Volley baltitels Afdeling Leiden naar Rij nsburg SUCCESSEN VOOR TRAINER ROEL PASSCHIER Raadsleden ontevreden over straatverlichting Oud-astronaut Glenn dors geen pannekoek te keren CHRISTUS OF CHAOS BRASEMCONCOURS Uitstekend concert va] het Jeugdkamerorkest ARNOLDUS KEUKENS Jubilaris versjouwde 10 min. meelba len NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 APRIL 1 (Van onze sportredactie) RIJNSBURö In het bloemendorp was het gisteravond volleybalfeest. Voor eigen publiek, dat de zaal aan de Kor- te Vaart tot een sfeervolle „arena" had omgetoverd, zet te Rijnsburg de kroon op het seizoen door zowel bij de da mes als bij de heren beslag te leggen op het kampioen schap van de Afdeling Leiden van de NeVoBo. Dat het herenteam van de Rynsburgse paarshemdcn die titel veroverde was voor niemand een verrassing: het duel tegen de eigen reserves, waaruit Jaap Verhey het nog benodigde punt moest vcroevren, was een formaliteit (30). Het kampioenschap van de (jeugdige) dames kwam daarentegen ails een wel niet geheel ongehoopte, maar toch aangename surprise. De „bloemenmeisjes" wisten concurrent Nieuw Brunhilde overigens pas in de laatste set na veel spanning op de knieën te krijgen: 1614. 1512 de eerste set op hun naam en Jegden daarmee de basis voor de kost bare zege. Weliswaar trokken de over het algemeen grotere Leidse dames met 515 de stand weer in evenwicht (11) maar daarna sloeg de balans toch naar Rijnsburg door. Een time-out van coach André de Nw Brunhilde in slotfase ten onder Met het behalen van de Afdelings titels heeft Rijnsburg de eerste stap gezet op de weg naar het „beter volleybal": volgende week zullen trainer/coach/speler Roel Passchier en zijn pupillen in Delft in de pro- motieduels tegen de kampioenen van de Afdelingen Den Haag, Dordrecht en Delft moeten bewijzen „rijp" te zijn voor de landelijke overgangs klasse. Na in eigen zaal reeds door de uit gelaten supporters te zijn gehuldigd ook afdelingsvoorzitter Joop van Egmond was aanwezig zetten de kersverse Rynsburgse kampioenen met hun aanhang in hotel café restau rant „De Monye" het feest tot in de kleine uurtjes voort. De dames van het verleden uit de overgangsklasse gedegradeerde Nieuw Brunhilde toon den zich overigens bijzonder sportieve verliezers en boden direct na afloop Cockie van Delft c.s. met bloemen hun gelukwensen aan. Rijnsburg 2Rijnsburg 1 03. Het Rijnsbürgse onderonsje was na het spannende volleybalgevecht van de dames een anti-climax. Jaap Verhey c.s. tonden zich in een matige strijd, die niets meer om het lijf had, dui delijk de sterksten en zegevierden onbedreigd. De setstanden waren: 15 8, 15—13 en 15—1? Donar 1Castellpm 1, i.v.m. ex amens verschoven naar dinsdag 25 april. De Valken 1—DSS 1 3—0 Voor eigen publiek heeft De Valken de com petitie besloten met 'n ruime en ge makkelijke overwinning op DS. De jeugdige L'naars speelden bijzonder on geïnteresseerd en dat kwam hen u» een matige wedstrijd od een 30 ne derlaag te staan. De enthousiaste Val kenburgers zegevierden met 158. 15 —13 en 15—11. De stand luidt: RUnsb. 1 10—18 Valken 1 10— 9 Castellum 1 916 Rijnsb. 2 105 DSS 1 10—10 Donar 1 0— Dames Bij de dames heeft Rijnsburg de langste adem gehad. De in het paars gestoken „bloemenmeisjes" be dwongen gisteravond in eigen sfeer volle zaal aan de Korte Vaart het verleden jaar uit de overgangs klasse gedegradeerde Nieuw Brun hilde na veel spanning met 1614 in de vierde set en legden daardoor met een neusje voorsprong op de Leidse dames en het derde team van Argos op de titel beslag. Rijnsburg 1Nieuw Brunhilde 1 31 De betere techniek en de gro tere Inzet van het jeugdige Rijns bürgse team heeft in de zaal aan de Korte Vaart, waar vele suppor(s)ters voor een sfeervolle