Soustelle werd in België aangehouden ROOKBOM VOOR COUVE DE MURVILLE gerucht in Moskou: %alinofski overleden Bezwaren tegen de man met het gat in zijn hand Dochter van Stalin is in Zwitserland Luchtmacht wordt in liet nieuw gestoken alles goed i en wer NA VON THADDEN THIELEN ALS LID NPD GESCHRAPT kleine Gerard redde Mini-le ger in Luxemburg ZATERDAG 11 MAART 1067 beiding JEWEL de oppositie in Frankrijk er ook morgen, bij de tweede ie van de parlementsverkiczin- niet in zal slagen het gaullismc enlijk aan te tasten, is er toch ontwikkeling in het Franse tieke gebeuren. 'communisten en linkse socialis- hebben op het gaullisme in ieder 1 een rechts stempel gedrukt. In ogen en ook volgens vele on- ankelijke buitenstaanders is de tij van de Gaulle niet meer de tij die alle groepen in zich ver b is sprake van een scheiding: gaul- en tegenover een links front, irtussen zweeft het Centrum van anuet, die door de waarschijn- comfortabele meerderheid van Gaulle geen vooraanstaande rol ewel de toenadering tussen socia- n communisten langzaam een vorm van samenwer kt niet denkbeeldig. De commu- en zijn wat plooibaarder gewor- en de Fransen raken lang- lerhand gewend aan het denk- Id dat communisten zouden kun- meeregeren. rgen zal blijken, of het Franse iliek die toenadering juist acht. len socialistische kiezers de com- nist stemmen of andersom, als twee linkse groepen tezamen ;n de gaullisten uit het parie nt te houden? BRUSSEL/PARIJS De gewezen Franse minister Jacques Soustelle, die in zqn eigen land wordt gezocht, werd gisteren door dc Belgische veiligheidspolitie in Brussel gearresteerd. Hij werd echter weer snel op vrije voeten gesteld. 'wee agenten brachten Soustelle. die vanuit de buurlanden van Frankrijk een succesvolle verkiezingscampagne voert, naar het hoofdkwartier van de veiligheidsdienst. Daar werd een rapport opgesteld, waarin onder meer werd vastgelegd dat de vroege re medewerker van Dc Gaulle ge noeg geld had, en niet als zwervei beschouwd kon worden. Volgens de Belgische krant ..La der- nière heure" is de arrestatie verricht op verzoek van de Franse regering. Over de juridische grond waarop de arrestatie berustte tast de krant in het duister. Op 5 maart, in de eerste ronde, verza melde Soustelle 22 procent van de stemmen voor een zetel van Lyon. Couvc de Murvillc. die gisteravond op een verkiezingsbijeenkomst in Parijs nog een duwtje in de goede richting wilde geven voor de tweede ronde van morgen (zondag), is het spreken verhinderd door gejoel en een rook- Toen de minister het woord nam, hief het publiek de kreet „Dupont, Du- pont, Dupont" aan. Edouard Frederic Dupont is Couves tegenstander in de MOSKOU Volgens verscheide ne niet-officiële bronnen in Moskou zou de Russische minister van de fensie, maarschalk Rodion Malinof- ski (69), na een langdurig ziekbed gisteren aan kanker zijn overleden. Malinofski heeft als militair een indrukwekkende staat van dienst. Hij oogstte zijn eerste grote roem toen hij in 1943 voor Stalingrad de Duitse troepen onder Von Manstein een zware nederlaag bezorgde. Als commandant van het tweede Oekrainse front trok Malinofski in '44 Roemenië binnen, waar hij na mens Rusland de wapenstilstand met dat land tekende. Na de Tweede Wereldoorlog werd hij bevelhebber van de Russische strijdkrachten in het Vèrrë Oosten. In '67 wercl-^hij teruggeroepen om. benoemd te w^den tot opperbevel hebber van 'de Russische, strijd krachten. De steun die de maarschalk zou hebben gegeven aan de leden van het presidium die tegen premier Chroeststjef waren, zou beslissend zijn geweest voor de val van Chroeststjef op 14 oktober 1964. (Vervolg pagina 1) onze parlementsredactie) DEN HAAG De bezwaren van ARP tegen Witteveen als inister van financiën zijn begrij- elijk. Zijn