BAS VERVEER Meer naar openheid ARP en bepleit KVP Russo was patiënt van Tweeduizend kinderen zoeken pleeggezin beleeft gelukkige dagen 4- loge eisen in „zaak Aan cle lege N.V.V' Drs. F. berust in vonnis Geestelijke vader van RVVH CSKA Sofia in halve finale DONDERDAG 16 MAART 196f Getuige van Jim Garrison f ORLEANS t—Gisteren, op de peede dag van het gerechtelijk (oronderzoek naar het vermeende Uimplot tegen president Kennedy, eeft getuige Perry Russo na een uisverhoor door advocaten van ?elay Shaw toegegeven dat hij twee 'Har lang regelmatig door een psy- Hiiater werd behandeld. had dinsdag verklaard raw onder de naam Clay Bertrand j nwezig was bij de oespreking van I n plan tot een moordaanslag op snnedy. De twee andere deelne- ers waren volgens de getuige Lee irvey Oswald en David Ferrie. K> zei dat hij na de dood van zijn ieder de behoefte gevoeld had om ']lei iemand te praten en twee jaar ng ..op onregelmatige basis" een ychiater had bezocht, politie van New Orleans maakte rteren de arrestatie bekend van zekere James Liscome, die ervan •dt verdacht personen die betrok- zijn bij het onderzoek van Gar- t&on, telefonisch bedreigd te heb- BEZINNING OP DE PLAATS VAN DE CHU Franse grenzen (Van onze parlementsredactie) EN HAAG „De vraag moet worden beantwoord of zich de CHU en ook in de andere D KENMERKEN» n om zelfbehoud doch om zelfondei en zelfvernieuwing." PUBLICITEIT open voor vlees de heer Van Gelder .-ar de sfeer die in de loop der jaren zodanige verande- CHU levend wordt. Na de teleurstel lende verkiezingsuitslag van 15 februa ri is men zich diepgaand gaan bezin- de plaats van de Unie ringen hebben voltrokken dat het klimaat in die partijen niet meer zodanige verschillen vertoont met de CHU dat nauwer contact in het belang van heel ons volk geboden is." Dit schrijft de oud-secretaris van de Christelijk-historische unie, mr. J. W. van Gelder, deze week in het christe- lijk-historisch weekblad De Nederlan der. Hij voegt hieraan toe dat hij geen onmiddellijke opheffing van de CHU wil bepleiten. Wel dringt hij aan op een diepgaand onderzoek of de CHU in haar huidige vorm moet blijven bestaan, en zo neen aan welke voor waarden dan moet worden voldaan wil de Unie zich met andere groepen kunnen verenigen. Mr. Van Gelder schrijft voorts dat hij bij dit nauwer contact niet alleen denkt aan de ARP maar eveneens aai de KVP. „Bestaat er bij veel protestan ten niet vaak een gebrek aan inzicht G DE Russische astronaute Valen- Russische ruimtecentrum Zvezd- u fine Nikolayeva-Tershikova ny haar dertigste verjaardag ge- heeft met haar echtgenoot en vierd. Een van de hoogtepunten enkele goede vrienden in het was het „lanceren" van de kurk van een grote fles champagne politiek bestel. Er wordt de laatste ken een opvallende openheid zichtbaar zowel naar de ARP als naar de KVP. In hetzelfde nummer van De Neder lander wijdt „Insider" een kritisch commentaar aan het verschijnsel van het anti-papisme. Hij betoogt dat de laatste jaren de verhouding tussen het rooms-katholi- cisme en het protestantisme totaal ders is geworden. Er is. aldus „Insi der", een grotere openheid gekomen. Hij bepleit een voortgaan in de poli tiek in een meer gecoördineerde slagor de met hen die niet schromen, vast te houden aan de confessie als bron voor politieke arbeid. „Insider" zegt na drukkelijk niet uit te zijn op de oprich ting van een Nederlandse CDU in dt komende dagen. De Unie moet echter nagaan wat