volleybal-arena zorgden de doorslag gegeven. De bloemenmeisjes brachten met (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen MoorHermeer Vliet N Z. 19-20 - Rijnsburg Promotiestrijd in Delft (Van onze sportredactie) LEIDEN De dames en heren van Rijnsburg staan bijzonder zware promotiewedstrijden te wachten. Zaterdag 6 mei moeten de pupillen van Roel Passchier in Delft proberen de krooin op het seizoen te zetten door zich een plaatsje in de landelijke over gangsklasse te verwerven. Als kampioen van de afdeling Lei den komen de Rijnsbürgse teams in eeta halve competitie tegen de titelhouders uit Den Haag, Dor drecht en Delft binnen de lijnen. Twee van de vier promoveren. Dc dames spelen in de oude sporthal aan de Nieuwe Laan. De wedstrij den van de heren worddi In het nieuwe studenten sportcomplex ge houden. Weyert bij de stand 119 kon Nieuw Brunhilde niet redden (159) en in de vierde set trokken Cockie Delft c.s. aan het langste eind. Trai ner/coach Roel Passchier had overi gens twee time-outs (73 en 127) en vele wisels voor nodig om zijn pu pillen in de zenuwslopende slotfase in veilige haven te loodsen: 1614 na 7—1 en 14—12. Castellum 1—LUSV 1 3—0 Het Alphense Castellum heeft voor eigen publiek de competitie met een ver diende zege afgesloten. De Alphense ploeg toonde voral meer inzet dan de wat gemakkelijk spelende Leidse stu dentes. Vla 15—11, 15—12 en 15—10 werkte Castellum zich op gelijke hoogte met LUSV. De stand luidt: Rijnsb. 1 8—12 Castell. 1 3--3 N Brunh. 1 8—11 LUSV 1 3—3 Argos 3 811 Degradatie In de degradatieklassen zit de com petitie er nog niet op. De heren-wed strijden VVS 4—LUSV 3 en GGV 1— Rioolwaterzuivering te Leiderdorp LEIDERDORP B. en W stellen de raad voor f 215.00 te voteren voor verbetering, en vergroting van de op namecapaciteit van de slijkgistings- tank der rioolwaterzuiveringsinstalla tie. Zij herinneren in hun pre-advies aan het provinciale plan voor de af voer van het afvalwater der centrale rioleringen naar zee te Katwijk via een persleiding. De tijd, nodig voor de rigoreuze oplossing van het .afval waterprobleem, dient echter te worden overbrugd. Vandaar het voorstel tot verbetering van de Leiderdorpse in stallatie. INTERKERKELIJKE OPWEKKINGSSAMENKOMST Komt luisteren naar de internationale en interkerklijke evangelist SENIOR MAJOOR ALLISTER SMITH B.A. (Keswick spreker en wereldwijd prediker in campagnes en radio-uitzendingen.) ONDERWERP: WOENSDAG 26 APRIL 20.00 l'UR. goede vertaler wordt gezorgd r een nieuwe zegen. ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEN" BRIEK Oudshoorn-van Egmonc' ROELOFARENDSVEEN In de laatste voorronde van het Bra: concours '67 treden in de Par.cratiuszaal in Roelofarendsveen de volgend) beatgroepen op: J and the A's Hillegom, Binatang Leiderdorp, tij Upside Down Noordwijk, Jasses Leiden en the Butts, eveneens Leidei Naast deze beatgroepen doen verder nog mee uit Leiden the Baks Street Jazz Band en The Westend Sisters, een zingend trio uit Noorf wijkerhout. Zoals ook bij de drie voorafgaande voorronden het geval was, men ook nu tussen het optreden door dansen op muziek van de Leid{ rhythm- en bluesgroep The Keystones met de zanger Jan Nederll achter de microfoon. Knappe solistische prestaties De Rijnsbürgse volleybalkam pioenen: zittend, v.l.n.r.: Gerda Starkenburg, Ankie Kralt, Coc kie van Delft. Gehurkt: Carla van Klaveren. Gerda van Kla veren, Lydia van Duyn. Staand: Hans de Zwart, Jaap Dijkstra. Gerard Verhey. Alma Polanen, Henk Kleingeld, Enno Bijleveld, Jaap Verhey, Cees Schoneveld trainer/coach/speler Roel Passchier. (Foto N. van der Horst) Kangeroes 3 werden in de afgelopen week in verband met de eindexamens in de Gymnasium uitgesteld, waardoor het derde team van de Leidse stu denten nog altijd niet gedegradeerd is. Bij de dames slaagde het reserve team van Nieuw Brunhilde er ook in het laatste duel niet in een winst puntje in de wacht te slepen. De Leidse meisjes zorgden echter wel voor een verrassende prestatie door kampioen De Valken in eigen huis met 1315 een set (de enige van dit seizoen) af te snoepen: 15—3, 13—15, 15—10 en 15—8. De standen luiden: Heren: Kanger. VVS 4 VVS 3 Castll. 