Weekagenda BEHANG Internationale gezelligheid op Berbice te Voorschoten Restauratie kerk Noordwijk aan Zee vandaag begonnen VLEET Cultureel Centrum wordt voor recepties belangrijk duurder Na de zomer eerste fase gereed Visserij nieuws bij de i NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 28 MAART 1967 Dinsdag (28 maart) Aula openbare school Du Rieustraat 4, 14 tot 16.30 en 19 tot 21.30 uur: bevol kingsonderzoek tuberculosa Breestraat 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Ëmigratdecentrale. Stadhuis, 7-8 u.: zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. Lakerhal, 8 uur: intern.-jeugdmuziek a-eek, kamermuziek door Duitse. Zwitser- Be en Ned. jongelui. i Breestraat 85, 8 u.: alg. ledenvergade ring afd. Leiden Ned. Re;s-Vereniging. Woensdag (29 maart) Aula openbare scnool Du Rieustraat 4, 9 tot 12 en 14 tot 16.30 uur: bevolkings onderzoek tuberculose J Trouwkamer stadhuis, 4-6 uur: zitting Sociale raadsvrouw. i Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 u.: K. en D.-film, De man van Rio. Antoniuskerk Zuid-West, 8 u concert eugdorkest Zurich i Gebouw Sociale Belangen, 8 uur- vrouwenbond CNV. j}j Antoniuskerk 8 uur: concert Jugend- "\archester Ziirich. Voorschoten: Hervormde keik, 8 u ejntern. jeugdmuziekweek, Mozartconcert loor Züricher jeugdorkest Donderdag (30 maar') Van der Heijden, 8 uur. jaarvergade ring Vereniging Koninginnedag Vrijdag (31 maart) Aula openbare school Du Rieustraat 4, 4 tot 16.30 en 19 en 21.30 uur: bevol- De Ruif, Janvossensteeg. 9 u nam.. öMafé chantant. I Gehoorzaal. 8 uur: intern jeugdmu- iekweek. gezamenlijk concert onder ^uspiciën van K. en O. en LJ.A. H Tienersociëteit 't Venster: opvoering iihetsjes OEGSTGEEST Het witte Kuis 8 uur: eigen leden, Leidse smal- jjlmliga. I Zaterdag (1 april) Afd. Leiden Kon. Ned. Nattrarhist. Ver.: bezoek aan dierenpark Wassenaar, ehjertrek bus 43 Stationsplein om 10.36 u. *1 i In den Moriaen: „De wereld van Ing- Aar Bergman", dia-serie over films van e vermaarde Zweedse filmregisseur, Hockeykantine Roomburg, 8 uur: Jazz lociety Folk Beat 14 Optreden zangeres ^lenny Vonk met het kwartet van Dick fennik (Dick Venn ik, tenorsax Rein de piano, Ferdi Rikws. bas, Leo Ruyter, drums) ins Apotheken i Geopend voor spoedeisende gevallen: ipotheek Herdingh Blanken, Hoge- loerd 171, tel. 20502. Apotheek Zuid- Test. Brahmslaan 20, tel. 21522. e Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Hoe -'eel c een miljoen? (alle leeftijden); woens- agavond: Man van Rio (18 jaar). Lido (2 30, 7 en 9.15 uur): De spion met leftijden). De brokken- lloten (alle leeftijden). Fex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Alvarez- jelly (14 jaar). Studio «2 30 7 en 9 15 uur): Merlin tovenaar (alle leeftijden). Trianon (230. 7 en 9.15 uur): Goed ge- toten Matt Helm (14 jaar). BaduiricbiiagcD -j De gemeentelijke badinrichtingen zijn de volgende tijden geopend Lwdestraai lb maandag gesloten lag 9—11.15 u. eu 13.30—17.15 u„ «oensdag gesloten, donderdag 13.30— .15 u. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en insdag gesloten, woensdag 8—11J5 en .30—17.15 u„ donderdag 8 30—11.15 «*r 30—18 15 u.. vrüdag 8 30—11.15 u er, .30—18 45 u.. zaterdag 7.30—11.15 en .30—16.30 u Tentoonstellingen Rapenburg 73: tentoonstelling Deense aapf ek, 17 maart tot en met 3 mei, U0^ids Acad. Kunstcentrum, jjji Galerie Walenkamp Nieuwsteeg 11 jg jntoonstelling vaD werk van Van der n ,beel (Gent). Verstockt (Antwerpen) en andenbranden (Antwerpen) v2D 4 t": de l maart, geopend van 2 tot 6 uur. zon- pas'2 en