eekagenda Hartelijk huldebetoon bij jubileum ds. Meijering Kinderen maakten muziek Ophalen grof huisvuil Auto finaal in tweeën KAMP HOUTRUST '67 Al Op Koninginnedag wordt miss Koudekerk gekozen Leuk cabaret voor r.k. en hervormde jongeren Koninklijk zilver voor de heer J. Landman Zwemexamens voor leden van De Sleutelstad WE LEIDSE COURAJiT MAANDAG 10 APRIL 1967 Maandag (10 april) I HAAG Schouwburg, 815 uur: n*e )anstheater m.m.v. Balletorkest. I HAAG Diligentia, 8.15 uur: ed. Symphonie-Orkest met Resi- -vrouwenkoor. zitting Bouw- spreekuur dr. B. H. tr: excursie Dinsdag (11 april) be oorzaal 2.30, 7 en 9.15 uur: w De geïllustreerde Pers. i. Bï, Ihuis, 7 tot 8 de Ned. Gemeenten, estraat 19, 7 f5t 8 Imigratiecentrale. Oudheden, 8 over Tanis. Leiden Expogé, 7.45 ynagoge. Petrakerk, Surinamestraat 3, i en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonder- de b® f HAAG Schouwburg, 8.15 i Rott. Toneel met „Oom Wan- kenk HAAG Diligentia, 8.15 itie-kamerorkest met als solist t Sherman. HAAG Oude Kerk, He- rujaat, Rijswijk, 8.15 Th. Lemckert, m.m.v. Rijswijks enkoor. Woensdag 12 april) straat 19 8 uur: afd. Leiden Chr. ver plattelandsvrouwen en -meisjes, s-clubhuis, 3 aJg, opvoering j. Dorzaal 2.30, 7 en 9.15 uur: mo- j v De geïllustreerde Pers. lwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: rïai uur sociale raadsvrouw. nschuur 6, 8 uur: jaarvergadering tiden Ned. Ver. Suikerzieken, enhal, Oude Singel 28, 3.30 tot 5.30 eceptie t.g.v. 40-jarig jubileum ir. ['cjema bij S.L.F. Petrakerk Surinamestraat, 9 tot 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder- tberculose. IHAAG Schouwburg, 8.15 uur; len Comedie met „Wankel even- va ni w« EVENINGEN Kurzaal, u<; tl ekfj 1 OORSCHOTEN Gisteren tcerdhet zilveren ambtsjubileum gevierd van ds. TE. G. Meijering, pre' dikanl van de Hervormde gemeente. Na de feestelijke kerkdienst in de Dorpskerk volgde een zeer drukke receptie in het gebouxv voor Christe lijke Belangen. De 3-jarige Henriëtte Putter bood het echtpaar Meijering- Visser een boeket bloemen aan. Kin deren van de zondagsschool speelden blokfluit. Ds. Meijering, in en buiten Voor schoten een bekend amateurfotograaf, was een dankbaar object voor de vele sprekers. Namens de Hervormde Ge meente werd hem behalve een enve loppe met inhoud een vergrootapparaat aangeboden met een glasinstallatie. „Vergroot u de waarheid maar en brengt u maar extra glans aan uw Koekoek het Residentie-Orkest, met Willem viool, Jolle de Wit en Corry Vier- avecimbel. Donderdag (13 april) inzaai Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. ffest Ohristenvrouwenbond, Bar- -avond. irzaal, 8 uur: Residentie-Orkest, Arthur Rubinstein, piano, voor K. *u;i ie zaal Gehoorzaal. 2 uur; afd Ned. Ver. Huisvrouwen, gecombi- Petrakerk Surinamestraat, 9 tot 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder- HAAG Diligentia, 8.15 uur: ■pianokwintet, Ver. voor Ka- iziek. HAAG Lutherse kerk 8 uur: Mudde, orgel, m.m.v. sopraan Ri- Harmelen. HAAG Gemeentemuseum, 8.15 idactisch concert door Gustav Le lt clavecimbels. Vrijdag (14 april) (dgebouw Levendaal 101, 7.30 uur: muziekavond Interscholaire itcommissie. achter Hoflaan 74: ruilavond erzamelaars. ïnburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, tienersoc. 't Venster, >unt, met na afloop dansen. Petrakerk, Surinamestraat, 2 tot 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder- Fral HAAG Schouwburg 8.15 uur: jon" Comedie met „De dans at Musgrave. HAAG Diligentia. 8.15 uur: ïwe Komedie met ,Het treurige d^n het trieste café." HAAG Dierentuin, 8 e-Operakoor met „Alceste." Zaterdag (15 april) iwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe- et „Zwijgen uit angst." oorzaal, 3 uur: afdelingsdag Geref. rerk. '.