SOCIAAL STATUUT VOOR ONDERNEMING Gullick brengt 40.000 Engelsen naar onze Hollandse bollenvelden Gevaar aanrandingen beter te bestrijden STICHTING TV-AMSTERDAM RADIO-ADVIES BIJ HET BIJBELLEZEN Sociale doelstellingen in zeven punten ft^grdiinsfoffenj Kulenkampf in kleur terug DONDERDAG 23 MAART 1967 Primeur voor Chr. vakbeweging (Va. verslaggevers) OTTERDAM Veertigduizend Britten staan te trappelen van ongeduld om naar ons land te komen en er de wonder full bulbste zien. Die bollen komen al heel kleintjes boven de zanderige grond achter Hollands duinerij uit en of zij ook zo verlangend zijn die Engelsen te zien. is niet bekend. De eigenaars van de bollen, van de Keukenhof, van ettelijke restaurants en hotels, van een busonderneming en nog een heleboel Hollanders meer zien de mensen van overzee graag komen. AMSTERDAM De Amsterdamse gemeenteraad heeft gisteren lang ge- fliscussieerd over een initiatiefnota over de oprichting van een Stichting v-Amsterdam. Doel is te komen tot en radio- en televisie omroep voor ag- lómeratie Amsterdam ter versterking an de communicatiemogelijkheden in eze gemeenschap. Gedacht wordt aan een programma beleid dat onafhankelijk zal zijn van !e overheid. De kosten zouden goed- Jeels uit reclameboodschappen moeten Ivorden bestreden. In de Stichting zou je Academische Radio Omroep opgeno- pen kunnen worden. De raad ging akkoord met hét foorstel in die zin, dat zij een bedrag pn 7500 goedkeurde voor een nader- pderzoek door een commissie uit de :n een begeleidingscommissie. Tv-discussie ontwapening (V«l radio-en tv-redactie) HILVERSUM Nu de slepende ont- apeningsconferentie in Genève op- euw activiteit vertoont. wil de CRV een televisiediscussie wijden de vraag ..Zijn wij op de weg ontwapening?" Daartoe komen op de avond van nsdag 28 maart a s. in de studio sa- de heren W. L. Brugsma espreksleider), dr. K. S. Wiarda, mr. /an der Stoel, prof. mr. P. H. Kooy- ïs, mr. E. M. J. A. Sassen en mr. J. Mommersteeg. Zij behandelen de stelling: het ver- ag tegen verdere spreiding van kern- apenbezit tussen de Sovjet Unië, de .S. en andere landen is te verwach- Is dit de definitieve stap op weg wereldvrede en waarom gaat het Het gaat dan ook om enkele mil joenen guldens die door deze veer tigduizend (en waarschijnlijk zijn het er nog veel en veel meer omdat deze veertigduizend slechts betrek king hebben op de klanten van ..Clarkson's of London", een reisbu reau gespecialiseerd in bollenvluch- ten) zullen worden besteed. Deze week was de 38-jarige Tom Gullick, directeur van hpl Engelse reisbureau op de Rotter damse luchthaven. Hij en zijn naaste medewerkers torsten kof fers met papieren. Zij kwamen hun Nederlandse medewerkers (van het reisbureau Europa Ex press, van de havendienst van de luchthaven e.d.) vertellen over het nieuwe seizoen over hoe de mensen moeten worden opgevan gen, hoe het programma is. kort om over alles wat in Engeland is klaar gekookt en nu voor consumptie ligt te wachtel tot 8 april als de eerste charterm ichme op Zestienhoven aankomt. Waarom Rotterdam? Waarom r.iet het nieuwe Schiphol met eer. betere ontvangstmogelijkheid en een kortere afstand naar de bollen7 Tom Gullick: „Omdat Rotterdam goedkoper is. Er wordt geen passa- giersbelasting geheven. Wat die ac commodatie betreft. Het 's nog sieeds goed gegaan, het zal dit jaar o« k wel goed gaan. En bovend'en de bollenpassagiers gaan zo van het vliegtuig in de gereedstaande bus sen. Tenslotte is er een uitstekende samenwerking met en medev/erkirg van de mensen van uw luchthaven. Dat is geweldig," LUCHTBRUG Enkele getallen die Tom Gullick verstrekt bewijzen de omvang van z'jn bollenluchtbrug. Deze getallen hebben alleen betrekking op de door hem en zijn bureau georga niseerde reizen. Er zijn nog andere firma's waarvan een het concu^e- rende Friendship Tours is. Tom Gul lick: ..Van dat bureau weet ik mets..." Voor Clarkson ligt het bollensei- zoen tussen 8 april en 20 mei. Er komen dan veertigduizend Engelsen (vorig jaar 35.000). Op de drukste dag arriveren er 3.600 