Koilii IERS Leidato Huishoudshow 1967 Groot Leidato Beatfestein Leidato toont - Leidato loont Halve eeuw historie Opsporing verzocht Die Haghe Sanghers Chapter II treedt (voorlopig) weer op voor Batelaan a. ASSISTENTE in de eetzaal b. ASSISTENTE in de linnenkamer c. ASSISTENTE in de huishouding NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 MAART 1967 DEN HAAG Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van het Koninklijk Mannenkoor „Die Haghe- Sanghers" op 12 maart wordt in het Gemeente-Archief aan het Rjjswjjkse Plein van 4 tot en met 19 maart een tentoonstelling gehouden van oude archiefstukken, waardoor een dui delijk beeld verkregen wordt van het verloop van deze vijftig jaren. Begin 1917 vroeg de heer M. Degen, dirigent van Liedertafel „Onderlinge Oefening" aan het mannenkoor „Cante- mus Domino", het kerkkoor van de St. Jacobskerk, mee te willen doen aan een zangconcours te Amsterdam. Daar het kerkkoor niet aan concoursen mocht deel nemen werd het omgezet in een tijdelijke vereniging „Die Haghe-Zangers" o.l.v dirigent Frans Haring Dc oprichtings datum 12 maart 1017 is de datum van dc eerste repetitie. Het eerste optreden tijdens het Amsterdamse concours op 2 en 3 juni 1917 was meteen al een suc ces Die Haghe-Zangers behaalaen iD de 3e afdeling de eerste prijs. De vele foto' correspondentie en diploma's getuigen van het grote succes van het mannen koor. Op 26 november 1917 trad het koor voor het eerst op in Den Haag in het gebouw van K. W. Op 10 december van dat jaar werd het koor Koninklijk goedgekeurd. Vele prominente figuren betuigden hun dank en bewondering, veel corres pondentie is bewaard gebleven Er 16 ook een brief van de zanger as Tilly Koenen waarin zij haar honora rium bepaalde op 500 gulden in 1918! Wanneer het een liefdadigheids concert zou zijn deed ze het voor d* helft van dit bedrag. In 1918 ook werd de naam veran derd in „Die Haghe Sanghers", daar gebleken was dat er ook een operette- gezelschap onde rde naam „Die Haghe- Zangers" bestond. Foto's en geschriften laten zien hoe het koor op 30 april 1927 meewerkte aan een. groot feest ter gelegenheid van de 18e verjaardag van de toenmalige prinses Juliana. In bootjes op de Hofvijver zon gen zij o.m. liederen uit Valerius C«- denkklank. Tijdens de oorlog bestond het koor uit ongeveer 20 man, maar na de oorlog was er een enorme toeloop en telde het koor al snel 160 leden. De documentatie van de voor-oorlogse jaren getuigde van zeer veel waardering, zeer zeker ook van de zijde van kompo- nisten als Neumark, Kindier en Marti- nau, die opdrachten schreven voor h«t fameuze koor. Was in de beginperiode een tournee naar Maastricht een grootse belevenis, de afgelopen jaren kwamen Die Haghe Sanghers wel verder. Zij traden op in Goslar, Berlijn en Wenen. Naar alle waarschijnlijkheid gaan zij binnenkort naar Praag. Ook bij de laatste Oranje-huwelijken luisterde het koor de festiviteiten op. Dirigent sinds 1931 is de heer Jos. J H. V ran ken De tentoonstelling is bijzonder boeiend, zeker ook omdat er een stuk Haagse ge schiedenis aan verbonden is. De archi varis van „Die Haghe Sanghers", de heer C. H. Fraterman heeft het geheel od uit nemende wijze verzorgd. Hoogtepunt van de jubileumviering wordt de herdenkingsdienst op 17 maari in de Kloosterkerk DEN HAAG De Comm. van politie, Chef van de afd. Zeden en Kinderpolitie te 's-Gravenhage, verzoekt namens de oudere de opsporing, aanhouding en terugbrenging van de 15-jarige CORNE LIA TROOST geb. te 's-Gravenhage, die