Vlieg gratis naar auto Rijnsburgse schakers op weg naar kampioenschap Zeventig man weg bij Synthese te Katwijk 1 MENS MOET KANS AANGRIJPEN NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 MAART 1» TILBURG Veer tien dagen geleden wist ik nog van niets en nu ben ik al impor teur van elk merk Ameri kaanse auto in Nederland, lacht directeur Theo Was sing van reisbureau Rap- tim. Hij is een schoolvoor beeld van de slagvaardige zakenman, die niet veel tijd nodig heeft om te reageren „op iets waar hij wel wat in ziet". Hij annonceerde donderdag de slagzin: „Koop zelf uw auto in Amerika", waarbij hy een »T rj forse korting op de prijs toe- V CtflT r CfTHS zegt en bovendien nog een 21 dagen geldende vliegticket per Ijjnvliegtuig cadeau doet. vankelijk bezig met auto-assurantie voor Amerikanen in het buitenland. Later begon ze ook auto's uit de Sta tes voor die Amerikanen te importe ren. eerst voor de ambassades in de diverse landen, vervolgens ook voor in Europa en in Vietnam gelegerde Amerikaanse militairen, hoofdzake lijk officieren. De wagens worden via New York betrokken en verscheept. Door de massale aankoop kunnen prijsreduc ties worden bedongen. Datzelfde geldt voor het vervoer. The Seven Continents zag ook wel wat in leve ring aan anderen dan Amerikanen. Vandaar dat circulairetje. No moet u weten, dat ik de auto branche goed ken. Ik ben een aantal jaren directeur van een transporton derneming geweest, waarvoor regel matig nieuwe wagens moesten wor den gekocht en ook was ik een tijd lang financieel betrokken bij een ga ragebedrijf. 'k Ben dus goed op de hoogte met de dessous van de auto handel. Hoe kan dat nou allemaal en is het wel betrouwbaar? Uitsluitend af gaande op de reacties zou je zeggen van wel. Want uit Badhoevedorp kwam al een bestelling op een Che vrolet camaro die 2450 gulden min der hoeft te kosten (de vraag daarbij was: kan mijn tante ook de reis naar de States maken? Ja, dat kan). Een tijdelijk in ons land ver toevende Portugees, die op de Rai een Ford Mercury hardtop a ralson van 24 mille had besteld en daar nog af kon neemt deze nu vla de Raptim voor 19,500..... Dan is er nog nadere offerte ge vraagd voor een Thunderbird hard top, een Cadillac Coupé, een Ply mouth Variant en een Rambler met niet in ons land verkrijgbare Ameri kaanse accessoires. En dat dan enkel en alleen door een paar krantenbe richten, binnen een dag nadat ze werden geplaatst. Hoe kan het? Laten we eerst maar eens kij ken hoe het kèn, vindt de 39-jarige directeur, terwijl hij een map met de nodige bescheiden tevoorschijn haalt. Een dag of tien geleden kreeg ik, zoals meer reisbureaus, een circu lairetje van een nog niet eens zo grote Amerikaanse onderneming uit Parijs, die The Seven Continents heet. Deze maatschappij hield zich aan- Met die circulaire op zak stapte ik op het vliegtuig naar Parijs, dat was op 14 februari Het bleek, dat het niet-Amerikaanse publiek niet erg op het aanbod van The Seven Conti nents reageerde. Dat doen jullie ook verkeerd, heb Ik toen gezegd. Jullie moet het nog wat attractiever maken. De mensen zeggen natuurlijk, zit het wel goed en wat krijg ik yoor m'n geld. Je moet ze de gelegenheid ge ven hun wagen zelf in Amerika te halen... Nou, we kwamen tot een „deal", want ze waren het met me eens en de vliegreis is nu als „extra" inge last Ik werd hun agent voer Neder land. Wie geïnteresseerd is in een nieuwe Amerikaanse wagen krijgt van mij het gewenste foldermateri aal. (ik heb nog niet eens alles bin nen. omdat het nog zo kort loopt). Weet men nog niet tot een keuze te komen, dan kan men die ook nog in Amerika doen. En ziet men er