I? Burgemeester dringt aan op 'huwelijk' bij opening van zesde Leidato Goede start actie Leidse sporthal Concordia concerteerde in de Zuiderkerk Gebrek aan een goed toxicologisch lab KIEDWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 MAART WIST Zaterdag 4 maart i Gehoorzaal, 1 tot 5 en 7 tot 11 uur: Breestraat 19: Boemerang. bingo- Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- •um Rehoboth, soc 't Roefje. Westin- isch bal m.m.v. Ritmico Especia 1. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 u: jaagsche Comedie met „Lied in de sche- iiering". iDEN HAAG: Diligentia. 8.15 u: Niev- i'e Komedie met „Romeo en Julia". t SCHEVENINGENCircus-theater, 8.15 Nationaal Ballet. j SCHE VENIN GENKurzaal. 8.15 u: l'pncertgebouworkest, met pianist. Zondag 5 maart IHoogl. Kerkgracht '28. 7.30 u: jeugdbij- pnkomst De Hooglanders. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- um Rehoboth, open huis voor ieder- jn. Maandag (6 maart) Gebouwtje speeltuin Oosterkwartier, itorneostraat, 8 uur: jaarvergadering afd [oord Christen-vrouwenbond. Gehoorzaal: LEIDATO. DEN HAAG Diligentia. 8 uur: met „Het kleine theater", e Dinsdag (7 maart) -Bellevue, Morsstraat 1, 8 uur: afd. [leiden Kath Kapperspatroonsbond, A icker over „De etalage en verkoopbe vordering in het kappersbedriif'. Petruszaaltje Lammenschansweg. 3 Kir: alg. ledenver. De Natuurvriend. Hooglandse Kerkgracht 21. 8 uur: prof r. A. G. H. Bachrach over „Josepn Jonrad and the Dutch". t Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur hr. Emigratiecentrale, r, Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- 'inds Ned. Geemeenten Gehoorzaal: LEIDATO. Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Theater let ..Hoe groen is Julia", Volkshuis, 8 uur: L.J.A. '20 jaar), mevr. weth. Den pan en Bernard de Vries, „Wat de jeugd \?an de huidige sa »ving en wat is hierop het antwoord an de ouderen?" DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur lied. Comedie met „Een appel voor de Ver artet Woensdag (8 maart) I Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: sociale raadsvrouw Gehoorzaal: LEIDATO. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 tuur: ïieuw Rott Toneel met ..Wie kan er iwee heren dienen?" SCHEVENINGEN Kurzaal 8.15 uur lesidentie-Orkest met sopraan. Donderdag (9 maart) eestraat 85 2.30 en 8 uur: modeshow lehuis De Groot Gehoorzaal: LEIDATO. Kagerstraat I 8 uur: voorlichtingsbii- inkomst voor hoofden openbare er izonder neutrale scholen in 1 eiden e.o alle ouders van vijfde- er •sdeklassers over tegenw en toekom schooltypen en nieuwe structuur •meenteiijk v h m.o. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur i fuid-West Christenvrouwenbond. A. Jruinhout te Den Haag over verkeer Hal Bevrijd'ngskerk, 9 tot 12 er tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tubar- DEN HAAG Schouwburg 8.15 u Comedie met ..De meteoor' DEN HAAG Diligentia. 8.15 u Vrjjdag (10 maart) Turk, Steenstraat 2. 10 uur: opening >aasveetentoonstelling. Gehoorzaal: LEIDATO. De Ruif. Janvossensleeg. café chantan1 j-Boshuis, achter Hoüaan 74: ruilavond foor verzamela.i i! Filmzaal universiteit. 8 uur: Salor indien, film en criminaliteit, n Rapenburg i0: jeugdontm- etingscen Êrum Rehoboih tienersoc. 't Venster filmavond met slapstick-fjlms. i Hal Bevrijdingskerk. 2 tot 4.30 en 7 lot 9 30: bevolkingsonderzoek tuberculose DEN HAAG Schouwburg 8 15 uur 'Haaagsche Comedie met „Voorjaars- intwaken". JDEN HAAG - Diligentia. 8 15 uur KamerorKest, met bas, U SCHEVENINGEN - Op Gouden Wie len 8.15 uur: Residentie-vrouwenkoor liet solisten en kamerorkest. <1 Zaterdag (11 maart) Burgerzaal stadhuis, 3 u.: herdenkings bijeenkomst t.g.v, 20-jarig bestaan Leidse leugd-Actie. Zuiderkerk. 8 uur: Jeugd-kamerorkest Rien de Reede. fluit. Gehoorzaal: LEIDATO. j Breestraat 19: Boemerang-soosavond, met goochelende disco-jockey. Rapenburg 10: jeugdontmot-tingscen- tnrm Rehoboth soc 't Roefje en 't Ven- Iter, buitengewone ledenvergadering. Oude Singel 236 4 tot 5.30 uur: recep tie gouden jubileum afd. Leiden Ned Ehr. Bond werknemers in Iiout- feouwnijverheid. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 haagsche Comedie met ..Lied in •schemering". DEN HAAG Diligentia. ó,15 pianoduo Kontarsky. LEIDEN Een groot aantal geno digden en standhouders verdrong zicl\ gistermiddag in de toch niet kleine Beierse Bierstube (waar wij overi gens uitsluitend Nederlands bier za gen vloeien) om de opening van de zesde Leidato mee te maken- Bij een typisch Leids evenement kon die opening natuurlijk door niemand an ders dan de burgemeester worden ver richt. Welkom geheten door de heer Jan Wolfslag, voorzitter van het Leida- to-comité, werkte de heer Van der Willigen zich het podium op om zijn taak „met genoegen" te vervullen. In zijn speech vertrouwde de burge meester zijn toehoorders toe, dat hij zich Leiden moeilijk meer een jaar lang zonder Leidato kon voorstellen. Hij zag er een verlevendiging in van de concurrentie en een kans voor de consument zijn keus te bepalen „bui ten de verplichtende sfeer van de winkelruimte". Behalve lof viel in de toespraak van de heer Van der Willigen ook kritiek te beluisteren zelf= vnoi wie wat minder goede oren had. De burgemeester vond het. jammer dat hert Leidato-comité nog steeds uit slechts een gedeelte van de grote groep middenstanders bestaat. Hij drong hoewel hij allerminst het odium van koppelaar op zich wil de laden, zoals hij zei dan ook aan op een „huwelijk" met „bijvoorbeeld" de Leidse Middenstandscentrale, waar door de mogelijkheden groter zouden worden. Het belang van de Leidato zag hij vooral in de bijdrage die wordt gele verd aan de verheffing van Leiden tot centrumgemeente- In dit verband had hij ook een nieuwtje: uit een na Haarlem in Lei den gehouden enquête van de NZH is gebleken, dat de omgeving van Lei den meer dan die van Haarlem de stad als koopcentrum ziet De burge meester droomde dan ook van een Leidato als „grote streekbeurs met randstadallures". Symbolische slok Na zijn toespraak, waarin hij ook zijn erkentelijkheid had betuigd voor de geste van het Leidato-comité gra tis stands af te staan aan het Rode Kruis, het actiecomité voor de sport- *hal in zuidwest, het gemeentebestuur ten behoeve van het geestelijk ge handicapte kind, nam de burge meester als eerste een slok uit een reusachtige laars met bier, waardoor Omgeving ziet Leiden als koopstad toch nog iets symbolisch werd ge-1 de beste die zijn gehouden. En dan te daan. bedenken dat de „topartisten" Kolonel Wessels, commandant van de Koksschool, was goed voor een op merkelijk grote tweede slok, waarna ook de wethouders nog even mochten nippen. Ook het bier was weer best. De heer Joop van Egmond. penning meester van het sporthalcomité, kwam de burgemeester nog even de eerste loten verkopen, waarna ieder een uitvloog om de Leidato te bezich- Helemaal ingericht bleek de beurs alle verwachtingen nog te overtref fen. Deze Leidato behoort zeker tot Zondag (12 maart) Hooglandse Kerkgracht 28, 7.30 uur jeugdbijeenkomst De Hooglanders Volkshuis. 2.30 uur: poppentheater Fabella met ,De reis door de grond". Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, open huis voor iedereen. VVeike, apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum( Mare 110. tel. 20406. Op zaterdag 4 maart is in Leiden. morgens van 8 tot 12 uur. voor spoed eisende gevallen bovendien geopend: Zuider-apotheek. Lammenschansweg 7. tel 23553 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse apotheek is op zondag 5 maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. Een dokter nodig? Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen' huisarts raadplegen. Daarna rijf maal I bellea (ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARAIIE DIENS1 24 uurs autohulpdienst TEL. 21496 b.g.g 20693 Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Geheim Parijs (18 jaar). Luxor (2.30, 6.45 er 9.15 uur): Wie is bang voor Virginia Woolf (18 jaar), Rex (2 30, 7.15 en 9.15 uur): Vreemde neigingen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 915 uur): Pierrot le fou (18 jaar) Trianon (230. 