sedert 21-2-1967 van huis is weggelopen 1 spoorloos is. Signalement: lang 1.65 m. slank pos tuur, gaaf gebit, donkerbruin kort sluik haar met scheiding Ln het midden, donker gebloemde blouse met zwarte ondergrond blauwe ogen. Kleding: donker groene gehaakte rok. en lange mouwen, rond kraagje met kantje, lichte nylons, lichte schoenen, bruin geruite mantel met col kraag, groen hoofddoekje. Zy Is in het bezit van een beige laktas met hengsels. Inlichtingen, welke kunnen leiden tot opsporing van het meisje wor den gaarne ingewacht bij het Bureau Kinderpolitie te 's-Gravenhage. tel. 070- 614141, toestel 2477 of 2485, of bij de politie ter plaatse van inwoning. DEN HAAG Het was even beat wat de klok sloeg in het plechtige ge bouw van de Haagse Rechtbank aan ds Jan van Nassaustraat. Gisteren bruis ten ze wat minder dan anders want ook in de wereld van de beat is er veel veel klatergoud. Wie dacht dat beat- groepen 's avonds handen vol geld ver- denden in ons land, heeft het mis. De advocaat van beatgroep Chapter II. mr K. Zieleman vertelde tenminste dat deze groep soms helemaal die de pro vlncie in moest rijden om maar een schijntje te ontvangen. Het grootste be drag, soms wel f500 zou in de zakken van de manager glijden. En om die en andere redenen had Chapter II en de zangers Frankio Franken. Ronnie Lake, en Andy Star alle contracten met hun manager. Herman Batelaan, (38) vei- broken. Batelaan op zijn beurt spande een kort geding aan. dat "inmiddag voor de rechtbank diende. De advocaat vond, dat het thema van de contracten geheel is ingesteld op de almacht van de manager. De artiesten zijn met handen en voeten gebonden aan de manager en contractbreuk kan de jongelui f5000 kosten Minderjarige kinderen bindt men aan contracten, die soms langer dan 5 jaar dure:-. Ook van de andere zijde kwamen fells verwijten. Batelaan zou dag en nacht gewerkt hebben om deze jongens naam te bezorgen Geen zee ging hem daarbi;. te hoog. Enorm veel geld investeerde hij in instrumenten en ook was hij altijd bereid de jongelui te helpen Vee! van ht programma, o m. een reis naar Paki stan zou nu r.iet door kunnen gaan. „De boeken zullen het bew:jzen," zei Batelaan Men is er vanmiddag n gekomen. De zaak is aangehouden. Maai durende de tyd dat het geding hangt, zal dc groep weer voor Batclaan op treden. De honurarla zullen via advocaat Zieleman van de beat-groep worden be taald. Toen was het ..beat-festyn" afgelopen. Ook voor alle leden van vele Haagse beatgroepen die de rechtszaal vulden. Een tafelpiano weer als nieuw DEN HAAG - Wederom is een tafel piano uit de collectie oude Europese mu. ziekinstrumenten van het Gemeentemu seum gerestaureerd. Het betreft hier instrument van John Broadwood Sons, vervaardigd te Londen in 1834. De firma John Broadwood Sons ii voortgekomen uit de ermaarde klave- cimbelbouwerswerhplaats van Burkat Shudl, van wie de muziekafdeling het Haags Gemeen' zmuseu: een instrument bezi.. De in 1732 geboren John Broadwood kwam in 1761 als leerling in dienst var Shudi en trouwde in 1769 met diens doch ter. In 1770 associeerde hij zich met zijn schoonvader. Hij begon in 1773 voor het eerst hamerklavieren te vervaardigen. Zijn zoons zetten na zijn dood. in 1812, de zaak voort. In 1827 vroegen aezen patent aan voor de zogenaamde „Composite Iron Resistan ce Frame". De pas gerestaureerde tafel piano bezit zo'n origineel ijzeren frame. De Kontarsky's weer in Diligentia Vier jaar geleden, op 25 januari 1963. werd in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen een concert gegeven, dat bij het publiek grote en luidruchtige geestdrift wekte: het betrof de uilvoe ring door het Residentie-Orkest onder leiding van Bruno Maderna van tiet concert voor twee piano's en orkest va» Béla Bartók, met als solisten de gebroe ders Alfons en Aloys Kontarsky. Datzelfde werk, maar dan in de oor spronkelijke versie voor twee pianos en slagwerk, zal de climax vormen van het concert dat op zaterdag 11 maart aan staande wordt gegeven in Dillgenlia, weer door de Konitarsky's, maar deze Keer samen met de slagwerkers Chris- toph Caskel en Heinz König, met wie de Kontarsky's Bartóks sonate sinds 1955 ontelbare malen hebben gespeeld. De permanente samenwerking van deze kunstenaars heeft geleid tot een eenheid in interpretatie, die zowel de geraffi neerde virtluoslteit als de grote muzi kale zeggingskracht van Bartóks mees terwerk in het helderste daglicht stelt. De slagwerkgroep, door Caskel en Kö nig in dit werk uit het hoofd gespeeld (trouwens ook op de vleugels van de Kontarsky's komen er geen muziekbla den aan te pas), bestaat uit vier pauken, grote trom, xylofoon, kleine trom met snaar en zonder snaar, hangend bekken, handbekken, trlangél en tam-tam. Pau ken en grote trom zijn welwillend ter beschikking gesteld door het Residentie- Orkest; het overige slagwerk is eigen dom van Christoph Caskel. Aangezien, zoals gezegd, de slagwerkers zonder les senaar spelen en daardoor vrijer in hun bewegingen zijn, heeft het ensemble te vens de mogelijkheid gevonden om het instrumentarium op te stellen op de akoestisch meest gunstige wijze, die te vens het visuele element zeer ten goede Aan de uitvoering van de sonate van Bartók gaat een programmahelft voor twee piano's vooraf: daarin spelen de Kontarsky's werk van Mozart, Schumann en Debussy. Het concert begint te kwart over acht. Provo wilde politie om de tuin leiden DEN HAAG „Het was leuk. het kwam voor de politie geheel onver wachts", zei gisteren een langharige 30-jarige Haagse tekenaar die terecht stond, omdat hij geschriften van bele digende aard voor de Koningin in voor raad zou hebben gehad; hijzou slechts één pamflet in zijn bezit hebben gehad. Er waren 500 exempiaren uit Amster dam naar de Haagse provo's gezonden ter verspreiding op Pr-nsjesdag. De po litie deed de avond tevoren enkele huis zoekingen o.a. bij deze verdaohte. De activiteiten van deze verdachte konden moeilijk worden vastgesteld en op een gegeven moment zei de rechter: „Ik begrijp er niets meer van". Het kwam er op neer, dat de pamfletten aan één zijde waren bedrukt en de Haagse provo's benutten de kans om er iets van hun zienswijze op aan te brengen. De tekst hiervoor zou door een ander zijn geschreven en het s.encillen zou ook op een ander adres zijn geschied. ,.We heb ben dat allemaal gedaan om de politie om de tuin te leiden", aldus verdachte. Overigens vond hij het stencil niet bele digend, doch slechts een aan de kaak stellen van een onjuiste verhouding tus sen de Koningin en de politiek. Bij de politie zou verdachte echter heel wat meer hebben bekend, dnch hij zei nu die verklaringen in te trekken. Teneinde de politie alsnog te horen, besloot de rech ter de verdere behandeling van de zaak aan te houden. DEN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde gisteren een 22-Jarige los-werkman voor het plegen van in braken en diefstallen in Den Haag en omgeving tot drie jaar gevangenisstraf, nadat de Officier van justitie tegen hem vier jaar gevangenisstraf, in beide geval len met aftrek van voorarrest had geëist. De arrestatie van verdachte vond in dertijd op sensationele wijze plaats. Bij achtervolging door de politie, sprong de man, die met een getrokken revolver liep, door de ruit van een woning, waar een familie rustig naar de televisie zat te kijken. Hij werd door de politie toen in de woning gearresteerd. I TOT 30 WOORDEN f 2,—. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op vprzoek) 20 ct. Personeel gevraagd Voor de verkoop var. hoeden, shawls en hand schoenen vragen wij ver koopster voor hele dagen en tevens verkoopster voor elke middag. Niet beneden 18 jr Van Velsen, Donkersteeg 3. Warnecke vraagt ervaren verkoopster voor afdeling ronfectje. Soil, na telel. af spraak telef. 24569 na 6 uur 30960. 's Maandags gesloten Leerling kapper en- of aank herenkapper gevraagd Maison Kreeft, Wiihelmina- park 1. Tel. 50607. Werkster gevraagd voor cén ochtend per week. Boer- hanvelaan 130, tol. 54971. Gevraagd: Meisjes 1518 jaar voor diverse administra tieve werkzaamheden. Op!. Enkele jaren mulo. v.g l.o. of huishoudschool. Sollicita ties: Leidschc Onderwijs instellingen, Oosterkerkstr 11, Leiden, tel. (01710) 31844. Gevr. flink jong meisje. V.g g v. In gezin \an 2 pers. Maand, woensd., en vrijdag van 9—5 uur Goed loon Buskosten vergoed. Aanm liefst 's avonds Meyendelse- weg 30 'bushalte Kievit) Wassenaar. Thuis bijverdienen. Uw tijd verzilveren'. Doe het (óók)!! Schrift, inlichtingen INCORA—15. Nispen. 0 Nette werkster gevr voor twee morgens p. w. 912 uur. Mevr. Van der Woude, Hogewoerd 101, Gevr. flinke jorgen voor bloemisthoveniersbedrijf. P. J. van der Burg, Brou werstraat 66. Rijnsburg. Gevr. Ie of it- kapster per 17 april. G. J Minnee, Snlinterlaan 9, Leiderdorp Te!?'. 26126 Gevr. voor zaterdag- norgen van 9.3012.30 u. flinke hulp in gezin met l Kleine kinderen Fagelslr 23. Leiden, tel. 50o76. Gevr. meisje als hulp in dc huishouding, in gezin m. 3 kleine kinderen. Zelfstan dig kunnende werk-n, 5- daagse werkweek Mevr. v Vaioeren, Haarlemmerst.r. 269, Lelden, tel. 29911. 0 Beschaafd zelfstandig ka mermeisje. Niet beneden 20 jaar. SolL Hotel ..De Witte Singel", Witte Singel 93 Leiden Gevr. net meisje als hulp in de huishouding van half 9 tot 3 uur. Zaterdag vrij. Breestraat 71, Leiden 0 Flinke nette hulp gevr. voor een of twee ochten den per week. Mevr. Wolt- jer. Beatrixlaan 40. Oegst- geest. Tel. 52574 0 Hulshoudster gevr. bij heer alleen Prot Godsd Leeftijd 40—55 jr. Is in be zit van 3-kamerwoning te Rijnsburg. Brieven onder nr 0856 bur v. d. blad 0 Gevraagd bij weduwe Benoordenhout Den Haag. hulshoudster, hulp voor het werk aanw c.v. oliestook Br. ond no. R 4959 bur. bl. of tel. 070-111279 Personeel aangeboden Bijlessen. Grieks, latijn. engels. J. Bakker. Schouten- burgstraat 25, Oegstgeest. tei 52323. Bijlessen wiskunde P Drijdyk, Geversstraat 41, Oegstgeest. Tel. 52917 <na 2 uur). Te koop aanqeriocipr Te koop in Ouddorp aan Zee: mooi gelegen perceel recreatiegrond (90G m2> m. zomerhuisje. Prijs inclusief huisje f 16.500.- k k Telei 02500-86314. Bromfietsen Berini, DKW, Sparta. Typhoon enz. Voor aanschaf en onderhoud Betaling in overleg J. Stam Terweeweg 60, Oegstgeest. Te koop aang clektr. fornuis, 4 plaats meit sn-el- kookplaat. I.z.g.st, f 1)0,-. Te bevr. K. Doormanlaan 72. Oegstgeest, tel. 0i710- Tafelbiljart 175 x 85 m 2 sierkeuen. 56 mm 0 bal len. tellers, waterpas en kriit f 100.