KATWIJK ZOALS HET WAS odenherdenking Katwijk eens in de vijf jaar maar heel voor Door band Flora lopende veilingwagens s minder tnsen doen aan mee id Feestprogramma Katwijk voor de eerste mei Geweldige activiteit op onderwijsgebied Katwijk Kosten kwart gulden miljoen EEN BEZORGER Ouderavond in Lisse - een spaarboekje Wild-west in Rijnsburg Veel lof voor zilveren jubilarissen Katwijk LEIDSE COURANT 21 ZATERDAG 22 APRIL 1967 hnii oni eling Plaatselijk comité besluit ^ed IVIJK Het plaatselijk co- idenherdenking heeft in het ge- ;an sociale zaken van gedach- wisseld over de vraag, of de in Katwijk od de tot diet voor erzoek WIJK Donderdagavond om :ht komt de gemeenteraad in re vergadering bijeen. enda bevat de volgende zaken: ling verordening met betrekking organisatie van de financiële ad- n van het kasbeheer, cc.; g bezoldigingsregeling gemeente- 1966; kredieten ten behoeve gasbedrijf; idem ten behoeve waterleidingsbedrijf; idem ten van het elektriciteitsbedrijf; voor bouw en inrichting van ■gspanningsstation aan de De alefijthstraat; krediet voor het veiligheidsmaatregelen ten de baders in zee; re- ie gedeelte Voorstraat; verle- machtiging als bedoeld in 132, eerste lid. sub c, van het int verkeersregels en verkeerste- rediet voor het instellen van een economisch onderzoek; wijziging ning. regelen de instelling en in een gemeentelijk studie wijziging van de gemeenteveror- 1967. NEGEN jj/ekagenda Katwijk jwiJK nAi\ Z.EE ÜiUau-g 25 gaderi de Eümkrana in de ai van het jeuganuis. sier is mevr. De Graat uil Al ly d Rijn. Onderwerp: De plaats ae in Gods heilsplan. Aanvang Jonge-Kerkgroep van wijk nn komt maandag op 24 april in de benedenzaal van de Ich- k. Dokter Dodder en ds. Jac zullen spreKen over. „waar- n leugen aan het ziexDed. ig 8 uur. lerdag 27 april houdt de her- wijkgepieente nourd-\yest latste wijkaVond' in de oranje- acht uur. Ds. De Bruin uit hoopt te spreken over: Ver ver ttiezing. ïsdagavonu om 8 uur houdt de oejaarden een gezellige dij- in Musica. Een zangKOor on ding van Bram Zaaioerg ver- ledtwerKing. knopenverenigingen Rebecca houden vrijdag a.s. hun jaar- •uderavond in nei wijageDouw ïrvormd gereformeerde vere- n M. V. Esther en J. V. David 27 april bijeen in de zaal bij Kerk. igemar.nen-studievereniging tan houdt zaterdag a.s. haar gadering in het zaaltje bij de Kerk. De heer H. de Wit uit hoopt te spreken over: toe gevolgde manier moeten wnr- niet. HM bezoek aan de kerkdienst is den voortgezet. De belangstelling voor cD?. stille tochten, die jaarlijks op de vierde mei werden gehouden is steeds klei ner geworden. In feite is het zo, dat behalve de comitéleden slechts verte genwoordigingen van enkele organisa ties belangstelling tonen. Kunstmatig is de belangstelling van de jeugd. Meermalen wordt uit de mond van de jongeren gehoord de vraag, waarom zij mee moeten doen. De grote mensen doen het toch ook ook al niet groot Na uitvoerig over al deze zaken te hebben gesproken heeft het comité in zeer grote meerderheid besloten de dodenherdenking niet langer in haar gebruikelijke vorm te handhaven maar haar eenmaal in de vijf jaar te houden. Men wil deze herdenking dan houden in die jaren, dat ook het bevrijdingsfeest wordt gevierd. Di' houdt in, dat de eerstvolgende doden herdenking zal plaats hebben in 1970 em daarna om de vijf jaar. VISSERUNIEUWS m DE VLEET ..i. 1 "LU IJMUIDEN Het weer in de Noord stond een regelmatige visserij nog steeds in de weg. Tussen