GEHEIM VREDESPLAN KY VOORSTEL HOUDT IN: STOPZETTING BOMBARDEMENTEN Boek Manchester voortijdig op markt gebracht alles goed/ en( wel' Openhartig gesprek met Humphrey AKTUEEL Uit de Haagse hof geplukt Londen had allang moeten ingrijpen 5 WOENSDAG 29 MAART 1967 Bestand T^E secretaris-generaal van de Ver. J Naties blijft zoeken naar een op- jj lossing van het Vietnamese probleem. :ti Het voorstel, dat hij gisteren heeft ej gepubliceerd kan wanneer het ook te door Hanoi wordt aanvaard een regeling dichterbij brengen. De opzet is simpel: een algemeen be- stand, gevolgd door inleidende be- sprekingen, waarbij uit vier mogelijk heden kan worden gekozen. De uitvoering zal echter bijzonder moeilijk zijn. Want hoe kan naleving van een bestand in Vietnam gecon troleerd worden? Dit neemt niet weg, dat het de moei te waard is een poging te wagen, het voorstel van Oe Thant te verwezen lijken. 1 Amerika ziet de grote belangen, die op het spel staan. Het heeft positief gereageerd op het initiatief. Hanoi heeft totdusver een afwijzende houding aangenomen. Oe Thant Iaat zich daar echter niet door ontmoedi- ^n. Wat Zuid-Vietnam van plan is, is niet helemaal duidelijk. Het kan zich ech- ij ter niet veroorloven de vredespogin- gen van Oe Thant tegen te werken. Eigen plan it pREMIER Ky van Zuid-Vietnam wekt de indruk, dat hij niet erg gelukkig is met het initiatief van se cretaris-generaal Thant. Hij heeft een eigen vredesplan van drie punten aan Noord-Vietnam voor tel gelegd. Dit bestaat uit een volledige wapenstilstand en directe besprekin- gen tussen Saigon en Hanoi. Zijn houding is wellicht mede geba- seerd op de jongste politieke ontwik- kelingen in Zuid-Vietnam. Over en- ee kele dagen wordt daar een nieuwe m, grondwet van kracht. Het militaire i <j bewind te Saigon heeft zijn medewer- vei king verleend om nog dit jaar te ko men tot de instelling van een burger- v£ lijke regering. id^ Over het algemeen staat men scep- tisch tegenover de mogelijkheden, die een burgerlijk bewind in Zuid-Viet- nam zal hebben. len om te voorkomen dat zij buiten hai spel komen te staan, Wellicht is dit pessimisme gerecht- vaardigd. Ky kan de klok echter niet t a meer terugzetten. Daarvoor zijn de 1 u gewekte verwachtingen te groot. SGP (4) Het ingezonden stuk van de heer Nieuwland uit Waardenburg, gericht tegen de SGP in ons gewest dat beschuldigingen uitte aan het adres van oudere SGP-ers, noopt me tot rea- Ik wil me niet uitspreken over de houding t.a.v. de jongeren in deze par tij. maar wel zeggen dat ik het niet juist acht om als bezoeker SGP-vergadering bezwaren over het daar behandelde kenbaar te maken langs deze weg, dus via de ingezon- den-stukkenrubriek van een dagblad. Dat is mijns inziens onjuist. Wat de kwestie aangaat waarover het gaat, hierover zal het laatste woord nog wel niet gezegd zijn. Brakel W. H. van Oostrum SGP-jongeren (5) Ds. Vergunst heeft kort en duide- lijk de feitelijke oorzaken van de ach teruitgang der SGP aangegeven. De gesproken presentatie (tijdredes) en de schriftelijke (De Banier) van partij en beginselen doen het met name niet meer bij de heus nog wel politiek ..geïnteresseerde jeugd. U Akkoord, als ir. Van Dis een procen- II! tuele achteruitgang ten dele wil ver- klaren door het sterk toegenomen aan tal stemgerechtigde kiezers, maar als in vele gemeenten het stemmenaantal aanmerkelijk terugloopt, wijst dit op andere factoren. Zulks schijnt de par- tijleiding niet te willen zien. Er is toenemende onvrede over fei ten als a, de SGP lijkt een partij die meer aan kerkje spelen doet dan aan prak- tisohe politiek. Tijdredes zijn immers 'niet-ambtelijke preken, waarin de po litiek niet of nauwelijks aan de orde komt. ►01 b. De Banier heeft uit dien hoofde meer weg van een kerkelijk dan van een politiek weekblad. In stijl en op maak. niet het minst door vele bela chelijke advertenties, loopt het blad tientallen jaren achter. Frisheid is het