maandag gesloten Riiksrouseum voor Volkenkunde: ten tonstelling Baii. beeld en d-roombeeid hopt 1 oktober l' BW ASSEN AAR - Kunstzaal Heuft Hof- n^n 7. tentoonstelling van aquarellen. iuaches en tekenmgen van Matthieu ras 'iegman, van 20 maart tot en met 6 april 'e laandags tot en met zaterdags van 10 tot .ju., ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u ^FMridags gesloten ADVERTENTIE meer dan 1000 dessins I VOORSCHOTEN Ttueede Paas dag hield de Internationaal Neigh bours-group een grote paasbijeen- komst op het landgoed „Berbice". Enige honderden gezinnen, afkom stig uit het buitenland en werkzaam in Den HaagLeiden en omgeving, vonden elkaar op dit 17de-eeuwse grote landgoed. Jong en oud ver maakten zich met het zoeken en ra pen der paaseieren in de bossen. De Hollandse gastvrouwen serveer den koffie en koek. terwijl in de sta tige zalen van „Berbice" gelegenheid was om contacten te leggen. De jeugd uit Japan. Tibeth. China en India ver maakte zich met de eieren, geverfd bonte kleuren, terwijl de moeders, wie velen in klederdracht van hun geboorteland, nieuwe kennissen ont moetten. De International Neighbours-group wordt geleid door een aantal Hollandse vrouwen. Doel is buitenlanders gezel ligheid en vriendschap te geven door het leggen van contacten. De echtge noten. van wie velen hun dagtaak vinden bij de Leidse universiteit, de Estec en ambassades, worden sneller het Hollandse leven opgenomen door hun dagelijikse werkzaamheden. De huisvrouwen, van wie velen kleine kinderen hebben, vertoeven vaak een- lam in hun woonhuizen. Mevrouw Begeer, de eigenaresse huize „Berbice", stelt graag voor deze bijeenkomsten haar grote landihuis open. Het is de enige gelegenheid in de omgeving van Den Haag en Lei den, die alle mogelijkheden bezit van kleine vertrekken, een grote ontmoe- tingszaal en bossen met vijvers. Bouw 67 woningen in Noord-Hofland VOORSCHOTEN B. en W. geven de raad in overweging over te gaan tot verkoop van plm. 12.975 m2 bouw grond aan de N.V. Bouwteam Voor schoten i.o. tegen een prijs van f 955.450 voor de bouw van 67 premie B-woningen en 64 garages in het com plex- „Noord-Hofland". D, N.V. Bouw team Voorschoten i.o. wordt gevormd door een combinatie van de Bouw- en Handelsmij „Waddinxveen" te. Wad- dinxveen en de N.V. Bouwbureau Brandwijk te Leidschendam. In team verband zullen ongeveer 900 wonin gen m „Noord-Hofland" worden ge- Herstel Baljuw- en Ambachtshuis VOORSCHOTEN B. en W. stel- len de raad voor f 6.000 beschikbaar te stellen voor conserveringswerken aan de panden Voorstraat 12, 12a en 14 (Baljuwhuis en Ambachtshuis). Dit bedrag is nodig teneinde in afwach ting van de definitieve restauratie deze panden voor verval te behoeden. Tevens vragen B. en W. een aanvul lend krediet van f 5.500 op de reeds in 1964 ter beschikking gestelde f 2.500 voor een ontwerp-plan voor restaura tie van Ambachtshuis en Baljuwhuis Dit plan wordt gemaakt door het ar chitectenbureau Van Oerle, Schrama en Bos te Leiden in overleg met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Bij de restauratie zal ervan worden uitgegaan, dat het 17e-eeuwse Am bachtshuis en het 18e eeuwse Baljuw huis hun oorspronkelijke luister terug- Raadsagencla Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt: doorstromingsrege ling woningvoorraad; beschikbaarstel len van een krediet van f 6.000 voor het verrichten van conserveringswer ken aan de panden Voorstraat 12, 12a en 14; beschikbaar stellen vn een kre diet van f 5.500 voor het opstellen van een ontwerp-restauratieplan voor het