Britse troepen slaags met Arabieren KABINET-POMPIDOU VRAAGT ONTSLAG Straatvechters contra provo's Mao's schimmenspel kan lang duren Overstroming richt veel schade aan Crematie Malinovsky Tsjombe KRIIPP- CONCERN WORDT NV Thant tot VS: staakt (eenzijdig) het vuren Enige teeg Onze dagen vertonen veel verwar ring. Het gaat met ons volk mis om dat het de Heer bezig is te vergeten. Wij komen er niet met uitsluitend knappe mensen; wel met de Heer Die Zich. om de zonde te verzoenen, liet kruisigen. De vinger moet naar de Heer wijzen: God is goed. Hij is le ven en licht. Wil er iets gebeuren dan moeten alle waarachtige christenen zich op de knieën werpen om tot de Heer uitkomst te bidden. Mag men niet ge loven dat er iets zal gebeuren indien de kinderen Gods om deze nood zich tot de Heer wenden? Waarom dan nog langer daarmee gewacht? Gorinohem G. Duizer Diplomatie Het wordt hoe langer hoe frisset ln de diplomatie; molestaties, scheld partijen, mishandelingen enzovoort Men zou ervoor schrikken, zijn kin deren in de diplomatie te doen. Bin nenkort is het woord „diplomaat" een scheldwoord! Als er dan toch zoiets moet zijn, zouden we mis schien heel voorzichtig weer kun nen beginnen met „diplomatieke agenten". Het woord „agent" heeft wel een goede klank. Den Haag W. F. Bingley sr. vs Verheugend dat de spoorwegen be zig zijn het hele controlesysteem aan ln- en uitgangen van stations af te schaffen. Het zou mij ook verheugen wanneer de NS bereid zouden zijn de frequentie te verminderen van de trei nenloop en de treinlengte in te kor ten. Beter goed bezette halve treinstel len dan nauwelijks bezette lange trei nen. Dit zou enorme sommen bespa- Voor tijdelijk zee zesdaagse abonnementen zou ik ook willen pleiten, teneinde automobi listen op lange afstanden te animeren het eens met de trein te proberen. Al ben ik leek, ik dacht dat in deze rich ting meer bespaard en meer verdiend zou kunnen worden, zulks ten koste van geringe offers. Zeist D. Witzand ADEN Direct na aankomst van de VN-missie is het gister avond in Aden, dat deel uitmaakt van de Zuidarabische federa tie, tot hevige gevechten gekomen tussen nationalisten en Britse troepen. Vooral in de Craterwyk trokken honderden Arabieren door de straten al zwaaiend met spandoeken vol anti-Britse leuzen. Den Uyl Oud-minister Den Uyl maakt zich „zorg", dat er nog geen nieuw kabinet is. Waarom? Mede door zijn beleid zijn we in deze toestand gekomen. Dat heb ben de kiezers hem wel laten weten! Die ..zorg" is wel wat laat gekomen! Rotterdam C. Straver-van Straten Boze „Lentiade" Willemstad H. Grootenboer Wat maakt de directeur van de Lenti ade veel ophef over het (nog?) niet uitgezonden zijn van een filmpje over zijn bloemententoonstelling door de tv. Weet hij niet, dat het zo vaak gefbeurt, dat films wel eens moeten wijken voor iets anders, maar dat ze later worden vertoond? De conclusie: zie je nou wel, Rotter dam wordt weer achtergesteld bij Amsterdam, is er met de haren bij gesleept. Wat heeft het met de hele kwestie te maken? Dat een dergelijke tentoonstelling uniek is, is niet waar. Onder andere de Utrechtse jaarbeurshallen zijn herhaalde malen te bezichtigen ge- Rotterdam T. Best Eecend villen „Worden jonge zeehonden werkelijk levend gevild?" is een vraag, die even stellig ontkend wordt beantwoord (door degenen, die aan de kostbare jas van het diertje veel verdienen) als waarop niet minder stellig in bevestigende zin wordt gereageerd (door degenen die met de feiten worden geconfronteerd) Ooggetuige