Nederlander eeft meer ,ut nodig Loco - burgemeester mag blijven zitten ONTEVREDENHEID OVER SELECTIE ZATERDAGSPELERS Discontoverlaging zorgt voor klimaatverbetering STEMMEN STAAKTEN ROCKANJE Financieel weekoverzicht HW los van de PvdA 9 ZATERDAG 18 MAART 1967 Afscheid van Prof. Vlieger Prof. R. J. van der Maas: Nederlander te nauw DELFT Ingenieur- teger-hoogleraar prof. dr. R. J. van der Maas (67) pén van die mensen, die h kan opwinden over de iwheid van de Nederlan- r. „Als je hem vergelijkt :t bijvoorbeeld een Ame- ;aan, dan valt onmiddel- t op hoe weinig hij he en is van zijn eigen ld. Hij haalt de schou- rs op over wat Nederland isteert. Eigen trots, na saal eergevoel kent hij Bwelijks. En dat is een Sroevende zaak". De professorale woorden >rden uitgesproken in de hte, wijds uitzicht gevende pkkamer van de hoogleraar i de twaalfde verdieping van f TH-gebouw voor vliegtuig- uw aan de Delftse Kluyver- i de kast in de hoek modellen de Friendship en de Fel- ihlp. „Daar heb je nou een van die produkten, waar we op mogen zijn. Vierhonderd irs op onze Friendship; dat be- int toch wel wat Maar zeg dat tegen de gemiddelde Neder- Hij haalt de schouders op Iagatelliseert." AGE KANS faarmee de straks afscheid ne- •tyde hoogleraar maar duidelijk imaken, dat Nederland niet ach- zijn industrie staat. „Terwijl juist de enige mogelijkheid im ons welvaart te brengen. Ik de noden gekend van de jaren lig. Als diaken in Amsterdam, "ir ook gewoon als lid van Samenleving. En ik ben ervan Huigd, dat die alleen kunnen tien voorkomen door industria- R e professor beperkt zidh daar- [niet tot de vliegtuigbouw. Al die zeker een aparte plaats n. ègrijpelijk overigens voor een die zijn leven aan de lucht- gaf sinds hij in 1923 afstu- als scheepsbouwkundig in- loopbaan illustreert dat. hij na zijn studie in dienst van de Rijksstudiedienst voor [luchtvaart, had hij al een ihart voor het vliegwezen. belangstelling kon hij toen in de praktijk uitleven: in de t. Nadat hij van de vlieger het eerste uur Willem steeg (80 nu) op Soesterberg j lessen had gehad (..daar ben log altijd trots op") en zijn bre- haalde, vloog hij alle toestel die er in die jaren in de lucht en. De D7, de Cl, C4, C6, de D17, D21, de F7 en een groot lal privé-vliegtuigen. fet alléén omdat het zijn grote fctocht was. Ook om studies te fcn en vliegtuigen te testen. was de tijd, waarin inge- fr-vlieger Van der Maas naast fnschapsman ook avonturier zijn. Want dat was de vlieger |ie tijd min of meer. it die kleine toestellen heeft der Maas zich overigens niet jrkt. Hij vloog mee met de Je ontwikkeling van de lucht- p. Vlak voor het uitbreken ;de oorlog maakte hij in Ameri- log vluchten met het prototype i de DC-4, een Glenn Martin en OGLERAAR it waren zijn laatste eigen nten. Want een jaar voor de Pg was het voor Van der Maas lopen met de vliegerij: toen gewerd benoemd tot hoogleraar de pas opgerichte vliegtuig- J -faculteit van Delfts TH. ie mensen vonden het vreemd, 0ik ophield. Ze wisten, dat ik er ^wusiast voor was. Maar ik had duidelijke kem gemaakt. Ik wist, dat er veel werk zou zitten aan de opbouw van de nieuwe fa culteit. En omdat Ik als eerste eis stel dat ik m'n werk goed doe, moest ik het vliegen wel opgeven. Hoezeer me dat ook speet". Een kleine 28 jaar heeft Van der Maas de faculteit gerund. Eerst al leen. Later samen met collega's. In die periode is zij uitgegroeid tot een belangrijk reservoir, waaruit de Nederlandse vliegtuigindustrie graag haar krachten put. Een 430 vliegtuigbouwers heeft de hoogle raar in die jaren afgeleverd. Velen van hen bereikten hoge posten bij Fokker, het Nederlands Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium, Avio- landa. En ook zij zullen er zeker bij zijn