2 LUSV 3 GGV 1 9—17 9—11 9—11 7— 5 Dames: De Valken 1 714 DES 1 8—11 Rynsb. 2 78 Kangeroes 2 85 N Brunh. 2 80 twee winstpunten in mindering. Zorgeloos feest Lichtfabrieken LEIDEN Ook dit jaar werden de leden van de personeelsvereni ging der Lichtfabrieken die het af gelopen jaar met pensioen gingen of een ambtsjubileum vierden feeste lijk onthaald. Een diner in restau rant Van der Heijden, waaraan ook wethouder S. Menken aanzat, werd vervolgd met een variétéprogramma in de Stadsgehoorzaal. Van dit laat. ste genoot uiteraard de hele perso neelsvereniging mee. Een 50-jarig jubileum vierde de heer N., Mazurel. Veertig jaar waren de heren Y. Ykema, A. van Egmond. T. Wiersma, J. G. Grosman, W. Brouwer, N. H. v. Leeuwen aan de Lichtfabrie ken verbonden, 25 jaar de heren L. Gijsman, G, van Weerlee, J. Gijsman. J. P. B. Duermeijer, J. Olivier. A. Crama en C. W. P. Vintges. Het avondprogramma was getiteld „Energie". Het spits werd afgebeten door Los Amigos del Parana met Spaans-Mexicaanse muziek. Veel suc ces oogstten de Mounties, vooral met hun parodie op Jasperina's liedj „Wij zijn dol op de bossen". Vrolijke Neder landse liedjes waren er van het Low land Trio en allerlei liedjes van de Topsy's, een groepje van drie meisjes. Don William toonde zich een ware evenwichtskunstenaar, de Movers, alias Hadory's, bewezen hun lenigheid met o.a. trampoline sprongen. Henny Langeveld verzorgde de al gehele muzikale omlijsting van ..Ener- geven. Na afloop kon worden gedanst op muziek van de Rythm Sven. Haarlemmerstr. 55 - Leiden t.o. Rex-theater Tel. 31497-24165 Auto te water VOORHOUT De heer H. A. W. Klinkhamer uit Noordwijkerhout ge- doordat hij met te hoge snelheid reed. óp de Leidsevaart de macht over het stur kwijt. Zijn auto kwam in een bocht in een slip Netvoordat de auto in het water verdween, werd de heer Klinkhamer er uit geslingerd. Hii liep ernstige verwondingen op en werd naar een Leids ziekenhuis ge- I bracht. LEIDEN De P/dA-raadsleden M. van Aken en J. van Baaren hebben B. en W. het volgende schrijven met vragen doen toekomen: Ondergetekenden hebben sedert medio januari 1967 in alle wijken van Leiden een onderzoek ingesteld naar de openbare verlichting en naar de plaatsen waar de straatnaamborden zijn aangebracht. De daarbij opgedane indrukken en bevindingen geven hun aanleiding de volgende vragen voor te leggen. 1. Wanneer en in welke wijken van de stad is door de S.L.F. sedert medio januari 1967 controle uitgeoefend op de openbare verlichting, zowel wat betreft de avond, als de nachtverlich ting? 2. Welk herstel heeft als uitvloeisel van die controle plaats gevonden? 3. Voor welke straten c-q. wijken moet worden aahigenomen dat de bui zen (lampen) in de lantaarns nu (weer) door baldadigheid en verniel zucht zijn uitgevallen? Welke zijn de bevindingen terzake van de politie? 4. Is het mogelijk de buizen (lam pen) d.m.v. een nog aan te brengen bescherming te vrijwaren voor ver nieling? Welke kosten zouden hiermee gemoeid zijn? 5. Bestaat er bij het college het voornemen de in een aantal stadsde len aanwezige sterk verouderde open bare straatverlichting door een mo derne te vervangen? o ja. welke kos ten zijn hiermee gemoeid? 