verslagen melden: „Wan neer de jagers niet onder nauwkeurig toezicht staan bij het verrichten van hun werk, zijn 50 pet. van de zeehon den-baby's nog in leven tijdens het afstropen van hun huid". Afdoende toezicht is praktisch uit gesloten. De Canadese dierenarts dr. Eli zabeth Simpson concludeerde dan ook: „Ik kan mij geen enkele maniei voorstellen om de commerciële jacht op zeehonden te humaniseren. De jacht op zeehonden in de golf van St. Lawrence moet daarom worden stopgezet". De oppositie in het Canadese parle ment onderschrijft deze conclusie. Maar de jacht wordt niet verboden omdat de totale waarde van de gevangen zeehon den jaarlijks ruim 6 miljoen gulden bedraagt. Den Haag De Anti-Vivisectie Stichting Zebra's Op de oversteekplaatsen voor voetgan gers, de zgn. zebra's, gebeuren nog steeds veel aanrijdingen, zelfs met dode lijke afloop. Wanneer een bestuurder van een motorrijtuig bij een kruising van een weg een voorgeschreven stop licht nadert, wordt hij eerst ge waarschuwd door een geel gekleurd licht alvorens het rode stoplicht gaat branden. Eenzelfde maatregel is bij de NS in gebruik Een en ander geeft mij reden een soortgelijke maatregel op de wegen, waar nodig, in te voeren ter waarschu wing bij het naderen van een zebra. Er zou bijvoorbeeld op de rechterzijde van de weg een witte lijn van stenen aange bracht kunnen worden en wel op een afstand van 75 a 100 meter van een zebra. Zwijndrecht J. Mannak Vernieuwing Ik zie de regering van ons land als de directie van een grote onderne ming. Wat mij betreft schaft men de Eerste en Tweede Kamer af en laat het volk een directie kiezen; de com missarissen (het volk) krijgen het recht na een zeker aantal jaren de directieleden te herkiezen, af te wij zen of te vervangen. Alles onder een directeur-generaal, ook door het volk te kiezen. Bij elk ministerie zou ik een drie manschap willen hebben, dat na over leg met de Raad van State zijn voorstellen in de directievergadering verdedigt. De directieleden moeten uiteraard integere, intelligente men sen zijn, vrij van partijbelangen, goed betaald en sociaal verzekerd. Als de directie in bepaalde, zeer be langrijke gevallen geen overtuigende meerderheid heeft, zou de directeur-ge neraal het recht moeten hebben een volksreferendum uit te schrijven. Wijst het referendum het voorstel af. dan moet het betrokken drie manschap vervangen worden. Grote en kleine vriendOp de 10 de internationale honden show te Berlijn vond de tien maanden oude chihuahua Kuli of the Welfen Castle een veilige plaats bij de „Great Dane" Barri of the Peace Oak. Meer dan dui zend honden van 84 verschillende rassen toerden op de tentoonstel ling gepresenteerd. „Opleiding van leraren deugt niet AMSTERDAM Bij de viering var het honderdjarig bestaan van de Alge mene vereniging van leraren bij het voorbereidend hoger en middelbaar on derwijs heeft voorzitter drs. J. van Dijk de toekomstige opleiding van lera ren van de eerste en tweede graad volstrekt afgewezen. Het js volgens hem onmogelijk een leraar van behoorlijk niveau voor de eerste graad af te leveren na een stu die van vijf jaar, volgend op een ha vo-opleiding. Bovendien wordt van dié vijf jaar volgens de voorstellen nog eens ander half afgenomen voor de studie in een niet-verwant bijvak. De langzamer hand te zwaar geworden taak van de leraar veroorzaakt onrust onder het le rarencorps. Vice-voorzitter dr. P. W. Steenbergen is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tevoren was al een staking