als de professor dinsdag in de aula van de TH zijn afscheidscollege geeft. RUIMTEVAART Afscheid van de TH. Maar geen vaarwel aan de' luchtvaart. Als voorzitter van het Nederlands Instituut voor Vliegtuigontwikke ling en van het luchtvaartlaborato rium blijft hij voorlopig nog ac tief. Werk voor een van Nederlands eerste wetenschapsmensen in de stormachtige ontwikkeling in deze tak garandeert dat. Zeker nu ook de ruimtevaart daarbij is geko men. Van der Maas: „ook dat is een terrein, waarop Nederland iets kan bereiken als het maar werd gedra gen door de overtuiging en de stuwkracht van de bevolking. Wat hebben we eraan, dat onze oplei dingen goed zijn als de mensen rich er niet helemaal voor Inzet ten: de ingenieur, de man in de fabriek, de laborant". reiken. Alleen als het projecten be treft, die door eenlingen of door kleine groepjes kunnen worden uit gevoerd, presteren we wat. Voor een grootse onderneming deinst een Nederlander gauw terug. Maar ik geloof, dat wij veel meer zou den bereiken als we allemaal zei den: natuurlijk kunnen we dat". Waarmee de professor niet wil zeggen dat enthousiasme straks een Kaap Kennedy kan brengen. „Maar we kunnen wel iets in het klein organiseren. De lancering van een geleide sonde bijvoor beeld. Wat je in het klein begint, kan je straks ook in het groot doen. Kijk maar naar Fokker. Daar begonnen ze met de F-12 en nu bouwen ze de Friendship, de Fellowship en zelfs de Starfigh- ter". „Je moet zorgen, dat je naam in het buitenland komt. Dat je kwali- teitsprodukten maakt. En onze naam is in veel opzichten nog té weinig bekend. Shell, Unilever, Verolme en nog een paar kennen ze, ja. Maar Nederland telt veel meer bedrijven, die internationaal bekend zouden kunnen zijn als zij maar zouden durven". LEVENS VOORWAARDE De professor Is ervan overtuigd: industrie is een levensvoorwaarde voor Nederland. „Maar dan ook in dustrie met flinke exportkansen. En daarvoor moet de overheid kre dieten beschikbaar stellen". Zéker zal de hoogleraar dat ook (^ipsdag op 74jnafscheidscollege nog eerts naar' voren brengen. Want al diende hij de industrie dan als man van de wetenschap, het oog op de praktijk verloor hij in Delft niet. Evenmin als zijn be langstelling voor de vliegerij. Ondanks zijn 67 jaren zou hij nog best achter de stuurknuppel willen zitten. Wellicht straks na het afscheid nog eens. Medisch werd hij, een paar jaar geleden nog goedj^keurd. De kans is er dus. Een vlieg tuig ook, want zijn vrienden in de vliegwereld zijn talrijk .De professor zou er niet tegenop zien. Want al zijn de wilde ha ren van vroeger weg, zijn „ik ben gek op vliegen", kent iedereen in Delft. Trudy Groenman uitgeschakeld CARACAS Trudy Groenman heeft de halve finales enkelspel van het inter nationale tennistornooi van Caracas niet gehaald. In de kwarteindstrijden moest de Groningse, die in de eerste set haar tegenstandster geen enkele game toestond, haar meerdere erkennen in de West- duitse Helga Niessen. De setstanden waren: 6—0 2—6 1—6. VN-secretaris-generaal Oe Thant heeft de cheque die bij de Balzan-vre- desprijs behoort teruggestuurd. Thant kreeg de prijs, die wordt toegekend door een Italiaanse stichting, in 1964. Deze toekenning heeft echter in Italië een golf van onrust teweeggebracht. (Van onze verslaggevers) ROCKANJE Loco-burgemeester T. Briggeman beeft zijn zin: hij mag blijven zitten achter de blauwe 'tafel van Rockanje's hoogste bestuurscollege. Als de stemmen zijn geteld leest tijdelijk voorzitter A. Groeneveld triomfantelijk de uitslag voor: vijf raadsleden stem den tegen de motie van wantrouwen tegen de loco, vijf, leden vóór. „Omdat de stemmen staken wordt de motie geacht te zijn verworpen". zich waardig te gedragen, terwijl de tribune