Ard en Keessie in corso 't KARREWIEL 15 APRIL Raad Leiderdorp akkoord met bouw 690 woningwetwoningen Veertig jaar in dienst bij Touwf abri eken St. Antoniusschool en1* Don Bosco kampioen 5 e NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 MAART 196' Verset tegen te veel hoogbouw LEIDERDORP Er stonden ver scheidene punten op de agenda van de Leiderdorpse raad die gisteravond uit voerig werden besproken. Het begon met het voorstel tot afsluiting van de Berkenkade, dit naar aanleiding van een protest van een aantal winkeliers aan de Hoofdstraat. De heer L. Los wilde in geen geval verder gaan dan het rechtsafslaande verkeer toegang te geven tot de Ber kenkade. De heer J. Heken vond dat dc bespreking met de heer Kentie niet verhelderend heeft gewerkt. Ook het schrijven van de rechtskundige, de heer v. d- Heyden, aan de leden van de raad heeft negatief gewerkt Deze twijfelde nl. aan het deskundige ANWB-rapport. Wij hebben een ver- keersoplossing gevraagd en geen eco nomische. Wij moeten gaan denken aan sanering van de oude dorpskern met parkeerruimte. Ook de heer C. N. Boot vond het verkeerstechnisch niet verantwoord de Berkenkade weer te openen. De heer Los dacht dat het misschien mogelijk zou zijn als de verkeerslichteninstal latie klaar is het rechtsafslaan toe te Burgemeester Gallas zei dat het col lege met dit punt zal bezig blijven en sprak de verwachting uit dat het voor de middenstand daar wel mee zou val len. Zondag Uitvoerig werd ook van gedachten gewisseld over de verhuur van zalen van het dorpshuis op zondag. Het col lege stelde voor als regel de zalen op zon- en chr. feestdagen niet te verhu ren. De heer Boot (pvda) had bezwaar tegen dit voorstel. Hij wilde de beslis sing aan de raad laten om al of niel op zondag te verhuren en niet aan het college. Pe k°s ze' er behalve een principiële ook een sociale kant aan zit- Wij mogen de pachter toch wel zijn vrije zondag laten. De heer De Vlieger wil de selectie liever aan B. en W. overlaten. Wij hebben geen behoef te aan lawaai op zondag. Wethouder C. Meerburg meende dat de praktijk wel heeft uitgewezen dat er helemaal geen behoefte aan bestaat de zaal 's zondags te gebruiken. Wet houder J. Nievaart vond dat er ook aan de rechten van een minderheid niet moet worden getornd. Een voorstel van de heer G. van 't Klooster dat het college aan de verhuur op zon- en chr. feestdagen bijzondere voorwaarden l\an stellen werd, na intern beraad doAr de prot. chr. fractie aanvaard. Het voorstel zal in deze zin worden gewijzigd en de raad worden aangeboden. Woningbouw Er werd uitgebreid gesproken over de bouw van 690 woningwetwoningen langs de Engel end aal. In onze voorbeschouwingen zijn wij daar al uitvoerig op ingegaan- De heer Boot zei met genoegen van dit voor stel te hebben kennis genomen. Kan er werkelijk volgend jaar april met de bouw worden begonnen en is met de voorbereidende werkzaamheden al een begin gemaakt Is de huurprijs (f 34,80) raiet wat aan de hoge kant De heer M. Kleisz noemde dit voor stel een historisch stuk voor de ge meente. Krijgen wij nog extra contin genten omdat wij een arbeidsbesparen de bouwwijze -toepassen De heer Van 't Klooster was