Wereldraad bezint zich op thema: evangelisatie Nieuw verschenen boeken ^4As* Centraal Comité bijeen komt De Mooij voorstander van meer samenwerking Kunstgebit? Horen zonder doen is dodelijk Adviesbureau voor priesters in nood Veiling van Armeense handschriften afgelast Gen. Coutts komt in mei Uw probleem' is het onze.... Onverwachte oecumene in Benthuizen DINSDAG 7 MAART 1967 Een woord voor vandaag Jezus wist dat Zijn ure gekomen was, lezen we in Johannes 13. Maar de Heiland weet ook ..dat de Vader Hem alles in handen had gegeven". Wat is dat „alles". Zou het niet uw en mijn leven zijn? Soms zeggen we dat Ame rika of Rusland ons leven in handen hebben. Immers, één druk op de knop en Maar dat is niet waar. Niet de politi cus maar de Heiland bepaalt onze toekomst. Hij is de Schepper van hemel en aarde. Zo heeft Hij recht op ons leven. Maar wij hebben het recht in eigen handen geno men. Maar met pasen geeft God het recht aan Christus. Hij is onze Redder of Richter. Aan het kruis neemt Hij ons leven in handen. Hij wil ons tot de Vader brengen. Maar wie dat weigert, wie zelf zijn leven wil bepalen blijft in de duisternis. Daarom heeft Hij niet alleen ons leven, maar ook onze toe komst in handen, de toekomst van de wereld. Wie niet met Hem rekening houdt, houdt geen rekening met de toekomst. Daarom zijn er zoveel mensen die alleen voor het heden leven. Zij sluiten hun ogen voor de toekomst. Maar wie zijn ogen sluit wandelt in het donker. God geeft alles in handen van Jezus, ons leven, onze toekomst, ook onze wereld. Wij kunnen niets meer doen zonder Hem. Wie daar geen rekening mee houdt, bouwt wat straks toch afgebroken zal worden. We lezen vandaag: Psalm 73 15-28. (Van onze kerkredactie) GENÈY;E In augustus komt op het eiland Kreta het Centraal Comité van de Wereldraad van Kerken hijeen. Daar zal de laatste hand worden gelegd aan de voorbereiding van de vierde assemblee die in 1968 in Uppsala. Zweden bijeenkomt. Als speciaal studie onderwerp voor deze vergadering is gekozen: Evangelisatie. Het Centraal Comité zal ook belangrijke benoemingen moeten ver richten. Het onderwerp „evangelisatie" is ge kozen. omdat van verschillende kanten in de wereld de opmerking gemaakt is dat de Wereldraad te weinig aandacht besteedt aan dat onderwerp. Het werk van de afdeling voor interkerkelijke hulpverlening, maar vooral de jongste Geneefse conferentie voor kerk en sa menleving, hebben de anadacht sterk weggetrokken naar de sociale proble matiek. Deze kritiek heeft zowel binnen als buiten de Wereldraad geklonken. Voor al op het Berlijns wereldevangelisa tiecongres klonk nogal eens de klacht Met behoud van chr. organisaties (Vai .-econ. redactie) POTTER'S CATARRH PASTILLES Alla«n bij apotheken «n drogisten Leg er des Heils zet opleiding op helling (Van c t kerkredactie) AMSTELVEEN Naar wij verne men, zal de kweekschool van het Le ger des Heils in de komende jaren een reorganisatie ondergaan. Het is de be doeling, dat de theoretische opleiding ■al worden uitgebreid tot twee jaar. Tot nu toe is het nog zo. dat de kadetten een jaar intern zijn. waarin zij een theoretische opleiding krijgen. Het tweede jaar van hun opleiding brengen zij reeds grotendeels in de praktijk door. In verschillende andere landen duurt de theoretische opleiding al twee jaar. Majoor W. S. Bakker, tot nu toe hoofd van de afdeling zusterkadetten van de kweekschool, is aangesteld tot education-officer en zal speciaal belast zijn met de theoretische opleiding van kandidaten, kadetten en officieren. Zij zal de reorganisatie voorbereiden en trachten het hele opleidingssysteem nog meer aan te passen aan de heden daagse behoefte. In haar plaats is majoor A Meijberg aangesteld tot afdelingshoofd