HET KWARTET: BESCHUIT VOOR HEEL HITZACKER Clausfoto van baby kost een kwartje hertrouwen in fractie en in dr. Berghuis HET KWARTET Sabotage in kerncentrale MAANDAG 10 APRIL 1%T Saluutschoten aan Elbe Oranje ballonnetjes Concurrentie (Van onze speciale verslaggevers Link van Bruggen en Hein Waalwijk) HITZACKER Ook al gebeurt 't midden in de nacht, Hitz- acker is paraat om de geboorte van een Oranjetelg met saluut schoten aan te kondigen. Het worden er 21, als het een meisje is. Indien een mannelijke nazaat het levenslicht aanschouwt, wor den er, na een pauze van twee minuten, nog eens drie kanon schoten afgevuurd. Centraal Comité na beraad: „Volgens oud Duits gebruik", aldus loco-burgemeester Karl Guhl, „hadden we bij de geboorte van een jongen graag 101 saluutschoten afgegeven. Het stadje is echter maar klein; we hebben er gewoon geen geld voor." In alle opzichten zal het geboorte feest, dat is voorbereid, een herhaling zijn van de festiviteiten, die plaats vonden, ter gelegenheid van het huwe lijk van de vroegere plaatsgenoot Claus von Amsberg met prinses Bea trix. Muziekkorpsen zullen door de stra ten marcheren, Nederlandse, Duitse, plaatselijke en oranje vlaggen zullen worden uitgestoken. etalages en vensters zullen met groen en portret ten worden versierd; hetzelfde gebeurt met het raadhuis, dat bovendien 's avonds nog zal worden verlicht. ze parlementaire redactie). ITRECHT Het centraal Comité dc ARP heeft zaterdag zowel zijn trouwen uitgesproken in de Twee- ^Kamerfractie en haar voorzitter i partijvoorzitter dr. W. P. Berg- i een uiterst vaag perscommuniqué rdt gezegd, dat het C.C. volledig jat achter de verklaring die eerder r het moderamen werd uitgegeven r aanleiding van het overbekende iv met dr. Berghuis '[deze verklaring stond dat „het ver in de partijvoorzitter, die temeend heeft uit hoofde van zijn feigen verantwoordelijkheid in het in terview enkele opmerkingen omtrent pet gebeuren van de laatste tijd te jnoeten maken, niet is aangetast." vergadering van het Centraal fcomité is gebleken, dat er omtrent te voeren beleid overeenstem- __j bestaat tussen Centraal Comité t- fractie en hun voorzitters",- aldus èsluit het communiqué. Kritiek sterdammer Nationaal kampioen irachute-springen Kre tot (Van een onzer verslaggevers) OESTERBERG De Amsterdammer j I» Groff is winnaar geworden van de lend ionale kampioenschappen parachute- t 3,5fingen, die het afgelopen weekeinde op Leusderhjei zijn gehouden. In de catt le van geoefende vrije valspringers imen Bert Wiinands uit Eindhoven Enkele maanden geleden waren de beide mannen bij hem op bezoek ge komen met enkele kranteknipsels, waarin zijn naam als ontstekingsex pert werd genoemd. Zij vertelden, dat hun fabriek zo'n verschrikkelijke stank verspreidde, dat hij weg moest. En hij zou dat karwei voor 3000 gul- den mogen opknappen. Later werden de beweegredenen duidelijk. Nadat beide mannen waren teruggereist, nam de heer Van den Nieuwendijk contact op met de rijks politie in Bergen, die de districtsre- aai ons iana zaï vertegenwoordigen A1,°m;1, internationale wedstrijden, ondermeer "herche m Alkmaar en Tilburg op de België. j'ioogte stelde. "olgend jaar zal Nederland een afvaar- ujt een onderzoek bleek al gauw. Ing sturen naar de internationale kam- j-,el met (je graandrogerij de laat- afli :ri kt was de eerste maal. dat de afdeling achutespringen van de Koninklijke erlandse Vereniging voor luchtvaart, wedstrijden hield en daarom j de publieke belangstelling bijzonder et tijdstip van de kamoioenschapoen met opzet zo vroeg in het jaar geko- im een nationaal team van vijf sprin- (plus een reserve) te kunnen forme- land zal vertegenwoordigen inschappen. e kampioenschappen begonnen zaler- met enige vertraging. Het wolkendek te laag en daarom het risico te groot de vrije valspringers. Na