België komt met fraaie uitgiften iPfcSf f f 4 'Bëlgique Dat vreemde Hollywood PUZZEL VAN DE WEEN m Petertjes droom Postzegelrubriek door J. J. M. KIGGEN BELGIË heeft in het begin van dit jaar zijn programma-overzicht gepubliceerd en daaruit bleek, dat de filatelisten voor het jaar 1967 achttien bij zondere postzegeluitgiften tegemoet kunnen zien. In totaal zullen dat 14 zegels met toeslag, 18 zonder toeslag en twee velletjes met toeslag worden. Drie van de uitgiften: de Lions Clubs, het Wapenmuseum China van Luik en het Wereld jaar voor het Toerisme hebben de verzamelaars al kunnen verwerken. |ge Commissariaat van de VN •heeft veel geld nodig om de voor bereiding van de vestiging in an dere Afrikaanse landen te financie ren. Een soortgelijke aktie, onder steund door zogenaamde IDEM-ze- gels. ligt de filatelisten nog zeer vers in het geheugen. Maandag 13 maart a.s. komt velletje nr. 1 en een tweetal her denkingspostzegels in de ver koop. De laatste zijn bestemd om aandacht te vestigen op de natuurbescherming, een vraagstuk, dat ook in ons land volop in de belangstelling staat. De industriële ontwikkeling, de uitbreiding van de woongelegen heid, de toenemende benutting van bouwland, de terreinen bestemd voor defensiedoeleinden, het zijn even zovele om zich heengrijpende veelvraten, die de ■mens in zijn vrije tijd op zoek naar ontspanningsmogelijkheid inperkt en terugdringt. bescherming in België reeds jaren ter harte gaat. heeft de regering van onze zuiderburen tien jaar ge leden een tweetal gebieden tot staatsnatuurreservaten verklaard. De reservaten zijn op de beide postzegels afgebeeld. Vooreerst: het duingebied van 340 ha. ge naamd Westhoek: het ligt tussen de Panne en de Franse grens. Dit 2 km brede terrein bewaart zijn flora met een weelderige verscheidenheid in de oorspronke lijke staat. Het tweede reservaat kunt u vinden aan de noord-oost grens van de Belgische Ardennen; het heet .hoge vennen". Het is een streek, die door lig ging, klimaat, plantengroei, fauna, geologische en hydrologische ken merken uniek in België te noe- Behalve dat de toerist op dit terrein van eventjes 3650 ha ven nen, visvijvers, heidevelden en bossages in overvloed vindt, is het ook wegens de oud-romeinse laan, die op eikenbalken is aangelegd, historisch van groot belang. De heroriëntering van de com municatiemiddelen in de repu bliek China (Formosa) is onlangs afgesloten. Het gaat om: spoorwe gen. verkeerswegen, scheepvaart, havenwerken, luchtvaart, meteoro logie en PTT. De communicatie- bank, een v an de voornaamste banken is in 1907 gesticht om be halve normale bankzaken te ver richten tevens de opbrengsten van treinverkeer, scheepvaart en PTT te controleren en mogelijkerwijs de dienstverlening op te voeren. Treinen, door dieselaktie voort gestuwd. bestrijken thans een net van 1000 km. Bovendien is er nog 3000 km railverkeer ten behoeve van de suikercultuur en de bebos sing. Moderne verkeerswegen met een totale lengte van 17000 km verbinden alle plaatsen van het eiland met autobus en vrachtau todiensten. De scheepvaart kan. dank zij de moderne havens, regelmatige ver- Drie zegels Het velletje, dat eveneens maan dag a.s uitkomt, bevat drie postze gels, die met een toeslag van 14 fr„ een totaalprijs van 20 fr moe ten opbrengen. De opbrengst is bestemd voor de Europese campag ne ten gunste