van de zusterkadetten. Voor de komende cursus zijn al 22 kandidaten aangenomen. Conferentie Contact Orgaan Gereform. Gezindte WOUDSCHOTEN De tweedaagse conferentie van het Contact Orgaan Gereformeerde Gezindte zal -25 en 26 april in Woudschoten worden gehou den. Sprekers zijn prof. dr. ir. H. van Riessen, hoogleraar in de wijsbegeerte te Delft en aan de VU en drs. A. Noor- degraaf. hervormd predikant te Olde- broek. Beiden hebben als thema var» hun toespraak: De mondige christen ii BILTHOVEN De voorzitter van de Christelijke Middenstands bond, de heer H. de Mooij, heeft gisteren in de jaarvergadering van de Christelijke Bond van Schoen winkeliers het goed recht van de christelijke organisaties ook voor de toekomst verdedigd. Hij verklaarde daarbij de laatste te zijn, die zich tegen bredere sa menwerking zou willen verzetten. Hij noemde samenwerking van huis uit een christelijke gedachte, maar deze samenwerking zal niet ten koste mogen gaan van het eigen gezicht als christelijke orga nisatie. Hij waarschuwde voor het valse eenheidsstreven, waarin volgens het laatste Bijbelboek de duivel in het laatst der dagen zijn kracht zal zoe ken. Valt de christelijke organisatie weg Aandacht vroeg hij voor het vele werk van de Christelijke Midden standsbond in het belang van de voor lichting. de bundeling van krachten in het Centraal Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf, de aanstelling van eigen consulenten en de tot stand- koming van het Ontwikkelings- en Sa neringsfonds. Hiervoor stond de CMB in de voor ste gelederen, terwijl de Kon. Ned. Middenstandsbond achteraan kwam. Juist in deze periode van kabinets formatie vroeg hij voor het midden- en kleinbedrijf een eigen minister, een zaak waarvan de KNMB ook nu het belang nog niet inziet. De CMB-voorzitter vond samenwer king een goede zaak, maar de eigen or ganisatie zal niet in een nieuw verband opgelost mogen worden, „anders ben je in de toekomst als-christen-onderne- mer nergens meer". Advertentie dan verdwijnt ook de peep van de| Mei Dentofix lii hel steviger K-d Waad fWoluc vormt een zacht, beschermend laagie en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk christenen op het leven. Het open j stellen van de Jaarbeurs op zondag noemde de heer De Mooij een zaak waartegen alleen de christelijke or- j ganisatie bereid is op te treden. De i als met een notiTurlijk gebit. Dentofix individuele christen in de algemene! mindert de voortdurende angst voor ios- organisatie staat hier machteloos. 'aken en verschuiven van het gebit en voor- Zonder organisatie gaat het niet; tornt venwnd;nq van het gehemelte. Den dat bewijst ook de P.v.d.A.. die in! tof.x houdt ook de adem fr.s Geen onoan- eipn krinf «r cbristeiijkc j werkgemeenschappen opricht. en drogisterijen. dat de Wereldraad zich te weinig bezig houdt met wat daar gezien werd als de „eerste taak" van de kerk. POTTER Het thema zal worden ingeleid door dr. Philip Potter, de nieuwe leider van de afdeling voor evangelisatie en we reldzending. Zijn taak is een uiteenzet ting te ?even over het wezen van het christelijk geloof, en de wiize waar op het in onze tijd gepredikt moet worden, zowel in hel geseculariseerde westen als in de landen waar niet-christelijke godsdiensten domine- Het zal de eerste belangrijke rede worden van deze Westind'ë'-. Hij is "een onbekende in de Wereldraad, om dat hii ^aar ook geweckt heeft op de jeugdafdeling, maar dit wordt zijn °erste officiële ontreden als opvolger van bisschop Newbigin. Het is de bedoeling dat het Centraal Comité een overzicht krijgt van het werk dat door de Wereldraad in de loop der jaren sedert 1948 is verricht. Geprobeerd zal worden nu de balans op te maken. GENÊVE Het Centraal Comité