„Bommen-rijden'" wordt specialistenwerk Morgen besluit over Gloukhov Laat Prinses met rust „Werkgevers weigeren echte samenwe ;rking" Nog vóór dinsdag vijf staatssecretarissen Omzetting kieskringen in kiesdistricten Westhill gaat jubileum vieren ZATERDAG 15 APRIL 1967 NI'! Synode (4) ilangs las ik met flinke letters: (een bidstond voor de Gen. Synode! de Vrijgemaakte Kerken". Dat »t, gezien de grote moielijkheden er helaas zijn, wel ;mde indruk maken. Maar als itief kent dan is zo'n kop beslist mispiaatst. De synode leel: geen aparte bidstond, omdat vertrouwen dat er niet alleen op zondag voor, maar ook op alle igen tijdens de zitting in alle ker- i voor haar wordt gebeden. Ook j ik in uw blad wel berichten moeilijkheden in de vrijgemaakte I ereformeerde Kerken, maar nooit of el zeer. zeer sober over al het goede it er (en daar zijn we heel dank- iar voor!) ook is. Denk alleen maar ka n wat er op 't gebied van 't onder- I I Ijs tot stand is gekomen. Ik hoop t uw blad in de toekomst de juiste iers weer zal weten te vinden. lte itterdam J. van Halsema B' Synode (5) begrijpelijk dat vele vrijge-1 aakten in nood zijn door het weg- rwi nden van ds. Schoep als ambtsdra- ïen r jn volle rechte, en met hem de erige ondertekenaars van deze open j ief en degenen die er mee instem- J tn. Van de ruimte die de vrijma- "0, jg bracht is niets meer over. Pro dei rteerden we niet tegen kerkelijke handeling van meningsverschillen? nu zien we, dat allerlei verschillen j irden opgeblazen tot zaken van ge- en getrokken in het kerkelijke I Voor behoorlijke vrije discussie geen vrijheid en ruimte. Hoe is het ud verdonkerd. Men schorst en zei J op onjuiste en ontoereikende gron- hen, die de eenheid zoeken van waarachtige gelovigen. Mogen I wel lid blijven van kerken die hun stilzwijgen en toezien ze dingen mede-verantwoordelijk I n? h® tphen D. v. d. Dool| „Brits-lsrae I" !o is dus „Brits-Israël" weer eens het nieuws: een Anglicaans theo- be$S vindt een visie, die de aandacht li iagt voor het herstelde Ef- i-Israël onder het Nieuwe Ver- 1 en in een nieuwe woonplaats, •foeilijk en onchristelijk. k mag in verband daarmee verwij- naar het studieboek over Israël I de enkele jaren geleden overle- 13^1 ds. C. Kapteyn Dzn., geref. predi- nt te Amsterdam, alsmede naar de nd Nederlands Israël, postbus 45, jdrecht. tterdam J. A. de Bok Sterke man nodiy t de gebeurtenissen van de itste tijd trek ik maar één con- lfuie: het ontbreekt in deze democra- aan een „sterke" man. Een man i allure als een Franco, een Soehar- een Kosvgin, ja, -zelfs een Mao Tung, maar dan echter met be dild van het geloof. •d jpendrecht P. Boer Nederlandse vlag 2 1 [aar mijn mening school er een on- ,r stheid in uw artikel over vlaggen, mening van de heer Thurmer „dat in 1813 vergeten zouden zijn" aan duiden welke vlag de Nederlandse kan met authentieke bewijzen pen rden weerlegd. lij mijn onderzoekingen ben ik op ej) staatsstuk gestuit (KB no. 46 van maart 1816). waarin de Neder- ise vlag wordt genoemd „de ordi- •e Nederlandse vlag", ichtIet stuk heeft als bijlage een handgekleurde vlaggenkaart de afbeelding van de Neder- dse vlag, zodat daarover toen niet ook nu niet de geringste twijfel itond resp. bestaat. Men wil de ge- irte van ons land wel eens te veel als een volkomen nieuw begin, van het verleden. Wat de vlag reft, was er niet de minste behoef- aan de vaststelling, daar iedereen Si v'a8 kende uit het verleden, erki n Haag H. A. Treu KO Delftse transporteur Leen van der Lee: Chauffeur moet weten wat hij in tank heeft (Van een onzer verslaggevers) DELFT „Met gevaarlijke stoffen geladen tankauto's zijn minder gevaarlijk dan het pu bliek denkt. De naam „rijdende bommen" is sterk overdreven. En wanneer er al eens een on geluk gebeurt, wordt dat ver schrikkelijk opgeblazen." De Delftse transporteur Leen van der Lee stelt dit met een jarenlange