he' mid- ïur klaarde het weer op: zodat tot emene vreugde de wedstrijden toen konden beginnen. JVof. Bel infante wil ombudsman huis (die zoals bekend kort na het mislukken van de formatie-Biesheu vel voor de tv zei, dat de PvdA in een te vroeg stadium buiten spel is gezet). Voorts waren tal van pro testen van kiesverenigingen en' ande re a.r. organen bij het CC binnenge komen. Politieke kringen hebben de indruk dat slechts enkele CC-leden het vol ledig met de heer Berghuis eens wa ren. Algemeen stond het bestuur van de ARP achter het door de fractie (i.e. de heer Biesheuvel) gevoerde be leid. Beschuit Directeur verdacht van poging opblazen eigen fabriek BERGENTwee Brabanders zijn vo.orgeleid aan de officier van justitie in Alkmaar omdat zij een fabriek in Reusel, onder Eindho ven, met trotyl zouden hebben wil len opblazen. Het bedrijf een graandrogerij was voor een half miljoenmiljoen verzekerd. Een van de verdachten, de 42-jarige opticien J. P. uit Tilburg heeft ge deeltelijk bekend; de ander, de 46-jarige directeur van het bedrijf P. A. uit Bladel ontkent De bladen Han het Kwartet hebben :n groot, aandeel in de feestelijkhe den. In samenwerking met de centraal gelegen Kondltorei Knigge en de plaatselijke vereniging voor vreemde lingenverkeer zullen De Rotterdam mer, de Nieuwe Haagse Courant, de Nieuwe Leidse Courant en het Dordts Dagblad alle 4.000 inwoners van zacker op beschuit met oranje muisjes tracteren. Bovendien zullen aan alle kinderen ongeveer 800 oranje ballonnen worden uitgereikt, waarop een groet uit Nederland is gedrukt. Onder de winkeliers zijn oranje plak katen uitgedeeld, waarop de portretten van prinses Beatrix en prins Claus staan, zomede een afbeelding van wapen van het Huis van Oranje. Ook wordt er op uiteengezet dat beschuit met muisjes een traditionele. Neder landse geboortetraktatie. Het was moeilijk de notabelen van Hitzacker diets te maten hoe de Neder landse uitspraak van beschuit met muisjes is. Iedereen struikelde steeds weer op de „sch" en op de „ui", wat daverende lachsalvo's ten gevolge 'had. Beschauszer Julius Freiherr von dem Busschc Haddenhausen heer van Ililzacker en Dötzingen, en oom van prins Claus hebben we tenslotte de raad gege ven er „Beschauszer mit Mauser" van te maken. Minder moeilijk was het de dozen met ingrediënten over de grens te krij gen. Hoewel onze volgeladen auto arg wanend door de Duitse douane werd bekeken, werd ons de betaling van in voerrechten bespaard. De woorden „Hitzacker", „prinses Beatrix en prins Claus" en „een typisch Nederlandse ge- boortetractatie" deden wonderen. dat als het kind 's nachts wordt gebo ren. zij pas in de vroege morgenuren- zullen gaan vuren, terwijl wij het on middellijk zullen doen". Hitzacker heeft nog geprobeerd mo derne kanonnen van de 3undeswehr te bemachtigen, compleet met artille risten en al. Een desbetreffend verzoek werd echter afgewezen. Omdat het stadje precies op de grens van de Oost zone ligt, vreesde men in Duitse militai re kringen dat er aan de overkant van Elbe moeilijkheden zouden ontstaan, als daar bijvoorbeeld midden in de nacht zwaar en aanhoudend ka nonvuur werd gehoord. Het stadsbestuur "doet het thans mei een achttiende-eeuws kanon, dat met een paard uit het legermuseum in Lüneburg is gehaald. Het staat op de Osternberg opgesteld. Bij oefeningen, die vorige week gehouden zijn, heeft zich overigens al een kleine explosie voorgedaan, die gelukkig geen al te zware schade aan de vuurmond heeft aangericht. De kanonniers, die aan de boorden van de Elbe met saluutschoten de ge- Voor hun plan hadden zij de 33-jboorte van een Oranjetelg zullen aan-- constructeur-tekenaar Wil van den i kondigen, zijn de VVV-beambte Wer- Nieuwendijk uit Bergen (NH) willen ner Timm en horlogemaker Wilhelm inschakelen. Deze staat bekend als Frick. Het middeleeuwse