Commentaar Raiffeisenbank Valkenburg betrok pand in eigen dorp Bakkerij B. en A. de Kort 2e of 3e BEDIENDE Jeugdwerk Proef met nieuwe vorm van jeugdwerk in Katwijk aan Zee Instuif met „Fanfare" zaterdag Ontzettend veel waspeen aan Katwijkse veiling NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 APRIL Na 53 jaar inwoning te Katwijk vraagt zo spoedig mogelijk een Sollicitaties Voorstraat 5, Katwijk, Tel. 2115 of 2216. VALKENBURG Zaterdagmiddag werd het nieuwe bankgebouw van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Valkenburg" onder grote belangstelling geopend door burgemeester M. A. van der Have. Aan de opening ging een druk bezochte receptie in de grote zaal van het Dorpshuis vooraf. De voor zitter van het ontvangstcomité, de heer C. Meurs, kon in zijn welkomst woord vele gasten verwelkomen, o.w. burgemeester en mevrouw Van der Havede heer Wilschut, rayon-inspecteur van de centrale bank te Utrecht, dr. A. J. Verhage, voorzitter van de ring Bollenstreek, bestuursdelegaties van de C.R.B. uit Katwijk aan Zee, Katwijk aan den Rijn en Rijnsburg, bestuursleden van de groenteveiling „Katwijk en Omstreken", de wet houders P. Langeler en G. Vis, de voorzitter van de Valkenburgse Midden standsvereniging, de heer C. de Bruin, de architect van de nieuwe bank, de heer P. v. d. Sterre, aannemersbedrijf W. Oosterlee en zonen en de oud voorzitter van de Valkenburgse bank, de heer G. Zandbergen. De heer Meurs merkte op dat nu, na 53 jaar inwoning te Katwijk aan den Rijn te hebben genoten, het be stuur van de CRB te Valkenburg ein delijk over een eigen gebouw kan be schikken. Na een historisch overzicht, waarin de groei van de bank tot uiting kwam fin 1914 bedroegen de inkomsten 577; in 1956 was de omzet 14 miljoen en in het afgelopen jaar ƒ78 miljoen), bracht hij hulde aan het bestuur voor het vele goede werk, welke hulde onderstreept werd met een hartelijk applaus. Hierna boden de dames van het bestuur een prach tige paraplubak aan voor de hal van de bank. Eigen dorp p Vervolgens was het woord aan bur gemeester Van der Have. Toen hij veertien dagen geleden door voorzitter S. M. Poot benaderd werd om de of ficiële opening te verrichten, was zijn eerste opmerking: dat doet toch altijd een Utrechtse „hoge ome"? Voorzit ter Poot pareerde deze opmerking meteen door te zeggen dat ze voor deze gelegenheid liever de hoogste Valkenburgse „hoge ome" hadden. Hij was bijzonder verheugd dat het ge bouw er is gekomen. Met een variant op de CRB-leuze „Eigen bank, in eigen hand", gaat er toch niets boven „Eigen bank in eigen dorp". De rit naar Kat wijk om daar geld op de Valkenburgse bank te zetten, vond de burgemeester maar een afgang. Van Katwijk naar Valkenburg is een opgang, hetgeen d® stroomrichting van de Oude Rijn zeer duidelijk aangeeft. De heer Van der Have zag voor het bestuur belangrijke taken weggelegd. Er is een stijgende omzet; steeds r. Valkenburgers gaan hun spaargelden bij deze bank beleggen. Dr. Verhage, sprekend namens de ring Bollenstreek en directie van de centrale bank te Utrecht, hoopte dat steeds meer particulieren gebruik zou den maken van de CRB. Namens de directie bood hij een gevelsteen aan. De heer P. v. d. Sterre sprak namens allen die bij de bouw betrokken waren geweest, de heer D. J. Kleen, voorzit ter van de CRB te Katwijk aan Zee, bood namens zijn bank gelukwensen aan, aannemer en bouwer W. Ooster lee dankte voor de prettige samenwer king met zowel de architect als het bestuur. De heer C. de Bruin, voorzitter van de Middenstandsvereniging, uitte zijn TJET initiatief in Katwijk aan Zee -'-ontspanmngsbijeenkomsten