beleid in de jaren 153'65, toen hij in het kabinet- arijnen de schatkist beheerde, eeft hem de slechte reputatie van met het gat in de hand" be- u in de komende jaren een rst behoedzaam financieel beleid zakelijk is, heeft men niet het rtrouwen dat prof. Witteveen rvoor voldoende competent is. De VVD-er heeft de slechte in- die z'n laat-maar-lopen-bewind hterliet, naderhand trachten uit te door in de Kamer waarvan sedert 1965 deel uitmaakt als grote pleitbezorger voor forse be igingen op te treden. Hij had het vooral voorzien op de tgaven met een sterk sociaal ka ter: volkswoningbouw, ontwikke- gshulp, sociale verzekeringen e.d. heeft vooral kwaad bloed gezet j de linker vleugels van de confes- j onele partijen. Ook dat element lt een rol in de poging om prof. "teA ijk te verijdelen, Troostprijs ziet er vooralsnog niet naar uit, de liberale fractieleider m.r. Toxo- zijn partijgenoot zal laten vallen, haaft de WD diens kandidatuur, zullen KVP en ARP zich daar wel moeten neerleggen, willen ze dej tie-Biesheuvel niet in gevaar gen. en acht het echter niet uitgesloten, mr. Toxopeus ook op dit punt weer toegeven. Blijkt dat het geval, dan prof. Witteveen als troostprijs omische Zaken en gaat Financiën een protestant. politieke kringen werd gister- d de naam van jhr. Van Lennep oemd, de thesaurier-generaal van ciën, die (1e christelijk-histori- ricliting schijnt te zijn toegedaan, kabinetsformateur mr. Biesheu- niet van plan om voor-maandag icieel de nieuwe ministers te gaan Hij bestudeerde gisteren vandaag de formatiestukken, pleeg- druk telefonisch overleg, ontving P gevolmachtigd ministers van Su- fname en de Nederlandse Antillen en verrichtte voor het overige bezighe den, die geen verband hielden met de formatie. Het weekeinde zal mr. Biesheuvel hard nodig hebben om het schema voor de portefeuilleverdeling en sonele samenstelling van zijn kabinet rond te krijgen. Pas daarna kan hij zijn toekomstige collega's laten opdra- Namen Intussen schieten de geruchten over het kabinet-in-wording op als crocus- sen in de voorjaarszon. Zo zou de VVD in overleg met de CHU hebben afge zien van haar voornemen Binnenland se Zaken te claimen voor haar vroege re fractieleider mr. Geertsema. De VVD gunt dit departement nu aan ch- PANIEK Kort daarop ontplofte bij het spreek gestoelte een rookbom. De zaal vulde zich met gele rook. waarop een groot deel van het publiek naar de uit gang rende. Vijf of zes jongemannen werden op de grond geworpen. Cou- ve bleef bleek voor zich uitkijken. In de eerste ronde heeft hij slechts 1934 stemmen meer behaald dan Frederic Dupont. Zijn zetel is in ge vaar. Als zondag de 7500 commu nisten en socialisten in het district voor Dupont stemmen' kan Couve, die voor het eerst kandidaat staat voor het parlement, zijn zetel niet Mysterie in Sehoonebeek Raadhuis in brand gestoken SCHOONEBEEK De mysterieuze brand dié iii de nacht' van donderdag op vrijdag in het gemeentehuis van Sehoonebeek woedde, is aangestoken. De rijksrecherche beschikt echter nog niet over voldoende gegevens om tot arrestatie te kunnen overgaan. De brand ontstond donderdaga\-ond omstreeks halftien in twee op flinke afstand van elkaar liggende vertrek ken in het gemeentehuis. Het vuur werd ontdekt door een wethouder, die naast het gebouw woont. De brand werd betrekkelijk snel geblust door de gemeentelijke brandweer. Alle Franse politici hebben gister avond hun verkiezingscampagnes of ficieel afgesloten. Het woord is nu aan de kiezers, die morgen voor de tweede maal hun stem moeten uit brengen op een kandidaat voor de Nationale Vergadering. VERWACHTING De meeste opiniepeilingen en deskundi gen verwachten opnieuw een gaul listische meerderheid, hoewel wel eens bijzonder klein zou kunnen zijn. In de oude vergadering