ervaring achter zich. Sinds tien jaar specialiseert hij zich in het ver voer van chemische stoffen. Zijn 26 tankcombinaties zitten dagelijks met gemiddeld 1000 ton agressieve lading op de weg. „En de ongeluk ken in die tien jaar kan ik op een luciferdoosje schrijven", zegt hij. leum naar Spanje reed en diezelfde gelukken moeten worden genomen en hoe eerste hulp moet worden verleend. Mocht de chauffeur niet in staat zijn direct maatregelen te tank daar na lossing vollaadde met avondmaalswijn... „We zullen ons ermee vertrouwd Historisch zijn ook die vele geval- mee moeten maken dat ook dit ver- len, waarin de chauffeur niet eens treffen, dan kunnen politie voer in toenemende mate over de weet wat hij vervoert! En dus ook brandweer dat tenminste." weg gaat geschieden. Er verrijzen niet wat hij bij een ongeluk moet steeds meer chemische fabrieken, doen. Is zijn lading explosief? Is zij de produktie stijgt en dat betekent schadelijk? ook, dat het vervoer ervan zal toe- Specialisatie Opleiding Leen van der Lee: het is belang- Bepalingen De wet „gevaarlijke stoffen", die waarschijnlijk volgend jaar van kracht wordt, wordt door de heer Van der Lee toegejuicht. „Het is de chauffeurs weten wat belangrijk, dat de overheid de „Juist deze toename echter, zij vervoeren en dat zij op de hoog- ligheid gaat bevorderen. Er komen vfln wa^ er j{an gebeuren als nu uniforme bepalingen voor de er iets mis gaat. Chauffeurs beho- A J~ 4 1 lisatie zal daarbij het antwoord zijn Ten te weten, dat als zij bijvoor op de vraag hoe. Die tendens zit er beeld vloeibare stikstof vervoeren, den, dat de afsluiters onder trouwens nu al in. Voor de toe komst betekent dat ook: inkrimping van het aantal bedrijven. Amerika ken staat hier duidelijk ten voorbeeld", zegt hij. In 1945 telde men daar nog 40.000 maar één druppel olie nodig is o tank worden aangebracht. Daardoor enorme explosie te veroorza- loopt men niet de kans, dat ze er bij een botsing afgereden worden." Leen binnen 15 jaar verder zal teruglo pen tot 1000. In Nederland zal het dezelfde Dat richting uitgaan. De tijd. dat een kolenboer met een inderhaast ge- n der Lee, die zich specia- ook. «Al zijn ze nog zulke" erva- liseert in het vervoer van niet ex- plosieve chemische stoffen veel zuren en loog is ervan over tuigd, dat er de komende jaren veel zal veranderen. Specialisatie in pro- dukten. die in eenzelfde lijn liggen, alle afsluiters vermindering van het aantal bedrij- grotere veiligheid, zijn de naam van het transportbedrijf in deze sector al leen maar omhoog kunnen brengen. En die het gevaar van de „rijdende bommen" drastisch zullen beperken. tweede man mee. Om te leren hoe met de lading moeten omgaan, bijvoorbeeld wanneer de wagen hermetisch sluiten. Dat ze niet monteerd opzettankje .ncidenteel plotseling moeten remmen omdat zaken, nog een vrachtje chemische stoffen dan een nevelsituatie ontstaat" kon vervoeren, is voorbij. Al gebeuren er in deze wereld nog genoeg vreemde dingen. Histo- CNV-voorzitter Van Eibergen: Generaul Nass adjudant vorstin DEN HAAG Koningin Juliana heeft de oud-commandant van het korps mariniers, generaal-majoor der mariniers J. G. M. Nass, met ingang van 14 april 1967 benoemd lot haar adjudant in buitengewone dienst. Normalisatie Instituut gaat jubileren (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op 2 mei zal in RAI te Amsterdam een tentoonstelling worden gehouden die is gewijd aan het vijftigjarig jubileum van het Ne derlands Normalisatie Instituut. Prins Bernhard zal 's morgens een toespraak houden. Het jubileum zal voorts wor den opgeluisterd door een verkeerste ken test waar dertig auto's aan zullen deelnemen. Naast prins Bernhard treden als sprekers op ir. L. Schepers, president van het koninklijk instituut voor inge nieurs en de heer H. A. R. Binney, vice-president van het international or ganization voor standardization. Het