te or ganiseren voor jongeren boven de 15 is te prijzen, temeer daar het geno men is door de jeugd zelf. De opzet geeft blijk van verstandig overleg: rustig beginnen, eerst een proefperiode, afkijken welke kant de deelnemers zelf uit willen. Er wordt veel kwaad gezegd van de jeugd, ook wel van de Katwijkse jeugd, maar wanneer zij door gebrek aan gezonde ontspanning tot ontspo ring komt, is zijzelf daarvoor niet in eerste instantie verantwoordelijk. Wanneer wij ouderen haar niet meer hebben te bieden dan wat rondslen teren of televisiekijken, om met de initiatiefnemers te spreken, hebben wij wanneer het fout gaat de hand in eigen boezem te steken. Het is daarom verheugend, dat het plan van de jongeren volgens de brief die zij ons stuurden, van ker kelijke zijde instemming en steun heeft gekregen. Verblijdend is ook, dat men geen halt wil houden bij de kerkmuren, maar dat alle jongelui welkom zijn. Van harte moet worden gehoopt, dat het enthousiasme van de initia tiefnemers flink zal worden beloond. Toneelavond in Aarlanderveen AARLANDERVEEN Zaterdag avond gaf de toneelvereniging D.I.T.O. een uitvoering in het Dorpshuis. Op gevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Droppie", dat zich afspeelt in de achterbuurt van een stad. Connie is een zestienjarig meisje dat als jongen verkleed door haar drank zuchtige stiefvader die haar Droppie noemt de straat wordt opgestuurd om geld te verdienen, terwijl haar moe der door voor anderen te wassen pro beert het hoofd boven water te hou den. Dan komt er plotseling bericht dat de eigenlijke vader van Connie die haar moeder voordat Connie werd ge boren in de steek heeft gelaten uit het buitenland is teruggekomen en hen zal bezoeken. Hij is zeer ontsteld als hij ziet in welke situatie zijn vroeger meisje met haar kind is terecht geko men. Ten slotte slaagt hij erin zijn dochter hem als haar vader .te doen erkennen. Het stuk werd goed gespeeld. Helaas kregen de spelers niet van alle toe schouwers de aandacht waar ze recht op hadden. Postzegelbeurs in Sassenheim SASSENHEIM De postzegelver- zaïnelaarsverenigingen van Sassenheim en Wajmond zullen op zaterdag 6 med. een beurs houden in het Her vormd centrum Ontmoeting". Narcis- nenlaan 1 (hoek Parklaan). bewondering voor het werk van de architect en bouwers. Met de beste wensen bood hij voor de bestuur ska- er een bloementafeltje aan. Aanwinst Nadat nog de heer B. Oostdam na- ens de leden wonend te Katwijk aan den Rijn, had gesproken, was het woord aan de voorzitter, de heer S. M. Poot, die voor alle sprekers een pas send antwoord had en dank bracht voor de goede wensen, de vele bloem stukken en de mooie cadeaus, w.o. twee klokken, een buitenlamp en het vignet van de CRB, dat aan de buiten gevel bevestigd is. Valkenburgs Har monie sloot de receptie muzikaal af. Men begaf zich toen naar het nieuwe gebouw, waar mevrouw Van der Have een ruiker bloemen werd aangeboden en burgemeester Van der Have met een speciale (gouden) sleutel, de bank officieel in bedrijf stelde. Het gebouw, dlat beslist een aanwinst voor de gemeente is, is uiteraard mo dern van opzet. In de hal zijn drie lo ketten. Daarachter is een grote ruim te voor het personeel. Aan de achter zijde is een bestuurskamer aange bouwd. Op de verdieping is het chief. Naast het gebouw het woonhuis van de kassier, de heer R. Piers, die zijn vader, de heer P. Piers, heeft op gevolgd. Alles werd uitgevoerd lichte tinten en afgewerkt met teak hout. Een fraai geheel. Afscheid koster Bardelmeijer van Geref Kerk Ter Aar TER AAR Zondagmorgen hebben de kerkgangers in de geref. kerk af scheid genomen