- beneden de winkelwaarde. Direkt af fa briek f 250,-. Blijvende ga rantie! „Oké", biljartfabr Decimastraat 4 Leiden, tel. 25384 0 Plano te koop. Duits kruissnarig. Merk Eavestaff Klein model. I.pr. sL Cosijn- straat 4 bij Hartmanstr. Lei den. STe koop te Noordwijk innen flink hoekhuis, ge schikt voor zomerverhuur. Inrit. twee garages en schuur. Binnen afzienbare tijd leeg te aanvaarden. Koopsom f 36.000 k.k. Brie ven no. 0852 Bur. Blad. 0 Groot nieuws Dandy (pens cn kocmaag) prima voedsel voor hond en ka Nu ook bij ons verkrijgbaai in elke gewenste hoeveel held. Reuze gezond. Direkt naar dierenspeciaalzaak ROBBERS, Haven 24-26 A. 0 Turkenburg tuinzaden prachtige kleurechte kabou ters, graszaden, bloemzaden, tuingereedschappen en be strijdingsmiddelen. Koemest compost, turfmolm en tuin aarde. Super kwaliteit!! Voor do mooiste tuin naar Firma ROBBERS. Haven 24-26 A. Turkenburg depothouders. 0 De Radiobeurs. Koelka! ten B.B.C. 130 ltr. kast f 298 nu f 238. Andere merken m. 12'; korting. Hogewoerd 27 tel. 26029 Zeer voordelig ter overn aar.geb, Cinderella linnen- uitzet (nieuw). Br onder 0845 bur. v, d. bi. Te koop aangeb. Grote partij nieuwe trottoir tegels a fC,55 per stuk franco thuis bezorgd. Bij nader overleg ook het leggen van de tegels Tei 22834 na 19.00 uur. Nu of nooit' Tijdelijk f100.- tot f200.- voor Uw oude bromfiets. Enkele over jarige bromfietsen van f958- nu f758.-. van (938.- nu f738.-. van f580.- nu f480- Fa. DUSOSWA, Turfmarkt 1-3. Leiden. Tel. 24409 Geen filialen. Het Sanitair- en keuken- paleis van Nederland biedl in elke prijsklasse le ?n keus: badkuipen douche cellen, douchebakken. was bakken. wastafels wastrog- gcii. fontein cn gootsteen- bakken, closetpotten gevsers en gascomforen. Alle soorten kranen, fittingen en afvoer- artikelen, wandtegels 16 ct st Keukens (onderbouw aanrecht) v.a. ,45 Losse aanrechten compleet vanat f34,50 in alle kleuren en maten. Roestvrij stalen bla den in alle maten Kijken bij on;- is slagen. Valkenburger- straat 130—132 Amsterdam- centrum Tel 020235628 Ook zaterdags geopend. 0 Dames- en herenrijwielen, compleet vanaf f!2^- Groot tourisme rijwielen met 4 speed derajlleur. .a. f240.-. EROBA, B S A TRIUMPH Kinderrijwielen v.a. f79. f89.-. f99.- Fa. DUSOSWA. Turfmarkt 1—3. Leiden. Tel 24409 .De Kastenspei-lalist" 125 ma'en en modellen hebben wij in voorraad ook op mrat linnenkasten ladekas ten. keukenkasten commo des bureau's C J. v, d. Geest Houthandel de Burch: hoek Nieuwstraa! Hoog landse Kerkgracht. Telefoon 33078 's Maandags gesloten Te koop aang. binatic I.z.g.st. Met ver warming. Merk Cordes, f 150,-. Te bevr. K. Door- maanlaan 72. Oegstgeest. Te lefoon 01710-50788. Hypotheken. Ie hyp. tot 90 procent en aanvullende 2e hyp. Lage lasten. Bij overlijden pand evt. hyp vrij. Inl.: Boegheim Vinck Gouwe 54, Gouda. Telefoon (01820) 7861. Ook voor ver koop Onr. Goederen. Auto's en motoren Taunus 17 M 1963 m tTek- haak en dubbel werkende scbokbrekers. Pas door rijksinstantie goedgekeurd Vraagprijs slechts f 2450.-. Haast u, ik heb er maar een voor deze prijs. Financiering (2 j.) met bijzonder kleine vooruitbet. mogelijk. Telef. 32280. Leiden. 0 Opel Rekord 1963 m. rol- dak. Verkeert in zeer goede staat. Benz. verbr. 1:12. De prijs van deze mooie auto is slechts f 2350.-. Daar kunt u hem nergens voor kopen. Financ. (2 j.) zonder voor- ui tbet. mog. Tel. 32280 Lei den. Opel Coupe type 1700 '63 zeer mooie sportauto met slaapbanken, verkeert in zeer goede staat. Benz. 1:12. Vraagpr. slechts f 2650. Fi nanciering (2 jaar) m. kleine vooruitbet. mog. tel. 32280, Leiden. Slmca Aronde 1962 met nieuwe motor, schuifdak en slaapbanken. Verkeert in bijzonder goede staat. Vraag prijs slechts f 1450. Financ. (2 j.) zonder vooruitbetaling mog. Tel. 32280 Leiden. Peugeot 403 1964 met schuifdak van le eigenaar een bijzonder goede betr. auto. Benz. verbr. 