Nederlands Normalisatie Insti tuut houdt zich bezig met het ontwer pen van efficiencv-regels die van nut zijn voor het bedrijfsleven in zijn tota liteit. Het instituut is onderverdeeld in een aantal beleidscommissies waar studie gemaakt wordt van de mogelijk heden om tot een grotere efficiency te komen. Zo zijn er onder meer de beleidscom missie voor chemie, scheepsbouw, tex tiel, elektrotechniek, bouwkunde en werktuigkunde. Het instituut heeft de afgelopen jaren onder meer de norma lisatie van de verkeerstekens voorbe reid. Het acht voor de toekomst vooral 'de internationale aanpak van de nor malisatie van belang. In Nederland heeft het instituut on der meer bijgedragen tot het uniform maken van gasfles-aansluitingen. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) DEN HAAG Voor de Haagse officier van justitie, mr. W. J. Kol- kert, is de zaak van de woensdag gearresteerde Rus in een beslis send stadium gekomen. De rechter-commissaris zal morgen moeten beslissen of Gloukhov, die de Nederlandse hoofdvertegenwoordiger an de Russische luchtvaartmaat schappij Aeroflot, zal worden vrijge laten, dan wel tenminste nog geduren de zes dagen in verzekerde bewaring moet blyven. Verwacht wordt dat de Rus, die van uitlokking tot het uitleveren van staatsgeheimen wordt verdacht, onder arrest zal blijven. Tevens wordt er in Den Haag nog steeds op gewezen dat het niet tot een proces tegen de man zal komen, maar dat hy als ongewen ste vreemdeling over de grens zal wor den gezet. Vrij? Indien Gloukhov toch op vrije voe ten wordt gesteld, zou dit een slag in het gezicht van de Haagse officier be tekenen, die de man in Amsterdam op zo'n de publiciteit trekkende ma nier liet arresteren. Hij zou dan im mers niet over het nodige bewijsma teriaal beschikken, dat zulk een spec taculaire aanhouding rechtvaardigt. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Nog vóór dins- lag als het kabinpt-De Jong zich voor het eerst aan de Tweede Kamer zal presenteren is de benoeming van vijf staatssecreta rissen te verwachten. Het zijn de c.h. heren J. C. E. Haex (landmacht) en dr. R. J. H. Kruisinga (volksgezondheid), de KVP-ers A. E M. Duynstee (luchtmacht) e drs. L. J. M. van Son (economische zaken) en de WD-er M. J. Keyzer (verkeer en wa terstaat). Handhaveii Het scijnt de bedoeling van de kabinet-De Jong komt daardoor op ze ven, want de a.r. onderministers Grosheide (onderwijs) en Van Es (mari ne) zijn in hun functies gehandhaafd. Het schijnt in de bedoeling van de regering te zijn alle staatssecretariaten uit de vorige kabinetten te handhaven, wellicht met uitzondering van dat voor Binnenlandse zaken (grenswijzigingen en dergelijke). Dit betekent dat na dinsdag nog vijf of zes onderministers moeten worden benoemd, te weten voor Financiën (belastingen) C.R.M. (cultuurbeleid?), Sociale zaken (arbeids voorziening) en twee voor Buiten landse zaken (Europees beleid en Na- vo- en V.N.-aangelegenheden). Wel licht komt er nog een apart staatssecre tariaat voor het wetenschapsbeleid bij. De kandidaat-onderminister voor volksgezondheid, dr. Kruisinga, is thans directeur-generaal voor de volksgezondheid. Drs. Van Son, thans Tweede-Kamer lid voor de KVP, kreeg juist vorige week ontslag als staatssecretaris voor economische zaken, maar zal nu hoogst waarschijnlijk in die functie worden benoemd met een andere taakomschrij ving. Het is nog niet bekend of het middenstandsbeleid ook onder hem zal gaan ressorteren, dan wel dat de mi nister dit zeer belangrijke beleidson derdeel onder zijn hoede neemt. De leden van de Rijksrecherche, die de Rus nu al dagen aan de tand voelen, zijn doodvermoeid. Gloukhov zou niets hebben willen toegeven, maar toch hebben zij tot taak de spionnagelegpuzzel, waarvan vele stukken ontbreken, in elkaar te pas sen. Ook mr. Kolkert heeft zich per soonlijk herhaaldelijk met de ver horen bezig