samen met de twee andere grote confessionele partijen voor ver wezenlijking op het gezamenlijk werk terrein vatbaar zou zijn, betoogt deze JONGE KIEZERS Naast de behoefte aan meer open heid naar de ARP en de KVP valt de kolommen van De Nederlander ook de wens op, zich meer tot de jonge kiezers te richten. Het Tweede-Kamerlid J. T. Mellema schreef in het nummer van 3 maart onder meer: „De verkiezingsuitslag heeft mij geleerd dat men de jonge- het bijzonder-wat anders wil. Wat dat weten ze niet. Eerst de PSP. Toen Koekoek en zijn boeren, nu Morgen misschien weer wat an ders maar al zoekende zullen ze het vinden. Hun aandeel in het kie zerskorps wordt steeds groter. Er aan voorbijgaan betekent politieke zelf moord". „Wij kunnen vaststellen", aldus de heer Mellema. „dat er een nieuwe ge neratie is die na de oorlog is opge groeid en die de politieke formatie van voor de oorlog afwijst. Wij zijn in de politiek in een nieuw tijdperk geko men en wij ik moet dat eerlijk bekennen hebben daarvoor niet vol doende oog gehad". In De Nederlander van 24 februari houdt redacteur A. J. van Duist zich met dit onderwerp bezig. Hij wijst op de verkiezingen die op diverse scholen zijn georganiseerd. Vooral D'66 en de ARP boekten hier succes. De CH-stemmers kwamen niet verder dan traditionele opmerkin gen als „ik stem CH omdat ze thuis kerkelijk zijn" of „omdat ik christelijk ben". En dat, aldus Van Duist, terwijl juist bij de CHU als onderscheid met de ARP vaak wordt gesteld dat de gehoorzaam heid aan Christus op staatkundig terrein niet mag worden vereenzel vigd met stemmen op een christe lijke partij. Hij besluit zijn artikel met de woor den: „Het moet de Unie niet primair LKMAAR De officier van rechtbank in Alkmaar heeft iJfren in de „affaire der lege zware straffen geëist tegen verdachten. „Deze mensen ben op buitengewoon geraffi- rde vijze en zonder enige ge ensscrupules in Nederland er rbuiten talloze slachtoffers ge- ikt n bovendien de naam van land in het buitenland in dis- liet gebracht", zo zei hij. gen de sleutelfiguur in de zwen- lak, de 43-jarige accountant J.R. lit Alkmaar eiste hij 3 jaar en 8 iden met aftrek. Tegen diens rech- ind en ex-directeur van een der ailliet gegane nv's de nv Fortas, jarige koopman C.B. uit Assen- 2% jaar en tegen de 29-jarige elsagent J.G.M. uit Zaandam 4 nden. De ex-directeur van de fail- nv Osva, de 53-jarige koopman hoorde 11£ jaar eisen. de tenlastelegging ging het om de Osva en Fortas. die kort na de •hting failliet gingen met een ld van 6 ton. In totaal is er even- sprake van 15 nv's, die een geza- hjk deficit nalieten van anderhalf oen gulden. groot aantal gevallen hebben iteuren nog niet eens aangifte ge- Het zelfonderzoek is het derde the ma dat in de CH-kring als wenselijk naar voren wordt gebracht. Zoals bekend is, heeft het dagelijks bestuur van de CHU een commissie ingesteld onder voorzitterschap van oud-minister mr. Y. Scholten. Deze commissie heeft tot taak de Unie te adviseren over de vraag wat haar ge let op de reacties na de verkie zingsuitslag te doen staat. Mr. Van Gelder bepleit in he jongste nummer van De Nederlander het houden van enkele conferenties waar na onderlinge discussie rappor ten kunnen worden opgesteld die deze commissie wellicht van nut kunnen zijn. Tenslotte besteedt de CHU ook dacht aan de vormgeving van haar pu bliciteit en haar optreden voor radio en tv. De CH-politici hebben ingezien dat zij op dit punt in