vreemd. c. SGP-vertegenwoordigers in over- I heidsorganen komen teveel tevens uit de kerkelijke ambten. Tel daar de dik- HUE Zuid-Vietnam heeft eerder in de maand Noord- Vietnam in het geheim voorge steld rechtstreekse onderhande lingen te beginnen over een be stand. Deze onderhandelingen zouden een grotere internationale vredesconferentie mogelijk moe ten maken. Premier Ky van Zuid-Vietnam, die dit gisteren bekendmaakte, zei dat zijn voorstel stopzetting van de bombardementen op Noord- Vietnam inhield. Wij hoten altijd dat de Verenigde Staten besprekingen aanknopen met Moskou of Hanoi of met iemand an ders. Waarom? Waarom houden zij zich niet op de achtergrond en laten ons met Hanoi onderhandelen als de tijd daarvoor rijp is? Tot dusver heeft Hanoi op Ky's voor ste^ nog niet gereageerd. >t is door tussenkomst van secre taris-generaal van de Verenigde Na tie, Oe Thant, aan Hanoi toegezonden. De bondgenoten van Zuid-Vietnam aren van Ky's initiatief op de hoogte ;steld. Bestand Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft gisteren op een persconferentie zijn voorstel van 14 maart, waarin hij alle betrokken par tijen officieel een bestand heeft voor gesteld, toegelicht. Het voorstel van Oe Thant, dat door Amerika is aanvaard en door Noord- Vietnam is verworpen, luidt: a. een algemeen militair bestand; b. voorbe reidende besprekingen en c. bijeenroe ping van een nieuwe conferentie van Genève. Oe Thant deelde mee dat zijn nieu we voorstel slechts een nieuwe versie was van een vorig drieledig plan. Hij weigerde ook maar de geringste aanwijzing te geven voor de antwoor den, die hij op zijn nieuwe voorstel heeft ontvangen. Deze antwoorden wa ren vertrouwelijk. Geen van de reac ties kon de secretaris-generaal van de V.N. als een categorische verwerping beschouwen. Te allen tijde De Amerikaanse delegatie bij de Verenigde Naties heeft gisteren het Amerikaanse antwoord op de voorstel len van Oe Thant van 14 maart be> kendgemaakt. De Verenigde Staten willen te allen tijde aan besprekingen, zonder voorwaarden vooraf, met Hanoi deelnemen. Zij aanvaarden hiertoe het drieledige voorstel van Oe Thant. Een woordvoerder van het Noord- vietnamese ministerie van buitenland se zaken heeft, zoals bekend, gezegd dat het jongste voorstel van Oe Thant niet in overeenstemming is met de werkelijkheid in Vietnam. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, heeft gis teren op een persconferentie in Wash ington de regering in Hanoi aange raden zich volledig te concentreren op de huidige toestand. Hij wees erop dat Noord-Vietnam noch op een militaire noch op eer litieke overwinning mocht rekenen. De steun van de publieke opinie moet het ontberen en op het ontstaan van meningsverschillen in de Verenigde Staten behoeft het niet te rekenen, al dus Rusk. f? Het internationale merk voor goedgekeurde tapijten. Intertest tapijt wordt geleverd via de erkende woninginrichter. wyers Hubert Humphrey, de Ameri kaanse vice-president, die een reis maakt door Europa, werd dinsdag ontvangen door minister Luns. Gaat u zitten, zei de heer Luns joviaal tot zijn gast. Woordenstroom verrast Den Haag (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Zonder denigre rend of laatdunkend te zijn, kan gesteld worden dat het circus- Humphrey Nederland tijdens een kort bezoek in- en uittrok. Van morgen vertrok het reuzenvlieg- tuig van de Amerikaanse vice- president om de toernee door zes andere NAVO-landen voort te zet ten. De eerste stop is Bonn, doch het gaat daar niet in de eerste plaats om bondskanselier Kiesin- ger, doch om een ambassadeurs conferentie. Rome is nog aan de beurt en dan Londen, Parijs en Brussel. Binnen enkele uren wist de vroegere senator van Minnesota zoveel zaken te doen, dat officieel Den Haag er versteld van stond. Het leek wel of Humphrey op een verkiezingstoernee was. Alles was op de minuut af en heel erg op zijn Ameri kaans geregeld. De rechterhand van