PENDEL NAAR DE ZON Rente daalt: ontspanning op de kapitaalmarkt ::le socialist Witteveen Sluizeiicomplex op schorren in Oostersclielde Bonn aanvaardt wetgeving op de noodtoestand Jonge bijbelvertaling al weer verouderd LUCHTVAARTMAATSCHAPPIJEN GEREED VOOR MASSAAL TOERISTENTRANSPORT 4 ft» 230.000 Liberale premier wordt nog niet aanvaard' D'66 Amerikaanse mode bij de luchtmacht Z ATERD AG 11 MAART 196? te,)ver de heer Beel (en een ldlf dozijn andere politici, die hun persoonlijk optreden even meel en deftig zijn als hij) ;n staat een oud, maar leuk grap- Op de dag van z'n koperen uiloft moet hij tegen z'n •aouw hebben gezegd: „M'n een iarde, laten we elkaar voor in maar tutoyeren". Dat is v in gebeurd, al was het wel chten wennen. kaï ;ulke anecdotische bedenksels staan niet over iemand als lee^jheure!. die met de halve politie- ambtelijke en journalistieke we- >ersM op je-en-jij-basis verkeert. aanms is het verkeer wat eenzijdig Excellentie, hoe maakt u fei Uitstekend Piet. en jij?"), dat ligt niet aan hem. Hij idt het doodgewoon dat je 'm na tiende ontmoeting met ..Barend" ispreekt, of met Biesheuvel zon- meneer. Z'n anonieme relaties zich daaraan op. 't Maakt ruk als ze thuis aan vrienden deinen vertellen: ,,'k Zei vorige •k nog tegen Barend, Barend zei jiesheuvel voelt zich thuis in de ive jongenssfeer. Dat is misschien i van de redenen waarom hij Blaks, als hij premier is. niet in het ïlei tshuis trekt. De geïsoleerde it ^chtstatigheid van die omgeving hem niet. Een andere reden, die de vorige in tegenspraak lijkt, is 5% hij het isolement van z'n vé-leven waterdicht wil houden. )e politicus is voor de ouwe jon- I is, de huisvader niet. Er mogen jj1' in Libelle-verhaaltjes komen over gezinsleven van de familie in het Catshuis. Vrouw kinderen blijven buiten de poli- In Aerdenhout zitten ze veilig ichermd tegen de indiscretie van Dubliciteitsmedia. In Den Haag iden ze aan de journalistieke wol zijn overgeleverd, en gezond standpunt, maar som gen vinden dat het te ver wordt jrgevoerd. Tot in het krampachti- toe. Een (toekomstig) premier kan nu eenmaal niet voordoen als verstokte vrijgezel. Dat Biesheu- bepaald fanatiek is in de afscher- ng van z'n privé-leven ondervond rige maand „De Autokampioen". blad kreeg nul op het request in het wilde weten welk merk de nister thuis in de garage had an. Een ongeoorloofde inmenging Aerdenhoutse familiezaken, liesheuvel-privé is een even goed ivaard geheim als Beel publiek, eerste is makkelijker te verteren het laatste. Beel-privé schijnt overigens een el aardige man te zijn, al laat hij h door vrijwel niemand Louis noe- Dat onthulde deze week Het rooi met een bijzonder leuk ver- altje over de buurkinderen van de perstaatsraad, Leo en Anita van Ham. Anita (14) zit op het Rijn- i ds Lyceum. „Als zij iets van atsinrichting niet snapt, belt zij buurman Beel. „Ik moest laatst over een grondwetswijziging Ze ik zat er mee. Ik ging naar ieer Beel en die zei: „Kom maar nnen". Toen ik het woord Grond- i noemde wist hij al meteen over •Ike artikelen het zou gaan. Hij eft alles fijn uitgelegd. Het is een hte leraar. In de krant staat altijd o nors is maar dat is hele- aal niet waar." Witteveen De PvdA, die zo graag meer geld [gegeven wil zien voor de gemeen- hapsvoorzieningen, komt niet in t kabinet Biesheuvel, maar krijgt wel een geestverwant in. want de lerale oud-minister van financiën Witteveen komt hoogst- aarschijnlijk on de Kneuterdijk te lg. In het kabinet Marijnen keerde j zowat