Wim Dubois snelste in klassieke Ronde van Noord-Holland Veteraan Foré tweede achter snelle Zandegu Ons Eiland boekt weer zege Wim van der Berg prolongeert titel DE SLAG VALT ALS FAVORIET JANSEN PLAT RIJDT.. WIELERRONDE SASSENHEIM Piet Beelen in AVRO-cross weer snelste NIEUWE LEIDSE COURANT 13 MAANDAG 3 APRIL 1967 ZAANDAM Wim Duboisde 21-jarige coureur uit het Zeeuwse Zuidzandewilde na 155 kilometer koersen met een gemid delde van tegen de 44 kilometer per uur. best vertellen hoe het allemaal in zijn werk was gegaan. Hoe hijde rappe en klasserijke soldaat uit de militaire wieler ploeg van kapitein W. Roosenburgdeze supersnelle 22e Ronde van Noord-Hol land op zijn naam had gebracht. Er viel eigenlijk direct na de start een gat. Meteen 40 man op kop. Na 100 kilometer zat ik er nog steeds bij. Ik dacht, je zit goed Wim, bij blij ven. Pas 15 kilometer voor het einde ben ik weggesprongen. Samen met Harry Schoofs. We haalden Johny Brouwer in, die met Jan van Katwijk aan kop lag en toen even later ook Cees Rentmeester en Gé van der Win den er nog bij kwamen, hadden we een lekker groepje- Ennou ja de rest is bekend. We bleven voorop en ik won de sprint. Of ik het had verwacht? Och, toen we met z'n zessen hier de kade opdraaiden, dacht ik, Wim dit is je kans Veel belangstelling voor ivandeltocht LISSE De vijfde Keukenhof wandeltocht, die de Lisser wandel- sportvereniging DJO zaterdag organi seert, trekt veel belangstelling. Ver leden jaar was het totaal aantal deel nemers 1835; nu is bij inschrijving dit aantal al overschreden, terwijl van verschillende wandelclubs nog aan meldingen te verwachten zijn. Dit jaar nemen ook voor het eerst luitenlanders aan de wandeltocht deel; er heeft zich nl. een vereniging Antwerpen met 40 deelnemers aten inschrijven. Voor de deelnemen- le clubs zijn 25 bekers beschikbaar. De start heeft plaats zaterdagmid dag tussen 1.30 en 2.30 uur op het HBG-plein. Jubilaris gehuldigd LISSE De heet J. Nederpelt te Lisse heeft in een huldigingsbij een- komst in de ..Nachiegoal" ervaren dat nen zijn 50-jarige werkzaamheid zeer weet te waarderen Hij begon op 11- arige leeftijd zijn arbeid in het lood- [ietersbedrijf van de firma Hoes in ■isse. Later heeft nij zich gespeciali- eerd als verwarmingsmonteur/lasser. Uit de hartelijke woorden van de lirectie en van de coblega's bleek hij xn het bedrijf een geziene fl- uur is. Vakantie in Drente LISSE Het bestuur van de af ding Bollenstreek van de Prot. ir. vereniging „Philadelphia" van nders en vrienden van het afwijken- kind deelt mee, dat er gelegen-heid een vakantie door te brengen in het )iladelphia.-vakantieoord ,,'t Boven- "a Ruinen (Drente). Van zater- ig 29 april tot en met zaterdag 2 sep- mber is het vakantieoord openge- dd. Het ligt aan een bosrand en'bestaat twaalf wooneenheden, geheel in richt aan een bosrand en bestaat uit raalf wooneenheden, geheel ingericht voorzien van gas, water, elektrici en meubilair. Zelfs zijn lakens en open aanwezig. Er zijn zes woon- nheden voor 5-6 personen; vier voor personen en twee voor maximaal personen. Gezinnen met een ge- indicapt kind kunnen hier vakantie ouden. Er is ook gelegenheid te kamperen, adere mededelingen verstrekt het stuur op donderdag 6 april in hotel Witte Zwaan, om 8 uur, waar ook Kramer-Limburg een causerie mt houden. fotoclub Bollenstreek boekt succes LISSE Vrijdagavond heeft de itoclub Bollenstreek een bijeen- imst gehouden