passagiers. Zi; komen van in totaal negentipn vliegvelden in Engeland. Schotland en Wales. Hoe groots de organisatie is, blijkt ook uit het feit dat liefst ne gen luchtvaartmaatschappijen (alle bekenden in Rotterdam) de vluch ten uitvoeren. Het zijn Channel Air ways. Danair. Autair Internatio naal. ACE. British Midland, Air Fer ry en nog enkele kleinere. Trots vertelt mr. Gullick dat het allemaal moderne vliegtuigen ziin waarmee zijn klanten over de Noordzee vliegen. „Het is voor ()e eerste maal dat u de Bristol Eritti- nia voor een min of meer geregelde dienst op uw luchthaven riet. Er gaan 117 passagiers in." Aan de cijfers voegt hij nog toe: i 800 mensen blijven langer dan eer, dag. Zij logeren in veertig verschillende hotels tussen De'ft en Bergen. Op de drukste dag zijn ei zestig vliegtuigbewegingen (landing en en vertrek). Europa Express verzorgt het transport in Holland met honderd autobussen. VIJFTIGDUIZEND De heer Gullick: „Als de EngeL-t regering niet was gekomen met de beperkingen voor de besteding var ponden voor vakantie in het buitenland, hadden we zeker vijftig duizend mensen naar uw land ge bracht. De kleurige folder die Clarkson uitgeeft in Engeland is toch in Gou da gedrukt... Het bureau, dat in 1957 met de bollenvluchten begon, is door deze activiteit groot geworden. Uiteraard worden nu reizen door heel Europa georganiseerd. In 1957 werd gestart met één vliegtuig, een Dakota. De belangstelling voor deze dag tochten (er zijn ook twee- en vier daagse arrangementen) is zo grcot dat veel mensen reeds boeken als ze thuis zijn voor het nieuwe sei zoen. Een groot voordeel, voor Hol land althans, is volgens de heer Gul lick dat veel hollenpassagiers die hier één dag zijn geweest het jaar daarop een vakantie van enkele da ger. tot een week boeken. Een nieuwe vorm van „bollen-kij- ken" is een „tulip-party" waarbij iemand enkele kennissen of vrien den uitnodigt mee te gaan. Ook clubs en verenigingen doen hieraan mee... Er wordt dan een bepaalde korting aangeboden. Bijzondere festiviteiten zullen er dit jaar niet zijn. In 1966 was dat er wel, name lijk de speciale ontvangst van de honderdduizendste passagier. WACHTEN „We wachten nu tot de kwartmil joenste", glimlacht Tom Gullick en hij voegt er meteen aan toe dat dat niet zo erg lang zal duren. Overi gens de heer Gullick of een van z<jn medewerkers zijn de afgelonen maanden bijna iedere week een keer in Holland geweest om een vlot lopende organisatie op te zet ter.. Trots vertelt hij tenslotte dat de prijs voor een dagtocht gelijk is ge bleven. namelijk negen pond (negen tig gulden). Wat krijgen de klanten van Clarkson daarvoor? Een busrit naar het vliegveld in Engeland, dc vliegtocht met enkele verversingen. Na aankomst per bus naar Delft en naar Den Haag voor een stadsrond- rit en een „typical Dutch Koffieta fel lunch". Er wordt ook gereden langs het Vredespaleis en het Binnenhof. Na d„ lunch de tocht langs de bollen velden met als eindpunt de Keuken hof. Daar kan men ook de speciale „Clarkson-tulip" zien. Om vijf uur wordt de terugtocht ondernomen. Om zeven uur stijgt het vliegtuig naar Engeland weer op. In het vliegtuig krijgt men tenslotte nog een dinner. En dan is er een eind aan de volgens de folder „most un forgettable day of your life", als er tenminste zon was Want als is het Clarkson-bureau in Londen in de Sun-street gevestigd, de heer Tom Gullick kan zijn klanten geen zon garanderen in ons land. We wilden niet karig zijn a matigen met (Van onze soc-econ. redactie) UTRECHT Binnen de kring van de christelijke vakbeweging is een sociaal statuut voor de on derneming geformuleerd, waarmee de christelijke vakbeweging thans ook jn de praktijk hoopt te komen tot een modern sociaal beleid in Nederland. Het statuut is opge steld door de Christelijke Metaal- bedrijfsbond en gisteren tijdens een persconferentie door de voor zitter van de CMB. de heer J. Lanser, van een toelichting voor zien. We hebben nu in Nederland lang ge noeg gepraat over modern sociaal be leid. aldus de heer