Weekagenda Rijnland bezorgd over zoet water voorzien ing Hemiy Vonk bij FB 14 Ds. Van den Berg gaat naar IJmuiden-West Twee doden bij frontale botsing Oegstgeester „Fi ks" vierde goed feest Weer zomer zegelstand in hal van postkantoor Korpschef van politie te Noordwijk overleden Twee kinderen gewond bij plotseling oversteken fdEtWE LEIDSE COURANT MAANDAG 3 APRIL 1961 Ongerustheid niet weggenomen Maancfeg (3 april) Stationsweg 35, 8 uur: alg. ledenverga dering kynologenver Rijnland. Breestraat 19, 7.45 uur: kapdemon Schouwburg, 8 uur: abonnernentsvooi- atelling, Centrum met „De Thuiskomst' School Du Rieustraat 4, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur Ned. Comedie met „De idioot" Dinsdag (4 april) Schouwburg, 8 uur: abonnen.entsvoor- stelling. Centrum met „De Thuiskomst' Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. School Du Rieustraat 4, 2 tot 4.30 en 7 tot 9 30 uur: bevolkingsonderzoek Zaal Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: afd. Noord Christen v.ouwenbond, A. Spaargaren over „Omgang met zieken". Den Haag Schouwburg, 8.15 uur Centrum met „Man is man". Den Haag Diligentia, 8 uur- Haags instrumentaal jeugdensemble. Woensdag (5 april) Volkshuis, 2 tot 4 en 7 tot 9 uur: fi nales songfestival, t.g.v. lustrum Leidse Jeugdactie. Schouwburg, 8 uur: K. en O. Nieuw Rotterdams Toneel met „Strikt geheim" Gehoorzaal, 3 uur: Toonkunstkoor met The Messiah. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur spreekuur sociale raadsvrouw. School Du Rieustraat 4. 9 tot 12 en 2 tot 4 30 uur. bevolkingsonderzoek. Szeenschuur 6, 8 uur- ledenvergadering postzegelverzamelaars. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Een huwelijk onder Lodewijk 15de". Den Haag Diligentia, 8.15 uui Car- mencita Lozado, viool. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met pianist en alt violist. Donderdag (6 april) Schouwburg, 8 uur: K. eh O.. Nieuw fott. Toneel met „Strikt geheim" Pieterskerkhof 6a, 3 tot 5 en 7 tot 10 uur: tentoonstelling weefprodukten en demonstraties weven. Wassenaarseweg 56, 3.30 uur. Ver. In tern. Rechtsorde, drs J. H. W Hoog water, dir.-gen. voor intern, zaken v.h min. v. soc. zaken en volksgezondheid, over partners in health. Gehoorzaal, 9 uur: kunstkring Voor Allen, Quadro Amsterdam. School Du Rieustraat 4, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. j Den Haag —Diligentia, 8.15 uur: Ellv Ameling sopraan en Jörg Demus piano. Den Haag Rolzaal, 8.15 uur: Ka mermuziekavond door leden van Resi dentie-Orkest. Vrydag (7 april) School Lammenschansweg 6, contactcommissie kinderbescherming Leiden en omstreken, Z. Hartog te Am sterdam over „Vragen rond de psycho- hygiëne van de groepsopvoeder" Petruszaaltje Lammenschansweg, S ar: alg. ledenvergadering Ds Natuur vriend. School Du Rieustraat 4, 9 tot 12 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilbeurs 3or verzamelaars De Ruif, Janvossensteeg, na 9 uur nam. café chantant. Rapenburg 10: jeugdontnv<etingscen trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, beatfeest m.m.v. Total Loss. Den Haag Schouwburg, Haagsche Comedie met „Je kunt 't nooit weten". Den Haag Kloosterkerk, Lange Voor hout, 1 uur nam.: Bernard Renooy orgel Zaterdag (8 april) L H.J.-gebouw Levendaal 101 8 uur jongerensoc In den Moriaen. Slagboom cabaret Gehoorzaal: Boemerang-jongtrensocië- teit. discussie-avond. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen trum Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje bingo-avond Den Haag Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met „De dans van lergeant Musgrave" Den Haag Diligentia, 1 uur nam Arena met ,De kleine en de grote ko cing"; 8.15 uur; De Nieuwe Komedie me' ,Een huwelijk onder Lodewijk I5de. Zondag (9 april) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- ïum Rehoboth open huis voor iedereen Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen* luider-apotheek. Lammenschansweg 7 telefoon 23553 De zaterdag- zondag-, avond- en «chtdienst van apotheek R. v. Brees' Smallenburg te Leiderdorp wordt waar- lenomen door de Zuider-apotheek, De Oegstgeestse apotheek is geopena. Klim* Camera (2.30): Pietje Bel (aJe leeftij- in); 7 en 9.15 uur Succes in nachtelijke iken (14 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Spion mei ijn gezicht (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Supersexy (18 jaar) Rex (2.30 7.15 en 9.15 uur): De witte Jlel slaat toe (14 jaar). Studio (2.30 uur): Merlin de tovenaai lie leeftijden): 7 en 9.15 uur. Morgan US jaar). LEIDEN Tijdens de op 29 maart in het Gemeenlandshuis gehouden voorjaarsbijeenkomst van het Hoog heemraadschap van Rijnland is het steeds knellender wordende vraagstuk van Rijnlands zoetwatervoorziening ter sprake gekomen. Ondanks het besluit van de regering in de Nieuwe Water weg een vaargeul aan te leggen om verdere opdringing van de verzilting tegen te gaan, is de grote bezorgdheid in Rijnlands kring op dit punt niet weggenomen. Ook kwam aan de orde de brief wisseling tussen dijkgraaf en hoog heemraden en de minister van ver keer en waterstaat over de moeilijk heden rondom Rijnlands afmalingen op het Noordzeekanaal met de ge malen in Spaarndam en Halfweg. De minister werd dringend ver zocht zo spoedig mogelijk het in brede kring noodzakelijk geachte ge maal in IJmuiden te realiseren. Hij heeft daarop positief gereageerd, maar het verzoek inmiddels nood maatregelen te nemen, werd niet ge honoreerd. Volgens de minister zijn deze kostbare maatregelen niet ver- LEIDEN De Leidse jazzsociety Folk Beat 14 gaat, hoewel de kans op voort/bestaan na dit seizoen wel erg klein is geworden, nog steeds onver minderd door met het organiseren^ van op zeer behoorlijk peil staande jazz avonden in de hockeykantine van bat spontpark Roomburg. Zaterdagavond waren jazz-zangeres en bekroond dichteres (Herman van Kuilenburgprijs voor poëzie 1965) Henny Vonk en het kwartet Dick Ven- nik in Leiden te gast. Zowel Henny Vonk als het kwartet kwam zeer goed voor de dag en hield het ook nu weer talrijke publiek gespannen in de ban van de muziek. Hoogtepunten van de avond waren: „Honey suckle rose", de ballad „That dream", „Star rise" en „Lover man met een excellerende Henny Vonk. Het kwartet van Dick Vennik (Dick Vennik, tenor-sax. Rein de Graaf piano, Ferdi Rikkers, bas en Leo de Ruyter, drums) begeleidde haar uit stekend. terwijl het ook in eigen num mers (o.a. het driedelig „Sound of friends", „How deep is the ocean" en ..You're my everything") goed voor do dag kwam. Kleuter (4) zeer ernstig gewond LEIDEN De 4-jarige Wino God- dijn, wonende aan de Morsweg, is za terdagmorgen in de Herman Coster- straat tusen 't rechtertandemstel van een zeswielige vrachtauto geraakt. De kleuter was op de rijbaan aan het spe len met het onderstel van een kinder-, wagen. De chauffeur verklaarde, hef kind niet te hebben gezien. Wino werd zeer ernstig gewond. Hij brak de beide bovenbenen, kreeg een bekkenfractuur en inwendige verwon dingen aan de onderbuik. De EHD heeft hem naar een ziekenhuis ge bracht. De politie verzoekt getuigen, zich te melden aan het bureau bij de afdeling verkeer. Ingezonden Onbekend (met de materie) maakt (vaak) onbemind Van de bekende Franse schrijver Brillat Savarin, auteur van het be kende Gastronomische standaardwerk Physiologie du goüt, stamt het gezeg de: Dis moi ce que tu manges et je te dirai, ce que tu es! Later zijn hierop vele andere uit spraken geënt. De schrijver van de gewaardeerde rubriek 'tussen weer-haakjes* hierop b.v. kunnen zeggen: Lees wat lk schrijf (waarvan ik niet weet) en zeg dan wie (wat) ik ben. Leiden S- M. Borgerding antwoord. Ook op dit punt is daarom de ongerustheid niet weggenomen. Het totale