Engeland stelt eigenaars van Torrey Canyon aansprakelijk Zes in jurken voor 30 gld. een koektrommeltje Licht, sterk, geen rafels Middenstand is niet zo hopeloos verdeeld ONRUST IN ATHENE HULP AAN VIETNAM Kleuter vast in nauwe buis Vrije dag bij Prinsenkind geboorte onzeker V erkoop kinderzegels enorm gestegen In 1971 nieuw kiesstelsel Saluutbatterij aangekomen Conflict met politie Vervolging Boltini 11 WOENSDAG 5 APRIL 1967 Hoof ddirecteur op wachtgeld UTRECHT Dc hoofddirecteur van het waterleidingbedrijf „Midden-Neder-1 land", ir. C. W. Hulsbergen, is met in- j gang van 1 april op wachtgeld gesteld door het algemeen bestuur van het be drijf. Dit wordt in een communiqué meege deeld. Redenen voor het ontslag, dat i in overleg en met instemming van be trokkene is verleend, wil het algemeen bestuur niet geven. Lijkj e gevonden in afvalbak ROTTERDAM Maandagmiddag om vijf uur hebben voorbijgangers in de Riederlaan (Charlois) in een afvalbak het lijkje gevonden van een paseeboren meisje. Het stoffelijk overschot was ge wikkeld in een plastic zak. Uit een voor lopig onderzoek is gebleken dat er geen uiterlijke sporen van geweld aanwezig (Van c s moderedactrice) AMSTERDAM In het Hiltonhotel is gistermiddag een revolutie in de tex- tielwereld aangekondigd, waarvan een ieder van heden af de resultaten reeds kan zien in warenhuizen en confectie- Een zomerjurk behoeft voortaan niet meer dan vijf gulden te kosten, een zilveren avondmantel een tientje, een beddelaken één gulden en e°n vrolijk gedessineerd beddelaken niet Voorzitter Ctlr. Middenslandsbond: op de markt gebracht, dat een tex tiel uiterlijk heeft, maar niet gewe ven is. De naam is Flissu, waarin we het woord vlies kunnen terugvinden. Het is een papierachtig materiaal, maar niet stuk te scheuren. Het wordt in twee kwaliteiten geleverd dun voor blousjes (twee geperste la gen) en iets dikker (drie lagen) voor rokken, capes, mantels. Het materiaal komt uit In vrolijke, kleurrijke dessins, die bijzonder fraaie tekeningen en kleurstellingen vertonen. Het is veerlicht: 66 gram en 100 gram per vierkante meter. Het staaltje, dat we kregen hebben we eens flink beproefd. Men kan er aan trekken wat men wil, het gaat' niet kapot. Sigarettenas deed het niet ontbranden; daarvoor was nodig de sigaret op het materiaal te drukken en dan kwam er alleen eer schroeigaatje, geen wegsmelten vai de stof. Daar het geen geweven mate riaal is, zijn er geen rafelkanten. Rok te lans (Van onze sociaal-economische redactie) ZEIST De onderlinge ver deeldheid, die voor de organisa ties van het midden- en kleinbe drijf bjjna karakteristiek zou zijn, ig vandaag fel bestreden door de voorzitter van de Christelijke Mid denstandsbond, de heer H. de Mooij. In de algemene ledenvergadering be toogde hij hedenmiddag, dat hem een be ter voorbeeld van onderlinge verdeeld heid voor ogen staat dan de midden standorganisaties. Hij vroeg zich af, wat de Raad voor het Grootwinkelbe drijf in Nederland nu concreet bereikt, wat deze raad als organisatie bete kent? Onderlinge verdeeldheid machteloosheid zag hij juist bij deze raad, waar ieder voor zichzelf handelt. De weinig vleiende opmerkingen van dr. Dreesmann als leider van grootste warenhuisbedrijf, gemaakt op de laatst gehouden voorjaarsbeurs aan het adres van de middenstandsorgani saties. vond de heer De Mooij volko men misplaatst. Fantasie en durf Het midden- en kleinbedrijf toont juist een groot aanpassingsvermogen, iet weet „kennis, fantasie en durf" op te brengen en het geeft een antwoord op de veranderende tijdsomstandighe den. De jaren 19631967 typeerde de heer De Mooij als de periode van het gooi- en smijtbeleid op het gebied var lonen, sociale verzekeringen, over heidsuitgaven en prijzen. Voor de toe komst zal er nodig zijn een voorzichti ge loonontwikkeling, een evenwichtig