bezet ten de gaullisten en hun bondgeno ten 282 zetels, voor een meerderheid hebben ze er in dc nieuwe minstens 244 nodig. In de eerste ronde kregen 81 kandida ten, onder wie 66 gaullisten, een absolute meerderheid. Morgen zal de regering dus nog zeker 178 zetels in de wacht moeten slepen. In Frank rijk zelf staan 398 zetels op het spel; zeven zetels worden in overzeese ge biedsdelen beslist. f 1,5 min voor gedupeerden van Teixeira AMSTERDAM De Stichting tot steun aan gedupeerden van ban kierskantoor Teixeira de Mattos gaat 1,5 min. verdelen onder de gedupeer den. De Stichting werd op 1 maart 1967 opgericht door de bewindvoerders in de surseance van de gebr. Teixeira de Mattos. Het bedrag van 1,5 min. gulden werd beschikbaar gesteld door de Ne derlandse bankiers vereniging. Degenen die menen voor een ex tra-bedrag in aanmerking te komen en die zich nog niet bij bewindvoerders hebben gemeld kunnen schriftelijke op gave doen aan de Stichting (Raam gracht 4 Amsterdam-Centrum). Amerika weigerde inreisvisum GROVE STOF GAAT VERDWIJNEN DEN HAAG Met ingang van 1 januari dit is althans de streefdatum wordt de Koninklijke lucht macht totaal ih het nieuw gestoken. De militaire garderobe wordt op 28 punten gewijzigd. De zg. gro ve stof, bretels, schoe nen met opgestikte neuzen, groen on dergoed. vechtpctje, veldmuts, vliegerjak, -sjaal en -sokken gaan verdwijnen. In het maandblad van de Koninklijke luchtmacht „De vlie gende Hollander", waarin de vernieu wing wordt bekend gemaakt, wordt onder meer betoogd: „Ri goureus wordt afge stapt van het camou flage-principe. Alles wat in de nieuwe Persoonlijke Stan daard Uitrusting wordt opgenomen, krijgt een lichtgrijze kleur of wordt wit, zoals zakdoeken, on dergoed en handdoe- Voor de grove stof- tenüen en -overjas komt het bij de Afne- rikaanse luchtmacht bekende „fatigue"- model werkpak in de plaats, dat grijs van kleur is. Bij de fatigue kan de nieuwe duide lijk Amerikaanse veldpet worden gedra gen met een verste vigde bol er» een stij- ve, klep. Tijdens „all- weather"-Werkzham- heden wordt over de fiatigqe regen-, en. windwereiide kledijaj» gedragen. De voering' van deze kleding be staat uit gewatteerde stof, terwijl daarover heen een jas en broek worden gedragen van waterafstotende grijze stof. Bij felle kou zal de luchtmachtman kun nen beschikken over een nieuw soort veld* pet met warme bont gevoerde kleppen. Ook de uitrusting van de vlieger onder gaat een verandering. In de plaats van de legergroene katoenen vliegerjakken komen grijsleren jakken. Voorts: de mutsdas wordt vervangen door een blauwe „col", de speciale vliegerlaars verdwijnt ën de, vaak fel gekleurde vliegèr- sjaal. Waf de kosten be treft: die zijn voor de nieuwe uitrusting 687,90, voor de oude 698,55. gagsmi Onoprechtheid Onoprechtheid in de politiek W3S ;de beschuldiging .die een inzender uit Voorburg .de confessionele partijen verweet Zij zouden links- praten en rechts doen. Dit zou met name gelden voor de ARP als zij met de VVD gaat samenwerken. Hieruit blijkt voor de zoveelste maal het misverstand over wat rechts en links is. Een confessionele partij kent deze begrippen ten diepste niet, omdat te ten diepste geen belangenpartij mag zijn. Links is niet alleen letten op de belangen van de arbeider, maar ook op die van anderen, die werkelijk in de verdrukking zitten (India). Als het hierover gaat is de ARP in de ogen van die Voorburgse inzender on miskenbaar links. Ik wil eraan herinneren dat mr. Biesheuvel (ik meen reeds in 1962), althans jaren voor de jongens van „tien over rood" op dit idee kwamen, en met hem anderen, de noodzaak van meer ontwikkelingshulp hebben verdedigd. Dit „linkse" element heb ben zij niet verloochend tijdens de coalitie met de VVD. Maar als het gaat om