wordt verzocht zich buiten de diskussie te houden. Wethouder Klok brengt beweging in de zaal: hij vraagt de voorzitter of hij soms aan de andere kant van de tafel mag gaan zitten. Dat mag en de heer Klok (lib.) is wethouder af. De heer Hazelbag (lib.) leest de mo tie voor. De heer A. van de Velde (soc.). „Het indienen van de motie is voortgekomen uit een emotioneel gela den sfeer". Mevrouw Sipkes knikt. De vérstrekkende gevolgen worden zijns inziens door beide partijeno nderschat Wethouder vroeg en kreeg zijn ontslag Bij de heer T. Briggeman breekt de zon door: opgelucht trekt hij aan zijn sigaar. Zijn voorvechters, mevrouw Sipkes (soc.) glundert. De indieners van de motie zijn te leurgesteld, de propvolle tribune neemt de besprekingen over. „Klompen uit". Zo verwelkomt r in het gemeentehuis de bezoeker. Het is half acht. De publieke tribune zit stampvol. Er is één vrouw bij. De raadsleden druppelen binnen. Eerst de oppositie dan de nerveuze lo co-burgemeester, een sigaret achteloos in een mondhoek. Op de muur staat „Regeren is moeilijke kunst". WAARDIG GEDRAG Wethouder A. Groeneveld (prot.) is voorzitter. Hij roept de raadsleden op (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het feit dat slechts drie zaterdagvoetballers zijn geselecteerd voor de Olympi sche trainingsgroep heeft in de kringen van het zaterdagvoetbal over het algemeen teleurstelling en hier en daar wat ontstemming verwekt. Temeer daar aanvankelijk zelfs plannen schijnen te zijn geweest bij de coaches Kessler en Plooijer om nog minder zaterdagvoetbal lers te kiezen dan nu is gebeurd. Sectie voorzitter F. Remmers: „Voor mij is het echt een teleurstelling. Ik had op zo'n vijf invitaties gerekend. Maar de technische leiders beslissen. Het zaterdagelftal heeft wedstrijd tegen het zondagteam rijn kans laten liggen. Er zijn met name geen voorhoedespelers van kaliber naar voren gekomen. Niettemin had den Nieuwstraten, Kralt en v. d. Beek in de selectie moeten komen. AMSTERDAM De disconto- verlaging door de Ned. Bank, welke reeds enige weken verwacht werd, heeft op de effectenbeurs voor een klimaatverbetering ge zorgd, welke echter minder werd, toen bleek, dat de kabinetsformatie op een mislukking dreigde uit te lopen. De obligatiemarkt was door de rentedaling vast gestemd en de belangstelling voor de nieuwe zes en een half procents lening Bank voor Ned. Gemeenten was gisteren zowel uit binnen- als buitenland zeer groot, zodat de toewijzingen op de inschrijvingen gering zullen zijn. Sedert 2 mei 1966 was het disconto in de Ned. Bank op vijf procent be paald en nu is een verlaging van een half procent afgekondigd. Deze discon toverlaging zal in eerste aanleg vooral doorwerken In de rentetarieven voor bankkredieten, maar zal ook op het gebied van hypotheken en andere geld leningen een gunstige uitwerking heb ben. Men kan de discontoverlaging in zoverre als een gunstig symptoom zien, dat daaruit blijkt, dat de overspanning de conjunctuur voldoende is afgeno- in en de monetaire rem kan worden teruggedraaid. Men vergete echter niet, dat de pro blematiek van onze economie daarme de niet is weggenomen. Het is mooi. dat de handelsbalans in de eerste twee maanden van dit jaar een gunstige ont wikkeling kende, maar het zal toch goed zijn er rekening mede te houden, dat de investeringsdrang is afgenomen en dat men moet afwachten hoe ver de afkoeling van de conjunctuur door werkt. Wij blijven erbij, dat het lopend jaar een moeilijke periode zal zijn vele opzichten en dat men er goed i zal doen, geen „ho" te roepen v men over de brug is. Matiging op het gebied van overheidsuitgaven blijft dringend nodig, gezien de positie de begroting 1968, welke al bij voor baat een groot „gat" vertoont. Het