de hele schatkist onderste lven. Dat had de socialisten moeten nspreken. Want eold uitgeven is ïks. bezuinigen rechts. Maar Witteveen kreeg geen ap- us van de PvdA. Wel Vondeling, het door ziin voorganger geboor- financiële gat alleen nog wat wij- maakte. Dat was pas links. Toen am de kritiek van de Kamer op ongelimiteerde uitgavenbeleid, inkse Vondeling wentelde de •huid af on rechtse Witteveen. Die ad te veel uitgegeven zonder voor ildoende dekking te zorgen. Het frschil tussen links en rechts zat 'm n de dekking. Maar een iaar werd linkse Vondeling door rechts conservatieve" Kamer- leerderheid ten val eebracht omdat n be«rrotine onvoldoende gedekt En daarmee verdween dan het latste verschilpunt tussen Witte- in Vondelin" tussen links en Echts, onder de tafel. Witteveen is vnnrnanger van de oefi beweging in Den Haag: de lystieke richting van de Tslam. 'rof. dr. C. J. B leek er schetst in zijn nekje ..Wat gelooft de mensheid?" soeti's als vol of: Geliik wij za- i. leefden Mohammed en zijn erste aanhangers sterk in de ver wachting van het komend oordeel Gods. Nu waren er in die eerste tijd vrome mannen, die met het oog op dit gericht van de wereldse goederen afstand deden en zich oefenden in onthouding. Zij droegen een schamel haren gewaad, „soef" genaamd en kregen daarom de naam „soefi's". Er waren onder hen asceten, die de zelfkwelling zeer ver doordreven, al werd deze rigoureuze zelftucht geen doel in zichzelf en bleef het een mid del voor het bereiken van het mystie ke doel en al wisten zij op hun tijd van de vreugde der aarde te genie- Van financieel ascetisme en politie ke zelftucht hebben we in de jaren 1963'65 niet veel gemerkt. Des te meer van de vreugden der aarde. Echtpaar van Mierlo Olla van Mierlo, vrouw van D'66- leider Hans, in een interview met het Algemeen Handelsblad: „Nu moet ik gaan leren in bepaalde situa ties m'n mond te houden. Hans vloog overeind toen ik vorige week constateerde dat hij wég was van de koningin. Als hij maar niet zo'n glad de politicus gaat worden, met mooie tactische volzinnen". Mr. Hans zelf in een vraaggesprek met Bibeb van Vrij Nederland: „Ik heb altijd het drinken als belang rijkste uitingsvorm gehad. De moei lijkheid is dat er een zekere schijn heiligheid achter lag. Ik vind 't pret tig om te drinken". Olla hoeft zich voorlopig nog niet ongerust te maken. ScheldeRijnverbinding (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Kreekrak- sluizen, die in het kader van de nieuwe Schelde-Rynverbinding moeten worden gebouwd, zijn nu geprojecteerd ten noorden van de Kreekrakdam op de schorren en slikken in de Oosterschelde. Deze plaats w^jkt af van de aanvanke lijk gekozen oplossing. Oorspron kelijk was dit complex gepland bjj de kruising met de spoorweg Roosendaal-Vlissingen en de rijks weg 58 op de Kreekrakdam. Moeilijkheden, die worden ver wacht bij de doorsnijding van de rijksweg 58 (Bergen op Zoom—Vlis- singen) en de spoorlijn (Roosen daalVlissingen), zijn er de oorzaak van dat de Nederlandse en Belgische ministers van Verkeer en Waterstaat en Openbare werken nu een nieuwe plaats hebben gekozen voor de bouw van de sluizen. De aanleg van een bouwput voor het nieuwe complex zal 4 april in Den Haag worden aanbesteed. De bouw put moet volgend jaar augustus wor den opgeleverd. De schutsluizen wor den een prototype van de Volke- raksluizen bij Willemstad. Eind vol gend jaar hoopt men met de bouw van de eigenlijke sluizen te kunnen beginnen. Dit karwei zal ongeveer vijf jaar