niet enthousiast. Wij hebben het bij de bouwnota al gesteld: wij hebben liever minder hoogbouw. Wij krijgen onaantrekkelijke wonin gen voor een hoge prijs. De heer Tie- ken vond dat de gemeente een heel dure aankoop deed. Hoe is de kwali teitsbeoordeling door het college Woningen zonder woongenot, zonder „Wij kunnen mooie rol spelen in de Leidse en Haagse agglomeratie" groen enz. Wij bouwen woningen die de gemeente niet waardig zijn. De heer Poels vond het een goed voorstel- Woningen zijn duur en zeer goed bouwen is heel duur. „Ik ben ook een voorstander van laagbouw, maar dat is niet consequent vol te hou den in dit dichtbevolkte land". Wethouder Meerburg ging uitvoerig op de vragen in. Wij kunnen volgend jaar april beginnen. Er is al begonnen met het voorbereidende werk. Bij de huurprijs zijn alle voorzieningen (ver warming, liftinstallatie, huistelefoon, centraal antennesysteem) begrepen- Niet iedereen verkiest een ééngezins woning. Burgemeester Gallas legde er de nadruk op dat men dit plan moet zien in de opbouw van de hele ge meente en niet mag losmaken uit dit geheel. Wij hopen ons aan de bouw- termijnen te kunnen houden. Wij mogen niet alleen letten op de Leiderdorpse belangen. Wij kunnen mooie rol spelen in de Leidse en Haagse agglomeratie tot opheffing van de woningnood. De Houtkamp, een recreatiegebied van 8 ha, is be wust gekozen om ontspanning hier mogelijk te maken. De heren Van 't Klooster en Tieken waren niet overtuigen en stemden tegen. Voorrangsiveg Er werd nog gesproken over het verkeersvoorstel om de Mauritssingel, Ericalaan en Acacialaan voorrangs- weg te maken. Nu zijn het voorrangs kruisingen. De heren Los en Kleisz hadden nogal bezwaren, omdat op een voorrangsweg vaak te hard wordt ge reden en zich daar ook scholen met oversteekplaatsen bevinden. Wij zullen de verkeerstekens zeer duidelijk plaatsen, beloofde de voor zitter. Dan heeft de nieuwe regeling zeker voordelen. De raad ging ak- Aan het slot van de vergadering kon burgemeester Gallas nog mede delen, dat het nieuwe gymnastiek- gebouw aan de Splinterlaan op 18 april zal worden geopend. LEIDERDORP Voor de heer W. v. d. Broek was het gisteren een feeste lijke dag: het was veertig jaar geleden dat hij in dienst trad van de N.V. Ver- eenigde Touwfabrieken. In 1927 begon nen als metaaldraaier, werd hij na een paar jaar assistent van de magazijn meester en korte tijd later magazijn meester. Deze laatste functie is niet alleen een vertrouwenspositie, maar vereist ook de nodige technische en adminis tratieve kennis. In de afgelopen jaren heeft dc jubilaris bewezen deze taak uitstekend te kunnen vervullen. Ook buiten zijn beroep heeft de jubilaris zich verdienstelijk gemaakt: als actief lid van de bedrijfs-EHBO, met het arrangeren van tentoonstellingen van de V.T.