TV Gedrang in de ether wordt steeds groter RADIO en „Van Harte'' voor Wiesenthal Puzzelboek WOENSDAG 29 MAART19ST Commentaar Gesprekken T?R tvaren gisteravond verschillende ge- sprekken te horen op de televisie. Minister Biesheuvel had daarin een flink aandeel: eerst moest h\j in het journaal en daarna in NCRV's Attentie antwoorden op vragen over het zg. „ARP-conflict". Minister Biesheuvel zei heide malen dat er geen conflict bestaat. Hij geniet het vol ledige vertrouioen van zijn fractie en over de tv-toespraak van de heer Berghuis zal nog nader worden gesproken. In Attentie zei hij echter allangop de hoogte te zijn van de mening die de ARP- voorzitter voor de camera heeft geuit". Hij acht het echter „niet gewenst", dat zulk een mening tijdens de kabinetsformatie naar buiten wordt gebracht. Wat de zogenaamde spijtstemmersheb ben beweerd, vindt mr. Biesheuvel van minder belang. ,J)ie zullen in de toekomst heus wel weer op de ARP stemmen, daar voor ken ik een paar van hen te goed." Over het samengaan met de VVD: ,Prof. Zijlstra heeft de keus gedaan, en als we morgen met de PvdA in zee zouden gaan, kregen we protesten van andere ARP-leden; zo gaat dat nu eenmaal. Voor ons is het belangrijkste dat ons geloof achter politieke mening staat en de ARP dat alle lagen van de bevolking kan omvi Met u'elke partij je dan samenwerkt, komt ar minder op aan." Attentie had verder nog een Ipng gesprek over de Linnaeushof en haar directie e bood een eigen reportage over de oliebi Strijding in Engeland. De beloofde thriller van de NCRV moei achterwege blijven aangezien de rechten op het illustreren met muziek van Strawinsky waren ingetrokken. Men kreeg na het pil tige liederenprogramma van Annette Roco het nogal vervelende blijspelletje van Geor ge Fey de au „Een drankje voor Toto" voor gezet. Daarna beperkte zich het gesprek over ontwapening tot het onderstrepen van de noodzaak om verdere verspreiding van kernwapenen tegen te gaan. Vertegenwoor digers van wetenschap, recht, industrie en politiek waren het vrij aardig met elkaar eens. Er was toch betere samenwerking met de KRO dan zich eerst liet aanzien: een fragment uit de Brandpunt-reportage (ge sprek met Lord Shalton) leidde de. discus- Op Nederland 2 vertoonde de J\7TS een film waarin Amerika met de verborgen camera werd bespied. Wel kregen wij on verwachte beelden te zien o.a. in en rond om een gevangenis, de reclamebusiness en- het geivaagde amusement, maar de film bleef vrij eenzijdig. Het rassenprobleem werd niet aangeroerd, noch het huiselijk leven of het bestaan van de gewone burger. Relchenbach zocht meer de excessen in Je samenleving en de schone schijn die de mens verblindt. Daarmee hield hij zijn landgenoten tvcl af en toe de lachspiegel Wegen onbegaanbaar PTT bezorgt post niet meer thuis DEN HAAG Enkele tientallen landbouwers in de buurtschappen Duider en Lemselo in de gemeente Weerselo (O) krijgen sedert februari hun post niet meer thuis bezorgd. De post wordt sinds enkele weken gede poneerd in blikken busjes, die door de PTT zijn opgehangen. Deze maatregel is genomen, omdat de toegangswegen tot een aantal boer derijen zo slecht zijn, dat het aan huis bestellen ontoelaatbare eisen aan per soneel en vervoermiddelen stelt. Aan de gemeente Weerselo is mee gedeeld, dat de bestelling aan huis zal worden hervat, zodra de desbetreffen de wegen zijn verbeterd. STORMLOOP KINDEREN IN VS OP SPEELGOED WALKIE-TALKIES MILJONAIR EN PIRATEN PIKKEN VELE RADIO- GOLFLENGTEN IN (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het gedrang in de ether wordt steeds drukker en de klachten daarover zijn van zo uiteenlopende aard, dat men er bepaald de humor van moet blijven