de jongste ver kiezingscampagne tekort zijn gescho- DEN HAAG —Frankrijk laat weer Nederlands vlees toe. afkomstig van I dieren die geslacht zijn in Groningen, Friesland, Noord-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. De desbetreffende beschikking is gisteren in de Franse Staatscourant ge publiceerd, zo maakte gisteren het mi nisterie van landbouw te Den Haag bekend. Een datum wordt in de beschikking echter niet genoemd. Ervaring heeft echter geleerd dat het in dergelijke gevallen wel een dag duurt voor het in Parijs genomen besluit aan de grensposten bekend is. Het wordt daar om niet onwaarschijnlijk geacht dat vrijdag het vlees de Franse grens zal kunnen passeren. NICE. Ada Bakker en Astrid Suurbeek zijn woensdagavond in het internationale tennistornooi in Nice uitgeschakeld. Ada Bakker verloor in. de derde ronde damesenkelspel met 62 63 van de Britse Shaw en As trid Suurbeek werd uitgeschakeld door de Australische Sheriff (81 6-2). ten. de Op dit terrein houdt met werkgroep van CH-journalisten zich be zig. Zij zullen aan het dagelijks bestuur van de CHU voorstellen doen de presentatie van de Unie te ver beteren. IN DE TOP Hoe staat de leiding van de CHU tegenover de denkbeelden die thans naar voren komen? Unievoorzitter Tila- nus zegt: „Na de verkiezingen was het voor iedereen duidelijk dat we onze organisatie moeten vernieuwen. Inmid dels is de commissie-Scholten ingesteld om dit vraagstuk te bestuderen". „Op de zaterdag gehouden vergade ring van het hoofdbestuur hebben we besloten een brief naar de kiesvereni gingen te sturen met het verzoek op merkingen en voorstellen tot vernieu wing van de organisatie aan de com- misse-Scholten te sturen. Zo 'wordt het mogelijk om bij wijze van spre ken in de top van de organisatie te horen wat er op de bodem leeft Ziet de heer Tilanus een tegenstel ling tussen de denkbeelden in De Ne derlander en de opvattingen van het hoofdbestuur over de verhouding van de CHU tot de ARP en de KVP? „Dat kan pas blijken als we in het hoofdbestuur ons standpunt over deze aangelegenheid hebben bepaald", ant woordt de Unievoorzitter. „De Nederlander is geen spreekbuis voor het bestuur maar een vrij forum iedereen zijn mening kan zeggen. In deze tijd worden aanvallen gedaan op zaken die voor ARP, CHU en KVP als confessionele partij fundamenteel gelijk liggen. Het komt mij gewenst ons daar gezamenlijk op beraden". Mijn persoonlijke mening zou ik wil len samenvatten met de woorden: sa rt studeren: ja, samenwerken: ja, ar fusie: neen. In dit opzicht deel ik grote lijnen wel de opvattingen die1 De Nederlander op dit punt naar •en zijn gebracht. Maar in de ko mende tijd zal eerst moeten blijken hoever men in de CHU met ge meenschappelijke bezinning en eventu ele samenwerking met de ARP en de KVP wil gaan. Koning Mahendra (47) en koningin Radja (40) van Nepal, die op 23 april in Nederland komen voor een staatsbezoek, te midden uan hun zes kinderen. Derde van links is kroonprins Birenda (22). Deze foto werd genomen in de tuin van het Narayan Hiti-paleis in Katmandu. GENOEG AANBOD MAAR WAAR? ,,'N NIEEW BEGIN HELPT VENDEN (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Er is thans be hoefte aan vijftienhonderd pleeg gezinnen. Tweeduizend kinderen in Nederland vragen om onderbren ging in een gezin. Uit een onderzoek van het Insti tuut voor Psychologisch Markt- en Motievenonderzoek in Schiedam, uitgevoerd in opdracht van de Ne derlandse