-volkstuindersvereniging en met het projecteren van dia's over zijn hobby: insektenkunde. Directeur H. B. Haanappel zei de jubilaris hartelijk dank voor de wijze waarop hij zich van zijn taak heeft ge- Al. L. van der Kwaak 25 jaar bode LEIDERDORP Op 1 april zal de heer M. L. van der Kwaak (55) 25 jaar in dienst zijn van het ziekenfonds Haarlemmermeer en omgeving als De heer Van der Kwaak gaat al 35 jaar langs de weg als bode, de eer ste tien jaar echter onder het waak zaam oog van zijn vader. Het rayon van de zilveren ziekenfondsbode is zeer uitgestrekt en beslaat Leiderdorp, Zoeterwoude en een groot deel van Voorschoten. Veel is er in de loop van de jaren veranderd. Zo was de premie in de beginperiode van de heer Van der Kwaak f 1,20 en nu f 54. Gebleven is het vertrouwen dat de huisvrouwen stellen in de fondsbode. Veelal fun geert hij als een soort raadsman. Alle zaken worden via hem afgehandeld. Voor de huisvrouw, de mannen zijn nooit thuis, is de bode hèt ziekenfonds. Zaterdag wordt het feest in huise lijke kring gevierd. kweten. Hij liet zijn woorden verge zeld gaan van de gebruikelijke ge schenken. Het getuigschrift van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel met het daarbij behorend zilveren draaginsigne, een gouden armbandhor loge, de gouden V.T.-speld met briljant en een geschenk onder couvert. Ook de heer I. Vogelenzang, be drijfsleider van de vezelafdelingen, dankte de jubilaris voor zijn uitste kende staat van dienst. De heer C. Gordijn, de directe chef van de jubi laris was verheugd, dat hij zoveel jaren met hem had mogen samenwerken, Namens de jubileumcommissie sprak de heer L. Beyer, die de jubilaris een leren tas voor zijn fotografie-benodigd heden aanbood. De vader van de jubilaris, vroeger dirigent van het V.T.-mannenkoor, dankte niet alleen de directie voor de wijze waarop zijn zoon op deze bijzon dere dag was ontvangen, maar ook zijn zoon, die niet alleen het bedrijf maar ook zijn ouders in deze jaren tot grote steun is geweest. Ten slotte sprak de jubilaris «en dankwoord, 's Middags werd het feest in huiselijke kring voortgezet. DEN HAAG Slavenburgs Bank heeft met ingang van 1 april het bedrijf de firma Taams Keyser overgenomen en zal een bijkantoor vestigen in het kantoor van T K Bankastraat 60 onder leiding van de heer J. C. Taams, die algemene tekeningsbevoegdheid krijgt daar zijn werk zal voortzetten. Raiffeisenbank Voorschoten gaat uitbreiden VOORSCHOTEN De Raiffeisen bank gaat het bankgebouw aan de Kon. Julianaweg uitbreiden. De rijksgoed keuring voor de bouw is op 30 decem ber 1966 ontvangen en het bestuur van de Voorschotense bank verwacht nog dit jaar de bouwplannen te kunnen realiseren. De groei van de toevertrouwde gel den. die een reeks van jaren viel te constateren, heeft zich in 1966 voort gezet. De spaargelden namen toe met f 0,8 miljoen, waardoor het spaar tegoed de grens van f 11 miljoen beeft overschreden. Het aantal spaar rekeningen bedroeg per 31 december "66 6386. Het bankgiroverkeer bereikte op nieuw hogere cijfers, zowel in gelds bedragen als in aantallen verwerkte posten. De omzet nam in 1966 toe met f miljoen tot f 186,5 miljoen, terwijl het aantal boekingsposten inclusief kas- posten steeg met f 16.100 tot 147.400. Aan hypotheken, voorschotten er effecten werd in 1966 een bedrag var f 1.7 miljoen uitgezet, terwijl de aflos singen f 1,1 miljoen bedroegen. Het financiële resultaat is in 1966 bevredigend geweest. Na de gebruike lijke afschrijvingen en reserveringen kan f 31.426,59 aan de reserve worden toegevoegd. De heer