toch maar liever van af, dan kan dat ook nog. Maar dan wordt uiteraard het gestorte bedrag minus de kosten van het vliegretourtje 1200) geretour neerd. Ook tante. W aspeenstroom houdt aan KATWIJK 5 Onvermin derd bleef de waspeenstroom aan houden. De aanvoer, 1.205.000 kg, was slechts 92.000 kb minder dan in de vorige week. De prijshoogte was ho ger dan voorheen. De houdbaarheid van het produkt is goed. Er was weer grote belangstelling van de exporteurs. De verladingen naar West-Duitsland waren het grootst, zowel B- als A- peen. Engeland had eveneens goede belangstelling, bijna uitsluitend A- peen. België werd ook bevoorraad, terwijl aan het begin van de week ook Italië de Hollandse peen wel wenste. De conservenindustrieën in België verminderden hun belangstel ling. De binnenlandse markt voor de con sumenten was goed te noemen. De wachtingen voor deze week zyn gun stig. De prijsnoteringen in de afgelopen week waren voor A-extra ƒ8,10 tot 8,60 per kist van 20 kg. A I 6 tot ƒ9.30, A II ƒ3,— tot ƒ7.40, B extra 6,70 tot 7.40. B I 2.20 tot 8,50. B II ƒ2,30 tot ƒ4,90. C I 1.20 tot ƒ3.70, C II ƒ0,70 tot ƒ3,50. per kist. Boerenkool noteerde bij voortduur matige prijzen van 9 tol 36. Witlof deed nu van 49 tot 87. Knolselderie noteerde van 9 tot 32. Groene kool deed van 17 tot 39. enkele guldens beter, rode kool op eenzelfde hoogte van ƒ8,tot ƒ11, evenals gele kool 8. Sla noteerde ongewijzigd 8 tot 21, spruiten 25 tot 106. prei 28 tot ƒ41, andijvie ƒ41 tot ƒ50. schose- neren A I 87 tot ƒ131. BI ƒ67 tot 104, B II 29 en C I 21 tot 46. Extra aanbieding 180 liter BOSCH koelkast (table top) met groot diepvriesvak van 488.- nu voor 378.- Wil men van hieruit bestellen en z'n tante sturen, zoals die meneer in Badhoevedorp, ook dit is mogelijk. Dan leveren wij de wagen evengoed vopr de huisdeur af, want halen in Antwerpen (daar komen de schepen aan) is beslist niet nodig. Dat is alle maal bij de prijs inbegrepen. Alle typen wagens behalve twee kunnen binnen vier weken worden afgele verd. Die iwee zijn de sport-Chevro- let. de Camaro en de Mercury Cou gar, waar in de VS bijzonder grote vraag naar is. Voor deze wagens is de leveringstermijn acht weken. Als u nu weet, dat er in Amerika dus al korting is bedongen en ook de verscheping contractueel tegen mi nimum tarief verloopt, dat vervol gens de winsten van respectievelijk Nederlandse importeur en dealer er niet meer aan te pas komen, dan is het prijsverschil, plus de aangeboden vliegreis wel duidelijk. Ons reisbureau verdient op elke geleverde wagen niet meer dan het commissieloon van de vliegreis. O ja, en dan krijgen we nog per geval 90 gulden als vergoeding voor gemaak te administratiekosten. U zult zeg gen: dat staat in geen enkele verhou ding tot de omzet van zo'n toch al tijd nog dure Amerikaanse wagen. Geen autohandel Directeur Theo Wassing hij zijn eigen Amerikaan. Nog op de „oude wijze" geïmporteerd. gek het ook klinkt, doelbewust geen handelaren in auto's worden. Ik wil door deze stunt alleen maar goodwill kweken onder reislustigen vooral het bemiddelde publiek, waarop ons reisbureau zich richt. Alleen goed gesitueerden kunnen het zich veroorloven een „Ameri kaan" van klasse aan te schaffen. En onder hen zijn er nog niet eens zoveel die er een willen hébben. Vo rig jaar werden er in ons land maar zo'n drieduizend verkocht. Maar toch. Als er een aantal mensen op deze manier tot volle te vredenheid wordt geholpen, dan zul len ze eerder van onze dienstverle ning in het toerisme gebruik maken Het aanbod-op-zich kan al heel nut tig zijn. Zo bezien zou ik het niet eens erg gevonden hebben als nie mand op ons aanbod