president Johnson, die zelf voorlopig verhinderd is een wer- velwindtoer door West-Europa te maken, praatte honderduit: zo geweldig was zijn woordenstroom dat minister Luns gister middag tijdens een persconferentie ver zuchtte. dat de vice-president van de Verenigde Staten een man was, die „be paaldelijk" niet geboren was zwijgend door het leven te gaan. Alleraardigst Gisteravond, tijdens een door de Neder landse regering aangeboden diner in bet Haagse hotel De Witte Brug, vertelde Humphrey dat hU een „geweldige tijd" had gehad. De ministers Luns en Biesheu vel noemde h(j „alleraardigste mensen". De laatste had hem trouwens al 's mid dags verteld dat hij het als minister niet lang meer zou maken. „Als u een paar dagen later gekomen was, mijnheer de -president", zei de demissionaire mi nister van landbouw en mislukte forma teur. „dan had u mij hier niet meer aan getroffen". Mevrouw Muriel Humphrey ging haar eigen baan. Zij bezocht de beschutte werkplaats voor minder-validen, de Dr. Schröder-Van der Kolk-Stichting in Den Haag. „Ik doe dat altijd als ik in het buiten land ben. Ik kreeg grote belangstelling voor minder-valide kinderen, toen mijn thans zes jaar oude kleindochter Vicky gehandicapt ter wereld kwam." Haar man vertelde nog dat zijn echt genote „heel ver weg" van Nederlandse afkomst was. Ze had echter nooit ee milielid gekend, die ooit één Nederlands woord had gesproken. Veiligheid De veiligheidsvoorzieningen, die getrof fen waren, deden weinig onder voor dl< tijdens het bezoek van generaal D« Gaulle. Een helikopter volgde de stoet van luxe auto's, waarvan enkele door Ge neral Motors In Rotterdam waren uitge leend, van en naar Ypenburg in de lucht. Eigen veiligheidsbeambten en BVD- functionarissen vormden een levend don, telkens als Humphrey in de buiten lucht kwam. Straten werden afgesloten, dranghekken voor. de Amerikaanse am bassade geplaatst. Zelfs het Rode Kruis- ziekenhuis was ingeschakeld. Een apart zaaltje was daar in gereedheid gebracht om de hoge gast onmiddellijk op te kun nen vangen, zo hem iets mocht overko- Minister Luns, die een soort overzicht gaf van de inhoud van de besprekingen met de vice-president van de Verenigde Staten, verklaarde gisteravond dat eer veelheid van onderwerpen was aangesne den. Hij noemde met name de Kennedy- ronde, die de afbraak van de tariefmu ren tussen de E.E.G. en Amerika regelt, het non-proliferatieverdrag, waarmee de grote kernmogelijkheden van de wereld het niet verspreiden van atomaire pens onder niet-kernmogendheden bedoe len, de problemen in de NAVO, de Ame rikaanse politiek in Vietnam en de pro blematiek rond Indonesië. Natuurlijk waren de gesprekken, zoals trouwens alle gesprekken, die minister Luns voerde, „gekenmerkt door openheid en hartelijkheid". Uit economische en po litieke motieven hecht Nederland veel waarde aan de Kennedy-ronde, die mis schien al aan het eind van de volgende maand als borelingske in de wieg wordt gelegd. Tegenover het non-proliferatieverdrag, was Humphrey verzekerd, staat Ne derland nog steeds positief. Den Haag is echter gebonden aan het Euratomver- drag. Als het advies, dat aan de EEG- raad wordt gedaan, ongunstig uitvalt, dan kan Nederland het verdrag niet te- De Amerikaanse vice-president had in de krachtigste bewoordingen verzekerd dat de Verenigde Staten hun verplich tingen in NAVO-verband zullen nako men. Er zou geen sprake zijn van een terugtrekking of een verzwakking van inzet. Aan de politieke betekenis van de NAVO zou echter meer reliëf moeten worden gegeven in verband met de toe nadering tussen Oost en West. Vietnam Wat Vietnam betreft, zo verklaarde mi nister Luns, waren alle aspecten, ook de niet-militaire, belicht. Dc Verenigde Sta ten hechten veel waarde aan de consoli datie van het huidige regime in Saigon, zomede aan de plaatselijke verkiezingen, die in april zullen worden gehouden. Over de militaire situatie zou Humphrey zich gematigd