P. M. Grundeken trad we gens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens af als secretaris van het bestuur. In de vacature werd door de algemene vergadering voorzien in de benoeming van ir. J. Hardonk, terwijl door het bestuur de heer J. J. Hart- veldt werd gekozen als secretaris. De Lofstem wordt Exsultate Deo VOORSCHOTEN Per 1 april a.s. wordt de naam van de christelijke ge mengde zangvereniging De Lofsttem gewijzigd in chrisMdjk gemengd koor Exsultate Deo (Juicht Gode toe) Be stuur en leden vindien deze naam beter in de tegenwoordige tijd passen. Het secretariaat blijft gevestigd aan het Frans Halsplantsoen 121. Goed jaar Olveh DEN HAAG De Olveh van 1879 meldt dat de produktie in 1966 (1965) 16 (10,1) steeg tot f 229,3 (251,6) miljoen en het verzekerd kapitaal 12,3 (12)% of f 194.2 (168.8) min tot f 1-772,1 min. Pre mies eigen rekening beliepen f 34 (31,3) min, koopsommen f 4,4 (3,4) min, inte rest f 13.9 (12,5) min, baten vaste eigen dommen f 2,7 (2,3) min, tegen vermeer dering premiereserve f 24,5 (22,3) min tot f 315,1 min op basis van 3,18 (3,12) te gen 5,18 (5,01)% gekweekte rente, f 12,8 (11,4) min uitkering, f 2,6 (2.2) min af koop, f 11,1 (10) min onkosten. Beleg gingen bedroegen f 328,5 (304.2) min. Ge- reedgekomen zijn het Pelikaanflat te Rotterdam en 188 woningen te 's-Herto- genbosch. Het hoofdkantoor kan in de tweede helft van 1968 voltooid ziin. Flat woningen en kantoren zijn in voorberei ding. Het bedriifssaldo was f 2.52 (2.3) min. Voorgesteld wordt f 1.45 (1.34) min aan deelnemers uit te keren. Binnenkort zullen deze spaarobligaties aangeboden krijgen. De extra waarborgen zullen f 16.2 min bedragen, waarvan f 9 min zeker heidsfonds. De directie heeft hoop op gezonde ontwikkeling. Gevestigde en vertrokken personen Bijkantoor bank geopend aan de Hoge Rijndijk LEIDEN Gevestigde personen (16 t/m 22 maart)P J Gijsman en fam, Rijndijkstraat 96; P G Danz en fam, Spaarnestr 166; J F Meijer en fam, J Urlusplantsoen 174: M Mazgani en fam, Leijdenstr 2a ;H Mattie en fam, Plantage 14; A J Bolderdijk en fam, Kennedylaan 74; C Kuijt en fam, Volmo lengracht 7: C J H van der Huizen, LISSEDe schaatskampioenen Stien Kaiser, Kees Verkerk en Ard Schenk zullen tijdens het bloemencorso op 29 april een triomftocht maken door de Bollenstreek. Zij zullen in dc stoet meerijden op een speciaal voor hen ont worpen praalwagen die wordt aangeboden door de commissie onpersoonlijke reclame van het centrale bloembollencomité. Bij aankomst van het corso in Haarlem zullen de schaatsenrijders op de Grote Markt worden gehuldigd. Julianastr 87; M G J de Vin, Kloksteeg 17; M C Budding, Oude Rijn 96; K M van der Velden-Kooy. Plantijnstr 18; A M J Spee, Haarlemmerstr 247a; J Lanting, Timorstraat 49; F E P van Raal- te, Boerhaavelaan 42; H H J Zaal- berg-Mussert, Nieuwe Rijn 3; Y Tromp. Hooigracht 15; M M Hendriks, Heren gracht-80; O C Heemskerk, Rijnsburger- weg 10; T S W van Leeuwen, Lage Rijndijk 17e; A Nagel, Koninginnelaan 66: T de Leeuw, Rijnsburgerweg 10; J H J T M van de Pol, 5e Binnenvestgrt 19; Y K G van der Huizen-de Winter, de Genestetstr 92; J A Jansen, Noordein de 2a; S L Kok, Groenhovenstr 11: Y Wacht, Verdistraat 