KATWIJK ZOALS HET WAS1 Mulo-scholen Noord wijk komen flink geld tekort [fel Vergoeding gemeente te laag? Perfecte schietbaan op zolder van school Enthousiasme leden De Molentuin verdwenen Israëlische hektreiler met Hollandse vissers naar New-Foundland Brigadier De Grauw gaat dienstjubileum vieren Deense grafiek in hefe academiegebouw Leidejf Dienen in zo wijd mogelijk verband ENKELE SCHILDERS Dividenden NIEUWE LEIDSE COURANT NOORDW1JK Op de ledenverga dering van de chr. Mulo-school gister avond in De Rank gehouden, is uit voerig gediscussieerd over de hoogte van de vergoeding per leerling die jaarlijks door de gemeenteraad wordt vastgesteld. De school blijkt namelijk met deze vergoeding niet te kunnen uitkomen, zodat er geld moet worden bijgelegd. Penningmeester H. van Stam en ad ministrateur J. Smit hadden een ver gelijkend overzicht samengesteld waaruit bleek dat deze vergoeding in 1966 in Noordwijk per mulo-leerling f 132 had bedragen. Het gemiddelde bedrag dat in Nederland werd uitge keerd was f 154, in de provincie Zuid-Holland f 182 en in een soortge lijke gemeente als Noordwijk, name lijk Zandvoort f 117. De plaatselijke R.K. ulo-school bleek met dezelfde moeilijkheden te kampen en de vergadering drong er bij het bestuur op aan stappen te on dernemen om verhoging te verkrij gen. Goed gedraaid Aan het begin van de vergadering constateerde voorzitter, ds. B. Bouma, dat de school in het afgelopen jaar goed gedraaid heeft. Er waren enkele mutaties in het onderwijzerskorps maar het onderwijs kon ongestoord doorgaan. De voorzitter dankte de ge pensioneerde leerkrachten, A Veef- kind en A. Warneke voor hun bereid willigheid tijdelijk als vakonderwij zer te fungeren, met welk gebaar de school zeer gebaat was. Secretaris C. Lindhout zei in zijn jaarovdrzicht dat het leerlingenaantal iets gedaald is. Dit bedraagt momen teel 230. Er is een convent van christelijke mulo-scholen in Leiden opgericht, de Noordwijkse school is daarin verte genwoordigd door de heer G. Dek ker. De examenresultaten waren dit jaar buitengewoon gunstig, waarschijnlijk staat Noordwijk hier bij aan de top. Die is ongetwijfeld te danken aan de grote toewijding van de leerkrachten. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de heer M. Veldman werd herkozen. In de plaats van de heer C. Lindhout koos men de heer J. van der Werf. Het hoofd der school, de heer M. Posthumus, uitte in zijn jaaroverzicht de wens dat de situatie dat een deel van de school in een dependance is ondergebracht, spoedig kan worden beëindigd. Ook de heer Posthumus ge waagde met blijdschap van de gunsti ge examenresultaten. In 1966 slaag den 13 kandidaten voor het diploma handel, 25 kandidaten voor A. wiskunde en 4 leerlingen behaalden het diploma B. Slechts 1 kandidaat werd afgewezen. In het komende jaar zullen voorbe reidingen worden getroffen voor in voering van de mammoetwet, waar door de leerstof gewijzigd moet wor- Er is dus veel werk aan de win kel. NOORDWIJK Gisteravond heeft Blijf voor t land op de zolder van nieuwe vleugel van de r.k. ulo-school zes perfecte schietbanen in gebruik kunnen nemen. Men heeft er ook een keurig clublokaal gekre gen. Voorzitter J. P. Goudriaan zei, dat het er echt naar uitzag, dat na 22 jaar de schietsport uit Noordwijk zou verdwijnen. Er was nergens een on derkomen te vinden. Dank zij het voorlopige bestuur van sportraad en het schoolbestuur kon op een gegeven moment evenwel toch worden gejuicht. In overleg met ir. Paardekoper uit Lisse waren door de leden zelf de nodige voorzieningen aangebracht. Ter bestrijding van de onkosten brachten ze bovendien snel 1250 bijeen. Deken