in het Bloembollen- baratorium. Bij ie opening deelde orzitter C. van Rfde mee dat de itoclub Bollenstreek een uitstekend sultaat heeft wetm te boeken in de ennemerstreek-competitie: men staat op de derde plaats. Verder stond avond in het teken van de zelf- trkzaamheid LISSE De afd. Lisse ,van Phila- lica houdt dinsdag 4 april'een leden- rgaering in de Witte Zwaan; aan- ing 8 uur. Hoofdbestuurder Hede- an zal een causerie houden. Op aandag 10 april zal het fiiatelisten- 'ket van het postkantoor geopend in van 5-6 uur. LISSE In verband met het 50- rig bestaan van de afd. Lisse-Hille- |m van de Ned. Vereniging van uisvrouwen biedt net gemeentebe- mr een receptie aan in het gemeen- rnis op woensdag 12 april van 4-5 ir. Opening r.-k. kleuterschool 1ASSENHEIM Volgende week andag wordt de derde r.-k. kleuter- lool feestelijk geopend. De tachtig uters met hun leidsters, mej. Ooster- tr en mej. Driessen, waren tot ni gehuisvest in de openbare school n de Antoniuslaan. De montere en in het geheel niet ver moeide Zeeuw, die vorig jaar o.a. de Omloop van de Kempen won, vertelde het allemaal op een manier of hij zo juist tijdens een toertochtje de Noord hollandse kerktorens had bekeken. En toch had hij nog geen vijf minuten geleden tot op de bodem van zijn rijke krachtenreservoir moeten putten om in een machtige eindsprint vijf gretige concurrenten op afstand te houden. Vijf gretige concurrenten, die net als hij 3Vi uur in een kopgroep van circa veertig man hadden gereden, die van af het begin het beeld van deze eerste amateurklassieker van 1967 had be paald. Vijf kilometer na de start in West- zaan vormde deze hoofdmacht zich al en wie er niet prompt vanaf de aan vang bij was, behoefde niet meer od een goede klassering te rekenen. Er werd aan kop zo hard gekoerst, dat m inhalen geen sprake was. Uitlooppogingen werden door dit hoge tempo eveneens direct in de kiem gesmoord. Er werd gedemarreerd in de luwte van de Noordhollandse dui nenrij. men probeerde het op de win derige lineaalrechte polderwegen naar Medemblik. Maar alleen de oersterke Gerrie Bruin kon op het bochtige IJs- selmeerdijkje, vlak voor zijn woon plaats Andijk, wegkomen. Als op vleugelen stoof de Westfriese „Flyer" langs de dichte rijen dorpsge noten, die zich in de klinkerstraatjes an het kleine IJsselmeerdorpje had den verzameld. Maar nog voor Enk huizen was het vooral door toedoen van Peter Heynig en Matje Gerrits uit met de pret en streek het peleton op de vermetelde vluchteling neer. Ook Jantje Bode nam in de Beem- ster waar een ontgoochelde Fedor den Hartog eenvoudig uit het wiel werd gereden nog een honderdtal meters. De grote klap viel echter pre cies op de brug over het Noord-Hol lands kanaal hii Piirmerend, 15 kilo meter voor de finish. Juist toen favoriet Harry Jansen, stampvoetend van kwaadheid consta teerde, dat zijn achterband leegliep, gooide de strijdlustige Johnny Brou wer de lont in het kruitvat. Jan van Katwijk sprong mee en ook Wim Du bois. Harry Schoofs, Cees Rentmeester en Ké van der Winden haakten aan. Het bleek de definitieve slag e zijn geweest, want hoe het peleton, onder aanvoering van de Belgen Jef Seghers en Michel Vermeulen, ook koerste, de zes vluchtelingen lieten zich niet meer inhalen. Op de Prins Hendrikkade in Zaandam bleek Wim Dubois duidelijk de sterktse. De in de rood-wit-blauwe trui van het militaire team gestoken Zeeuw, versloeg zijn ploeggenoot