be leid op het gebied van lonen en prij zen dient voorlopig erg bezadigd te zijn, wil „het einde niet erger zijn dan het begin". Daarom is het te betreu ren, dat de kabinetsformatie-Biesheu vel gisteren op moeilijkheden stuitte. Het leek hier meer te gaan om „de knikkers" dan „het spel", waarover men het in de vier participerende par tijen wel eens scheen te zijn. Maar de beurs vreest, dat niet alleen kostbare tijd verloren gaat, maar dat iri in de wijn" gaat doen en programma-prof. Zijlstra, dat primair stelde het terugdringen van de inflatie en het herstel der betalingsbalans, on gemerkt wegdwaalt. De cijfers van Philips Gloeilampen over het vierde kwartaal, welke eerst gisteren na-beurs zijn gepubliceerd, to- aan, dat de minder gunstige ver wachtingen daaromtrent ter beurze wel zijn uitgekomen. Een tegenvaller vormde toch nog de dividendverlaging van 18 op 16 pet. en het is wel duide lijk, dat het bestuur van dit concern daartoe niet zou zijn overgegaan, als geen dringende reden voor aanwe zig was. Het lopende jaar is niet ge makkelijk voor het Eindhovens con cern, maar men is vol vertrouwen, dat men de verminderde groei zal te bo ven komen. Philips heeft niet alleen ra dio's en t.v.-toestellen, maar legio pro dukten, die nieuwe perspektieven ope- Wij denken hier uiteraard ook aan de kleuren t.v. Het fonds liep deze week, onder in vloed van Amerikaans aanbod, terug tot 80. maar het slot kwam gisteren toch weer wat hoger. Het concern Kon. Hoogovens heeft aangekondigd, het dividend over 1966 op 20 pet. te zullen handhaven. Hiero ver was de beurs beter te spreken en dit fonds liep op tot 356 pet. (v.w. pet.). Het hoofdfonds, Kon. Olie. kon danks een vast gestemd Wallstreet, de aanvankelijke koerswinst niet behou den. Deze week liep de notering ƒ131.70 tot ƒ128.50 terug. Het élan was weer spoedig afwezig. Een goede indruk maakte de verdere verhoging van scheepvaartdividenden. Java China Paket heeft het voorstel gedaan om de uitkering van 12 op 14 pet. te verhogen, terwijl de Kon. Rott Lloyd van 10 op 12 pet. komt. Het staat nu wel vast. dat Scheep vaartunie als houdstermaatschappij van diverse scheepvaartaandelen ook tot een dividendverhoging zal kunnen komen. Men raamt, dat de uitkering ruim 11 pet. zal bedragen (v.j. 9.7 pet.). Japlijn liep deze week op van 186 tot 194 pet. Scheepvaartunie van 138 tot 147 pet., maar het slot kwam gisteren iets gemakkelijker. In de lokale industrieafdeling werd later in de week ook een meer terug houdende stemming geconstateerd, wel ke verband houdt met de onzekerheid betreffende de kabinetsformatie. Gist en Spiritusfabriek, welke eerst opliep van 530 tot 575 pet. op dividendver wachtingen. viel gisteren terug tot 540 pet., omdat het dividendvoorstel slechts 16 pet. contanten was (v.j. 14 pet.). Ned. Kabelfabriek heeft het divi dendvoorstel op 16 pet. onveranderd gelaten en dat maakte wel een goede indruk ter beurze. Het fonds steeg de- week tien punten. Netam zag de aandelenkoers van 142 tot 180 pet. stijgen op dividendgeruch ten. In de chemische sector waren d# kopers ln de meerderheid. Chem. Fa- REMMERS Overigens is de op ons voorstel ontsta ne samenwerking tussen zaterdag en zondagvoetballers niet mislukt. De technische leiding zal echter meer overtuigd moeten raken van de specifieke pluspunten van de zater dagvoetballers. Er had een ruimere mixing tot stand kunnen komen tus sen techniek (zondagspelers) en inzet (zaterdagvoetbal). Wellicht zou de sa menwerking dan ook inderdaad ef fect hebben opgeleverd." •fe Teleurgesteld Teleurgesteld is de zaterdagbondscoach Evert Sterk, temeer daar van nauw overleg met hem en de TC-leden geen sprake is geweest. „Ik had der chauvinist te zijn, bepaald op meer spelers