P. A. van den Bosch, voorzit- Wim L. de ^itt in de raad NOORDWIJK De heer W. L. de Witt wordt als raadslid de opvolger van de heer M. F. den Hollander, die «IJn zetel op doktersadvies beschikking heelt gesteld. De heer Berkhey, die als eerste voor deze benoeming in aanmerking kwam, heeft zich teruggetrokken. De heer W- L. de Witt is een. zoon van de heer E. L. de Wiirt, die jaren lang raadslid en wethouder is ge weest en die onlangs werd opgevolgd door de heer M P. den Hollander. De heer De Witt is lid van de CHU en wordt raadslid voor de protes- tants-christelijke groep. Goud voor Hensing NOORDWIJK In verband met zijn veertigjarig jubileum als nota risklerk is de heer H. J. A. Hensing onderscheiden met de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden gou den eremedaille, die hem is uitgereikt door burgemeester Bonnike. De jubilaris is steeds hetzelfde nota riskantoor trouw gebleven. De jubileumreceptie werd erg druk bezocht. Zij werd gehouden in het kantoor van notaris Muller. Veel narcissen van het veld RIJNSBURG Hoewel iedereen al een hele tijd rekende op dit bericht kwam de tijding, dat de Duitsers op grond van het feit, dat het contin gent voor de bolbloemen op was - de grens voor deze bloemen voor de rest van het seizoen 1966/'67 sloten, toch nog vrij onverwacht en zeker ongelegen. Nu is het vanzelfsprekend nooit prettig wanneer men op grond van welke maatregel dan ook een export- gebied ziet wegvallen, maar wanneer de prijzen reeds een sterke neiginf lot dalen vertonen, komt dit helemaal slecht van pas. Daar komt nog bij dat door de toe nemende aanvoer van bloemen uit de zuidelijke landen, ook de vraag bij onze overigen buitenlandse cliënten aan het afnemen is. Dankzij het fraaie weer nemen de anjers echter dagelijks toe in getal en kwaliteit zodat de exporteurs zich zonder twijfel weldra op dit artikel zullen werpen. Dat de prijzen niettemin op het peil van de vorige week bleven, be wijst wel, dat het binnenland thans in toenemende mate van de nu wel zeer redelijke prijzen is gaan profite ren. Narcissen van het veld worden aan geboden in partijen van tien- tot vijf tienduizend stuks en het kan eenvou dig voor niemand een bezwaar zijn hier een bosje van te kopen. 'an het schoolbestuur, loste het eerste schot op de nieuwe baan- De deken sprak vriendelijke woorden aan het adres van de vereniging, het geen vervolgens ook werd gedaan door de heer Valkenburg uit Wasse naar namens de schdertkrimg Rijnland, door schoolhoofd S. W. Neefjes en door de heer B. J. H. Boers namens de Noordwijkse sportraad. Zilveren jubilarissen bij de gasfabriek KATWIJK Wethouder dokter Bergman heeft tijdens een huldi gingsbijeenkomst in de kantine van de gasfabriek de heren C. en W. Hoek waarderend toegesproken in ver band met hun zilveren arbeidsjubi- leum in dienst van de bedrijven. Hij overhandigde hun een geschenk on der couvert. De heer C. Hoek kreeg ook een enveloppe met inhoud van de perso neelsvereniging. Zij had als cadeau voor de heer W. Hoek een brood rooster. Hartelijke woorden werden voorts gesproken door directeur J. A. Blom i de heer W. J. Wilmink. De jubilarissen hebben jarenlang op de stookafdeling gewerkt. Na de beruchte explosie kwam de heer C. Hoek bij de fitterdienst. De heer W. Hoek kwam toen op wachtgeld te staan. KATWIJK Maandagavond om acht uur hoopt ds J. W. van der Hoe ven, zendeling en evangelist in Jeru zalem, te spreken voor de ring-kring Katwijk en omstreken van de gerefor meerde jeugd. Bridgen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN In hotel De Roskam speelde de bridge club 'De Brug' de zevende drive in d« onderlinge