zien. In Amerika is een heel tumult gaande over zo'n dikke tien mil joen speelgoed-walkie talkies, die de hartelap van jongetjes zijn, maar allemaal wérken in de geluidsband die bedoeld is voor gebruik van de politie, de brandweer en diverse particulie re instellingen. De Britse piraten houden aan de Engelse kust hun radiogolfleng ten tegen de wet in bezet en al weer in Amerika is een multi miljonair bezig een net van hon derd tv-stations over het land uit te spreiden. Dit allemaal nog afgezien van de tal loze golflengten-inpikkers in vele lan den, die er clandestiene radiozendstati- onnetjes op nahouden en naarstig wor den gezocht door politie en opspo ringsdiensten. Het spelen met ethergolven is een verrukkelijke hobby, zowel in 't klein (Van onze radio- en tv-redactie) HIVERSUM Ten bate van h opsporingswerk voor het aanbrengen van oorlogsmisdadigers dat de bekende Oostenrijker Simon Wiesenthal ver richt, zal het VARA-programma „Van Harte" op de avond van maandag 10 april a.s. incidenteel terugkeren. Henk van Stipriaan zal de actie van 5 kwar tier leiden voor de microfoon; Kees Buurman, die niet meer aan de VARA meewerkt, komt er speciaal voor over om de organisatie ter band te nemen. De VARA heeft ongeveer een jaar geleden, toen de regelmatige uitzendin gen van „Van Harte" na een reeks van grote successen werd besloten, reeds medegedeeld dat het programma voor bijzondere gevallen af en toe eens kan worden herhaald. „Het werk van Simon Wiesenthal, wiens hele naoorlogse activiteit gericht is op het streven naar gerechtigheid, zijn pogingen om ontvluchte oor logsmisdadigers voor de rechter te brengen, achten wij zo'n bijzonder ge val," deelt de VARA ons mede. „Wiesenthal's ijver staat in het middel punt van de belangstelling, maar vraagt grote financiële offers. Daarom zal Henk van Stipriaan op 10 april de luisteraars vragen dat werk te steunen door telefonisch gelden bijeen te bren gen." U kent waarschijnlijk de procedure van deze uitzending nog wel: door het gehele land zullen posten worden ge opend waar men geld kan brengen of per telefoon toezeggingen doen. De uit zending is geplaatst op Hilversum I, tussen 6.15 en 7.30 uur. als in 't groot uitgevoerd, 't Is weer eens iets anders dan postzegels verza melen of suikerzakjes sparen. Bij de Amerikaanse over heidscommissie die de radio- en tv-zaken regelt, de FCC, zijn van de zijde der politie, brandweer en andere instellingen klachten bin nengekomen over het veelvuldige gebruik van de speelgoed-walkie talkies. Deze dingetjes zijn vrij goedkoop en worden grotendeels uit Japan geïmporteerd. Jongetjes zijn er dol op en dus vlie gen ze weg. De FCC heeft de zaak onderzocht en bevonden, dat de speel goed-praters gewoonlijk niet verder reiken dan zo'n honderd meter. „Hiervan kunnen de klagers zo'n er ge last niet hebben", luidde de con- De FCC was voor twee maatregelen gesteld: de officiële instellingen een an dere geluidsband toe te wijzen, of spe ciale vergunningen uit te geven voor het bezit van zo'n speelgoedding. De commissie wil geen van beide dingen doen. Zij zit toch al niet zo dik in de geluidsgolven en meent dat de rage wel weer zal overwaaien. Boven dien brengt het wisselen van ge luidsbanden veel soesah en kosten me< en het bezit van speelgoed verbinden aan een vergunning acht zij belache lijk. NACHT SLAPEN En nu wat de heer Daniël Overmey- er betreft Wij meldden u onlangs al, dat die er aardigheid in had Amerika een vierde tv-network te bezorgen, dat dan zijn eigen naam zou dragen. Hij had een keurig plan laten opstel len dat voorziet in de bouw van hon derd steunzenders en dus verscheidene staten overspant. Aangezien de heer Overmeyer vele malen miljonair