Miele Noordwijk gaat het nu met parkeer meters proberen Geen drukke Pasen dit jaar in Katwijk en Noordwijk Steeds meer wordt het leren een fijn spel BANKEMPLOYÉ (mnl.) BANKEMPLOYÉ (vrl.) Brigadier De Grauw hartelijk gehuldigd Geen verdere verruiming openstelling winkels op zondag Vragen over te lage vergoeding scholen WOENSDAG 22 MAAKT 19ST Huishoudschool bleek een -luilekkerland \TWIJK Onder grote belang- ng zijn gisteren in de huishoud- ol aan de J. van Brakelstraat de bare lessen begonnen. Tevens een interessante tentoonstelling end van dóór de leerlingen ver- iigd werk. el belangwekkend was een les de heer S. W. J. Dieleman over latuurleven langs de kust, toe- ht met dia's. In het natuurkun- :aal waren in dit verband va- allerlei zeedieren, vlinders, pen en planten te zien. één der bovenlokalen waren de ngen bezig met handenarbeid ht op de kinderverzorging. En- meisjes in Katwijkse kleder- it maakten schilderwerk onder xg van de heer Adriaanse. werd voorts les in volksdansen ten door de heer J. Af. van gen. Het ging er heel pittig toe. eer Ravensbergen gaf taalles en ifwouw Van Harten sprak over childer Rembrandt. naaldvaklessen verliepen erg imeèrd. Hierbij hadden de lei- mevrouw E. de Bes-Andriesén, ouw Van Hilten-Koopmans en ffrouw Schouwenaar. waren heel mooi handwerk en an leuke tekeningen te zien. ndaag kan men nog een kijkje nemen tot vanavond negen uur. negen uur wordt in de hal een litvoering gegeven, de foto: leerlingen aan het pof- •s bakken. Er is heerlijk ge- Foto D. Kruyt. LET OP harkt te Katwijk wordt in de (week op donderdag gehou- van 2 tot 7 uur. HET BESTUUR. SUPER AUTOMATIC 412 4'/2 Kg. 1195.— ran den ANKER Warsstraat 19 Telefoon 3754 osplein 13 Telefoon 2561 Katwijk. Ouderavond in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De ouders van de leerlingen van de her vormde school in de Narcisstraat wa ren in de gymnastiekzaal bijeen om te luisteren naar wat tandarts M. D. Hage had te vertellen over de tand- artsendienst. Hij deed dit aan de hand van een in de behandelingsauto va» deze dienst opgenomen film. Het hoofd der school, de heer J. van Essen, sprak over: „Onze school en uw kinderen". Hij lichtte de ouders in over hoe op de school wordt gewerkt waarbij de nadruk werd gelegd op het feit, dat de onderwijsmethoden steeds verder worden gemoderniseerd. De te gebruiken leermiddelen moeten aan trekkelijk zijn. Meer en meer wordt Kijk - en ouderavond Marnixschool KATWIJK De nieuwe Marnix- school in de Hoornespolder deed vorige week tweemaal achtereen van zich spreken. Eerst was er een ,.kijk- avond" in het schoolgebouw aan de Nolensstraat. Wat daar werd getoond was een doorlopende reclame voor moderne school in het algemeen voor het personeel van deze school in het bijzonder. Het was een lust om leermiddelen en leerlingenprestaties te bekijken. Er wordt hard gewerkt om tot een permanent groot school gebouw te komen. Een paar dagen later werd in totaal bezet bijgebouw van de Triomfa- torkerk de jaarlijkse ouderavond ge houden. Vóór de pauze was het woord aan de kinderen. Met name willen we noemen de zeer goede zangnummers. Het werd duidelijk, dat met een be hoorlijke voorbereiding zelfs met kleine kinderen leuke resultaten kun nen worden behaald. Na de gezellige koffiepauze gaf de heer J. Roosendaal, hoofd der school, een beschouwing over de mogelijk heden en moeilijkheden van de ko mende Mammoet-wet, één en ander met dia's toegelicht. Ook de dames Keus en Meerburg hadden een ruim aandeel in het totale programma. Hoog en laag water te Katwyk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 1.01 en 13.25 uur; laag water 58 en 21.38 uur. Sterke