optimistisch hebben ge- De Amerikaanse regering heeft het plan een document uit te geven, waarin alle vredespogingen, welke overal ter wereld zijn gedaan, op een rijtje zullen worden gezet. De vice-president van de VS had tegenover minister Luns niet al leen gezegd dat hij diep teleurgesteld was dat ook het vredesplan van Or Thant door Hanoi verworpen was. maai lar voren gebracht dat Washing ton nog steeds achter zijn voorstel staat tot etappegewijze terugtrekking strijdkrachten te komen. Het nieuwe Indonesië, zo had Hum phrey ook nog verklaard, verdiende kans te krijgen. In de Verenigde Staten bestaat veel vertrouwen in de huidige leiding van Djakarta. Berichten als zou den de Verenigde Staten overwegen alle voedselvoorzieningen naar Azië te sta ken. zijn door de Amerikaanse vice-pre sident als uit de lucht gegrepen genoemd. In Den Haag maakt men er overigens geen geheim van dat Amerika door zijn verplichtingen in het verre Oosten en door zijn succesvolle toenaderingspogin gen tot de Sowjetunie enigszins van Europa is vervreemd. Mevrouw McMaines voor de rechter OMAHA Mevrouw Lillie Mae McMaines (22) is gisteren „als belang rijkste getuige" in het onderzoek naar de moord op president Kennedy in haar woonplaats Omaha (Nebraska) gearresteerd. Ze is later op borgtocht vrijgelaten. Officier van justitie Jim Garrison had de dag tevoren een arrestatiebevel tegen haar uitgevaardigd. Zijn kroonge tuige, Perry Russo, had verteld dat hij samen met mevrouw McMaines naar een bijeenkomst in het huis van David Ferrie was gegaan. Hier zouden plan nen besproken zijn om Kennedy van het leven te beroven. De vrouw heeft dit tegengesproken. Zij zegt Ferrie pas in 1965 voor het eerst te hebben gezien. Zij is bereid om naar New Orleans te gaan om daar te getuigen. Ze zal op 25 april voor de rechter moeten verschijnen. NEW YORK Vrees voor een internationale samenzwering deed minister McNamara (de fensie) beslui ten, alle Ameri kaanse militai re bases in de gehele wereld te alarmeren, on middellijk nadat hij had gehoord dat op president Kennedy in Dal las een moord aanslag was gepleegd. Dit schrijft William Manchester in zijn veelbesproken boek „De dood van een president", dat dezer dagen voortijdig op de markt terecht is gekomen. De boeken werden per vergissing een week te vroeg afgeleverd aan een firma in Pittsburgh. Deze weigerde in te gaan op het verzoek van de uit gevers, de boeken tot 7 april ,op de plank' te houden. boek geen sensatie meer. Wel vindt men er veel bijzonderheden in, die de moeite waard zijn, gelezen te wor den. Zij betreffende omstandigheden, waaronder de commissie Warren werd opgericht, de werkwijze van deze groep mensen, de verrichtingen van de agenten van de geheime dienst voor en onmiddellijk na de moord en vele an dere facetten. Manchester brengt in het boek zijn eigen mening naar voren. Hij geeft echter niet aan, waar de feiten ophou den en het eigen oordeel begint Zo is het vaak onduidelijk of woorden, die aan mevrouw Kennedy worden toe geschreven, tot de feiten of de me ningen behoren: DJAKARTA Drie korporaals en zeven soldaten moesten gisteren voor een speciaal militaire rechtbank verschijnen wegens moord op de doch ter van generaal Nasoetion, Irma, en zijn adjudant kapitein Tendean in de nacht van 30 september op 1 oktober 1965. Ontkend McNamara nam zijn maatregelen al voordat zeker was, dat Kennedy was overleden, aldus Manchester. McNa- mara's ministerie heeft dit echter ont kend. Slechts enkele commandanten namen speciale voorzorgsmaatregelen. Ook spreekt het ministerie tegen, dat Johnson als vice-president niet op de hoogte was van de wijze, waarop een vergeldingsaanval met kernwapens moest geschieden ingeval van een on verhoedse aanval. Ontkend wordt voorts, dat zoals Manchester beweert de verbindin gen in de eerste uren na de moord op de president een chaos zouden zijn ge weest. De belangrijke verbindingen gaan niet langs