is, zou hij dat wel kunnen financieren en dan zou de reclame de rest wel doen. Hij heeft er echter nog een nacht je over geslapen en nu zijn plan plus 80 pet. van de aandelen in deze tv-ondememing verkocht aan he" Texas Olieconcern, dat de opzet net jes zal uitvoeren en nog dit jaar het vierde network denkt te kunnen starten (mits het een zendvergun ning krijgt, maar daarover maakt men zich geen zorgen) onder de let ters UN, hetgeen United Network be tekent 't Verschilt tenslotte nauwe lijks van ON, (Overmeyer Network) zoals eerst de bedoeling was. En me neer O. zelf houdt nog een vingertje in de pap, zonder de hele verant woording te hoeven dragen. kop. Bij een bevolking van 100 mil joen zielen telt men plm 23 miljoen gezinnen, maar er zijn in het land van de Rijzende Zon al meer dan 25 mil joen tv-ontvangers in gebruik. Japanners tonen zich gretig in het kijken naar televisie, maar ook in het radio- en platenluisteren. Het land telt 33 miljoen radio-ontvangers (afge zien van autoradio's), 5,3 miljoen band opnemers (voor huiselijk gebruik) en 8 miljoen platenspelers, waarvan ruim 4 miljoen voor stereo. Dit melden pas-gepubliceerde cij- Tot besluit nog een kwestie van taai- perikelen. waarmee de enige televisie zender in Singapore kampt. Hier is de bevolking zo verdeeld in taalgroepen, dat billijkheidshalve de televisiezend tijd daarnaar is ingedeeld. Dat wil zeggen, dat dagelijks 23 pet. in de uitzendingen in het Maleis, 36 pet. in 't Chinees, 11 pet. in de Tamil- taal en 32 pet. in het Engels wordt aangeboden. En dat is nog niet alles, maar ieder programma wordt telkens ondertiteld in de drie andere talen, hetgeen veel beeldschade en een hele toestand op het scherm teweegbrengt. Er werken in Singapore ongeveer 72.000 ontvangtoestellen. Vietnam-film vrijdag (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De KRO heeft zich vergist in een mededeling via het scherm. Henk Neuman vertelde, dat i.s. donderdagavond de twee uur ge documentaire over Zuid-Vietnam zal worden uitgezonden. Dit moet zyn: vrijdagavond, tussen 10 en 12 uur, via Ned. 1. Op donder dagavond heeft de KRO nl. geen zend tijd. Kruiswoord-puzzel zonder zwart DAG, CITY! Engeland is écn van zijn piraten kwijt, nl. Radio City, de zend- maatschappij die na het aannemen van de wet van het kunstmatige ei land in de Theemsmonding is verdre ven en van plan was via een schip terug te komen. Mevrouw Calvert, weduwe van Regi nald Calvert die verleden jaar werd vermoord door de directeur van een andere piratenzender, heeft het bijltje erbij neergelegd. Drie jaar was Radio City in de ether, nu is zij verdwenen. Dorothy Calvert sprak een mooi afscheidswoord, het volkslied werd gespeeld en toen was alles uit. Niet alzo Radio Caroline, een andere bekende Britse piraat. Ronald O'Railly, eigenaar en directeur, heeft laten we ten dat hij niet vlucht voor overheids- dreigementen. Hij heeft zich verzekerd van de me dewerking van Aeronaught Ltd, een firma die vliegtuigen van ieder type verhuurt en een voorraad van 275 toestellen heeft. Om te beginnen zal via deze firma een luchtbrug van heli copters worden gevormd om Radio Ca roline te bevoorraden indien de rege ring het vervoer per boot onmogelijk zou maken. Wordt het zendschip jaagd of opgebracht, dan gaat Radio Caroline per vliegtuig uitzenden. GRETIG JAPAN lorba, Ne leur dis pa^an^|® hassaplko. It's rkestmuzlek en zangsoliste (gr.) 22.30 Nieuws 22 40 Actua liteiten. 22.55 Serenade: A. Klarinet, altviool en piano: B. Mezzo-sopraan en piano, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NCRV. Do I love, you- Night and day. I Wants to stay here. I was doing all right, 's Wonderful. Bess.