kostuum. i ontstekingsappara- DESKUNDIGE ze zich zullen steken, hangt reeds kant en klaar in hun kleding kast. Tien minuten „We zullen die gele rijders yan jul lie slaan", zei Werner Timm. „Ik heb begrepen dat zij tenminste een uur no dig hebben om zich te kleden en zich achter hun artilleriestukken op te stel len, maar wij hebben hiervoor slechts tien minuten nodig. Daarbij komt nog e in en sus zen Grusz aus Heiland für die 3evólkörung Hltxackors - Beschuit met Muisje?» {der utadttioneUë HoMftndtechc Gaburts-Zwiebaok) ven den TageazeHunsen Oe Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe leidse Courant Dordts Dagblad rliattiich In: Konditorel Knlgga, Hitzacker Dit (oranjekleurig) raambiljet zal op de dag van de geboorte van bet Nederlandse prinsenkind op vele plaatsen in Hitzacker worden opge hangen om de bevolking voor de feestelijke traktatie uit Nederland uit te nodigen. ,Jtch habe es nicht geivusst" Redders halen man van pier HOEK VAN HOLLAND Voor d* tweede keer binnen een week heeft de reddingvlet „President Goudriaan" moeten uitvaren om een onvoorzichti ge man van de Noorderpler in Hoek van Holland. Nadat schipper Plet Grootenboer en zijn mannen woensdag zeven hengelaars van de pier hadden gehaald, moesten zij zondagmiddag weer uitvaren om de 46-jarige Duitser Hans Konrad Knörnschild te redden. De man was tegen het middaguur de pier opgegaan en zover gelopen dat hij het zogenaamde Faustusgat achter zich had. Bij het opkomen van het water liep dit gat vol en de Duitser zag zich van de wal afgesneden, terwijl het wa ter steeds hoger kwam, mede door de toenemende wind. Gelukkig had men hem op de semafoor gezien en zo werd de reddingboot gewaarschuwd die te gen twee uur uitvoer. „We waren geen minuut te vroeg", zei schipper Grootenboer. „Ik durfde het niet meer aan om eerst de rubber boot uit te zetten zoals we gewoonlijk doen. De man stond al tot zijn nek in het water en zou binnen enkele minu ten vast en zeker verdronken zijn." Tegen half drie landde de Duitser in de Berghaven. Verkleumd van de kou vertelde hij dat hij het allemaal „nicht gewusst" had. In de oorlog was hij bij de onderzeedienst geweest en hij meen de de zee wel te kennen. In het Groene Kruisgebouw werd hij van droge kleren voorzien, waarbij hij nog het nodige commentaar leverde op het feit dat niemand hem had ge waarschuwd. Het enorme waarschu wingsbord op de pier had de zwaar besnorde Duitser kennelijk over het I hoofd gezien. Reactie s Waar men bij nachtelijke sa luutschoten wel mee rekent, zijn klei ne reacties van de overkant. Dit zelf de is gebeurd tijdens het grote vuur werk. dat indertijd ter ere van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus op de Weinberg werd afgestoken. De Vopo's, die de andere oever van de Elbe de wacht hou den. beantwoordden het magnesium- klapstuk toen met een groot aantal vuurpijlen. De beschuiten met muisjes zullen worden uitgereikt in de grote koffie- zaal van banketbakker Wilhelm Knig ge. Diens vrouw, geassisteerd door de winkelmeisjes Gerda, Helga en Rose- marie. zullen voor de besmering en de bestrooiing zorgen. Het wordt een gi gantische operatie, omdat het om dui zenden tragtaties gaat. Het feestprogramma, dat Hitzacker in verband met de op korte termijn te verwachten blijde gebeurtenis wil gaan uitvoeren, is tot in de puntjes geregeld. Onder aanvoering van de jeugdmu- ziekvereniging „Speimannzug" zullen de schippersorganisatie, de schutterij, het kerkkoor en de kerkelijke bazuin blazers een mars door de straten ma- ken. Op de markt zal dominee Betlauer 's avonds in een dankdienst voorgaan, terwijl het zangkoor en de kerkelijke bazuinblazers geestelijke liederen ten gehore zullen brengen. Loco-'ourge- meester Guhl zal tenslotte het gelukste legram voorlezen, dat namens het ge meentebestuur van Hitzacker naar