vergen, daarna moeten nog diverse aansluitingen tot stand wor den gebracht. BONN Het Westduitse kabinet heeft vrijdag in een speciale zitting het ontwerp voor een noodtoestands wetgeving, benevens een wetsontwerp tot beperking van het post- en foongcheim goedgekeurd. Beide ontwerpen zijn opgesteld uit voorzorg voor het geval er van buiten af gevaar (oorlog), dreigt, de democra tische instellingen in gevaar komen, of zioh een grote ramp voordoet. De noodtoestandswetgeving voorziet o.a. in een noodparlement, dat uit tweeëntwintig afgevaardigen van d< Bondsdag en elf leden van d< Bondsraad bestaat. Het noodparlement gemeenschap pelijke commissie genaamd neemt de bevoegdheden van de Bond over, zodra deze niet meer normaal kan functioneren. Van de zijde van de vakbeweging, studenten, kunstenaars en intellectue len is veel verzet gerezen tegen de noodtoestandswetgeving, omdat deze de democratie zou bedreigen, en o.a een noodtoestandsrechtspraak „Gesta- po-methoden" in de hand zou kunnen werken. LONDEN In Ghana is men begon nen met de herziening van de bijbel vertaling in de Fante-taal. Deze verta ling is nog geen twintig jaar oud. Deze herziening is typerend voor verschijnsel, dat zich op het ogenblik in tal van landen (vooral onder de jon ge kerken) voordoet. Naar schatting van de Verenigde Bij belgenootschappen is men over de ge hele wereld met nieuwe bijbelvertalin gen bezig in de talen van ongeveer drie kwart van de wereldbevolking. Onderzoek naar fraude bij exportsubsidie EEG BRUSSEL De Europese commis sie heeft de regeringen geadviseerd mee te werken bij een gerechtelijk on derzoek naar beweerde fraudes bij uit- voersubsidies voor landbouwproduk- ten. De EEG verleent exportsubsidies bij de uitvoer van landbouwprodukten naar derde landen. Onlangs zijn berichten in de pers verschenen dat voor miljoenen dollars aan uitvoersubsidies is opgestreken voor landbouwprodukten die nooit zijn uitgevoerd. Het betreft hier boter en veevoeder. (V. redacteur toerisrr SCHIPHOL Ruim 230.000 Nederlanders gaan dit jaar vlie gend op vakantie. De lucht vaartmaatschappijen maken zicli gereed voor een monster- operatie: een vrijwel dagelijkse pendel op de toeristen-trek pleisters in het zonnige zuiden. Voorbereidingen, die maan den geleden al zijn begonnen. In september stond het schema voor de komende zomer in grote lijnen al op de planning- borden. En zelfs worden nog met deze zomer in het vooruit zicht plannen gemaakt voor de zomer daarna. De eerste opties bij de chartermaatschappijen zijn al genomen. Nog nooit is de belangstelling voor vliegvakantiereizen zo groot geweest als dit jaar, ervaren vooral de charter- bedrijven. MAC. die rekent op een aandeel van 70.000 toeristen in de va- kanliemarkt, zegt: „Er zal alles op al les moeten worden gezet om de stroom te verwerken." Voor het eerst wordt daarvoor dit seizoen een van de KLM over te ne men DC-8 ingezet. En daarnaast staan dan ook nog 3 DC7C's, 2 Con- vairs (met turboprops) en een DC-6 gereed voor de sprong naar vakantie land met als drukke hoogtepunten de weekends. Want er blijkt nog steeds vrijwel geen toerist van af te brengen, zijn vakantie op een andere dag dan zater dag te laten ingaan. MAC „Het grootste deel van de stroom vertrekt zaterdagmorgen tus sen 9 en half 10. Dan gaan er zeker 600 tegelijk de lucht in." Op de planningborden ziin die vluchten strak in schema gebracht. Dat moet ook wel. want het is een noodzaak, dat de toestellen maar zo kort mogelijk aan de grond