Strategic voor 196l 'ordt voorbereid De Xennedy-dynastie anders dan andere Koningin Juliana op bezoek in Drente Ook olie in Den Haag EERSTE BONEN: 6,90 PER KILO Gesprek over kernwapens Acht doden in Aden 95 procent stemde 85-jarige veroordeeld door vrouwengericht Adenauer zijn woning uitgedragen ZATERDAG 22 APRIL 1967 eoefende t m.i. een niet geheel juist het werkelijk karakter var '-en-door bijbelse beweging. caballero constante kwaliteit In Beilen en Hoogeveen DEN HAAG De olie, die al dagen lang handenvol werk op het strand tussen Hoek van Holland en 's Gra- venzande heeft gegeven, blijkt nu ook bij Den Haag te zijn aangespoeld. Gis teren werden voor het Westduin enige plakkaten gesignaleerd. Gemeentewer ken heeft ze inmiddels opgeruimd. De controle tussen Monster en Was senaar is verscherpt. Tot de controle maatregelen behoort ook, dat in de Scheveningse haven op de binnenko mende schepen wordt geïnformeerd naar olie op zee. Deze informaties wij zen er nog niet op, dat de situatie alarmerend kan worden. In Hoek van Holland is hmet strand gisteren geheel schoongemaakt. Op zee worden echter nog donkere plekken gesignaleerd, die er op wijzen, dat meer olie in aantocht ie. Langs de hele kust van Monster, over een lengte van ongeveer vyf ki lometer, is het strand langs de vloed- llyn door olie bevuild. leweerd wordt, dat Bob in een rek met zijn jongere broer Ted ens heeft laten merken, dat hij woord als „wet" beschouwd wil i. Bob zou aan de conversatie een I hebben gemaakt door te zeg- £j: „Ted, je moet je heel goed her deren, dat vader mij hoofd van de jjjilie heeft gemaakt". *jet lijkt onwezenlijk, dat Bob de r zijn vader ingevoerde traditie i voortzetten in een tijd, waarin Ehankelijkheid en individualiteit l bewaakte terreinen zijn. '^Brits-IsraëV' (4) '^raag wil ik de positieve reacties de Brits-Israëlvisie onderschrij fabj. Voor mij is de bestudering vai. udsy visie de sleutel geworden tot een lezen en verstaan van en wel in het bijzonder de fetieën aangaande Israël in het Ou- fëstament. J" &n van de verborgen schatten in j Schrift is m.i. de identificatie van stammig Israël in de eindtijd. De ustwording van deze Israël-waar- 1 zal voor een nationale bekering ons volk van grote betekenis kun- zijn. terdam J. P. J. Gerritse Orgaantherapie et Konrad Adenauer is weer een Europa's grote staatslieden heen- Wie zijn politieke carrière t gevolgd zal zich ongetwijfeld >en afgevraagd hoe het mogelijk dat deze figuur tot op zeer hoge zo'n intensieve activiteit kon 'Ju dit wellicht mede te danken aan de ook in ons land Orgaantherapie van Niehaus, die naast vele andere staatslieden ook Adenau- patiënten heeft geteld? M. Duym ander Evangelie o.a. ds. Schnath heeft opge- over de Duitse belijdenisbewe- „Kein ënderes Evangelium" beeld van deze beweging, de jammerlijke uit- die zij in hun ambtswerk za- de uitholling van het Evange- de moderne theologie, vonden en leiders jeugdbeweging in in een gezamenlijk voor een Schriftgetrouw Daar komt bij, dat Bob in een heel andere verhouding staat tegeno- zijn familie, vooral als hij niet er op gezag van zijn vader han delt. Toch is het de vraag of er echt moeilijkheden zullen ontstaan, als Old Joe er eenmaal niet meer is. Want de Kennedy's hebben een geza menlijk doel, dat een belangrijk „bindmiddel" kan zijn. Ook tijdens de botsing met Man chester over het boek „De dood van een president" trok de familie één ben het met mevrouw Doorn- j lijn. Alleen Jacqueline, die altijd