Kasteel Drakensteyn zal zijn gestuurd. Mevrouw Cösta von Amsberg, de moeder van prins Claus, heeft doen weten niet onmiddellijk naar Neder land te zullen gaan, als daar het Oran jekind geboren wordt. Haar in Hanno- wonende dochter Theda verwacht een baby, die zich ongeveer gelijk tijdig met het eerste kind van prinses Beatrix zal moeten aankondigen Overigens gaat mevrouw Von Amsberg binnenkort nog verhuizen. Ze gaat naar een huurwoning, die niet ver van het landgoed Dötzingen staat, waar ze sinds de oorlog bij haar broer heeft ingewoond. Schoten Studenten zoeken samenwerking (Van -onze onderwijsredactie) UTRECHT „Ik wil u adviseren te tijd niet al te best was gegaan, het experiment een kans te geven. Het lag dus voor de hand, dat men Schep een maximum aan gezelligheid en geef de verschillende verenigingen een meer eigen karakter." Dat zei de voorzitster van de Com missie Studentenaangelegenheid van de Academische Raad, mejuffrouw mr. Hl M. W. van Lanschot, :'n haar ope ningswoord op de oprichtingsvergade- trotyl lag opgeslagen. Dit was echter «ng van de landelijke kamer van stu- niet het geval: de explosieven moeten öentenverenigingen in Utrech. Deze - -1T jjg overkoepeling van 61 stu- DODEN nog uit België komen. Schoten, die de vorige week aan de overkant van de Elbe vielen het was midden in de nacht hebben even voor een opwindende sensatie ge zorgd. Verschillende inwoners van Hit- I zacker. die er wakker van waren ge- worden, en die er tussen de twintig en dertig hadden geteld, dachten dal er I in Nederland een Oranjetelg geboren was Pas na enkele telefoontjes, die de loco-burgemeester en de VVV-be- ambte uit hun slaap rinkelden, merkte men dat er een vergissing in het spel was. Het leven in het Elbestadje gaa; nu nog zijn gewone, gezapige gang. Men ziet er mevrouw Von Amsberg boodschappen doen. Haar jongste doch ter Christina wandelt er met een kin derwagen rond, waarin zich haar nich tje: een van de kinderen van haar ou dere zuster, bevindt. „Onkel" Junius, in Hitzacker alge meen „Herr Baron" genoemd, sionü za terdagmorgen in een banketbakkerij om gebak voor de zondagse koffie te nestellen de ingang van zijn witte villa F.x- lentie" in het Nederlands Juristenblad i <ef?rsweg bij^ de S^ens. icht tot de nieuwe minister van tie) op voor de positie van de burger t betreft zijn waarborgen voor een ihtvaardige behandeling in zijn contact erheid. Hij pleit voor de aan- jn een ombudsman, leze moet in nauw contact met de :de Kamer en de daaruit gevormde de verzoekschriften op- iden. LKVV Volgens "de" politie'''zouden er. als dentengezelligheidsvereniging, B de fabriek zou zijn ontploft, zeker Wl1 doeltreffender de gemeenschappe- wappert een rood-witte vlag. doden in de omgeving zijn gevallen "Jke belangen behartigen. „ik ben voor de tweede keer grootva- De drogerij ligt aai, een drukke ver- "71^ a„„ der geworden';. zei de 61-jarige Fei- pN°TENH. «j, heel, g,s- herr met Jich'tbare trots. ,.'n eigen De heide Brabanders zal uitlokking postvliegtuig en.*achf batterijen luchtdoel-gaat dan uit, en u begrijpt wel t het teweegbrengen van een ex- 1 geschut, een radar-installatie en elf dat we met z n allen een heel leuk ïlosie ten laste worden gelegd. 1 vrachtwagens van Rusland gekregen feestje hebben gevierd". AIS: aONDEN Een experimentele kern- ntrale in Winfrith Heath in Dorset is iten werking gesteld door sabotage. )OI Gotland Yard en de commissie voor 'omenergie verklaarden zaterdagavond t zij aan dit bericht van de Sunday legraph niets hadden toe te voegen. i eerste onderzoek van Scotland --j gebleken zijn dat er kwik is j bracht in de aluminium pijpleidingen de reactor, die daardoor onbruikbaar geworden. I saluutschoten aan de (Van een onzer verslaggevers) LAGE VUURSCHE Prins j Claus maakt, zoals elke trotse va der, zelf de eerste foto's van zijn