uitgeroe pen als „welkom" voor de mis; die in de Zuidarabische federatie een kunstmatig gevormde staat die volgend jaar onafhankelijkheid moet krijgen een onderzoek zal instel len om een eind te maken aan de aanslagen van de laatste weken. Zoals gemeld wil Engeland in 1968 al zijn troepen uit Aden terugtrek- Op tal van plaatsen in de stad ont stonden gisteravond en vandaag bot singen. Met geweren zwaaiend gin gen de Britse militairen op de me nigten in. De leiders zijn gearres teerd en in vrachtauto's weggevoerd. Zodoende konden de betogingen meestal binnen korte tijd de kop worden ingedrukt. Twee Britse sol- dateh liepen verwondingen op; een Arabier die bommen had gegooid, ter plaatse neergeschoten. PATROUILLEREN Na deze incidenten, waarbij troepen van de Royal Northumberland fuse liers werden ingezet, bleven ge vechtswagens met machinegeweren en kanonnen in de straten patrouil leren. Haastig opgeworpen versper ringen konden zonder veel moeite worden verwijderd. Ook vlogen heli kopters boven de stad om de situa tie in ogenschouw te nemen. Gisteren hebben overstromingen in Aden veel schade aangericht. Een muur van een hotel stortte in, waar door een Europese werknemer van een oliemaatschappij gewond raakte. Elektriciteits- en telefoonverbindin gen werden verbroken. Het vlieg veld moest zelfs worden gesloten. MOSKOU Het stoffelijk overschot van de vrijdag overleden Russische mi nister van defensie, maarschalk Mali novsky, is verast. De urn met de as is overgebracht naar de hal van het ge bouw van het Rode Leger, waar het publiek vanmorgen gedurende twee uur de maarschalk de laatste eer be wees. Om twee uur vanmiddag werd de urn met militaire eer in de muur van het Kremlin aan het Rode plein bijgezet. (Vervolg van pag. 1) De opzet was de nog algemeen ge; te Katangese leider onder valse voor wendselen naar het zuiden van Spanje te lokken. Er kwam een kink in de kabel omdat Tsjombe's geheime dienst kennelijk perfect werkte. De dreigende inval in Katanga, die door Teunissen moet worden uitge voerd, komt van drie kanten. Het be treft in totaal 2500 man, die zowel op de grond als uit de lucht moeten aan- Van drie kanten De training van deze lieden, waaro ver Teunissen de supervisie heeft, is een groot aantal kampen voltooid. Deze zijn als het ware verspreid over de hele wereld. Niet alleen in Angola, Rhodesië en Zuid-Afrika zijn de huur lingen van Tsjombe opgeleid, maar ook in Portugal, Frankrijk, België en Denemarken. Wat het laatste land betreft: in het dorp Slagese zouden een kleine 200 huurlingen zijn opgeleid. Het zou voor namelijk om Poolse en Tsjechische bal lingen gaan, die binnenkort als para chutist boven Elisabethville zullen afspringen. Tezelfdertijd zouden ande re huurlingen uit Angola en Rhodesië Katanga binnendringen. Teunissen is eind vorige maand nog in Slagese geweest. Hij zou op 25 maart als ongewenste vreemdeling De nemarken zijn uitgezet. Als efficiënt huursoldaat is Teunis sen in de loop der jaren internatio naal bekend geworden. Nog onlangs zou hij zowel door de Bondsrepu bliek als door Jemen en Aden zijn benaderd om bepaalde „karwei tjes" met geweld op te lossen. Geen van deze aanbiedingen was in finan cieel opzicht echter interessant voor In kringen rond Tsjombe rekent men erop dat de Katangese gendarme rie, die indertijd door huursoldaten ge traind is, zich onmiddellijk aan de zij- in de invallers zal scharen. n de zijde van het Kongolese le ger wordt weinig tegenstand verwacht. Het enige gevaar schuilt in de