dit onvef'antwoóïdelijke gemar- Gevaren chandeer met zeevaartdiploma's is voor de Federatie van Werkne mersorganisaties in de Zeevaart aanleiding geweest een adres aan de Tweede Kamer te richten. De. kans bestaat namelijk dat op grond van het EEG-verdrag in de toekomst getracht zal worden om de zeevaartdiploma's van de zes lid-staten gelijk te stellen (het geen begrijpelijk is), maar de mi nister stelt daarbij echter zon der enig voorbehoud voor oi<- alle zeevaartdiploma's tc reld maar met die van ons land gelijk te stellen. Dit feit zou echter een enorme deva luatie van onze diploma's inhouden. De eisen die aan het verkrijgen van een Nederlands zeevaartdiploma wor den gesteld zijn namelijk -eer hoog. Langdurige opleidingen en kostbare on derwijsmethoden zijn noodzakelijk on de Nederlandse zee-officier zover te krijgen dat hij zijn verantwoordelijk heid op zee kan dragen. Zou men de Nederlandse papieren gelijk gaan stel len met de voor zeer geringe bedragen in het buitenland gekochte diploma's. 'an zou dit een enorme blamage zijn. Die handel in zeevaartdiploma's is voor de gehele scheepvaartwereld een uiterst riskante zaak. Het naar zee stu ren van mensen die geen opleiding hebben gehad en een gekocht diploma in hun zak hebben, kan het verlies vele mensenlevens inhouden. Recente rampen zoals met de Torrey Canyon en deze week nog met de tan ker Diane leren maar al ie duidelijk welke gevaren er op zee liggen. Ty pisch dat beide schepen de Liberiaanse vlag de omvangrijkste goedkope vlag ter wereld voerden. Dat wil niet direkt zeggen dat de gezagvoer ders en de overige officieren van deze tankschepen niet gerechtigd of capabel zijn om de verantwoordelijkheid voor hun drijvende olie-opslagplaatsen te dragen, maar de ongelukken met hun schepen zouden toch wel ee band met een en ander kunnen worden gebracht. Het feit dat de Torrev Canyon op een hoogst onverantwoordelijke ma nier recht op het bekende Seven Sto nes rif afvoer en de Diane tijdens dich te mist vrij hard schijnt te hebben gevaren, bewijst toch dat er mogelijk wel eens tè grote risico's worden geno men. Als er dan ook nog mensen op de scheepsbruggen verschijnen met ge kochte diploma's, dan zou het hek wei eens van de dam kunnen zijn- Het Engelse dagblad Daily Tele graph heeft onlangs de vinger op deze zere plek in de nautische wereld ge legd met een artikel waarin de praktij ken van landen zoals Liberia, Panama, Honduras en Costa Rica aan de kaak worden gesteld De Engelse kapitein William Coombs zou volgens dat artikel enkele jaren geleden een sehcepswcrktuigkundig di ploma van Panamese autoriteiten heb ben gekocht voor een bedrag slechts 35 gulden. Hij deed het vo grap. Enige tijd later was hij in een Westafrikaanse haven toen de hoofd- erktuigkundige van een schip onder Panamese vlag met malaria moest ach terblijven. Toen de agent van de rede rij hoorde dat Coombs een diploma voor werktuigkunde bezat, bood hij hem aan de reis naar New York te maken. Coombs zou na afloop worden teruggevlogen. Uiteraard deed hij het nipt, omdat hij bij wijze van spreken nog nooit in een machinekamer was geweest. Dit voorbeeld illustreert toch heel goed de manier waarop de goedkope landen hun vloten laten varen. Daar komt nog bij dat hun schepen vaak oude roestige kraken zijn, bemand door slechte zeelieden die in slechte accommodatie verblijven. Veiligheids voorschriften zijn er bijna niet of er wordt niet mee gewerkt. D'evaluatie Goedkope vlaggen betekenen ee valuatie van de vlag als nationaal bool. Iedereen kan op zijn schip zo'n vlag hijsen zo lang hij het bedrag voor de registratie maar betaalt. Een duidelijk voorbeeld laatste tijd is het mysterieuze geval rond de tanker Ioanna V. die de En gelse marine ontliep en ondanks het olie-embargo voor Rhodesië met 18.700 ton ruwe olie aan boord de haven