inging. Eerlijk gezegd had ik de belangstelling die ik tot nu toe kreeg niet eens ver wacht. Kijk eens, als manager van een reisbureau moet je niet een paar ja ren, maar zo mogelijk tien jaar en meer vooruitkijken. Voor mij staal het vast, dat toeristische reizen per vliegtuig hoe langer hoe meer „in" zullen raken. Als de KLM straks nog eens met die Boeings over de Oceaan gaat vliegen, waar vijf tot zeshonderd mensen in kunnen, dan betekent dit dat de tarieven aanmerkelijk zullen dalen. Dat is een markt waar ik ook een flink deel van moet zien te krij gen. Je zult veel meer mensen moe ten zien te bereiken om tot een goe de omzet te blijven komen. Wel. daar doe ik nu op deze manier een gooi naar. Juist omdat we ons toeleg gen op vluchten naar de States is dit project voor ons zo van belang. Hoe de autohandel hier tegenover staat? Ze zullen het wel niet leuk vinden. Maar als Albert Heyn con certen en weet ik veel bij zijn pak jes boter verkoopt, mag ik het dan alstublieft op deze manier doen? Er is nu eenmaal branchevervaging. Een ontwikkeling die niet meer is te stuiten. Mensen zoals ik die al wel veertig maal in de States zyn geweest volgende week ga ik weer hebben deze ontwikke ling al jaren geleden kunnen zien aankomen. Leuk of niet leuk, maar het gaat door. Ik speel mee met alle vindingrijk heid waarover ik beschik. Geslaagd optreden van ..De Nareis SASSENHEIM De jaarlijkse feest avond van de cabaretgroep „De Nar cis", zaterdagavond in het KSA-ge- bouw, kan een groot succes genoemd worden, zowel door de zang en dans als de fraaie kostuums. Voor dit laat ste is een woord var hulde op z'n plaats aan het adres van mevrouw Hulsbergen-v. Hessen, de „moeder van het gezelschap. Voor de pauze werden zang en dan*, afgewisseld door schetsjes. „Grada en Lia" is een nieuw zangduo. Het programma voor de pauze werd besloten met selecties uit de musical „Oklahama". Na de pauze konden liefhebbers van Weense melodieën hun hart ophalen Zowel bij de musical- als bij ae ODe- rette-selecties schitterde vooral Füa van Keulen met haar heldere sopraan. Ook Jean Hulsbergen zong niet onver dienstel ijk. SASSENHEIM Bij de RJjkspost spaarbank werd in februari ingelegd f64.000.— en terugbetaald f72 000.—. RIJNSBURG Het Rijnsburgse schaakteam staat momenteel met één wedstrijdpunt voorsprong op Revanche aan de top van de 3e klasse van de LSB. Donderdag a.s. speelt Rijnsburg de beslissende returnmatch tegen Re vanche. De eerste wedstrijd tussen de beide koplopers eindigde na veel weder waardigheden (arbitrage, protest en tegenprotest) in een gelijkspel. Als Rijnsburg wederom een gelijkspel be haalt, zijn de bloemenmensen zeker het kampioenschap. Spanning De bordencompetitie is voor het grootste deel afgewerkt, maar de span ning zit er nog volop in. Het ziet ernaar uit, dat kampioen M. J. Gou- driaan zijn in de eerste ronde geleden nederlaag niet meer zal kunnen goed maken. R. Tijsterman heeft namelijk tot nog toe een 100%-ige score doch moet in de laatste ronde nog tegen zijn grootste rivaal. C. v. d. Hoeven aanvankelijk sterk in de running viel door twee onnodige nederlagen naar een kans loze positie terug. Opvallende uitslagen van de laatste weken waren de overwinningen van C. van Starkenburg op J. Schoneveld, de remise van A. de Mooy tegen H. Tijsterman en de overwinning van A. de Mooy op A. Ravensbergen. De Rijnsburger benjamin (A. de Mooy» heeft een heel goed seizoen achter de rug en verovert zich met zijn 60%-ige score een vaste plaats in het le tiental. Hoge ogen gooit ook de jeugdige Jac. Heemskerk (65%), wiens spelpeil zo sterk vooruitgaat dat hij in volgen de seizoenen