blanke huurlingen nieuwe stijl, die president Moboetoe in de afgelopen twee jaar gerecruteerd heeft. In totaal gaat het om ongeveer 1.000 man. Ze zijn echter net zo betrouw baar als hun betaling gaat. Bovendien is het overgrote deel van hen nooit bij gevechtsakties betrokken geweest. PARIJS Het Franse kabinet-van Pompidou en de andere ministers. die in de nieuwe Assemblee zijn gekozen. In de nieuwe Assemblée hebben de Pompidou heeft zaterdag ztfn ontslag ingediend b\j president De Gaulle. Het Franse staatshoofd heeft het onslag onmiddellijk aan vaard. Hij heeft het demissionaire kabinet verzocht de lopende zaken af te wikkelen tot een nieuwe re gering is gevormd. De ontslagaanvrage van het kabinet- Pompidou is een gewiekste poging om de sleutelposities in de Assemblee voor de Gaullisten te redden. De op 12 maart ge kozen vergadering komt vandaag bijeen om de voorzitter en de voorzitters van de voornaamste commissies te kiezen. De Gaullisten hebben iedere stem nodig waarover zij kunnen beschikken. Door het ontslag van zaterdag telt ook de stem Bij Drakensteyn ontwakende activiteiten LAGE VUURSCHE Er waren gisteren de hele dag voor de ingang van kasteel Drakensteyn meer be langstellenden dan gewoonlijk. Toch tjesrijders hadden hun route veelal langs dc woning van prinses Beatrix en prins Claus gekozen. Verder was er een rijksvoorlichtingsfunctionaris. die zijn hoofdkwartier in hotel Kastanje hof heeft, en probeerde de NTS in het programma Monitor zijn straalverbin ding met Bussum. Een en ander betekent dat Neder land (en kennelijk ook het buitenland, want een enkele verslaggever van over de grenzen is reeds in het dorp) zijn aandacht op de komende blijde gebeurtenis gaat richten. Vergeefs voorlopig, want prinses Bea trix reed gistermiddag uit om de thee bij haar ouders te gebruiken. Ander half uur later keerde zij terug. Prins Claus vertoefde dit weekeinde in Enge land. waar hij een privé-bezoek In Huis ter Heide stonden gedurende het weekeinde al wel de mannen van de Gele Rijders gereed om hun 51 dan wel 101 schoten te lossen. Mijn vraag is: heeft mijn gedachte waarde? Ik zou bijv. prima mensen als prof. Zijlstra en mr. Max Steen- berghe voor de plaats van direc teur-generaal in aanmerking willen laten komen. Voorburg H. van der Eerden Gaullisten slechts een meerderheid twee stemmen. Deze steunt voor de helft op de nog altijd fel omstreden zetel van Corsica, waar de oppositie een aanklacht heeft^ ingediend wegens verkiezings- Verwacht wordt dat De Gaulle het nieuwe kabinet eind volgende week zal benoemen. Tegen die tijd kunnen de af gevaardigden weer ontslag nemen om functies in de nieuwe regering te aan vaarden. Zij worden in het parlement opgevolgd door hun plaatsvervangers, die ook reeds bij de verkiezingen van 12 maart zijn aangewezen. Het duurt evenwel der tig dagen voordat deze stemrecht in het parlement krijgen. Het is vrijwel zeker dat De Gaullc Pompidou opnieuw als premier zal be noemen. Waarnemers houden rekening met de vervanging van Couve de Mur- ville, de minister van buitenlandse zaken en Pierre Messmer, de minister van de fensie. die de vorige maand tevergeefs naar een zetel in het parlement hebben gedongen. BerghuisGeen ruzie in ARP (Vervolg van pagina 1) De spreker ging voorts in op de bete kenis van het begrip evangelisch radi cale politiek. „We hebben ons in het verleden", aldus de AR-voorzitter, „wellicht te veel bezig gehouden met de waag naar de grenzen van de overheidstaak, daarbij vergetend dat zij er is