Ambachts- en het Baljuwhuis: vpr- koop van twee percelen bouwterrein in het complex „Boschgeest" aan het bouwbedrijf Niermans N.V. te Voor schoten; overdracht in eigendom van tegen het pand Prins Mauritslaan 16: verkoop van bouwterrein in „Noord- Hofland" aan de N.V. Bouwteam Voor schoten; herzien van de elektriciteits tarieven; wijzigen van de tarieven voor het gebruik van het Cultureel Centrum in verband met recepties en een tiental voorzieningen ten behoeve van het openbare en het bijzonder® onderwijs in Voo:rschoter> VOORSCHOTEN Op 25 oktober 1957 stelde de gemeenteraad de ta rieven vast voor het gebruik van liet Cultureel Centrum. Deze tarieven zijn sindsdien ongewijzigd gebleven. Hoewel op grond van zuiver bedrijfs economische motieven een verhoging gewenst zou zijn, menen B. en W., dat daartoe uit bestuurlijke overwegingen niet moet worden overgegaan. Het primaire doel van het Cultureel Centrum is de stimulering van het plaatselijk verenigingsleven en van kunst, cultuur en recreatie. Vele ver enigingen verkeren volgens B. en W in een financieel moeilijke positie, waardoor een verhoging van de tarie- en zou betekenen, dat deze groep gebruikers afvalt. Thans bestaat ook belangstelling Doorbraak Leidseweg ko*l vijf woningen VOORSCHOTEN Teneinde een doorbraak te kunnen maken van de toekomstige wijk „Noord-Hofland" naar de Leidseweg moet een vijftal woonhuizen aan de Leidseweg worden afgebroken- Het zijn de percelen Leidseweg 349, 351, 353, 355 en 357. Met de eigenaar van perceel Leidse weg 349 heeft 'iet college van B. en W. reeds overeenstemming kunnen berei ken door in ruil te geven Prins Mau ritslaan 16. B. en W. verzoeken de raad akkoord te gaan met deze woningruil. VOORSCHOTEN Met de directie van Bouwbedrijf Nierman N.V heeft het college van B. en W. overeenstem ming bereikt over de verkoop van twee percelen bouwgrond in Boschgeest aan de Douw van der Kraplaan en de Sohuilingslaan voor de bouw van 18 premie B-woningen met 8 garages voor de prijs van f 88,50 per m2 en f 77 Extra aanbieding BOSCH VOLAUTOMAAT 5 kg.. nieuwste model, met inruil oude wasmachine van 1498.— voor 1198,af winkel Beperkte voorraad. v. LEEUWEN Boslaan 279, Katwük aan Zee. Telefoon 4336 voor het Cultureel Centrum ten be hoeve van het houden van recepties en andere in de persoonlijke sfeer lig gende bijeenkomsten. B. en W. menen, dat voor deze gebeurtenissen de wer kelijke kosten in rekening dienen te worden gebracht. Voor recepties e.d. zal voor het gebruik per dag van het gehele gebouw in rekening gebracht worden f 336. voor verenigingen is dit bedrag slechts f 105. De vergoeding voor het houden van recepties wordt verhoogd tot f 15 per avond, dat was f 5. Bestelauto gestolen LEIDEN Van een parkeerterrein aan de Aerent Bruunstraat is tijdens de Paasdagen een grijze bestelauto ge stolen met kenteken T. S. 86-39. Op de bestelauto staat met grote letters De Gruyter. Knabbel machine, geld en cognac gestolen LEIDEN Gedurende de Paasda gen hebben inbrekers hun kans schoon gezien. In de kantine van het tennis park aan de Leidse Hout namen ze snoepgoed en een fles cognac weg. Schade f 75. Uit de bureaulade van een aanne mersbedrijf aan het Levendaal stalen ze f 50 en wat zilvergeld. Verder is ingebroken in een werk- keet aan de Wassenaarseweg, waar de dieven een knabbeimachine, merk Lesto en een boormachine, merk Me- tabo, weghaalden. Totale schade on geveer f 1500. Bromfietser slipt LEIDEN Een 58-jarige Leide- naar slipte gistermidóig om half zes met zijn bromfiets, toen hij de boch' Haagweg-Potgieteriaan