6. Welke extra-kosten zijn gemoeid met het afschaffen van de nachtver- liohting, d.w.z. het gedurende de nacht OP KAASGEBIED Leveren wij U alleen het „neusje van de zalm". Uitsluitend eerste soorten van de maanden mei en september DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 op halve sterkte branden van de straatverlichting? Welke andere argumenten dan het kostenvraagstuk laat bet college gel den tot handhavong van de nacht- verlichting? 7. Bestaat er eigenlijk een relatie tussen het plaatsen van straatlantaarns en het aanbrengen van straatnaam borden? 8. Is het college bereid de thans de stad aangebrachte straatnaambor den op praktische doelmatigheid te doen onderzoeken en zijn bevindingen aan de Raad mede te delen? 9 Is het tevens bereid zijn mening te geven over het alsnog bevestigen van straatnaamborden aan straatlan taarns en bij deze borden de huis nummering per blok aan te geven? OEGSTGEEST Het Jeugd- kamerorkest ï.eiden gaf, onder K. en O. auspiciën, gisteravond een uit voering in de Groene of ïï'illibrord- kerk. Er waren veel enthousiaste toe- hoorders. De akoestiek van deze indertijd smaak vol gerestaureerde kerk is niet slecht', maar voor een kamerorkest toen ook niet ideaal. De spelers klaagden over zeker gebrek aan onderling con- taot. Hieruit zouden dan schommelingen in bepaalde snelle delen (een bourrée van Bach, onder meer) kunnen worden ver klaard. Ook was de klank wat minder helder dan onlangs in de Zuiderkerk. Ik geloof echter, dat het spel van dit ver gevorderde ensemble op een niet mirider hoog peil dan bij Vorige gelegen heden stond. Het is te hopen, dat het orkest de prachtige Suite in C-groot van Bach op zijn repertoire zal houden. Vooral de fuga van de inleidende (Franse) ouverture, de gavotte, de forlane en de passepied werden gaaf en bovendien ver. heugend muzikaal gespeeld. Een, zij het. met onderbrekingen, blijvend met deze rijke muziek bezig zijn, zal dé nu nog wel voorkomende kleine onregelmatigheden in het samenspel helpen overwinnen. De directie van Henk Briër, intelligent en opstuwend, is vrij van opzettelijk heid. Toch zouden een nog wat puntiger accentuatie, en sprekender getrokken fraseringsbogen het klankbeeld ten goede komen. Een voorbeeldige uitvoering kregen weer Hendrik Andriessens Variaties en Fuga op een thema van Kuhnau. Briër heeft mij en naar ik vermoed, ook deren, dit mooi geconstrueerde, hier daar wat sterk elegische, maar steeds voorname, door en door muzikale werk. steeds nader gebracht. Els Bongers streek de vioolsolo in de prettig ouderwetse „Légend opus 17. van Wieniawski (1835-18 kundig en sterk bewogen. Het ork ar E volgde in dezelfde elegische tr; snikkend met opklaringen. Vooral interpretatie van de soliste getui I a® onverholen yan een venvantsc j wj met deze gevoelswereld. De jeugdige Bep Fritschi bliesen mooie lenige ronde toon en goed bord( van de vroeg-romantiek de k]a: i Webers Concertino, opus 26cnte orkest begeleidde met fris élan. jndb syei Het uitstekende concert werd weet sloten met Mozarts z.g. Praagse ïapj fonie cD-groot. KV 504). |nn( -awlloi kust vissers; SfP' ■■PB 74—2190. SCH 25—2470. SCI I h€ 4260. SCH 251—110.500. IJM 56—9710. K —9740 Aanvoer: 10.055 kisten makrei kisten verse haring, 520 kisten ka be 95 kisten wijting. 25 kisten schelvis. 6 ike ten koolvis. 300 kisten schol. 30 ki.--ttfet 1 vrsens 6800kg tong LEIDEN, 21 april Coöp. Groentf Vu Fruitveiling: andijvie 4675, snijbone 5.60, kroten gekookt 50 prei 311SI, r ~j ber 4452, spinazie 4870, komkommi ng t 60, tomaten A 12.40—13.50, B 13. .30—1'1.40, CC 9.30 uien picklers, lgen, middelfijn. middelgrof en itlof 1.662.14, bloemkool A. B 14—18. peterselie '*"li raapstelen 1115. 