belastigbeleid en extra stimulansen op bet gebied van kredietverlening. De loonpolitiek, het prijsbeleid, de belastingen, de opschroeving van de ciale verzekeringspremies en de over heidsuitgaven waren er de oorzaak Informatiecentrum woningbezit UTRECHT Wie zich nader wil oriënteren over de mogelijkheden van een eigen huis kan voortaan in Utrecht terecht. Daar is gisteren een landelijk voorlichtingscentrum geopend van het Bouwfonds Nederlandse gemeenten. Vele vragen om inlichtingen hebben tot dit centrum doen besluiten. Het geeft informaties over landelijke bouwmoge lijkheden over het sparen voor een eigen huis en over de belegging van spaargel den in z.g. bouwfonds-schuldbrieven te gen een lage rente. Bjj de opening werd onder meer opge merkt: „De doorsnee Nederlander is voorzichtiger bü het kopen van een auto dan by het kopen van een woning". ATHENE Zeven studenten den gisteren gewond bij vechtpartijen tussen linkse en rechtse studenten voor de Atheense universiteit. De moei lijkheden waren ontstaan tijdens een betoging van linkse studenten tegen wat zij noemden „de coup die de rege- ring-Kanellopoulos aan de macht bracht". De politie slaagde pas na drie uur erin aan de gevechten een einde te maken. Er werden verscheidene ar restaties verricht. Twee linkse parlementsleden, die zich bij de betogers wilden voegen, werden door rechtse studenten afge- ranseld. Felle aanval ds. King op Vietnam-beleid NEW YORK De negerleider ds. Martin Luther King heeft een scherpe aanval gedaan op de Amerikaanse po litiek in Vietnam. Hij beschuldigde de VS ervan „de grootste leverancier van geweld in de wereld" te zijn. Ds. King zei dat Amerika onmiddel lijk de bombardementen in Vietnam moet beëindigen en eenzijdig het vu ren staken in de hoop dat er een gun stiger sfeer voor onderhandelingen zal ontstaan. Mijn verzet tegen deze oorlog vloeit voort uit mijn liefde voor Amerika, aldus ds. King. van, dat in 1964 ongeveer de helft van het aantal ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf ondanks over uren en hulp van vrouw en overige ge zinsleden nog niet kwam aan de 100 „schoon" per week. Ongeveer ae helft van het ondernemersinkomen namelijk slechts voor consumptie beschikbaar. Een derde Ongeveer een derde van het aantal ondernemers in het midden- en klein bedrijf zat tussen de 100 en 150 „schoon" en miste voldoende middelen voor investeringen. Juist deze groep werd zwaar getroffen door het ge goochel met premie-cijfers voor de so- ciale verzekering. De premies van dt volksverzekeringen werden in enkele jaren verdrievoudigd. Slechts een an der derde deel bevond rich boven liet sociaal en bedrijfseconomisch i Het ondernemersinkomen van 14 pet. bleef beneden de 5000, 44 pet. kwam niet boven de 10.000, 67 pet niet bo ven de 15.000. 92 pet. niet boven de 30.000 en slechts 8 pet. kwam er dus bovenuit. Het midden- en kleinbedrijf biedt een kwart van onze beroepsbevol king werkgelegenheid. Van het natio naal inkomen (62 miljard gulden) neemt het midden-en kleinbedrijf ƒ11 miljard of 18 pet. voor zijn rekening. Zorgen De middenstanders maken zich zor gen, omdat tot 1970 het consumptie prijspeil met 16 pet. zal stijgen en de mogelijkheden voor de toch al te geringe zelffinanciering nog zullen afnemen en omdat tot 1970 de loon kosten volgens de prognoses met 6 7 pet. per jaar zullen blijven stijgen, wat de stijging van de arbeidspro- duktiviteit met enkele procenten per jaar te boven gaat. Dit alles gaat ten koste van de winstmarges van de bedrijven. De druk van de inkomstenbelasting op de top van het inokmen zal belang rijk moeten verminderen. Binnen de EEG is Nederland het land met de laagste indirecte en met de hoogste di recte belastingen De concurrentie om de gulden vanl de consument zal nog toenemen en daarmee de schaalvergroting en de eco nomische samenwerking