normale commerciële kanalen. Details Al nieuwe leider in Sierra Leone FREETOWN De nieuwe leider van de militaire junta van Sierra Leo ne, luitenant-kolonel Andrew Juxon-Smith, is gisteren een dag na zijn benoeming in Freetown aange komen Woordvoerders van het militaire be wind verklaarden dat de vervanging van luitenant-kolonel Genda door Juxon Smith nodig was voor het e wicht tussen de vertegenwoordiging van stam- en districtvertegenwoordi ging in de hervormingsraad. wijls reeds vergevorderde leeftijd bij en men heeft het kriterium voor politieke deskundigheid in SGP-kring. d. Openheid voor leden, met name voor jongeren die zonder verlooche ning van grondbeginselen aandringen op eigentijdse toepassing ervan, is er nauwelijks. Jeugdig enthousiasme wordt veelal bij voorbaat met achter docht begroet en beschouwd als een verlaten van de oude paden. De leiding moge bedenken, dat men zo bezig is in eigen vlees te snijden, want dit proces in zijn voortzetting betekent het begin van het einde. Het komt mij voor dat de SGP ten tijde van ds. Kersten actueler en eigen tijdser was dan de SGP van vandaag de dag. Alblasserdam D. A. de Jong DOOR Het zou me niets verbazen, wan neer met alle respect en vriendschappelijke gevoelens, er vandaag in Den Haag een paar zuchten van opluchting worden geslaakt. Hubert en Muriel Hum phrey zijn veilig en wel vertrokken. Hoe die twee dit tempo moeten volhouden tot 8 april is overigens ook een vraag. Ze worden van het ene ge zelschap aan het andere overhan digd. Er is geen pardon om ergens een minuut langer te blijven dan gesprekken mogen missen, ook zij werd geregeerd door het schema, dat haar lange blonde secretaresse onverbiddellijk hanteerde. Glimla chend liet de kleine grijze vrouw het alles gebeuren. Tip-top gekleed in een crème-wit tailleur met zacht gele blouse, een wit nerts mutsje, pumps en een zachtgele tas voor het zakdoekje. Daarbij een zwarte mantel met Diorknopen en in de laatste snit. Zo van de koninklijke tafel op mité verder kan werken. Een ook president Kennedy werd tot dit alles aangezet door het le vensverhaal van een van zijn zusters, die ondanks alle toewijding in het huiselijk milieu niet thuis was en in een inrichtng geplaatst moest worden. Maar mrs. Humphrey kan niet als een gewoon bezoekster komen. Ze had geen tijd om lang en diep gaand met de directeur, psychiater, de bestuursleden en de werk meesters te praten. Daar waren de Met enorme standaard en dito Amerikaanse vlag werd de vi ce-president van de Verenigde Sta Muriel ren, de officiële beleefdheden en de persmensen die opgetrommeld wa- luttele ogenblikken, die beschikbaar te wagen, omstuwd door stoere man nen met witte helmen op ronkende motoren en voorafgegaan door ruim baan eisende politieauto's, door de Haagse straten gereden. En overal wakende ogen. Tot op het dak van de Hoge Raad waar men met verrekijkers tuurde naar het tegenoverliggende B.Z. of ner gens onraad dreigde. In het stille Zorgvliet waar am bassadeur Tyler zijn residentie heeft tuften de witte politiewagens; stonden dranghekken klaar om een menigte die er niet was, op een afstand te houden en zelfs de rood-witte afsluithekken, die zolang in de Adriaan Goekooplaan de Chi nezen in hun isolement gehouden hebben. Mevrouw Muriel Humphrey mocht dan de zware politieke Huis ten Bosch reed ze in de ambas sadeurswagen DC 117 naar de Pau- lus Potterstraat in de problemen- wijk Schilderskwartier om er de Dr. Schroder van der Kolkstichting te bezoeken. Hier vinden mentaal gehandicapten een dagtaak in beschermde omgeving. In wezen was het een diep tragisch bezoek want Muriel Humphrey is in dit werk geïnteresseerd, omdat zij, nu zes jaar geleden, plotseling gecon fronteerd werd met de zorgen rond deze medemensen. Het dochtertje van haar zoon bleek geestelijk 'niet volwaardig te zijn. Nu bezoekt ze, zoals enige jaren terug de zuster van president Ken nedy deed, in elk land waar zij komt