toeneming het. beginsel „spelend leren" in praktijk gebracht. Niet alleen in de eerste klas wordt vernieuwing in deze zin toegepast, maar door de gehele school. De heer Van Essen sprak ook ove* de Mammoetwet. Het ligt in het voornemen meer avonden als deze te organiseren ter voorlichting van de oudera. Er was voorts een uitgebreide ten- toonstelling van tekeningen uit alle klassen over hetzelfde onderwerp. Mejuffrouw G. H. Burger wees de bezoekers op de voortschrijdende ontwikkeling in de tekeningen. Ten plotte viel er handwerk- en handen- arbeidmateriaal te bezichtigen. De voorzitter van het schoolbestuur, ds A. Makkenze, zei in zijn openings woord iets over de naam van de school. „Otto Baron van Wassenaer van Catwvck" diepg in Engeland HULL Dat de aanvoer van op zee ingevroren vis in de 'beide grote Engel se trawlerhavens Hull en Grimsby snel toeneemt bewijzen de aanvoercij- fers van januari 1967 (Huil ruim 3,7 miljoen kg; Grimsby ruim 1,4 miljoen kg). Vergeleken met die van januari 1966 betekent dat een verdubbeling. In Huil maakten in januari 1967 de ingevroren vangsten ongeveer 1/5 deel en in Grimsby ongeveer 1/10 deel van de totale aanvoer uit. Ook in de Duitse visserijplaatsen maakt de aanvoer van ingevroren vis reeds geruime tijd een vrij belangrijk deel van de totale aanvoer uit. Hoewel onk io ons land diepgevro ren vis hoe langer hoe meer bij het publiek er in komt, is de aanvoer van direct op zee ingevroren vis tot dus verre nog van weinig betekenis. VALKENBURG De collecte voor „Draagt Elkanders Lasten" heeft de opbrengst van verleden jaar ruim schoots overtroffen. Er werd nu t 212 bijeengebracht. COÖP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" Leeftijd ca. 21 jaar. Bezitters van het diploma Boekhouden genieten de voorkeur. met U.L.O.-opleiding en kunnende typen. Leeftijd ca. 18 jaar. Sollicitaties te richten aan het kantoor onzer Bank. VOORSTRAAT 50 KATWIJK AAN ZEE Hiermede berichten wij U det on6 kan toor op vrijdag 24 maart a.s. (Goede Vrij dags de gehele dag is GESLOTEN Co-op. Raiffeisen-Bank KATWIJK AAN ZEE VOORSTRAAT 50 kring De heer Den Hollander (bijna 69) overleden KATWIJK AAN ZEE Vlak voor zijn 69e verjaardag is gisteren over leden de heer M. den Hollander. De heer Den Hollander was jarenlang ga ragehouder in het pand Voorstraat 92 en een bekende en geziene persoon lijkheid in Katwijk doordat hij jaren lang de ziekenauto van De Verpleging onder zijn beheer heeft gehad. Talrijke Katwijkers die naar een der Leidse ziekenhuizen werden ver wezen, heeft hij per auto vervoerd, soms onder zeer moeilijke weersom standigheden. De teraardebestelling heeft plaats vrijdag 24 maart op de nieuwe b< graafplaats aan de Duinstraat. Discussie in a.r. over cle gemeentepolitiek KATWIJK AAN ZEE Gisteravond heeft de a.r. kiesvereniging een goed bezochte ledenvergadering gehouden in Irene. Mr. J. van der Plas gaf een overzicht van de gevoerde gemeente politiek waarover nogal flink werd gediscussieerd. §ecretaris J. Roosendaal gaf in zijn jaaroverzicht blijk van enige bezorgd heid over het teruglopende ledental. Voorzitter D. J. Brouwer herdacht met eerbied het overleden lid, de heer J. Boonefaas, die de vereniging jaren lang als voorzitter en tweede-voor zitter heeft gediend. De aftredende bestuursleden D J Brouwer, J. van Leeuwen en C. Tav©- nier werden herkozen. Helikopter landt op vrachtauto NOORDWIJK Noordwijk heeft een landelijke primeur op het gebied van tuimbouwbesproeiing. De besproei ing wordt uitgevoerd door een heli kopter die als landingsterrein een op een vrachtauto gemonteerd platform gebruikt. Dit systeem houdt een langrijke tijdsbesparing