een socialistische hobby zoals het socialiseren van het verzeke ringswezen, dan. is de ARP weer on miskenbaar „rechts"... Nu is deze onduidelijkheid onver draaglijk voor belangengroeperingen en er is heftig tegen gefulmineerd. Het pikante is nu, dat we er sinds de verkiezingen nog een extra onduide lijke partij bij hebben- gekregen, D'66, nooh links, noch rechts. Alleenc niet confessioneel, daarover mag geen twij- fel bestaan. Zou die tegenzin tegén confessie dan toch dieper zitten? Vlaardingen, Dr. L. Heslinga Oecumene (3) In verband met het oecumenische avondmaal in Rotterdam wil ik het boek Een Pascha voor Jahwe van ds. A. A. Leenhouts noemen, van de stich ting Getuigenis en Eenheid, Scheve- ningen. De schrijver noemt gebeurte nissen als die te Rotterdam „een po ging die satan heeft ondernomen te grijpen na— de heilige symbolen van Jezus' bleed, om daardoor de ware betekenis ervan voor het geloofsoog van de mensen te verduisteren". Waaraan ik zou willen toevoegen: tegenover dictatuur van predikanten en synodes, die door hun sleutelposi ties het geloof kunnen ondermijnen, dienen veel meer woorden van pro test te staan. Den Haag A. v. d. Lelie ROME Swctlana Stalin. de 41- jarige dochter van de in 1953 over leden Russische dictator Joseph Stalfft, is vifnifaorgèn met éert sjid- ciaal vliegtuig uit Rome in Genève aangekomen. Zij werd door de Zwit serse politie onmiddellijk van het vliegveld weggebracht. Zwitserland zou haar asiel hebben verleend. Volgens Italiaanse grensautoritei- ten is mejuffrouw Stalin op 7 maart uit Nieuw Delhi in Rome aan gekomen. Bij haar aankomst had zij verzocht voor een kort verblijf in de Italiaanse hoofdstad te mogen blijven. Het communiqué volgde op een be richt in het socialistische dagblad Avanti, dat mejuffrouw Stalin vrijdag avond uit Rome naar Zwitserland was vertrokken. Volgens welingelichte woordvoer- jders in Washington, zal Swetlana niet die haar paspoort toestond: De Ru^ sische autoriteiten, in NieuwDelhi weigerden deze periode te v^rlengpp. Vervolgens vroeg zij de Amerikaan se ambassade in de Indische hoofdstad om asiel. Zonder overleg met zijn re gering, aldus Avanti, verstrekte de ambassadeur haar een vliegbiljet naar New York. Te Rome moest zij echter de reis onderbreken, omdat de Amerikaanse régering haar geen inreisvergunning had verstrekt. Hierna zou zij door de Italiaanse regering in bescherming zijn genomen. Kremlin geïrriteerd 45 dagen in India V ij ver her oprij s niet of wel ge wêiist? Ï>ËN^AAg'— De sbh'rijver' W. F. Hermans heeft het bestuur van de Jan Campert-stichting voor een vreemde situatie gesteld. De Stichting, heeft de auteur op advies van haar jury de .Vijver- bergprijs. groot 2500,— alsmede een oor konde toegekend. De schrijver deed het bestuur echter een brief toekomen waarin hij verzocht het „bedragje" even over te schrijven op giro 100200 t.n.v. „Eten voor India". Hij voegde daaraan toe: „Dit bespaard mij BREMEN De Bremense be- tonfabrikant Fritz Thielen die, zoals we gisteren in een deel on zer edities konden melden, Adolf von Thadden uit de NDP heeft de Verenigde Staten komen. De Hermans hoop rompslomp en mogelijkerwijs gestoten, is op zijn beurt door de van de NDF-afdeling Bre- nemen moeite. Ik zal een roman over u men uit de partij gezet, schrijven onder de titel „Wel te rusten". Wat de bedoeling van dit schrijven Met alle stemmen voor, van deze af- precies is, is het bestuur niet duidelijk, j deling van de uiterst rechtse natio- want d- auteur wejltert de prijs niet. Dit „aal.den,ocra|lsche partij Duitsland, betreft niet alleen de oorkonde, waarover aanvoerder mr. Beernink. Wel begeren de liberalen Justitie. Hun kandidaat daarvoor is de Leid- se hoogleraar prof. dr. Haardt. Ook de ARP heeft een oogje op Justitie( voor