een i-Droogers roerend eens. Als debuitenbeentje was, liep even uit de ver Bouwmeester een dronkaard1 Pas- dan „moesten" ze hem niet. Het rven zit hem nu eenmaal in het i d en wie doet het hem na. zulke- tochten te maken om bij Dra- iteyn te komen? Had ook niet be- verzwegen kunnen worden dat hij eens veel geld op zak heeft? iks wordt hij misschien nog over- sn. Laat men hem nu maar met laten. ;erdam Mej. J. C. van Boven is dat de leiding Kirchentag geen gevolg heeft aan het dringend appèl. Evangelie" op haar om op deze en volgende alleen sprekers te laten zich onverkort op de j publieke tribune, van de Heilige Schrift stel- Het boek Veel Amerikanen zien niet graag, dat de Kennedy's als een gesloten familiegemeenschap actief in de poli tieke arena optreden en daarmee de grens van het toelaatbare dreigen te overschrijden. Men realiseert zich,, dat £e familie nog sympathie voor Johnson pro beert op te brengen om Bobs kansen voor volgend jaar niet bij voorbaat te bederven. Niettemin blijft zij naar de eerste plaats streven. Bob trok zich demonstratief terug, toen zij niet naar zijn raad wilde luisteren. Hij had zich gerealiseerd, dat publikatie van het boek niet kon worden voorkomen. Jacky Kennedy moest er dan ook genoegen mee nemen, dat slechts ge deelten uit het boek werden geschrapt, die tot de intieme sfeer van haar persoonlijke leven gere kend konden worden. Van Jacky wordt gezegd dat zij vorig jaar heeft besloten, nooit te hertrouwen. De wereldpers laat haar echter niet mer rust Geruchten over romances zijn niet van de lucht. De gebroeders Kennedy in de tijd, toen.John (midden) nog president was Ted (links) was juist senator gewor den. Rechts Bob. Volgend jaar Éii Deze foto van vader en moeder Ken nedy werd gemaakt, voordat de oude door een beroerte werd getrof- waarvan hij slechts gedeeltelijk herstelde. Geld noch moeite worden gespaard. De familie loopt hard, wel licht al te hard. van stapel. Toen Bob in de Senaat Johnsons Vietnambeleid bestreed, zat zijn broer Ted tussen de senatoren. De vrouwelijke leden van de Kenne- dy-famiüe bezetten een '.iele rij op Intups^n wijst alles er op, dat Bob Kennedy wel degelijk met de' moge lijkheid rekent, dat hij volgend jaar op de conventie van de Democra tische Partij Johnson kan verslaan. Mocht hij tot de conclusie komen, dat de tijd daarvoor niet rijp is, dan kan hij altijd nog proberen, de plaats van Humphrey voor het vi- ce-presidentschap te veroveren. Op die manier kan hij Johnson hel pen, tot 1972 president te blijven. In dat jaar zou Bob, die in 1925 werd geboren, zelf de aangewezen kandi daat voor het presidentschap zijn. Stelt Bob zich bij de voorverkiezin gen tegenover Johnson op, dan staat hem een machtig propaganda-appa- raat ter beschikking, dat ook in 1960 een formidabel middel was in han den van de Kennedy's. Vietnam Hij kan zo vaak hij wil voor de tv verschijnen om de jonge kiezers te beïnvloeden, die een zo snel moge lijke beëindiging van de oorlog in Vietnam wensen. Te oordelen naar de houding van Peking en Hanoi ziet het er naar uit, dat de bloedige strijd daar zal voortduren tot na de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Bob trouwde in 1950 met Ethel Skakel uit Chicago, een vriendin van zijn jongste zus ter, Jean. Het echtpaar heeft tien kinderen. De jongste telg van de Kennedy-dynastie werd nog maar kort geleden geboren. VENLO Op de coöperatieve groen- tenveiling te Grubbenvorst bij Venlo zijn gisteren de eerste kasbonen