Jan van Katwijk met een lengte. De Haarlemmer Ted Blom won de Grote klap sprint van het peleton, vóór de ver rassend sterke Sander Bouma uit Grouw. Kapitein Roosenburg's militaire wieleresquadron werd, door de eer ste plaats van Wim Dubois, de twee de van Jan van Katwijk en de acht ste van Sander Douma, eerste in het ploegenklassement. Zei een glunde rende kapitein na afloop vol trots: „Voetballen doen we aardig in het leger, maar nu hebben we laten zien dat we ook nog kunnen wielrennen". Uitslag de 23e Ronde van Noord- Holland voor amateurs luidt: 1 Wim Dubois (Zuidzande) de 155 km ln 3 uur 31 min. 50 sec 2 Jan van Katwijk (Oploo), 3 Johnny Brouwer (Rotterdam). 4 Ge van der Winden (Beverwijk) 5 Cees Rentmeester (Overzande) 6 Harry Schoofs (Bladel) allen in 3 31.50. 7 Ted Blom (Haar lem) 3.32 06. 8 Sander Douma (Grouw). 9 Matje Gerrits (Oploo). 10 Rini Wagtmans (St. Willibrord). II Michel Vermeulen (Belg) 12 Kor Zoontjes (Tilburg), 13 Ad Duyker (Beverwijk) f -- 15 Kees Bru JOOP ZOETEMELK WEER TWEEDE... (Van onze wielermedewerker) OUD-MATHENESSE De Rijpwe- teringer Joop Zoetemelk heeft zijn eerste tweede plaats van dit seizoen behaald. De jeugdige, talentvolle Swift-renner door KNWU-bondsco- ach geselecteerd voor de groep Mexi- co-kandidaten die verleden jaar een abonnement had op de tweede plaats, moest zaterdagmiddag in de Ronde van Oud-Mathenesse alleen de snelle Matje van Groezen uit Made voor laten gaan. Met twintig seconden achterstand gingen Joop en Evert Dickhof uit Oosterwolde als derde en vierde over de streep. Schaatsen-rijder/wieLrenner Rudi Liebrechts finishte op 27 sec. als vijfde. De tijd Van Groezen over de 80 km was 2 uur en 2 minuten. Het Franse amateur-rugbyteam heeft zaterdagmiddag in Parijs een ge makkelijke zege op Wales behaald. De Fransen zegevierden in deze wedstrijd voor het internationale kampioenschap met 2014 na reeds bij de rust met 96 te hebben voorgestaan. Het Nederlandse b-team heeft zater dag in het internationale trainingskamp voor nationale dameshockeyteams w Frankfort een ruime zege op België be haald. De Nederlandse dames, pie bij de rust met 2—0 leidden, wonnen met 8-j-O De snelle Zeeuwse sprinter Wim Dubois heeft zaterdagmiddag de klas- I sieke Ronde van Noordholland voor amateurs op zijn naam geschreven. I Jan van Katwijk uit Oploo (links) kon Dubois in de eindsprint in Zaan dam niet van de zege afhouden. GENT Noël Foré, de 3.5-jarige Belgische profwielrenner heeft in de 51e editie van de Ronde van Vlaanderen, een van de beste wedstrijden uit zjjn carrière gereden. De Belgische veteraan won deze tweede klassieke wegwedstrijd van het seizoen niet. maar hij was wel de opvallendste renner van de karavaan, die door het winderige Vlaamse land trok. Foré ontsnap te na 10 km met nog zeven anderen aan de aandacht van het peloton en hoewel het merendeel van zijn medevluchters terugviel, bleef hij ruim 230 km aan de kop. MERCKX: ALLEEN TEGEN ALLEN De kopgroep, die zich na 10 km bij Zomergem vormde, bestond naast Foré uit de Belgen Houben. Monty en Delvael, de Brit Hoban, de Frans man Boudringhin en de Nederlanders Braspennickx en Schuur ine. Het achttal kreeg een vrij sterke wind in de rug en na 100 km hadden zij een voorsprong van 5.45 min. od het grote peloton. Het verschil was tien km. verder zelfs opgelopen tot pre cies 6 min. Op initiatief van de Ita liaan Albani begon de grote groep aan de