van de koster, de heer H. A. Bardelmeijer. De heer Bardel meijer, die al vele jaren de pensioen gerechtigde leeftijd voorbij is. heeft ruim vijftien jaren de funktie van kos ter vervuld. De plaatselijke predikant ds. A, Heiner, sprak een hartelijk dankwoord tot de scheidende koster. Hij vond het jammer dat de koster er nu mee op hield, na de restauratie van de kerk ook de verwarming centraal is gewor den en dus geen kachel meer behoeft te worden gestookt. Daaraan heeft de koster veel werk gehad; zelfs moest hij in de nacht van zaterdag op zon dag naar de kerk om het koude ge bouw te verwarmen. De samenwerking tussen dominee en koster is al die jaren heel goed ge weest, zo zei de predikant; koster en dominee hebben nu eemaal veel met elkaar te maken. Als bij vergissing een verkeerde psalm op het bord was aangegeven, was dat niet omdat de koster, maar de dominee oud wordt, verklapte de predikant. Vervolgens overhandigde ds. Heiner de scheidende koster namens de hele gemeente een geschenk onder couvert en mevrouw Bardelmeijer kreeg een prachtige mand met bloemen aange boden, die tijdens de dienst voor de preekstoel had gestaan. De heer Bardelmeijer dankte voor deze hulde. Tot zijn opvolger is zijn schoonzoon, de heer Adr. v. d. Haven, benoemd. TER AAR Zaterdagavond werd de heer Volgering onderscheiden met de pauselijke versierselen van Pro Ecclesia et Pontifice om zijn vele ver diensten op het terrein van kerk en school. Pastoor A. v. d. Hoeven over handigde de onderscheiding in het bij zijn van de andere leden van het rk kerkbestuur. De heer Volgering is 25 jaar lid van het kerkbestuur en tevens an het schoolbestuur. Hij heeft ook in de middenstandsvereniging een ak- tieve rol gespeeld en is meer dan 25 jaar voorzitter van de plaatselijke af deling van de KVP. Kerkorgel Ter Aar gerestaureerd TER AAR Zondagmiddag is het geheel gerestaureerde orgel van de r.k. parochiekerk in gebruik genomen met een bespeling door de Amster damse organist Bernard Barteldmk. Het prachtige instrument is bij deze restauratie geheel in zijn oorspronke lijke staat teruggebracht. Pastoor A. v. d. Hoeven sprak tot de honderden belangstellenden hartelijk welkom. In 1873 vroeg kapelaan G. van Dijk, later pastoor Van Dijk aan de toen malige pastoor om toestemming voor een actie voor de bouw van een nieuw kerkorgel. Op 11 april 1875 was het nieuwe kerkorgel gereed om dienst te doen bij het gouden priesterjubileum van pastoor Buys. Het orgel was gebouwd door de heer Ypma udt Alkmaar en de orgelkast ontworpen door de heer Beuijssen uit Boxmeer. Het orgel is nu gerestaureerd door de orgelbouwer Hubert Schreurs Am sterdam. De fraaie kleuren van de kast zijn te danken aan de heer W. G. Vermeu len Langeraar. In het bovenklavier vinden we Cla rinet 8, speelfluit 2, roerfluit 4, flagio- let 1 (nieuw), Tremlant, prestant 4, viola da gamba 8 en bourdon 8. In het beneden-klavier: Trompet 8, fagot 16, mixtuur 3 a 4, octaaf 2, fluit 4, quint 3, octaaf 4, cornet 4, holpijp 8, bourdon 16, salvet 8 en prestant 8. Initiatief van jongelui zelf KATWIJK AAN ZEE Enkele hervormde jongelui hebben het ini- tiatiej genomen tot een voor Katwijk nieuwe vorm van jeugdwerk. Zater dag a.s. wordt begonnen met de ste instuifavond, waarop de bekende ontspanningsfilm „Fanfare" van Bert Haanstra wordt vertoond. Verder tvorden er gezellig wat plaatj* draaid en in de pauze is er gelegen heid aan de bar wat te bestellen: frisdranken en gevulde koeken. Tevens willen de organisatoren wat Draten met de jongelui om te weten te komen wat er onder hen leeft, welk® wensen ze hebben voor de komend" avonden