-gebouw, Levendaal 101: jonge- In den Moriaen, Schotse (burg 10: jeugdontmoetingscen Rehoboth, jeugdsoc. 't Roefje, J i over grafologie. HAAG Schouwburg, 8.15 1 :he Comedie met i we I HAAG Diligentia, 1 uur: Are- it ,De kleine en de grote koning, en ur: De Nieuwe Komedie met „Een onder Lodewijk 15de." EVENINGEN Kurzaal- 8.15 uur: otie-Orkest met Arthur Rubinstein ZONDAG (16 april) enburg 10: jeugdontmoetingscen- Rehoboth, open huis voor ieder- Welke apotheek? t voor spoedeisende gevallen: Centraal. Breestraat 74, tel. 9.15 uur): De Na kerkdienst drukke receptie „Glaasje Madeira" voor Rouwkoop VOORSCHOTEN Vrijdag en za terdag vierde de sportvereniging „Rouwkoop" haar 35-jarig jubileum. Vrijdagavond kwamen de senioren bijeen voor een grote feestavond in het Cultureel Centrum en zaterdagmiddag was het de jeugd van „Rouwkoop", die het Cultureel Centrum bevolkte. Voorzitter P. Weduwer opende vrij dagavond met een welkom aan de bur gemeester, de leden van de Sportraad en de zusterverenigingen en bracht daarna onder de aandacht de grote be tekenis van een goede sportvereniging voor de jeugd. „Een gezonde jeugd met idealen en bezield niet een goede sportieve geest is in de gemeenschap heel wat waard", aldus de voorzitter. •ven leden van „Rouwkoop" wer den gedecoreerd in verband met het 25-jarig lidmaatschap. Het waren de heren W. van Biemen. S. Boetiderma- ker, G. Focke, A. M. de Graaf, R. Ju, I. A. S. Keizer en G. Schellevis. De jeugd o.l.v. de actieve Hans Al- blas had zich ingezet voor de vereni ging door het inzamelen van oud papier. Hij overhandigde het bestuur een mooie prijzenkast. De hoofdschotel vrijdagavond was het cabaret „Hoe maller, hoe mooier". Met Ted de Braak, die natuurlijk zijn „Glaasje Madeira" liet horen. Na het cabaretgezelschap werd het podium ingenomen door een band van de Koninklijke Militaire Kapel. Ieder een kreeg gelegenheid een dansje te maken. De Rouwkooppony, hoofdprijs van de jubileumloterij, ging naar de eigenaar van lotnummer 3156. BUIT VAN 100, IN MORSKWARTIER LEIDEN In de omgeving van de Lage Morsweg zijn zaterdagavond tij dens afwezigheid van de bewoners enige inbraken gepleegd. In een huis aan de Lage Morsweg werd een keu kenraam vernield aan de achterzijde. Alles haalden de dieven overhoop. Vermist wordt een portemonnaie met f 10. In een perceel aan de Damlaan sneden inbrekers aa.i de achterkant een gat in een tuindeur. Laden en kasten werden doorzocht. Vermist wordt een bedrag van f 90. Ook be zochten dieven een buis aan de Dia mantlaan, maar hier is niets gestolen. l'amour (18 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De dertien slavinnen van Fu-Manchu 14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Versieren op z'n Italiaans (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Opdracht: doodt agent Gordon (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur). Morgan (18 jaar). Trianon 2.30, 7 en 9.15 uur): Nattlek tl8 jaar). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijD .p de volgende tijden geopend Lindestraat lb cnaanaag gesloten linsdag 9—11.15 a en 13 30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30— •8.15 u. vrijdag 9—11.15 u. en 13 30—18.43 u zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 -• Van der Werfstraat 39: maandag en linsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13 3037.15 u.. donderdag 83011.15 er 13 3018 15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u er. I.-.3018 45 u„ zaterdaE 7.3011.15 en 13.30—16 30 u Tentoonstellingen Rapenburg 7-i: tentoonstelling Deense gral ek. 17 maart tot en met 3 mei. Leids Acad Kunstcentrum. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld iot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling heden daagse Ned grafiek, van 31 maart to- 23 april, dag van 10 tot 5 uur en zondags van 1 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling recente grafiek van Picasso van 7 april tot 2) mei dag van 10 tot 5 en zondags var. I tot 5 uur Kantine Koningsveld en Zoon N.V., Ja-iub van Campenlaan la: tentoonstel ling grafiek, tot 19 mei iedere werkdag van 10 tot 11.30 en vdn 3 tot 5 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van tekeningen, pastels en andere werken van Sierk Schroder, van 10 tot en met 27 april, maandag t.e.m. zaterdag van 10—5 uur, ook op dinsdagavond van 810 uur. zondags gesloten. Evangelie-verkondiging," zo zei drs. Putter. Wethouder A. F. van der Laan sprak als loco-burgemeester: „De con tacten burgerlijke gemeente en kerke lijke gemeente zijn niet bijzonder in tensief. maar wel bijzonder hartelijk". Blij Ds. Saraber feliciteerde zijn collega en verheugde zich erover bijna vijf tien jaar met de zilveren predikant in Voorschoten te hebben mogen samen werken. „We lijken wel broers vol gens sommigen, terwijl wij totaal ver schillend zijn, uiterlijk en in werk wijze. In de loop van 25 jaar is er veel veranderd. Van de domineeskerk is men gegroeid naar een gemeen te, die het zelf doet. Heel veel is er veranderd, gebleven is de vriendschap en de ijver van het echtpaar Meijering", aldus ds. E. Saraber. Namens de pastores van alle Voor- schotense Kerken sprak ds. D. J. Mod deraar, geref. predikant: „Wat ons zielzorgers in Voorschoten steeds ver heugd, is dat u zo heerlijk anders bent dan uw collega ds. Saraber. Naast de enthousiaste Saraber, voor wie alles te lang duurt en die met een vaart alles wil brengen tot het einddoel, staat de denker en voorzichtige Meije ring". In zijn dankwoord merkte ds. Meije ring op: „Wij kunnen in ons huis con curreren met de grootste bloemenza- van Voorschoten. Uw medeleven met onze vreugde is voor ons een grote steun in het voortzetten van onze moeilijke taak, waarbij successen niet altijd aantoonbaar zijn". Onder de aanwezigen bevonden zich de wethouders A. F. van der Laan en W. Iestra, pastoor M. M. Out, ds. G. de Zeeuw, ds. D. Modderaar en vele af gevaardigden uit het verenigingsleven. Bloemen van de driejarige Hen riëtte Putter voor mevrouw Meijering. Zilveren jubilea bij Electra Brandt LEIDEN De heren S. Blonk en H. Fisser vierden hun zilveren jubi leum bij de NV Electra W. M. Brandt aan de Oude Varkenmarkt tijdens een bijeenkomst in de kantine met perso neel en familieleden. De heer Brandt sprak met veel waardering over het aandeel, dat de twee zilveren jubila rissen hebben gehad in de opbouw van het bedrijf. Hij bood beiden een gou den herinneringsspeld aan. Technisch directeur N. van der Hogt had ook niets dan lof voor het werk van de jubilarisself; hij bood hun een envelop met inhoud aan. De heer Reedijk, die namens het per soneel sprak, verblijdde de heer Fis ser met een Zaanse klok en de heer Blonk met een polshorloge. LEIDEN Doordat in de zaterdag gepubliceerde lijst het woordje „don derdag" is weggevallen, werd de in druk gewekt, dat in de volgende stra ten het huisvuil op dinsdag zou wor den opgehaald. Om misverstand te voorkomen, lijkt het ons daarom nut tig erop te wijzen, dat donderdag de volgende straten aan de beurt zijn: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra- straat, Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soembastraat), Soembastraat, Bali- straat, Timorstraat. Ringkade Bonai- restraat, Arubastraat, Surinamestraat, Antillenstraat, Curagaostraat, Sint Maartenstraat, Sint Eustatiusstraat, Sabastraat, Bankasraat. Billitonstraat, Kooihof, Herensingel (van Medusa straat, Oranjestraat, Lushof laan, Nas- Julianakade. Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat. Oranjestraat. Lushoflaan. Nas- saustraat. Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestraat, Bea- trixstraat, Bernhardstraat. Dillenbur gerstraat. Ds. Mallau houdt spreekbeurt LEIDEN In het gebouw Hoge Rijndijk 24 zal voor de Geref. gemeen te'in Ned. dinsdag 11 april 's avonds om half acht ds. F. Mallan te Veenen- daal een spreekbeurt houden. „De Rode Wip" HAZERSWOUDE De kas van de speeltuinvereniging .,De Rode Wip" is de laatste weken gespekt De opbrengst van de chocoladeverkoop bedroeg f201.90. De verkoop van de door de heer F. Zwartjes beschikbaar gestekte plastic autootjes bracht f 36,50 op. De middenstand ten slotte schonk een be drag van f 150 na de gouden-kans-actje die in de laatste St. Nicolaas-tijd werd gehouden. Od 29 april zal de speeltuin weer worden opengesteld! De algemene le denvergadering zal op dinsdag 11 april in de snackbar van de heer Tulp wor den gehouden- Inbraak en ravage bij padvindsgroep LEIDEN In de r.acht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden in het clubgebouw van de padvindersgroep Ewout Joppensz op hei terrein aan de Haarlemmerweg een enorme ravage aangericht. Tevens werd ingebroken in een gebouwtje van de Prinses Ire- ne-orde. Er wordt r.iets vermist. LEIDEN De 22-jarige E. A M. van der Voort uit Zoeterwoude is van morgen omstreeks kwart voor acht met een kleine bestelauto op de Lam- mensehansweg, ter hoogte van d* kruising LeliestraatLorentzkade, in volle vaart tegen een lichtmast ge botst. Door het gladde wegdek raakte de auto vermoedelijk in een slip. De jongeman is levensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis gebracht. De auto seheurdc finaal in tweeën en is helf* na helft weggesleept. palet voor uw vacantie van 7 t/m 12 april a.8. in de Houtrusthallen, Den Haag. GEOPEND: werkdagen 12.0022.30 uur, zat en zond. 10.00—22.30 uur KAMP A HOUTRUST '67 /mK Kinderen zingen op geboortedag KOUDEKERK Tijdens een in hotel Van Egmond gehouden verga dering van de plaatselijke Oranjever eniging werd een voorlopig program ma vastgesteld voor de komende festi viteiten. Op de dag van de geboorte in het prinselijk gezin zullen de school kinderen zingen voor het raadhuis; zij zullen worden getracteerd op beschuit met muisjes en nog iets. Op 1 mei zullen de Koninginnefees- ten beginen met klokgelui, gevolgd door het hijsen van de vlag, een rond gang van de muziekvereniging Kunst na Arbeid en een aubade vail de schooljeugd. Om de ochtend verder te vullen worden in het vereniginsge- bouw kindervoorstellingen gegeven. Ook worden de kinderen getrakteerd- Optocht 's Middags staat een optocht op het programma, waarin de jeugd met ver sierde fietsen, steps en op andere ma nieren de kans krijgt een mooie prijs te winnen. Dit geldt ook voor de gro ten, terwijl de plaatselijke sportver enigingen wordt verzocht in sportkle- ding aan de optocht deel te nemen. Ook reclame in de optocht van de plaatselijke middenstand is toegestaan. 's Middags is er een feestprogram ma voor de ouderen metondermeer boegsprietlopen over de vijver, krui wagenrace voor dames en heren, zak- lopen. De plaatselijke voetbalvereni ging zal proberen 's avonds een wed- In Noordwijk aan Zee NOORDW IJK AAN ZEE Rooms- katholieke en hervormde jongelui hebben zaterdagavond in de pa rochiezaal van de r.k. kerk aan de Nieuwe Zeeweg geweldig genoten van het optreden van de Rotterdam se f cabaretgroep Marimba. De her vormde jeugdsociëteit De Rank en de r.k. soos 1725 hadden al geruime tijd plezierige contacten met elkaar Daaruit is voortgevloeid het initiatief zo nu en dan samen iets te organi