kinderbeschermingsin stanties, blijkt dat er in ons land een potentieel is van zestigduizend tot honderdtwintigduizend gezin nen dat nu of in de toekomst een pleegkind kan opnemen. Verder bleek dat een derde deel van deze gezinnen bereid is, via de kinder beschermingsinstanties een o meer pleegkinderen op te nemen. Een ander gegeven is. dat het in de praktijk onmogelijk is, alk tweeduizend kinderen, waarvoor op name in een gezin noodzakelijk is, onder-te brengen. Met het resultaat van het onderzoek voor ogen gaat er op 21 maart een actie beginnen om de gezinnen, die bereid zijn een kind op te nemen, te bereiken. Positief Het onderzoek wees voorts uit dat zeventig procent van de bevolking der positief dan negatief ten opzichte van de kinderbescherming staat, maar dat het beeld dat men daarvan heeft over het algemeen vaag is. Het onderzoek geschiedde onder lei ding van mevrouw dr. M. Zeldenrust- Noordanus. Een oriënterend onderzoek Voduktschap jril meewerken pEN HAAG Het produktschap vel is bereid tot goede als het tussenconsumptie- kfabrieken en levensmiddelenbe- i'en tot moeilijkheden zou komen de levering van melk. Het voelt echter niets voor die leveringen een of andere maatregel af te ogen. ét bestuur van het schap stelde in zijn gisteren gehouden vergade- op voorstel van zijn consumptie s-commissie, op dit standpunt. Het [meegedeeld worden aan de mi- van economische zaken, goede diensten zullen in voorko- e gevallen worden verleend door pestuurscommissie Consumentencon- van het produktschap. samen met [centraal bureau voor het levens- iteienbedrijf. daan. Het begon met de oprichting van de nv Zanex, waarvan de Alkmaarse Bank als eerste het faillissement aan vroeg. Dit gebeurde pas nadat een em ployé van deze bank lange tijd gunsti ge kredietadviezen over M. verstrekte. In het algemeen hadden de nv's ge meen, dat ze op grote schaal goederen kochten zonder deze te betalen. Als de ene nv op het punt stond failliet te gaan werd gauw een andere nv opge richt AMSTERDAM Drs. F., de voormalig enig beherend vennoot van het failliete bankiershuis Teixeira de Mattos, gaat niet in hoger beroep van het vonnis van de rechtbank, die hem veroordeelde tot drie jaar gevangenisstraf. Deze straf was een half jaar hoger dan de eis De rechtbank verbond aan het vonnis als bijzondere voorwaarde een ont zegging uit het recht om het beroep van bankier uit te oefenen voor de tijd van acht jaar. Brand maakt zes mensen dakloos AMSTERDAM Zes mensen zijn tijdelijk dakloos geworden door een uitslaande brand, die gistermiddag heeft gewoed in een woning aan de Tweede Jan Steenstraat. Het vuur ontstond op de tweede eta ge. bewoond door de familie A. W. Mungro. De verdieping brandde geheel uit, evenals twee voorkamers en de hal op de derde etage. Oorzaak van de brand was het spe len met lucifers door twee kinderen van de familie Mungro. Loudi Nijhoff bij R'clams Toneel (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Mevrouw Loudi Nij hoff zal voor de eerste helft van het komende seizoen geëngageerd zijn bij het Nieuw Rotterdams Toneel. Zij zal o.a. in „Tartuffe" van Molière optreden. Zoals bekend was mevrouw Nijhoff tot voor kort verbonden aan „Studio", welke toneelgroep zij tegen haar wens en rnet onplezierige ervaringen moest verlaten (Van i verslaggevers) RIDDERKERK Bas Verveer (46) uit Ridderkerk beleeft gelukkige dagen. RVVH, de sterke voetbalclub uit Ridderkerk, werd zaterdag kampioen