bedrag aan herstelkos ter. is in de afgelopen winterperiode gestegen tot de abnormale hoogte van f 95.800. De vergadering nam kennis van foto's van het voorlopige ontwerp voor een gedenkteken dat zal worden opgericht op de plaats van de oude Zwammerdamse brug, die binnen af zienbare tijd zal worden vervanger, door een nieuwe provinciale brug. Het gedenkteken zal de herinne ring levend houden aan de oeroude Zwammerdam, die al op 25 november 1165 in de geschiedenis opdook als het eerste bekende waterstaatswerk. Het zal de beeltenis dragen van Fre- derik Barbarossa, die indertijd een geschil tussen Holland en Utrecht over de dam beslechtte Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van hoog heemraad A. L. van Wijk te Stomp- wijk, die wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd per 1 mei zal aftreden. Cabaret, zang en dans op S.R.O.-feestavond LEIDEN Zowel de led.en van Smit Röntgen Ontspanningsvereniging als de genodigden hebben zich zaterdag in het Antonius-oliubhuis kostelijk kun nen amuseren op de laatste feestavond van het SRO-winterprogramma. Een gevarieerd programma werd de aan wezigen voorgeschoteld. Daarvoor stond een aantal bekende en minder bekende artiesten borg. De geestige conferencier Cor Mar- telily praatte de nummers aan elkaar en bracht samen met cabaretière An- nemarie van Tol een paar grappige schetsjes voor het voeldcht. Harry Hamilton liet thoren, wat een ham mondorgel eigenlijk is- Het duo The Luckberries zong een keur van inter nationale liedjes. Verder speelde Tol Hansen voor muzikale clown en liet het zangeresje Ciska Peters enkele liedjes uit haar repertoire horen. Tot slot bracht Ted Alton met een lieftal lige assistente twee verbluffend® goochelshows- Wie na het cabaretprogramma nog zin had in een donsje, kon dit doen op de muziek van The Game Breaker® o.l.v. Jan de Graaf. Zilveren jubileum bode Van der Kwaak LEIDERDORP Zaterdag heeft de heer Van der Kwaak zijn zilveren ju bileum gevierd als bode bij het zieken fonds Haarlemmermeer. Tot zes uur 's avonds was er in zijn woning aan de Ookenrode gelegenheid hem en zijn gezin geluk te wensen met dit feit, waarvan velen gebruik hebben ge maakt. Ónder de recipianten waren de directeur van het fonds en de inspec teur van de buitendienst. Zij boden de jubilaris, voor wie zij grote waardering uitten, een enveloppe met inhoud aan. Ook kwamen de Hervormde predi kant. ds. Honnef, en de Herv. hulppre diker, de heer Van den Hoek, de heer Van der Kwaak de hand drukken, als mede burgemeester en mevrouw Gallas en enige artsen. De jubilaris ontving tal van geschenken en attenties, vooral in de vorm van bloemen. De hele dag was het voor het gezin Van der Kwaak een feestelijke gezelligheid. Bromfietsen botsten OEGSTGEEST De 17-jarige Wil ly Klee uit Rijnsburg is zaterdagmid dag met een kaakfractuur en een her senschudding naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht nadat zij in een bocht van de Rijnzichtweg was aangereden door een bromfietser, die links van de weg reed. Het meisie reed zelf ook op een bromfiets Autoradio's gestolen LEIDEN By de politie zijn zater dag aangiften binnengekomen van diefstallen uit auto's. Uit een auto, geparkeerd in Nieuwstraat brak een inbreker het rechter voorraam open en ontvreemdde een autoradio ter waarde van f 379. Uit een auto, di» in de Paulus Buysstraat stond gepar keerd, werd eveneens een autoradio gestolen. Ook hier forceerde men een raampje. LEIDEN Op de Hooigracht, hoek Nieuwstraat had zaterdagmiddag om kwart over 5 een aanrijding plaats, toen een 17-jarige bromfietser geen voorrang verleende aan een wiei- rijdster. De bestuuraer van de brom fiets kreeg een hersenschudding en een^bloedende wond aan zijn achter- Twee beroepen voor ds. E. Haverkamp LEIDEN Ds. E Haverkamp, Ge- ref. predikant heeft twee beroepen gekregen, uit Uithoorn en