TV H Radio concurreert niet met de buis RADIO en Programma-plannen op geboortedag aangevuld Puzzelhoek Bronchi letten 10 WOENSDAG 5 APRIL 1967 KIJKERS WILLEN NA TA' OOK GOEDE RADIOPROGRAMMA'S VERRASSINGSELEMENT ONTHREEKT BIJ DE RADIO-ZENDERS Commentaar Diplomatie Het laatste Treffer-spel van de KRO, waarin het ging om moord en roof op de Amsterdamse walletjes en een heel stel prachtig-getroffen typen dat sappige taal liet horen, werd gis teravond verpakt in een heleboel politiek. Vooraf zagen we de opnamen van •en gesprek met minister Luns, min of meer ter ere van zijn 15-.iarig ministerschap, waarvoor hem de Karei de Groteprijs is toegevallen. Het zat er wel in, dat mr. Luns geen opvallend nieuws zou vertellen en dat het gesprek slechts zijdelings de actua liteit kon raken. Henk Neuman zette hem onder druk aangaande de Nederlandse houding tydens de Nieuw-Guinea-kwestie en de verhouding met het huidige Indo nesië daarna. Ruiterlijk bekende de minister dat hij wel voor een humoristisch man doorgaat, maar, mede door een te lage bloeddruk, privé meer naar somber heid neigt; dat hij gelooft dat zijn Nieuw-Guinea-politiek hem populari teit heeft verschaft, dat Adenauer een afkeer van hem heeft (maar dat is niet wederkerig), dat De Gaulle hem wel mag en dat hy zijn ontmoetingen met Soekarno „interessant vond". Aan het kritiseren van allerlei bui tenlandse collega's onttrok hij zich een beetje met voorzichtige en vooral diplo matieke antwoorden. Zeer verrast toonde mr. Luns zich met de vertoning van een aantal film opnamen. waarin hij hartelijk werd toegesproken niet alleen door Engelse en Franse collega's en (in hogelijk waarderende bewoordingen) de Ame rikaanse Dean Rusk, maar ook door Mies Bouwman, die „al anderhalf jaar achter hem aan zit om hem in haar praatstoel te krijgen" en nu probeerde een afspraak te maken voor 5 mei. Daarvan was de minister kennelijk gecharmeerd en hij trachtte een vage belofte te doen. Na al deze hulde toon de hy zich zeer dankbaar voor de attentie van de KRO: „Ik voel me met bloemetjes omgeven, dat is slecht voor myn karakter". Zo werd dit „Silhouet" voornamelijk eerbetoon voor een 15-jarig minister schap. De heer Luns liet weer doorscheme ren dat hij heus niet „voor het leven bewindsman blijft en na zijn aftreden eerst een tijdje vakantie wil nemen". Of hij daarna nog een ambassadeurs- post ambieert weet hij nog niet. (Van radio- en tv-redactie) HILVERSUM De vraag: hoe moet de radio zich houden te genover de toenemende en nu bepaald al overheersende con currentie van de beeldbuis, is in Nederland onvoldoende opgelost. Er is weinig sprake van werke lijke concurrentie, wèl een dui delijke aanpassing en dat is niet juist. De televisiekijker die 's avonds wel eens iets anders wil, vindt niet genoeg van zijn ga ding op de twee Hilversumse zenders, die haast nooit zorgen voor sterke contrastprogram ma's en voor elke avond van de week een steevast patroontje hebben, waaraan vrijwel ieder verrassingselement ontbreekt. We behoeven er niet de nadruk op te leggen, dat de televisie vooruitstre vender is dan de radio, al signaleren wij steeds meer progressieve radio uitzendingen. die er niet om liegen en menig hard, modern nootje kra ken. Maar... wanneer worden die het grote thuis-publiek dat afleiding zoekt, aangeboden? In de vooravond of na elven, als men weet dat het scherm donker is geworden. Wat er tussen 8 en 11 uur via de radio de ether ingaat, bevredigt in feite alleen de liefhebbers van een goed concert. Dat willen we zeker niet uit poetsen: daaraan bestaat behoefte en het is juist, dat de radio daaraan tegemoet komt. Degenen, die niet zo verlangen naar verantwoorde muziek, moeten