competitie. De stand 1 thans als volgt: groep A: 1 J. de Jong van der Plas 777 pnt; 2 J. van Rhijn-P. Wamsteeker 753; 3 W. Klos- M. D. Hage 739; 4 mevr. Den Dulk- mevr. N. de Lange 691; 5 mevr Parlevliet-K. Beudeker 655; 6 S. Vis ser-C. Duijndam 649; 7 A. de Ruiter- A. Poot 638; 8 de heer en mevr. B. de Bruijn 638; 9 N. Parlevliet-J. Pluim- graaff 602; 10 A. den Hoed-J. var Leeuwen 578; groep B: 1 W. Agema- mevr. C. Duijndam 714; 2 D. Parlevliet •mej. R. de Best 705; 3 mevr. Van der Hoogen-mevr. Van der Spek 69" Parlevliet-Th. van Schie 689; Booi-P. Kunze 682; 6 de heer en mevr. de Lange 678; 7 L. Sijpesteijn-J. Hissink 666; 8 mevr. Van der Valk- mevr. Polanen 648; 9 L. A. Kreft-A. Lutjten 623; 10 W. C. van Beelen-C. Wassenaar 620; groep C: 1 de heer en mevr. M. Schoneveld 771; 2 mej. M. Pluimgraaff-C. Ouwehand 731; 3 W. Schoneveld-J. de Best 730; 4 mevr. M. van den Anker-M. Mik 727; 5 J. Vree burg-B. Bouhuijs 714; 6 G. Schoneveld W. Schoneveld 641; 7 M. van den An ker-P. Parlevliet 630; 8 D. Patinama- Rijn 621; 9 mej. J. Kruger-L. Imthoorn 629; 10 mevr. M. Sneijders- mej. L. van Berge Henegouwen 526. Ledental A.R. in Katwijk aan den Rijn neemt toe KATWIJK AAN DEN RIJN Mr. S. H. Attema, leidde op de jaarverga dering van de A.R.-kiesvereniging het onderwerp „nabeschouwing der verkiezingen en bespreking van de huidige politieke situatie" in. Er is geen duidelijkheid gekomen gelet op de politieke verhoudingen in het Ne derland van nu. De AR heeft wel meer stemmen verkregen, maar deze groei heeft het verlies van CH KVP niet goed kunnen maken. De vergadering stond afwijzend te genover het districtenstelsel. Secretaris, J. D. van Delft, meldde een toeneming van het ledental. Pen ningmeester, S. Vergunst, lichtte de jaarrekening toe. In het bestuur werd gekozen, in de vacature mr. S. H. Attema, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer J. Dijkstra; de heer J. D. van Delft werd herkozen. Als voorzitter koos men de heer H. van Leeuwen. Deze sprak aan het ein de van de vergadering woorden van dank aan het adres van mr. Atte- Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 8.06 en 20.40 uur; laag water 3.37 16.10 uur. Maandag: hoig water 9.14 en 22.03 uur; laag water 4,31 en 17.14 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De speeltuinvereniging De Molentuin hield in De Zonnehoek haar jaarver gadering. Voorzitter M. A. de Vries, heette in het bijzonder welkom de heren J. P. van Kempen en A. van der Veen. Van de Jeugdraad Kat wijk en de heer P. T. Mizee, voorzit ter van de zustervereniging uit Rijns- burg. De voorzitter betreurde het, dat het contact tussen gemeentebestuur en jeugdraad steeds slechter wordt. Hij vet dit aan de houding van het ge meentebestuur. Teleurgesteld toonde hij zich over het feit, dat van de zelfwerkzaamheid en het enthousiasme van de leden der vereniging zo weinig ïs overgebleven. Wanneer geen verbetering zal intre den, zal het bestuur niets anders over blijven dan contributieverhoging. Al leen de zwemclub draait uitstekend. de kosten. We zouden graag daarover worden ingelicht. Secretaris C. Groeneweg vermelde een teruggang in ledental van 163 tot 143; het aantal donateurs daalde in het afgelopen jaar van 49 naar 24. Het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse, mevrouw S. E. W. G. BastiaanVan Kersen, gaf een na delig saldo van f 179,26 te zien. In het bestuur werden gekozen me vrouw G. BesselinksKoopman e heren J. H. Verweij en P. J. Kerstens Herkozen werd de heer C. Stam. In de zwemclubcommissie koos men de heren Fr. Roukema, J. Korbee en H. van Keulen. Waterpolo Deze zwemclub, de enige Katwijkse