van de bedrij- Aan de consumentenorganisaties hield de heer De Mooij nog voor, te waken tegen een maatschappij met al lerlei versluierde reclamemethoden, die ons als we niet oppassen rechtstreeks naar het oerwoud voeren. „Concurrentie? Natuurlijk. Maar een eerlijke concurrentie met spelregels." Wie de rok te lang vindt zet er de schaar maar in; een zoom hoeft niet. Bij de modellen zagen we voorbeeld een blouse met lange bal lon mouwen, die in reepjes geknipt was van pols tot schouder. Dat kan, dankzij die rafelloosheid. Het was een enig effect, temeer daar de stof oranje was met een witte binnen kant. Een bruidje had een wit flissu stijltoi let. De rok en hoofdtooi plus de lan ge klokkende mouwen waren in ara besken uitgeknipt Gewoon zoals we in onze jeugdjaren allemaal wel eens papieren „kleedjes" geknipt heb ben. Dat schulpen, franjes e.d. ook zelf te knippen zijn spreekt vanzelf. Voor kinderen leuke pakjes en o.a. effen jurkjes waar een pakje sterretjes, bloempjes en tierelantijnen bij wordt verkocht die kunnen de kleu ters dan zelf opplakken. Ook grappi ge feest- en strandpakjes. Flissu komt ook in huishoudgoederen, zoals beddelakens, tafellakens, kussenover trekken en wat men maar wil. Het kan in de wasmachine gewassen en met een lauwe bout gestreken worden. Een garderobe van zes jurk jes (totale waarde dertig gulden) DEN HAAG ..Zuid-Vietnam is al: een brandend huis. We vragen om niet af wie de brand heeft aangesto ken of moet blussen, maar we redden de overlevenden uit het huis". Met de- zinnen typeerde mr. J. M. van Dunné gistermiddag het werk van de stichting „Terre des hommes Neder land". voorzover dat Vietnam betreft. Op een persconferentie in Den Haag werd uiteengezet wat de stichting dit jaar en in de nabije toekomst gaat De stichting in Nederland zal zich hoofdzakelijk gaan bezighouden met het bevoorraden op medisch gebied van Zuid-Vietnam. Op het programma staan een hospitaal in Qui Nhon. Ook zullen medicamenten worden gestuurd „Stella Maris" in Da Nang en een vluchtelingenkamp in Hué. In Saigon zal een opvangcentrum worden ingericht voor ernstig gewon den, waar wordt begonnen met vijf tien bedden. Deze aktie wordt in sa menwerking gedaan met de TDH Bel- en Zwitserland. Gistermiddag werd door een verte genwoordiger van het Amsterdamse Christelijk Lyceum Moreelsestraat een chéque van 7000 gulden overhandigd de penningmeester van de stich ting. Het geld was bijeengebracht door fancy fair te organiseren. LONDEN De Britse regering zal de Amerikaanse eigenaars van de reu zetanker Torrey Canyon aansprakelijk stellen voor de schade, die Engeland heeft geleden als gevolg van het stran den van het schip op de rotsen van de Seven Stones. Premier Wilson deelde dit gisteren in het Lagerhuis mee. Hij zei dat zijn regering op de conferentie van zeeva rende landen, die op 4 en 5 mei in Londen wordt gehouden, wensen voor verandering in het maritime recht naar voren zou brengen. Voorts is Engeland van plan zelfstan dig stappen te ondernemen. In dit ver band noemde Wilson controle op de vaarroutes van grote tankers en tuigen, die potentieel gevaarlijke la ding naar Britse havens vervoeren. „Het oude stelsel van territoriale wate- voldoet niet meer," aldus de Britse premier. De Britse regering heeft gisteren ook een witboek over de ramp met de Tor rey Canyon uitgegeven. Enkeie belang rijke passages eruit zijn: Oo 30 maart was alle olie aan boord van het wrak op het Seven Stones-rif bij Lands End vernietigd. Bij het nastreven van het belang- Niet geweven wegwerpjaponnetjes, die kunnen worden gewassen en gestreken, en op elke gewenste roklengte kunnen worden geknipt. werd gepresenteerd in... een koek trommeltje! Werkelijk het was sensationeel. Maar wel moeten weer enige beperkende bepalingen bij noemen. Het materi aal valt niet soepel als zijde, het