staan. SCHEMA Zoals hier b.v. het reisprogramma m een der DC-7c's op een druk lang weekend: donderdagavond 10 uur vertrek naar Barcelona, donderdagnacht terug, vrijdagochtend 9.15 uur op nieuw naar Barcelona, 's middags terug en 's avonds 11 uur weer startklaar voor hetzelfde doel, za terdagochtend \Toeg op Schiphol en even over 9 uur 's ochtends weer in de lucht voor een vlucht naar Athene, diezelfde dag de hangar van Schiphol in voor een 40 uurs-inspectie, dan zondagoch tend 9.15 naar Malaga, 's avonds terug en maandagochtend 9 uur klaar voor een reis naar Kiagen- furt in Oostenrijk. Als die toe ristenhausse dan is verwerkt, ver trekt hetzelfde toestel maandag avond naar Canada om familie van emigranten in Vancouver te brengen. Het is maar één voorbeeld van één toestel. De charterbedrijven kennen I die drukte de hele zomer door. Om vliegend met vakantie FINANCIEEL WEEKOVERZICHT AMSTERDAM De daling van de rentevoet wordt geleidelijk voortgezet en deze week kon de Bank voor Ned. Gemeenten met een nieuwe zes en een half pro- cents lening tegen pari op de markt komen. Men verwacht ter beurze voor deze emissie een góed onthaal, al verheelt men zich niet, dat de voorwaarden der lening vrij krap voor de tegenwoordige verhoudingen gesteld zijn. De ont spanning op de kapitaalmarkt is Mr. Toxopeus: Margaret eti haar man op vakantie NEW YORK Prinses Margaret v; Engeland en haar echtgenoot. Lord Snow- don, hebben elkaar op het vliegveld Ken nedy bij New York achter gesloten deuren begroet. Daarna gingen ze lachend en pratend aan boord van een vliegtuig dat hen voor een vakantie naar de Bahama- eilanden zou brengen. Lord Snowdon was reeds enige dagen i New York, nadat hij in Tokio een foto-opdracht had uitgevoerd. Er was "eel belangstelling voor de hereniging an het prinselijk paar, omdat er geruch ten liepen dat er een verwijdering tussen de echtelieden was ontstaan. Er was zelfs sprake van een echtscheiding. (Van onze parlementsredactie) ROTTERDAM We moeten helaas vaststel len dat een li berale premier in ons land door de confessione le partijen niet wordt aanvaard Het is werkelijk nodig dat de houding die sommigen aan nemen. als wa ren liberalen een soort lieden met wie men al leen als het helemaal niet anders kan moet samenwerken, niet meer wordt ingenomen. Dit zei mr, E. H. Toxopeus gister avond op de Algemene Vergadering van de VVD in Rotterdam. De liberale fractieleider zei dat het geen geheim kan zijn dat hij het over gaan van bewindsliedenvan een kabi net met liberalen naar een kabinet met socialisten en omgekeerd steeds onjuist heeft gevonden. Mr. Toxopeus achtte het echter in het belang van het land dat er zo spoedig mogelijk een kabinet komt. Hij noemde het de plicht van de WD aan het komend kabinet deel te nemen en een krachtige inbreng in het te voeren beleid te leveren, indien dat redelijkerwijs mogelijk is. De liberale voorman was van oor deel dat prof. Zijlstra tijdens zijn formatie de PvdA terecht had laten afvallen na het antwoord dat hij van drs. Den Uyl had ontvangen. De heer Toxopeus betreurde dat prof. Zijlstra zijn informatie niet zo ver heeft willen voortzetten dat hij ook de personeelsbezetting van liet nieuwe kabinet voor zijn rekening heeft genomen. Personen zijn even: belangrijk, ja zelfs belangrijker dan programma's, aldus mr. Toxopeus. Hij sprak de hoop uit dat het nieu we kabinet prof. Zijlstra tot president van de Nederlandse Bank zal herbe noemen. Met die benoeming zou ik dan de heer Zijlstra