1:12. Vr. prijs slechts f 2.600. Financ. (2 j.) zonder vooruitbetaling mogelijk. Tel. 32280. Leiden. Fiat 500 1962 m. roldak pas door rijksinstantie goed gekeurd benz. 1:18. Laagste wegenbeiverzekering en benz. verbr. Hij kost slechts 1250.-. Financiering (2 j.) m kleine vooruitbet. mog. Tel. 32280. Leiden. Flat 1500 1965 2 kleurig pas door rijksinstantie goed gekeurd. Mijn collega's ver bleken bij het zien van deze prijs. Slechts 2950. Hij kan in 2 jaar eventueel zonder vooruitbet. gefinancierd worden. Tel. 33280 Lelden. 0 Aang. Vauxliall Victor '61 met nieuwe motor. I pr. st. T.e.a.b Tc bevr. Ketelboe- tersteeg 3. Tel. 21541. Zeg Ans. je hebt van avond toch autorijles bij goed hè? Dijkstraat 10, Lei den. Tel, 41190. Witte pomp. vrije benzine Gratis wassen en repareren Na het tanken ontvangt U en repareren. Gratis wassen, doorsmeren een bon. Met deze bonnen kunt U Uzelf bedienen. Ben zinestation het Haagsche Te huur gevraagd 0 Kleuterleidster zoekt per 1 mei gestoff. kamer met kookgelegenheid Ev prijs f 75 - tot f 100 per mnd. Br onder nr 0853 bur. blad. 0 Oudejaars student zoekt met spoed rustige woonge legenheid in centrum, f 100 per mnd. geen bezwaar. Max. f 110. Brieven onder nr. 0855 bur. blad. 0 f 150 tot f 200.- per mnd Indien U uw bovenetage p. 1 juli verhuurt aan a.s. echtpaar Deze etage moet bevatten zit-eet-slaapka- mer. keuken en toilet Br onder no. 0854 bur. blad Te huur aangeboden Leraarswoningen te huur overal in Nederland in juni ;n augustus, (f170.- per Week alles inbegrepen" R Hinloopen. leraar Engels Stetwec 35. Castricum. tel 02518—3938. 0 Wasmachlneverhuur Eddy Huur nu een wasmachine Blijvend in uw huis voor slechts f2.-, centrifuges f 1.50 en f 1.75 per week aan huut Ook combinaties Kan ook eigendom worden Bernhard- kade 23. Tel. 32039. HOUDT U VAN BELANGRIJK WERK Adviseren bij de VERKOOP van LINGERIE EN FOUNDATIONS is een zeer belangrijke bezigheid Hebt u enige ervaring met deze verkoop? Belt of schrijft u eens voor een afspraak. Wellicht vindt u bij ons een prettige en goed ge honoreerde werkkring. Diversen w Man, 66 jr. nog fit z.k.m, alleenst. vrouw met woning. Leiden of naaste omgeving. Brieven onder no. 0851 bur van dit blad. 0 Wü verzórgen al uw drukwerk tegen biuyke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185 Naast Muziekhandel G. Hofenk. 0 Verschenen (nooit eer der in het Nederlands) 10 preken van Maarten Lutber over het lijden en de op standing van onze Here Je zus Christus. Prijs f 2.50. Eenv„ onovertroffen. Zeer geschikt voor belijdenisge schenk of verspreiding. Neem een aantal. Theolo gische Boekhandel en uitge verij W. A. de Groot. Post bus 1, Goudriaan. Z.H. Tel 01838-441. Bezoekt wasautomatlek ..Dc Eendracht", Zoeter- woudsesingel 14B. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er is een stoommange" aanwezig om uw was kast- klaar te maken. Gitaar, accordeon, klari net. sax, trompet, drums, banjo, mandoline. piano. Ukelele-cursussen Instru ment in bruikleen ol op ge makkei condities. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. 0 10 ryiessen voor 47.50. Losse lessen 6.50. Fonkel nieuw lesmateriaal. Gedipl. Instructeurs. Bondsautorij- school „De Centrale" Bees tenmarkt. hk. Steenstraat. Leiden. Tel. 21532. Corel- listr. 