doen met vrij zwakke, altijd op de geijkte uren terugkerende program ma's, die gelukkig wel enkele uitspringers vertonen, maar over het geheel van weinig spectaculair gehal tezijn. De zgn. amusementsprogramma's lopen onverdroten jaar in, jaar uit door: VARA's Trammelant, Metropoleshow en Dorus, NCRV'« „Samen uit sa men thuis" met het hoogbejaarde spelletje dat altijd maar om diezelf de woordjes draait, AVRO's volksliedjes, KRO's verzoekplaten en Roulette... ééns was het allemaal leuk, maar men kan ook van 't goe de teveel krijgen. Heeft men voor de radio in jaren niets nieuws bedacht? O zeker, en zelfs heel goede programma's... maar die kunt U voornamelijk beluisteren als er geen televisie is. Daardoor bete kent het afzetten van de televisie voor een radioprogramma vaak zo'n desillusie. Hoorspelen zijn, gezet tegenover de no dige western- «n crimifilms veelal van een te weinig aantrekkelijke in houd. spelletjes te zwak, lezingen te droog, muzikale programma's (uitge nomen de serieuze concerten) niet boeiend, cabaretjes vaak niet puntig genoeg... en te spaarzaam voorko mend om er eens voor te gaan zit ten. VEROUDERD Over het geheel is het radioprogram ma tussen 8 en 11 uur een verou derd geval, het voert geen frisse toon, het ruikt naar de lavendelkast. Natuurlijk valt het niet tegen te spre ken, dat de televisie een harde con current is en dat vele passieve aflei- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NRU heeft haar radioplannen voor een nationaal pro gramma op de Oranje-geboortedag nog wat aangevuld. Wij hebben u al een en ander verteld en u weet, dat tot aan de grote gebeurtenis verslaggever Bert de Winter dagelijks even in de actualiteitenrubrieken van de diverse omroepen zal zijn te horen met geen of wel nieuws uit Lage Vuursche, want hij blijft gestationeerd in het omroepcentrum tegenover de hoofdin gang van kasteel Drakesteyn. Wat er behalve de al eerder meege deelde programma's nog is ingeblikt is o.m. een reeks wiegeliedjes onder de titel „Eia poppeia," en gezongen door Marie-Cecile Moerdijk en Henk Dorel. Verder 15 minuten „Geboorteclock" waarin Johan Schmitz en Ann Hase- kamp gedichten, gemaakt bij andere Oranje-geboorten, voordragen. Voorts is er een selectie gemaakt uit kinder liedjes door Danny Kaye voor de plaat gezongen, die „Kinderkamerfilosofie" zal heten, een praatje van een nog on bekende spreker over de levenskansen van een kind in de moderne wereld en nog een praatje van drs. O. Warmenho- ven over de vraag hoe de wereld er volgens de futurologen (toekomstbestu- deerders) zal uitzien als dit prinsen kind volwassen is. De VARA levert een bijdrage met een van haar programma's „Onder genvuur" en hiervoor is een passende formule gevonden: Freule Wittewaall van Stoetwegen zal zich laten onder vragen door leerlingen van het Baarns Lyceum, waarop prinses Beatrix heeft schoolgegaan. Aan het amusementsprogramma dat ev. in de avonduren uitgaat, zullen meewerken Wiesje Bouwmeester, de Damrakkertjes, Trea Dobbs. Henk Elsink. Tonny van Hulst, Caroline Kaart, de Lords, Jan Moraal, Rob de Nijs. Peter Piekos en Alexander Pola (zo knap in kinderstemmetjes maken), de Shepherds, het Metropole orkest er het Seaside kwartet. Er zal zo mogelijk ook een jeugdpro gramma worden uitgezonden. Da heeft als hoofdschotel een spel van Hans Peters „Hoera, 't is feest" en een gesprek met enkele jongeren over de NCRV-cantate, uitgezonden ter gele genheid van de geboorte van prinses Beatrix. Duurt het nationale programma een hele dag. dan zal ook Ton van Duiven er zijn met verhalen over kinderen, tijdens een grammofoonplatenuit- zending te vertellen. Bij dit alles behoren dan nog de portages uit vele plaatsen in het land. het klankbeeld over de radio-uitzendin gen bij de geboorte van prinses Bea trix in 1938 cn het programma oude bakerpraatjes en -versjes, w; ver wij reeds schreven. televisie radio magnetophons. afspeel-apparatuur iMk alles pleit voor TELEFUNKEN fnctil-puxxel Vul horizontaal in: 1. dorpel, 2. en dan, 3. echtgenote, 4. ontzag, knaagdiertje levend op bomen, 6. v< dorven, 7. dag der week. Bij de juiste oplossing leest men op de cirkeltjes de naam van een plaats in Zeeland. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. trema. 5. taak, 7. m dera, 9. salade, 10. is., 12. apis, 13. engel, 14. val. 15. Ols, 16. r.i., 17. et, 18. Epe. 19. ere, 20. regie, 21. snar, 22. s.l„ 23. kennis, 25. genoeg, 27. baal, 28. Vertikaal: 1. To, 2. email. 3. mals. 4. Ada, 5. trens, 6. Aa, 8. edele, 9. spatel, 10. terras, 11. slier, 12. avers, 15. opeen, 18. eikel, 19. enige, 21. sneek, 24. snor, 25. ga, 26. eL Hoestdrank in tabletvorm.95ct dingzoekers liever mopperend aan de beeldbuis blijven kleven dan zich de radio te herinneren. Maar dit is ook een wisselwerking. Op Oudejaarsavond werden de tv-pro- gramma's rustig vergeten voor de conference van Wim Kan. Natuur lijk, dat was een uitzondering, maar de omroepen maken het de mensen veel te gemakkelijk in hun avond keuze: de brave radio wordt op die uren niet uitgebuit en die kun dus wel missen voor het overvloedi ge tv-vermaak met altijd weer span nende misdaden en Amerikaans of Duits spektakel. Wat de omroepen met de avondradio doen, is in feite: uren vullen. Men concurreert niet. men oast zich aan Merkwaardig is het wel dat de tele isie de radio op bepaalde punten heeft opgejaagd tot meer inspanning. Het succes van de tv-actualiteitenru- brieken heeft de radiomakers attent gemaakt op het belang van de infor matie achter het nieuws en elke om roep heeft daardoor zijn radio-actua liteitenrubrieken opgevoerd. Er is een tijd geweest, dat NCRVs Radiokrant een uitzonderlijk pro gramma was, mede door de buiten landse correspondenten die er in aan het woord kwamen als reactie of aanvulling op de nieuwsberichten. Nog altijd is „Vandaag" een uitste kende rubriek, maar de actualitei tenprogramma's van de andere om en daardoor is de uitzonderlijkheid roepen streven de Radiokrant nabij een beetje vergaan. Dat hindert niet, want des te meer krijgt de luiste raar nu ook in andere dan NCRV-programma' voorgezet. Het kan dus allemaal wel beter, ook met de stereotiepe avonduitzendin gen. waarop men de klok kan gelijk- zetten. AFGLIJDEN Hier is geen sprake meer van aanpas sen, maar van stilstaan en dus afglij den. Er wordt "teveel gerekend met de gedachte „tussen 8 en 11 luistert toch haast niemand meer"... maar die „haast niemand" is dan toch meestal nog zo'n slordig miljoen en daarvoor mag men zich gerust inspanning getroosten. Natuurlijk-weten we( dat de radio-om roep arfh is en' zich geen kostbare programma's kan permitteren. We vragen dan ook niet om produkties die duizenden kosten, maar om pret tige variatie. Niet een klassiek con cert met opvulsel er omheen. Of een stelletje grammofoonplaten nu „musicalmuziek". „operette uur" dan wel ,.t Is Hollands" of „Zing eens mee" wordt genoemd, het blijft plaat jes draaien, wat tegenwoordig haast iedereen ook thuis kan doen. In die namen zit het niet. Blijft de radio op het punt van avond afleiding achter, dan wordt er ook niet meer van haar gevraagd, dan brengt zij zichzelf in discrediet. Het gaat niet aan, een seizoen lang (bij de radio gewoonlijk van half septem ber tot mei) avond aan avond het zelfde patroon vol te houden „omdat de mensen tóch tv-kijken". Hoeveel initiatieven er zijn, hoe an ders