zwemvereniging, die aangesloten is bij de Kon. Ned. Zwembond zal straks wanneer het zwembad klaar is, niet alleen zich bezighouden met zwem- onderricht, maar ook met wedstrijd- zwemmen en waterpolo. We vroe gen reeds zwemuren aan bij het ge meentebestuur en informeerden naar Katwijkse kleuter met hoofd onder autowiel KATWIJK De twee-jarige E. Guyt wonend Grote Steeg 5a, is met zijn hoofdje bekneld geraakt onder het rechterachterwiel van een achter uit (rollende) personenauto. Hij liep een 'hersenschudding en schaafwonden op en moest in een Leids ziekenhuis worden opgenomen. De jongen was ongezien achter de bij hotel De Roskam geparkeerde auto gaan hangen- De bestuurder wilde weg rijden, maar moest even inhouden om anderen voorrang te verlenen. Daarbij rolde zijn auto wat achteruit op de hellende parkeerplaats- Voorts heeft een vrachtauto twee grote ruiten van hotel De Roskam vernield. ROTTERDAM Een Israëlische re" derij heeft negen Nederlandse vissers aangetrokken om te gaan varen op de hektreiler Azgad 3 (anderhalf dui zend ton) onder New Foundland. Als schipper zal fungeren de heer C. Bal uit IJmuiden tot voor kort schipper op de SCH 45. De Nederlandse vis sers die meegaan zijn afkomstig uit Katwijk, Scheveningen en IJmuiden. den. De totale bemanning bestaat uit veertig koppen, behalve de Nederlan ders allemaal Israëliërs. Op het ogen blik vist de Azgad in Zuid-Afrika, maar omdat daar alleen maar heek wordt gevangen, wiil men het ook eens in de buurt van New Foundland gaan proberen. Bevalt het bij New Foundland dan gaat men zes maan den daar en zes maanden bij Zuid- Afrika vissen. De Azgad zal de vangst naar het Franse eiland Saint Pierre brengen vanwaar de vis per vrachtschip naar Israël wordt gebracht. Schipper Cor Bal, ds vanmorgen per vliegtuig naar Israël vertrokken. De rest van de Nederlandse beman ningsleden zal hem weldra volgen. KATWIJK Eer 1906 genomen foto, toegestuurd doen vrouw J. van Du Jong. Te Brittenstrao Men is bezig n ratie van netten. Iyr° staande man is q> Ouwehand, die doofs was. Naast hem de hoofdvrouw. Eén de meisjes is koffie 2 het inschenken v mannen. De vi altijd het eerst, van handeling: achtei vuurtoren, waar nog duin was. Schoorsteen in braif TER AAR Vrijdagavond bei ten buren dat de hoge schoorstee^, de verwarmingsinstallatie van menkweker A. P. Egberts Westkanaalweg, in brand stond. lef. grote vonkenregen joeg over dep A: zen en schuren in de omgeving el maakte de buren toch wel ongi Men waarschuwde de eigenaar,in omdat de kassen vlak achter zijni hing staan, nog niets had bemerïp Deze alarmeerde de brandweer] tussen zette hy de olietoevoer ref waardoor het vuur geen voedsel t kreeg. De lange pijp van asbest» gloeiend rood en brokkelde telkenjrbe stukje af, wat grote vonken zaakte. Toen de spuit was aangekomen ji men geen vlammen meer ui schoorsteen. De brandweer konjh beperken tot de controle. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag s. hoopt de heer J. de Grauw zijn 25"jarig jubileum als ambtenaar in overheidsdienst te vieren, 's Middags half vier tot half zes wordt in zijn woning aan het Kamperfoelie plein een receptie gehouden. Bij de PTT begonnen, kwam de ju bilaris in 1944 in functie bij het Par ket in Rotterdam. In juli 1945 kwam het gezin de Grauw naar Katwijk en na verscheidene rangen te hébben doorlopen, werd de heer De Grauw in 1952 bevorderd tot hoofdagent. In volgde zijn benoeming tot briga dier. De heer De Grauw is tevens instructeur van de plaatselijke reser- ve-politie. Katwij'ker van geboorte heeft de Wijkverpleging in Katwijk 60 jaar KATWIJK Op 24 april bestaat de christelijke wijkverpleging