om daar in het vervolg re kening mee te kunnen houden Oorsprong De initiatiefnemers schrijven ons dat de nieuwe opzet zijn oorsprong vond bij een toenemende ontevreden heid over het feit, dat er in Katwijk geen soort jeugdwerk was voor dp ieugd van 15 jaar en ouder, dat nu eens echt aansloeg. Het hervormdp jeugdwerk hield op bij 15 jaar, de ge reformeerde jeugdorganisatie had we' clubs voor boven de 15. maar daar lieD het ook niet storm Met die kennis gingen enkel® hervormde jongeren op stap, om meer te weten te komen over hef jeugdwerk in Katwijk. Na ge sprekken met de jeugdraad Kat wijk, de hervormde jeugdraad en predikanten kregen ze de situatie een beetje door. Er waren moge lijkheden en die moesten komen van de Hervormde gemeente uit. Er werd een vergadering bijeenge roepen van enkele predikanten, jeugd- ouderlingen en initiatiefnemers, waar op zeer positieve geluiden naar voren kwamen. Het plan zou worden voor gelegd aan de wykkerkeraden en er zou geprobeerd worden een zaal var de kerkvoogdij te krijgen. De kerkeraad keurde het plan goed en ook de kerkvoogdij stond zeer wel willend tegenover de nieuwe initiatie zodat deze direct een zaal be schikbaar stelde. Inmiddels waren door al de gesprek ken en vergaderingen enige maanden verstreken, zodat nu pas met de reali sering van de plannen begonnen kar» worden. Experiment De avonden tot de zomer zullen eer proefkarakter hebben. Er zullen ver schillende programma's worden uitge probeerd. Als de avonden aanslaan, zal bij de aanvang van het nieuwe winterseizoen definitief met het werk worden begonnen. Er zal dan naar worden gestreefd zoveel mogelijk de jongelui zelf bij de voorbereiding uitvoering van de programma's in ts schakelen, zodat ten slotte een stuk jeugdwerk tot stand komt. dat drijft op eigen krachten. De avonden zijn dus niet alleen voor hervormde jongeren bestemd, maar voor ieder, die nu eens iets anders wil, dan doelloos slenteren langs de straat, of de hele avond aan het kijkkastje hangen. in Katwijk een plaats gescha- ir jongeren elkaar kunnen ont moeten en waar een verantwoord pro gramma wordt geboden. Iets wat Kat wijk nodig heeft. Vermeldenswaard is, dat de direc teur van het Katwijks bioscoopbedrijf, de heer Kornet, z'n volle medewerking heeft gegeven voor het totstandkomen van de eerste avond, zowel wat be treft het verlenen van de vereiste toe stemming voor het draaien van de film, als wat betreft de financiële zij de. De initiatiefnemers hebben de pro gramma's voorbereid in samenwerking met enkele hervormde jeugdouderlin- LJMUIDEN In de IJmuider vishal- n was de belangstelling: in de afgelo pen week niet groot. Zowel de plat- als de rondvis moest over het algemeen met lagere prijzetn genoegen nemen. De rang- werd met 8500 kisten aangevoerd door koolvis. Uit deze produktie blijkt, dat de vangsten van de trailers in de Noord weer een behoorlijk niveau be reikten. Dat was met de prjjs helaas niet het geval. De koolvis was steeds goed koop, waarbij de kleine zwarte soort de grootste klappen kreeg. Dikwijls be landde men na eetn inzet, die maar en kele guldens hoger lag. spoedig od het minimum Ook de grote zwarte soort bracht heit i de meeste gevallen met slotkoersen in beneden de veertig gulden niet ver. Verheugend .was de toegdnomen prodfuk- tia m makreeL De trailers zetten 4600 grote en 4500 kleine kisten in de markt De inspanningen van de vissers wp% den alleen dan beloond als de grote en betere kwaliteit in het geding was. Zo betaalde men hiervoor vrijdag f 67. Op diezelfde dag noteerde men ook het minimum voor de zogenaamde paapjes die in grote partijen bij de