in. KATWIJK AAN ZEE In het bij zijn van tall van autoriteiten heeft brigadier C. J. de Grauw gisteren zijn zilveren dienst jubileum gevierd. Burgemeester Duiker gewaagde van de grote trouw van deze politieman. Ztfn plichtsbetrachting gecomple teerd met ervaring en kennis strekt een ieder ten voorbeeld. Door zijn beheerste optreden heeft de jubilaris zidli de achting weten te verwerven die een goed politiefunctionaris toe komt. Hoofdinspecteur mr. J. Blanken zei zich van harte bij de woorden van de burgemeester aan te sluiten. Be halve in zijn functie van brigadier heeft de heer De Grauw zich zeer ver dienstelijk gemaakt als instructeur van de reservepolitie, een taak die door hem met grote deskundigheid wordt vervuld. Als oud-hoofd van het politiekorps sprak mr. R. Warmoltz. (thans gepen sioneerd) over de beginperiode van de jubilaris. Talrijke „gebeurtenissen" werden aan de vergetelheid ontrukt. De taak van de politieman in deze tijd is v'eelzijdig mede ook door het Brigadier De Grauw wordt gelukgewenst door mr. Warmoltz. Foto D. Kruyt. hem terbeschikkingstaand materiaal. Verder voerden nog het woord in specteur J. van der Landen, de heer Stokhuizen en deputaten van de re servepolitie de heren Hoek, Rovers en Thein, die de jubilaris een grote mand fruit aanboden. Als geschenk van het politieperso neel werd hem een fraaie sigarenta- felaansteker aangeboden. Namens de alegemene bond van politiepersoneel sprak de heer C. Schaap. Bloemen Tijdens de vele toespraken mochten de jubilaris en zijn vrouw vele fraaie bloemstukken in ontvangst nemen van allerlei afgevaardigden die op de een of andere manier contact met briga dier De Grauw hebben. Onder de vele geschenken was ook de bekende en velop. Middags werd het feest in de fa miliekring voortgezet. Het was voor de jubilaris zoals hij zelf bekende een buitengewoon leuke dag, waaraan hij met vreugde zal terugdenken. NOORDWIJK By de ingekomen stukken die gisteravond op dè ver gadering van de gemeenteraad ter tafel waren, bevond zich het ge vraagde advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden inzake de verlenging van de open stelling van winkels op zondag. Het advies van de Kamer luidde negatief, zodat de heer Van Riemsdijk consta teerde, dat het geen zin had een be sluit te nemen om de verruiming van de openstelling ook te laten gel den van 115 september. Er was ook een verheugende mede deling: de eerste fase van de woning bouw in het plan Boerenburg is goed gekeurd. De week na Pasen zal met de bouw worden begonnen, en in het voorjaar van 1968 zullen de wonin gen worden opgeleverd. In de vakature M. P. den Hollan der is tot lid van de raad benoemd de heer W. R. de Witt. Zijn geloofs brieven wea-den onderzocht en in orde bevonden. De Werkplaats Het voorstel tot opheffing van de stichting De Werkplaats te Sassen- heim en het deelnemen in een nieuwe vorm van dit werk werd van harte toegejuicht door de heren Benschop Vogelaar en Van Nes. Wethouder Sedelaar zette uiteen hoe de nieuwe gang van zaken zal zijn. Er wordt met veel vreugde daar ge werkt, ook door ruim 20 Noordwij- kers. In het bestuur werden als ver tegenwoordigers van het gemeentebe stuur gekozen de wethouders Sedo laar en Den Otter. Veel discussie ontstond over het oorstel van B en W tot het bij wijze van proef, plaatsen van een aantal parkeermeters aan De Greint en d© Abraham van Royenstraat. Een aantal raadsleden ging dit voor stel niet ver genoeg. Zij bepleitten plaatsing van de meters ook voorbij het postkantoor, iets wat het college niet had voorgesteld. Het college nam daarom een voor stel van deze strekking van de heer Faase over. Het parkeerprobleem