in een van de topklassen in het zater dagvoetbal. Zijn RVVH, en daarmee is niets teveel gezegd. Bas Verveer en RVVH zijn aan elkaar gehecht als vader en zoon. Het kan ook moeilijk anders, want wie weet dat Bas Verveer nu al zo'n dertig jaar in en met het eerste elftal van de blauwwitte Ridderkerkse voetbalploeg optrekt, vraagt geen nadere tekst en uitleg. Als knaapje van zestien kwam hij I reeds in het keurteam van RVVH Als speler van kaliber vierde hij op de spilplaats. als back en soms in de voor hoede grote triomfen. Zestien jaar was *v aanvoerder. Bas Verveer speelde zes keer in het Rotterdams elftal, werd als 37-jarige zelfs nog eens een keer ge- inviteerd voor een selectiewedstrijd van het Nederlands zaterdagelftal in Noord- wijk. Als oudgediende nam hij op 37-jarige leeftijd gedwongen door felle hernia- aanvallen afscheid. Maar niet voor goed, want Bas Verveer, die reeds als aan voerder een ware mental-coach voor zijn club was geweest, is aangetrok ken als vaste leider van het eerste elf tal. Hij is de geestelijke vader van de Rid derkerkse keurtroepen en kon daarom zijn vreugde niet op toen zijn club, zijn team zaterdag kampioen werd. Nieuwe ploeg gebouwd De wat bescheiden, altyd sympathieke Bas Verveer kent RVVH als geen ander. H\j heeft het succes van zijn. elftal zien groeien. „Toen we in I960 degradeerden uit de 2de klas, speelde ik my'n laatste seizoen. De oude garde had afgedaan. We gingen bouwen aan een nieuwe ploeg. "Iet een nieuwe generatie. Vjjf jaar lang hebben we gewerkt en twee jaar geleden lukte het. We kwa- in de 2de klas terug. En we gingen Met wat oudere spelers als aan voerder Vlegaard, baek Dekker en nn veld. Hij smeedde een team, waarin de spelers op elkaar ingesteld raakten, waarin de vriendschap, de opofferings gezindheid groeide. Het werd een eenheid. Onze nieuwe trainer H. den Boer heeft de draad prachtig overgenomen en voor de finishing touche gezorgd. We gaan door. Straks hopen we goed voor de dag te komen daarin eens een keer uit te komen", in de landscompetitie. Wat een eer om Tussenpersoon Misschien is Bas Verveer, in het dagelijks leven buitenmonteur bij een rubberfabriek, diep in zijn hart nog gelukkiger dan de spelers van RVVH's eerste zelf. ..Wanneer je zo lang mee loopt en je leeft zo intens met de ge- door middel van gespreksgroepen de eerste fase. Men stelde vervolgens hypothesen op, die in de vraaggesprek ken nader werden getoetst. Ten slotte kwam er een enquête, waarin 986 mannen en vrouwen wer den ondervraagd. Bij het onderzoek naar de vraag waarom kwamen als belangrijkste re denen naar voren: men wil graag voor een-kind zorgen en men wil alle kinde ren gelukkig zien. Eventuele kinder loosheid kon deze redenen versterken, bleek echter niet het belangrijkste mo tief te zijn. Financiële redenen kwa men nauwelijks of niet voor. Onwetend Van de onder vraagden was 79 pro cent niet op de hoogte van het werk der kinderbeschermingsinstanties en 73 procent gevoelde na confrontatie met dit werk er veel voor een pleeg kind op te nemen. Die confronta tiewas het onderzoek zelf! Het gaat er nu om, de twintigdui zend tot veertigduizend gezinnen, die via de kinderbeschermingsinstanties een pleegkind willen opnemen, te vinden. De moeilijkheid is dat die potentiële pleegouders als groep niet zijn te benaderen. Zij bevinden zich in alle lagen van de bevolking en In alle delen van ons land. Ter opspo ring van deze gezinnen is de actie, met