ons ten| goede. Als we overtuigd zijn van de noodzaak van diverse voorzieningen moeten we bereid zijn offers te bren gen en met zeggen dat er geen geld Dr. Berghuis bekende zelf ook wel eens te schrikken als hij zag hoeveel belasting hij moest betalen. Maar dan denk ik er altijd bij: „Ik heb het nog nooit zo goed gehad". De AR-voorzitter noemde het van be lang dat men samen met het bestuur van de KVP en CHU een gesprek gaat voeren over de fundamenten van de christelijke politiek. Hij zei goede hoop te hebben dat binnenkort een aanvang met dit gesprek zal worden gemaakt. In antwoord op vragen zei dr. Berg-' huis dat hij de publicatie van de brief! der elf „spijtstemmers" betreurde. In een gesprek met deze jonge anti-revo lutionairen heeft hij erop gewezen dat deze publicatie averechts zal werken. De spijtstemmers hebben dr. Berghuis beloofd niet als georganiseerde groep te zullen gaan optreden. ESSEN De eigenaar van het Westduitse Krupp-concern, dr. Alfred Krupp Bohlen und Halbach, heeft za terdag te Essen meegedeeld dat zijn zoon Arndt afgezien heeft van het erfrecht. Hiermee is de weg naar de om zetting van het concern in een vennootschap ge- effend. Krupp zei dat de firma via een stichting in een vennootschap zal wor den omgezet, een rechtsvorm die meer overeenkomst met de moderne mische behoeften. De firma is vijf ge neraties en 156 jaar lang in het bezit Door zware regenval zijn in Aden overstromingen ontstaan, die aan twee mensen het leven hebben gekost en honderden daklozen maakten. Op de foto: Britse soldaten patrouilleren door de straten van de stad, waarin de toestand zeer gespannen is. AMSTERDAM Op de provo boot in de Korte Prinsengracht in Amsterdam zijn in de loop van zaterdag een aantal vernielingen verricht. Van de tegenover de boot liggende provokelder zijn 's nachts een aantal ruiten inge gooid. Volgens de provo's door straatvechters, afkomstig van het centraal station. Volgens de politie door een groepje buurtbe woners, dat het gedoe op de boot en in de kelder beu is. Volgens een provo-communiqué drongen straatvechters 's middags om drie uur op de boot door. Zij verstoor den een feestje ter gelegenheid van het huwelijk van ex-provo-raadslid Bernard de Vries. Luiken werden in het water gesmeten. De kapitein van het schip, de jongeman Els Leushuis, werd gedwongen in het water te sprin gen. Volgens de provo's is zes maal het hoofdbureau van politie om hulp ge vraagd. De politie weigerde in actie te komen. Wel stond een politieauto in de buurt, waarvan de bemanning aldus het communiqué gnuivend toekeek. 's Avonds om tien uur kwamen de straatvechters terug. Ruiten van de ka juit werden ingeslagen. De provo's wa in niet op de boot. Om twee uur in de nacht braken twintig Amsterdamse vechtersbazen de schoorsteen en de kachel op de boot af. Daarna trok een groep van twintig man naar de provokelder en gooide de ruiten in. Eindelijk verspreidde de politie daarna de mensen", aldus het provo- communiqué. Hoofdinspecteur P. van Dijk van de mobiele eenheden heeft bevestigd dat de provo's hem om assistentie hebben gevraagd. „Steeds is een oogje in het zeil gehouden. Maar op de tijdstippen dat dat gebeurde, was het in en om de boot rustig. Alleen 's nachts hebben wij de op een hoop gelopen buurtbewo ners en toeschouwers moeten versprei den." De hoofdinspecteur heeft de provo's geadviseerd aangifte te doen van de aangerichte vernielingen, opdat de zaak kan worden uitgezocht. Hogere wedden wethouders DEN HAAG Minister Verdam heeft nieuwe richtlijnen vastgesteld voor de wethouderswedden. De verho gingen lopen parallel met de jongste salarisverhogingen voor het over heidspersoneel. De wedden variëren van ƒ1.600 bij gemeenten met minder dan duizend in woners, tot ƒ6.000 (10.000), ƒ11.000 (20.000), 30.000 (100.000), 35.000 200.000) en 43.600 bij gemeenten met meer dan 375.