nam. Hij brak zijn linker onderbeen en moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Ds. Carlier komt naar Leiden LEIDEN Ds. J. H. Carlier uit Kampen heeft het beroep van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Leiden aangenomen. Hij wordt nu de opvolger van dr. W. H. Velema, die hoogleraar is geworden aan de theolo gische hogeschool te Apeldoorn. Ds. Carlier is geboren in 1929. Hij werd kandidaat in 1954, predikant te Zutfen (eind 1954) en te Kampen (1961). Burgemeester weer hij diamanten paar LEIDEN Burgemeester Van der Willigen bezocht vanochtend weder om een diamanten bruidspaar en wel het echtpaar Vel'huijsen-Bolstier. Prinssensstraat 14. Bussen beits gestolen LEIDEN Tussen 24 maart en 25 maart is ingebroken in twee houten gebouwtjes op het tenrein van de volkstuin/vereniging „Roomburg" aan de V'lietweg. De sloten werden gefor ceerd. Ontvreemd zijn 6 litenbussen met beits ter waarde van f 12.60 en twee doosjes stalen nagels ter waarde van f3.80. Haute coiffure voor dameskappers LEIDEN Onder auspiciën van de Leidse technische club voor dames- en herenkappers wordt op maandag 3 april om kwart voor acht in het Gere formeerd jeugdhuis aan de Breestraat een kapdemonstratie gehouden. Op deze voor dameskappers en -kapsters bedoelde avond zal de heer J. van Ant werpen uit Eindhoven o.a. de nieuw ste haute-coiffure-modellen uit Parijs SCHOÖLVOETBAL DAG UITGESTELD LEIDEN Evenals verleden jaar dreigt het traditionele schoolvoetbal opnieuw in het (regen) water te vallen. De ge meentelijke schoolsportcommis sie heeft besloten om alle voor vandaag op het programma staande wedstrijden in verband met de slechte gesteldheid van de terreinen een dag op te schuiven. Wanneer de streek- finales, die voor vrijdag in de Kikkerpolder op de agenda staan, zullen worden gespeeld, zal nog nader worden bekeken. Vrouw (27) krijgt liete jus over de benen LEIDEN De 27-jarige mejuffrouw S. Pompe, wonende in de Van Bemme- lenstraat, kreeg gisteravond om 8 uur tijdens werkzaamheden in de keuken een pan met hete jus over beide benen. Zij liep brandwonden in de 2e graad op. De E.H.D. heeft de vrouw naar een ziekenhuis gebracht. Inbreker ontdekt door nachtwakers LEIDEN Omstreeks kwart voor zes vannacht ontdekten twee nachtwa kers op hun controle-ronde door een warenhuis aan de Aalmarkt een man in de afdeling goudwaren, die zei, dat hij slaap had. De nachtwakers, die de zaak niet vertrouwden, waarschuwden toch maar de politie, die de man in sloot. Het was een 32-jarige glazen wasser uit Leiden. Hij was in het bezit van drie gouden armbanden en een doublé halsketting, die uit de vitrine waren ontvreemd. Auto over de kop OEGSTGEEST Een 20-jarige Leidse metselaar, die geen rijbewijs heeft, vloog zaterdag tegen de avond op de Abtspoelweg met zijn ondeug delijke auto over de kop toen hij te snel een bocht wilde nemen. De wagen werd zwaar beschadigd, maar de met selaar bleef ongedeerd. Commissie gaat geld inzamelen O NOORDWIJK AAN ZEE Vanmor gen is een begin gemaakt met de eer ste restauratiefase van de hervormde kerk aan de Hoofdstraat, Zij wordt uit gevoerd door het aannemersbedrijf Woudenberg te Ameide onder leiding van architect P. van der Sterre uit Leiderdorp en zal ongeveer tot eind september duren. Begonnen wordt met hei optrekken an een muur (een halve meter dik) tussen het oude en het nieuwe gedeel te der kerk. Daarmee zal men tot 8 mei bezig zijn. Tijdens deze werkzaamhe den kunnen in de kerk geen diensten worden gehouden. De Hervormde Ge meente komt nu voorlopig in De Rank