een serieuze greep naar het kampioenschap zal kunnen doen. Derde-bordspeler H. Tijsterman nad in de laatste ronden de volle winst moeien boeken om tot de bovenste helft te blijven behoren De stand is thans: 1. M. J. Goudriaan 9G (11); 2. R. Tijsterman 8 (8); 3. A de Mooy 7M» (13); 4. L. J. Goudriaan 7'. (14): Jac. Heemskerk 6% (10>; v. d. Hoeven 614 (10); 7. Jac. Noort 6 (11); 8. D. v. d. Vyver 6 (11); neveld 4 (9»; 11. A. Ravensbergen 4 Rijnsburgse Marktdagkoopjes CHOCOLADE PAASEIEREN 14 voor 1 gulden met gratis netje BANAANVRUCHTJES 250 gram 59 ct GROTE ROL CHOCO- of VANILLE FOURé van 1.25 voor 98 ct COUQUE BASTOGNE van 115 voor 98 ct. CHIPS, paprika van 80 voor 69 ct CHIPS REUZEZAK van 1.55 voor 1.29 ct DUBBELTJES LOLLIES nu 10 voor 69 ct JUS D ORANGE p nes 98 ct UNIEKAAS. heerlijke kaas jong volvet 500 gram 2.29 ct. Fijne vleeswaren, de grootste sortering. de fijnste kwaliteit Nieuw Hongaarse Mix (stukjes vlees in bouillongelei met gebakken uitjes, papri ka en augurken i heerlijk 59 ct. p. 100 gr. v. d. MEY'S ZELFBEDIENING IN DE HOFTUIN 9. H. Tijsterman (10); 10. J. Scho neveld 4 (9); 11. A. Ravensbergen 4 (10); 12. C. van Starkenburg 2 (10); 13. W. Schoneveld 1 (12). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal gespeelde wedstrij den aan. RIJNSBURG Morgenavond houdt de afdeling van de CBTB haar feestelijke jaarvergadering in De Jeugdhaven. Na een kort huishoudelijk gedeelte zullen De Vlietkanters het toneelstuk „Blijf zitten waar je zit" opvoeren Ook de dames worden verwacht. Aanvang 19 45 Kampeerbedrijf Schulpweg NOORDWIJKERHOUT Sedert 2 maart ligt gedurenue een maand op de gemeentesecretarie ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan ..Kampeer bedrijf Schulpweg" mst de daarbij be horende kaarten en voorschriften. BIDSTOND voor gewas en visserij op woensdag 8 maart in de Chr. Geref. Kerk te Katwijk. Duinrustplein. 's Middags om 3 uur. 's avonds om half 8. Ds. H. C. v. d. ENT JONGEN IN BOTSING MET PERSONENAUTO KATWIJK Zaterdagmiddag om twee uur is de dertienjarige Bouwe Prins, Torenstraat 4, op de hoek Zuid straatSchoolstraat op zijn fiets in botsing gekomen met een personen' auto De jongen liep een hersenschud ding en een kaakfractuur op en moest naar een ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Auto in sloot KATWIJK Zaterdagnacht is in de booht bij Vna Egmond in de buurt van het vliegkamp Valkenburg een auto in een sloot gereden. Er deden zioh geen persoonlijke ongelukken voor. Geen repetitie Jubilate KATWIJK AAN ZEE De repe titie van het mannenkoor Jubilate kan vanavond niet doorgaan in verband met de afwezigheid van dirigent L. Manneke. De repetitie wordt verschoven naar vrijdag 10 maart in de zaal aan het, Abeelplein. Nieuwe leden kunnen zich dus deze week op vrijdagavond opge ven. In het vervolg is dat mogelijk iedere maandagavond om acht uur aan de zaal. Bridgeclub De Brug KATWIJK AAN DEN RIJN Na de vijfde drive in de onderlinge competitic- van de bridgeclub ..De Brug" is de stand aldus: Groep A: J. van Rhijn-P. Wamsteeker 576 pnt.; 2. J. de Jong-D. van der Plas 573 pnt.; 3. W. Klos-M. D. Hage 501 pnt; 4, mevrouw N. den Dulk-mevrouw N. de Lange 488 pnt' 5. mevrouw M. Parleviet- K Beudeker 466 pnt: 6. A de Ruiter- A. Poot 464 pnt; 7. S. Visser-C. Duindam 460 pnt.; 3. echtpaar B. de Bruin 444 pnt; 9. N. Parlevliet-J. Pluimgraaf! 