^you themband. Watermelon man. That's all. I won't cry anymo- -11 eet bv 8.10 Radiokrant. Is (gr. 19 45 Werèldpano- ïa. 19.55 Stereo: Lichte or- t leren Bijbellezen, le- ...30 Nieuws. 22.40 Sa- ig: geestelijke lleder DRAADOMROEP GRAMMOFOONPI.ATENPR- Bosnlsch lied. Macedc 22.15-2*2.30* J< Nederlands progr. Kanalen: BjOO-1825 Oliver Twist, feuill. i<5.55 zandmannetje 19.00 Voor oudere kijkers. 19.30 Sportma- TV-film. 19.25 Intern!..- naai agrarisch nieuws. 19.51 Uitzending Stichting zicht STER: 22.45- 22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 tal. STER: 20.01 Recla ken VPRO: 11.30 Menser ten. 13.00 Pro i 13.45SVoor lie3™ lokumentalr RADIO MORGEN ersum I. 402 m. AVRO: Nieuws en ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte gram- lofoonmuziek. VPRO: 7.55 De- dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 10 Actualiteiten. 8.15 Llchtt grammofoonmuztek. (8.30- 8.35 De groenteman). 8.50 Morgen- wijding. 9.00 Sterecu Strijkor- 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte ammofoonmuzlek voor om" luisteraars. 10.00 Voor ten. 12.27 Ster... 13.45 Kerkorgelconcert: 14.15 Over planten 15.02.^ Radloprogramm 7.10 Meditatie trljkorkest (er i. 12.27 Mededelin- piano: B. Radiokoor 14.45 Muzikale lezing, oor de vrouw. NCRV: tereo: Klassieke gram- mofoonmuziek. 16.00 Studlo- itereo: Sopraan en fluit. Voor de jeugd 17.15 Meisjeskoor met harp. gr. 17.30 Stereo: Licht orkest en zangsoliste (opn.) 17.50 Stereo: il.-kanalen. NCRV: 9.00 euws. 9.02 Lichte vocale mu- _.-»k. 10 00 Nieuws. 10.02 Men- gelmuze: nieuwe Lp s. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek bij de koffie. 12.00 Nieuws. 12.02 Va- Instrumentaal 10 00 Licht gevarieerd muziek- Oliver Twist, i Nieuws. 16.02 Actual Itei ter "5.05 Tienershow 17.00 T TELEVISIE MORGEN België: Nederlands prog: :an 2 en 10 16 30 De far istlsche avonturen v.h. ruim e schip Orion (2) 17.30- 17.5! KRO's gedanste hitparade Waauw. een tiener programma, is vanavond (Ned. 2, 8.05 uur) gegroepeerd rondom de West-Indische, nu in Amsterdam wonende Davy Jones. Davy voelt zich best thuis in Nederland heeft zijn plaats in de showbusiness al veroverd. Hij verscheen reeds in de tienerprogramma's van AVRO en VARA, nadat hij zijn entree in Nederland had gemaakt met het reizende beatcircus „Tent '67". In het buitenland is Davy Jones eveneens een be kende figuur: hij trad op met de Beatles, met Jerry en de Peacemakers, hij is goed bekend met Charles Aznavour, zong in Zweedse parkconcerten o.a. met Juliette Gréco en was in Diisseldorf solist bij The Dutch Swing College Band. Op de foto Davy, zoals hij vanavond grappen zal maken met het inwendige van een televisietoestel. Horizontaal: 1. mank - dam langs een water. 2. water in N. Brab. - zoon van Seth - aardsoort. 3. plaats in Italië - eerste boek van Mozes (afk.). 4. zoen -voegwoord (Fr) voorzetsel - ontken ning (Eng.). 5. rijstbrandewijn - pookij- 6. hoon bergplaats. 7. kever meisjesnaam - voorwerp om te snij den. 8. beneden - bontjas. 9. plaats in Gelderl. jongensnaam - buitenhaven. Vertikaal: 1. geraamte - gesloten. 2. bekend gebouw in Amsterdam plaats in Limburg. 3. rivier in Duitsland - planeet 4. enig - bijb. figuur. 5. over- zetvaartuig - eerwaarde Heer (afk. Lat) - eer. 6. boom oudste bijbelver taling - rivier in Italië. 7. plaats in de schouwburg - deel van een huis. kloof - nobele, 9. rivier in Italië water in België. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Londen - gei. 2. op ore - iets. 3. Sedan - snee. 4. se- eer stro. 5. entree - les. 6. R.S.-oordeel. 7. bars - o.a. - Ina. 8. A.D. - Maam. 9. San - Eersel. Vertikaal: 1. Losser - bas. 2. opeens - Ada. 3. node - toren. 4. dra - erosie. 