van Beira binnenliep. Op dit scheep steeg het vlaggetje wisselen ten top. Toen het schip in februari 1966 olie laadde in de Perzische Golf heette het Arietta Vpnizelos. Het vaartuig was ei gendom van de Venizelos Co., was in Griekenland geregistreerd en had Rot terdam als eindhaven. Na het aanlopen van Piraeus echter werd het op zee verkocht aan Varnikos Corp te Pana ma; de naam werd Ioanna V. Aange zien er geen Panamese vlag aan boord was. bleef de Griekse wapperen. De bestemming werd gewijzigd in Mozam- De Griekse regering degradeerde ka pitein Haritides tot passagier en de Pa namese benoemde tot kapitein George Vardioyannis, die als derde stuurman aan boord was gestapt. In Beira bees de Panamese consul de vlag van land. de enige die in de stad voorradig was. De Panamese regering schrapte het schip een dag later op verzoek van de Verenigde Naties uit haar registra- ticrcgisters en dc Ioanna V werd schip zonder nationaliteit. Een uitstekend voorbeeld van de ma nier waarop de lahden met goedkope vlaggen omspringen met hun schepen en dientengevolge ook met hun beman ningen. 50 dollar Een huidige staffunctionaris van de Federatie van Werknemersoiganisaties in de Zeevaart bezit eveneens een ge kocht diploma, van Liberiaanse make lij. Hij was in het begin van de jaren zestig tweede stuurman op een schip van Shell Tankers, varend onder Libe riaanse vlag. Het schip was bemand met gediplomeerde Nederlandse officie ren. maar de Liberiaanse regering ver eiste dat zij Liberiaanse diploma's in hun zak hadden. De betreffende tweede stuurman, de heer P. Ouwens, stapte in Marseille aan boord en kreeg drie weken later in een haven aan de Perzische Golf het Liberiaanse diploma toegestuurd Shell Tankers moest er 50 dollar voor betalen. Het diploma was in New York afgegeven en men had vandaar hele maal niet gecontroleerd of de stuur man wel gediplomeerd was. Toevallig lag er naast deze tanker een ander Liberiaans schip Daarvan bleek alleen de kapitein gediplomeerd te zijn. Hij werd bijgestaan door twee officieren met gekochte diploma's, in feite zeelieden aie niets meer waren dan matrozen- Met zulk soort bemanningen vaart nog altijd een groot deel van de vloten an de landen met goedkope vlag. Dat r van de kant van de Nederlandse eevarenden tegen dergelijke praktij ken wordt geprotesteerd is volkomen begrijpelijk en terecht. Het zou van groot belang zijn voor ons eigen land als de Tweede Kamer zich achter het adres van de federatie zou scharen. Nederlands naam als zeevarende natie •e gediend zijn. Dit is het diploma dat tweede stuxiurman P. Ouwens op 27 december 1960 van Liberia moest kopen voor 50 dollar. Zonder enige controle of hij wel bevoegd was, werd het diploma afgegevexi. De helden waren vermoeid. Ze geloofden het wel, waagden .zich niet in de voorste linies en lieten het spits afbijten door een kleine troep politieke recruten, die onbevangen en onverschrokken in de aanval ging. D'66 beheerste de parle mentaire strijd. Nou ja, strijd, 't Was meer een voorposten gevecht, met veel slagen in de lucht en een enkele rake stoot. De helden waren bij voorbaat geëxcuseerd. Een mens is maar een mens en niemand mag het Schmelzer, Toxopeus en Biesheu vel kwalijk nemen als ze na maandenlang bakkeleien, attaque ren, retireren, formeren en con tra-formeren hun enthousiasme en zelfs een beetje hun geloof in de zaak verliezen. Ze dreven deze week gewoon op hun routine. De bezieling brandde op een akelig laag pitje. Ook bij Den Uyl. die kansen voor open doel miste. Z'n betoog was knap, maar te lang, te academisch en eigenlijk nogal on geïnspireerd. Het miste de pikante kreten, waarmee Vondeling in z'n beste jaren met wisselend succes trachtte te bewijzen dat hij geen technocraat is. Biesheuvel bracht het er nog het beste af. Hij had een paar kruidige grapjes, nam