de bui en en de windvlagen door kon men een paar trekjes doen. Men haalde dan veel makreel boven water, zodat de gedwongen rustpozen dubbel be grotelijk waren. Aan andere vissoor ten bemachtigde men bijzonder wei nig. Ook nu liet de schelvis nagenoeg volledig verstek gaan. De loggers en kotters bij de P-boei en hadden het evenmin gemakkelijk doch konden toch in actie blijven. Best waren de vangsten niet. Schol haalde men in redelijke hoeveelheden op, maar de tongproduktie liep sterk terug. Onder de Nederlandse kust waren maar weinig schepen te vinden. Bijna de hele vloot was inmiddels thuishavens binnengelopen. Overigens wordt een groot aantal vaartuigen voor de jaarlijkse schoonmaak- en on derhoudsbeurt onder handen geno men. Dat kan men goed merken in de IJmuider vissershaven waar een groot aantal loggers en kotters het noodzakelijke likje verf krijgen. Nu de visserij niet zo goed loopt, achten de eigenaren het de gunstigste tijd om hun schepen lekker op te kna«- pen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 14 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4580 kisten vis, waarvan 40 kisten wijting, 90 kisten gul en kabeljauw, 350 kisten kleine gul, 310 kisten koolvis, 140 kisten haring, 2650 kisten makreel, 380 kisten schol, 5 kistpit t^bot. 5kistenne^ls. 110, kisten diversen, 120 stuks stijve kabel- ren er 420 kleine kisten haring en 810 jauw en 25.000 kilo tong. Verder wa- kleine kisten makreol. Tong De afnemende tongproduktie kwam sterk in de prijzen tot uiting. De note ringen voor de kleinere soorten lagen ten opzichte van enkele dagen gele den gemiddeld zeker een daalder ho ger. De tong 1 deed nu f 4.83 tot f 4.33, de slips f 4.19 tot f 3,89 en de kleinmiddel f 4.37 tot f3.72. Ook de schol zat in de lift. Voor de grootste vier soorten betaalde men op de eerste afslag f 70, en dat was een gulden of twintig hoger dan men kort geleden kon krijgen. De tweetjes, die de meerderheid vormden, volgden met een koers van f 48 tot f 33 od redelijke wijze. Haring De haring moest weer met een schrale notering van f 22 tot f 16 ge noegen nemen. Voor de makreel moest een tanende belangstelling wor- WIJK AAN ZEE Het jinnefeest begint dit jaar al lagmiddag. Dan gaat het ver entrum open op het terrein in ornespolder, vlakbij het kam- rein. Vrijdagavond is er een voor het gemeentehuis en j agmiddag wordt een wandel gehouden over 5, 10 en 15 •.ter. Starttijd tussen half drie e uur bij het strandpaviljoen ock de Best. Op de feestdag mei-, is een hoogtepunt de a \ptocht met versierde wagens. Jerste mei wordt begonnen met idirit door herauten te paard om ir. De verdere progranimapun- uiur vlaghijsen op de Boulevard- carillonbespeling. 8 uur voetbal- ijlden op het Gem. Spontpark- n Katwijk-terrein. 8.30 uur ope- Yermaakcentrum terrein Groen irnsterenweg. 8.45 zang voor be- in Herv. Gasthuis en Salem, ir showmars drumband Amici- 5 muziek voor patiënten Rotter- Zeehospitum door UNI. 9 uur ie schoolkinderen. 9 uur kinder- bij de scholen. 9 uur puzzelrit gen WLO-school. 9-30 uur mas- inderzang met luchtbalilonwed- voor het gemeentehuis. 10.15 uur volksspelen op het Andreasplein. 1015 uur ringrijden met versierde sjezen- 11 uur spuitbalwedstrijd. 12 uur défilé militairen vliegkamp Valkenburg, de- fileerpunt parkeerterrein Boulevard t.o. Nieuw Brittenburg. 14 uur vrije optocht met versierde en/of folkloris tische wagens of auto's. 16 uur finale bedrijfsivoetbalwedstrijde op 't Gem- Sportpark. 