22—38. selde TER AAR, 21 april Groei kassnijbinen 4.80, kaspeulen 7.40- nazie 4569, andijvie 4870. rabaTber sjalotten 81, krome komkommers idem stek 41. postelein 1.07—.1.23, a kg; sla 1420, bloemkool 104 pe radijs 28 '35, idem afw 20—21, selde per bosje; komkommers 3037 per KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 Groenteveiling: waspeen A extra J.96—7 80. AU 2.30—6 80 B extra 9.50—10.60. Cl 1 50—3.90. CII 70—1. dij vie 50, prei AI 45—63. BI 3645 r 43—57. sla 8—16, tomaten 8.60—'12.90. 32. peterselie 713. selderie 11. Aa ra. "B ,'oer 28.000 kg. Cor ïarkt. Oud-Katholieke vrouwen iu Leiden bijeen LEIDEN Na een H. Mis iiThet „Witte Kerkje" aan de Zoeterwoudse Singel hield de bond van Oud-Kath. vrouwen zijn 40e jaarvergadering in de Burcht. Mevr. G. LeverlandCarstens voor zitster van de Leidse afdeling, sprak een welkomstwoord, waarna de bonds presidente mevr. T. Schade van Wes trumSzaffka, de vergadering opende. By de bestuursverkiezing werd mevr. G. de RijkSmit uit Woudenberg tot secretaresse gekozen. In de rondvraag deelde de presidente mee, dat het vol tallige bondsbestuur tegenwoordig is geweest bij het op 3 maart jl. gehou den congres van het Ned. Vrouwen- Comité te Den Haag. Met andere vrou wenorganisaties worden contacten on derhouden. LEIDEN Personeel en directie van de Leidse Meelfabriek hebben gis termiddag de heer C. L. van der Wilk gehuldigd omdat hij 40 jaar bij het bedrijf werkzaam is. Burgemeester Van der Willigen reikte hem de bron zen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uit. De nu 57-jarige hear v. d. Wilk kwam in 1927 bij de Meelfabrieken als byrijder. in die tyd nog op dooi paarden getrokken wagens. Daarna werd hij verlader: directeur Sandres rekende hem gisteren voor dat hü in die unctie ongeveer tien miljoen meelbalen heeft versjouwd. Op dit moment is de heer v. d. Wilk nog steeds op de expeditie van de Meel fabrieken werkzaam. Namens de directie bood directeur Sanders de jubilaris een wandbord aan en namens het bestuur van Nijverheid en Handel de gouden draagpenning van deze vereniging. De heer Van der Wilk ontving verder nog geschenken van het jubileumfonds en de perso neelsvereniging M.D.S. Sfeer in 't gfxin f De .JSwuwe Leidseer (Van onze stadsredacteur) LEIDEN John Glenn (45). de eerste Amerikaan, die (in fe bruari 1962) als ruimtevaarder rond de aarde cirkelde, na eerst lauweren te hebben geoogst als jachtvlieger, onder meer in Korea, was gisteren voor een kort zakenbezoek in Leiden als directielid van een frisdrankenfdbriek. De gebruinde, kaalhoofdige Amerikaan had kennelijk nog nooit voor zo'n heet vuur gestaan als voor het fornuis van het Panne- koekenhuisje, want na zijn lunch in de rotisserie Oudt Legden weigerde hij consequent, ten aanschouwe van onze fotograaf, een pannekoek te keren ondanks demonstraties van de kok en aan moedigingen van de heer S. M. Borgerding, die het maar wat. leuk had gevonden als de oud-astronaut zijn Leidse lunch had afge sloten met een zelf gebakken pannekoek. Het was „No picture" en het bleef „No picture!". 'In museum De Lakenhal gaf de heer Glenn er blijk van zijn ruimtelijke snelheden nog niet te zijn vergeten. Voordat de (na de aankomst van de oud-astronaut) van een bespreking in het stadhuis teruggeroepen Lakénhaldirecteur drs. Wurfbain op de Oude Singel was, bleek John Glenn al te zijn verdwenen. Mejuffrouw drs. L. Thijssen, directie-assistente, had de korte directieloze periode gevuld door de heer Glenn snel l-angs de schilderijen te loodsen, waar mogelijk wat vluchtige explicaties gevend. Het gelukte een Leidse jongeman de heer Glenn een handteke ning voor zijn ruimtevaartboek te ontfutselen en onze fotograaf gelukte het de ex-ruimtevaarder en mejuffrouw Thijssen enkele seconden te doen dralen voor het Laatste Oordeel van Lucas van Leyden. Foto N. van der Horst

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4