van de vluchtelin- onafhankelijkheidsoorlogen of rassendiscriminatie, een nieuw va derland moeten vinden. Het Ho- Hollywood heeft vele gezich ten. Het is de stad van de film en de filmsterren van de gla mour, de bizarre feesten en de rijkingerichte bungalows. Maar het is ook de stad van de Oosterse religies, de Chinese sou venirwinkeltjes, de gezondheid bars, van de heiligenbeeldjes, die in het donker gaan lichten, van de jongensfiguren, die met gou den verf zijn beschilderd. En over dat Hollywood heeft Ramona Stewart een roman geschreven, die tot titel heeft Kruiswoord - puzzel Horizontaal 1 pluche (ZN). 5. bloem. 9. toon, 14 wild rund der Europese wouden, thans uitgestorven. 16. deel van de onderarm, 18 god der liefde. 19. hetzelfde, 21. bezinksel, 22. meisjesnaam, 23. bij woord. 24. overal. 26. voegwoord. 27. stad in België, 29. plaats in Groningen, 31. meisjesnaam. 32. sporeplant, 34. een zekere, 35. oorlogs god, 37. vreemde taal, 39. oplopende vlakte, 41 welaan, 42. voegwoord. 43. gesloten, 45. bastaarduitgang, 46. gebod, 47. algemeen kiesrecht "afk), 48. plaats in Groningen. 50 hoopje drogend hooi, 52. leed (ZN). 53. ieder, 55. rivier in Zwitserland. 56. plaats in Gelderland, 57. plaats in Zwitserland in 't kanton Solothurn, 60. palmboom. 61. meisjes naam. 62. onbep. voornaamw., 64. lidwoord (Fr>. 65. voorzetsel. 66 mohammedaans rechter. 68 plaats in Bozen aan de Etsch. 70. rivier in Italië. 72. myth, figuur. 74. stok. 75. was heerser over Rusland. 76. kant. 77. papieren puntzakje (gew) Verticaal 1. dichter, 2. bereide dierenhuid, 3. lijkvaas. 4. reinigings middel, 6. voorzetsel. 7. familielid, 8. vaartuig, 10. muzieknoot. 11. stad in Frankrijk. 12. juffrouw (Ind>. 13. kist van latwerk. 15. teken dat in de psalmen voorkomt, 17 vreemde munt. 20. ontgonnen land, 25. vrolijk, opgewekt. 27. Belgische kiezelzandsteen. 28. huisdier. 30. bui tenhaven, 31. muze van het minnedicht, 32. zuivelprodukt, 33. scheik element (afk). 35. vogel. 36. voegwoord. 37. op die plaats. 38 stengel. 40 plaats in Over. 41. hemellichaam. 44. aardsoort. 46. boom, 48. li chaamsdeel. 49 achting. 51 familielid. 52. plaats in Gelderl54^ graaf schap in Engeland. 56. stap. 57. beneden, 58. inwendig bchaamsdeel.59 spaans rijpaard. 60 koraalrif. 61. ujg ~*w' plaats, 67. meisjesnaam. 69 iongen: 73. meisjesnaam js. 4. smaad. 5. mantel. 6. Aad, 7. R.K.. 8. pon. 9. en. 10. ram. 11. krom. 13. sap. 14. dis, 17. ton, 20. kip. 22. bes. 23. pekel. 25. pos. 27. gelaten. 28. dag. 29. menie. 30. tango. 32. neger, 34. legio, 35. ne der, 37. meent, 39. nep. 40. dis. 42 kneep. 46. nel. 48. mos, 51. pak. 52. Londen. 54. kim, 56.kap, 5< noest. 59 kapel. 60. kast. 61. bol, 63. ent. 65. Nora. 67. Ate. 68. pen. 69. ere. 72 Ec. 73. Be. 74. ge. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker- oovenhoek vermelden „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzer, een van f 5.— en twee van f 2.50 SSING VAN DE 1 tIGE PUZZEL I Horizontaal. I Amor. 4. smart 8. Perk, 12. das. 13. smaak. 14 donar. 15. er. 16. maand, 17. tin. 18. m.0., 19. mik. 21. pat. 22. bos. 24. sip. 26. degen, 28. dem. 31 pon. 33. les, 34. laken. 36. A. M., 38 sen. 40. degene. 41. nek. 43. ge nadig. 44. lid. 45. Gennep, 47. sim. 49. Ee, 50. oneer. 51. pel. 53. ook. 55. tel. 56. kanon. 58. sik, 61. bak, 62. Noë. 64. man, 66. Aa. 68. pop. 69. Edens. 