Lanser. het moet nu eindelijk eens tot daden komen. Ra dicalisme is een modewoord geworden, ook voor een modern sociaal onderne- i mingsbeleid is thans radicalisme ge-1 wenst. De christelijke vakbeweging is de eerste, die met een sociaal statuut komt. Bij het NVV, het NKV en de daar aangesloten bonden zijn de ge dachten nog niet zover gerijpt. De CMB gaat zijn sociaal statuut voor de onderneming aan de orde stel len in gesprekken met de beide andere werknemersbonden in de „metaal" en eventueel in de onderhandelingen met werkgevers. De heer Lanser verwacht niet. dat de levensbeschouwelijke visie, die uit dit statuut spreekt door iedereen overgenomen zal worden, maar hij hoopt toch dat na enig bijschaven hieruit een plan geboren kan wor den waar de gehele werknemersvak beweging achter staat. De CMB gaat er van uit, dat de leiding van de onderneming een ver antwoordelijkheid draagt, die uitgaat boven de economische materiële doelstellingen van de onderneming. Hij sluit aan bij wat hierover a] eer der is gezegd van de zijde van het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers. Structuur als zelfstandige grootheid daaraan toe gevoegd kunnen worden. De werkne mers zullen zich moeten kunnen identi ficeren met de doelstelling van de on derneming. De verzorging van de economische en sociale kant van de onderneming zal zowel naar binnen als naar buiten gelijkwaardig moeten zijn. Dit bete kent een wijziging van de structuur van de onderneming, zodat de werkne mer zijn mondigheid kan beleven en de onderneming zowel een econo mische als een sociale doelorganisatie wordt. De heer Lanser betitelde het soeiaal statuut als een uitdaging aan alle on dernemers, die pretenderen een sociaal beleid te voeren of te willen voeren. Daarom moeten adverteren Toegegeven. U zou er niets van geweten hebben als we de kwaliteit van Navy Club 'n tikkeltje kariger hadden aangepakt Of als die 25 smakelijke Amerikanen wat minder verzorgd waren ingepakt. Wij wel. Want Navy Club zou dan nooit zo'n sue- ets zijn geworden. Zelfs niet voor die in- ,H|!' »ta'D"t ™or de onderne- teressanre prijs van 1,25; lage prijs alleen vooronderstelt een w.jz.gmg van zegt tenslotte niets. Misschien hadden we dc structuur en rechtsvorm van de on- NavyClub tochvoorl,50moeteo brengen, derneming. Zonder deze wijziging is Voor die prjjs was het óók 'n bijzonder v,n d,t soclaal st""u' dat ook met lekker grote advertenties kunnen vertellen. Enfin. Met zo'n krap kleintje gaat 't ook. Navy Club. 25 pure Amerikanen. U rookt er goed van voor 1,25. Punt. HILVERSUM In samenwerking met het Ned. Bijbelgenootschap begint de NCRV-radio op woensdag 29 maart a.s. met een serie avondoverdenkingen op het thema „Zelf leren Bijbellezen." Bedoeling is het Genootschap con tact te laten leggen met luisteraars die willen reageren op de inhoud van deze uitzendingen. Men gaat uit van de ge dachte, dat de Bijbel een moeilijk leesbaar boek is, waarbij problemen en vragen dikwijls het vormen van een goed eigen inzicht in de weg staan. De serie bestaat uit zes overdenkin gen, die achtereenvolgende uitzend - avonden van de NCRV telkens om 10.15 uur de ether ingaan. Men kan na het gehoorde schrijven aan het Ned. Bijbelgenootschap, postbus 620. Haar- betekenis toe aan de figuur van werknemers commissaris. De heer Lanser gelooft dat een com missaris een waardevolle figuur kan zijn. maar men bereikt hiermee niet de j mondigheid en de medezeggenschap van de werknemer op de plaats waar hij staat. De werknemerscommissaris is weer een soort macro-benadering van de on derneming. De christelijke vakbewe ging moet naar het oordeel van de heer Lanser niet al haar kruit verschie ten op de werknemerscommissaris, maar meer op het werk van de vakbe weging binnen de onderneming. Hij vroeg er daarbij aandacht voor. dat het bedrijvenwerk binnen de onderne ming thans door de drie metaalbonden gezamenlijk wordt nagestreefd. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Het door de Christelijke Metaalbedrjjfsbond gelanceerde plan voor een sociaal statuut in de onderneming omvat de volgende zeven punten: 1. Door middel van organisatie en coördinatie van initiatieven, arbeid en geld zal de leiding van de onderneming streven naar het scheppen en in stand houden van werkgelegenheid in een zodanig organisato risch verband, dat iedere werknemer zich daarin als mens zal kun nen ontplooien overeenkomstig zijn bestemming, mogelijkheden en ambities. 2. De leiding van de onderneming erkent, dat zij een verantwoordelijk heid draagt, die uitgaat boven de economisch-materiële doelstellingen van de onderneming. Zij aanvaardt, dat de onderneming tevens voer tuig en verdedigster dient te zijn van die sociaal-humane waarden, welke in de maatschappelijke ontwikkeling naar voren treden en tot gelding komen. 3. Als sociale doelstellingen gelden: a. de zorg voor de continuïteit van de onderneming; b. het scheppen en instandhouden van arbeidsverhoudingen waarin de. kritisch getoetste, normen en waarden, zoals die in de maatschap pelijke ontwikkeling naar voren treden, tot gelding komen; c. het meewerken aan de persoonlijke ontplooiing van de mede werkers in hun arbeidsleven; d. het leveren van een bijdrage aan de materiële welvaart van de medewerkers; e. het bevorderen van de vorming van de medewerkers door de vak verenigingen; f het leveren van een bijdrage aan de nationale welvaart; g. zorg te dragen dat de mens bij het streven naar economische groei en technische vooruitgang niet in de knel komt. 4. Het sociale beleid van de onderneming zal door de leiding worden geformuleerd in overleg met de vakverenigingen. Uitgangspunt van het sociale beleid zal zijn de verantwoordelijke mens. Dit uitgangs punt dient tot uiting te komen zowel in de organisatie van het werk als in het besturen van de onderneming. De uitvoering van het sociale beleid is primair de taak van de ondernemer. Bij de nadere uitwerking van het sociale beleid en bij het toezicht op de uitvoering daarvan hebben de overlegorganen binnen de onderneming een wezenlijke taak. 5. Met het oog op de continuïteit en verdere ontwikkeling van het sociale beleid zal er regelmatig tussen de leiding van de onderneming en de vakverenigingen overleg plaats vinden. 6. Het resultaat van de onderneming zal, als vrucht van gezamenluke inspanning, naar eisen van redelijkheid en billijkheid, worden ver deeld onder de inbrengers van initiatief, arbeid en geld, nadat er maatregelen zijn getroffen om de continuïteit van de onderneming te verzekeren. 7. De inhoud van dit statuut is bepalend voor en zal nader worden uitgewerkt in (een collectieve arbeidsovereenkomst en) sociale be leidsregelingen. Conflict (Va radio- en tv-redactie) HAMBURG Voor de Westduitse Ijkers is het einde van een verdrieti- t telcvisietijd in zicht: op 20 januari 168 zal Hans Joachim Kulenkampf na in rustperiode van bijna twee jaren ter terugkomen op het scherm. Hij pt dan gewoon dc presentatie van Ün jaren oude quiz „Einer wird ge- tinnen" weer op. zij het nu echter in leuren vertoond. 'Het soort quiz dat Kulenkampf jaar I i naar leidt, is bij ons allang verban en naar „de oude doos", maar in de -jbndsrepubliek blijft het een bijzon- gevierd programma, natuurlijk niet Ijl het minst omdat men maar niet ge- Jtieg kan krijgen van de charmes van 4 pns Joachim. Zo ziet u maar. hoe datief modern of ouderwets eigenli'k ma's. Enkele van de meest-geliefde misdaadseries worden in juni gestopt... om eind augustus in kleur- ren opnieuw te verschijnen. Een van deze reeksen: „Der Polizei- funk meldet" wordt een co-produktie met Frankrijk en Japan: zo drukt men de kosten. De opnamen worden in stu dio Hamburg gemaakt. Nieuws is ook, dat beide Duitse pro gramma's direct na de invoering van de kleuren (op 25 augustus a.s.) zul len beginnen met bonte reclamespots. Het oorspronkelijke plan was. dat uit te stellen tot januari, maar het be drijfsleven neemt daar geen genoegen ESSEN In een café te Essen is gisteren een 35-jarige taxichauffeur na een woordenwisseling doodgeschoten. De dader, een 26-jarige man uit