7 en 9.15 uur): Tel uit je winst (alle leeftijden). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijD »p de volgende tijder geopend Lindesiraai lb maancia* gesiotei tinsdag 911.15 u en 13 3017.15 u. woensdag gesloten, donderoag 13.30— •8.15 u vrijdag 9—11.15 u en 13 30—18.40 u zaterdag 8—11 15 u en '3.3016.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en linsdag gesioten woensdag 8—11J5 en 13.3017.15 u.. donderdag 8 30—11.15 er 13 30—18 15 u. vrijdag 8.30—11.15 u. »n i.' 3018 45 u„ zaterdag 7.3011.15 en 13.30—16.30 u Tentoonstellingen De Hoeksteen. Levendaal 1: tentoon stelling speelgoed, tot 15 maart. 10-12 en 2-4 uur. behalve zaterdags Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober Academiegebouw Rapenburg 73: ten toonstelling van schilderijen, collages eD tekeningen van Siet Zuijderland. van 22 febr tot 20 maart Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 1.1. tentoonstelling van werk van Van den Abeel (Gent). Vetstockt (Antwerpen) Vandenbranden (Antwerpen), van 4 tot 25 maart, geopend van 2 tot 6 uur. zon dag en maandag gesloten WASSENAAR - Kunslzaal Heuff. Hol. laan 7:: ten'oonstelling van schilderijen van Adrian StahJecker. en ceramiek van Henk Vérberkmoes (van 27 febr. tot en met 15 maart, dag. van 10 tot 5 uur. ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten). nog niet eens waren. De stand van de nieuwkomer, het gemeentebestuur, sloeg tussen al die andere allerminst een slecht figuur. Het bureau voorlichting van de ge meente maakt hiermee een uitstekend entree, de stand mag bij een be zoek zker niet worden overgslagn. gn- Tot n mt 11 maart kan iedereen van een tot vijf en van zeven tot elf uur in de Stadsgehoorzaal terecht. De toegangsprijs komt er, hoe dan ook, Burgemeester Van der Willigen, het lopen zat, toerde gisteren per vouwfiets door de zesde Lei dato, tot groot vermaak van on der anderen wethouder Piena (links vooraan), die zich ken nelijk stond af te vragen: houdt?ie 'm niet Foto N. van der Horst GOUD juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Confessionele partijen of niet Scholierenforum in Zuiderkerk LEIDEN Evenals in 1963 wordt a.s. dinsdag in de Zuiderkerk een fo rum gehouden voor leerlingen van 17 middelbare scholen uit Leiden en om geving. Het motto is dit keer „Confes sionele politieke partijen of niet?" In het forum krijgen zitting: minister Veldkamp (KVP), de heer Smallen- broek (AR), mevr. mr. J. W. Stoffels- van Haa'ften (VVD), dr. J. J. Buskes (PvdA), mej. mr. A. M. Goudsmit (D '66) en drs. D. F. v. d. Mei (CHU). De forumleden houden een korte in leiding. waarna vragen kunnen wor den gesteld. Men verwacht een dui zendtal scholieren. Bonaventuralyceum houdt interessant j ubileumonderzoek LEIDEN Dit jaar bestaat het R.K. Bonaventuralyceum veertig jaar en dat is aanleiding geworden voor een grootscheepse enquête onder de twee duizend eindexamenkandidaten, die het lyceum in de voorbije veertig jaar na een vruchtbare studie de rug toe keerden. De belangrijkste vraag is: wat is er van de geslaagden terechtgeko- Niet, dat de vereniging van oud-leer lingen, die het op grond van de bin nengekomen antwoorden te maken rapport als jubileumgeschenk wil aan bieden, hiermee nu wil aantonen, hoe goed de school wel is. Want, zoals rec tor pater dr. P. A. M. Geurts het zelf al zegt: „Het kan zijn, dat sommigen een hoge of goede positie hebben be reikt ondanks onze school en ook zijn er op deze school (zoals op alle scho len) „mislukkingen" geweest, die door de positie, die zij hebben bereikt, voor niemand in ons land meer een vreemde Een moeilijkheid bij dit onderzoek was het ontbreken van vele adressen. Sommige gemeentebesturen waren zo „behulpzaam" om bij navraag leges- kosten in rekening te brengen. Maar het resultaat van deze enquête mag er tot nu toe zijn, gezien de vrachten brieven, die