uit Dieren. Hij is sinds juli 1961 m Leiden werk- LEIDEN Ds. J. M. D. van den dam-Vreewijk naar Leiden Berg heeft gistermorgen in de Mare kerk meegedeeld, dat hij het beroep van de Hervormde Gemeente te IJmui den (West) had aangenomen. Hij zal daar komen in de plaats van ds. H. van Niel, die naar Scheveningen is ge gaan. De Herv. Gemeente te IJmuiden behoort sinds 1956 tot de centrale Ge meente IJmond, waarvan ook Velsen deel uitmaakt. De centrale Gemeente bestaat uit zes wijkgemeenten, waar van IJmuiden-West met de Nieuwe Kerk er één is. Overigens be trof het hier een toezegging van beroep aan ds. Van den Berg, aangezien ds. Van Niel op dat moment nog geen afscheid van IJ muiden had genomen. Het officiële be roep volgt nog. Het is dan ook nog niet te zeg gen wanneer ds. Van den Berg hier afscheid zal nemen. Ds. Van den Berg kwam uit.Rotter- Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Goed geschoten Matt Helm (14 jaar) Badinrichtingen De gemeentelijke Dactmricntingen zyn -p de volgende tijder geopend Lmdestraai lb maandag geslotet tinsdag 9—11.15 u en 13.30—17.15 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.4: 0 zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraai 39: maandag er iinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 er 13.30—17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 -r 13 30—18 15 u„ vrijdag 8 30—11.15 u ar 30—1845 u.. zaterdag 730—11.15 er 13.30—16.30 u Tentoonstellingen Rapenburg 73: tentoonstelling Deense graf ek, 17 maart tot en met 3 mei. Leids Acad Kunstcentrum. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld t 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling heden daagse Ned grafiek, van 31 maart to. I april, dag van 10 tot 5 uur en zondags in 1 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling recente grafiek van Picasso van 7 ami] tot 2) mei, dag van 10 tot 5 en zondags van 1 tot 5 uur. WASSENAAR Kunstzaa] Heuff, Hof- laan 7, tentoonstelling van aquarellen, gouaches en tekeningen van Matthieu Wiegman, van 20 maart tot en met 6 april, maandags tot en met zaterdags van 10 tot ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u„ zondags gesloten. WARMOND In de afgelopen nacht te omstreeks een uur is op de Heeren- weg een personenauto in frontale bot sing gekomen met een autobus. De be stuurder van de personenauto, de 23- jarige bankwerker C. B, M. Wahlen uit Uithoorn en zijn passagiere, de 22-ja- rige mej. A. M. M. van der Bijl uit Amstelveen werden vrijwel op slag gedood. Bij het nemen van een flauwe bocht was de personenauto op de linkerweg helft terechtgekomen. De tegemoetko mende autobus kon ondanks remmen een botsing niet vermijden. Een andere personenauto, die achter de eerste reed, moest eveneens zwaar remmen om niet tegen de beide andere wagens op te rijden. Deze auto kwam daardoor te slippen en reed vervolgens tegen een lichtmast. De bestuurder liep snijwonden aan hoofd, handen en ar men op. KACHEL GING TE H1RD BRANDEN LEIDEN In een kamer boven een schuenmakerij in dc Janvossensteeg brak gisteravond omstreeks kwart voor tien brand uii, toen een student de kachel aanstak. D:ze begon te hard te branden. De inmiddels gewaar schuwde brandweer heeft de kachel gedoofd. Er ontstond nogal water schade. De ladderwagen r^ed twee auto's n, die in stryd met het wachtverbod daar stonden geparkeerd. Ze kregen deukjes en een beetje lakschade. De ladderwagen bleef onbeschadigd- 1961. Zyn eerste Gemeente was Gies- sen en Rijswijk. Hij is hier predikant van de wijkgemeente Molenwijk met de Marekerk als centrum. Door deze beslissing van ds. Van den Berg wordt de Herv. Gemeente met de derde predikantsvacature gecon fronlcerd. In de vacature van ds. Vos- sers (Vredeskerk) moest voor de derde maal een beroep worden uitgebracht. Dr. Wagenaar te Leeuwarden heeft daarover nog niet beslist. Verder is er de vacature van de naar Harich ver trokken ds. J. Groot, waarin ook al een „bedankje" moest worden geïncas seerd. Het beroepingswerk gaat echter gestaag voort. Ledenaantallen van vakbonden in Leiden LEIDEN Uit het jaarverslag over 1966 van de NVV-bestuurdersbond Lei den blijkt, dat heit aantal leden steeg van 7230 in 1965 tot 7492 in 1966. Het ledental van de Chr. Besturenbond daalde van 2609 tot 2600 en het aantal leden van de N.K.V. van 2527 tot 2510. 