70. Po. 71. steel. 73. Brest. 74. Ger. 75. teen. 76. meent 77. sela. Verticaal. 1 adem. 2 Maris. 3 bindingen met alle werelddelen onderhouden. Jaarlijks wordt 6 millioen ton verscheept. Ook de burgerluchtvaart beschikt een luchthaven in Taipei met een moderne outillage. Hoog geprezen wegens zijn doel matig dienstbetoon tegen lage ta rieven wordt er de postdient. Tai wan heeft 562 postkantoren, 1477 postagenten en 5000 verkooppun ten voor postzegels e.d. Ook de telecommunicatieverbindingen zijn in kwaliteit en kwantiteit met The surprise party complex (uit gave Heinemar.n. Londen, blz. 121, 21 shilling). Het is de geschie denis van een vijftienjarig meisje dat met twee vriendinnen een eigen wereld gaat opbouwen in die andere wereld waarin zij leeft Botsingen met de ouders blijven niet uit en leiden ten slot te tot een tragedie The surprise party complex, is een knap en vlotgeschreven ro man, waarin de schrijfster de (al leen Amerikaanse?) wereld van vandaag laat zien door de ogen van het opgroeiend geslacht. Ter gelegenheid van de 60e ver jaardag van de stichting van de Communicatiebank worden 15 maart a.s. door de posterijen van Formosa twee postzegels uitgege ven, waarop de PTT-diensten en verkeersmiddelen te land, ter zee en in de lucht staan afgebeeld. Bal blijft binnen Dag nichten en neven, Hoe gaat het op school? Krijgen jullie veel en moei lijke repetities? Ja, als je goed je best hebt gedaan is het niet zo erg hoor! Nog eventjes en we krijgen het Paasrapport. Tante Jos is erg benieuwd naar jullie cijfers. We schrijven ze toch wel alle maal? Niet vergeten hoor! Hebben we gezien hoe mooi het allemaal buiten wordt in de| natuur? De vogels zingen al heel vroeg hun lied. Over 1'/: week begint de len te al. Wat een feest. Er zijn zelfs al tulpen en narcissen die bui ten in bloei staan. Prachtig hoor! Wat zullen jullie straks kunnen genieten in de Paasvakantie. Er zijn verschillende nichten en neven die niet precies weten welke oplossing ze moeten in zenden. Jullie moeten alleen de oplossing inzenden van de gro te puzzel. Van de raadsels mag ook wel. maar het hoeft niet Hebben we het nu allemaal be grepen? TANTE JOS.1 ■fi Hebben jullie wel eens gehoord van het spel „Bal blijft f. binnen"? Jullie gaan allemaal in een kring staan met gespreide g benen. Je voeten moeten steeds tegen de voet van je beide buurmannen staan. Eén van jullie begint met een grote bal. Nu moeten we gaan proberen de bal tussen de benen van een ander door te gooien. Goed opletten, want we ■f: moeten de door de benen gevormde poort met de handen verdedigen. Leuk hoor! Als de bal toch tussen de benen van een speler doorgaat is (hij of zij) af en moet de kring •s verlaten. De overblijvenden zijn de winnaars. ■ft Prijswinnaars Elly Verwijs. Seheveningen; Hetty van Vliet, Rijswijk en Jeanne Weerheim, Pijnacker. Onze zieken Meisjes en jongens zullen we Berrie Alblas eens een mooie kaart sturen? Hij heeft in zo'n lange tijd niets van ons ge hoord. Wat zal hij blij zijn als hij zoveel kaarten van ons toe gestuurd krijgt. Niet vergeten jT hoor! Zijn adres: Rijksstraat- Hazen-muziek lweg 212 Riiso°rd Hier komt een versje van Zes hazenmuzikantjes Die liepen op een rij Pieng-pieng. Ze speelde mooie deuntjes Mooie deuntjes speelden zij. Pieng-pieng. Vier speelden de gitaar en één de klarinet, En één