wil zich ook bezinnen od de conseauenties van de Geneefse b'ieenkomst voor kerk en sa menleving. Het krijgt een verslag aan geboden en een aantal eerste indruk ken. Tevens zal het richtliinen moeten bpsDreken die aanpeven hoe het werk van deze conferentie verder bestu deerd moet worden, terwiil de vergade- -ing bovendien voorstellen moet beoor delen d*e voorgeleed zullen worden aan de vierde assemblee. Zoals wij reeds schreven komt ook de topkomstiee werkwijze aan de orde van de commissie voor internationale Taken. Aan het Centraal Comité zullen de resultaten worden voorgelegd van -ie verof*oTing dip in am-il in Den Haag wordt gehouden. Daar wordt gesproken over doel. werkwijze, ethos °n praktische taken van deze commis- Twee belangrijke posities zullen bo vendien moeten worden vervuld. Zoals wij reeds berichten heeft dr. Paul Ver- "hese besloten naar India terug te ke ren. terwijl dr. Leslie E. Cooke van de interkerkeliike hulpverlening is overle den. Beiden waren naast hun bijzonde re funeties ook secretaris voor algeme ne zaken. Hun vertrek betekent een belangrijke lastenverzwaring voor de secretaris-generaal, dr. Eugune Carson Blake. Dr. Philip Potter Weekend van de Navigators BAARN We moeten luisteren I elkaar ligt. hoe kan er dan krach naar de Bijbel met het oog op het j Je^te5e°ü?C°Sfetus niet leren ken» doen, op de beweging naar de we-nen achler je schrijftafel, je kun reld toe. Horen zonder doen is niet leren wat je moet doen als j dodelijk en zal de kerk doen instort "iet bereid bent het „al doende'; til -c j. j 1i leien. Ik moet ontzaglijk waarschr ten. Daaraan wordt de kerk ge-1 we„ tegen the0retl3^ kennik toetst. Het Evangelie draagt vruchtmoeten omgangskennis, d.w.z. pral want het is een zaad. De vrucht, tische kennis opdoen. die dat zaad voortbrengt is voor de, Hetjhema van dit weekend luid.' ander. Een appelboom eet immers ook zijn eigen appels niet. Zo sprak dr. D. van Keulen te Zeist tot een groep jonge vrouwen, die onder auspiciën van De Navigators, het afgelopen weekend bijeen waren in het Zendingscentrum te Baarn. j Volledig De Heiland vraagt alles omdat Hij ons volledig nodig heeft voor de ander. Wij zijn het lichaam, dat Hem op aarde ter beschikking staat. Hij heeft geen andere handen of voeten dan de onze. Als dat lichaam niet luistert naar zijn Hoofd, als het uit Individuele hulp onvoldoende De heer De Mooij meende, dat men elkaar als christenen zal moeten blij ven vasthouden om staande te blijven. Vele technische problemen moeten in samenwerking opgelost worden, maar dit laat de christelijke organisatie on- Hij vroeg de ouderen in de vele le vensvraagstukken een positiever ge luid te laten horen tegenover de jon geren, die dikwijls schepen zijn zon der roer. „We moeten durven zeggen waarom het gaat." De heer De Mooij laakte het stand punt van de ondernemers, die aan een commerciële organisatie genoeg heb ben en hun verdere maatschappelijke verantwoordelijkheid niet zien. Hij sprak van de crisis van het gezag de mondige wereld. Bij drs. Noorde- kopen' graaf valt echter het accent op de mondige christen en bij prof. Van Riessen op de mondige wereld. De conferentie draagt een open I karakter. Men kan zich opgeven en I inlichtingen verkrijgen bij de secreta ry da. J. H. Velema, Anna Paulowna- laan 17, Apeldoorn, tel. 05760—12362.1 Het betreft de conferentie, die in september niet doorging. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Ferwerd (toez. A v d Beek te Joure; te Maastricht «vac J Ouen toez i: L Schellevis te Gouda te Varaseveld <3e pred. pl. - toez.,: B W. Vermaat te St. Nicolaasga; te Rotter- dam-Delfahaven (vac. ir. D. Hartevelt) Pb J. Stoutjesdijk te Hellendoorn. Aangenomen naar Enkhuizen (vac. A M. Arntzenius): H. de Jonge te Geer- rruidenberg; naar Hedel: W. A. S. Lau- rense te Benthuizen Bedankt voor Hoevelaken: C. Treure1 W Hasselt GEREF. KERKEN Beroepen te Alblasserdam: W E Hoek- *ra te Lewedorp (Z i Aangenomen naar Laren iziekenhuis- pred. vac. J. L. Bakker): Joh. Knol te Beverwijk GEREF. KERKEN (VRUGEM.) Bedankt voor Mariënberg: R. Timmer man te Bunschoten-Spakenburg CHRIST. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Franeker: kand. H y. Mulligen te Zwolle. Bedankt voor Utrecht-noord: M. C Tanis te Barendrecht; voor 's-Gravendeel j Meppel. Onstwedde. Opperdoes. Vlissin- gen: kand. A. Broersma te Leeuwarden GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Den Haag-zuid: A. Hofman ta Zeist en J. C. Weststrate te Melis- kerke. Beroepen 'e Andijk-oost en Enkhuizen en te Hoofddorp: D. Hakkenberg te Dor drecht. OUD GEREF. GEM. IN NED. Bedankt voor Stavenisse J. v. d. Poei te Ede F,VANG. LUTH. KERK Beroepbaarstelling: mej. mr. M N. M Riemers. Valeriusstraat 248hs Amster-| dam, slaagde voor het proponentsexamen en is beroepbaar. LONDEN Sotheby, die volgende week 23 oude Armeense handschriften van de bijbel zou veilen, heeft de verkoop afgelast. De Londense firma is gezwicht voor Armeense druk en heeft besloten de manuscripten terug te geven aan de Armeense Jacobus-kathedraal in Jeruzalem. Volgens Sotheby heeft deze firma eerst overleg gepleegd met de anonieme verkoper van de manuscripten: ze zouden samen ongeveer 5 miljoen gulden moraliteit. Mogen drogisten aan kinde- hebben opgebracht, bepaalde moderne middelen ver- In Jeruzalem was bekendgemaakt dat 28 manuscripten uit de kluizen van i de kathedraal verdwenen waren. Vijf worden er dus nog vermist. Een wonder op 4 wielen, door Reinhard Selfferl. Uitgave Ad. Donker, Rotterdam. De voor velen mysterieuze we reld van de auto en de automo bielindustrie wordt door dit boek voor iedereen toegankelijk ge maakt De auteur is een Duitse autojournalist van naam. die ontel bare, goed uitgebalanceerde rij proeven heeft gemaakt met vrij wel alle merken van de wereld De geïnteresseerde ïeek zal over het hoe. het wat en het waarom van een gecompliceerde machine als een auto veel, zo niet alles, kunnen vinden. De techniek, voor de meeste automobilisten nog abra cadabra, wordt helder uit de doe ken gedaan. De veiligheidsaspec ten worden ondubbelzinnig behan deld. met andere woorden: de on veiligheid van bepaalde manoeu vres komt eveneens aan bod. De (goede) vertaling is van de Jaap Joppe Het boek is rijk geïllustreerd en praktisch inge deeld (263 bl.. f 17.00). De grootste luchtmacht ter we reld: de US AF, door Hugo Hooft- man. Uitgave Veen. Amsterdam Een nieuw deel in de hobby-se rie. waarin de luchtvaartjournalist Hooftman eerder al verscheidene boeken op zijn naam bracht. Dit maal een uitvoerige en. zoals al tijd. royaal geïllustreerde verhan deling over ae Amerikaanse lucht macht, dè grootste ter wereld: 887.300 mar 15.250 vliegtuigen en 1442 intercontinentale ballistische projectielen. Voor de luchtvaarten thousiast een aantrekkelijk verpak te hoeveelheid feitenmateriaal 1178 olz.. ƒ12.90". Russisch mozaïek, door dr Herman Pönren. Uitgage De Toorts. Haarlem. Uit alles in dit boeiende boek blijkt, dat Pörzgen Rusland van haver tot gort kent. Maar hij heeft dan ook bijna vijfentwintig jaar in dat land gewoond en wat nog meer zegt er als jour nalist gewerkt. De schrijver verloochent zijn journalistieke aard niet. De vijf hoofdstukken van zijn boek bevat ten uit scherpe observatie ontspro ten reportages en beschouwingen. Uit de samenhang daarvan komt een imponerende portret van de Sowjet-Unie tot ontwikkeling. Het aantrekkelijke van Russisch Mozaïek is vooral, dat het de aan