50 Leiden, tel. 22287 Katwijk aan Zee. Rijnmond 103. Telef. 3765. Chr. contactbureau voor Nederland, Lindelaan 32. Krommenie. Huweiyksbe- middeling en briefw. voor uil. postzegel bijsluiten. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opei Rekord. Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werk hoven. Marediik 34a Telef ■>2300—32735. 0 Avondlectuur Kuifje enz in onze Ned leesportefeuil le met 9 bladen vanaf 50 ct p.w LLC. Levendaal 27 Tel 20300 0 Trouwauto's.?? Bespreek de moderne heerlijk ver warmde 8 pers Chrysler's van H.G.T Met wit Ivoor of zwarte bruidscoupé Dlf de Jong Alleen: Zeeman laan 12A Tel 23055 0 FEESTVIEREN De Gou- den Sleutels. Haarlemmer straat 220 helpt U een hand je. Huurt Uw servies, glas werk. bestek, stoelen en koffiezetapparaat enz. Bel 21691, wij bezorgen alles thuis. 0 By kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen dekenkisten ko peren lampen, ketels, doof potten kristal, porselein, enz Keuze uit 400 schilderstuk ken - Haarlemmerstraat 93 Leiden Tel 26643 Gouden randjes voor Cas- tella-pennlngen Verschillen de modellen vanaf f 15.- Hei Ringenhuts J D tfno- gervorst. Morsstraat 9. Lei den Tel 24920 0 Gaat 0 verloven? Stuur ons ook een kaartte! U ont vangt daD een aardige atten- Algemeen Ziekenfonds „Alphen en Omstreken" Bij de afdeling ..Buitendienst" kan worden ge plaatst: een Bode-Incasseerder Gezocht wordt: Een actief persoon tussen 23-35 jaar. Behoorlijke schoolopleiding- Strikte eerlijkheid. Goede gezondheid. Geboden wordt: Een interessante werkkring. Goed salaris. Na vaste aanstelling opneming in het pensioenfonds. Sollicitaties: Met opgave van referenties en getuigschriften bin nen 14 dagen aan de Directeur. Postbus 23 te Alphen aan den Rijn. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN de Universiteitsbibliotheek te Leiden kunnen worden >laatst WERKSTERS Het maximum salaris bedraagt f 3.05 per uur AOW-premie is niet verschuldigd. Vakantie uitkering: 6 pet van het jaarsalaris. Werktijdenmaandag tot en met vrijdag van 7—11 uur. 0 Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dgn Afl t. 20 j Lage rente: f;eén bijkomende kosten In- icht. en aanvT schr of telef 713800-151091-794632 „Belfi- ma" L Braakensiekstr. 122. Amsterdam. 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleu'els. repa reren van elk slot Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte) Te) 33985 Levering aan Rijk en gemeente Des maandaes gesloten 0 Strijkinrichting OZON v. uw fijne was. H. Rijndijk 34a. Tel. 22675. 0 Uitgebreide collectie mo derne nieuwe en bespeelde orgels piano's, elektrische en elektronische orgels Be zoekt onze toonzalen of vr vrUbl prijslijst. Boot Orgel- en Ptannhandel. Kerkstraat 228. Bodegraven, telefoon 01726—2541 0 Coöp. vereniging voor uitvaartverzorging Leiden omstreken. Begrafenlssen- Crematies-Opbarfngen tegen kostende prijs. Inlichtingen omtrent lidmaatschap ten kantore Evertsenstraat 42. Leiden Tel. 22494 Uitvaart- ieider G M. Seugling. Mid delweg 36 Tel. 23101. (Autoverzekering? All-risk Tasco. WA verzekering. Uit sluitend ondergebracht bij irima assuradeuren. Voor larticulier gebruik en land- louwers. speciale condities Bureau F Heynen, Hoge woerd 124. Leiden Telefoon 01710-20098. 0 Sportschool de Vries, Judo - Jiu-Jitsu. Boksen Conditietraining Dames gymnastiek en massage Les sen staan o.l.v L N de Vries. Rijksgedipl sportle raar Meerdere malen kam pioen van Leiden, Zuid Hol land en Nederland. Inlich tingen Uiterste Gracht 136 Telefoon 42598. 