zestig jaar. Omdat het vijftigjarig bestaansjubileum behoorlijk is ge vierd en men met een exploitatiete kort kampt, zal aan het jubileum geen bijzondere aandacht worden geschonken. Opeii-deurdienst in gymzaal KATWIJK AAN DEN RIJN Mor genochtend wordt in de gymnastiek zaal van de school aan de Narcis straat om half elf een opendeurdienst gehouden, uitgaande van de Hervorm de Gemeente en de Gereformeerde Kerk. Als spreker zal aanwezig zyn ds. G. Toornvliet, radiopredikant te Bloemendaal. Na afloop van de dienst is er voor de bezoekers gelegenheid een kopje koffie te drinken in het Protestants Militair Tehuis in de Tulpstraat. KATWIJK AAN DEN RIJN De morgendienst in de Gereformeerde kerk begint morgenochtend niet om half tien, maar om tien uur. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N Z. 19-20 - Rijnsburg ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKIEDENFABRIEK Oudshoorn-van Egmond IJMUIDEN In de Noord konden de schepen tussen 59 en 60 NB nog niet veel uitrichten- Dat was jammer want de enkele keren dat men de net ten overboord kon zetten, werden goe de resultaten behaald. Sommige vaar tuigen lieten trekken aantekenen van OA a 100 manden makreel, haring, kool- j en schelvis. Maar meer dan drie zaten er per etmaal niet in. Tussen 56 en 57 NB deden enkele vaartuigen een poging wat kabeljauw te bemachtigen. Dit streven liep op mislukkig uit. Voor de loggers en kotters vormde het slechte weer eveneens een geduchte hin dernis. Meer dan 30 40 kilo tong en een mand of vijf andere vis kreeg mer per trek niet aan boord. De schepen die het op de gul hadden voorzien behaal den schrale resultaten. Een gunstige uit zondering vormde de KW 191 Deo Vo- lente. Deze kotter lag met een mooi schip vis van 180 kisten aan de markt. Wat er was Aan de IJmuider markt losten 23 i tuigen 3470 kisten vis, waarvan 190 kis ten schelvis, 320 kisten wijting, 280 kisten gul cn kabeljauw, 180 kisten kleine gul, 1000 kisten koolvis, 15 kisten haring, 200 kisten makreel, 630 kisten schol, 15 kis ten tarbot, 140 kisten diversen, 500 stuks stijve kabeljauw en 25.000 kilo tong. Verder waren er 65 kleine kisten wij ting. 185 kleine kisten schelvis, 275 kleine kisten haring en 1620 kleine kisten ma kreel. Bij de schol was de hoogste note ring met f69 voor de kleinmiddel er de schol 1. Deze was aanzienlijk beter dan op de voorgaande dagen. De slot koers lag op f55. De grote en de grootmiddel schommel den tussen f57 en f42. Voor de betere kwaliteit tweetjes betaalde men f59. De mindere soort bleef op f31 hangen. Het gemiddelde van de tongprijzen was stuk ken lager dan verleden week. Ook nt moest de kleinmiddel weer met de laag ste notering genoegen nemen: f4,15 tot f 3.87. Tong De tong 1 zat tussen f4,60 en f 4.S tong 2 tussen f4,80 en f4,31. De haring stodn er met een koers van f 27 tot f 19,40 minder goed op. Ook de makreel i met een notering van f31 tot f 14.20 een toontje lager zingen. De grote en de grootmiddélschelvis waren met een hoogste bod van nog best aan de prijs. De kleinmiddel schommelde tussen f75 en £66 en ook dat mocht niet slecht worden genoemd. De pennen zetten in op 76 doch werden later naar een deze week nog niet ge kend laag peil van f41 weggedrukt. Ook de braadschelvis was met een notering van f48 tot f32 aan de verliezende hand. De gulkoersen bewogen zich ongeveer op die van de vorige dagen. Dat betekende een hoogste koers van f 48 voor de grote, van f 52 voor de middel en van f 40 voor de kleine In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 75 kisten wijting, 150 kisten gul en ka beljauw, 450 kisten schol, 465 kleine kis ten schol. 