en de Bank maar vooral het volk geluk willen wensen. Hij was van oordeel dat de decon- TnvnPEiie fessionalisering door emotionele fac- Mr TOXOPELb toren nog wordt afgeremd. Het begrip „evangelisch" dat de ARP hanteert voldoet aan bepaalde emotionele be hoeften, zo meent hij. Over D '66 merkte mr. Toxopeus op dat het succes van deze groepering in belangrijke mate te wijten is de onvrede die 300.000 mensen aar huidige verwarde politiek perspectief beleefden. De VVD staat, aldus mr. Toxopeus, open voor iéder voorstel om te komen tot een aanvaardbare ruimere groe pering. Hij zag hierbij D '66 als kata lysator van komende veranderingen en de VVD en de PvdA als kernpun ten, waar omheen nieuwe groeperin gen kunnen groeien. Het ontstaan var een driedeling: socialistisch - liberaal en conservatief, lijkt zeker niet onmogelijk en zeker in hoge mate wenselijk, aldus de libe rale fractieleider. duidelijk aanwezig. Een ander symptoom van ontspanning kan worden gezien in het feit, dat de banken in de periode tot 14 april geen strafdeposito bij de Ned. Bank behoeven aan te houden, omdat het bedrijfsleven in min dere mate een beroep op het bank krediet doet. Het lijkt waarschijnlijk, dat de ten dens van rentedaling in de komende tijd zal worden voortgezet, al zal het „voetje voor voetje" gaan. Gezien de conjuncturele gevaren zal het be drijfsleven voorlopig wel kalm aai doen met nieuwe kostbare investerin gen. Verder mag men hopen, dat het komend kabinet, dat helaas niet onder leiding van prof. Zijlstra zal staan, at op de effectenbeurs ernstig be treurd wordt, de overheidsuitgaven in toom zal weten te houden. Wanneer geen gekke sprongen gemaakt worden, ook op het gebied van Ionen en prij zen, kan men verwachten, dat de on derstroom van de conjunctuur gunstig blijft. Wel zal dit jaar niet altijd even ge makkelijk zijn, met name voor sommi ge bedrijfstakken, die een moeilijke tijd doormaken, terwijl men rekening dient te houden met de gevolgen van de sterk verminderde investeringen. T eruggang Overigens ziet het er niet naar uit, dat we spoedig de lage rente van de vorige jaren zullen terugkrijgen. De rentetarieven „voor kredietgelden zijn belangrijk opgetrokken en vormen me de een belemmering voor een snelle teruggang. Het is te hopen, dat met name voor de bouwerij, spoedig de fi- ieringsproblemen worden opgelost, welke immers verband houden met dc hoge rentevoet en de schaarste aan ka pitaalmiddelen. In de jaarverslagen van enkele hypo theekbanken wordt aan het grote be lang van een ontspanning op de kapi taalmarkt voor het onroerend goec aandacht gegeven. Er zijn inmiddels vele stroppen door bouwers opgevan gen, aldus het verslag van de Friesch Gron. Hypotheekbank. In bepaalde gevallen werd onroe rend goed met verlies verkocht, het geen een directe aantasting van het eigen vermogen betekende, in andere gevallen werden verliesgevende objec ten in eigen zij het onrendabele exploitatie genomen, teneinde de verlie zen over een langere periode te kun nen uitsmeren. Uit deze uitlating blijkt wel, hoezeer de bouwerij en de huizen verkoop gebaat zou zijn met een verde re ontspanning van de kapitaalmarkt. Op de aandelenmarkt heerste deze week grotendeels een aarzelende stem ming, welke gisteren doorbroken werd door het hoofdfonds, Koninklijke Olie. Een weldadige invloed ging daarvan uit op de hele markt. De cijfers van Kon. Shell over het vierde kwartaal zijn bekend geworden en hebben een uitstekende indruk ge maakt. De nettowinst lag 