achtervolging en de voorsprong van de leiders slonk aanmerkeliik. Na 150 km was het verschil tussen de kopgroep en zeventien achtervolgers 3.10 terwijl het grote peloton aange voerd door Eddy Merckx od 3.25 volg de. Gebroken wiel Bij de Kwaremont maakten Ho- ban, Monty en Foré zich los van de overige leiders, die inmiddels Braspenninckx waren kwijtgeraakt terwijl Schuuring later moest los laten wegens een gebroken wiel. Bij het binnengaan van Nederbrakel 40 km voor de finish hadden Hoban. Monty en Foré een voorsprong van 2.15 op een groepje van zes achtervol gers dat werd geleid door Felice Gi- mondi. De Italiaan voelde zich op het geaccidenteerde parkoers bijzonder goed thuis en bij de Kasteelstraat was hij de leiders uot op 15 sec gena- erd. Inmiddels was ook Eddy Merckx, die na Milaan-San Remo ook deze tweede klassieker wilde winnen met Zandegu uit het peloton weggespron gen. In Zottegem (217 km) kregen Merckx, Zandegu en Gimondi aan sluiting met de drie koplopers. Direct daarna ontsnapte Zandegu en terwijl Merckx en Gimondi elkaar angstvallig bewaakten, slaagde Foré erin bij de Italiaan te komen. Het duo nam snel een voorsprong van ruim een halve minuut, maar onder aandrang van Merckx kwa men de andere vier weer dichterbij. De strijd was toen echter al beslist. Zandegu en Foré bleven hun ach tervolgers juist voor en in de eind sprint bleek Zandegu te sterk voor de vermoeide Foré. Uitslag De uitslag luidt: 1 Zandegu (It.) 245 km ln 6 uur 16 min.. Fore (Belg) op 1 lengte, 3 Merckx (Belg) j) 20 sec.,4 Gimondi (It.) z.t„ 5 Hoban (GB) z.t., 6 Monty (Belg) z.t„ 7 Reubroeck (Belg) z.t., 8 Van Springel (Belg) op 30 9 Jan Janssen (Ned.). 10 Gcrben Kar- (Ned.), 23 Jo de Roo (Ned.) 31 Huub Zilverberg (Ned.). 36 Bart Zoet (Ned), 51 Henk Nijdam (Ned.). 63 Leo van Dongen (Ned.). 65 Cees van Espen (Ned.). 67 Dies Kosten (Ned.). 70 Peter Post (Ned.) den Hartog (Ned.). 76 Cees Haast -mm., l.j Vleuten (Ned.), 92 Horst (Ned.) allen dezelfde (Ned.). 80 J06 Clubkampioen schap lange afstand van Leidse Swift-Combinatie (Van onze wielermedewerker) OUD-ADE De Leidenaar Wim ■an der Berg heeft dit weekeinde errassend zijn clubkampioenschap lange afstand van de Swift-Combi natie geprolongeerd. De Leidenaar toonde zicih in de eindsprint van de 84 km lange wedstrijd sneller dan de Leiderdorpse professional Jan van Amsterdam, met wie hij de strüd in de stromende regen op de polderwe gen rond Oud-Ade had beheerst. De regen en de felle wind zijn in het clubkampioenschap lange afstand van do Leidse wielervereniging Swift-Combina tie scherprechters geweest. Peter Aker boom probeerde direct na de start te vergeefs een vroege beslissing te for ceren en viel daarna terug en ook Louis Witteman, Wim Opdam. Karei Dorrepaal. Peter Hoogstraten en Wim van Diemen hadden nog te weinig kilometers in de benen om het temno te kunnen volgen Halverwege de strijd ontstond een kopgroepje van vijf renners Door een valpartij werden Siem Brandt en Cees Schijff echter kansloos en in de slot fase zag ook Leo van Velzen zijn kansen door een lekke band in rook opgaan. In de eindsprint toonde Van dei* Berg zich verrassend sneller dan Van Amsterdam. UITSLAG De uitslag luidt: Profs en amateurs: 1 W van Berg (Leiden): 2 J van Amsterdam (Leiderdorp): 3 C Schijff (R'jnsburg) 4 T van Duuren (Leiden); 5 H Solle- veld (Voorschoten). Nieuwelingen: 1 C van der Bent (Voor hout); 2 P Scheffer (Leiden): 3 P Aker