de tamboerijn. Tot aller kinderpret. Pieng, pieng, pieng. Djoeng. djoeng, djoeng Klèrettet. tèt. tèt, tèt O. allen die het hoorden Die hadden grote pret! Peing, pang. ïrüirïrirïritirCfi'iririrïrtrtririr Kelnerik vind een lange haar in de soep." „Neem me niet kwalijk me neer. ik dacht werkelijk dat ze er allemaal uit waren gevist." Petertje slaapt en droomt. Hij droomt van geweldige din gen. Hoog bovenop een rotstop zit hij en ziet uit over een wijd watervlak. En op dat water vlak bewegen zich honderden stippen, 't Zijn allemaal sche pen groot en klem. 't Is Peter tjes ideaal later te mogen gaan Kapelaandaarkomteenkape- laandievliegtdoordekapellaan- tegendekapelaan. Maak zelf een eiermutsje Zo op het eer ste gericht lijkt het een ingewik kelde puzzel, maar ze is het helemaal niet hoor! We zien een ieleboel kleine tekeningetjes op ieze plaat! Jullie zien dat bij elk voorwerp ■'.en pijltje staat. Het geeft precies nan hoe je de na men van de voor werpen moet in- De oplossing moet worden in gezonden vóór dinsdag 14 maart. SLIM Piet: Weet je waarom de paarden staande slapen? Bob: Omdat ze geen bed hebben. Piet: Nee. Bob: Omdat ze niet willen liggen. Piet: Nee. Bob: Maar waarom dan? Piet: Uit gemakzucht, ze zijn 's morgens vlugger klaar. We gaan vlak voor Pasen j restjes wol maken. We zetten eens een mooi eiermutsje ma-42 lossen op. ken in de vorm van een kip. Ie toer: 3 lossen voor het Moeilijk is het niet hoor! eerste stokje (dat is dus steeds het eerste stokje van de volgen- We kunnen het van allerlei ge toer) 1 stokje op elke volgen de losse. We krijgen dus 42 stokjes. We haken hier nog 3 toeren op, zodat we in totaal 4 toeren hebben met 42 stokjes. 5e toer: 1 stokje op de vol gende 2 stokjes1 stokje overslaan, 1 stokje op elk van de volgende 17 stokjes, 1 stokje overslaan, 1 stokje op elk van de volgende 2 stokjes, vanaf nog 1 x herhalen. De laatste 2 stokjes laten vervallen en de toer sluiten met 1 halve vaste in de 3e beginlosse. 6 t/m 9e toer: als 5e toer maar in plaats van 17 stokjes in elke volgende toer 2 slokjes minder haken. Afh. Het haakwerk plat leg gen, zodat de mindering aan de zijkanten komen. Bovenkant te gen elkaar naaien. Over de naad heen met rode katoen lus sen haken, steeds 10 lossen. 1 vaste in het haakwerk. Voor de snavel 2 schulpjes van 5 stok- ies haken Voor het oog met zwarte katoen kruiselings spansteken maken. varen. Om zelf een schip hebben. Niet zo'n kleintje, d je aan een touwtje in de slot laat ronddobberen, maar ee echt groot schip waar je zelf c wonen kan. Vaak gaal hij b de haven kijken als er schepe binnenkomen. Urenlang I hij op een meerpaal zitten ren over de grote blauwe ze maar ver komt zijn blik nooi Nu zit hij dan, in zijn drov op een rotspunt en kan de „he le" zee overzien. Hij bestudet de de schepen zo goed hij maa kan en het verlangen ook sclrp- per te zijn, zwelt in zijn hartje, Hij hoort het water klo'.s gen de rotswand. Hij ziet he schuimend over het dek van u*> dichtstbijzijnde vaartuigenL slaan. En dan vergeet hde gevaarlijke rotspunt en strekt zijn armen naar het lokkende! water uit Hij verliest zijn', evenwicht en rolt naar bene-| den. Een plonsakelig naten' meteen is hij wakker. Hij kijkt' n de lachende loet van zijn zusje die de natte spons nog in! haar hand houdt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 16