dacht vestigt op veel dat anders is dan in het westen wordt ge dacht '298 'olz.. ƒ7.501 Het lichtende kruis, door Gra ce Nies Fletcher. Uitgave Boe kencentrum, Den Haag. Elk goed boek over de medische zending, die moeilijke, maar zeer mooie arbeid, is een aanwinst. Het werk van Grace Nies Flet cher is voortreffelijk van kwali teit. Registrerend, maar met veel begrip, verhaalt zij de belevenis sen van Bob en Bethel Fleming Dit echtpaar slaagde erin door te dringen in het voor ons zeker geheimzinnige Nepal. Men moet hun ziekenhuis in Katmandrië maar niet vergelijken met de ziekenhuizen die wij ken nen. Het gaat er wel wat primitie ver. maar des te enthousiaster Voornaamste motor, waarop alles draait: geloof Deze moedige mensen krijgen alleen daarvan krachten. <232 blz.. 9.50). Uit Sions zalen, door Evert Westra. Een kerkmuzikale hand reiking. Uitgave Bosch en Keu- ning, Baarn. Het antwoord op de vraag dit al haast een gemeensplaats is: Hoe betrekken we de gemeente actie ver bij de eredienst9 wordt nogal eens gezocht in de richting van de kerkmuziek Het experiment, al of niet ver antwoord. is in volle omvang gaan de Om deze zaak wat meer rich ting te geven heeft Evert Westra. deskundige bij uitstek, een ..kerk muzikale handreiking" geschre ven. waarin hij niet alleen verle den en heden maar ook de toe komst van de kerkmuziek onder de loep neemt. Nuttige en deskun dige voorlichting '176 blz f 7.90» De God der geschiedenis, door H. Butterfleld. Uitgave W. ten Have. Amsterdam. Als Butterfield. een in 1900 gebo ren Engels historicus van grote vermaardheid 'zeven eredoctora ten!). geschiedenis beschrijft, neemt hij theologische uitspraken over de geschiedenis volkomen ernstig. Geloof en geschiedenis zijn bij hem innig met elkaar verbonden Zijn interpretatie is dan ook een commentaar op wat hij als gods weg door de geschiedenis der mensheid ziet. Men vindt dit prin cipe hier op velerlei wijze uitge- Butterfield weet de geschiedenis ook te relativeren. Als men ernstig genoeg zoekt naar een v aste rots in het leven, is deze door de historische gebeurtenissen moeilijk te schokken Het principe ..Houdt vast aan Christus en weest verder volledig vrij" geeft hem zo wel grond onder de voeten als de grootst mogelijke beweeglijkheid v an geest. Hij beveelt het zijn le zers van harte aan (186 blz.. f 5,90) UTRECHT De Nederlandse bisschoppen hebben met enkele rooms-katholieke instanties samen een centraal adviesbureau voor priesters en religieuzen in het le ven geroepen. Het doel van deze stichting is mensen te helpen, die in verband met hun kerkelijk ambt of religieuze staat in nood verkeren. Deze hulp kan zowel op het pastorale, als op het psychische en maatschappelijke vlak worden gege ven. Ze heeft betrekking zowel op priesters, die uit hun ambt treden, als op degenen, die in hun ambt blijven en advies en begeleiding nodig hebben. Het nieuwe bureau wil niet de gehe le zorg aan zich trekken. Het wil be vorderen, dat hulp, die al geboden wordt, zo effectief en deskundig moge lijk gegeven wordt. Het zal waar no dig aanvullend werken. Directeur zal de priester N. J. M. Vendrik zijn. nu er sprake blijkt ïeer algemene crisis het priesterambt en volstaan met hulp viduele adviezen, in de beleving var de religieuze staat. Het huidige leef- en werkmilieu van de priesters blijkt ernstige spanningen te kunnen oproepen, die bij velen nog door het celibaat worden versterkt. Bo vendien blijken priesters en religieu- Prioriteitenpool van vacante gemeenten (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM Waarom zouden vacante kerken niet een „pool" kun nen vormen, waarin óók prioriteiten worden vastgesteld: de eerste, die nu kandidaat wordt, die is voor gemeente