terloops even Berghuis op de hak en deed ook niet zo plichtmatig lief tegen het kabinet als Schmelzer, die op de lachspieren werkte met zijn po ging om premier De Jong op te vijzelen tot het formaat van Zijlstra. Kennelijk vond Biesheu vel de regeringsverklaring om het zacht te zeggen niet het briljantste en vertrouwenwekkend ste stuk dat ooit door een kabinet is geproduceerd, maar hij liet het nauwelijks merken. Er zat niets van Berghuis in z'n verhaal. Nie mand kreeg ook de kans om op te merken, dat voor de gewezen aspi rant-premier de druiven zuur zijn. Door het totale gebrek aan inspiratie bij de „groten" kreeg het debuut van D'66-leider Van Mierlo nog meer cachet dan het op grond van vorm en inhoud al verdiende. Het was in één woord een voortreffelijk debuut. Van Mierlo verviel niet in grote woor den, ging niet honen en schelden, irriteerde niet door zich vanwege z'n verkiezingstriomf op de borst te slaan, maar bracht een con- structief-zakelijk en tegelijk pun tig en onderhoudend betoog zon der één cliché. Natuurlijk had hij de wind mee. Niet gehandicapt door de obligate „aap, wat heb je mooie jongen"-vertoning die de re geringsgezinde fractieleiders ge dwongen waren op te voeren, kon Van Mierlo fris van de lever ver tellen wat hij op z'n hart had. Belangrijker was echter, dat hij ook de niet door gouvernementele remmingen gehinderde heer Den Uyl overvleugelde. Deskundig gesteund door z'n clevere fractie genoot De Goede was Van Mierlo donderdag onbetwist leider van de oppositie. Met haar moties en interrupties kreeg D'66. de club van jonge en volslagen onervaren parlementariërs, het initiatief in handen. Een merkwaardige presta- Ergens lazen we. dat D'66 zich ioor de PvdA op sleeptouw heeft laten nemen en op moet passen niet de gevangene van de socia listen te worden. Voor die vrees hebben Van Mierlo c.s. althans de ze week nog geen aanleiding ge geven. Want het was integendeel de PvdA. die gedwee in het keizog van D'66 meevoer. Uit angst om voor minder progressief te wor den versleten dan de nieuwlich ters. In dp Knol Natuurlijk was niet alles even zinnig wat Van Mierlo te berde meende te moeten brengen. Z'n opmerking over burgemeester Van Hall en de nozems van het Centraal Station was ons te would-be. Van Hal| had volgens hem de CS-jeugd nooit „schorre morrie" mogen noemen. Akkoord, als hij daar tenminste mee bedoel de dat zo'n kwalificatie een burge meester niet staat. Maar Van Mierlo zei dat het hier om een groep gaat. die sociaal in de knel is geraakt en dus niet zo denigre rend behoort te worden betiteld. Met permissie: dit Straatschenders zijn altijd wel op een of andere manier „sociaal in de knel geraakt". Anders zouden ze niet straatschenden. Niemand molesteert uit sociaal confor misme treinreizigers. Maar het is een beetje ridicuul om aan de soci ologische of sociaal-psychologi sche verklaring van iemands wan gedrag onder alle omstandigheden zoveel gewicht toe te kennen, dat de betrokkene alleen maar met een omschrijvend eufemisme mag worden aangeduid. Een schoft is niet altijd een patiënt of een inte ressant studieobject, het is soms heel gewoon een schoft, die bij z'n ware naam behoort te worden genoemd. De opmerking van Van Mierlo riekt een beetje naar de mode in schorremorrie iets meer te zien dan het is nu het zich een soorte ment ideologie heeft aangemeten, publiciteit geniet en regu is bij „vooruitstrevende" uitgevers. Het spectaculaire optreden van D'66 maakte de fractieleiders de regeringspartijen, die de nieu we club aanvankelijk zeer welwil lend waren tegemoetgetreden („Gelukkig veel positiever Koekoek" en zo), op den duur wat kregelig. En ze lieten dat helaas merken. Toxopeus, zonder wiens manipula ties tegen Gruyters D'66 mis schien nooit zou zijn opgericht, vond het nodig Van Mierlo vader lijk te gaan beleren. „We