1630 uur gekostumeerde voetbalwedstrijd. 17 uur tobbetjeste ken op het Andreusplein. 17 uur draai orgelwedstrijd op het Andreusplein. 19 uur optreden microfoondebutantjes in de muziektent Andreuspleni. 20 uur optreden Amusanto, muziektent An dreusplein. 20.30 uur lichtstoet vrije optocht. 22.15 uur vreugdevuur op het strand. den geconstateerd. De beste kwaliteit kwam niet boven f 16. Grote partijen haalden het minimum niet en werden dankbaar in ontvangst genomen doo: de vismeelfabriek. Bij de weinige schelvis was de braad met een constante notering var f 45 favoriet. De andere soorten ble ven op f35 hangen. Verhoudingsge wijs lag de wijting beter in de markt. Beide soorten zaten op de eerste afslag dicht tegen de vijftig gulden en moesten later maar weinig terrein prijsgeven. Gul De belangstelling voor de gul was nog niet groot, maar in ieder geval be ter dan de voorgaande dagen. De groot ste soort haalde nu een gemiddelde van f 45. De kleine gul herstelde zich ook wat en zat op de laatste afslag f 7 boven het minimum. De grote zwarte kool- vis kon het herstel van de laatste da gen niet voortzetten en moest weer terug. Na een overigens niet kwade inzet van f98 kon men spoedig ook f 56 terecht. In Scheveningen KATWIJK AAN ZEE Zondag: Scheveningen werden aange- noog water 2.10 en 14.31 uur; laag voerd 20 kisten wijting. 40 kisten gul water 10.20 en 22.45 uur. en kabeljauw, 300 kisten schol en' Maandag: hoog water 2.53 en 15.16 8500 kilo tong. uur; laag water 11.06 en 23.30 uur. Scheveningse schipper handelde roekeloos AMSTERDAM De raad voor de scheepvaart heeft de 40-jarige schip per van de treiler Nelly SCH 42 in ernstige mate schuldig bevonden aan de stranding van zijn schip op 21 no vember jl. op de rotsen aan de zuid kust van Ierland. De Nelly verging daarbij, maar alle opvarenden wer den gered door de Arie van Zwan SCH 21. De schipper heeft volgens de raad zorgeloos gehandeld door zijn aan dacht niet bij de navigatie te houden. Hij hreft de roerganger niet gecontro- Iserd, waardoor deze tien minuten lang een koers stuurde die negentig graden verkeerd was. Zodoende stoomde de treiler op volle kracht oo de rotsen af. Voor de tijd van zes maanden i schipper dh bevoegdheid als schipper of stuurman te varen, ontnomen. Geboortefeest in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Feestpro gramma voor geboortedag Oranjetelg: mastklimmen en touwtrekken voor leerlingen visserijschool, ringrijden te paard in de Princestraat, stoelendans op het strand met ponies en paar den. De festiviteiten hebben dezelfde dag plaats wanneer de geboorte vóór twaalf uur 's middags wordt bekend gemaakt. Anders worden ze de vol gende middag -gehouden. Geklaagde zwemmers KATWIJK AAN ZEE Voor het zwemdiploma A slaagden: Ada Hor- tensius, Gerarda de Best. Corrie Korsman, Janna van der Plas, Petra de Wilde, Ada Hoek, Gerrit Bloot. Gerrit Remmelzwaal. Jaap Krijgsman, Pietrie Besuyen, Kees Var- kevisser, Dirk L. Kelting. Voor het diploma B slaagden: Lida Ultee, Neld Schaap, He leen van Duijn, Marjanna Schilde, Marianne van dei Niet, Elisabeth de Best, Kees Ouwe hand, Jan Muizelaar, Klaas Harte- veld. Willem Schaap, Jacoba van Duijn, Bert van der Spek. Cornelus de Jager. Alle geslaagden wedden opgeleid door KRB-instructeurs. De ledenvergadering van de KRB wordt gehouden vrijdag a.s. in recrealiegebouw van het caravan kamp noord. Aanvang 8 uur. Hoos ater laag