2510. Aan het cabaret voor de pauze werkten mee van links naar rechts: Margriet van de Steen, Jan Anholts, Betty Raadgever en Kaïty v. d. Driesten. Hervormde mannen vergaderden VALKENBURG In de zaal van de Herv. kerk hield de Hervormde man- nenvereniging haar jaarvergadering, die door de aanwezigheid van de vrou wen van de leden een aparte sfeer kreeg. De avond stond o.l.v. de heer J. Bol de tweede voorzitter. Secretaris Joh. Imthorn las het jaarverslag voor. Momenteel telt de vereniging 25 leden, maar dit aantal zou veel groter kun nen zijn. In de afgelopen periode is 12 keer vergaderd. Door het vertrek van ds. Lekkerkerker zit men thans zonder voorzitter, maar met de komst van ds. Zonneveld hoopt men, dat dit probleem is opgelost. De penningmees ter, de heer Chr. van Dijk, kon een batig saldo van f 38 62 vermelden. Na de koffiepauze hield de heer W H. B. Koelewyn uit Katwijk a/d Ryn een lezing over zijn reis naar Is raël. De heer Koelewijn zei, dat men dit land moet zien als een gescheiden gebied, n.l. Israël en Jordanië. Aan de hand van kleurige dia's kon men het scherpe contrast waarnemen tus sen het oude en moderne Israël. As- kalon heeft bijv. een honderd jaar braak gelegen, maar nu is men met de opbouw begonnen Vele malen is ai geprobeerd het volk Israël uit te roeien, maar aldus de heer Koelewijn, dit zal niet lukken; alle vijandschap heeft toch geleid tot de zelfstandigheid van de staat Irraël. OEGSTGEEST De christelijke korfbalvereniging „Fiks" heeft haar achtste lustrum zaterdag met enthousiasme gevierd. Het feest begon al 's middags met een gezellige boottocht, waarby oud en jong zich met onder meer herinneringen en muziek amuseerde, en zette zich 's avonds voort in de recreatiezaal van „Endegeest" in aanwezigheid van gemeentelijke en sportautoriteiten. Een avond overigens waarvoor zoveel belangstelling was, dat er ijlings extra stoelen moesten worden geplaatst. Een hoogtepunt was de opvoering van het blijspel ,,'n Reuze idee" van Willy Corsari onder regie van de heer L. M. Trijselaar. Met Elly Arkema als dienstbode, Nettl Anholts-Ouwersloot als moeder. Ben Mekking en Marga Nagtegaal als broer en zus, Leen Wiel- houwer als oom Frank en Julia van Tongeren als mevrouw Van Dalen werden tot hilariteit van de toeschou wers verwarde situaties geschapen, die in het tweede bedrijf (waarin ook Ton Anholts als grootvader en Nico den Hollander als Pimp optraden) werden opgehelderd. Vlot en goed ingeleefd werd het verhaal over het voetlicht gebracht, soms beloond met open doek jes. Achter het toneel droegen Janny Mekking-Arkema en Ans Ouwerslooi bij tot het succes LEIDEN Een 55-jarige vrouw uit Leiden is zondagnacht omstreeks 12 uur op het zebrapad van de Steen straat aangereden toen een auto van hetparkeerterrein van de Beesten markt de weg opreed. De vrouw kreeg een hersenschudding en verwondingen aan het achterhoofd en het linkerbeen Zij moest naar een ziekenhuis worden gebracht. LEIDEN Van dinsdag 11 apx-il af zullen weer de bekende zomerpostze- gels worden verkocht, ten bate van de instellingen werkzaam op het gebied van de volksgezondheid, cultuurbe vordering en maatschappelijk werk, zowel landelijke als provinciale en plaatselijke. Van de opbrengst in 1966 ten bedrage van f 648.000 kon 40 pet besteed worden in de provincies, de rest werd als financiële steun gegeven aan landelijke instellingen voor