j zoon of dochter. Als alles volgens, de plannen verlooptzijn de platen nog geen 24 uur later in de vorm van briefkaarten in alle Neder landse warenhuizen en winkels voor een kwartje te koop. De fotograaf Henk Zandvoort (33) uit Baarn zal het door prins Claus vol geschoten filmrolletje ontwikkelen en afdrukken. Daarna zullen prinses Bea trix en haar man beslissen, welke fo to's zij het meest geschikt vinderi voor de dagbladen en de televisie. Het prinselijk paar heeft de heer Zandvoort de vertrouwelijke opdracht gegeven, omdat zijn vader en hij al jarenlang „hofleveranciers" zijn. Zij le veren foto- en filmapparaten aan het Koninklijk Huis en zij ontwikkelen de filmpjes, die bestemd zijn voor het fa miliealbum. Regelmatig worden zij uit genodigd, foto's te maken op intieme feestjes en recepties, die in het paleis Soestdijk worden gehouden. Overal Persfotograaf Max Herschel (60). di recteur van het fotopersbureau 't Sticht in Utrecht, zorgt ervoor, dat de foto's van de Oranjetelg binnen 24 uur overal in Nederland te koop zijn. Dat heeft hij in het verleden meermalen gedaan bij feestelijke gebeurtenissen j rondom de koninklijke familie. Hij is er daarom van overtuigd, dat hij er ook deze keer in zal slagen, de fotokaarten in de kortst mogelijke tijd in de warenhuizen en winkels te heb ben. Hij vertelt: „De hele organisatie heb ik al rond. Zo gauw als ik het fotomateriaal van de RVD krijg, kan ik aan 't werk. Er staan bij wijze van spreken 15 man dag en nacht klaar om meteen aan de slag te kunnen. De foto's wor den machinaal afgedrukt en afge werkt. De capaciteit van mijn machi nes is groter dan het aantal foto's, dat ik zal kwijt raken. Zorgen hoef ik me dus niet te maken. Trouwens: de enve loppen met de adressen en de rekenin gen liggen al dagen klaar. De kaarten hoeven er dus alleen nog maar te wor den ingestopt..." Om de concurrentie niet wakker te schudden laat Herschel zich niet uit over het aantal fotokaarten, dat hij op de markt brengt. „Het worden er in elk geval duizenden. Je moet het meer zien als een geintje, als een kwestie van service, want zoveel zal ik er ook niet aan verdienen." Miljoenen Foto's van tienersterren en filmac teurs maken de grootste verdiensten van Herschel uit. Hij produceert er itwee a driehonderd miljoen per jaar !en ze gaan naar alle uithoeken yan !de wereld. Met een aantal arties ten heeft hij nauwe banden. Zo is hij de lijf-fotograaf van de Bel gisch-Italiaanse zanger Salvatore Ada- mo. Praktisch alle foto's, die er van hem in omloop zijn, heeft Herschel (30 jaar fotojournalist) geschoten. „Daar zit goed brood in. In het con tract van Adamo staat, dat hij na elk optreden drie kwartier handtekeningen moet uitdelen op zijn foto's!" Grote belangstelling voor foto's van de nieuwe prins en prinses is er overi gens nog niet. Herschel: „Bij het testen van de markt is me gebleken, dat vele afnemers nogal gereserveerd zijn. Ze willen kennelijk eerst de kat uit de boom kijken. Daarom doen ze in de voorverkoop nog niet veel bestel lingen". Hij is er echter van overtuigd, dat het Nederlandse publiek veel geld voor fotografen en souvenirs zal neer tellen, als de baby een prins is. „De mensen hopen op een prins. De verkoop zal stukken minder zijn als er een prinses wordt geboren." Herschel weet, na jarenlange erva ring: „De animo om foto's van leden van het koninklijk huis te verzame len neemt steeds af. Als er vroeger iets was. verkocht ik 35 a 40.000 kaarten. Tegenwoordig is dat er niet, meer bij. Dat is de schuld van Soest-! dijk zelf. Vroeger kregen fotografen veel meer gelegenheid om platen te maken. Tegenwoordig wil de konink lijke familie slechts een keer per jaar poseren. Dat vinden de verzame laars niet leuk. „De omzet in „koninklijke foto's" van Herschel is een soort thermometer voor de koningsgezindheid van