422 pnt.; 10. A. den Hoed-J. van Leeuwen 386 pnt Groep B: 1. D. Parlevliet-mejuffrouw R. de Best 517 pnt.: 2. W. Agema-mevr. C. Duindam 494 pnt.: 3. mevrouw M van der Hoogen-mevrouw T van der Spek 493 pnt.; 4. L. Sijpestijn-J. Hissink 49.! pnt.: 5. J. Parlevliet-Th. van Schie 485 pnt 6. mevruqw Van der Valk-mevrouw Polanen 475 prt.: 7. J Booi-P Kunze 474 pnt,; 8 echipaar A. de Lange 473 pn;.: 9 W van Beelen-C. Wassenaar 460 pnt.; 10. L A. Kreft-A. Luijten 422 pnt. Groep C: 1 echtpaar M. Schoneveld 543 pnt.; 2. W. Schoneveld-J. de Best 535 pnt; 3. mejuffrouw M. PJuimgraaff- C. Ouwehand 529 pnt.; 4. mevrouw M. van den Anker-M. Mik 517 pnt5. J. VreeburgB Bouhuis 510 pnt,: 6. D. Patinama-J van Rijn 463 pnt.; 7. G Schoneveld-W. Schoneveld 4517 pnt.; 8. mejuffrouw M. Sneijders-mejuffrouw L •an Berge Henegouwen 382 Dn: Hoog en laas water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog fater 0.57 en 13.14 uur; laag water .52 en 21.32 uur KATWIJK AAN DE RIJN Voor het werelddiakonaal werd in de Her- ormde gemeente 886.86 bijeenge bracht; de baby-oppasdienst droeg voor het bouwfonds 173,55 af. In de gereformeerde kerk werd voor het bouwfonds 207,15 afgedragen. VISSERUNIEUWS J&U DL VLEET VISSERIJNTEUWS BIJ DE VLEET IJMUIDEN Het beeld in de IJmui- der vishallen werd in de afgelopen week volledig beheerst door de koolvis. Men kreeg niet minder dan 25.000 kisten te verwerken. Het gros van de treilers liep in het begin van de week binnen en had de enorme hoeveelheid in de voor gaande week gevangen. De kleine zwarte soort was sterk in de meerderheid. De handel was niet bij machte alles op te nemen, zodat heel wat partijen op het minimum werden gedrukt. Ook de grote zwarte soort moest het ontgelden en was meestal voor een prikje te koop. Alleen de grote witte koolvis bracht het er behoorlijk af met noteringen, die dikwijls tegen de 200,lagen. Maar deze soort was bepaald schaars. De schepen uit de Noord moesten het echt van de hoeveelheid hebben en niet van Ook in deze week was het bijna voort durend slechte weer een beletsel voor een regelmatige bedrijfsvoering. Vooral de loggers en kotters konden maar slecht uit de voeten komen. Dat blijkt wel uit de geringe tongaanvoer van on geveer 65.000 kilo. Interesse Ongeveer 65.000 kilo OV(f De laatste tijd was het nog normaal, dat men alleen al op maandag 100.000 kilo aan de markt had. Onder deze schaarse omstandigheden ging de koers met sprongen omhoog. Het gemiddelde over de hele week voor de vijf soorten lag dik boven de zeven gulden. Voor deze schepen golden dus het omgekeerde. Zü moesten het echt hebben van de hoge prijzen en bepaald niet van de hoops. Want ook de schol was maar bij mondjesmaat vertegenwoordigd. De belangstelling voor de 2600 kisten die in de loop van de week in de markt werden gezet, kende dan ook een flink stijgende lijn Dat kan het beste worden geïllustreerd door de notering voor de grote en de grootmiddeL Maandag be taalde men hiervoor op de eerste afslag ƒ45,—, vrijdag 92,—. Sommige schepen namen een deel van de aanvoer van 5700 stuks stijve kabel jauw voor hun rekening. Hoewel ook hiervoor grote interesse bestond vrij dag had men op de eerste afslag 164,— voor een regel grote over kon ook dit de uitkomsten over het algemeen niet goedmaken. Alleen de overweekse vaartuigen, die een redelijke vangst aan boord hadden profiteerden van dit ver schijnsel. Schelvis De schelvis, die lange tijd de rang lijst aanvoerde, bevond zich nu met 1150 grote en 1350 kleine kisten op het tweede plan. De grotere soorten waren in de minderheid. Donderdag deed de grote sohelvis zelfs ƒ96,Ook op de andere marktdagen lagen de prijzen hoog. Dat wil niet zeggen dat men de Willen niet mee naar Brabant KATWIJK Per 1 juni a.s- hoopt de leiding van de N.V. kunstharsfa- briek Synthese de produktie in Kat wijk stop te zetten. Deze maand kun nen in het nieuwe bedrijf te Bergen op Zoom al enkele