ÓÓÓ inwoners. Teach-in over ontwikkelingshulp UTRECHT De teleurstellende gang van zaken in de ontwikkelingslan den was zaterdagmiddag in het Utrechtse Tivoli onderwerp van een teach-in, georganiseerd door de Neder landse organisatie voor internationale bijstand. Vertegenwoordigers van zestien poli tieke, kerkelijke en andere jonge ren-organisaties waren hiervoor uitge nodigd. De leiding was in handen van ir. G. J. P. Cammelbeeck. Uit de discussie kwam duidelijk naar voren dat de Nederlandse jeugd, zoals zaterdag in Utrecht vertegen woordigd, een forse aanpak van de ont wikkelingshulp wil. MAANDAG 3 APRIL 1967 WASHINGTON VN-secreta- ris-generaal Oe Thant heeft zater dag de Amerikaanse regering een nieuw vredesplan voorgelegd; zelf beginnen met een staakt-het- vuren en alleen schieten wanneer men zelf wordt beschoten. Oe Thant deed deze eenzijdige op roep tot beëindiging van de strijd in Vietnam nadat Noord-Vietnam midden vorige week Thants vredesvoorstel had verworpen. Het Noordvietnamese dag blad Nhan dan heeft dat vanmorgen nog eens onderstreept. „Uw land, dat in de geschiedenis van de mensheid ongekende macht en rijkdom bezit, moet in staat zijn zich een dergelijk initiatief te veroorloven," aldus Oe Thant. „De impasse in het Vietnamese conflict zal alleen worden doorbroken wanneer een van de partij en de wijsheid en de moed kan opbren gen het bestand eenzijdig in werking te stellen en slechts uit zelfverdediging te schieten." Oe Thant steunde van harte de woor den van de Amerikaanse senator Clark, die eveneens heeft aangedron gen op eenzijdige stappen. Clark meent dat een groep landen gezamen lijk een beroep op de strijdende partij en moet doen. Dc bombardementen en alle andere krijgsverrichten moeten op 15 april worden stopgezet, aldus Clark. De conferentie van de Interparle mentaire unie op Majorca heeft beslo ten een vredesmissie van tien man naar Vietnam te sturen als de regerin gen van Noord- en Zuid-Vietnam en het Nationale bevrijdingsfront ten minste bereid zijn haar te ontvangen. In 200 Zuidvietnamese gemeenten zijn gisteren verkiezingen gehouden. Meer dan de helft van de kiezers is opgekomen ondanks dreigementen van de Vietcong. Op twee plaatsen kwam het tot schermutselingen. Over slachtof fers is niets bekendgemaakt. Meisje zorgde voor dode moeder OLDHAM Vier dagen lang heeft het drie jaar oude Engelse meisje Susan Radcliffe uit Oldham met haar overleden moeder in huis doorge bracht. Ze heeft al die tijd geleefd op biskwietjes en een eigen brouwsel van poederkoffie, koude melk en suiker. Het meisje heeft waarschijnlijk ge dacht dat haar moeder sliep. De 22-jarige moeder is in haar slaap overleden. Ze leed aan toevallen. Zon dag werd de tragedie ontdekt door haar echtgenoot, van wie zij geschei den leefde. Op haar werk had men de vrouw niet gemist. Men wist dat haar moe der ziek was en dat zij die ver zorgde. De kleutercrèche, waar het kindje verbleef als haar moeder werk- wilde de scharenslijper eens duchtig aanpakken omdat laatstgenoemde o- ver hem zou hebben geroddeld. AKTUEEL Dr. Krupp heeft voorts meegedeeld dat de verkopen van het concern in 1966 licht gedaald zijn. Dit