5. eenre - Rome. 6. Nisse daar. 7, Gent - lei - as. 8. eter - een - re. 9 is - Eos - la - nl. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 NTS 7.00 nur Mona in „Ski-kampioenen". 7.25 uur agrarisch nieuws. 8.30 uur „Rio Bravo", ee:i western uit 1959, voor kijkers boven 14 jaar. Nederland 2 KRO 8.05 uur Waauw, gedanste hitparade voor tieners. 8.35 uur Amerikaanse documentaire over beïnvloe ding van het verstand. 9.20 uur aflevering van „Hazel": „Airconditioning". 9.45 uur filmpje over de nationale bibliotheek van Parijs: artistieke impressies van een enorm gebouw. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur Trammelant in Loeren aan de Hor. 8.55 uur Dorus. 9.10 uur liedjesprogramma. 9.50 uur amusementsmuziek. 10.55 uur'' klassiek solistenconcert. Hilversum II NCRV 7.30 uur Leger des Heils. 8.15 uur Radio Filharmonisch orkest speelt werken van Ravel en Berlioz (stereo). 9.15 uur klankbeeld over gebrek aan speelruimte voor kinderen. 9.35 uur gevarieerd programma Oor-zaken. 10.40 uur geestelijke liederen. 11.15 uur nieuwe stereo-platen. NIJKERK De Groninger E. Be ving (69), is gisteren bij Nijkerk door een met zand geladen vrachtwagen aangereden. Ernstig gewond werd hij naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij echter bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. „Die gaat dezelfde kant op als David Beck", voorspelt er „Over Beek gesproken", zegt opeens Pieter van Bronck- horst. „Weten jullie, dat hij weer in 't land is?" „Ik meen zo iets te hebben gehoord", zegt Van Aelst. „Ja, ik heb hem vorige week gesproken in Rotterdam", herneemt Van Bronchorst. „Hij had heel wat te vertellen. Maar het volst was hij over zijn huldiging door de schil dersbent ln Rome. Jullie weten toch, dat hij daar kort geleden Gulden Scepter is gedoopt?... Ja lui, Beek heeft het verder geschopt dan één van ons allen*'. „Heb je hem nog gevraagd hoe hij zich tijdens zijn dood heeft gevoeld?" wil van Aelst weten. Van Bronchorst lacht en de anderen kijken hem vragend aan. Zijn dood?... „Ja", vervolgt Van Bronchorst, „Beek is al eens dood ge weest. Hebben jullie dat nooit gehoord?... Wel, hij was inder tijd ik weet niet meer precies in welk jaar het was, maar dat doet er ook niet toe in Duitsland en werd ziek. Het zag er bar slecht uit en eindelijk was het zover, dat de bedienden, die bij hem waren, niet anders dachten of hij was gestorven. Ze durfden hem niet alleen te laten en bleven daarom 's nachts bij hem waken. Maar ja, de nacht duurde him zeker wat te lang en daarom deden ze zich t® goed aan wijn. Ze zaten daar te drinken en toen zei er een: Zeg, laten we hem en hij wees op Beek ook een slokje geven. Hij lustte het altijd zo graag... Nou, ze lieten wat wijn tussen zijn lippen lopen en Beek dronk. Zie je wel, zei de knecht toen. onze heer lust ook wijn na zijn dood... Ik heb horen vertellen, dat Beek de hele beker leeg heeft gedronken en... nou ja, jullie weten het: hij is er weer springlevend van geworden..." „Waar de wijn al niet goed voor is" roept Willem van Olde- kerken uit. Hij neemt een flinke teug en zijn voorbeeld wordt lachend door de anderen gevolgd. In dezelfde vrolijke toon wordt het gesprek voortgezet. Verscheidene meesters, die in Delft hebben gewoond, zijn er het onderwerp van. Zo weet Van Aelst nog te vertellen, dat Christiaen van Couwenbergh, die jaren geleden lid van het gilde Is gèweest, maar nu in Den Haag woont, een kapitaal van zes-en-een-half duizend gulden heeft geërfd, „Dan zal hij eindelijk ees uit zijn schulden raken", meent Carel. Maar Van Aelst haalt de schouders op en zegt: „Ik hoorde, dat het nog niet veel beter is. Hij schijnt nu zelfs moeilijkhe den door een belastingschuld te hebben gekregen." „Zo, dat valt helemaal niet mee", zegt Carel. En Egbert van der Poel vraagt: „Is die Van Couwenbergh zo'n doordraaier? Een liefhebber van de vrouwen soms?"