bijeen, waar behalve de middagdienst twee ochtenddiensten worden gehou den: om negen uur om half elf Steigers Tegelijkertijd met het bouwen van de muur wordt een begin gemaakt met het aanbrengen van steigerwerk. Op 17 april hoopt men daarmee gereed te zijn, waarna op 18 april het sloopwerk van overtollige en bouwvallige gevel- delen begint. Daarmee denkt men od 8 mei gereed te komen. Verder staan op het programma: metselwerk (van 29 mei tot 12 juni), timmerwerk aan de kap en herstel van de goten (23 mei tot 21 augus tus), dakdekkers- en loodgieterswerk (van 5 tot 18 september), schilder werk (22 tot 28 augustus), riolerings- Alleen dagjesmensen in Katwijk/Noordwijk KATWIJK/NOORDWIJK Geheel volgens de verwachtingen is het bezoek aan de badplaatsen niet overweldigend geweest. Er waren wel veel dagjes mensen (vooral zondag was het op de boulevards erg druk), maar logies- ruimte was er te over. Het ziet er nu al naar uit, dat het 1-mei-weekeinde heel anders zal wor den. Sommige reisbureaus zijn voor die dagen reeds volgeboekt. De dagjesmensen kwamen voor een deel om te kijken naar de aangekon digde abnormaal hoge en lage water stand als gevolg van het feit, dat zon en maan in één lijn stonden. De wind werkte echter legen of mee, net zoals men het noemen wil, waardoor het water niet lager kwam dan gewoonlijk en ook niet veel hoger. werkzaamheden (9 tot 14 augustus), slopen van de steigers (19 tot 25 sep tember). Met dit gehele werk is een bedrag van ongeveer f 90.000 gemoeid, waar voor de kerkvoogdij een lening heeft gesloten bij een fonds van de Oecume nische Raad van Kerken. Ruïne Een restauratiecommissie, waarin ook burgemeester Bonnike zitting heeft, gaat zich bezighouden met hef bijeenbrengen van de gelden nodig voor de jaarlijkse rentebetaling. Welis waar zullen rijk. provincie en burger lijke gemeente deelnemen in de restau ratie voor respectievelijk 50. 10 en 25 procent, maar in verband met de krap te aan geldmiddelen, zullen "zij pas op een later tijdstip subsidies toekennen. De kerkvoogdij Kon daarop niet wach ten omdat de kerk tot een ruïne dreigt te vervallen en instortingsgevaar niet denkbeeldig is. Wanneer na de eerste fase de sub sidietoezeggingen nog niet worden gerealiseerd, zal met het verdere werk worden gewacht tot de gelden binnenkomen. De bedoeling is te zijner tijd van het oude gedeelte der kerk een kapel in de oorspronkelijke stijl te maken. Het oude gedeelte, waaraan later een nieuw stuk is ge bouwd. dateert van 1647 en is het enige monument van Noordwijk aan Zee IJMUIDEN De koolvis was In de afgelopen week in de IJmuider vishal- len de meest voorkomende vissoort. Het totaal van 5000 kisten was echter 'n stuk geringer dan men enkele weken regel matig kon noteren. Ook nu konden de treilers In de Noord niet zo uit de weg men graag zou willen. Zjj hadden bvjna voortdurend t« kampen met een dan stijve bries waardoor de vis serij vaak werd belemmerd en zelfs ver hinderd. De schepen liepen dan ook met geringe ladingiin binnen. Over het algemeen was de prijs niet best, zodat een lonende uitkomst uitzondering was. De kleine zwarte koolvis die zoals gewoonlijk in de derheid was, bracht weinig op en dui kelde vrijdag naar een laagste koers f 20. Ook de grote zwarte koolvis was niet erg in trek. Vrijdag zakte het peil na een inzet van f 68 tot f 51. Op de andere marktdagen betaalde men nau welijks meer. Heel wat meer belangstelling was weg gelegd voor de schelvis. Met 650 grote en 400 kleine kisten overtrof de vraag vele malen het aanbod. Maandag te kende dit