seren. Deze eerste bijeenkomst is zo goed gelukt en het gebodene viel zo in de smaak, dat meteen werd overeenge komen op de ingeslagen weg verder te gaan. Het ligt in de bedoeling de tweede avond te houden in september het hervormd jeugdcentrum De Rank. Oecumene De betrokken hervormde en rooms- katholieke jongeren hopen met dit contact een praktische bijdrage te le veren aan een betere verstandhouding HAZERSWOUDE De bushalte van de Citosa aan de Gemeneweg oost zijde bij de winkel van het schilders bedrijf Bogerman zal worden opgehe ven en verplaatst een vijftig meter zui delijker tegenover het aldaar gevestig de benzin&tankstation. Deze verplaat sing zal voor het verkeer een ver betering inhouden, daar de oude stop plaats nogal veel hinder opleverde. tussen de leden van de verschillende Kerken, waarmee de oecumene nu eenmaal moet beginnen. Ook op een ander plan zijn er in Noordwijk aan Zee ontmoetin gen tussen rooms-katholieken en protestanten. Dat betreft een aan tal bijbelkringen, waaraan zowel rooms-katholieken als hervorm den en gereformeerden deelnemen. Het cabaret stond op niveau. De groep werkte in een hoog tempo en had zich voorzien van spitse teksten en leuke liedjes. Het slotapplaus was ovationeel. Na het cabaretprogramma bleef men enige tijd nog in prettige sfeer bijeen. strijd te spelen tegen een nog te vra gen tegenstander waarvan de op brengst ten goede zal komen aan da bejaardenreiskas. De festiviteiten worden besloten met een groot Oranjebal in het vereni gingsgebouw. Tevens wordt voor het eerst in de Koudekerkse geschiedenis een „Miss Koudekerk" gekozen tijdens het baL Koudekerk' hield jeugd vergadering KOUDEKERK In een lokaal van de voormalige Hervormde school hiel den jeugdleden van de voetbalvereni ging „Koudekerk" hun eerste jeugd- vergadering. De heer J. Colijn, voor zitter van de jeugdcommissie, zette uiteen, waarom deze vergadering werd gehouden. Bij een gewone ledenverga dering hebben de jeugdleden ten eer ste geen stemrecht en bovendien wordt aan hun verlangens en problemen geen aandacht geschonken. Hier nu krijgen ze de kans met voorstellen aangaande de vereniging te komen. Dit gebeurde dan ook. Er werd ge sproken over de clubactiviteiten in de wintermaanden, het restaureren van het clublokaal, de jeugdvakantieweek, de training, de keuring en andere voet balproblemen. Naar vermogen pro beerden de leden van de commissie deze vragen op bevredigende wijze te beantwooixlen. KOUDEKERK Het eerstvolgende spreekuur van burgemeester Q. Wa verijn zal dinsdag 18 april van 11 toi 12 uur worden gehouden. i* Zoekt U een goed ANKERHORLOGE voor 30.— en 40,—. Of het allerbeste van 200— en 400 Eterna, Certina, Prisma, Junghans. Ewe, Anker, Roamer. HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. NOORDWIJK De heer J. Land man is zaterdag onderscheiden met de aan de orde van Oranje -Nassau ver bonden zilveren eremedaille, die hem werd opgespeld door burgemeester Bonnike In De Beurs werd een drukbezochte receptie gehouden in verband met het feit, dat de heer Landman veertig jaar werkzaam is op het landgoed Offem. Behalve zijn werkgevers, graaf en gravin Van Limburg Stirum, waren ook baron en baronesse Van Tuyl van Serooskerken Van Limburg Stirum en LLEIDEN Di Leldse zwem- en tedstad slaagden 1 Doe, H W G Bolster, J Zwaan, N van Klaveren, E Y Smith, A Hogewoning. C van Egmond. R van der Meij, ÏVI van der Kooy. A van Dun. Diploma B: A L van der Tuin W J va& Mullem. E W Kenter, M van 'der Holst. A Segaar, S Steenbergen R Klop, H J G Koppers, M van Gent, R Metselaar, M van Haren, R van Hees, M van Houten, A E de Jong, I Baart( W J Holverda, C Stikke- lorum, M van Rooyen, N Candido, C J van der Laken. H J Nappe M van