0 Meubelbandel „Mors poort" Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en bergkasten Wandmeubelen naar eigen ontwerp Mors straat 58 Stoffeerderij v. d. Berg. Speciaal adres voor het op nieuw stofferen, overtrekken van Uw bankstel fauteuils, stoelen enz. Voorkomt wachttijd. G Doustraat 1-27 fel 34824 b.gg 41678 0 InterkerkelUk-huweiyks- bemlddelingsbur. „Eliëzer" "s-Gravenhage, Maretakstr 26, Tel. 070-321241, Giro: 134140. Na overmaking f 5.- volgen inschryving, bene vens uitgebreide gegevens. (Voor beschaafde personen goede contactmogelijkheden) 0 Verloofden verdien 5«U tot 1000 gulden door bet lid maatschap van de Consu mentenorganisatie Llnkanto hoge kortingen v. 10- 15- en 20% op linnen-uitzetten ser viezen keukenuitzetten. cas settes, meubelen Inlichtin gen Postbus 158. Leiden Schuimrubber. schuim- plastic. kunstleder, plastic kleden, autohoezen kappen. Barna s asbakjes, zonne- eppen, oloemvaasjes. spie gels kaplak rubbermatten. sloten enz Autobeklederij v Kuik. Morsstraat 46 Tel 30552 0 Heeft u kamers of zoekt u kamers? Wij bemiddelen Kamerverhuurkantoor C. F Hansen. Rapenburg 60, Lei den. Tel. 31786. VOOR ADVERTENTIES 31441 3 t/m 11 maart ALLE ZALEN VAN DE STADSGEHOORZAAL te Leiden De nieuwste producten van Nederland getoond door de Middenstand Gratis proeven en keuren Vele demonstraties, gratis roken Uniek verlichte grot met zeldzame zee-en zoetwatervissen (met medewerking van „De Natuurvriend" te Leiden en vele bedrijven). Attractieve Beierse Bierstube - Gratis een Italiaanse ijstoren voor de kinderen. Geopend vrijdag 3 maart van 7-11 uur. Dagelijks vanaf 4 maart 1-5, 7-11 uur. Dagelijks speelt voor U het TRIO LOEK LIEFVELD Elke dag optreden van topartiesten o.a. Ria Valk De Kamee's The Lucbberry's The 3 Jackets Karin Kent Rita Corita Cees Schilperoort Toby en Jerry Rix Ronny Tober De Wama's The Red Girl Trea Dobbs met Harry van Hooff Johnny Jordaan en Jan Hillegers Joe Andy Maurice Delmonte. OP DE LEIDATO MEER DAN 80 STANDS MET DEMONSTRATIES - VOORLICHTING PROEFJES ENZ. Voor de tieners elke dag dansen in het gebouw Breestraat 66 GEZELLIGE ZITJES - FEESTELIJKE VERLICHTING - HIPPE VERSIERING Elke dag andere bcat-orkesten o.a. Namby-Pambys Nou Vüf voor half zeven De Keystones Blue Byrds Swollows AU or Nothing Moonpiper Entree 2,50 Zlc de speciale Leidato krant welke in de week van 28 februari 4 maart buis aan huis zal worden bezorgd in Lelden en omgeving. Win een vakantie naar het zonnige Zuiden voor 2 personen. Gratis deelname voor iedereen. MEISJE ter opleiding tot tandartsassistente. Uitsluitend schrift, soil, te richten aan: G. van TU1JL, Stevïnstraat 12, Alphen aan den Rijn. Nette verkoopster gevraagd voor woningtextiel. Fa. P. v. d. HORST deze krant behoort tot het KWARTET (christelijke dagbladeenheid met grote oplage) PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS „VELDWIJK" ERMELO (Veluwe) van ons binnenkort te openen personeelscentrum. Hiervoor is de INAS-opleiding vereist. de opmaak-afdeling van onze wasserij. voor het verrichten van huishoudelijke werkzaamheden in verschillende afdelingen. Het is leuk afwisselend werk. dat bovendien goed betaald wordt Salaris schaal f 300 tot f 470 per maand, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Meisjes met INAS-opleiding ontvangen een toeslag boven het salaris. Ook de overige arbeidsvoorwaarden zoals vakantie, vakantiegeld, reiskostenvergoeding, rege ling vrüe dagen e.d. zijn zeer gunstig. Protestant-christeiyke godsdienst

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6