te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag avond om acht uur houdt de vereni ging voor christelijk onderwijs op ge reformeerde grondslag haar jaarverga dering in de Calvijnschool. Uit het uitvoerige jaarverslag van secretaris W. Duindam blijkt, dat de vele voorbereidende werkzaamheden van de laatstejaren in het verslag jaar resulteerden in enkele belang rijke gebeurtenissen: de kleuterschool De Klaproos gerestaureerd, De Klim- gebouwd en geopend, de uitbrei ding van de Calvijnschool begonnen 1 de Farelschool gesticht. Meer ruimte Resteert nog de bouw van de defini tieve Marnixschool (naar men hoopt nog dit jaar). Tevens wordt gezocht naar een manier meer ruimte te ver krijgen voor de Duinroos. Wanneer mogelijk zal ook in Cleijn Duin een school worden gebouwd. Het lukte evenwel nog niet voor de lagere- en kleuterschool urgentiever klaringen te krijgen. Wat de uitbreiding van de Cal vijnschool betreft: 15 augustus a.s. hoopt men de vier lokalen in gebruik te kunnen nemen. Marnixschool: hopelijk dit jaar rijksgoedkeuring voor bouw perma nente school. Gezien de voortgaande woningbouw vermoedelijk binnenkort ruimteproblemen in het noodge bouw. Klimroos: het Maximum aantal kleuters (120) is al bereikt. In het nieuwe schooljaar wordt een flinke wachtlijst verwacht. Farelschool: nieuwe vierde lagere school waarvoor huisvesting werd ge vonden in het gebouw van de opgehe ven hervormde De Savornin Loh- manschool aan de Koninginneweg. Leerlingental per 15 augustus a.s. 110, goed voor vier onderwijzers. Tot hoofd is benoemd de heer J. C. Benschop, onderwijzer aan de Cal vijnschool. Zowel de bouw van De Klimroos _s de uitbreiding van de Cal vijnschool is door de vereniging voor gefinancierd in verband met het te kort aan geldmiddelen bij de gemeen te Katwijk. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ T. DEN DULK Gevraagd: 2e of 3e BEDIENDE Ong. 16 jaar. Voorstraat 114-116. Tel. 2514 Katwijk aan Zee. KATWIJK Visafslag op het strand, een foto ons toegezonden door de heer C. Dijkdrenth, Voorstraat 51. Qr&ftt «ft Katwijk RIJNSBURG Dinsdag viel in een bijzondere algemene vergadering van veiling Flora het besluit de me chanisatie in het veilen nóg verder door te voeren en door het gehele gebouw een lopende band aan te leg gen, die in staat zal zijn de veilingwa gens op elk gewenst moment naar el ke plaats in het gebouw te transporte ren. zonder dat daarbij mankracht no dig is. Een investering van een kwart miljoen gulden. Hef Produktsehap Siergewassen op RIJNSBURG Gisteravond verga derde de afdeling van Bloembollencul tuur in de kantine van veiling Flora. Voorzitter Schoneveld leidde de bij eenkomst. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat men er finan cieel goed voorstaat. - Bij, de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de algemene vergade ring werd het voorstel van de afde ling Bennebroek-Vogelenzang de Soci aal Economisch» Raad te verzoeken het produktsehap voor siergewassen op te heffen, eenstemmig on dersteund. Het voorstel van dezelfde afdeling de basis van samenstelling van het hoofdbestuur te wijzigen werd met 13 tegen 5 stemmen goedgekeurd. Rijnsburg zal op de algemene ver gadering worden vertegenwoordigd door de heren Batenburg en J. Heems kerk. De avond werd besloten met een verloting. Uiteraard zullen ook de bezoekers die van de rondrit van de NZH ge bruik maken, deze transportband in werking kunnen zien en zich