wordt steeds nijpender en de heer Alkemade gaf als zijn mening te kennen dat als het even kan geparkeerde auto's van de weg moeten verdwijnen en dat zoveel mogelijk het parkeren op speciale ter reinen moet worden bevorderd. Gepleit werd voorts voor het aan leggen van meer parkeerhavens langs de weg waar dit mogelijk ia- Woningbouw Er werd ook weer uitvoerig gede batteerd over de woningbouw in het plan Boerenburg. De bezorgdheid werd geuit dat de te bouwen uremie- woningen niet in handen van Noord- wijkers zouden komen. Ook het col lege heeft zich met deze kwestie be ziggehouden. Het zegde toe alles te zullen doen om de Noordwykers t© laten voorgaan bij de koop. Uit het voorstel bleek dat het bouwplan zodanig was, dat een ver schuiving had plaats gehad van de vrije-sector naar de premiewoningen. voor de woningzoekenden iets gunstiger, aldus wethouder De Geus Dit is niet ten nadele van de ge meente, die heeft de grond verkocht voor een prijs waarmee het bouw rijp maken kan worden betaald Na nog wat heen en weer gepraat werd het voorstel van B en W aan genomen. De verhouding woningwet woningen—premiewoningen is onge veer 2/3 1/3, aldus kwam nog in de discussie aan het licht. Er zal de grootste spoed worden betracht. Er wordt reeds nu gewerkt aan de realisering van de volgende bouwstroom. Parallelboulevard Ook de parallelboulevard kwam nog even ter sprake in verband met een voorstel tot onteigening van grond. Geschat werd dat de totale kosten, ongeveer 3 min zullen gaan bedragen. Hierbij dient te worden bedacht dat een rijksuitkering hiervoor te ver wachten is omdat dit een sanerings plan betreft. Hoe groot deze uitkering zal zijn is nog niet bekend. De heer Vogelaar vroeg of als ao onteigeningsprocedure gunstig ver loopt ook de financieringsmiddelen iter beschikking worden gesteld om dat er al zoveel voor deze boulevard is uitgegeven deed hij de suggestie al vast een declaratie bij het rijk ln te dienen voor een bepaalde tegemoet koming. Wethouder De Geus meende dat dit nu ongeveer moet gaan gebeuren. Bij de rondvraag informeerde de heer Benschop naar de mogelijkheid van plaatsing van een telefooncel in het Beeklaankwartier. NOORDWIJK Naar aanleiding van een bericht in de NLC vroeg de heer G. Vogelaar gisteravond in de rondvraag van de gemeenteraadsver gadering of de muloscholen inderdaad een te lage vergoeding krijgen voor wat betreft de kosten per leerling. In vele plaatsen in het land ligt dit be drag hoger, aldus het betrokken ver slag. De heer Vogelaar vroeg de wet houder van onderwijs om opheldering. De heer Van Leeuwen sloot zicb hierbij aan. Wethouder Den Otter zei, dat het hier te doen gebruikelijk is als norm te nemen dc kosten van de openbare lagere school en voor de muloscholen dit bedrag met 50% te verhogen. Wij dachten dat dit voldoende was. Een verzoek om verhoging heeft ons nooit bereikt. Informatie Bij informatie bleek, dat het lande lijk gemiddelde weliswaar hoger ligt, maar daarbij is geen rekening gehou den met de grootte der gemeente. De wethouder^ gaf .diverse cijfers van omliggende gemeenten;.,vraarby de bedragen varfcjde vergoedfaiy-lager IJniuiden In de Noord trof men eindelijk wat draegzamer weer. Best was het nog niet, maar men kon in ieder geval regelmatig in actie blijven. De resultaten waren lang niet slecht. De schipper van de KW 15 Rijnmond 1 meldde aan zijn collega op de KW 43 Rijnmond 2 eerst twee trekken voor 90 manden en later een trek van 40 manden. Het hoofdbestanddeel werd gevormd door koolvis, schelvis en ma kreel. In enkele gevallen haalde men ook een beetje haring op. Verscheidene grotere schepen zoals de KW 54 Dirkje en KW 8 