het kan, blijkt immers wel uit de zeer veel verbeterde vooravonduit zendingen en de gevarieerde pro gramma's voor het late uur? Dat zijn ook niet zo vreselijk dure uitzen dingen, maar ze zijn goed en geani meerd (waarmee we bepaald niet al les over één kam willen scheren, er is wel degelijk verschil in kwaliteit) en daarom aanlokkelijk om luisteren. Waarom tracht men na half acht. acht uur, niet met heel goede program ma's de kijkers als luisteraars vast te houden? Laat er gerust een beetje concurrentie zijn, hele fikse zelfs, als het nodig is. En nodig wordt het langzamerhand wel. radlofeullleton. 20.35 Ik loop door het land: licht progr. 21.10 Stereo: r'lmmmu:. (gr.). 0 LNws. 22.40* Actualfieïten 5 Verslag over de van- nd gespeelde wedstrijden r het Westcuropees Volley- Kamploenschap. 23.00 Jazz- tlelc. 23.30 Stereo: Instru- 19.10 Radlokrj 19.30 Muziek >n.). 19.45 Wereldpanora 55 Lichte orkestmuziek I. NRU: Stereo: 20.15 C< tebouw DRAADOMROEP Trltsch-Tratsch polka. I mezzo 1001 Nacht. Radetzkv mars. Kiange der Heimat. Ich setz' den Fall. Brilderletn Schwesterlein. Dein Med 1 '-*»* und Treue - von - Barbara. Jeder Ton iventurlers. Ce jour vien- Autumn leaves. C'est sl Belle petite vllle. En racao, Desnnaao, isrnei. •Round midnight. Love I JTËLËATSIE-1 iVANAVONPj ederland I. NTS 18.45 Plpo Reclame. NTS: 20.00 Journaal zicht. STER: 20.16 Reclame. Westeuropese kampioenschap pen volleybal te Oss. 22.40-22.45 Journaal. rt.STËR:20.01 2U0 vimivui RHi - we spellingsvoorstellen. STER 22.11 Reclame. NTS: 12.15 Jour naal. 22.30-23.0 OTeleac: De de taillist als ondernemer a 10. 10.25 School-tv. 10.55 sprlcl rfatlo 19.30 Sterrenkunde voor le dereen. 19.55 De weerman. 20 00 Nieuws. 20.25 Anatomie van België: De havens (I). rep. 20.10 Schemerlicht. Ts'e- chlsche film. 12.20 Nws. Actualiteiten. 8.15 Lichte gram- mofoonmuztek. 9.35 Waterstan- 12.27 Mededelins Stereo: Dansork 14.30 Licht instrumentaal ensemble. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.02 voor dracht. 16.20 Stereo: Radiophil- harmonlsch Mannenkoorzang. voor de 1eugd. Overweging. 8.00 Niet i Moderne grammofoonmu- 8.30 Nieuws. 8.32 Voor dr 10.00 Moderne uit Zwolle. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 st van Moskou (gr.), or de vrouw. 14.15 Ronsard de muziek - I. muzikale vandaag, muzikale lezing. - J- w. NCRV: lllbelover- denklng. 16.30 Klassieke en moderne or kestwerken (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Nederlandse liederen en liedjes (opn.>. 17.30 stereo: Lichte orkestmu ziek (gr.). 17.50 instrumentaal ensemble en zangsollsten. 18.10 Sportrubriek .18.30 Voor twin- gram langspeelplaten. 11.00 11.02 Lichtplatenpro- i. 12.00 Nieuws. aktualitelten en repor- I Top tages. 13.00 Nieuws. Twintig. 14.00 Nieuws. 14.02 KRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Van uur tot uur. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nieuws. 16.02 Vai nersht 16.05 Tie- 17.02 BELGIE Nederlands progr. Kan, 2 en 10. 18.20: Ruimteschip Orion (8). 17.30-17.55 Oliver Twtit Dif is Sarah Churchill, de nogal befaamde dochter van wijlen staatsman Sir Winston, zoals zij vrijdagavond a.s. op Ned. 2 is te zien in een programma dat de NCRV- televisie aan haar wijdt. De NCRV maakte verleden jaar opnamen, toen Sarah in het kleine, intieme Mickery Theater in Loenersloot met een rijke repertoirekeuze optrad. Uit deze keuze maakte de NCRV weer een selectie, die al lang op de band staat, maar voor ons kijkers nog nieuw is. Sarah is actrice, zij zingt en draagt voor. Groot suc ces boekte zij in tr ave stier ollen die zij speelde in Sha- kespeare-stukken en in de laatste tijd versterkte zij haar naam op artistiek gebied door solo-voordrachten en door een bundel gedichten die zij schreef. Haar partner en begeleider is Hugh Hastings, wiens toneelstuk „Meeuwen boven Sorrento" ook in Neder land is opgevoerd. Regisseur Stefan Felsenthal had een vraaggesprek met Sarah, dat voor haar optreden wordt uitgezonden. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 5.00 uur voetbalwedstrijd Oost-DuitslandNederland, rechtstreekse reportage uit Leipzig. 7.00 our Mona met leugentjes om bestwil. 7.40 uur film over marmotten in de Alpen. 8.30 uur Franse speelfilm „Meneer de baron", met Jean Gabin. 10.00 uur reportages volleybalwedstrijden. Ned. 2 VARA aflevering van Coronation Street. Achter het Nieuws, openbaar debat over de spellingsvoorstellen in Bellevue. VANAVOND TE HOREN Hilvt i I VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur Trammelant in Loeren aan de Hor. 8^5 uur Dorus aan 't woord.- 9.35 uur Pim Jacobs bij de jeugd onder vragenvüüY. 11.00 uur jazzmagazine. 11.30 uur concert door het ensemble Benedetto Mar cello (stereo). Hilvt i II NCRV 4.55 uur (NRU) voetbalverslag uit Leipzig: Oost DuitslandNederland. 7.30 uur Leger des Heils. 8.15 uur Concertgebouworkest en pianist Daniël Wayenberg in werken van Bach, Strawinsky en Ravel (stereo). 10.40 uur geestelijke liederen. 11.15 uur nieuwe stereo-platen. Zo staat hij daar tegenover het meisje. Hoelang?Hij weet het niet. Het lijkt eindeloos, doch misschien duurt het slechts enkele seconden. De tijd is echter voldoende om door de wirwar van gedachten, waarin hij koortsachtig wat orde tracht t« scheppen, flitsend helder deze zekerheid naar voren te bren gen, dat hij zich herstellen moet. Hij zal moeten proberen gewoon te doen. Maar het vreemde is, dat hij op dit ogen blik niet weet wat gewoon is, omdat hij de situatie niet beheerst. Hij dwingt zichzelf zijn gedachten en gevoelens de baas te worden. Met een krampachtige poging om zijn stem in be dwang te houden, vraagt hij: „Wat kwam je doenehMaartje?" Zijn stem 'heeft een hese klank. Hij schraapt zijn keel. Onderwijl denkt hij: ik had alleen kunnen vragen: Wat kom je doen? Dat Maartje erachter was niet nodig geweest. Of doe ik dat anders toch ook?.... Door zijn gedachten heen dringt haar antwoord tot hem door: „Ik wou wat nieuwe kaarsen in de kandelaars zetten. Vanochtend zag ik dat ze bijna waren opgebrand." Ze laat erop volgen: „En ge zat hier zo in 't donker". Doch dit laatste hoort hij maar half. Hij denkt: vanoch tend.... En weer ziet hij haar voor zich, zoals ze stoeide met zijn jonge gast. Het beeld dreigt zijn denken weer te verlam men. Maar hij slaagt erin zichzelf de baas te blijven en zegt: "'t Is goed, dat je eraan hebt gedacht. Ik was net van plan licht te maken, maar had nog niet gezien, dat de kaarsen haast op waren". Tot zijn geruststelling bemerkt hij, dat hij de macht over zijn stem heeft herkregen. Ze klonk minder schor dan daar net. Maar zijn hart slaat nog snel en onrustig en het bloed klopt in zijn slapen, zodat zijn hoofd ervan gloeit. Hij heeft ook zijn zekerheid nog niet herwonnen. Hij drentelt door het atelier en verlegt een boek met even weinig noodzaak als waarmee hij een tinnen kan verzette, terwijl het meisje de kandelaars voorziet van nieuwe kaarsen en deze aansteekt. Het warme, bewegende licht verspreid zich door het vertrek en Carel ziet hoe achter het meisje op de witte wand scherp getekend haar schaduw de bewegingen van hoofd, armen en lichaam volgt. Hij kijkt er geboeid naar en het valt hem op. dat het schaduwbeeld haar vormen sterk heeft geaccentueerd. En weer dreigt zijn denken te verwar ren. Ik moet iets zeggen, denkt hij. Want hij heeft het gevoel dat hij als hij blijft zwijgen en