in nieuwe seizoen aangevoerd. Teler deze primeur was de tuinder Huijs uit Velden, die 55 kilogram stam- princessen afleverde. Zij brachten per kilo 6,90 op. MADRID Tijdens een internatio naal tennistornooi in Madrid heeft Bob Hewitt (Z-Afrika) met zijn ex-landge- noot Roy Emerson (Australië) in de halve finales van het herendubbelspel met 61, 64 gewonnen van Elsen- broich (W-Dld)/Lundquist (Zweden). De andere finalisten zijn: Arilla/Oran- tes (Spanje), die het Braziliaanse duo Koch/Mandarino met 36, 97, 86 uitschakelden. T. H. Penninga Zwerver (2) Loonsverlaging i stel voor een maandelijkse isverlaging van Vt procent door te ren en wel gedurende een jaar, ingang van 1 juli a.s., waarbij de ïring (ik ben zelf ambtenaar) het rbeeld geeft. Er komt dan weer voor investeringen en voor sverlaging, noodzakelijk i.v.m. de currentie. erder dient de export van Neder- textiel drastisch te worden be- derd, bijv. door bij elke buiten- Ti lose bestelling van tien gulden een [je roomboter te leveren. C. de Ru GENEVE William C. Foster is gisteren in Genève aangekomen voor overleg met de Indische minister van buitenlandse zaken, Mc. Chagla, over het verdrag om de verspreiding van kernwapens tegen te gaan. Foster dacht dat het ontwerp-ver- drag gereed zou kunnen zijn als op 9 mei in Genève de ontwapeningsconfe rentie wordt hervat. Hij verklaarde dat de Verenigde Sta ten de bepalingen die handelen over waarborgen tegen mogelijke schendin gen aanzienlijk hebben herzien. Chagla heeft er by zijn aankomst over geklaagd dat Amerika en Rusland bij de voorbereiding van het ver drag India niet volledig hebben geraad pleegd. ADEN Bij een gevecht op hon-1 derd kilometer van Aden. dichtbij de grens met Yemen, zijn vier Britse mili tairen en vier Arabische opstandelin gen gesneuveld, heeft gisteren een mili taire woordvoerder verklaard. Een En gelsman en enkele Arabieren raakten gewond. Oranje-baby's krijgen bestek APELDOORN Alle kinderen, die op dezelfde dag worden geboren als de baby van prinses Beatrix, zullen van een messenfabriek in Apeldoorn een i geschenk ontvangen. Het geschenk zal bestaan uit een verzilverd kinder bestek lepel, mes en vork waarin de geboortedatum zal worden gegra veerd. DEN HAAG Begin volgende week zullen wettelijke regelingen van kracht worden, die moeten voorkomen dat vlees van met hormonen behandel de dieren in de consumptie komt. Het ministerie vafi sociale zaken en volksgezondheid heeft dit gisteren mee gedeeld in een in samenwerking met het ministerie van landbouw uitgege ven communiqué. Toneelspeler en TV-ecteur Jules Hamel BEILEN/HOOGEVEEN Ko ningin Juliana heeft gisteren de gemeenten Beilen en Hoogeveen bezocht. In de morgenuren bezich tigde de vorstin de psychiatrische inrichting met gezinsverpleging „Beileroord". Na de lunch opende zij in Hoogeveen het nieuwe cul turele centrum „De Tamboer". Bij haar bezoek aan Drenthe werd zij vergezeld door jonkvrouw C. E. B. Röell, haar kamerheer M. Pelinck en de commissaris der Koningin in Drenthe, mr. K. H. Gaarlandt. In de conversatiezaal van Beijeroord hield de geneesheer-directeur, dokter Hoekstra, een inleiding over het ontstaan en de ontwikkeling van de inrichting. Hij schonk hierbij speciaal aandacht aan de gezinsverpleging. Ook de problemen rond het verplegend personeel en het steeds meer vervan gen van verpleegsters door verplegers werden door hem uiteengezet. Geschenk Na deze inleiding maakte de Konin gin een rondwandeling over het ter rein