de demissionaire minister Verdam). Nu in de komende jaren de structuur en rechtsvorming van de onderneming geregeld dient te worden, zien de anti revolutionairen dit departement niet graag in liberale handen. De geruchten willen voorts, dat de confessionele partijen Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening willen toe spelen naar een WD-er. De nood zakelijke beperking van de volkswo ningbouw en de even noodzakelijke stimulering van de particuliere bouw in de komende jaren is een bezigheid, die meer past bij de „image" van de liberalen dan bij die van de confessio- er net algemeen voorzitter Fritz Thie- tot "de ,en gisteravond als lid geschrapt. Thie- taak van het bestuur van de Jan Compert- len stond als partijlid bij de afdeling wel geen Rus'ooit 'dé Toegan'g'tot het j om eten voor India" te ge' Hamburg ingeschreven, land geweigerd zou worden indien hij! en en' I Volens'de statuten vèn de NPD. kan om asiel vraagt, zou het Kremlin in njet alleen de algemene voorzitter, hoge mate geïrriteerd zijn. indien het maar ook het bestuur van een afdeling sche dictator betrof. vroegere Russi- J millder j wanneer het aanzien van de partij is geschaad, of uitstel gevaar meebrengt met onmiddellijke ingang leden AMSTERDAM - Veertien grote ])OU WO )(1 TclCiltCll uitsluiten' Machtsstrijd DEN HAAG Architectenbureaus e.d. (waaronder overheidsdiensten) hebben in 1966 voor een bedrag van 6,7 miljard aan opdrachten voor wo ningen en andere gebouwen ontvan gen. Met uitschakeling van de invloed van de prijsstijgingen is dit ongeveer vijf procent minder dan in 1965. Volgens het Centraal bureau voor de statistiek betekent dit na prijs- en middelgrote industriële bedrijvi stellen van 15 maart tot en met 1 aDril hun bedrijven open om het publiek in de gelegenheid te stellen kennis te ma ken met het werk van hun familie leden en kennissen. BERLIJN In West-Duitsland is gisteren de 61-jarige Otto B. gear resteerd, die in de oorlog hoofd van de Gestapo in Berlijn was. Hij wordt ver dacht van medeplichtigheid aan de dood van 500.000 Berlijnse Joden. De Westberlijnse justitie maakte dit giste ren bekend. Er is in dé partij, die de "afgelopen maanden vooral in het buitenland dé vrees voor een herlevend nazisme aan wakkerde door verkiezingssuccessen, wrijving ontstaan tussen de betrekke lijk gematigden en de radicalen. De 51-jarige Thielen behoort tot de gema tigden. Eerder op de dag had voorzitter correctie een stijging in de woning- Thielen zijn vice-voorzittcr Adolf bouw van ca. acht procent en een da- Thadden en zeven vooraanstaande le ling voor. de overige gebouwen van ca: j den geroyeerd. Een van deze zeven achttien procent. i t 'rm BENSCHOP familie Overbeek Noordzijde 278 in Ben schop bij IJsselstein beeft trouwe viervoeter Tip, een bond van een half jaar die het vooral met de jongste uit bet gezin Overbeek. de tweejarige Gerard, uitstekend kan vinden, van de week een grote worst gegeven. Met een paar happen was de lekkernij ver slonden en het volgende moment liep het beest naar de sloot achter het huis, waar het ging liggen jammeren omdat zijn baasje Gerard er niet was. Uit die sloot had een oom 'van de familie dinsdagmiddag het ogenschijnlijk levenloze lichaampje van Gerard opgehdald, nadat de jongen tijdens het spelen te water was geraakt. Aan Tip was het te danken dat het kereltje het er levend heeft afgebracht. De hond bleef zo doordringend by de sloot staan blaffen, dat ocm Thomas ging kijken. Hij zag een armpje boven water uitsteken en haalde, zo bleek later, nog juist op tyd de jongste van het gezin Overbeek boven water. „Ik was gek van angst toen ik mijn zwager naar de boerderij zag komen met Gerard in zijn armen. Ik voelde dat er iets was gebeurd en zonder te kijken rende ik naar