vismeelfa- briek terecht kwamen. Schelvis Hoewel de schelvis met 1800 grote er 1200 kleine kisten niet erg dik gezaaid was. moest toch een flinke prijsval wor den geconstateerd. Vooral de grotere soorten moesten het ontgelden. Woens dag bereikte men met een hoogste bod va!n twintig gulden het dieptepunt. De braadschelvis deed het stukken beter en opende op de meeste dagen bo ven de dertig gulden. Vrijdag betaalde men zelfs f 64. Toen waren er echter maar vijf kisten Uit de Noord voerde men 1800 kisten gul en kabeljauw aah. De handel liep hiervoor bepaald niet warm. Vooral de kabeljauw was vergeleken met de a gaande weken goedkoop. Verscheidene malen betaalde men voor een kist grote niet meer dan krap zeventig gulden. Men kreeg een grote hoeveelheid gels kabeljauw te verwerken. De kleine exemplaren konden niet veel goed doen en eindigden de markt meestal met f koers van minder dan dertig gulden. Kustschepen De kustschepen zorgden voor n_„ 1600 kisten kleine gul. De kwaliteit liet niets te wensen over. Dat moet jammer genoeg wel van de prijs worden ge zegd. Vrijdag zakte de markt, die de hele week al niet veel te betekenen had, helemaal ineen. De slotkoers lag op het minimum vah f 15. Verhoudingsgewijs bleef de wijting veel beter overeind. In het begin de week ging het nog niet zo best doch gaandeweg viel een fors herstel te be speuren. Dit leidde vrijdag tot een tof van f 45 voor de gestripte soort. De harihgproduktie vertoonde een lichte stijging, maar had met 120 grote Extra aanbieding BOSCH VOLAUTOMAAT 5 kg., nieuwste model, met inruil oude wasmachine van 1498,— voor 1198,af winkel. Beperkte voorraad. v. LEEUWEN Boslaan 279, Katwijk aan Zee. Telefoon 4336 Oranjebijeenkomst in de Triumfatorkerk KATWIJK Op de dag van de ge- boorte van een prins (es) zal in de Triumfatorkerk aan de Piet Heinlaan 's avonds om 8 uur een Oranjebijeen komst worden gehouden mjn.v. orga nist Jan Welmers en met zang van mevrouw Biersteker. Als het bericht van de geboorte vóór 6 uur 's avonds door komt, heeft de bijeenkomst die zelfde avond nog plaats. Anders de volgende dag. Ds. Roetman niet naar Katwijk KATWIJK AAN ZEE Ds. L. Roet man te Gouda heeft bedankt voor he door de Hervormde Gemeente te Kat wijk aan Zee op hem uitgebrachte be roep. Rijdend bijbelhuis ook in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Van woens- dag tot en met vrijdag zal het rijdend bij heihuis door Katwijk gaan. Plaat selijke medewerkers uit verschillende kerken zullen belangstellenden vatn advies dienen bij de aankoop van psalm- en gezangenbundels en bijbels in tal van vertalingen. De actie gaat uit van het Nederlands Bijbelgenoot schap Hoog en laag water te Katwijk aan Ze® KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 4.16 en 16.31 uur (springvloed): laag water 0.14 en 12.33 uur KATWIJK Het aantal leden van het Genootschap Oud-Katwijk is ge stegen tot 478. KATWIJK AAN ZEE Morgen houdt de Ghr- Nationale school Cas- pard de Coligny aam de Sluisweg een contactavond. Er zijn bijzonder mooie handwerken en handen arbeidspro- dukten te bezichtigen. KATWIJK AAN ZEE De jonge- vrouwenvereniging Tryfosa vergadert dinsdagavond om 8 uur. Zuster Van Mekeren zal spreken over: „Zieken verzorging". KATWIJK AAN ZEE Evenals vorige jaren zullen de leden van het vrouwenbij'beluur deelnemen aan een boottocht, die 20 juni a.s. wordt ge maakt. Algemeen leider is ds. D. Bou- man, KATWIJK A. D. RIJN Wanneer e de waspeensituatie van de laatste weken vergelijken met overeenkom stige weken in 1966, valt op, dat de hoeveelheden peen die worden omge zet nu aanmerkelijk groter zijn. In de