van de inrichting. Enige tijd gele de is hier een uitbreiding tot stand gekomen, die ongeveer zeven miljoen gulden heeft gekost. In het therapiegebouw werd een door de patiënten vervaardigde sche merlamp aangeboden. Bijzonder onge dwongen was het bezoek aan een van de pleeggezinnen, de familie Gerding in de Molenstraat. Met het onthullen van een bron zen beeldje opende de Koningin het culturele centrum in Hoogeveen. Te voren had het gezelschap een rond gang gemaakt door dit voor Neder- HANOI VERWERPT VOORSTEL BUFFERZONE HANOI Het Noordvietnamese ministerie van buitenlandse zaken heeft in een verklaring bekend ge maakt dat het Amerikaanse voorstel tot verbreding van de gedemilitari seerde zone tussen Noord- en Zuid- Vietnam met 16 kilometer van de hand gewezen. In de verklaring noemt Noord- Vietnam het voorstel een manoeuvre om de agressiepolitiek van de VS te verdoezelen en met het instellen van een grote bufferzone Vietnam voor lange tijd te verdelen. In Saigon beschouwt men de ver werping van het voorstel als een of ficieel standpunt van Noord-Vietnam. Premier Ky heeft tijdens een be zoek aan Rasj Gia verklaard dat de toestand in en bij de zone ernstig maar niet gevaarlijk is. Hij zei verder nog niet te weten of hij zich kandi daat zal stellen voor de komende presidentsverkiezingen. Het Noordvietnamese ministerie van buitenlandse zaken heeft giste ren bekend gemaakt dat bij het bom bardement van de Amerikanen op Haiphong meer dan honderd burgers zijn gedood of gewond. Er zouden veel woonhuizen zijn verwoest. De commandant van het squadron dat de aanvallen uitvoerde heeft ge zegd dat er geen aanwijzingen zijn van schade aan woningen rond de gebombardeerde installaties. land unieke centrum, dat is gebouwd naar een ontwerp van Onno Greiner uit Amsterdam. Cabaret Het kunstpaleis was toen al volledig in gebruik. Hoogeveense jongeren discussieerden er over toneel, een ama teur-toneelgroep repeteerde, en de be jaarden gaven een demonstratie bejaar- dengymnastiek. Koningin Juliana toon de veel belangstelling. Na de onthulling van het beeldje concerteerde het Noordelijk Philharmo- nisch Orkest, onder leiding van Char les de Wolff. Ook de sopraan Wilma Driessen verleende haar medewerking. Cadeaus naar het Voorhout (Van een onzer verslaggevers) LAGE VUURSCHE Brigadier Bos- schardt van het Leger des Heils uit Amsterdam heeft gisteravond bij kasteel Drakensteyn een bos bloemen aangeboden. Zij deed dit omdat het gisteren twee jaar geleden was dat zij met prinses Beatrix in donker Amster dam met de Strijdkreet cafés was langsgegaan. De bos bloemen werd in ontvangst genomen door een lid van de veilig heidsdienst van het Koninklijk Huis. Dit is slechts één van de zeer vele geschenken die dagelijks binnenstro men. Na lezing van de brieven en het uitpakken en bekijken van de cadeaus wordt elke oogst van de dag verza meld, in een auto geladen en overge bracht naar Den Haag. Hier worden ze in het paleisje aan het Lange Voor hout uitgestald. Een grappig geschenk hebben de elf commissarissen van de Koningin be dacht. Gezamenlijk geven zij een wip en een schommel, die, als het prinsje of prinsesje groot genoeg zal zijn, in de tuin van Drakensteyn zal worden geplaatst. Voorlopig volstaan de commissaris sen met het aanbieden van een teke ning, vergezeld van een oorkonde, waarop de wapens van de verschil lende provincies zijn afgebeeld. Dictatuur /GRIEKENLAND heeft sinds giste- ren een militaire dictatuur. De jongste ontwikkelingen