Kett- wig. is later door de politie gearres teerd. Oost-Duitsland- Nederlandoptv (Va p radio- en tv-redactie) HILVERSUM Op woensdag 5 april a.s. zendt de NTS op Ned. 1 rechtstreeks een reportage uit van de voetbalontmoeting Oost-DuitslandNe derland. in het stadion van Leipzig te houden. Commentator is ir. Ad van Em- De wedstrijd wordt gespeeld in het toernooi om de officieuze Europese ti tel voor landenteams. In dit kader heeft Nederland reeds met 20 gewon nen van Denemarken en met 22 ge lijkgespeeld tegen Hongarije. Deze uitzending komt tussen 5 en 6.45 uur op het scherm. Het VARA-kin- derprogramma wordt die dag daarom tussen 4.15 en 5 uur uitgezonden. Voor het beleid in de onderne ming heeft de CMB niet gekozen voor het conflict-model (Hoefna gels. maar voor het integratie-mo del. De christelijke vakbeweging ziet de onderneming als een ge meenschap. waarbinnen kapitaal, leiding en arbeid samen werken. In deze gemeenschap moet de fac tor arbeid volledig worden geïnte- I greerd. I De heer Lanser erkent wel dat i Door het uitvallen van Ie luchtver- belangentegenstellingen zijn binnen de versingsinstallatie zijn woensdag bij onderneming, maar hij wil hiervan de kuikenmester P Kersten te'niet uitgaan. Deze belangen moeten Maashees (L.) bijna 13.000 slachtrijpe j geïntegreerd worden binnen het grote kippen door verschikking om het leven j geheel van de onderneming, gekomen. De doelstelling van de onderneming Woensdag kwamen bij een brand; zal niet alleen economisch bepaald in de stallen van de landbouwer T. moeten zijn. maar ook sociaal. Het Ghielen te Helden (L.) 14 varkens in de mooist zou hij het vinden, indien dc vlammen om; 117 dieren konden wor-ondernemingen het sociaal statuut ver den gered. Ook ging een gro'e hoeveel-werkten in de doelstellingen van de heid veevoeder verloren. De schade be-ondernemingen. loopt 30.000. I Het sociaal statuut zal echter ook Meldingsplicht functioneert onvoldoende (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De gedachte die bij een aantal mensen in Fries land leeft; een ouderbond die krasse maatregelen wil tegen aan randers, is een verschijnsel dat in de een of andere vorm telkens pleegt op te duiken, na een op zienbarende gebeurtenis als de recente moord op het Alkmaarse jongetje Herman van der Molen. Een volkomen begrijpelijke zaak. dat ouders op zijn minst veront- j ekorten is nog maar enkele jaren geleden, dat j daarvan doorgaans geen melding werd gemaakt bij de politie van zijn woon- I plaats, opdat deze zo nodig zijn gan gen in het oog zou kunnen houden. Tegenwoordig is er wél een mel dingsplicht. Dc directeur van de inrich ting geeft elk t.b.r.-geval van proefver lof door aan het ministerie van Justi-1 tie. dat op zijn beurt de betrokken justitie in een aantal gevallen daarte- Officier van Justitie op de hoogte sen niet die maatregelen kunnen ne- brengt. Deze beslist dan of hij het ge- men, jiie ze graag zouden willen Natuurlijk moest Marayat An- driane, de 26-jarige in Thailand geboren filmster zich met een slinger echt Hollandse bloemen tooien, toen zij gistermiddag uit Kopenhagen op Schiphol arriveer de. Zij kwam naar ons land om de première bij te wonen van de film Vuurdoop op de Yangtse Kiang, die vandaag gaat draaien en waarin zij een belangrijke rol vervult. de politie zal doorgevi rust raken als ze zich realiseren dat hun kind zo iets gruwelijks zou overkomen. De kern waar het bij de ouders om gaat is twijfel of de overheid wel alles doet wat in haar vermogen is om geva ren als deze te voorkomen. Is die twij fel gerechtvaardigd? Om te beginnen mag tot enige ge ruststelling worden aangevoerd dat het aantal vastgelegde vergrijpen wei nig voorkomt en eerder af- dan toe neemt. Maar ze zijn er en ze maken steeds diepe indruk. Temeer, als men verneemt dat het een delinquent met proefverlof geldt die zo'n daad moet hebben gepleegd. Een zaak die in meni ge krant brede aandacht pleegt te krrijgen en dan het gesprek van de dag is. Anders gezegd: het geldt hier •n emotioneel geladen onderwerp. De