zich met een hoogste notering van f 71 voor de grootste soort nog niet zo af. maar dinsdag moest men f 102 neerleggen. De kleinmiddel haalde toen dezelfde koers. Later was de animo wat geringer. Gemiddeld® Het gemiddelde over alle soorten de hele week was bijzonder hoog. Maar de aanvoer per schip was te gering om de besommingen «naar een lonend peil te kunnen optrekken. De Noordschepen namwi ook een produktie van rond 1000 kisten gul en kabeljauw voor hun rekening. Laatstgenoemde soort deed het in het begin niet slecht, doch moest op den duur terrein prijsgeven. Ten opzichte van maandag daalde de hoogste notering vrijdag van f 164 tot 1 120. De kustschepen zorgden met een totale vangst van 3500 kisten kleine gul voor edn welkome aanvulling. De jes waren van prima kwaliteit. Ook in dit geval liepen de noteringen eind van de week terug. Door de vrij korte reisduur haalden sommige vaartuigen toch een redelijke uitkomst. Vrijdag lag de laagste koers op f 20. Op de andere dagen zat men daar een behoorlijk stuk boven. Met 1350 grote en 125 kleine kisten nam de wijting een middelmatige posi tie in. Dat betrof ook de prijs. Dinsdag noteerde men voor de springlevende dichte soort van de kustvaartuigen een uitschieter van f 61. maar de meeste ke ren lag het gemiddelde niet hoger daD dertig gulden Haring De haringaanvoer had met 10 grote en 250 kleine kisten weinig om het lijf. Maandag bteaalde men op de eerste af slag nog f 54, om vrijdag niet hoger te gaan dan f 29. De makreel was met 600 grote en 1200 kleine kisten beter van de partij. Ook aan dit front toonde de belangstelling een afnemende lijn. De grote en betere soort haalde maandag een hoogste koers van f 56. Vrijdag was die gedaald tot f 37. De minder kwaliteit was de hele week een stuk goedkoper met op vrijdag een diep' tepiunt van f 12.20. De loggers en kotters zorgden on danks de dikwijls tegenwerkende weers omstandigheden voor de mooie aanvoer van rond 180.000 kg tong. Langzaam maar daarom niet minder zeker liepen de noteringen terug, voor deze vissoort ove rigens een normaal verschijnsel in de stille week. De gevoeligste tikken kreeg de kleinmiddel. Maandag was de koers van f 4.26 tot f 4.08 al minder dan gewend was. Dalende lijn Deze dalende lijn zette zich voort. Vrijdag lag de notering tussen f 3.79 en f 3 38. Ook de tcftg 1 en de slips konden zich niet heienaal handhaven. Laatstge noemde soort begon vrijdag met een hoogste koers van f 4.30 doch werd la ter naar f 3.43. Ook de tong 2 schoot die dag na een inzet van f 4.27 onder vier gulden en eindigde op f 3.80. Deze schepen tekenden verder voor een pro. duktie van 4600 grote en 475 kleine kis- ten schol. De noteringen vielen op enkele uit zonderingen na niet tegen. Dinsdag haal den de kleil>middel en de schol 1 top van f 71 en die zou niet meer den overtroffen. De schol 2 gedroeg zich erg wisselvallig, vooral vrijdag. Eerst betaalde men f 52 later niet meer dan f 15. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 178 Dirkje met 29 de KW 40 Alie met 25, de WR Tiny met 68, de KW 29 Ada met 117, de WR 25 Okko Bosker met 28, de KW 63 Margriet Jozien met 10, de KW 152 Soli Deo Gloria met 132, de KW 59 Flo- ris met 103, de KW 3 Koraalbank met 160 kisten en 140 stuks stijve kabel jauw, de WR 37 Sagitta met 34, de WR 56 Spes Nostra met 82 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 211 Geertruida met 50, de KW 136 Urania met 132, de KW 206 Yvonne Yolanda met 130 kasten en 35 stuks stijve kabel- jaiïw, de KW 98 Arendje met 110. de KW 11 Deo Volente 2 met 8, de