plegen hier via de voorzitter en niet recht streeks met elkaar te spreken". Schmelzer sprak over „wij oude ren" (en dus wijzeren?) Biesheuvel zei boos: „Ik maak zelf uit of ik op vragen van heer Van Mierlo met ja of nee wil antwoorden". Het regeringsblok lachte zich slap om de laconieke, maar niet overmatig geestige opmerkingen waarmee premier De Jong op de interrupties van D'66 reageerde. Iedereen beleefde het grootste ple zier aan het nieuwe jongetje in de klas. dat nog niet bleek te i ten hoe het hoort en zo fijntjes door de meester op z'n plaats werd gezet. Hoe kon Van Mierlo nu aan de premier vragen of hij wilde toe zeggen dat de nota óver de ont wikkelingshulp van ex-minister Bot nog voor het zomerreces door de Kamer zal worden behandeld. Dat moet de Kamer toch zelf uit maken. Kende Van Mierlo het re glement van orde dan net? Nee? Dan moet hij maar es een toontje lager. De gevestigde politici waren blijkbaar vergeten, dat het dédain en gelach wat ze vier jaar lang voor Koekoek over hadden, de Boerenpartij vorig jaar zo sensati oneel in de kiezersgunst bracht. Koekoek kon in de Kamer weinig terugdoen. Hij moest op de verkie zingen wachte. Van Mierlo kan te rugslaan. En hij zal het de komen de jaren ook doen. Griezelig Het griezelige was. dat sommige fractieleiders nauwelijks in de ga ten bleken te hebben dat ons poli tiek bestel in een crisis zit en dat daardoor een club als D'66 kon ontstaan. Schmelzer trachtte met allerlei krantencitaten uit de ja ren vijftig te bewijzen, dat het toen ook geen botertje tot de boom was. Geen reden voor onge rustheid dus. Ook niet over de duur van de laatste kabinetsfor matie, want in het verleden heb ben ze er vaak veel langer over gedaan. Natuurlijk. Over Vietnam hoe ven we echt niet zoveel kabaal te maken, want wat gebeurde er in 1600? Precies, de slag bij Nieuw- poort en die was ook niet zo zacht zinnig. Zo kan je aan de gang blijven. We gunnen de heer Schmelzer z'n gemoedsrust. Maar wij vonden de formatie '67 en de hele partij politieke touwtrekkerij daarom heen het slechtst denkbare ant woord op het algemene verlangen naar sanering van ons politiek bestel, ln 1956 was dat verlangen er niet. Toen kon de formatie on gestraft vier volle maanden du ren. Nu betekent zeven weken for meren een aanfluiting van de „of ficiële" politiek en koren op de molen van de agitatoren tegen de gevestigde partijen. Wier aanhang met de dag toeneemt Ht debuut van premier De Jong was niet daverend, maar nie mand had anders verwacht. Van plankenkoorts had hij geen last en dat kon ook eigenlijk niet, want de premier hoefde niet te spreken, alleen maar op te lezen. Zoals bij aankomende reger- lingsleiders te doen gebruikelijk had hij het antwoord op dc vra gen van de Kamer over de verschillende beleidsterreinen door z'n betrokken collega's laten uitschrijven. En zo kregen we dan de rare vertoning, dat een premier, die op z'n eerste persconferentie als for mateur ronduit had bekend geen syllabe van financiën en economie af te weten, nu een uiterst deskundig verhaal over de groei van de economie en de normering van het rijksuitgavenpeil voor droeg. Auteur: prof. Witteveen. Maar dat wist de argeloze tv-kij- ker niet. Die moet het gevoel heb- gen gekregen, dat onze kleine mi nister-president tot de vijf topeco nomen in dit land behoort. Bij de replieken redde de pre mier er zich aardig uit. Toen een socialist een venijnige interrupte plaatste over het ontwikkelingsbe leid, zei De Jong droog: „Ik deel die mening niet" en vervolgde zijn (Udink's) betoog. In het na jaar. als er zaken gedaan moeten worden, kan zoiets niet meer. Maar voorlopig heerst er rust aan het politieke front. Vergissen we ons niet, dan zien we de premier weer eind september achter de groene tafel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9