leiding van een psychiatrische in richting zal nu eenmaal op een gege- en ogenblik moeten besluiten een delin Dan is er de chronische kwestie het tekort aan inrichtingen, om niet te spreken van het manco personeel. Ook al breekt het inzicht baan dat daar meer aan moet worden gedaan, in dc begroting van Justitie 1967 moet men nog lezen „dat de psy- chopathenzorg toenemende aandacht blijft vragen" en dat een desbetreffen de commissie t.z.t. met een nota over het te voeren beleid terzake zal ko men. Openlijk wordt gesproken van een overspanning van het personeel. Het is zoals de criminoloog prof. dr. H. Bianchi het onlangs opmerkte: Het Nederlandse volk wenst terecht bescherming tegen onverlaten. Maar het (parlement) is anderzijds nauwe lijks bereid flink in de beurs te tasten om die bescherming optimaal te effec tueren. Nog meer factoren zijn te noemen. Daar is bijvoorbeeld de dubieuze lec tuur. die extra kwalijke invloed kan quent met proefverlof te zenden. Het hebben. Het is bekend dat politie Voor twijfel bij ouders en opvoeders over de vraag of van overheidswege het aanrandingsgevaar voldoende wordt bestreden is derhalve zeker aan leiding. Aan de andere kant mogen va ders, moeders en pedagogen eerust de hand ook in eigen boezem steken. Ten bewijze hiervan kan een tv-uit- zending van al weer meer dan een jaar geleden worden aangehaald. On der het verborgen oog van de camera had zich een namaakaanrander op gesteld, die in een park naar spelende kinderen ging en er in de overgrote meerderheid van de gevallen in slaag de zelfs oudere kinderen mee te lok ken naar een bosje. Daar zit misschien wel het grootste gevaar. Doen de ouders alles om hun kinderen het niet meegaan met vreem den in te prenten? Is de sfeer in het gezin zo. dat de kinderen als van natu re tegen het gevaar van aanrandingen weerbaar worden gemaakt? Gaat men naar de politie als men van een geval heeft gehoord, of iets verdachts meent te hebben waargenomen? Militair pensioen Personen die onder de oude wetten geen recht op pensioen konden laten gelden, krijgen nu, via de nieuwe Al gemene Militaire Pensioenwet, perspectief. In de eerste plaats gaat het om ge wezen beroepsmilitairen, die na 30 ju ni 1925 en voor I januari 1966 werden ontslagen en die wegens te weinig dienstjaren geen aanspraken konden laten gelden. Indien zij thans ten minste vijf voor pensioen geldige dienstjaren kunnen aantonen is dit nu wel mogelijk. De tweede groep be treft weduwen (eventueel minderjari ge kinderen uit haar huwelijk) wier echtgenoot voor het huwelijk militair is geweest Volgens de oude bedeling kon, om dat het huwelijk na het aan de man verleende ontslag was gesloten, geen recht op pensioen worden verkregen. In beginsel is die mogelijkheid er nu wel. Gaarne wilde ik als voorzitter van de AMP afdeling Rotterdam daarop de aandacht vestigen. Nadere inlich tingen verstrekt onder meer het mi nisterie van Defensie, bureau voorlich ting. Spui 32, Den Haag. Rotterdam G. J. Men. Berechting (5) Wat de heer Wiesenthal doet, ia noodzakelijk werk en heeft met haat gevoelens niets te maken. Ouderen die de oorlog hebben meegemaakt en vooral diegenen onder hen die in ge vangenissen en concentratiekampen hebben verkeerd, hebben er zonder meer recht op, dat al die satanische lieden, die als oorlogsmisdadigers te boek staan uit hun schuilhoeken wor den opgespoord en voor de rechter worden gebracht. Den Haa* D. Knoester Bejaardenhuizen (3) De heer Willemstein heeft volko men gelijk wij hebben elkaar dan misschien verkeerd begrepen als hij zegt dat verschillende particulier© inrichtingen die zich met bejaarden huisvesting bezighouden soms duur 7-ijn en ook nog slecht Ikzelf bewoon een bejaardentehuis uitgaande van een kerk: de prijs is voor hetgeen men krijgt niet hoog; uiteraard geniet deze inrichting ook subsuhe. Zelf,heb ik ondervonden hoe moeilijk het is geplaatst te worden, vele jaren heb ik op de wachtlijst moeten staan. Rotterdam Zr. S. M. r.d. Schalk

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 17