60 kisten diversen, 100 stuks stijve kabeljauw en 18.500 kilo tong. heer De Grauw het ook als poliiteman altijd goed meit zijn plaatsgenoten kunnen vinden. Weekagenda Katwijk KATWIJK AAN ZEE Maandag avond: 8 uur, de heer J. Klein Hane- veld uit Bodegraven voor de evange lisatiekring over: Hij ontfermt zich over wie Hij wil en Hij verhardt wie Hij wil; Bijbelkring hervormde wijk- gemeente Overduin: mejuffrouw Cre- ïut over de gelijkenis van Dinsdagavond: Irene, 8 uur, leden vergadering a.r. kiesvereniging; Oran. jezaal, 7.45 uur, hervormde wdjfcge- meente noordwest. Woensdagavond: Oranjezaal, 8 uur, christenvrouwenbond met film over Bartinneüs; wijfcgebouw Oude Kerk, lijdensoverdenking door ds. J. G. van Ieperen voor de hervormde wijkge- meente zuid-west; Hoorneslaan 604, f uur, gesprekskring Hoornes met on derwerp: gebedsverhoring. KATWIJK AAN ZEE De zen dingscollecte in de Hervormde Ge meente heeft ruim f 5800 opgebracht. De extra-collecte voor de inwendige zending bracht f 2.039,45 op. KATWIJK AAN ZEE Daar het benzinestation van Eitens, hoek Mo- lentuinweg - Provincialeweg, moet verdwijnen in verband met Wijziging van het wegprofiel ter plaatse, zal de bediening ervan tijdelijk worden on dergebracht bij de dependance Konin gin Julianalaan. KATWIJK AAN ZEE De Gere formeerde Kerk hield gisteren eet goedbezochte gemeente-avond in Ire ne. Dr. J. van der Grient sprak over: De wereldchristen vandaag en gen. een kernachtig betoog zette dr. Van der Grient uiteen, dat de positie van de christen er één moet zijn van dienende liefde in een zo wijd moge lijk verband, wars van alle bekrom penheid en open voor alle positieve christelijke en echt menselijke acstivi- LEIDEN Het Leids Academisch Kunstcentrum houdt in het trappe- huis van hot academiegebouw aan het Rapenburg tot en met 3 mei een kleine maar aantrekkelijke expositie van Deense grafiek uit de laatste ja ren. Het betreft hier werk van een achttal grafici, in leeftijd variërend van 23 tot 65 jaar. De eerlijkheid ge biedt. daarbij te zeggendat de 65- jarige Sören Hforth Nielsen de enige bejaardeis. de andere zeven zijn geboren tussen de jaren 1920 en 1943. Het is opmerkelijk, dat deze Deense kunstenaars, deels behorend tot de jonge generatie, zich niet schijnen te storen aan de moderne stromingen de Europese kunst. Allen, zowel de 65-jarige Nielsen als de 23-jarige Sö ren Hansen bewegen zich op het figu ratieve vlak. We moeben daaraan toevoegen, dat e te weinig afweten van het Deense kunstleven in het algemeen, om daaruit een bepaalde conclusie te trekkeen. Het kan een toevalligheid zijn, dat juist deze acht te zamen in Leiden exposeren, maar feit is ook, dat deze Leidse tentoonstelling wordt gehou- samenwerking met de Kopen- li aagse „Kunsth andelaren Tolbodsgade Hoe het zij, het werk dat thans door het LAK wordt geëxposeerd, behoort niet tot enige extreme kunstrichting. :n aantal „ouderwetse" hout sneden onder, een kunstambacht, dat de laatste jaren, in Nederland althans sterk in diskrediet schijnt geraakt Wel in overeenstemming met de al gemene huidige tendens is een schijn bare misanthropische visie, die uit veel van het werk spreekt. De primerende uitgangspunten zijn aanwijsbaar in een linoleumsnede „The pillars" van Svend Wiig Hansen, groteske figuren met menselijke contouren. Ook de aan grijpende prónt ,Lost" geeft geen opti mistisch beeld te zien. Rasmus Netlleman toont daarentegen realistische technische beelden in strak- gelijnde, stoere etsen. Tijdseigen onder werpen als „Boat build" in soepele lijnen. „Crane top", groots en tegelijk dreigend, en het luchtige „Staircase" laten echter zien, dat de