KW 193 Vrouw Pruna met 105, de KW 194 Eben Haëzer met 45, de KW 164 Helena met 57, de KW 187 Elly met 61, de KW 167 Michiel met 120 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw de KW 103 Wim met 109. de KW 93 Jeaninette met 40. de KW 220 met 39, de KW 183 Aleida met 75 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 155 Fiducia met 120 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 96 Nico met 33 de KW 205 Dirkje met 40. de KW 119 IJsbrand met 29. de WR 45 Dieu wina met 90 kisten en 130 tuks stijve kabeljauw, de KW 191 Deo Volente met 58 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 16 Vertrouwen met 11. de KW 110 Rianne met 25. de KW 180 Solea met 55, de KW 160 De Vrouw Alida met 33. de KW 226 Jacob sr met 64 kis ten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 79 Zee-arend met 41, de KW 88 Vrouw Immetje met 89. de KW 210 En Avant met 65, de KW 113 Wilma met 21, de KW 120 Flamingo met 34, de IJM 3 met 75, de IJM 73 De Hoop 3 met 51, de IJM 30 Adeodatus met 37, de IJM 81 met 34, de KW 12 Andrémet 95, de KW 127 Klaziena Marijke met 100, de IJM 154 Protonus met 30. de KW 217 Cornelia met 70 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 200 An- tje met 102, de KW 137 Maartje Jacoba met 50, de WR 51 Stella Maris met 37, de KW 186 Anna Jacob met 38, de KW 30 Ermine met 95„ de KW 19Ó Marga- retha Christina met 135, de KW 172 Cornelds Schaap met 47. de IJM 209 Meyert Menno met 132 kisten en 80 stuks 'stijve kabeljauw, de KW 197 Willem sr met 80 de IJM 204 Verwach ting met 62. de KW 169 met 61 kis ten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 134 Dirk Taat met 50. de KW 185 To kio met 36 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Corda met 67 kisten en 20 stuks stijve kabel jauw, de KW 26 Concordia met 32. de KW 52 Solo Gratia met 84 kisten en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 182 met 40, de KW 126 Agatha Arie met 57 kis ten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 62 met 43, de KW 148 Dirk van Beelen met 55, de KW 67 Arie met 134, de KW 51 Ora et Labora met 55 kis ten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 42. de KW 116 Vier Gebroeders met 36, de KW 213 Jana met 65. de KW 24 Cornelis met 33. de IJM 239 Nooitgedacht met 57 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 114 Avontuur met 52, de KW 90 Alnilam met 120, de KW 17 Cornelis Judith met 40, de KW 146 Cornelis van Beelen met 30. de KW 188 Kniertje Jacoba met 10, de KW 36 Stern met 10. de KW 221 Arie Jacob met 69, de KW 100 Alpha met 51 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de IJM 54 Swift met 105 kisten en 100 stuks stijve kabel jauw, de KW 195 Pieter Jacob met 99 kisten en 110 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten sr met 63. de KW 99 Maria Theresda met 80 kisten en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 108 Alida met 37, de KW 145 Anna Lydia met 105 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de IJM 41 met 24, de KW 225 Azimuth met 115 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 73 Maria Jacoba met 35 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw de IJM 207 Wiron 6 met 125 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de WR 61 Bastiaan met 99 kisten en 100 stuks stijve kabel jauw. de KW 101 Nestor met 23. de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 25 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Dimanda met 75 kisten, en 70 stuks stijve kabeljauw, de IJM 45 De Hoop 1 met 20 kisten en 150 stuks stijve