als naam ,,'n Nieuw Begin" noodzakelijk. De bereidheid tot opname geldt vooral een kind beneden de zes jaar. De schoolleeftijd, zes tot vijftien jaar, levert veel meer moeilijkheden op en als het gaat om jongeren van zestien tot 21 jaar wordt de zaak een acuut probleem. Centraal De actie ,.'n Nieuw Begin" heeft een centraal adres: postbus 5500. Amsterdam. Ieder die daarheen schrijft krijgt onmiddellijk antwoord in de vorm van een brochure en een aanmeldingsformulier. Ingevulde for mulieren gaan onmiddellijk naar plaatselijke instanties en de gegadig de krijgt bezoek van een maatschap pelijk werker, die de zaak verder afhandelt. Tehuizen Naar de mening van de kinderbe schermingsinstanties blijven veel kin deren te lang in tehuizen. Vrijwel altijd gaan de kinderen in eerste instantie naar zo'n tehuis, maar daarin moeten de kinderen zo kort mo gelijk blijven. Dat ,.zo kort mogelijk" kan echter enige jaren zijn. Dan wordt een tijdelijk pleeggezin gezocht, waar bij het niet gaat om een gezin dat een kind wil adopteren. In de praktijk loopt deze tijdelijke plaatsing vaak op adoptie uit, het is echter onwerkelijk daarvan uit te gaan. Dit tijdelijke ka- SOFIA CSKA Sofia heeft zich woensdag in de halve finale van de Europa voor landskampioenen geplaats door Linfield Belfast (Ierland) r bv^rte^e."1mee word,het ee" stuk>e t'-''mle wedstrijd tussen beide ploesen keeper Rijsd\jk als ruggegraat hebben we een vrij jong elftal, dat wat de voetbaltechnischc mogelijkheden betreft de top nog niet heeft bereikt". Bas Verveer kan er in geuren en kleu ren over vertellen. „Ik heb het kampioen schap eerlijk zien aankomen en ondanks 1 inzinking enkele weken terug ben ik op blijven rekenen. De basis was ge legd door onze vroegere trainer Molen- je leven. Als leider van hét elftal ben ik een soort tussenpersoon. Is er meningsver schil tussen de spelers, ik probeer het bij te leggen. Kan de trainer het met een bepaalde speler niet vinden, ik praat het onder vier ogen uit. Ach, dit jaar ging het gemakkelijk. Als je goed draait, loopt het al gauw goed. Maar ik zou het niet graag opgeven". Perspectief Bas Verveer ziet veel perspectief voor zijn club. Er is een jeugdseleetie die traint oJ.v. van de oud-eerste elftalspe ler Jan v.d. Linden. Daarbij zijn diverse veelbelovende spelers. Er zit echter geen zoon bij van Bas Verveer zelf. Hij moet er in feite wat om lachen. „Ik heb één zoon. Hij is twaalf jaar, maar voor voetballen heeft hij weinig of geen belangstelling. Hij zwemt veel liever. Nou wil hij volgend seizoen gaan spelen, maar een groot voetballer?" Bas Verveer haalt zijn schouders op. .Gek hè", zegt hij. „mijn vroeg overleden vader was een goed speler in het eerste van het Schiedamse SW en mijn broers voetbalden ook. Maar mijn zoon. nee!" 't Doet hem bij alle feestvreugde om het kampioenschap toch wel een beetje pijn 10 te verslaan. De eerste wedstrijd in Belfast eindigde in een gelijkspel (22). Het enige doelpunt werd in de 54ste min. door Yakimov gescoord. Het Bul gaarse persbureau BTA berichtte dat Yakimovs treffer een geluksdoelpunt was. De wedstrijd werd gespeeld voor 35.000 toeschouwers. Launonen op eerste plaats NARVIK De Fin Jouko Launonen heeft woensdag in het Noorse Narvik na de eerste dag van internationale schaatswedstrijden de leiding in het al gemeen klassement. Launonen won de 3.000 meter in 4.35.2 en werd op de 500 meter tweede met een tijd van 42.1 sec. Ard Schenk werd