225; C M Plug, Zee manlaan 14; R H J ten Berge, W de Zwijgerlaan 28; M E W Quaedvlieg, Wit te Singel 45; H M Zaalberg, Nieuwe Rijn 3; A J P Söhngen, Groenesteeg 48; A C M de Boer-de Vries, Plantijnstr 37; D R Siewertsz van Reesema, Rapenburg 12; H F Blokker, Boshuizerkade 89; S Buijs, Houtlaan 55; J Wiertsema, Doelengracht 12; F A M van der Valk, Noordeinde 25; J T Buma, Langegracht 42; I Spatharakis, Rapenburg 62; E Ver mond, Witte Singel 70; L M A Scholte, Roomburgerweg 13; A Kroon. Hooi gracht 58; G A Hogendoorn, Nieuwsteeg 33a, OEM Giesbertz, Rijnsburgerweg 10; G H van Leeuwen. Lammermarkt 9. Vertrokken personen (in de week van 13t/m 20 maart): H J Nijhof en fam. Witte Singel 19, Egypte; G Schouten en fam, Bachstraat 548, Boskoop, Provincia- leweg 25; G F P M Staats en fam, Roodborststraat 46, Velsen, J T Cremer- laan 28; E A F Vermond en fam, Lan- gestraat 27, Voorschoten, Nw Voor- dorpstr 9; G Wortel en fam. Korte Hansenstr 8a, Ver Staten van Noord Amerika; J N J Caspers en fam. Oude Singel 224, Noordwijk, Zandvoortsestr 4; J N M M Alsemgeest en fam, Jul v Stolberghof 41, 's-Gravenhage, Zweden- burg 254; J W Meppelink en fam, Morsweg 135, Enschede, Hoogstraat 105; K A Dicke en fam. Piet Paaltjenspad 4, Nootdorp, van Boisotstraat 4; F T M Spieksma en fam, Johan de Wifctstraat 4, Oegstgeest, Marelaan 57; F W M Pi eek en fam, Oranjestraat 32, Deventer, Cein tuurbaan 239; M B Obertop-Boogaerdt en fam, Jan v Goijenkade 11. Oegst geest, Leidsestraatweg 4; H Obertop, Ra penburg 4, Oegstgeest, Leidsestraatweg 4; A T J Lut-Fetz, Haarlemmerstraat 220, Oegstgeest, Lelielaan 13; J Koren hof, Hoogracht 32, Rotterdam, Dale noord 117; A D J Saeij, van Bemme- lenstraat 11, Middelburg, Bachtensteene 1; H A S Wijbenga, Burggravenlaan 197, Suriname; K P Piena, Hartmanstraat 17, Amsterdam, Kromme Mijdrechtstraat 82 II; B van Hoorn, Lammenschansweg 79, Noordwijk, de Ruyterstraat 38; V M Meinders, Rooclenburgerstraaf 72, Zwitserland; G van Woudenberg, Sluis straat 5, Canada; RAM Hoge, Noor- deindeplein 8a, Haarlem, v Heijthuijaen- weg 7; J Haneveld, Drechtstraat 101, Leidschendam, Grav J van Stolberglaan 681; C van Dorsten-van Veen, Pr Wilhel- minastr 47, Lisse, 3e Poellaan 49; P C Hoogstraten, de Laat de Kanterstr 28a, Voorschoten, Leidseweg 312; J C Damsté, Lekstraat 49, 's-Gravenhage, Daendelsstr 4; C C M Diepstraten-Fok ker Park Die 'Leijthe 4 Joegoslavië, Mandos Wasstraat 3; Italië; L W Hane- veld-Scnrijer, Soembastraat 7€ Leidschendam, Grav J van Stolberglaan 681; J G M Diepstraten, Johan de Wittstraat 48, Joegoslavië; J A Blom, Witte Singel 27, Rijswijk ZH, Haagweg 84F; H b M El Makhoukhi, Nieuwe- brugsteeg la, Marokko; S van He- mert-Groenendijk, Wolmaransstraat 20. Leiderdorp, Patrimoniumpark 10; D van der Klugt, Zijlsingel 38, 's-Gravenhage, Zuidlarenstr 47; A A ter Meer, Thorbec- kestraat 58, Duitsland; E J M F Ger ritsen, Pieter de la Courtstr 70, Oegst geest, van Assendelftstr 16; J W Vode gel, Valdezstraat 5, Spanje; A J Bur gers. Tasman straat 100, Katwijk, Drie- plassenweg 17; C H Voorkamp, 4e Bin nenvestgracht 33, 's-Gravenhage, Jan van Gojenstraat 29; M M Sarguini, Haar lemmerstraat 83, Marokko; L