K; de volgende gemeente voor ge meente W. En het dan zó stellen, dat er wel zeer dringende redenen moeten zijn, dat een gemeente het niet doet, of dat de kandidaat het niet doet. Deze suggestie doet de Rotterdamse gereformeerde predikant G. van An- del in de Gereformeerde Kerkbode van Rotterdam. Hij wijst op de geweldige schaduw zijden aan het beroepingswerk, zoals dat in de Gereformeerde Kerken (evenals in de meeste andere pro testantse kerken) reilt en zeilt. „Wat wordt er een geld opgemaakt aan dingen, die wellicht veel beter en goedkoper door de kerken samen ge daan konden worden. Trouwens, het is niet alleen ten aanzien van de kan didaten zo. Wie onlangs in de krant het lijstje van beroepen zag, dat uitge bracht was op een dominee, die vier jaar in zijn eerste gemeente staat (on geveer tien, krijg ik de indruk), die vraagt zich toch wel eens af, of ons verstand op de loop gegaan is. Wat' een tijd, wat een krachten, wat een i geld weggesmeten." „Mij dunkt, dat één van de eerste! dingen is, dat wij af moeten van die heilige onschendbaarheid van de plaat selijke kerk Anderzijds zullen kandi daten (en dominees) wellicht wat moeten opgeven van hun vrijheid. Het is ook de vraag, waar zij als dienaren der kerk zo'n onbeperkte vrijheid van daan halen." aldus ds. Van Andel. In het kader van het jubileumjaar de Kerkhervorming gaat de Evangelische Zending het werkje van wijlen prof. G. Wisse „De drie Grondzuilen der Reformatie" in Spaanse vertaling opnieuw uitgeven. Reeds lang was vanuit Spanje om deze herdruk gevraagd. HET WEER lï\ EIKOPA zen vaak niet opgewassen tegen de druk, die wordt veroorzaakt door de snelle veranderingen in de functiebele ving en de geloofssïtuatie. Een gedeelte van de uittredende priesters en kloosterlingen is het zo oneens met het huidige beleid van de Rooms- Katholieke Kerk, dat zij het niet meer mogelijk achten, deze kerk te vertegenwoordigen. (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Naar wij verne men. komt de internationale leider van het Leger des Heils, generaal Frede rick Coutts, in mei voor een bezoek van een week in ons land. Op woensdag 24 mei leidt hij een grote samenkomst in het Concertgebouw te Amsterdam en op zaterdag 27 mei de jaarlijkse Veld- dag van het Leger op de Kroondomei- Jezus Christus vraagt voorrang. Da deze voorrang doordringt tot elk ter rein van het leven bleek uit korti toespraken die enkele deelneemster: hielden, aan de hand van de prak (ijk. De praktijk van het samenwer ken met collega's, het samenwonen met anderen en de samenleving in het gezin. Ook ontspanning en li chaamsbeweging kwamen aa Kleding Christen-vrouw zijn betekent dat ize hele persoonlijkheid aantrekke lijk is en aantrekt tot Jezus Christus, aldus mevrouw Gien Karssen-Leinen ga uit Voorburg, in een causerietje „Kleed ik me goed?" Mevrouw Karssen, die de leiding van de conferentie had, besloot deze met een toespraak over: Mijn antwoord. Jezus Christus vraagt voorrang, om dat Hij die in alle opzichten waard is. Elke andere voorrang is een tweede keus en ons hart is te groot en ons leven te kort om het met iets anders te laten vullen. Voorrang geven aan Jezus Christus be tekent dagelijkse voorrang geven aan de Bijbel, anders knijpen we onze levensader af. Voorrang geven i: een levenshouding, waarin we moe ten groeien. Het bewijs dat het mo gelijk is als jonge vrouwen God u de voorrang te geven in het leven illustreerde de spreekster met d< jonge vrouw Ruth uit het Oude Tes tament, waarbij ze er nader op in ging welke dingen deze voorrang ir de weg kunnen staan, zoals vasthou den aan het verleden, de vrees voor te missen huwelijkskansen e: aanspraak maken op vermeende rechten. Het is het derde bezoek land van