op de 500 meter rakter is voor velen een struikelblok voor de opname van een kind. In ,,'n Nieuw Begin" werken samen: de stichting Centrale voor Pleeggezin nen Zuid-Holland in Dordrecht, Rotter dam en Den Haag, de Werkgroep Wer ving Pleeggezinnen in Amsterdam, de Gelders - Overijsselse Pleeggezinnen centrale te Zwolle en de Stichting Voor het Kind te Amsterdam. „Radio Tour" in Olympia's toer AMSTERDAM De organisatoren van Olympia's toer zijn er met de me dewerking van Philips in geslaagd ^en „Radio Tour" tot stand te brengen, een in de moderne wielrennerij haast on misbaar medium voor het onderlinge contact in de karavaan. Ook wat het rennersveld betreft, ziet het er gunstig uit voor de komende Toer, die van 24 tot en met 30 mei wordt gereden. Via de KNWU verzon den uitnodigingen aan een achttal lan den zijn reeds geaccepteerd door Bel gië, Denemarken, en Frankrijk. Op de nominatie staan voorts Polen, Rusland, Zwitserland, Italië en West-Duitsland. Voorts heeft Olympia de inschrijving van een gecombineerde Noors-Luxem burgse ploeg aanvaard. Naast al deze buitenlanders zullen tien Nederlandse ploegen (elk van zes man aan de start komen. Het routeschema van de toer ziet er als volgt uit: 24 mei: Amsterdam Den Haag (163 km; 25 mei: Den Haag e=i Vlissingen (via het Deltagebied 173 km); 26 mei: Vlisingen Walwijk (170 km); 27 mei: Waalwijk Geleen (179 km); 28 mei: ploegentijdrit Geleen Herlen (22 km), bergcriterium (50 km) in Heerlen: 29 mei: Groesbeek Haaksbergen (163 km): 30 mei: Haaksbergen Amsterdam (190 km). Kessler gestart met centrale training ZEIST Woensdagmorgen is op het KNVB-centrum in Zeist de centrale training begonnen van het Neder landse elftal ter voorbereiding op de komende interlands, waarvan de eerste volgt op 5 april tegen Oost-Duitsland. Alle geseleeteerden namen deel aan de training, behalve Feijenoorder Cor Veldhoen, die met een beenblessure te kampen heeft. Bondcoach Georg Kessler heeft een •ij zwaar trainingsprogramma op gesteld, omdat hij zware tegenstand verwacht van de Oostduitsers. Dinsdagavond speelt een voorlopig Nederlands elftal te Eindhoven een oe fenwedstrijd tegen Borussia Gladbach. De volgende dag staat weer een trai ning op het programma. Ook Jong Oranje trainde woensdag onder de leiding van Kesslers assistent, Sem Plooijer. Motta winnaar Milaan-Turijn TURIJN Gianni Motta heeft woensdag de 53ste editie van de weg wedstrijd Milaan-Turijn gewonnen. De blonde Italiaan legde de 201 km af in 4 uur 46 min. en 12 sec. Motta had een voorsprong van 23 sec. op een vijf man sterk groepje achter volgers. van wie Bitossi in de eind sprint de snelste bleek. Adorni eindigde als derde terwijl Taccone en Dancelli als resp. vierde en vijfde werden geklasseerd. Geen beslissing bij Leeds-Sun der land LEEDS Ook in de tweede wedstrijd zijn Leeds en Sunderland niet tot een beslissing gekomen. Voordat deze voor de vijfde ronde van de FA-cup gespeelde ontmoeting begon had het bomvolle Leeds-stadion zich duchtig geroerd, zo danig dat 20 toeschouwers gewond raak ten. Na tien minuten moest de wedstrijd zelfs worden onderbroken, omdat het publiek het veld opstroomde. De strijd werd hervat, nadat de politie twaalfde met 44fï sec. op de 3.000 me- zardu, de'beslissins'martin"brenseo. De ter eindigde Schenk als zesde (4.42.9) j winnaar speelt op 8 april tegen Manches- en Verkerk als tiende (4.51.1). 1 ter City.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5