gehouden. Het komplot-Rinaldi, dat de NAVO- organisatie penetreerde, en welks ont maskering tot de arrestatie van tien tallen personen in bijna alle West- europese landen heeft geleid, wordt (hoewel dit eerder ontkend dan toege geven wordt) nog steeds in verband gebracht met de zogenaamde mislukte activiteiten van de Rus in Nederland. Hoewel van Nederlandse zijde geen bezwaar is gemaakt tegen het verzoek van de Russische ambassade in Den Haag Gloukhov een raadsman toe te voegen, is dit nog niet gebeurd. De vraag is thans, of dit alsnog te ver wachten is. Het zal in ieder geval om een Nederlandse advocaat gaan. De Russische spionage-tactiek in aanmerking nemend, kan voorshans niet worden aangenomen dat Glou khov, die lid is van de GRU (de mili taire inlichtingendienst in zijn land) een sleutelfiguur is geweest. In het buitenland werkt Moskou meestal niet met hoofdpersonen van Russische na tionaliteit, omdat dezen alleen al hier door onder verdenking staan. In den vreemde geplaatste Russische functionarissen, die geen diplomatieke status bezitten, spelen meestal een on dergeschikte rol in het verkrijgen van geheime informatie. De centrale figu ren in het Russische spionagenet zijn lieden, die in het land waar ze opere ren, geboren en getogen zijn. Met deze wetenschap in de hand zoeken de Binnenlandse veiligheids dienst en ambtenaren van de Neder landse militaire inlichtingendiensten nog altijd naarstig naar personen, die als de opdrachtgevers van Gloukhov kunnen worden betiteld, of aan wie hij zijn informatie doorgaf. Duimzuigen Hel kabinet De Jong heeft zich giste ren In zijn wekelijkse vergadering druk bezig gehouden met het opstellen van de regeringsverklaring. Drs. F. Hoogcndijk gaf gisteren voor de AVRO-televisie de korte inhoud van de regeringsverklaring weer met het air van een ingewijde, maar uit offi ciële bronnen werd vernomen, dat zijn informatie „voor bet overgrote deel duimzuigerlj" was. Werknemers zijn pionnetjes Imerika-Vietnam 3 'e weinig mensen zijn doordrongen i de werkelijke motieven van deze laarh al jaren voortslepende oorlog. De eidheid van Amerika om te komen onderhandelen wordt door de te- istanders met doorzichtige sr op keer van de hand gewezen, bedoeling om nele gebieden (en in toekomst een wereldheerschappij) Ier Chinese vlag te brengen is dui- ijk. Het is aan Amerika, maar ook li ons, te waken tegen een heilloze -i' kunstmatige samenleving. inster I. Cammeraat TREILER RAMDE ZANDZUIGER JMUIDEN De Katwijkse treiler ka f 42 Nicolaas Senior heeft gisteren ir de haven van IJmuiden de zand- jer Willemstad geramd, die bezig i de havenmond van IJmuiden op ite te brengen. e zuiger liep een groot gat in de :heeps op, terwijl de treiler boven de waterlijn in rschip kreeg. (Vai WINSCHOTEN -- De voorzitter van het CNV. de heer J. van Eibergen, heeft gisteravond op een jubileumver gadering van de plaatselijke Christe lijke Besturenbond een dringend be roep op de werkgevers in Nederland gedaan nu eindelijk eens tot echte sa erking met de werknemers te ko in het belang van het gehele be drijfsleven. De heer Van Eibergen verweet de werkgevers nog steeds de deur in het slot te gooien, wanneer er gevraagd wordt om overleg, waarin ook de eco nomische problemen van bedrijf en be drijfstak zijn betrokken. Daaruit ver klaarde hij ook het verzet tegen be drijfschappen en medezeggenschap. De werkgevers klagen steen en been. dat de financiële toestand van het Neder landse bedrijfsleven ernstig is ver zwakt. Maar zij weigeren samen met de werknemers om de tafel te gaan zitten met de cijfers op tafel om samen te zoeken naar een manier om de moei lijkheden de baas te worden. De CNV-voorzitter verklaarde zich hiertoe bereid. Jaren achtereen hebben wij reeds aangeboden, zo vervolgde hij, zowel nationaal als per bedrijfstak en per onderneming samen de schou ders te zetten onder de gemeenschappe