afgelopen week werd zelfs de res pectabele hoeveelheid van 1.798.000 kg omgezet, ruim 400.000 kg meer dan in de vorige week. De prijzen zim dit jaar lager. Er werden weer grote hoeveelheden )or export verkocht met bestemming West-Duitsland, meer dan de helft, Engeland, ruim 30 pet, België onge veer 10 pet en zelfs Oostenrijk. Op de Duitse markten verschijnt de laatste paar weken verse peen uit Zuid-Italië, echter nog niet zoveel, dat de exporthandel in Holland er onder lijdt. Italiaans peen wordt ook afge voerd naar Frankrijk. De kwaliteit van onze peen is vrii goed. Conserven De conservenindustrieën kopen be perkt en dan alleen de Nederlandse. De binnenlandse handel vraagt alleen de goed gekwalificeerde A II peen. De prijzen vertoonden in de loop van de week enige terughoudendheid, waren echter beter dan in de vorige week. A extra werd verkocht voor 9,40 tot 10,50 per kist van 20 kg, A I 7,10 tot 10.40, A II 2,60 tot 6, B extra ƒ9,90 tot 11,40, B I ƒ8,30 tot Extra aanbieding 180 liter BOSCH KOELKAST (table top) met groot diepvries- vak, van 488.- nu voor 378,— af winkel V. LEEUWEN Boslaan 279, Katwijk aan Zee. Telefoon 4336 Jeanne d'Arc gaf uitvoering NOORDWIJKERHOUT In de zaal van hotel Van der Gèest gaf St. Jeanne d'Arc vrijdag- en zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering. Het programma was aangekondigd als licht populair, maar dat was zeker niet op het gehele programma van toepassing. Nummers als „Suite miniature" van Guy Duijck en de ouverture „Amphion" van Cer- fontaine kan men niet rangschikken onder het lichtere genre. Dirigent A. Glotzbach wist zijn muzikanten tot goede prestaties te brengen, wat ook bleek uit de nummers als de American Folk Suite van Walters en het succes nummer „Hava Nagilla". Na de pauze liet een groep van der tien leerlingen o.l.v. de heer J. Boel houwer horen tot welke prestaties men kan komen na een korte periode van ijverig studeren. 400 kleine kisten nog steeds r te betekenen. De noteringen haalde; gemiddelde van ongeveer f 25 t men wel beter gewend geweest. Tong De loggers en kotters zorgden a invoer van 160.000 kg tong. deed niets vermoeden dat later niet gekende prijsdaling De schippers van de schepen die dinsdagmarkit wilden wachten dachten hogere prijzen te kuntaen j werden keihard met de neus feiten gedrukt. Over de vijf soorte| rekend scheelde dat wel een gulden per kg. De kleinmiddel daalde dinsdag! 2.82. Ook de andere soorten aanzienlijke veren laten. De dagen kon een licht herstel wordi noteerd, maar het verlies kon niet) den goed gemaakt Deze schepen brachten ook ee 4000 kisten sdhol aan de markt, teresse mocht niet slecht worden*' noemd. De top viel op maandag, lag de hoogste koers voor vier j ten op f 75. De tweetjes vieleh me laagste bod van f 15. al uit de toJ bleven dat de hele week doen. De andere soorten konden het dagse peil niet handhaven maar zich ook weer niet al te veel t dringen, zodat tenminste in deze tor redelijke resultaten werden boekt. Deze uitzondering op de ongunstige regel kon echter het beeld niet recht trekke» Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJnfr1 markt onder meer de KW 93 Je met 80 kisten, waarvan 15 tong, 10 50 kabeljauw en 5 diversen, de Kfv' Peter Leonard met 95 kisten, 2 tarbot. 