ka beljauw, de KW 72 Leendert Jacoba met 36 kisten en 38 stuks stijve ka beljauw. de IJM 18 Gelria met 50 kisten en 55 stuks stijve kabeljauw, de KW 173 Aquarius met 57 kisten en 56 stuks stijve kabeljauw, de IJM 4 Dageraad met 32, de KW 8 Deining met 42 kisten 56 stuks stijve kabeljauw en 40 kleine kistai diversen, de KW 54 Dirkje met 62 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 34 Tiny met 50 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 222 Maarten Cornelis met 68 kisten en 35 stuks st kabeljauw de WR 57 Johanna Corne lia met 99 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 202 Maria met 45. de KW 165 Alida Jacoba met 48 kisten en 90 stuks stijve kabeljauw, de KW 212 Marlen a met 41, de IJM 57 Zeehaan met 750 kisten en 426 kleine kisten diversen, de SCH 135 Cornelia Maria met 530 kisten. 240 kleine kisten diversen en 186 stuks stijve kabeljauw, de KW 117 Mare Liberum met 55, de KW 132 Jacoba Catharina met 100 kisten en 170 stuks stijve kabeljauw, ae KW 156 Dc Vrouw Bregtje met 37 kisten en 55 stuks stijve kabeljauw, de IJM 211 Wiroei 2 met 41, de IJM 46 De Hoop 4 met 65 kistea en 25 stuks stijve kabeljauw, de IJM 37 Delft met 470 kisten, 280 kleine kisten diversen en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 74 Tetman Hette met 1150 kis ten, 595 kl. kisten diversen en 178 stuks stijve kabeljauw, de VL 131 Pe- tronella met 455 kisten en 379 stuks stijve kabeljauw, de KW 15 Rijnmond 1 met 970 kisten. 349 kl. kisten diver sen en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 44 Rijnmond 3 met 415 kisten en 660 kleöne kisten diversen, de SCH 117 On derneming 3 met 215 kisten, 443 kleine kisten diversen en 550 stuks stijve ka beljauw en de KW 159 Marian Ellen met 400 kisten. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 35 kisten tarbot. 1500 kisten tong, 2300 kisten schol, 245 kisten schelvis, 910 kisten wijting, 2080 kisten koolvis 80 kisten haring, 265 kis ten makreel. 1800 kisten gul en kabel jauw, 50 kisten rog en 760 kiste diver sen. Verder waren en 1003 kleine kisten makreel, 59 kleiie kisten schelvis. 113 kleine kisten wijting 126 kisten haring, en 3100 stuks stijve kabeljauw. Extra aanbieding 180 liter BOSCH KOELKAST (table top) met groot diepvries vak, van 488,— nu voor 378.— af winkel. v. LEEUWEN Boslaan 279, Katwyk aan Zee. Telefoon 4336 In Noordwijk gestolen auto stond in A'dam AMSTERDAM In het afgelopen weekeind wekten drie Noordwijkse jongelui op de Overtoom het wan trouwen van een kraanwagenchauf- feur der Amsterdamse politie; het drietal hield zich verdacht op bij een auto en de chauffeur wilde hen aan houden. Het gelukte hem er één te grijpen, hoewel de twee anderen, voordat zij er vandoor gingen, er hevig op los sloegen en schopten om hun vriend te ontzetten. Andere poli tiemannen konden tater de twee an deren arresteren in een zijstraat. De auto bleek te zijn gestolen in Noord- Inbraakje in Noordwijk NOORDWIJK Er is ingebroken Ln een filiaal van Albert Heijn. De buit, bestaande uit flessen wijn en een par tijtje nylonkousen. werd later terug gevonden op een terreintje achter da De Ruyterstraat. Jeugdzangavond in Rijnsburg RIJNSBURG Morgenavond om 8uut geven zes jeugdkoren in de Mara- nat'hakerk een uitvoering onder auspi ciën van de afdeling Leidien en om streken van de Ned. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen. De organisatie berust bij De Lofstem- De toegang is gratis, maar er wordt een collecte gehouden ter dekking van de onkosten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3