lijke zaak. „Wij menen dit heel ernstig, maar altijd werd dit afgewe zen. Want de werkgevers zijn bang voor wat ook maar enigszins op aan tasting van hun machtspositie lijkt." nog steeds worden behandeld alsof ze pionnetjes op een schaakbord Zodra het gaat om belangrijke beslissingen stuit de vraag naar over leg af op de aloude regenten-mentali- van: Alleen wij kunnen dit beoor delen. Laat het maar aan ons over; wij hebben het beste met jullie voor". Het zijn dikwijls dezelfde mensen. vertelde de heer Van Eibergen, die op het ene moment de deur voor het overleg in het slot smijten en op het andere moment ach en wee roepen, om dat de vakbeweging niet voldoende oog heeft voor de belangen van het bedrijfsleven. De financiële toestand van het Nederlandse bedrijfsleven is ernstig verzwakt. Wat let de werkge vers om hierover met de werknemers te praten?, zo vroeg hij zich af. Verzet Het is geen wonder, aldus de heer Van Eibergen, dat de werknemers zich tegen deze eenzijdige concentratie macht steeds meer verzetten. „Het botst tegen elk gevoel van menswaar digheid, dat ook in 1967 de werkne- Eigen belang De CNV-voorzitter beschuldigde de werkgevers er van het algemeen be lang en het eigen belang te vereenzel vigen. De komende jaren is er veel geld nodig voor verbetering van bestaande en oprichting van nieuwe be drijven. Dat is een algemeen belang. Daarom moet iedereen meehelpen, de Ij winsten van de bedrijven groter te ma- 1 ken ter bekostiging van de noodzake- lijke investeringen. Deze winsten blijven echter binnen het bedrijf en komen uitsluitend ten goede aan de eigenaars en kapitaalver schaffers. De werknemers die de winsten moeten helpen maken, delen er niet in mee. Hier wordt eigen be lang gediend onder het mom van alge meen belang. De heer Van Eibergen vroeg er aandacht voor, dat het meen belang ook kan worden gediend door bepaalde vormen van vermogens- aanwasdeling en investeringsloon of spaarloon, zoals de vakbeweging heeft voorgesteld, maar die door de werkge vers „onverbiddelijk" zijn afgewezen. Beroep op pers (Van een onzer verslaggevers) LAGE VUURSCHE Burge meester mr. F. J. van Beeck Cal- koen van Baarn heeft gisteravond namens de secretariaten van prin ses Beatrix en prins Claus de jour nalisten en fotografen in Lage Vuursche verzocht, de „privacy" van het prinselijk paar zoveel mogelijk te waarborgen. Hoewel hij dit niet met zoveel woor den zei, bleek dat de foto van prinses Beatrix, die gistermorgen in een Am sterdams ochtendblad was afgedrukt, de directe aanleiding was voor het verzoek. Na enige aarzeling zei de burge meester dat hy vrijdagmorgen con tact had gehad met beide secretaria ten en dat hem toen was gevraagd een gesprek met de pers te arrange ren. De Rijksvoorlichtingsdienst is hem daarbij behulpzaam geweest. Mr. Van Beeck Calkoen vroeg be grip op te brengen voor de stemmin gen die op het ogenblik op kasteel Drakensteyn heersen. Op verzoek van de burgemeester was ook de commissaris van de Ko ningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lijnden van San- denburg, gisteravond naar Lage Vuur sche gekomen. De reden van zijn aan wezigheid werd echter niet duidelijk. De commissaris, die in zijn eigen woning visite ontving toen het telefo nische verzoek hem bereikte, verkeer de in de veronderstelling dat er rond om Drakensteyn een soort „noodtoe stand" was. Als „privépersoon" vroeg hij, de Prinses en de Prins gedurende deze dagen met rust te laten. De details van het incident met de fotografen waren hem niet bekend. Desondanks merkte hij op „dat het ontoelaatbaar is dat journalisten door palisrecher cheurs met honden van de openbare weg zyn Geen dure auto's voor ministers BONN Als de Westduitse minister van financiën, Strauss, het voor het zeggen krijgt, zullen er voor de Westduitse ministers en hun medewerkers geen grote dure auto's meer beschikbaar