moderne tech niek kan inspireren tot prachtige en kunstvolle prenten. Illustratief is het werk van Sören Hansen, onder meer met de bladen „Dallas", geïnspireerd op de moord op Kennedy, en enkele juweeltjes van boekillustratie in houtsnede op klein formaat van Povl Christensen. Deze prentjes zijn sterk verwant de Engelse wood-engraves uit vorige eeuw. Geheel andere onderwerpen ver beeldt Palle Nielson. Een mooie serie is „Orfeus and Eurydike I", welke aan de Griekse mythologie ontleende titel het gegeven werd voor fantastische beelden onzer gemechaniseerde daardoor voor velen dreigingsvolle reld, die een einde vindt in „The chanted city". Freddy Poulsen zoekt het in déjjt wone alledaagse dingen, zoals jaa fiets of een tafel. Sören Hjorrth Nif vindt zijn motieven in het lands! dat hij etst in forse lijnen en stif vormen. P- Ole Sponring tenslotte maakt k| donkere prentjes, die ons miert zoL den aanspreken. Hat ds moeilijk d^. doeling te achterhalen van blad«ej ,Three" of „The little blitz of the f0 Al met al mogen we constateren deze Deense grafiek miert onaanigei?s te bekijken. Alles is niet va» lijk gehalte. We weten ook niet ofj tentoonstelling een dwarsdoor® laait zien van de kunst, zoals die li,, ten dage in Denemarken wordt gy( duceerd. I We mogen daarbij echter bedejpl dat waar „richtingen" nog niet vfl' hoeven te voeren tot „kunst", dep getoonde laten we zeggen ,P'( tingloze kunst" zonder grote pretjP ieder geval prettig is om kenmS# te maken. r' De tentoonstelling is dagelijks tel (behalve zondags) van 10 tot 6 uuf- toegang is vrij. u w. rü Katwijksche Bouwvereeniging vraagt voor haar onderhoudsdienst Soil, aan het kantoor Randweg 35, telefoon 01718-3535. AUTO FINANCIERING en AUTOVERZEKERING W OUWEHANDS ASS. KANTOOR Telefoon 3139 PRINSES MARLÏKELAAN 14, KATWUK AAN ZEE. ir Een vlotte afwikkeling van uw schadeverzekeringen gegarandeerd. ir Het oude adres was Kamperfoellepleln L Fa „de Landbouw^ levert U steeds van f1" BOERENKAAS het „Neusje van de Zalm" die il Rijnstreek te vinden is. VOORSTRAAT 36 - TEL. 2 -\ Pipo naar Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woelf' 12 april komt Pipo naar KatwijlC uitnodiging van de mliddenstai uit de Pnincestraat. Koninklijke Nederlandsche Gislj Spiritusfabrieken stelt 16 (vorig jaaj procent div.dend voor Hoogovens zal 26 april over 1966 4 (4) pet dividend voorstellen op pjj teits- en 20 (20) pet, waavan 6 pd terim, op gewone aandelen. KPM (Kom. Paketvaart Mij) stelt 1966 (1965) 12 (11) pot dividend vo< f 364,52 (366,96) per winstaandeel1 KJCPL (Kon. JavaChina Paketv lijnen) 14 (12) pot. Koninklijke Rotterdamsche Lloyd over 1966 (1965) 12(10)% dividend Koninklijke Nederlandsche P fabriek zal 25 april 12(12)% div voorstellen. Nederlandsche Ford: Dividendvo I 25(25)%, waarvan 10% interim. Bührmann-Tetterode zal in mei dividend voorstellen (vorig jaar benevens 2% jubileumuitkering Domus heeft verklaard dat zij liquide middelen zal beleggen in b< gebouwen Zuid-Slavië heelt in 1966 voor (in 1962 f 30,6) min naar Nederlant gevoerd, vnl. elektromotoren, trac e.d„ onderdelen van motorfietsen, meubelen, katoen en grondstoffen de chemische en farmaceutische heid, tegen een Nederlandse uitvoei f 83.5 (1962 f 46.1) min, vooral one len voor radio- en belevisie-industr samenwerking met Philips), cheml en farmaceutische eindprodukten, tiel, scheepsonderdelen en machine! den e.d. Zuid-Slavië zal op de I beurs ook lederwaren, kunstnijverb produkten, suedekleding en tricol ten toon stellen. Iri 1966 hebben 180.000 Nederlan Zuidslavië bezocht. In 1967 verffl men er 200.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4