inrichtingen in de hoop er iets te leren, waarmee het door president Kennedy opgerichte co Eén zag het allemaal van heel na bij. maar toch volkomen op een afstand aan. Een brede, gedrongen, zwijgzame man, die roerloos stond waar zij stond en alleen snelle oogjes had voor elke beweging van wie ook. Die, toen ze van twee deuren de rechter koos, terwijl hij kennelijk de linker verwachtte, als een pijl plotseling wegdook en voor iemand het wist linksom naar de rechter- deur schoot en haar zo als het ware weer in zijn hoede opving. Pas toen de wagen wegzoefde, snapte ik het, hij sprong in een flits naast de chauffeur, nog tot op het laatst de gespannen blik op de vriendelijk wuivende Paulus Pottermensen veiligheidsdienstlijfwacht (Van een onzer redacteuren) DE rampzalige gevolgen van het vergaan van de reuzentanker Torrey Canyon zijn voor de hoofdredacteur van de Londense Times aanleiding geweest de Britse regering in gebreke te stellen. Hij meent, dat zij vorige week had moeten ingrijpen, toen de bergings pogingen gefaald hadden en het weer een ongimstige wending nam. Deze daad zou in strijd zijn geweest met de internationale wetten. Het sensationele karakter ervan zou echter de aandacht van de regeringen van zeevarende landen hebben gevestigd op de ontoereikendheid van die wetten. Schipbreuk van een moderne reuzentanker levert niet alleen gevaar op voor dit vaartuig en andere schepen, die erbij betrokken kunnen zijn. De aard van de lading kan ook funeste gevolgen hebben voor landen die aan zee gelegen zijn. Het optreden van de Britse regering wekte de indruk dat een operatie op grote schaal op gang was gekomen om de uit de Torrey Canyon stro mende olie te lijf te gaan. In werkelijkheid waren premier Wilson en zijn medewerkers slechts toeschouwers. Het gevecht werd overgelaten aan de eigenaars Delang'en van het schip en de bergingsploeg, waarmee zij een overeenkomst hadden afgesloten. Hun belangen lie pen niet parallel met die van Engeland, dat het meest te verliezen had. De eigenaars van de Torrey Canyon konden terugvallen op hun verzeke ringsmaatschappij. Dat zou echter niet het geval zijn geweest, als men het schip in de lucht had laten vliegen om z(jn olielading te vernietigen. De bergingsmaatschappij had het gebruikelijke contract gesloten van „alles winnen of alles verliezen", aldus de Times. Zij moest zo lang mogelijk blijven proberen, de reuzentanker te bergen. Geen van beide partijen had er belang bij te voorkomen, dat de uit het wrak ontsnappende eolie naar de kust van Cornwall zou afdrijven om daar onvoorstelbare schade aan te richten. Dat was de zorg van de Britse regering, die volgens de Times ook in dit opzicht in gebreke bleef. Het blad meent, dat premier Wilson de „wet in eigen hand" had moeten nemen. Hij had de aan- !VilsOIt dacht van Liberia, Amerika en Nederland moeten vestigen op de bedreiging, die de gestrande tanker vormde voor de Britse zuidkust. De eigenaars van de Torrey Canyon had hij een korte periode gelegenheid moeten geven om te proberen, hun schip vlot te krijgen. Vervolgens had Wilson de Marine opdracht moeten geven het schip te vernietigen, als zou blijken dat de steeds groter wordende olievlek niet bestreden zou kunnen worden. Daarna hadden de betrokken partijen met Engèland onderhandelingen; kunnen openen over de schadevergoeding. De Britse regering had daar tegenover een claim wegens nalatigheid van de tegenpartij kunnen stellen. De Times meent dat een dergelijk optreden, zelfs Principe al had Engeland voor alle kosten moeten opdraaien, minder kostbaar zou zijn geweest dan de schade die nu is aangericht aan de stranden van de zuidkust. Zou Engeland deze ongebruikelijke stap hebben gedaan, dan zou het ge handeld hebben volgens een principe, dat algemene aanvaarding verdient. Het zou bovendien aanvaarding ervan wat dichterbij hebben gebracht aldui de Times.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5