boom (Roelofarendsveen); 4 W van de: Kley (Leiden); 5 B de Graaf (Leiden) Erna Meskers in Zaandam vijfde (Van onze wielermedewerker) ZAANDAM De jeugdige Swift- renster Erna Meskers heeft zater- agd-middag in de Ronde van Zaan- Swift-renster Erna Meskers heeft za terdagmiddag in de Ronde van Zaan dam voor dames een fraaie vijfde plaats veroverd. De Warmondse rijdster, die in de 35 km lange rit steeds vooraan te vinden was, kwam in de eindsprint van het peloton nog wat inzicht tekort om op een van de ereplaatsen beslag te leggen. De uitslag was: 1. Irene Paul (Den Haag); 2. Ineke van IJken (Baarn); 3. Jannie Jonkers (Gameren); 4. Anneke van Doesburg (Werkendam); 5. Erna Meskers (War- LZGjeugd kansloos tegen snel DJK: 1-7 (Van onze waterpolomedewerkster) LEIDEN Het jeugdteam van de Leidsche Zwemclub heeft de winter competitie waterpolo van de KNZB niet met een overwinning kunnen afsluiten. In de Overdekte was LZC zaterdagavond kansloos tegen het ster ke Amsterdamse DJK, dat in de ge broeders Walter twee bijzonder ge vaarlijke spelers had. Via een 1 voorsprong bij de rust zegevierden de jeugdige Amsterdammers zonder zich al te druk te maken verdiend met 17. Jan Brak scoorde bij de stand 02 met een ver schot het enige Leidse doelpunt. Merckx blijft aan leiding PARIJS Ook na de Ronde van Vlaanderen, een van de wedstrijden die telt voor de Su per Prestige Pernod, heeft de jonge Belg Eddy Merckx zijn plaats in de strijd om deze tro fee behouden. De stand is nu: 1. Merckx (Belg) 90 pnt; 2. Dino Zandegu (It) 70; 3. Tom Simpson (GB) 55; 4/5/6. Motta (It), Foré (Belg) en Gimondi (It) allen 40 pnt. Adspirantcn A: 1 A Meskers (War mond); 2 L Slingerland (Koudekerk); 3 B van Rijn (Leimuiden). Adspiranten B: 1 L Riethoven (Leiden). 2 F van der Berg (Leiden); L van Dam (Leiden). Veteranen: L B Kruit (Leiden); 2 Th Brandt (Leiden); 3 G Mieremet (Leiden). Dames: 1 E Meskers (Warmond). (Van onze wielermedewerker) SASSENHEIM Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan organiseert de wielervereniging Sassenheim en omstreken zaterdagmiddag 10 april de vijftiende Ronde van Sassenheim. Aan deze wedstrijd voor amateurs, nieuwelingen en adspiranten, die om 13 uur begint neemt een aantal beken de renners (o.a. Rudi Liebrechts, Ted Blom, Rinus van der Klooster) deel. Start en finish zijn in de Willibrordus- laan. (Van onze atMetoiekmedewerksiter) HILVERSUM De nationale veldloopkampioen Piet Beelen heeft dit weekeinde de derde AVRO-cross in enkele jaren het grootste sportevenement in Nederland ge worden met zjjn ruim vijfduizend deelnemers gewonnen. De kleine Lissenaar. die ook verleden jaar ze gevierde. had in de 5 km lange wed strijd alleen tegenstand van zijn club genoot Wim van Gerven te duchten. PIET BEELEN Het Spartaan-duo Piet Beelen Wim van Gerven heeft de derde editie van de AVRO-cross, waaraan meer dan vijfduizend lopers deelna men in tal van klassen, volledig be heerst. De beide Lissenaren namen reeds direct na de start de leiding en hebben hun koppositie op het fraaie parcours rond de Hilversumse ren baan niet meer afgestaan. In de eind sprint toonde Beelen zich echter dui delijk de snelste. Achter Wim van Gerven (dit seizoen o.a. winnaar van de IJzeren Man-loop) eindigde de Rot terdammer Dirk de Bruin als derde. Heren: 1 Beelen (Spartaan, Lisse), de 5000 m in 14.11.4; 2 Van Gerven (Spartaan, Lisse) 14.12.6; 3 De Bruin (Minerva, Rotterdam) 