Deining zochten hun heil in de omgeving van de Zandvoortse Gaten. Daar pleegt in dezetijd van het jaar wel eens kabel jauw en wijting voor te komen en daar op hebben de schippers hun hoop ge vestigd. Bij de P-boeien konden de loggers en kotters redelijk uit de voeten ko men. Zij noteerden door elkaar geno men trekken van 30 tot 50 kilo tong en vijf manden andere vis, voorname lijk schol en wijting. Af en toe haalde men ook een paar kabeljauwen scheep Dichter onder de Nederlandse kust meen kleine schol aantekenen. Door de slechte uitkomsten van de laatste tijd (sommige schepen waren 14 dagen van huis voor een besomming van nog geen f 5000) worden verscheidene treilers aan de kant gehouden voor de jaarlijk- onderhoudsbeurt. Voor de beman ningen betekent dit tegelijk een kanti© Wat er was. Aan de IJmuider markt verschenen 20 vaartuigen. Zij zorgden voor aanvoer van 3114 kisten vis, waarvan 310 kisten schelvis, 190 kisten wijting. Bij mooi weer meest dagjesmensen KATWIJK/NOORDWIJK Het wordt geen drukke Pasen in de kust plaatsen. althans wat het aantal over nachtingen betreft. Bij de WV's zijn betrekkelijk weinig boekingen ver richt. Dit wil natuurlijk nog niet zeggen it er in Katwyk en Noordwijk met Pasen niet veel mensen óp de been zullen zijn. Dat hangt voornamelijk van het weer af. Wanneer het mooi weer is, zullen velen naar de kust rij den, maar dat zullen dan dagjesmen sen zyn. Wordt het slecht weer. dan blijft het heel rustig. Dat zo weinig boekingen zijn ver richt, houdt verband met het feit, dat Pasen dit paar zo vroeg valt. Vol gens de VVV-directeur in Katwijk, de heer C. Verplancke. zyn er van de drie bijzondere weekeinden (Pa sen, 1 mei en pinksteren) altijd maar twee goed. Dit jaar zullen goed zijn het meiweekeinde en pinksteren. 420 kisten gul en kabeljauw. 1300 kis ten koolvis, 10 kisten haring, 160 kis ten makreel, 340 kisten schol, 14 kisten tarbot. 130 kisten diversen, 440 stuk* stijve kabeljauw en 12.000 kilo tong. Verder waren er 32 kleine kisten schel vis. 52 kleine kisten haring, 300 kleine kisten makreel en 190 kleine kiste» schol. Schelvis De schelvis was best aan de prijs. De grote en de kleinmiddel noteerde op de eerste afslag niet minder dan f 102,- De grootmiddel zat daar maar twee gulden onder. De pennen begonnen op f82,- en de braad op f70,-. Later zak ten al deze koersen maar het gemiddel de bleef aan de hoge kant De gestripte wijting bevond zich met een hoogste notering van f61,- in het kielzog var de schelvis. De grootste twee gulsoorten ware» iets duurder, de kleine gul moest na een redelijke inzet van f 40,- met eer lang niet gekende lage notering va» f25,. genoegen nemen. De haring wa* weer schaars. Veel zat er voor handel niet in, zodat na een start va» f 40,- spoedig op f 19,- belandde Makreel De betere kwaliteit makreel noteerde f31,- de mindere soort k'wam niet boven f 17,20,-. De tong was over he* algemeen wat duurder. De kleinste drie soorten bleven allemaal boven de vier gulden met als top een koers va» f 4,91 voor de eentjes. Bij de schol ging de meeste belang stelling uit naar de kleinmiddel en de schol 1. Op de eerste afslag betaalde men f 71,-! Later deden deze soorter ■H1,-. De grote en de grootmiddel za ten tussen f 57,- en f 56,-. De tweetje» begonnen met een notering van f 61, lang niet slecht doch waren later ook >or f38.- te koop. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmuider markt onder meer de IJM 99 Egmont met 800 kisten, 44 kleine kisten diver sen en 70 stuks stijve kabeljauw, de IJM 9 Haarlem met 350 kisten en 217 kleine kusten en de KW 123 Holland met 585 kisten en 60 stuks stilve ka beljauw. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 1500 kisten gekochte haring. Diefstal Uit het ruim van de in de IJmuider Haringhaven afgemeerde kotter UK 193 verdween de afgelopen nacht on geveer 100 kilo tong met een geschatte marktwaarde van f 500.-. De dieven verbraken het slot van der luiken en konden in deze stille en verlaten om geving ongestoord hun slag slaan. Tot nog toe ontbreekt van de daders elk spoor. liggen. De wethouder had overigens alle begrip voor de moeilijkheden van de muloscholen. De heer Vogelaar informeerde voort* naar de gang van zaken ten aanzien van de voorschriften die de bedryven geven voor de ventilatie bij verwar ming met aardgas. Wethouder Den Otter zei dat de bedrijven conscentieus te werk gaant- hierbij omdat gebleken is, dat ver scheidene mensen nog ondeugdelijke kranen in hun woningen hebben. De bedrijven doen alles om onge lukken te voorkomen. Het is in de verbruikers hun eigen belang dat streng wordt opgetreden. Vuilnisbelt op de hoek van de K. Doormanstraat en het daarbij liggende terrein dat wel een vuilnisbelt lijkt. Wethouder De Geus zei dit te zullen bekijken. De heer Duindam vroeg aandacht voor een gevaarlijke gevel en de heer Van Nes verzocht een autowrak t* willen doen weghalen. De heer Van Riemsdijk vroeg aan dacht voor de overlast die wandelaar* hebben van bromfietsen op het wan delpad door de Staatsbossen- Zonnebloem ook in bollenstreek NOORDWIJK De Katholieke na- tionale vereniging tot het bevorderen van het welzijn der zieken De Zonne bloem heeft haar activiteiten ook tot de bollenstreek uitgebreid. Het districtsbestuur is als volgt sa mengesteld: J. L. M. Wintels, Noord- wijk-Binnen, voorzitter; W. J. van Dam, Hillegom, penningmeester, H. M. van Kempen-Vroom, Noordwijk aan Zee, secretaresse, W. J. Binnema, arts, Voorhout, medisch adviseur. In iedere plaats zal een aantal vrou wen langdurig zieken en bejaarden bezoeken en andere activiteiten ont plooien. Twee van haar worden als bestuursleden gekozen voor een plaatselijk comité, dat geregeld con tact onderhoudt met het districtsbe stuur. Het is de bedoeling dat deze opzet een interkerkelijk karakter draagt. Motel in Noordwijk met 23 flats en groot restaurant NÓORDWIJK AAN ZEE Tussen de De Ruyterstraat en de Toekomst straat is een motel gebouwd, bestaan de uit 23 flats van elk een woonkamer, twee slaapkamers, keuken en douche. In het motel is ook een restaurant opgenomen, dat zal worden geëxploi teerd door de heren B. Hooijberg en J. Koemans. Het motel, eigendom van de vier gebroeders Meeuwenoord, is gebouwd door de Gebroeders Van Duin. Burgerlijke stand van Noordivijk NOORDWIJK Geboren: Elisabeth M, d v: P van Duuren en C M Mulder: Dirk z v: H van den Haak en W E Haasnoot Ondertrouwd: D Mechelse, 23 Jaar en D J Ouwehand 20 jaar: A M Meeuwen oord 23 jaar en M S C van Houten 21 jaar; F A M van den Berg. 22 jaar H M F de Haas, 20 jaar; B Tb Schulte, 23 jaar en M H A Hermans, jaar; A F A van der Vliet, 24 Jaar 4 A H M Vink. 22 jaar; C J Pen- nings, 25 jaar en M J G van den Berj. 26 jaar Getrouwd: G Th P van Zoen 22 jaar en J J J Stehouwer, 19 jaar: J A F Zorn, 19 jaar en M J de Tombe, 18 A C Stsketee. 24 jaar en A Kroese. 25 jaar. Overleden: Ph M O Th Heemskerk. 18 iaar; W J Rövekamp-van der Ham. jaar; W Th de Groot, 80 jaar. NOORDWIJK In de verordening reinigingsrechten is een bepaling op genomen, dat na tien jaar vervanging van een vuilnisemmer gratis geschiedt, omdat de emmer dan versleten wordt geacht. Bij vervanging binnen tien jaar is een recht van f 12 verschul digd. NOORDWIJK Goede Vrydaf i* de gemeentesecretarie gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13