ons volk. Ook nu weer: de meeste bestellin gen heeft hij uit Brabant en Lipiburg gekregen. Hij vertelt: „De stemmingen van het .publiek ten opzichte van het koninklijk huis zijn zeer wisselvallig. Dat heb ik nu al herhaalde malen mee gemaakt". Toen prinses Irene en prins Carel Hugo verloofden, konden we de vraag bijna niet bijhouden. Iedereen v foto's van bet paar hebben. Een paar dagen later was er van het enthousi asme niets meer over, toen bekend was geworden, dat de verloofde van de Prinses innige relaties had met de cariisten-beweging in Spanje. Terug „Verreweg de meeste afnemers stuurden hun bestellingen terug: 40.000 kaarten in totaal! Sommigen schreven me boze brieven om te ver tellen dat ze geen foto's van facislen in huis wilde hebben. Na de ver loving van prinses Beatrix en pri Claus wilden dezelfde winkeliers toen te foto's van Irene en Carel Hugo ug hebben. Van de hele voorraad ïeb ik er nu gaen een meer over". Het uur U, waar iedereen naar uit ziet, is voor Max Herschel even span nend als voor de diensten en instan ties, die nu al dagenlang op de toppen van hun zenuwen leven. De afnemers in Amsterdam. Den Haag en Rotter dam, krijgen de kaarten per speciale KLEUTER MISHANDELD DOOR DRONKEN VADER WAGENINGEN De politie heeft zaterdag de 22-jarige J.Z. uit Wagenin- gen ingesloten. Hij wordt ervan ver dacht zijn tweejarig zoontje in een dronken bui ernstig te hebben mishan deld. Een arts constateerde ernstige bloeduitstortingen aan hoofd en hals van de kleuter. De man was zwaar onder invloed van sterke drank thuisgekomen. Hij werd om een kleinigheid zo woedend, dat hij de kamer van zijn zoontje bin nenrende en het kind uit bed trok. Hij zou het ventje toen een flinke afram meling hebben gegeven. auto thuisbezorgd. „Als ik het fotoma teriaal 's avonds om zeven uur van de RVD krijgt zijn de kaarten de andere morgen voor negen in de grote ste den". garandeert Herschel. Nu al De restaurateur van De Kastanjehof, waar het RVD-perscentrum is onderge bracht, de heer K. H. Bleuland van Oordt (35), behoort tot de afnemers, die het wèl hebben aangedurfd, dade lijk een forse bestelling te doen. Hij heeft voor 2.000 fotokaarten ingeschre ven. De exploitant wil de foto's aan zijn gasten cadeau doen. Trouwens: hij is ook van plan op de geboortedag van de oranjebaby beschuiten met oranje muisjes te trakteren. In zijn enthousiasme heeft hij rondverteld, dat prins Claus de traditionele lekkernij wellicht met de journalisten en persfotografen komt verorberen. „Maar dat zit er niet in", weet een voorlichtings man van de RVD met ambtelijke zekerheid. Aanmelding open clirigentenciirsus (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Jonge dirigenten met enige ervaring en voltooide con servatoriumopleiding kunnen zich voor 15 april aanmelden voor de 15e jaar lijkse dirigentencursus van de Neder landse Radio Unie. De toelatingsexamens worden ge houden van 5 tot en met 7 juni: er is plaats voor tien werkende cursisten, vijf hospitanten en een aantal toehoor ders. De eigenlijke cursus loopt van 9 juni tot 6 juli. Docenten zijn Jean Fournet (directie) en Willem Hijstek (theorie). De vijf orkesten van de NRU staan de deelnemers ter beschikking. Jaar op jaar is deze NRU-cursus een klinkend succes: niet alleen Nederlandse, ook vele buitenlandse dirigenten hebben hier welkome vorderingen gemaakt. De oecumenische gedachte wint steeds meer veld op Curacao. Steeds meer gebedsdiensten en andere reli gieuze samenkomsten worden gehou- waaraan zowel protestantse ge nootschappen als rooms-katholieken deelnemen. Dit is de man die het voorrecht geniet te mogen doorgeven wan neer en hoeveel schoten bij Dra kensteyn gelost mogen worden. Het is majoor C. M. C. Leuring, die alvast „generale" houdt met hoorn en oor.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7