staat als het ware een beetje af. Wie wat te veel gewicht heeft moet er zich liever niet aan wagen. Trou wens de modellen waren echt i jeugdige stijl gehouden. Maar is het niet heerlijk, dat de dochter nu voor een paar gulden op iets nieuws ge- tracteerd kan worden? Hoe de toepassing van Flissu verder gerealiseerd zal worden is nog een open vraag, het begin was in elk geval revolutionair! Men verwacht dat het uiteindelijk ook per n op de markt zal komen. SPONTANE ACTIE MISLUKT (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Het hele bedrijfs leven verkeert in onzekerheid over het al of niet vrjjaf geven bij de geboorte van een prins of prinses. Weliswaar hebben de centrale werkgevers- en werknemersor ganisaties vertrouwelijke brie ven doen uitgaan aan haar leden en aan de bij haar aangesloten organisaties, maar de richtlijnen hierin opgenomen zjjn dermate vaag, dat de onzekerheid nog steeds voort duurt- Ontevreden stemmen uit de kring van het bedrijfsleven zijn inmiddels de reden, dat het gesprek op cen traal niveau zowel bij de regeTing als het bedrijfsleven is hervat. De aanvankelijke richtlijn kwam er op neer, dat het bedrijfsleven zoveel mo gelijk vrij werd gelaten in het vrijaf geven. De actie zou vooral een spon- Jeugd hief verwacht tekort op (Vai i onzer redacteuren) het erom. vele noodlijdende instellin gen voor kinderbescherming op alle ge bied en van alle gezindten, geld te be zorgen voor eten, drinken en kleding. Gelukkig voorziet hierin nu de over heid door subsidies. Dit overheidsgeld strekt echter niet voor ver- en nieuwbouw en voor ande re bijzondere objecten, zoals de huisvesting van de schoolgaande schip- persjeugd, waarop verleden jaar het oog werd gericht. Hiervoor nu staat het comité op de bres. Daarbij denkt het ook jaarlijks aan de objecten voor kinderbescher- ming in Suriname en de Antillen, aan Het Nederlandse volk heeit zich ech- de Kruisverenigingen en het grote clubhuiswerk. kocht dan in het voorgaande jaar. Dit leverde rond ƒ4.700.000 op. alweer een stijging met 200.000. Dank zij de enorm toegenomen ver koop komt het Nederlands comité niet voor een teleurstelling te staan. De door 500.000 schoolkinderen verkochte „eenheden" hielden namelijk 12 cent minder toeslag op de zegels in dan In 1965, waardoor men bij gelijke ver koop zeker een kwart miljoen gulden had moeten derven. taan karakter moeten dragen. Wel werd gesuggereerd om bij geboorte in de morgenuren het overige gedeel te van de dag vrijaf te geven en bij geboorte 's middags alleen in de mid daguren de bedrijven te sluiten, maar daarvan mocht afgeweken wor den. Het bedrijfsleven stelt echter een meer uniforme regel op prijs, die meer duidelijkheid biedt. Men vreest nu een wat chaotische toestand. Er gaan al stemmen op, die de maatre gel voor het overheidspersoneel wil len volgen. Veel ondernemers daar entegen nemen dat het om prakti sche redenen vrijwel ondoenlijk is om het personeel „plotseling" een hele of een halve dag vrijaf te geven Een grootwinkelbedrijf blijkt hier en daar via raambiljetten bekend ge maakt te hebben, dat op de dag van de geboorte de zaken 's middags om 4 uur zullen sluiten. Feestartikelenzaken zullen echter waarschijnlijk niet afwijken van de gebruikelijke sluitingstijden. Overigens was er gisteren ook bij mid denstandsbonden nog beraad gaande over de meest wenselijke richtlijn voor de winkelsluiting. Geen voetbal... BAARN Zelfs de militairen van de saluutbatterij voelden op den duur dat zij iets moesten doen om de wach tende journalisten het wachten wat te verlichten. Goed. zij zouden hen uitdagen voor een voetbalwedstrijdje. Ze hadden al les piekfijn geregeld voor het geval er tijdens hun afwezigheid belangrijke be richten naar het perscentrum zouden binnenkomen. Een speciale ordon- nansendienst zou er garant voor staan dat een