5.3 pet. hoger dan in dezelfde periode van vorig jaar en er zit dus weer een opgaande lijn in de resultaten, daar het 2e en 3e kwartaal van 1966 slechts een vooruit gang van 2.9 pet. en 3.8 pet. te zien gaven. Over het hele jaar 1966 steeg de net towinst met 5.4 pet., vanwege het feit, dat het eerste kwartaal uitzonderlijk goed uit de bus kwam met een vooruit gang vèn 10 pet. Een prettig bericht was ook, dat het slotdividend 3,60 zal bedragen zodat over het afgelopen jaar in totaal 6, wordt betaald (vj. 6,25). Ondanks de prijsdruk in Westeuro pa, ondanks „de witte pompen", is de Kon. Shell met zijn grote internatio nale belangen over de hele wereld, erin geslaagd met een mooi resultaat voor de dag te komen. Het is geen wonder, dat de beurs hierop gunstig reageerde en de koers van dit fonds liep gisteren tot 131,90 op, i 127,30). Op 16 maart a.s. zal Philips met zijn cijfers over het vierde kwartaal verschijnen, maar daarvan heeft men geen hooggespannen verwachtingen, ge zien het koersverloop van de laatste tijd. Op 12 april zal het jaarverslag an Kon Hoogovens verschijnen. Men is nieuwsgierig naar het antwoord op de vraag, of dit concern een onveran derd dividend zal voorstellen. Als w< letten op het koersverloop van het fonds deze week, dan is men opti mistischer geworden. De koers liep op van 320 tot 348 pet. Scheepvaartfondsen lagen wat beter in de markt. Stoomvaart Mij „Neder land" kwam met een voorstel om 9 pet. dividend (vj. 8V« pet.) uit te keren, wat op de beurs een goede indruk maakte. Dit fonds liep op van 10S tot 114 pet. cum 9 pet. dividend: een mooi rendement op deze koers voorwaar. Nievelt Goudriaan kwam van 92 op 99 pet. it jaarverslag van Kon. Ned. Stoomboot, dat deze week verscheen, legde de nadruk op de noodzaak om in de scheepvaart tot verdere rationalisa tie te komen. Oudere schepen moeten vervangen worden door snelvarende, moderne en het probleem is om de technische evolutie bij te houden. Een rederij, die niet snel genoeg zijn mate riaal kan afschrijven en vernieuwen, raakt in de internationale concurren tiestrijd hopeloos achterop. Van de lokale fondsen noemen we verder nog Chem. fabriek „Naarden", welk fonds van 400 op 433 pet kwam. Hoek's Machinefabriek van 425 op 452 pet., Overzeese Gas in verband met de dividendverhoging van 91 op 95. Heinekens Bier schuimde op en kwam van 445 op 461 pet Ons luchtvaart- fonds werd vanuit Amerika weer eens gekocht en kwam van 370 op 395. het daarvoor benodigde apparaat in werking te houden is dag en nacht een leger van mensen op de been. Want wat komt er allemaal voor kij ken voordat een toestel vol zonzoe- kers in de lucht is? 160.000 Nog afgezien van degenen, die de zitplaatsen aan de reisbureaus verko pen, is het een respectabel aantal mensen, dat er zorg voor draagt, dat de toerist komt op de plaats waar voor hij boekte. Op tijd en comforta bel. Daartoe rijden op het platform mobi lofoonwagens en loopt het personeel met ver-reikende portofoons: om de afdeling operations op de hoogte te houden van de gang van zaken. Dat is het zenuwcentrum, waar het hele afhandelingsprogramma stap voor stap wordt bijgehouden. Al twee uur voor vertrek begint men er met het afwerken van de check-list om de he le procedure zo glad mogelijk te doen verlopen. KLAAR VOOR SLAG KLM, MAC, Schreiner en (voor het eerst) Transavia maken zich op voor de grote slag. 230.000 toeristen staan op de papieren en 230.000 moeten er dus de lucht in. Naar de toeristische trekkers no. 1 Palma