kunnen overtuigen van het zeer hoge tempo in de bloemen aan veiling Flora worden verwerkt Vanzelfsprekend worden vergaande besluiten als het bouwen van een zaal ter grootte van 4000 m2, waarme de deze week werd begonnen, en de aanleg van een interne transportmoge lijkheid van allure, niet alleen geno- in het licht van de huidige omstandigheden. Vooral de toekomst speelt hierbij geen grote rol. Mede door de minder florisante gang van zaken in de groenteteelt, waar vele kwekers overwegen, al thans een gedeelte van hun bedrijf te schakelen naar bloementeelt, wordt in de komende jaren een uit breiding van maar liefst 30 Dct bloe ien verwacht. Het ligt daarom voor de hand, dat men thans reeds maatregelen dient te nemen om de dan te ver- LISSE DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor wijk te Lisse Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37 Leiden Telefoon 01710-31441. Repetitie Jubilate Neem voor Uw pas geboren kinderen wij geven daarbij een premie van 2,50 en stellen een sierlijk spaar- busje ter beschikking. JONG GELEERD - OUD GEDAAN. STICHTING r SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK kantoren: Katwijk aan Zee: Voorstraat 88 W de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat. Katwijk a. d. Rijn: Rijnstraat 36 LISSE Vrijdagavond werd in de school aan de Schoolstraat de jaar lijkse ouderavond gehouden van de Geref. School, uitgaande van de schoolvereniging der geref. gemeente. Ds. W. Suyker sprak als erevoorzit ter een inleidend woord over de jonge Samuel. Hij wees op de grote zegen, die de ouders hebben door te weten, dat hun kinderen christelijk onderwijs krijgen. Mej. Tromp gaf met de kinderen van de eerste klas een indruk van het onderwijs. Na de pauze sprak de heer P. Hartingsveldt. onderwijzer aan de school, over „Waarom catechetisch on derwijs op school". Na het ontstaan van de Catechismus te hebben weer gegeven en de waarde en betekenis ervan te hebben uiteengezet, betoogde hij, dat het bijbrengen van de kennis van dit leerboek aan de jeugd nodig is. Het hoofd van de school, de heer L. Walhout, sprak over „Rust in he gezin". Hij bedoelde daarmee aller minst een uiterlijke rust, maar eet innerlijke rust, opbloeiend uit een christelijk geloof. Na een korte pauze werd een forum gevormd, waarin zitting hadden na mens de kerk ds. W. Suyker en J. G. Investeringsbank heeft vertrouwen i^EN HAAG De Nationale Investe ringsbank verklaart dat de plannen tot inkrimping en instandhouding van Van Heek en Co. weloverwogen waren .daar zij allerminst defaitistisch is ovei textielindustrie in Nederland. Zij is overtuigd dat ondanks velerlei moeilijk heden een mogelijkheid bestaat een gezonde ontwikkeling dezer dustrie in Nederland, zeker als enige bescherming wordt geboden tegen kunst matige buitenlandse concurrentie. Er is zeker geen reden voor liquidatiestem- ming. Grisnicht, namens de school P. van Hartingsveldt en L. Walhout en na mens de ouders A. Groothedde en P. G. Segers. M uziekconcou rs in Valkenburg VALKENBURG Op 26 juni zal Valikemburgs Harmonie haar 65-jarig bestaan herdenken. Ter gelegenheid hiervan zal op 12 mei om 9 uur 's avonds het fanfarekorps der genie een concert en een muzikale show op het Dorpshuispilein geven. Op 15 mei. tweede Pinksterdag, zal een concours worden gehouden onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie van Harmo nie- en Fanfarekorpsen- wachten aanvoer op te vangen en te