alarmsein onmiddellijk naai het voetbalveld werd overgebracht. Maar helaas, de Zweedse en Engelst journalisten wilden er helemaal niefs ran weten. Neen zeiden ze, geen voetbal. Stel je voor, dat ochtendeditie missen. En toen verviel iedereen maar weer in de verveling van al zoveel dagen. PUTTEN Alsof er niets aan de hand was, speelde de 2-jarige Wilma Mul der. die aan de Postweg in Putten woont, gistermiddag in de ouderlijke woning. Een uur eerder hadden hel pende handen haar uit een riool buis getrokken. Was de hulp later gekomen dan zou het kind het er ongetwijfeld niet levend hebben af gebracht In de Postweg wordt eèn nieuwe rio lering gelegd. Wilma speelde daar gistenniddag in het zand. Toen haar negenjarig zusje Margriet thuis kwam. zag ze Wilma in een put staan, die directe aansluiting heeft op de nieuwe riolering. Ga daar weg, riep het zusje. Maar Wilma draaide zich om een kroop in de buis, die een doorsnede heeft van 40 om. Toen de moeder even later aan kwam rennen, was er van haar kind niets meer te zien. Het kind reageerde zelfs niet meer op haar roepen. Ken nelijk kon Wilma zich niet meer omdraaien. Op het hulpgeroep van de moeder kwamen buren aansnellen. Men be sloot om vier meter verderop in het riool een gat te maken. Toen het zand wa9 afgegraven en het gat ge slagen, was Wilma ook daar onvind baar. Met behulp van een dragline is daarop acht meter verderop een gat ge maakt. Een van de buren kroop naar beneden en scheen met een lantaarn in de buis. Gelokt door het licht kroop Wilma naar het gat, waaruit ze even later naar boven werd getrokken. j ter van zijn beste kant laten zien dat in een tijd waarin er al zoveel wordt gevraagd aan steun. Twintigduizend onderwijskrachten stonden achter het half miljoen school kinderen, dat maar liefst 250.000 eenhe den postzegels (velletjes van 12 stuks) méér aan de man bracht dan verleden jaar. Hierdoor hieven de kinderen, die in hun ijver jaarlijks goed zijn voor een toeslagopbrengst van twee miljoen gul den. zelf het te verwachten tekort to- Plaatselijk Ook de verkoop via de 300 plaatse lijke comités en de postkantoren steeg belangrijk. Wil het comité met zijn tijd mee gaan. dan moet het modern denken en daarnaar het geld verdelen. Veertig jaar geleden, toen de actie begon, ging Zwakzinnigen Tot^ de speciale zorg van het comité zal dit jaar de zwakzinnigenzorg wor den gerekend. Dit wil echter niet zeg gen, dat andere takken van kinder bescherming niet evengoed hun deel zullen krijgen. Voor de filatelisten nog de cijfers van de verkoop 1966. Verkocht werd aan postzegels van 10 cents met 5 cent toeslag: 2.409.453 stuks: 12 plus 8 cent 1.470.426; 20 plus 10 cent 2.498.5; 25 plus 10 1.364.350. 40 plus 20 1.388.999. Dit impliceert de verkoop van 2.762.376 een heden van 12 zegels die een rijksdaalder per stuk kosten bij 1,60 aan zegel- waarde plus 0,90 toeslag. Alzo: totale verkoop in 1966: 42.280.257 kinderpost zegels, hetgeen ruim 8,5 miljoen stuks meer is dan in 1965. Regeringscommissaris (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Er zal een speciale regeringscommissaris worden benoemd en een breed samengestelde staatscom missie worden ingesteld, die moeten on. derzoeken in hoeverre de hervorming van ons politiek bestel door Grond wetswijziging en herziening van het kiesstelsel dient te worden bevor derd. De regeringscommissaris zal met de leiding van de commissie worden be last. Dit deelde de nieuwe minister-presi dent De Jong gisteravond op een presconferentie mee. Hij hield het voor mogelijk dat de volgende verkie zingen (1971) „reeds onder het nieuwe regime zullen worden gehouden". Het kabinet heeft niet willen beslui ten tot aanstelling van een staatssecre taris voor dit vraagstuk. De minister van binnenlandse zaken. mr. Beernink, draagt de primaire verantwoordelijk- Docenten krijgen