14.16.4; 4. Op- denoordt (Kimbria, Maastricht) 14.30.3 5 V d Hoogen (Avanti, Helmond) 14.33; 6 Van Eekelen (Thor. Roosen daal) 14.35.2. Dames: 1 Anneloes Bosman (Nu- maga, Nijmegen); 2 Ilja KeizerLa- man (Suomi, Velsen); 3 Jeanet Ver meulen (HAC, Helmond); 4 Greta Negenman (AV '55, Heerenveen); 5 Betty Lenferink (Tubbergen). Strijd om de bal onder de paal bij Pernix-Vriendenschaar: links de Har- dinxvelder Arie Dubbeldeman en rechts de Leidse aanvoerder Gé van Zwieten. NEDERLAAG VAN PERN1X VOOR EIGEN PUBLIEK (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Ons Eiland beeft za terdagmiddag in de hoofdklasse West de zegereeks voortgezet. De dit sei zoen debuterende Leidenaars ver sloegen voor eigen publiek het laag geplaatste Rotterdam-Zuid na een spannende, attractieve wedstrijd met 65. CKB-kampioen Pernix stelde de aanhang in de Leidse Hout teleur door van Vriendenschaor te verlip- Ons Eiland heeft het aan de Mont- gomerystraat tegen Rotterdam-zuid bijzonder moeilijk gehad. De Rotter dammers waren bijzonder goed op dreef en deden in de spannende, at tractieve wedstrijd geen ogenblik voor de op de ranglijst zoveel hoger geplaatste roodbroeken onder. Door Rinus van de Meeberg nam Ons Eiland in de tiende minuut de leiding, maar Jan van Heteren (12e min.) en Ruud Willemsteyn (15 min) hadden daarop onmiddellijk een antwoord: 12. Koos den Os schoot in de der tigste minuut de stand weer in even wicht en door treffers van Cees van der Hevden (ver) en Cees Philippo (lopertje) werd een 33 ruststand ha- reikt Ook in dc tweede helft was er van krachtsverschil nauwelijks sprake en boeide de strijd, mede door het hoge tempo en het spannende scoreverloop, tot het laatste fluitsignaal. Rotterdam- Zuid nam door Jan van Heterên in de 10e minuut opnieuw de leiding (3—4), mar die voorsprong werd door Rinus van de Meeberg (20e min), Koos den Os (30e min) en Gerda van de Mee bergDe Vrindt (32e min) in een 64 zege stand omgebogen. Karei den Os miste daarna nog een fraaie kans voor de Leidse roodbroeken. Gerard Bardman bepaalde na een uitwerkfout de eindstand od 65. Desillusie Pernix heeft in de Leidse Hout de trouwe aanhang een desillussie be zorgd. Niet alleen door het feit, dat de oranjekragen met 4—7 van Vrien denschaar verloren, maar vooral door de wijze waarop de nederlaag tot stand kwam: slecht samenspel en een te geringe inzet waren de oorzaken van het verlies tegen een toch niet be paald briljant spelend Hardinxveldse ploeg. Alleen de eerste tien minuten heeft Pernix een overwicht op Vrienden schaar gehad. Ook in die periode mv- den de Leidenaars zich echter wi||Af schotvaardig. Pas nadat H. Muil;rtijJ voor Vriendenschaar de score had ge» opend slaagden de oranjekragen erin de korf te doorboren: Gé v Zwieten zorgde van ver voor 11 en Gerrie van Diest had even later ook succes. De Leidse aanval kon toen echter niet „doordrukken" en dat werd de CKB-kampioenen noodlottig. Arie Dubbeldeman nam de gelijkmaker voor zijn rekening en hoewel Pernix daarna door treffers van Jan Bersee en Gé van Zwieten (strafworp) op nieuw aan de leiding kwam (43) konden de oranjekragen de winst niet grijpen. De enthousiaster spelende Hardinx- velders liepen na de rust het Leidse twaalftal onder de voet en legden door treffers van Huib Muilwijk, Arie Dubbeldeman, Piet Beyer en Huib Vogel verdiend met 47 op de punten beslag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13