thuis lozen, jeugdcentra, meisjesbelangen, gehandicapten, kruisverenigingen ont spanningswerk in sanatoria en zieken huizen, behoud van cultuurmonumen ten en nog veel meer. De afbeeldingen op de Zomerpost- zegels en briefkaarten zijn dit jaar ge ïnspireerd op onze stranden; het wor den dus een „strandvondstenserie" er „strandvondstenkaarten", getekehd NOORDWIJK Op 53-jarige leeftyd is in de nacht van vrijdag op zaterdag de korpschef van de Noord- wijkse politie, hoofdinspecteur A. N. Merkelbach. in zyn slaap overleden. De heer Merkelbach was geruime tyd geleden getroffen door een hart- infarot. maar na een ernstige crisis knapte hy op en kon hij, zij liet mei enige terughoudendheid, zijn functie weer vervullen. Morgenmiddag heeft de begrafenis plaats met korpseer. Vertrek van hei sterfhuis aan de Quarles van Ufford- straat om twee uur. De stoet gaat vis Nieuwe Zeeweg en Lynbaanweg langs het hoofdbureau naar de begraafplaats Na afloop is er in het bureau gelegen heid de familie te condoleren. De overleden korpschef was een •lotte en sportieve figuur, die voor veel facetten van het maatschappelijk leven belangstelling had. Zijn interesse va rieerde van sport tot zang. Hij zong bijvoorbeeld met veel enthousiasme in het Noordzeekoor, waarvan hij de laat ste tijd ook tijdelijk dirigent was. Ver der vervulde hy functies in politie- sportorganisaties, in het oorlogsgraven- comité, in de reclassering en hij was lid van de Rotary. De heer Merkelbach is geboren in het voormalig Neder lands-Indië, waar zijn vader aan het onderwijs was verbonden. Na zijn politie-op- leiding trad hij i nl939 in dienst van de politie te Den Haag, waar hij de rang van inspecteur kreeg. Doordat door Auke de Vries. Er komen ook weer maximumseries voor de lief hebbers hiervan. Van dinsdag 11 april tot en met vrij dag 21 april zullen deze postzegels en kaarten verkocht worden in een spe ciale verkoopstand in de hal van het postkantoor. Tot en met 27 mei blijven de postzegels verkrijgbaar op het postkantoor en de postagentschappen, zowel postzegels als kaarten aan de adressen van het plaatselijk comité te Leiden: Aalmarkt 14 Leiden en Hoge Rijdijk 97 Zoeterwoude. De postzegels blijven geldig tot en met 31 december 1968. Duiker Boekhorst- polder wordt toeli vernieuwd VOORHOUT Vry langdurig heb ben de ingelanden van de Boekhorst polder zich beraden over een vooc-stel van het bestuur om f 1.500 beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van een duiker. Na veel heen en weer gepraat en een stemming werd met 30 stem men voor en 21 tegen besloten todh tot vernieuwing van de duiker over te gaan; de pliaatseldj'ke aannemer J- Zwetsloot zal de duiker metselen. Voorzitter Jansze uitte zijn waarde ring voor de manier, waarop de mole naar in het natte afgelopen jaar zich van zijn taak heeft gekweten- Secre taris-penningmeester H- P. L. Standaert meldde een batög slot van f 700,— De begroting voor 1967 heeft een totaal aan uitgaven en inkomsten van f5.285. De polderlasten werden verhoogd van f 14 naar f 16. Voor de pauze (met een geanimeer de verloting) verzorgden Margriet van der Steen en Jan Anholts een cabarev- programma met liedjes, schetsjes en een parodie op het reclamewezen, waarby Dick Anholts de technische apparatuur bediende. Betty Raadgever en Katy vam Driesten zongen en speel den een aantal Eigen stijl In zijn inleiding merkte voorzitter P. van Veen onder meer op, dat „Fiks" thans 100 leden heeft, dat de vereni ging zijn eigen sfeer cn stijl (gevormd door het zelfrespect van de leden) heeft bewaard en dat het moeilijk is een geschikt kader te krijgen. Drs. Van Veen bedankte trainer W. Som- meling voor zijn enthousiasme en zegde hem een geschenk onder couvert Cadeaus voor de jubilerende ver eniging waren er ook: ojn. bloemen en geld. Dat laatste kwam van de heer P. van der Bijl namens de