der Burg, M P J Baak. L Rothert, A van Klaveren. Chr. lts Leiden won derde prijs UTRECHT Zaterdag heeft de chr. lagere technische school te Leiden be slag gelegd op de derde prijs in de landelijke finale van de verkeerscom- petitie, die het Verbond voor Veilig Verkeer heeft gehouden voor het voortgezet onderwijs. De zestien win naars van de districten namen het hier tegen elkaar op. Het Leidse team. bestaande uit vijf leerlingen en een reserve, stond onder leiding van adjunct-directeur M. Wie- linga. De heer Voerman van de ver keersgroep der Leidse politie was mee. gegaan naar Utrecht. Het verschil in de topgroep was ge ring: de winnaars van de eerste prijs behaalden 358 punten, die van do tweede 355 cn de chr. lts boekte een totaal van 352 punten. Geen voorrang meer aan de Rijndijk HAZERSWOUDE Dj veranderde sübuaitie bij de oversteek van het rij wielpad aan de Gemeneweg Rijndijk schijnt, ondanks het feit dat er borden zijn geplaatst waarop duidelijk de op heffing van voorrang voor bromfiet sers en wielrijders staat afgetekend.tot misverstand aanleiding te geven. Her haaldelijk komt het nog voor dat wiel rijders en bromfietsers voorrang ne men. Een extra waarschuwing is hier zéker op zijn plaats. verscheidene andere leden van de gra felijke familie aanwezig. De burgemeester zwaaide de heer Landman lof toe voor diens veertig jarige trouw. Hij merkte op, dat de jubilaris niet alleen Landman is, doch ook paardeman, jarderennnenman en Oranjeman. Bij alle festiviteiten is het de heer Landman, die weet ohe het moet en die dit kort en zakelijk zegt. Lof Zeer velen kwamen de heer en mevrouw Landman gelukwensen. On der de receptiegangers bevonden zich de besturen van de Oranjeverenigin gen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee, vele leden en commissieleden van de beide O.V.'s, het bestuur van de harddraverijvereniging Prinses Irene, vertegenwoordigers van O.V.'s uit de omgeving, van de K.N.H.R.M. en tal van andere plaatselijke organi saties .Vaak gingen de gelukwensen vergezeld van bloemen en geschenken. Ook de harmoniekapel Crescendo, Noordwijks oudse muziekkorps, kwam de heer Landman, die zich zeer heeft beijverd voor het uniformfonds van de kapel, hulde betuigen. Zeezeilers hadden leuke tocht met een kotter NOORDWIJK Ongeveer vijftig man hebben zaterdag met een kotter een boottocht gemaakt, op uitnodiging van de Zeezeilvereniging Noordwijk. Het is een gezellige reis geworden. Er stond weliswaar een straffe wind, maar de zon die de hele dag bleef schijnen, maakte het verblijf aan boord niettemin zeer aangenaam. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling met een logger te gaan. Op de vastgestelde datum was dit schip ech ter nog niet vaarklaar. Enige tijd vóór de tweede datum bleek, dat de logger ook nu nog niet gereed was, zodat werd besloten dan maar een kotter te nemen. Jammer was, dat daardoor de helft van de honderd liefhebbers moesten afvallen. Bij loting werden er vijftig aangewezen die meemochten. Nieuws uit Voorhout VOORHOUT Ter gelegenheid van de geboorte op Drakesteyn zullen de Voorhoutse kinderen behalve beschuit met muisjes een oorkonde ontvangen; op een later tijdstip krijgen zij boven dien nog een herinneringsbeker. Ook staat een zanghulde op het program ma, bij het gemeentehuis of in het parochiehuis. Woensdagavond houdt de Coöpera tieve Raiffeisenbank haar jaarverga dering. In het afgelopen jaar maakte de bank een winst van 35.841,28 te gen 24.508.94 in 1965. Het reserve fonds heeft nu een totaal van 253.842.85 en het aantal spaarders steeg van 3090 tot 3359. Donderdagavond vergadert de plaat selijke afdeling van Bloembollencul tuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3