laten daar geen twijfel over bestaan. Aanvankelijk werd aangenomen, dat het leger slechts was ingeschakeld om op te treden tegen ordeversto- rende elementen. Uit de verklaring van de nieuwe premier blijkt echter, dat voor on bepaalde duur een straf militair ge zag is ingesteld. We schreven gisteren reeds dat een dergelijke ontwikkeling betreurd zou moeten worden. Terugkeer naar een burgerlijk bewind zal bijzonder moeilijk zijn. Onduidelijk is nog de rol, die koning Konstantijn in de machtsovername door het leger heeft gespeeld. De vraag is, of hij de situatie meester is. Het is zaak, dat hij zo spoedig mo gelijk klaarheid brengt in de poli tieke aspecten van de jongste ge beurtenissen. Slechts op die wijze kan hij nog proberen, het voortbestaan van de constitutionele monarchie in Grie kenland te verzekeren. DEN HAAG Van de 7.450.627 kiesgerechtigde Nederlanders zijn er bij de Kamerverkiezingen van februa ri 372,837 personen niet bij de stembu reaus verschenen. Een rekensom leert dat 95 procent van de kiesgerechtigden hun stem wel hebben uitgebracht. Deze cijfers zijn gisteren vrijgege ven door het centraal bureau voor de statistiek. In 1963 nam 95,1 procent van de stemgerechtigden aan de verkiezingen deel. BRUSSEL Ontstemd over de roddelpraatjes van een 85-jarige dame uit het Belgische plaatsje Andenne heeft gisteren een groepje Belgische vrouwen het recht in eigen hand genomen. Per taxi reden zij naar de woning van de hoogbejaarde dame, waar zij de Inboedel kort en klein sloegen. De vrouw des huizes liep en passant ook nog enkele klappen op. Na de strafexpeditie moest het slachtoffer geheel overstuur in het zieken huis van Namen worden opgenomen. (Van een onzer redacteuren) I OB KENNEDY gedraagt zich al geruime tijd als hoofd van de familie. Mar men zegt belegde de oude i Kennedy een bijeenkomst i de leiding over te dragen, j wilde zeker zijn, dat zich ;|en moeilijkheden zouden sjordoen over de opvolgings- ^chten. De oude man wenst indhaving van het patriarcha- systeem, dat absolute heer- pappij toekent aan het oudste jjnnelijke familielid. PRAAG De uitslagen in de fina- legroep van het tornooi om het wereld kampioenschap basketbal voor dames in Praag luiden: Zuid-Korea Oost-Duitsland 6459, Tsjecho-Slowa- kije Joegoslavië 6935 en in de verliezersronde: Bulgarije Italië 6331, Brazilië Verenigde Staten BONN Het stoffelijk overschot van dr. Konrad Adenauer is vandaag van zijn woning te Rhoendorf overge bracht naar het palais Schaumburg, waar hy 14 jaar lang als hoofd van de Bondsregering heeft gezeteld. De kist was gedrapeerd met de zwart-rood-gouden vlag van de Bonds republiek met in het midden de Duitse adelaar. Negen gehelmde manschappen van de federale grenswacht droegen de kist van zyn woning naar een ge motoriseerde affuit. De kist werd gevolgd door twintig familieleden. Begeleid door een twaalftal, in witte uniformen gestoken motoragenten reed de droeve stoet langzaam naar de veer pont te Niederdollendorf. Langs de route stonden honderden dorpsbewoners. De klokken beierden. Het was kil en grauw weer. Zo nu en dan brak de zon even door de wolken. Dr. Adenauer zal tot zondagavond in het palais Schaumburg opgebaard lig gen. Daarna wordt hij overgebracht naar de dom van Keulen voor een pontifikale requiemmis op dinsdag. Tenslotte keert hij dan voor de be grafenis op de kleine, in de bossen ge legen dorpsbegraafplaats naar Rhoen dorf terug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5