al zeven jaar een voorschot DEN HAAG Het salaris van de leraren bij het middelbaar land- en tuinbouwonderwijs wordt reeds zeven jaar bij voorschot uitbetaald. De rege ling tot wijziging van de bezoldiging voor deze groep docenten per 1 janua- 1960 laat n°g altijd op zich wachten. gen in Peking tegen de Chinese president Het Tweede Kamer-lid. de heer Van Lioe Sjao-Tsji. die al enkele dagen be-1 Bennekom (ar), vraagt de minister van zlg zijn. luiden volgens het Pekingse landbouw en visserij waaraan deze "rrie"»o)2u7Tn°Ziri.7mwörS^:K'®^n.g jHi' ver20ekl rigens niet genoemd. Iiy wordt aangeduid ?e ™"lster totstandkoming van een als een „met gezag beklede topfiguur uit definitieve regeling te bespoedigen ten- de party, die de kapitalistische weg einde aan de onzekerheid in de kring volgt". I van docenten een einde te maken. Straatbetogingen in Peking PEKING De nieuwe straatbetogin- UTRECHT De saluutbatterij van de gele rijders, die de vreugdeschoten in Soestdijk zal lossen kort na de ge boorte van een prins of prinses, is al in de nabijheid van het palels in (Huis ter Heide) gelegerd. Dagelijks wordt geoefend. De gele rijders komen in ceremonieel tenue naar Soestdijk om vanaf het Hondsveld achter het paleis de 51 of de 101 sauluutschoten af te vuren. Dit terrein ligt op ongeveer drie kilometer afstand van het kasteel Drakensteyn. Het lossen van de schoten in Lage Vuursche zelf stuitte op bezwaren. Het kind mankeerde niets. Iedereen was nog wat beduusd. De moeder nam huilend het kind in haar armen. Maar Wilma kon weer lachen. Drie jaar tegen inbreker geëist ARNHEM Drie jaar gevangenisstraf met aftrek eiste de officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem tegen de 22- jarige kelner H. C. H. te Arnhem die wordt verdacht van een viertal markante inbraken. Een ervan leverde hem en zijn mededader een bedrag op van 21.000 gulden. Dit was het geld dat hij op 4 no vember 1966 uit de brandkast haalde in het gebouw van de Coöperatie te Arnhem. Het geld is nog steeds niet terecht. H. zei dat hij zijn aandeel in het water had gegooid. Hond spoorde verdwenen kinderen op BORDEAUX Vijf kinderen in de leeftijd van 8 tot 14 jaar zijn gisteren urenlang zoek geweest. Ze waren in een grotten-complex bij Bordeaux verdwenen. Een hond van een van kinderen spoorde hen eindelijk op. De kinderen waren gistermiddag, „gewapend" met fakkels van papier, de grotten ingegaan. De fakkels waren echter spoedig opgebrand. De kinderen staken toen hun hemden aan om licht te hebben, maar zij konden de uitgang niet terugvinden. Het grotten-complex, met een opper vlakte van zeven vierkante kilometer, s gemakkelijk te bereiken, maar na honderd meter splitst het zich in alle richtingen. Niemand heeft het com plex nog geheel onderzocht. Een van de kameraadjes van de kin deren, die niet mee was gegaan, sloeg alarm. Er werd een uitgebreide speur tocht op touw gezet. Bobby, de hond van een van de kinderen, moest ten slotte uitkomst brengen. Hij werd van morgen om half vier op het spoor van de kinderen gezet en hij koos na enig zoeken de juiste weg. Versteend van de kou en bevend van angst werd het vijftal een half uur later gevonden. Apartheid in Zuidafrikaans huwelijk KAAPSTAD Het Zuidafrikaanse parlement heeft een amendement in be handeling genomen om de wet die hu welijken tussen blanken en niet-blan- ken verbiedt, ook van toepassing te verklaren op inwoners van het land die in het buitenland zijn getrouwd. De kwestie van in het buitenland gesloten gemengde huwelijken is in de publiciteit gekomen door de terugkeer in het land van de Zuidafrikaanse dichter Breyten Breytenbach met diens Vietnamese bruid. rijkste doel, het voorkomen van ver vuiling van de Britse stranden heeft de regering zich niet laten beïnvloeden door overwegingen van juridische of financiële aard. Bij