en Mallorca, maar ook naar Malaga. Rimini, Vero na, Corfu en Athene. Vakantiedoelen hebben zich naar verre zonnige oorden verlegd. Miljoe nen kilometers zullen komende zomer weer worden verreisd. Luchtvloten staan gereed om de duizenden „naar de zon" te vliegen. Onder hen valt ook het personeel in de keuken, dat onder hoogspanning werkt om de toestellen voor de reis te bevoorraden met ontbijt, lunch of diner, met een drankje of een hartig In totaal worden alleen al door MAC jaarlijks 160.000 maaltijden klaargemaakt, waarvan het grootste - gedeelte in de zomer uit de keuken platform: de vroege deelnemers komt. Twee koks. zes mensen a lonende band. drie aan de afw chine zijn er constant mee in de De vakantie-operatie is van start gegaan, want nü al op het moment, dat de winterreizen nog niet eens zijn beëindigd staan de eerste „zomertoeristen" op het Voordat die maaltijden aan boord komen, heeft de technische staf van zes man het toestel al g/ïnspecteerd en eventuele kleine mankementen ver holpen. De twee rijders van de tank wagen hebben dan al de ruim 29.000 liter brandstof (voor de DC-7) inge pompt en de administrateur is dan klaar met het uitschrijven van de tic kets. Een grondstewardess begint op dat moment in de vertrekhal met uitgifte van de tickets, drie mensen starten met de belading van de bagage, twee met die van de pantry en een paar grondstewardessen leiden de passa giers naar de uitgang. En als de twee mensen van de startploeg vrl.1 baan hebben gegeven aan de twee vliegers, de boordwerktuigkundige en de drie stewardessen, het toestel van het plat form taxiet, staat een nieuwe groep toeristen al weer klaar. Bepakt en be zakt. gereed om diezelfde middag nog in het blauw van de Méditerranée te duiken. MENSPEL MAC: „Dat hele schema is ver van tevoren op de minuut af gepland. Zo danig. dat er altijd ruimte overblijft" Uit ervaring weet -men. dat een al te scherp schema een flinke storing In het hele programma doet doorwer ken. Vandaar ook. dat er altijd een toestel in reserve blijft voor de geval-j len, waarin een machine plotseling uit de roulatie moet worden genomen. Want voor verrassingen komt elk luchWaartbedrijf wel eens te staan. Dat regelen od de minuut betekent een noodzakelijk nauw samenspel. aan de „pendel naar de zon". Geld voor Smith wordt vernietigd SALISBURY De Rhodesische cir culatiebank heeft gisteren bekendge maakt, dat zij de drukkerij in München voorwaardelijk van haar contractuele verplichtingen om 28 ton bankbiljetten te leveren ontheven. Een voorwaar de is, dat de bankbiljetten niet in bezit van Engeland zullen komen. Volgens de bank moet het geld in Duitsland blijven en daar worden vernietigd. DEN HAAG De Koninklijke Luchtmacht krijgt op 1 januari van het volgend jaar een nieuwe persoonlijke standaarduitrusting. De garderobe wordt op 28 punten gewijzigd: o.m. op grove stof, bretels schoenen, onder goed, vechtpetje, veldmuts, vliegerjak, sjaal en sokken. Het camouflageprincipe groen wordt verlaten. De kleuren worden lichtgrijs of wit (zakdoeken, ondergoed en handdoeken). Voor tenue en overjas van grove stof komt het bij de Amerikanen gebruikte „fatigue"- model werkpak, grijs van kleur, in de plaats. De katoenen vliegerjakken zullen worden vervangen door grijze leren jakken. Ook de vliegeroveralls worden grijs. De speciale vliegerlaars wordt een gewone „gevechtslaars." Er wordt nog nagegaan of het zomertenue ook moet worden vernieuwd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7