is de eer ste daling sinds de naoorlogse weder opbouw van het enorme Krupp-con- T^ORIGE week hernieuwden de rode gar- disten te Peking hun aanvallen op Lioe Sjao-tsji, van wie al geruime tijd werd aan genomen, dat hij was afgezet als president. Opvallend was, dat Lioe in de berichten nog als president werd betiteld. Waarnemers in Tokio, die in het algemeen het best geïnformeerd lijken te zijn, menen dat Lioe (althans in naam) nog steeds president is en dat vele van zijn aanhangers op hoge posten zijn ge handhaafd. Dat zij in het schimmenspel nu al bijna een jaar aan de gang staande konden blijven, heeft overal buiten China verbazing gewekt. Terecht blijft men zich afvragen, wat daarvan de oorzaak is. Toen de culturele revolutie van Mao Tse-toeng een bloedig hoogtepunt bereikte, werd uit de verwarde berichtgeving opgemaakt, dat Lioe in Chi na een sterke positie innam. Het feit dat hij nog steeds president zou zijn, kan dit vermoeden beves- u.ge"- Er is echter ook een andere mogelijkheid, waaraan in Tokio de laat ste tijd veel aandacht wordt besteed. Lioe Sjao-tsji Voorbeeld Bij een brand aan het eindpunt van een pijpleiding in de omgeving van het Londense vliegveld Heathrow raakten elf mensen gewond, van wie 1 uier ernstig. Een tiental tankauto's ontplofte. Tot de slachtoffers beho ren zes tankautochauffeurs, van wie er een door de explosie twintig meter werd weggeslingerd. Men ziet Mao nl. als een hervormer, die niet al tijd straft in overeenstemming met de misdaad, maar als het hem beter uitkomt ook ten aanschou wen van de wereld e enverheven voorbeeld kan stellen. Zijn vijanden moeten zich niet alleen onderwerpen. Zy moeten nieuwe mensen worden. Kritiek en ontering zyn dan zyn voornaamste wapens. Het liquideren van de tegenstander past niet in de opzet. rev°":lie Mao hee» slachtoffers nodig om rich te voe- 1 j rode gardisten hebben daar gebruik van gemaakt. Zij „ontmas kerden de vyanden van Mao. Maar daar bleef het bij of*1"!" iS het op?eva?len. dat hij nooit in officiële organen is aangevallen als de voornaamste vijand van Mao. Zelfs is de indruk gewekt, dat men hem de hand boven het hoofd heeft gehouden. Duidelijk is gebleken, dat de aanplakbiljetten van de rode gardisten niet Sn wlv.e^fei?*men moest*n worden. Als een der leiders werd aangeval len betekende dit nog niet, dat hy in ongenade was gevallen. Intussen is de afwezigheid van de hoofdrolspe lers in dit schimmenspel verbijsterend. Mao zelf Vcrbiistcrend heeft zich sinds het uitbreken van de revolutie *ernilsl«;re™ slecht® enkele malen heel kort in het openbaar vertoond, meerlafen^en^fln^f^n defen?!e ?}ao- heeft z»ch helemaal niet ShJd- St ataS geziem ere '■v»ande" »'OTdt "U™ -ooit iets man die vr?°rldu„rcn,d eichhaar blijft, zich luidruchtig en krach- h«ft van de^rouw'van'Mao"" °pVa"md i!' dat da °P=n!tjke steun Tsjoe is de man. die Mao in staat gesteld heeft, de teugels van de cul. woeden,oen dat grote mislukking „u De vrouw van Mao steunt thans openlijk de oproep van Tsioe aan He zelfs^trenjr' straffwfin 'ifét Overreding M?n" Ieus i!,ülans. dat de tegenstanders van Mao niet door geweld maar door overreding tot de j j j orde geroepen moeten worden. Deze taktiek Dast in derdaad m de aan Mao toegeschreven plannen. past ln" •S"1 feel .tüd. De aanhangers van Mao proberen dan ook zoveel mo gelijk tyd te winnen. Blijft echter de vraag of diezelfde tiid i— v... deel zal werken. Dat is nog geen uitgemikt, zaak h™ V°°r"

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5