dagelijks binnenkomen. LEIDEN De actie '67 voor de „twee-in-een" sporthal is bijzonder goed van start gegaan. Niet alleen over trof de verkoop van loten op de ope ningsdag van de Leidate alle (hoog gespannen) verwachtingen, maar ook de bijeenkomst met de Leidse sport verenigingen in de kantine van Mine- sota NV Nederland leverde naast het eerste geldbedrag vele nuttige ideeën op. Tijdens het informatie-gesprek van (43) Leidse sportverenigingen kwamen reeds de eerste toezeggingen geldbedragen in de bus: Rooden- burg-voorzitter Uiterdijk zei de entree prijs voor de wedstrijden tegen DCV de „topper" tegen UVS met f 0,25 ten bate van de Actie '67 te verhogen namens de PvdA-fractie legde Vluchteling in België gepakt LEIDEN Uitwisseling van foto's heeft duidelijk gemaakt, dat een in België gearresteerde jongeman inder daad de 21-jarige automobilist ia die bij een verkeerscontrole te Noordwij- kerhout op de vlucht was geslagen. De politie aohitervoligde hem indertijd, maar raakte zijn spoor in Katwijk bijs ter. De arrestatie in België had plaats op grond van het invoeren yan een ge stolen aiuto. LEIDATO Dagelijks Hi-Fi- SHOWS RADIO WESTRIK DAMESKAPSALON VAN TONGEREN GEWONE en MODEPRUIKEN MODERNE HAARSTUKJES ook voor HEREN Apart atelier voor dames en heren Tijdens de Leidato bjj aankoop van een haarstukje een pruiken- bol cadeau. Levendaal 104, Leiden. Telefoon 23612 b.g.g. 42452. Olveh: Tegen 13 april zijn benoemd tot directeur dr. J. G. V. de Jongh en J. A. Timmerman tot adjunct-directeur mr. Th Tegelberg, tot onderdirecteur de heren C. Eriks en J Ypma, tot alge meen procuratiehouder mej. A. de Jong, tot secretaris drs. A. Kooiker, tot bij zonder procuratiehouder-chef verkoop bevordering mr. N. J. van der Lee aansluiten divdidend voorstel LEIDEN Dé Christelijke muziek vereniging Concordia, (dirigent Al- bert Hilkhuyzen) gaf gisteren in de Zuiderkerk een concert met haar harmoniekorps, drumband en met na de pauze als gast het Leidse Po litie Muziekgezelschap, onder de zelfde leiding. Vorige uitvoeringen hadden plaats in de Stadsgehoorzaal, terwijl er na de pauze in de regel een programma werd afgewerkt, da: niet in bepaalde relatie stond met het doel der vereni ging. doch meer was bedoeld om men sen te trekken. Dit laatste deed b.v. een beatgroep wel, de zaal was dan goed bezet. Terwi'.'te van haar ware doelstelling nam Concordia dus het risico van een misschien geringere belangstelling, zij he* dan wel van de ware liefhebbers. De gerige op komst was in verband hiermee dus wel een teleurstelling. Maar: Concordia kan op een ge slaagde avond terugzien. Het kleine publiek, waaronder ook de voorzitter der 3-Octobervereer.iging, heeft kun nen genieten van een smaakvol pro gramma. door A.bert Hilkhuyzen zorgvuldig voorbereid. Om te beginnen trof mij de har monisatie van het openingskoraal Psalm 33 door toepassig van soms één harmonie op meer melodienoten, wat het koraal ver uithief boven de gebruikelijke, naar mijn smaak, houte rige gang van zaken. De dirigent heeft kennelijk hart voor Concordia èn hij heeft veel tijd GROFVUIL- OPHAALDIENST. Buurt 29, maandag: Zijlsingel, Rijn kade, Oosterdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Herman straat. Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsenstraat, Oosterstraat, Van Speyk- straat, Kortenaerstraat, Tasmanstraat. Overrijn. Heemskerkstraat. Buurt 30, dinsdag: Galgewater. Noord einde en Plein. Rembrandtstraat. Oude Varkenmarkt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht. Rijn- en Schiekade. Witte Sin gel. Groenha venstraat. Witte Rozen straat. Justus Carelhuis. Jan van Goyen- kade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat Buurt 31, vrijdag: Kort Rapenburg, Kabeijauwsteeg, Rapenburg, Doelen steeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgracht, Ster renwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisotkade, Kampersteeg, Ruime Conscientiestraat, Vliet, Doeza- straat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoef§traat, Raam- steeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw steeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Klok- steeg, Scheepmakersteeg. Houtstraat, Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pieterskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daalstraat. Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht. Doelengracht Pieterskerkstraat. beschikbaar gesteld om zonodig de houtgroep apart tc instrueren. Ver sterking is hier wei gewenst wat be treft het aantal klarinettisten. De be spelers van piccolo en fluit waren soms in hun gespannenheid wel eens te luid, doch dit heeft slechts een en kele maal geringe afbreuk aan de to taalklank. Bewerkingen van Den Arend, van b.v. de oorspronkelijke Franse dans suite Valentine Snow suite deden enig geweld aan de speelse Franse toets, die in deze instrumentatie verloren ging. Het totaal beeld werd echter ge kenmerkt door een mate van zuiver heid. die voor de inspanning van de dirigent tot voldoening kan sterkken. Ook de drumband bracht de nodige fleui aan dit concert met een viertal matsen, waarbij ook de majoretten wéren opgesteld. De mars Stad Amers foort van Reynhoudt deed tot slot voor de pauze het bedehuis daveren. Het echtpaar Hilkhuyzen werd met een geschenk (een koperen „hutspot") gehuldigd. Na de pauze liet het Leids Politie Muziekgezelschap zich in een viertal werken horen. Het valt niet te ver wonderen, dat de dienaren der wet ook met het dienen der muzen een hogere graad van klankperfectie heb ben ten „toon" gespreid. Deze fanfare hoort n.l. thuis in de Vaandelafdeling der concoursen. Daar het Concordia's avond was, wil ik hier liever niet dieper op ingaan. Beide orkesten be sloten hel concert gezamenlijk met de parafrase „Boven de sterren" van Van Leeuwen en de Casteil Coch mars van Powell. Het publiek toonde zich met een hartelijk applaus erken telijk. Henri Welbooren Kijken in kasteel VOORSCHOTEN Van half maart af Is er -weer gelegenheid op dinsdag donderdag en zaterdag rondgeleid tc worden door kasteel Duivenvoorde. Voor f I per jaar kan men een gezinskaart krijgen voor het bewandelen van gedeelte van het park. Er worden tevens culturele avonden gegeven in de rolzaal van bet kasteel. Vrijdag 17 maart is er een kamermu ziekavond met medewerking van Linda Claus en Cornells Peuyt (claveniniste en cello). Werken van Sweellnck, Sy brandus van Noordt, J S Bach en Wim Thijsse. Daarna volgen avonden met ziek en toneel en een luchtige avond wijn en muziek. Vóór iedere voorstel ling bestaat er gelegenheid tot het ma ken van een rondgang door het mpt kaarsen verlichte kasteel Bij de Centrale Volksbank te Utrecht was het spaaroverschot in februari fl.06 (vorig jaar 2,43) miljoen, bij de spaarbank te Hilversum f2,7 (2,6) min, bij de Nuts- spaarbank te Haarlem f2,6 (3,1) min. raadslid P.A. Versnel met f360,- de eerste steen. Fluks-voorzitter A. van Nierop wilde toen niet achterblijven en schonk uit de Roodwitte kas f 400,-. Wethouder P. S. Harmsen gaf aan het begin van de geslaagde bijeenkomst een duidelijke uiteenzetting over de (moeilijke) financiële positie van de gemeente Leiden en onderstreepte nog eens het belang van de Actie '67 door er op te wijzen, dat niet alleen Den Haag milder wordt gestemd voor het verkrijgen van de vergürmongen, maar dat bovendien de Sportstichting (die het beheer over de hal zal krijgen) met een gunstiger exploitatie van ongeveer f 10.000 per jaar kan gaan werken wan neer er inderdaad een ton op tafel wordt gebracht. Kroon verwierp beroep oud-onderwijzeres DEN HAAG De Kroon heeft het beroep van mevr. H. van Luin-Eisma te Leiden tegen het haar in 1965 onge vraagd verleende ontslag als tijdelijk onderwijzeres aan de openbare Reld- ersschool verworpen. Mevrouw Van Luin verwachtte een baby en wilde na de geboorte daar van haar werk als onderwijzeres voortzetten. Het gemeentebestuur ontsloeg haar echter. G.S., bij wie mevrouw Van Luin in beroep ging. haven hun fiat. aan