gerekend. Men kent echter de krachten van diverse zater dagspelers nauwelijks. Er is uitslui tend op techniek gelet. Dat vind ik onjuist. Ik had er meer van ver wacht. Een dergelijke gang van za ken vraagt niet om herhaling, dacht ik." Wordt er zo ook wel bij leden van het keuze-apparaat over gedacht, voorzit ter H. Jonker uit Den Haag is wal voorzichtiger. „Eerlijk gezegd had ik op vier gerekend. Ik geloof dat de samenwerking zijn nut kan hebben De drie nu geselecteerde zaterdag- voetballers krijgen het echter wel bijzonder zwaar omdat de heer Kess ler kennelijk uitsluitend om techni sche vaardigheid let. Dat alleen Van der Laan. Van der Giesen en Hoeksema zijn geïnvi teerd, was ook voor Jan Nieuwstra ten, de oudste en meest geroutineer de zaterdag-international een lelijke tegenvaller. „Ik had mezelf wel een kansje gegeven, 't Zou een geweldige bekroning va nmijn voetbalcarrière rijn geweest als ik uiteindelijk nog eens in hét nationale amateurteam van Nederland, had mogen spelen, 't Is niet zo. De heren Kessler en Plooij er hebben anders beslist, ook al weet ik niet welke motieven een hebben gespeeld." briek Naarden steeg verder van 43 tot 450 pet. De EMS heeft weer voor een te leurstelling gezorgd, nu de Centrale Administratie Mij (CAM), welke het omwisselingsaanbod moet uitbrengen, veroordeeld is om voor 1 mei a.s. de jaarrekeningen over te leggen en aan de Vereniging voor de Effectenhandel de vereiste toelichting te geven, in ver band met de aan te vragen notering de uit de omwisseling komende obligaties. Het is een droevige zaak, die de stan ding van het fonds niet ten goede komt Gisteren noteerde EMS /59 ruim. ONAANVAARDBAAR Is de raad niet wat te licht om gesprongen met het vertrouwen in dc loco-burgemeester? „Na het vertrek van burgemeester Spaans hebben we getracht een neutraliseringspolitiek te voeren. De motie dwingt ons tot de vrouw SiPkes en voorzitter la het DE HEER G. KLOK wethouder af keus tussen het vroegtijdig beëindigen van een pas begonnen beleid of een einde maken aan onze neutraliserings politiek". Beide mogelijkheden zijn voor de PvdA-fraktie onaanvaardbaar. „Ik keur het interview, dat de heer Briggeman heeft gehad met een streek blad, af", zo begint mevrouw Sipkes haar geëmotioneerd betoog. Deze weg is volgens het socialistische raadslid fatsoenlijk. „Door deze motie is bij le sensatiezoekers de indruk gewekt, als zou er meer aan de hand zijn". Oud-wethouder Klok haakt daar di- rekt op in: „Er is geen enkel verband tussen de motie en het interview. Ik heb niets tegen de heer Briggeman persoonlijk. Hij heeft mijn sympathie. Het is een politieke kwestie". MUIS VANGEN „We verwijten hem niet dat hij op zettelijk heeft gehandeld in strijd met de gemeentewet We hebben binnenska mers getracht een oplossing te vinden, Zir die heeft u niet gewild. - bleef ons niets anders over". „Door deze motie willen wij bestuurbaarheid van de gemeente niet in gevaar brengen, zoals de heer Van de Velden beweert. Integendeel!" Mevrouw Sipkes: „We hebben een, kat aan tafel gehaald die zit te loeren om een muis te vangen. Hij zal die kans niét krijgen", roept ze uit. Zij vraagt zich af of de heer Klok de rede van de heer Briggeman heeft gelezen, die hij uitsprak bij het bezoek van mr. J. Klaasesz. „Ja", roept Klok. „Dén zwijgt u". De heer Klok is even van zijn stuk gebracht, maar zegt dan, dat het om de manier gaat, waarop de heer Brig geman de rede heeft voorgelezen. MINI-TOXOPEUS Mevrouw Sipkes vindt dat de heer Klok uit twee monden spreekt. „We hebben ons fatsoen en laten dat niet afnemen. Zelfs niet door een ni-Toxopeus". Stemming, zegt de voorzitter. „Alle mensen die de waarheid geen geweld willen aandoen, moeten voor de motie stemmen", merkt