ketels in bedrijf worden gesteld. Het kantoorpersoneel is in augustus overgegaan naar Bergen op Zoom. een deel van het bedrijfs- personeel volgt de komende maanden. Ongeveer zeventig werknemers blij ken niet bereid mee te gaan naar het nieuwe bedrijf. Een deel van hen kan bij Sikkens te Sassenheim worden geplaatst. Voor de overige wordt nieuw jwerk gezocht. i Het uit zestig man bestaande labo- Biddag Geref. Gemeente KATWIJK AAN ZEE Morgen wordt in de Geref. Gemeente biddag gehouden. Om 3 uur en half 8 hoopt in het gebouw Remisestraat ds. Suyker van Lisse voor te gaan. Extro aanbieding BOSCH volautomaat, 5 kg. nieuwste model, met inruil oude wasmachine van 1498.— voor 1198,af winkel. Beperkte voorraad, v. LEEUWEN, Boslaan 279 Katwijk aan Zee. Tel. 4336 ALPHEN Ook de zaterdagavond in de Salvatorikerk gehouden evange lisatiebijeenkomst. belegd door het Zaaiweekteam, trok niet de belang stelling die men. gezien het voortref felijke programma, had mogen ver wachten. Met inbegrip van de leden der deelnemende koren, waren er nau welijks driehonderd mensen bijeen. Hoewel men dit werk doet, om de en keling te trekken is een dergelijke gang van zaken voor de initiatiefne- ers toch niet bemoedigend. Ds. G A. Westerveld sprak wel komstwoorden, luitenante Van Hall deed het openingsgebed en ds. M. Co- hen verzorgde de sluiting. Twee toe spraken werden gehouden. Ds. J. van Drie uit Leiderdorp sprak over Deu- tenomium 32:11 en 12. Hoewel ge beurtenissen als Vietnam, daarmee volkomen in tegenspraak schijnen, draagt God deze wereld toch op de vleugelen van Zijn liefde en bewaart Hij haar, in Jezus Christus, van de ondergang. Ds. M. Reiling uit Leiden had als uitgangspunt Jesaja 55 Zoekt dee He- terwijl Hij te vinden is. Hij wees met nadruk op, dat God Zich in ieder •n die kans dan moet aangrijpen, want het kan ook te laat worden. De zang van diverse koren, onder leiding van Bernard Verboom, van de heer Cock uit Haarlem en de samen zang met begeleiding van de heren J. Schellingerhoudt, orgel en G. v. d. Vate, trompet, maakn het geheel tot een uur waarvoor ieder dankbaar was dit te hebben meegemaakt. Alphen beroept ds. A. Botman ALPHEN Na de gisteravond ge houden gemeentevergaderingen (in Maranthakerk en Salvatorikerk) werd met vrijwel algemene stemmen hel voorstel van kerkeraad en bcroepings- commissie aanvaard om in de vacature wijlen ds. W. Wijma een beroep uit te brengen op drs. A. Borman te Wit- marsum (Friesland). Ds. Borman. di» 23 februari 1936 ge boren werd en dus 31 jaar is, staat sedert 23 juni 1963 in zijn eerste ge meente. Hij is afkomstig uit Den Haag. zijn vrouw uit Franeker: het echtpaa' heeft twee kinderen. Aanvankelijk wilde ds. Borman nog van geen be roep weten voor hy vier jaar in zijn gemeente zou zijn, maar nu Rhenen hem ook beroepen heeft wilde hy Al- Khen niet langer weerhouden. Het is et derde beroep in de nu veertien maanden durende vacature. ratoriumpersoneel werkt gewoon door. Het laboratorium blijft namelijk in Katwijk gevestigd. Het totale perso neelsbestand van Syn-fihese beloopt ca. 230 man. Synthese verlaat Katwijk omdat men geen uitbreidingsmogelijkheden had. Het werkterrein in Katwijk be slaat 13/10 hectare, terwijl men ir Bergen op Zoom de beschikking heeft over tien hectare met een ODbie Verkeersongelukken in Koudekerk KOUDEKERK Vrijdagavond werd in de Hogewaard nabij de firma Van der Bijl de 10-jarige A. van der Voorst gegrepen door een personenauto, be stuurd door K. Binnendijk uit Kou dekerk. De jongen werd vrij ernstig gewond naar het Elizabethziekenhuis gebracht. Even later schoot in de Hogewaard een personenauto, bestuurd door