oud-leden, de dames Van Berkum en De Gruil namens de ouders (f 250), van „Oegst- geest Actief" (f 50) en van anderen, die het met de veertigjarige goed me nen. Brasem-concours in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Zater dagavond was het weer zo ver. Het door de tafeltennisvereniging De Tref fers georganiseerde en in den lande bekende Brasemconcours was in de Pancratiuszaal met de inleidende mu ziek van The Keystones uit Leiden weer van start gegaan. Ook tijdens de pauzes en bij het dansen werd de muziek verzorgd door The Keystones. Evenals in voorgaande jaren was de organisatie, met aan het hoofd Egbert Elstgeest, weer prima verzorgd, ter wijl de presentatie verzorgd werd door zijn broer Fried Elstgeest. De jury bestemd uit Hein van Berkel, musi cus en componist, Roelofarendsveen, Jan Nederlof, muziekleraar, dir. Mu ziekschool Zwaag; Mart. Luypen, dir. theaterbureau Holland en André Kor- pershoek. Voor deze le voorronde was al goede belangstelling. Uiteraard waren er ook prestaties van minder goed gehalte, maar over het algemeen heeft men veel kunnen genieten. Deze eer ste avond kwam als overwinnaar uit het strijdperk C5 uit Oegstgeest, een beatgroep met originele nummers. Voor hen werd de uitslag: 307 pnt, tevens een plaats in de finale. Deze finale bereikte ook Arie Vreeken uit Oude Wetering, een zanger met een goede stem en eigen gitaarbegeleiding. Hij eindigde op de 2e plaats. Op de 3e plaats kwam Anne Monster uit Oost- voorne, een zangeresje met eigen gi taarbegeleiding. The Screaners kwa men op de 4e plaats. Zy brachten en kele leuke beatnummers. Vijfde werd Brenda Droogh uit Langeraar. met accordeon, Jacky Painter uit Leiden op de zesde plaats. Hij bracht eigen liedjes. De beat groep „In Cash" (Leiden) eindigde op de laatste plaats. Zaterdag 8 april volgt in de Pan cratiuszaal de tweede ronde. hij moest onderduiken, kwam aan zijn activiteit als politieman echter al heel spoedig een voorlopig einde. In augustus 1945 kwam de heer Merkelbach naar Noordwijk, waar hij als opvolger van de heer F. J. Wasse naar korpschef werd in de rang van inspecteur. Later zag hy zich in rang verhoogd tot hoofdinspecteur. Tijdens het bewind van de heer Merkelbach groeide het Noordwijkse politiekorps uit van twintig tot vijfenveertig man. In 1964 was de overledene 25 jaar in politiedienst. Dit jubileum vierde hij nie,t, omdat hij wilde wachten tot hij 25 jaar bij de Noordwijkse politie zou zijn. Dat zou in 1970 zijn geweest. KATWIJK Zaterdagmorgen zijn twee kinderen aangereden. Tegen half elf stak de driejarige Albert Grootoonk uit Rotterdam plotseling achter een geparkeerde auto vandaan de Rijnstraat over. Een passerende auto raakte hem. Met een gebroken rechter onderbeen is hij naar het Elisabeth-ziekenhuis gebracht. Een uur later stak de vijfjarige Engel Vlieland, De Waal Malefyt- straat 88, ineens dc rijbaan over op het kruispunt Voorstraat-Dwarsstraat. Hij kwam in aanraking met een brom fiets. Ook hy moest naar het Elisa beth-ziekenhuis worden vervoerd, met een gebroken rechter scheenbeen. Op de hoek Hoorneslaan-Zwarteweg reeds zaterdagnacht om half drie een auto met de voorwielen tegen de op slaande rand van de middenberm. De wagen sloeg enkele malen over de kop en werd geheel vernield. De vier in zittenden werden met betrekkelijk lichte verwondingen naar een Leids ziekenhuis vervoerd. Diezelfde nacht twee uur eerder reed op de provincialeweg ter hoogte van het hertenkamp een auto door een schrikhek heen, doordat de be stuurder het hek niet had opgemerkt. De auto werd ernstig beschadigd. In de Boshuysenstraat werd de 24- jarige mevrouw Van Rijn-Korbee vijf maal in haar rechter onderbeen ge beten door een kleine bruine hond. Zjj moest zich onder doktersbehande ling stellen. Van de hond ontbreekt elk spoor.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3