de buurvrouw om hulp. Die was niet thuis en toen ik terug kwam, was de dokter al gebeld, die, Gerard naar hét ziekenhuis liet brengen. Al die tijd zat Tip te jammeren en ik wist niet wat te doen", aldus mevrouw Overbeek, die al een. paar keer naar het Wilhelminakinderziekenhuis is geweest, waar Gerard langzaam maar zeker herstelt van zijn bange avontuur. Begin volgende week heeft de hereniging plaats' van Tip en zijn baasje, iets waarnaar én Gerard, die dagelijks vraagt waar zijn vriendje is èn Tip, die elke dag naar de sloot loopt, alle twee verlangen. Otto Hess, die als „ideologische 'expert" werd gezien, en die onder Hit- J Ier een groot man in de SA was. Waarnemers hebben de breuk tussen Thielen en von Thadden reeds lang Jzien aankomen. Von Thadden, die geen nazistisch verleden heeft, maar wel de tllcrn vrijwilligers O LUXEMBURG Het Luxemburgse leger zal van -3000 tot 6Q0 man worden teruggebracht. De minister voor de strijdkrachten, Gregoir-e heeft' een wetsontwerp voor reorganisatie van het leger ingediend, dat voorziet in een leger van uitsluitend vrijwilligers. Het huidige leger telt 3.000 man dienstplichtigen. De Luxemburgse rege ring is echter van plan de dienstplicht af te schaffen. Wel zal een vrijwilli- gersbataljon worden opgericht als reserve voor tijden van oorlog. De officieren die nu nog in dienst zijn zullen afvloeien naar administra tieve overheidsfuncties. De legerstaf zal worden vervangen door een opper bevel onder leiding -van een luite nant-kolonel. Luxemburg levert thans een bijdra ge aan de Navo ïn de vorm van een artilleriebataljon van 600 man', dat in neo-nazistische leer uitdroeg, wqs sinds het vorig jaar doende de positie van Thielen te ondermijnen. Aanleiding De aanleiding tot de drastische maat regel van Thielen om von Thadden uit de partij te zetten, was de verkiezing van von Thadden tot voorzitter van de NPD in Neder-Saksen. Hierbij zijn de nodige machinaties gebruikt, die niet in overeenstemming waren met de statuten van de partij. Voor het gerechtshof in Bremen werd uitgemaakt dat von Thadden en zijn aanhangërs een onrechtmatige daad pleegden. Het nog zittende bestuur, waarvan verscheidene leden zich gepasseerd voelden, hadden tegen hem een zaak aanhangig gemaakt. Thielen beweerde dat het optreden van von Thadden afbreuk heeft ge daan aan de partij. Ook heeft Thielen gezegd dat hij tot zijn daad is geko men om allo twijfel weg te nemen aan de democratische gezindheid van de NPD. OP RIJKSWEG BIJ WADDINXVEEN Ketel ontploft: man omgekomen WADDINXVEEN De hogedrukké- tel van een wagen waarmee de ver- keersstrepen op de wegen worden aan gebracht een zogenaamde motorlijn trekker is gistermiddag op de rijksweg UtrechtDen Haag geëxplo deerd. Het ongeluk gebeurde omstreeks vter uur onder de gemeente Waddinx- veen. De bestuurder van de wagen, de 36-jarige heer S. Blonk uit Bodegra- j ven werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij korte tijd na het ongeluk over- leed. j MEPPEL De 51-jarige K. Mulder 1 uit -Staphorst is gistermiddag op de rijksweg MeppelZwolle verongelukt Toen hij de weg overstak werd hij aangereden door een personenauto. STADSKANAAL De 24-jarige W. E. Zuur uit Stadskanaal is donderdag avond in Valencia in Spanje veronge lukt. Hij viel van een tractor toen het voertuig wegreed en kwam onder een van de wielen terecht. De heer Zuur was machinist op de kustvaarder At lantic van de rederij Tammes in Gro ningen. Philips: 2 percent nationaal inkomen EINDHOVEN Philips levert een bijdrage van ongeveer twee percent tot het netto nationaal inkomen van Nederland. De export van de Philips- bedrijven in ons land bedraagt tien percent van de totale Nederlandse goe- u.derenexp'"J- koerier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9