-* „Dat toch niet voor zover ik weet", zegt Van Aelst En Carel laat hier lachend op volgen: „Al was hij het dan zou hij het toch niet erger kunnen zijn dan Piek". De schilders barsten in een schaterlach uit Ze zijn allen bekend met de talloze liefdesaffaires van hun gildebroeder Adam Piek, de schilder van zeegezichten, die tevens herber gier is van „De Toelast" aan de Oude Langendijk en, naar iedereen veronderstelt ook nog wel andere bronnen van inkomsten zal hebben. Allerlei verhalen over Piek komeh nu voor de dag en ze worden gewaagder naarmate de stemming stijgt. Ten slotte stelt Daniël Vosmaer in een uitgelaten bul voor om gezamenlijk een bezoek aan de herberg van Piek te brengen. Het voorstel vindt bijval. Alleen de twee oudsten van het gezelschap besluiten naar huis te gaan. Het nacht braken laten zij aan de jongeren over. Met veel drukte wordt opgebroken. Carel heeft heel wat t® betalen, maar de waard zal het nog even te goed moeten houden. Zo gauw mogelijk zal hij zijn schuld vereffenen.» Zingend, arm in arm, begeven de jonge schilders zich op weg naar „De Toelast". Het is al laat in de avond. De donkere straten en stegen zijn al geheel verlaten. Maar in de herberg van Adam Pick is het een vrolijke boel. Er zit daar een heel gezelschap, waarvan de herbergier het middel punt is. Er zijn ook vrouwen. Hun lachen klinkt boven alles uit. Weldra zijn de schilders in de kring opgenomen. De bekers worden gevuld en zij drinken. De stemming wordt steeds losser. Bepaald gezellig wordt het, wanneer een aantal gasten is vertrokken en de rest naar de woonkamer van Pick is verhuisd. De kamer doet tevens dienst als atelier. In een hoek staan enkele doeken op de grond en bij het venster ontdekt Carel een schildersezel. Verder zijn er in het vertrek eenvoudige stoelen en een tafel; benevens, als overdadige weelde, een brede Turkse divan met rijkbewerkt kleed. Carel is op deze rustbank gaan zitten. Hij is wat doezelig geworden van het vele en vlugge drinken. De stem men rumoeren rondom hem maar de zin van de woorden dringt niet tot hem door. Hij zit daar maar en voelt zich in een tevreden en gelukkige stemming. Alle zorgen zijn van hem afgegleden en hij denkt: zo zou het altijd moeten zijn. (Wordt vervolgd) Surrogaat- londen Twee grote Sigaretten Britse fabrie ken hebben re sultaten bereikt bij proeven met een ongevaarlijke surrogaat-siga ret die ook hartstochtelijke ro kers bevredigt Zij hebben een dochteronderneming in het leven ge roepen die het nieuwe product op de markt moet brengen wat ove rigens nog lange tijd zal duren. succes in Engeland verkocht Via supermarkten zijn ruim een miljoen stuks van dit merk verhandeld. Angst voor longkanker schijnt de verkoop van dit soort rookwaar zodanig te bevorderen, dat de Britse industri® ook aan de produktie wil gaan deel- SUKKELTJE EN BRUUNKE 47. „Ja, Vette Pollepel zegt Stikkeltje rustig. „Maar we hebben heus niets uitgespookt, alleen maar bellen geblazen" en hy wijst op de zeepbel. „Ik geloof je wel" zegt Vette, „Maar Dikkie Drib bel zoekt jullie nu eenmaal. Hij is al twee keer hier geweest". Stikkeltje zucht. „Als onze soep op is, zullen we ons maar verstoppen, want we moe ten eerst vlug naar Ouwe Pim de tovenaar. Hij moet ons nu niet vinden!" „Ik hoor voetstappen" waarschuwt Vette, „Gauw onder de tafel, Bruunke" zegt Stikkeltje. Bruunk® doet het maar hy neemt zijn bord mee; hij heeft te veel honger om het achter te laten! bnë etaoin

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11