de heer Klok nog snel op. „Ik protesteer", roept me- Ptooijer: tactische tekorten bij zaterdag spelers Olympische selectie nu geheel bekend ZEIST Bondscoach Kessler heeft in tegenstelling tot wat aanvankelijk de be doeling was vrijdagmiddag behalve de drie zatcrdagspelers ook de overige le den van de Olympische voetbalselectie- ploeg bekendgemaakt. De groep omvat zeventien spelers van wie er ln de ko mende weken nog twee zullen moeten afvallen. Bovendien is het niet uitgeslo ten dat spelers die toch tegenvallen nog worden vervangen door nieuwe krach ten. De formatie waarmee coach Plooijer vanaf dinsdag op het sportcentrum gaat trainen bestaat uit de volgende spelers- De Quant <CVV>. Mel (DCG). Spieker- DCG>. Dclmottc «"Middelburg). De «Middelburg). Leusekamp (Quick Schurink «Quick 20), Balkhoven (RFCt, Kivits (De Spechten). Ouwens (TOP), De Ridder 'Vlissingen). Deen (ZFC). J de Wit (ZW), M de Wit (ZVV), v. d. Laan (Zwart Wit) 28). v. d Giesen (Zwart Wit), Hoeksema (Oranje Nassau). Het ligt in de bedoeling op 30 maart tn oefenwedstrijd te spelen tegen Xer- ïs. De periode tot de eerste interland tegen Finland (24 mei in Helsinki) zal worden gevuld met trainingen en oefen wedstrijden. Onder meer een interland tegen West Duitsland. Dat er niet meer zaterdagspelers zijn uitgekozen, schrijft coach Plooijer toe aan tactische tekorten. „Kralt. Nieuwstra ten. Diepeveen. v. d. Beek. en Schinkel Ibijv. zijn stellig verdienstelijke voetbal lers, maar komen nog veel tekort. Ook Nieuwstraten die mogelijk door zijn ij ver ln het zaterdagvoetba! een grote kracht Is maar die in ons milieu toch niet mee kan. Met name zijn plaatsen is beneden de maat. met haar e „Meneer u bent de orde vergeten", reageert mevrouw Sipkes fel. „U bent geen voorzitter", kaatst de heer Klok de bal terug. De stemmen staken. De „happe ning" van wat iemand „de mo tions" noemt is voorbij. „Hoog Sammy, kijk omhoog Sammy, trek je van de mosie maar niks an", is het laatste wat we horen. J. G. Suurhoff gecremeerd WESTERVELD Op Westerveld le gisteren het stoffelijk overschot gecre meerd van oud-minister Suurhoff. Als enige voerde drs. J. M. den Uyl, frac tieleider van de PvdA in de Tweede Kamer het woord. Hij noemde de heer Suurhoff een democraat in hart en nie ren, die de beginselen van zijn partij in duizenden debatten, artikelen en vergaderingen heeft verdedigd. Onder de aanwezigen waren de mi nisters Diepenhorst, De Quay. Luns en Veldkamp, minister van Staat dr. Beel en oud-premier Cals. werk kan doen ook al zoekt hij zelf liever de positie in de spits van de aanval. Van der Gieeen enVan der Laan rijn betrouwbare krachten. AMSTERDAM Het bestuur van de Partij van de Arbeid beraadt zich over de positie van Het Vrije Volk als orgaan van de partij. Het is van plan, de formele band tussen het dagblad en de PvdA te verbreken. De voorstellen zullen in de vorm van een wijziging van de statuten worden ingediend bij het congres van de PvdA, dat in no vember wordt gehouden. Dr. J. G. H. Tans, voorzitter van de PvdA, deelt mee, dat het de bedoeling is, de hoofdredacteur van Het Vrije Volk niet langer te laten benoemen door het congres van de partij. Die wijze van benoeming is verouderd; zij past niet meer in deze tijd. De huidige constructie maakt onvol doende duidelijk, dat Het Vrije Volk geen spreekbuis van de PvdA moet, wil en kan zijn. De krant heeft haar eigen verantwoordelijkheid. In de voorstellen, die thans na over- leg met de raad van commissarissen en de directie van de Arbeiderspers en de hoofdredactie van Het Vrije Volk wor. den voorbereid, wordt een structuur getekend, die de zelfstandigheid vgn het dagblad tot haar recht doet Ito* men.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9