zijn. Strauss wil een eind maken aan de aankoop van officiële auto's met een cilinderinhoud van meer dan twee liter. Hij meent dat men lange afstanden beter per vliegtuig kan afleggen en wijst erop, dat ambtenaren vrij reizen hebben met de trein. Pleidooi van mr. in Veld DEN HAAG In een artikel in het Nederlands Juristenblad pleit de oud-minister van weder opbouw en volkshuisvesting mr. J. in 'tVeld voor omzetting van de huidige achttien kieskringen in zelfstandige kiesdistricten. Op deze wijze zouden kleinere partijen geen kans meer hebben en de band tussen kiezer en ge kozene veel steviger worden.. Periodieke aanpassing van de districtsgrenzen zou niet nodig zijn, slechts het aantal zetels waarop elk district aanspraak kan maken zou peri odiek moeten worden herzien. Het ge vaar van verrassende uitslagen zou sterk worden verminderd en het sys teem zou kunnen worden ingevoerd zonder dat grondwetswijziging nodig is, aldus mr. In 't Veld. Het tegenwoordige stelsel van even redige vertegenwoordiging leidt tot een bedenkelijke versplintering, waar door de regeerkracht wordt aangetast en de afstand tussen kiezer en gekoze ne wordt zo groot dat men" niet meer van een band kan spreken. Het wordt ook voortdurend moei lijker om kabinetten te vormen die op een duidelijk program zich verzekerd weten van de steun van een vaste par lementaire meérderheid. Mr. In 't Veld acht verdeling van het land in 150 districten (één per Tweede Kamerze tel) bezwaarlijk, omdat grote steden zouden moeten worden onderverdeeld in verscheidene districten. Indien nu tot rechtstreekse verkie zing van een minister-president zou worden besloten, zouden waarschijn lijk de kandidaten van KVP en PvdA in herstemming komen. De KVP-kandi- daat zou slechts een meerderheid krij gen als hij noch uitgesproken progres sief, noch uitgesproken conservatief zou zijn, hetgeen de duidelijkheid niet ten goede zou komen. Ik :al die loc wel even opzij zetten, zei een Franse spoorweg man tot een collega. Helaas, hij wist totaal niets van locs af en het resultaat was dat de zware stoomlocomotief door een stoot- blok reed en brokken maakte. De directie was niet erg te spre ken over zijn hulpvaardigheid. „Atlantische VS- vloot verzwakt,, WASHINGTON Een senaatscom missie heeft kritiek geleverd op de hui dige paraatheid van de Amerikaanse Atlantische vloot. Volgens de commis sie is er door de Vietnamese oorlog een tekort aan geoefend personeel, re paratiefaciliteiten, munitie, vlieg-uigen en schepen ontstaan De commissie noemde het een van de opvallendste verschuivingen in het machtsevenwicht van de laatste jaren, dat terwijl de Atlantische vloot wordt verzwakt ten gunste van de vloot in de Grote Oceaan, de Russische vloot juist op dit moment snel aan kracht wint. De minister van marine heeft geant woord dat de Atlantische vloot staat is alle opdrachten uit te voeren HAARLEM Westhill, de vereni ging voor godsdienstige opvoeding, gaat van 19 tot 21 mei haar gouden jubileum herdenken. Beide dagen wordt een congres gehouden over „de godsdienstige opvoeding in de wereld In de Bavokerk in Haarlem wordt dan tevens een spel opgevoerd onder regie van Amed Hauer. Dit spel is naar aanleiding van het boek Ruth geschreven door ds. Hans van Hille uit Amsterdam. De festiviteiten staan geheel onder leiding van prof. dr. H. W. F. Steil- wag. Westhill houdt zich speciaal bezig met de wijze waarop de bijbelse boodschap het meest verantwoord aan het jonge kind kan worden doorgege ven. Oorspronkelijk uit Engeland af komstig, is de gebruikte methodiek steeds meer aan de Nederlandse inzich ten aangepast. NIEUW DELHI In een door droogte getroffen gebied van de Indi ase staat Oettar Pradesj zijn gisteren twee kinderen omgekomen en twee ge wond toen zij onder de voet werdeit gelopen tijdens een uitdeling van gra tis voedsel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9