staren, op een gege ven moment in paniek zal raken. Het bloed jaagt weer sneller. Ik moe^ iets zeggen, denkt hij opnieuw en onrustig. En dan ineens vraagt hij: „Hoe vond je onze gast, die vanochtend vertrokken is?" Het is een heel gewone vraag geweest. Maar de toon waarop zij werd gesteld, heeft wat geforceerd geklonken. Wellicht is dit de reden, dat het meisje bevreemd opziet. Ze houdt de brandende kaars, waarmee zij juist de laatste in de kandelaar wilde aansteken, schuin, zodat grote druppels kaarsvet druipen op het eiken tafelblad, waarop zij onmid dellijk stollen. „O", zegt ze verschrikt. En dan, terwijl ze zich weer bij het werk bepaalt, antwoordt ze op zijn vraag. Ze zegt: „Naar mijn gedachten was het wel een vrolijke en zwierige jongeman". Een heel neutraaj antwoord. Maar Carel weet er snel op te reageren. Hij zegt: „Ja, een vrolijke en zwierige jonge man, dat is hij zeker." En hij laat er de vraag op volgen: „Maar wist je, dat de jongeman al getrouwd en vader is?" Hij is benieuwd naar haar reactie hierop. Maar zij zegt alleen en naar hij vindt met een wel wat al te nadrukke lijke onverschilligheid: „O ja?".... Uit haar antwoorden zou hij willen opmaken hoe ze denkt over de stoeipartij van die ochtend. Doch ze zeggen hem niets. 21e geven zelfs geen blijk van meer dan gewone interesse in de jongeman. Het ergert hem en brengt hem ertoe het gesprek over een andere boeg te gooien. Hij zegt: „Toch geloof ik, dat hij,, al heeft hij dan-vrouw en kind, best eehs een aardig jong meisje zou willen vrijen". In. spanning wacht hijop. wat zij zeggen zal.. Is hij te hard van stapel gelopen mét deze opmerking? Kan het wellicht zijn, dat zij weet, dat hij haar bespiedde toen Jan Steen haar te pakken nam en dat zij nu dat wat hij heeft gezejj^ ermee in verband zal brengen? Hij voelt hoe het bloed weer wild in zijn slapen hamert. En hoe het een rood waas voor zijn ogen jaagt als zij zegt: „Dat moet hij dan zelf weten". Moeilijk vraagt hij nu, maar het kan hem niet schelen, dat zijn stem nu weer schor klinkt:. „Dus "jij vindt 't niet erg als een getrouwde man?"....Hij maakt de vraag niet af. De spanning om wat zij zal antwoorden is zo groot, dat de woorden hem in de keel blijven steken. Als zij niet direct antwoordt, wringt hij er nog de vraag uit: „Nou wat vindt jij?"-- (Wordt vervolgd) „Giraf- vrouwen" gebruik ringen om hun hals dragen RANGOON - Ongeveer 6C Birmaanse „g: en dit aantal elk jaar vergroten om lengte en schoonheid van de hals te verhogen, gaan op aanraden van hun godsdienstige leiders met de tijd mee. De zware koperen ringen zullen worden vervangen door plastic ringen, die weliswaar minder fraai, maar voordeliger in aanschaf en minder zwaar zijn. Een Birmaans dagblad wist te vertellen dat de halssieraden soms wel 12,5 kilo wegen. SUKKELTJE EN BRUUNKE „Alstublieft, tovenaar", zegt Bruunke beleefd en geeft hem de zeepbel. „Een zeepbel, maar die kan ik zien", zegt Ouwe Pim. „Ja, maar dat is alleen maar de-eh-verpakking; wij be doelen de lucht in de zeep- zegt Stikkeltje. „Mooi bedacht", knik Ouwe Pim de tovenaar tevreden. „Dit is het tweede, tovenaar", zegt Bruunke en geeft de koek. „Die koek kan ik anders heel goed zien", zegt Ouwe Pim, maar Stikkeltje zegt: „Maar wij bedoelen de geur van de koek, ziet u?" De tovenaar prijst „Goed zo!" „Nu het derde ding", zegt Stikkeltje; hij stapt naar voren en zingt een schoolversje. „Een liedje is het derde onzichtbare ding, dat er toch is", zegt hij triomfantelijk. „Uitstekend, uitstekend, jullie zijn handige vriendjes", zegt Ouwe Pim de tove naar tevreden. „Je hebt je fles Wondergroei ver diend."

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 10