de thans 66-jarige sinds hij in 1963 belast werd met de leiding van het Leger des Hiels. In mei 1964 kwam hij ook een week. Vo rig jaar september installeerde hij commissionair Kaare Westergaard tot territoriaal leider van Nederland. Van 14 april tot 4 mei komt kolonel Tor Wahlström, om in ons land verschillende opwekkingssamenkoms ten te leiden. Kolonel Wahlström Fin van geboorte en was laatstelijk territoriaal leider van het Leger Heils in Denemarken. Hij is nu door generaal Coutts aangesteld als „Geeste lijk Speciaal" voor het leiden van op wekkingssamenkomsten in de verschil lende territories van Europa. Kunstweekend Kerk en Wereld DRIEBERGEN „Mensch erger je niet" is de titel van een nieuw soorl vormingsweekend in het teken van de kunst, dat Kerk en Wereld te Driebergen van 31 maart tot 2 april belegt. De deelnemers zullen zich bezighou den met film, muziek, theater, poëzie, interviews en architectuur Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen, Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten in af- ■onderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden tngeslo- Vraag: In uw blad las ik, dat ie dere Nederlander boven de loon- en inkomstengrens, ongeacht leef tijd en gezondheidstoestand, zonder voorbehoud een ziekenhuis- en spe cialistenverzekering kan sluiten. Hiertoe is de stichting Nederlands onderling herverzekeringsinstituut voor ziektekosten opgericht Wat is het adres? Antwoord: Het heeft nog geen zin het adres op te geven daar het werk pas 3 april begint. Voor die tijd moeten er nog vele voorbereidin gen getroffen worden, opdat elk van de 34.000 tussenpersonen op die dag beschikken zal over alle g vens en de nodige formulieren. Wij vrezen dat als wij het adres noemen de stichting met een stortvloed van aanvragen wordt overstelpt, voordat zij het werk kan beginnen. Maar men weet, dat men zich bij een goede makelaar onmid dellijk kan verzekeren. Vraag: Is het waar dat ambtena ren geen AOW-premie behoeven te betalen? Antwoord: De ambtenaren beta len die premie evengoed, maar z in de pensioenpremie ingebouwd. Het Algemeen burgerlijk pensioen fonds betaalt deze premie weer Vraag: Hoe maak ik chocola j de-truffels? Antwoord: Neem 100 gram choco laderepen. 100 g poedersuiker, 50 g boter, half eigeel, 1 eetlepel kof fie extract. cacao of hagelslag. Smelt de repen in een kom, ge plaatst in kokend water. Laat de ba- ter iets verwarmen (niet smelten) en roer zacht met de poedersuiker en het eigeel. Vermeng deze massa met de gesmolten chocolade en voeg een lepel koffie-extract toe. Laat de massa enige tijd staan en vorm er truffels van. Wentel deze door cacao of hagelslag. Vraag: Wat is het grootste eiland ter wereld? Antwoord: Men zegt Groenland, 2.175.000 vierkante km. Men ver moedt echter dat Groenland lit meer eilanden bestaat, die door één ijsmassa zijn bedekt. de (Van onze Leidse redactie) BENTHUIZEN Toen ds. F. Harinck zondagmorgen de preekstoel van kerk der gereformeerde gemeente betrad, kon hü niet vermoeden, dat hü morgen ook in de hervormde kerk te beluisteren was. Vlak voordat ds. W A. S. Laurense de preekstoel van de hervormde kerk opging, sprak ds. Harinck via de geluidsinstallatie van de kerk De kerkgangers keken vreemd op en na het votum zong de gereformeerde gemeente in dc her vormde kerk. Hierna kwam de stem van ouderling A. Vodrwinden, die de wet Intussen was ds. Laurense op de preekstoel, terwijl ouderling en koster vruchteloze pogingen deden om de onverwachte oecumene le verbreken Koster B. A. Boevé verzocht daarna de kerkeraad van de gereformeerde gemeente de kerktelefoon (PTT) af te zetten. Na twintig minuten wa de storing op geheven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2