Gaijkema, Bakh Roozenboomstr 25, 's-Gravenhage, Vreeswij'kstr 593: W J G de Ru, da Costastraat 38, Leidschendam, Kon Wil- helminalaa-n 30; A J Krudop, Groenho venstr aat 25, Enschede, Oldenzaalsestr de Loor, ten Katestraat 18, Duitsland; C van Waard, Langestraat 27, Voorschoten, Nw Voordorpstr 9; T M Witteman-van der Tuin, van 's-Gra- vensandestr 20, Rijswijk ZH. Mandoli- nestr 45; P A Timmermans, Mo- zartstraat 137, Duitsland; B van der Knaap, Rijn en Schiekade 24, Rijnsburg, Kanaalstr 30; L Smit, Rijnsburgerweg 10, Eindhoven, Zilvermeeuwlaan 15; F A M J Niesten, Vondellaan 26, Venlo, Zandstraat 37; M Safyoun, Varkenmarkt 7, Marokko; P J van den Bout, Rijnsbur gerweg 10, Oegstgeest, Juffermansstr 34; J van der Straaten, Rijnsburgerweg 10. Oegstgeest, Terweeweg 51; P H var Vuurde, Rijnsburgerweg 10, Amsterdam, Sarphatistr 106; M Robbe, Rapenburg 57, Rotterdam, Kerkwervesingel 33b; J Kossen, Lammermarkt 11, Sassenheim, Gladiolenstraat 19; C W I Kossen-van Vliet, Lammermarkt 5, Sassenheim, Gla diolenstraat 19; J A Nuij, Hoge Rijndijk 242, 's-Gravenhage, Middelburgsestr 16; J M Bleiji, Lage Rijndijk 15, 's-Graven hage, Noord er beekdwarsstraat 57; J B M Segond van Banchet, Morsweg 306, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 94a. ZOETERWOUDE De Hervormde vrouwenvereniging Het Steentje hield haar jaarvergadering onder leiding van mevrouw Dorrepaal-Parlevliet. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek een ledental van 23. Besloten werd dit jaar een dagje uit te gaan. Na de pauze vertoornde de heer F. Hulsbos een aantal dia's. ZOETERWOUDE Burgemeester J. A. Detmers opende gistermiddag aan de Hoge Rijndijk het nieuwe bij kantoor van de Raiffeisenbank. Dit gebeurde in tegenwoordigheid van onder anderen de ereleden J. Berk en i T. B. J. van Galen en het voltallige I bestuur. Nadat voorzitter W. M. van der Salra de sleutel van het nieuwe kantoor ha^ erhandigd aan de burgemeester et deze de eigenlijke opening had veri richt, begaven de genodigden zich naai café Rijnegom. Burgemeester Detmey sprak hier zijn grote waardering uj over dit bijkantoor, dat hij een mijl paal noemde in de ontwikkeling vaj Zoeterwoude. Het agrarische aande? in de bank bedraagt 45 procent. D heer J. Wilschut, inspecteur van cj centrale Raiffeisenbank. bood een poi tret van oprichter Raiffeisen aan. Arichtect K. Bik ontwierp het nieü we kantoor en de firma Chr. Kluitei en Zn. bouwde het. Eerste steen voor nieuw I bejaardenhuis ZOETERWOUDE De oudste b« woonster van het oude bejaardenhui! 1« de 97-jarige mevrouw Van Haasteren H van der Lee, metselde gisteren met eei g- zilveren troffel een gedenksteen in he d in aanbouw zijnd nieuwe bejaarden r, tehuis Emmaüs aan de Verlaatweg. Di p gebeurde in tegenwoordigheid van ee; aantal genodigden, onder wie de bua gemeester, dat daarna bijeen kwam ij het Don Bosco-huis- b Toch schoolvoetbaltoernooi in Sassenheims sportpark SASSENHEIM De eerste ploe gen voor de (uitgestelde) streekfi- nales van het schoolvoetbaltoernooi zyn al bekend. Op de zeer goed be speelbare terreinen van het Sassen- heintse Sportpark werd gisteren on der verre van ideale omstandighe den het eerste gedeelte van het „Bol lenstreek"-toernooi afgewerkt. By de lagere scholen kwam de Sassen- heimse St. Antoniusschool als eerste Belgische scholieren bezoeken Sassenheim SASSENHEIM Zaterdag voor Pasen kwamen voor de derde keer 24 Belgis-che schollieren van middelbare scholen voor een veertiendaagse va kantie naar Sasserihei v Het doel hier van is iet leren van de Nederlandse taal. De schollieren komen name-lijlk uit het Waalse gedeelte van België. Drie maal per week krijgen ze van de heer V. d. Zeeuw uit Katwijk les in het N-e- de-rlanidis. Dirt, is noodzakelijk, want wil men in België voor een overheids functie in aanmerking komen, moet men beide talen beheersen- Pedicure-salon in Valkenburg VALKENBURG -- Maandag 3 april opent Judith Visser haar Pedicure- Salon in de Dr. A. E. Remouchamps- sbraat 13 te Valkenourg. In de smaak vol ingericht salon staat de modernste apparatuur tot haar beschikking, ter wijl tevens het manicuren en epileren tot de verzorging behoort. Voor de algehele voetverzorging en het aan meten van steunzoien staat de oplei ding door de STIVAG garant. uit de strijd, terwyl by de juniore Don Bosco uit Lisse zegevierde. De „grote verliezers" in de Sassei heimse finales waren de NH School b t( de lagere scholen en het Fioretti-lyceui 8 bij de junioren. Beide scholen ware met twee teams bij de laatste vier gi komen, maar konden het ondanks de: numerieke meerderheid toch nietreddel De uitslagen waren: T Huisvrouwen maakten g reis met postkoets SASSENHEIM Voor de Veren) d ging van Huisvrouwen sprak gistel g avond in het Jeugdhuis op de maai y delijkse bijeenkomst de heer L. Nijei g huis te Den Haag over zijn reis mi j de Floriadepostkoets in 1960 van Istai bul naar Rotterdam. De reis, financiei mogelijk dankzij het Ned. Bloembol lencomité, een bandenindustrie en ee oliemaatschappij, werd gemaakt mi S trucks, waarin de tien paarden en i l gedemonteerde koets in 5 dagen wei J den vervoerd. r Uitgezwaaid door een menigte va 1 300.000 Turken vertrok de Floriadi postkoets naar Nederland. Jandtsart t en bereden politie deden uitgeleid' c De route liep over de 400 jaar oud t postweg. De koets werd door gewoi Groningse en Gelderse tuigpaarde getrokken. j De heer Nijenhuds zei de allerbes'1 herinneringen te hebben aan de hal telijkheid van de eenvoudige bevolkirt 1 van Griekenland, Joegoslavië en Oo i tenrijk. Dat de reis overigens niet a j leen uit plezier bestond bleek wel u j het feit, dat tweemaal een wielbreii en eenmaal een disselbreuk plaa - hadden. De paarden brachten het tegen veler verwachting in goed va af. De tocht werd in 39 dagen afg legd. Na de pauze liet de Nijenhu enkele filmpjes over de reis zien een film over Griekenland. HOTEL-RESTAURANT Steenstraat 55 Leiden Oud-Hollandse zaal voor Uw receptie en/of diner. - Op aanvraag zenden wij U gaarne onze suggesties voor Uw Huwelijksdtaer. Tafelreservering: tel. 01710-22509 of 31851 c.a. spin en zn n.v. amsterdam r het betere drukwerk telefoon (020)-24 92 82* n.z. voorburgwal 271 ZIJ DIE DEZE WEEK ABONNEE WORDEN ONTVANGEN DE KRAN GRATIS Zeg het aan wie U op de boi wilt zetten (De bon staat elders in deze krant)

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4