28 tong, 20 schol en diversen, de KW 15 Rijnmond 1810 kisten, waarvan 50 kabeljauvre koolvis, 1065 makreel, 30 haring diversen de KW 41 Elisabeth met 25 schelvis, 100 kabeljauw, vis, 1083 makreel, 40 haring en totaal 1600 kisten, de WR 45 Die met 109 kiiistem, waarvan 2 tarbot, 12 55 schol, 25 kabeljauw, 10 wijting, versen plus 100 stuks stijve kabel de KW 200 Anitje met 110 kisten, van 12 tong 25 schol, 70 kabeljaJ-J 3 wijting, de KW 206 Yvone Yc met 146 kisten, waarvan 17 ton a| ih Ch: w, 610 ;n 20 v* ƒ13,10, B II ƒ2 tot ƒ5,90, Cl ƒ2,1 tot ƒ5,10, C II ƒ1,30 tot ƒ4,60. Witlof werd in toenemende mate aangevoerd, de prijzen blijven gemid deld ongeveer gelijk, namelijk van 66 tot 117. Er was een toenemende aan voer van rabarber; de noteringen wa ren buiten verwachting hoger en wel van 63 tot 86. Rode kool 8 tot 24, gele kool 7 tot 13, witte kool 10, boerenkool 15, eerste tomaten 2,50, breekpeen 1,30 tot 3,80, andijvie 47 tot 93, knolselderie ƒ12 tot 23, prei 26 tot 73, sla 8 tot 14, ra dijs 25 tot 43, peterselie 6 tot 23, selderie f 19, uien 11,50, raapstelen 11, schorseneren A I 57, B I 40. C I 13. Vijfduizendste van metaalindustrie in Katwijk KATWIJK De officiële opening van de eerste hoogbouwflat in de Hoor- nespolder zal worden verricht door de, directeur-generaal van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, ir. H. E. Buskens, tijdens een bijeenkomst in hotel Savoy, vrijdag morgen 21 april om half elf. De directeur-generaal komt omdat met deze flat de vijfduizendste woning van de Stichting bedrijfspensioenfonds voor de metaalindustrie is gereedge komen. Dit in 1947 gestichte bedrijfs pensioenfonds bereikt deze mijlpaal als eerste van de na 1945 opgerichte fond sen. In de afgelopen jaren heeft het fonds een belangrijke rechtstreekse bijdrage geleverd tot de bestrijding van de woningnood, hetgeen blijkt uit het feit, dat per eind 1966 een bedrag van rond 100 miljoen gulden (17J/è procent van het fondsvermogen van 565 miljoen) was geïnvesteerd in de vijfduizend wo ningen die thans in gebruik zijn. Daarbij heeft de bouw van vele een voudige ma^r deugdelijke woningen steeds de bijzondere aandacht gehad; 59 procent daarvan wordt thans ver huurd voor een bedrag van minder dan f 100 per maand. schol en 9 wijting, de IJM Mènno met 78 kisten, 45 schol, 10 wijting en 5 diversen.» 50 stuks stijve kabeljauw, de KV t Miohiel met 70 kisten, waarvati 10 30 schol, 15 kabeljauw, 10 wijting diversen plus 20 stuks stijve kabel81 de KW 73 Maria Jacoba met 10rc ten waarvan 10 tong, 25 schol beljauw, de KW 165 Alida Jacob/* 106 kisten, waiarvan 16 tong, 25 65 kabeljauw, de KW 67 Arie m«" kisten, waarvan 15 tong, 62 schoP kabeljauw en 5 diversen, de SCfc- Ondernemdng 3 met 600 kisten., 5 schelvis, 30 kabeljauw, 370 kooiv hake, 25 wijting plus 166 kleine B diversen en 55 stuks stijve kabe de KW 101 Nestor met 700 kisten, van 15 schelvis, 420 koolvis, 250 m en 15 haring plus 110 stuks stijve jauw. Voor de eerste losbeurt meldde*; 15 vaartuigen met in totaal 1396 waarvan 4 tarbot, 193 tong, 317 675 kabeljauw. 43 wijting en 164 dn plus 190 stuks stijve kabeljauw, v< tweede 17 schepen met 1255 kisten van 4 tarbot, 234 tong, 365 schol, kabeljauw 43 wijting en 216 dk plus 200 stuks stijve kabeljauw, vo er derde 60 vaartuigeln met 2498 k e waarvan 6 tarbot, 575 tong, 579 619 kabeljauw, 242 wijting en 477 <ta' plus 340 stuks stijve k'abeljau e FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graa :Iopig aan Linnaeushtj Rijksstraatweg /5 14 uur, bewmuT H J Pot. Haarlem en mr. H P Slf» Amsterdam IrteSÜI MONOKNOP DE LUXE 4! V/i kg 1495.— van den ANKEb Dwarsstraat 19 Telefoon S Bosplein 13-14 Telefoon Sty- Katwijk. Ervaren VERKOOPSTERS gevraagd 3 weken vakantie 6% vakantietoeslag 5-daagse werkweek Loon 80,- tot 90.- bruto per week LEERLINGVERKOOPSTERS gevraagd SCHAART WARENHUIS, Sluisweg 5. Telefoon 2751 Katwijk aan Zee Aanmelden na r,es

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4