P. van Wetten (Haz.), door een foi^t van een bromfietser onder een geparkeer de tankauto van de firma Van der Meijden. De vier inzittenden werden slechts licht gewond; hun auto werd zwaar beschadigd. Bidstond in Koudekerk KOUDEKERK Woensdagavond om half acht wordt in de Hervormde en Gereformeerde kerk bidstond voor het gewas gehouden met respectie velijk als voorganger ds. Quak en ds Makkina a. KOUDEKERK Na de overwin ning van „Koudekerk" in januari te Alphen nam de voetbalvereniging „Al phen" in Koudekerk revanche. De strijd was buitengewoon spannend en er werd zeer sportief geklaverjast. De uitslag was: Alphen 111422 punten Koudekerk 106232 punten. Persoon lijke prijzen gingen naar: 1. P. l'Amie 5660 p 2. J. Baltus 5646 p.. 3. J. Ver kerk 5577 p. De beker ging naar de oetbalvereniging „Alphen". HAZERSWOUDE Het ligt in de bedoeling in wijk Rhynenburch de tui nen twee keer aan een keuring te on derwerpen. Iedere ingezetene van deze Hazerswoudse wijk is deelnemer, zonder enige kosten. Dit is bekend gemaakt op een bij eenkomst voor Rhynenburchbewoners, waar zo'n vijfentwintig tuinliefheh- bers van de partij waren. De heer P. W. Noordanus uit Bilthoven hield een inleiding en vertoonde dia's en een film. Voorts werd een comité samen gesteld, dat zich gaat belasten met de keuringen. Het bestaat uit me vrouw Rensen en de heren De Graaf Bakker. kleinere soorten goedkoop kan Voor een kist pennen moest m voorbeeld donderdag aanvankelijk 7l over hebben en ook de braadschel hield de kattencentrale verre. Dina was de inzet 66,De 900 grote] I 400 kleine kisten wijting bleven al) 1 minst in de schaduw. Ook in dit ge was er- voor de kattencentrale geen i kele eer weggelegd. De beginkoers vond zich zowel voor de dichte als v| de gestripte soort vaak boven de ƒ50. Kab< De aanvoer van gul en kabeljaf had met 1200 kisten niet veel te bete( nen. Eerstgenoamde soort dien in de meerderheid. Het enige t over men zioh in ieder geval de i voerders kon verheugen, delijke belangstelling. De grote gul i de hele week aan de dure kant de twee andere soorten. De kleine |w ging nog niet zo lang geleden in hjp' stromen naar de kattencentrale, mju zat nu steeds een stuk boven het mijD mum Maandag begon men op 52, Aan haring waren er 50 groteen L kleine kisten. Niet veel maar toch w« wat meer dan in de voorgaande wef*1 Het gemiddelde lag ronid de 35,— vrijdag een uitschieter naar boven vP; ƒ43,60. Ik De makreelaanvoer bedroeg 200 grfW en 1750 kleine kisten en dat was ookjli meer dan men de laatste tijd te vjw werken had. De prijzen liepen najS( gelang de kwaliteit sterk uiteen. Voor 1^ betere en grotere soorten betaalde mj) meestal 60.De slechtere kwalit|lf veroorzaakt door de tamelijk lange j duur en het dikwijls stampen t ren, stond er heel wat minder goed J Dat bleek vrijdag wel heel duidelij Toen betaalde men voor de goede t ƒ60.voor de mindere kwaliteit slee ^l-l ,50. Van deze week is verder wel j, moeite van het vermelden waard steeds toenemende aanvoer kisten. Als het even kan worden hariij" makreel, schelvis, wijting en schol]1 deze mini-kisten gestopt in de jacht i1 de regeringssubsidie voor de betere kws iiteit. ]l Vandaag aan de markt Vandaag verschenen minder schepi- aan de IJmuider markt dan normar Door de storm was in de verstrek! week maar een beperkt aantal vaartil gen naar zee gegaan en ook de schep! die zich al op zee bevonden, kondll slechts weinig uitrichten. Dat blijkt uit de geringe vangsten van de IJM P' Egmont en de KW 49 Antje, die in c loop van zondagavond uit de NooL binnenliepen. Eerstgenoemd schip h$n 600 kisten en 100 kleine kisten diversql aan boord, de