bombardementen op het wrak zijn enkele bommen niet ontploft. Zij vormen een gevaar voor de acheep- De zeevisserij zal geen gevolgen on dervinden van de ramp. De schade, veroorzaakt door het vergaan van het tankschip, zal kleiner blijken dan aan vankelijk werd gevreesd. Het is noodzakelijk dat de internatio nale scheepvaartreglementen worden aangepast aan de huidige situatie. Staking schilders AMSTERDAM Op het Intervaal- project Banne Buiksloot in Amster dam-Noord dreigt vrijdag een conflict tussen bouwvakkers cn politie. Op die dag beginnen de schilders, die de plaate de sinds vorige week stakende collega's innemen, hun werk. Gisteren heeft het bouwvak-comité, dat sich so lidair met de stakende schilders heeft verklaard, met de schilderscommissie plannen beraamd om het conflict te vermijden. Donderdag 6 april zal ëen bijeenkomst worden gehouden, zo is gisteravond meegedeeld. Tijdens een persconferentie in het gebouw Marco Polo in Amsterdam wer den de beschuldigingen die een van de Intervamdirecteuren vorige week te- de schilders heeft geuit, tegen gesproken. De schilderscommissie ont kende dat zij de eis heeft gesteld bijna 100 procent boven het CAO-loon uit te keren. Volgens haar kwam het verschil slechts op enkele tientje» De door Intervam aangevraagde poli- tie-assistentie in verband met de reed» elders aangetrokken werklieden, wil len de bouwvakkers negeren. Als do politie verschijnt, zal het werk door iedereen worden verlaten. De schilderscommissie ontkent dat zij gedreigd zou hebben met terreurac ties. als de van buiten aangetrokken schilders op 7 april aan het werk gaan. Vliegtuig met 75 soldaten verongelukt Piloot verzweeg hartkwaal WASHINGTON Een vliegramp die vorig jaar in de VS aan 80 mensen het leven kostte is waarschijnlijk ver oorzaakt door een hartaanval van de piloot, die bij zijn keuring door het Federale Bureau voor de Luchtvaart heeft verzwegen dat hij al achttien jaar aan een hartkwaal leed en drieëneenhalf jaar aan suikerziekte. De betrokken piloot, de 59-jarige Reed Pigman bestuurde het toestel dat 22 april met 75 militairen aan boord verongelukte. Om herhaling te voorkomen wordt nu naar een mogelijkheid gezocht om artsen te ontheffen van hun ambtsge heim wanneer de veiligheid van de luchtvaart in het geding is. Bruynseel: Maken van winst erg belangrijk DEN HAAG Het maken van winst is een enorm belangrijk punt voor de groei van de wei va art, zei gisteren de heer W. Bruynzeel, de nieu we voorzitter van het verbond van Ne derlandse werkgevers, op een perscon ferentie. „Als dat begrepen wordt, kan ook het beeld van de ondernemer zui ver worden." De heer Bruynzeel vond dat de begrippen ondernemer, onderne ming en winst kernproblemen zijn. „Oplossing ervan is nodig in verband met de geweldige investeringen waar voor het bedrijfsleven staat", aldus d» heer Bruynzeel. Moeilijkheden met Concorde? LONDEN De Britse regering wei gert een geheim rapport over de ex ploitatiemogelijkheden en de rentabili teit van het supersonische passagiers vliegtuig Concorde ter inzage te geven aan de Engelse overzee-luchtvaart maatschappij (BOAC), aldus het Britse dagblad Daily Telegraph. Het rapport is, volgens het blad, ln opdracht van premier Wilson samen gesteld. Uit het feit dat de regering in lichtingen weigert te verschaffen, wordt geconcludeerd dat het project op nieuwe moeilijkheden is gestuit. Volgens dit project bouwen Frankrijk en Engeland gezamenlijk een vliegtuig. DEN HAAG Vier leden van „de socialistische jeugd van Nederland" hebben de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren ver zocht een vervolging in te «tellen te gen circusdirecteur Boltini De klager» namen zaterdag deel aan de ABC-pro- testmars, waarvan excessen door de oli fanten van de heer Boltini werden bestreden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11