verwerken. Hierbij speelt tevens een rol, de wijziging die zich lang zaam maar zeker voltrekt bij de afzet van de bloemen. Steeds meer warenhuizen en supermarkets gaan over tot de verkoop van bloemen. Deze bloemen dienen echter te wor den verpakt en waar kan dit beter en deskundiger gebeuren dan in de vei ling. Voor een dergelijke pakkerij is echter nogal wat ruimte nodig en het is zelfs de vraag of de imposante hal die Flora er nu bij krijgt op den duur voldoende zal zijn, dit «dies op te van gen. Men is in Rijnsburg echter nooit benauwd geweest tijdig maatregelen te treffen, dus ook dit zal t.z.t. wel terecht komen, want wie oo het mo ment een bezoek aan Flora Rijnsburg brengt kan alleen maar beamen, dat men met vooruitziende blik te werk gaat en in staat is de eventuele toene ming in de aanvoer ruimschoots op te vangen en te verwerken. DEN HAAG Het was een com pleet weg-duel, waarin een 20-jarige koopman uit Wateringen en een 20- jarige militair uit Rijnsburg de hoofd rol speelden. Plaats van handeling was de Rijnsburgerweg te Rijnsburg. De militair reed er met een ge huurde „showauto" zoals de Haagse politierechter constateerde. Dat wil zeggen, een „dure" open auto. Dat feit zal zeer waarschijnlijk een rol heb ben gespeeld in deze affaire, want om beurten hadden de twee autobestuur ders elkaar dwars gezeten met alle gevaren van dien. Het resultaat was gweest, dat de auto van de koopman licht werd be schadigd, toen de militair hem pas seerde en „sneed". Doch tevoren zou de koopman de militair hebben ver hinderd om in te voegen, toen bij het inhalen laatstgenoemde voor een te genligger uit de weg moest. Ten slotte reed de koopman de militair klem waarbij deze tegen een paal reed. Na al dit gebeurde, zou de koopman op de militair zijn toegestormd en be volen te wachten tot de politie zou ko men. „Als je gaat rijden, steek ik", en daarbij zou hij een dolkmes of een schroevedraaier. dat stond niet vast. de militair in de nek hebben gehou den. Schandel „Schandelijk, zoals jullie je op de weg hebben misdragen", constateerde de politierechter. „Ik had een afspraak met mijn meisje en was laat, zodat ik op wilde schieten", motiveerde de militair zijn haast. „De veiligheid op de weg zou er heel wat op verbeteren, als de mensen het wat rustiger aan zouden doen", aldus het standpunt van de of ficier, die tegen de militair, die na de aanrijding er vandoor was gegaan, f 200 boete eiste, benevens voorwaar delijk twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor acht maanden. „Kan de geldboete ook niet voor waardelijk?" probeerde verdachte, waarop de officier woest werd. „Je wilt er misschien helemaal wel zonder straf afkomen", merkte hij op. De rechter veroordeelde conform de eis. „En voorwaardelijke straf is ook straf", attendeerde hij. Wat de koopman betreft, die ont kende bedreigingen te hebben geuit, eiste de officier f 100 boete maand gevangenisstraf voorwaarde lijk. De rechter besloot in deze zaak nog een getuige te horen, alvorens vonnis te wijzen. KATWIJK AAN ZEE Gisteren hebben de heren D. van den Oever, voorman-fitter, en Jac. de Vreugd, fit ter, hun zilveren arbeidsjubileum ge vierd in dienst van de gemeente Kat wijk. Bij de huldiging zei directeur Blom, dat beiden een prachtige staat van dienst hebben, waarover hij zijn waardering uitsprak. In verband met de omschakeling op aardgas is door deze tak van dienst onder leiding van de heer A. van Dijn enorm veel werk