Antje 435 kisten en ll_' kleine kisten diversen. Verder waren er de IJM 54 Swift mr 55 kisten en 100 stuks stijve kabeljau^ de KW 32 Sakina Martine met 118, q-, WR 25 Okko Bosker met 49 kisten ét 143 stuks stijve kabeljauw, de KW lf< Dirk van Beien met 35 kisten en 50 stuk stijve kabeljauw, de KW 152 Soli Dé* Gloria met 50 kisten en 50 stuks stiji^ kabeljauw, de WR 33 Tiny met 43 kiste en 70 stuks tijve kabeljauw, de IJM Cclria met 47 kisten en 175 stuks styv kabeljauw, de KW 146 Cornelis va Beelen met 49 kisten en 125 stuks stijv kabeljauw, de KW 193 Vrouw Pruna mi 37 kisten, de KW 67 Arie met 131 kiste en 170 stuks stijve kabedjauw, de KW 5 Solo Gratia met 85 kisten en 120 stuk stijve kabeljauw, de KW 98 Arendj met 49 kisten en 5 stuks stijve kabeljauw de KW 195 Pieter Jacob met 65 kiste en 110 stuks stijve kabeljauw, de WR Spes Nostra met 10 kisten, de KW 12 Maarten Senior met 62 kisten en 1( stuks stijve kabeljauw, de KW 145 Anity Lydia met 48 kisten en 110 stuks stijv i kabeljauw, de KW 194 Eben Haëze met 55 kisten en 100 stuks stijve kabe 1 jauw, de WR 45 dieuwina met 48 kiste en 110 stuks stijve kabeljauw, de KW Ir Jeannette met 33 kisten en 100 stuk^ stijve kabeljauw, de KW 156 De Vroui Bregje met 28 kisten en 40 stuks stijv kabeljauw, de KW 88 Vrouw Immetj met 64 kisten en 140 stuks stijve kabel jauw, de KW 200 Antje met 55 kiste en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 2 Ada met 60 kisten en 110 stuks stijv kabeljauw, de KW 12 André met 52 kis ten, de KW 172 Cornelis Schaap met 4 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, d KW 124 Surs-um Corda met 62 kisten ei 170 stuks stijve kabeljauw, de WR 5 Johanna Cornelia met 70 kisten en 7 stuks stijve kabeljauw, de de KW 16 Mich iel met 75 kisten en 40 stuks stijv kabeljauw, de KW 34 Tiny met 109 kis ten, de KKW 166 Vertrouwen met 6 kisten, de KW Cornelis met 46 kisten ei kisten, de KW 24 Cornelis met 46 kistei en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 17 Cornelia met 31 kisten, de KW 221 Ari Jacob met 81 kisten en 75 stuks stijv kabeljauw, de KW 161 Gijsbert Bastiaai met 45 kisten en 320 stuks stijve kabel jauw. de KW 180 Solea met 80 kisten ei 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Li manda met 55 kisten en 80 stuks stijv kabedjauw. de KW 212 Marlena met 6 kisten, de KW 204 Peter Leonard met 7 kisten, de KW 202 Maria met 45 kisten de IJM 209 Meyert Menno met 138 kisten de KW 201 Tatjana met 158 kisten en 101 stuks stijve kabeljauw, de KW 51 Or; et Labora met 65 kisten, de KW 22 Maarten Cornelis met 68 kisten, de KW 73 Maria Jacoba met 43. de IJM 15] Protinus met n2 kisten, de KW 165 Alida Jacoba met 78 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 99 Maria Theresia metj 78 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw en de IJM 211 Wiron 2 met 41 kisten en 20j stuks stijve kabeljauw. Volgens de opJ gaven van de schippers bestond de aan voer uit 847 kisten schol, 412 kisten tong, 2 kisten tarbot, 30 kisten kab.el-; jauw. 488 kisten wijting. 6 kisten gul. 279 Kisten diversen en 1962 stuks- stijve ka beljauw. Hierin zijn niet begrepen de vangsten van de Egmont en de Antje. Terug De SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn, die donderdag naar zee vertrok, was zater dagmorgen vroeg weer terug. Tijdens de de Noord bemerkte men, dat ruim onder water liep. Men was niet bij machte de lekkage met eigen middelen te dichten en was gedwongen IJmuiden terug te keren. Een groot aantal premiekistjes dat in het opgeslagen werd na aankomst als brandhout te voorschijn gehaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4