verzet. De jubilarissen werden ook toe- gespriken door wethouder dokter Berg ma,n de heer Wilmink, hoofd van de administratie, en door chef-fit ter Kleinhout. Zij prezen de prettge hed vn de jublrssen. Beden kregen een geschenk nder cuverit en vr hun vruwen werden blemena ngedrgen. De rest vn de dg werd gezellg n de huseljke krng drgebrcht. WATERSTANDEN DEN HAAG, 22 april Konstanz 360 +4. Rhenifelden 288 20, Straatsburg 288 +10. Pllttersrdorf 433 +2. Maxau 476 —1. Plo- chingen I'll +L Mannheim 333 +5 Stein- bach 177 +22, Mainz 327 —3, Bingen 233 Kaub 239 —1. Trier 284+12 Koblenz Eefde IJsel 428 w».. Borgharen 3860 —26. Belfeld 1142 onv_ Gra ve beneden de sluis 509 +1 geul, heden vermeld op de waarschuwlngs- De minste gepeilde diepten in de vaar- schuwingsborden, zijn In cms: Amerongen Lekkanaal 265, IJsselkop—Doesburg 270 HOOGWATER SCHEVENLNGEN 23 april 2.02 v.m.; 14.23 n.m. 24 april 2.47 y.m.; 15.10 n.m. Dankfestijn van Natuurvriend LEIDEN Zowel de leden van D« Natuurvriend als de genodigden heb ben zich gisteren in de grote zaal van Den Burcht uitstekend geamuseerd op de feestavond, die hun werd aange boden door het bestuur als blijk van waardering voor de grootscheepse me dewerking verleend om de ten toonstelling „Aqua Hortus" te doen slagen. Voorzitter W. Th. Nieboer dankte allen, die een bijdrage hadden gele verd tot het welslagen van „Aqua Hortus". E>ji bijzonder woord van hulde en dank richtte hij tot de da mes S. Massaar-van Duivembode. M. v.d. Blom-Verhoeven en M. Pola- rre-Singeling, die zich, hoewel geen verenigingslid bij „Aqua Hortus en op de Leidato zeer verdienstelijk had den gemaakt. Als stofflnlijk bewijs van waardering mochten de dames een geschenkbon en een boeket bloe men in ontvangst nemen. Hierna volgde een gevarieerd non-stop cabaretprogramma met conférencier Cor Martelly. Annemarie van Tol, de hammondorganist Harry Hamilton. de moderne muzikale clown Tol Hansen en Ted Alton en assistente in twee verbluffende goo- chelshows. Na het cabaretprogramma volgde een gezellig samenzijn met het trio Aad van Heerin0ï\n. Emissie Landré en Glinderman AMSTERDAM De aangekondigde emissie Landré en Glinderman betreft f448.200 aandelen van f 100 of 1000. ten volle winstdelend over 1967, 100 pet, alleen voor claimhouders, waarbij f500 oude aandelen recht geven op f 100 nieuw Houders van f740.900 oude aande len hebben toegezegd, hun claim te ge bruiken. Officiële notering van oude en nieuwe aandelen wordt gevraagd. De inschrijving is 28 april, begin claimham- del 21 april. Doel is gedeeltelijke finan ciering van grondaankoop en bouw te Diemen. Men zal het nieuwe gebouw midden 1968 betrekken en het oude ver laten. Daarvan verwacht men uitbrei ding van programma, stijging van omzet en winsten In 1967 zullen deze iete da len, doch dit zal worden goedgemaakt door kostendaling. Redelijk dividend is te verwachten. Er zijn nu 110 agentschappen, die van Stave- ley-Asquith inbegrepen. President-commissaris E. Schut overleden UTRECHT De heer E. Schut, presi- dent-commisraris van N.V. Schut te Eer beek. er van 1912 tot 1962 directeur, is 20 april op zijn dagelijkse rondgang door het ïdrijf plotseling overleden. Hij was 79 jaar. was oud. gouverneur van 'e Rotary-club. 20 jaar lang voorzit ter van de Gelderse volkshogeschool, enz. Hij was officier ln de orde van Oranje Nassau. Van Kempen en over 1966 (1965) voorstellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 21