het ontslag met dien verstand, dat zij de datum van ingang verschoven van 30 mei tot 15 juni. De Kroon heeft nu geoordeeld, dat het ontslag niet in strijd was met het onderwijs en dat het gemeentebestuur zijn bevoegdhe den niet heeft overschreven. ADVERTENTIE Th. J. var der HEIJDEN Linnaeushof in liquidatie BENNEBROEK De Linnaeushof is in financiële moeilijkheden geko men. De „injectie" in de vorm van de grote speeltuin, die enige jaren gele den werd aangelegd, heeft deze bleo- menhof kennelijk toch niet mogen redden. De Raiffeisenbank heeft de hypotheek opgezegd zodat tot liquida tie moet worden overgegaan. Op 22 maart wordt in Haarlem een srrotc openbare veiling gehouden. Geboorteregeling In Voorschoten is kraamverzorgster zuster Anma (ook wel de brommende ooievaar geheten) vorstelijk gehul digd. Ze kreeg een medaille met het opschrift: Je bent een witte raaf- Bij die bevolkingsexplosie van te- genwoordig móeten de ooievaars wel de hulp van andere vogelsoorten in roepen Hupsake Eén van de taken van de brommen de ooievaar alias de witte raaf was het onder het bed schuiven van tij dens de bevalling flauw gevallen kraamheren Nu toeten we meteen waar de uit drukking ..ondergeschoven kinderen vandaan komt. Medicijnvrouw Vroeger stond zuster Anna na de ge boorte altijd snel klaar met een ge klutst. ei met cognac voor de kraam vrouw. Nu niet meer. Houdt zeker ver band met de geboortebeperking. Zomers De Lisser huisvrouwen hebben zich uitgesproken vóór de zomertijd. We zullen zien Dom Good-old Teun Kralt. nadat bij de opening van de groenten- en bloe mententoonstelling m de tuinbouw school te Rijnsburg was gehamerd op studie, studie en nog eens studie: .Straks krijgen we nog gebrek aan domme mensen"- Geen groot probleem. Je kunt je altijd nog van de domme houden Super 1 Als u van plan bent naar de Leidato te gaan. bekijk dan ook even de ach terkant van uw entreebiljet. Volgens een advertentie in de Leidato-krant vindt u daar „een verrassing van De Leidse Courant, de voortreffelijkste krant van LeicLen en omstreke.nl" Inderdaad, verrassend Nieuivs De Leidato kun je trouwens niet- overslaan, als het ten minste werke lijk waar is wat het Leidato-comité in een opwekkend stukje schrijft: „De warme bakkers in Leiden te ra men zullen u laten zien en horen ivat brood is". Brandend benieuwdmoeten we Lening De nieuwe wordt gehuisvest bank van lening- Dat is makkelijk, hoeft alleen het woord ..bank" maar veranderd te Vrouwen Je kunt zeggen wat je wilt van gale riehouder Ben Walenkamp (26), maar niet dat hij eenzijdig is. Ook van heel andere dingen dan kunst heeft hij verstand- Van liefde bij voorbeeld. Zo zegt hij in een interview in Het Vrije Volk: Mooie vrouwen met lang haarDaar houd i.k van. Niet platonisch hoor. Kosmisch". Waarom zou je de dingen bij hun naam noemen, nietwaar? Ou(der)dui(u )delijk De jeugd had steeds opnieuw vrij spel bij bacchanalen tn onderaards gangenstelsel in de Noordioijkse dui- Het is ook erg moeilijk voor de autoriteiten bij flauw kaarslicht te zien wat er precies aan de hand is. J E Blnècls (aannemer, brandstofhandel). R Hoe nat raat 115 Hoesbroek: Th Th Weemae* (lste Zeeuws-Vlaamse Vlas- en Landbouw- mach.fabr Wemolln). Julianastraat 2. Hei kant, W Renes (leider scheepv.ond.). Schie kade 110. Rotterdam LEIDEN Prof. dr. E. M. Cohen heeft gistermiddag bij de aanvaarding van zijn buitengewoon hoogleraar schap in de fundamentele farmacolo gie een lans gebroken voor het stich ten van een goed uitgerust toxicolo gisch rcsearch-laboratorium. Als ons land niet voldoende medewerkers en geld kan opbrengen, moet het in Euro pees verband gebeuren. Aan de werking van vergiften wordt grote aandacht geschonken tegenwoor dig, omdat steeds meer biologisch werkzame stoffen zich een plaats in onze dagelijkse omgeving verwerven. Van de toxicologische eigenschappen van veel van deze stoffen is nog wei nig bekend. Prof. Cohen legde sterk de nadruk op het grote belang van fundamenteel onderzoek bij de aanpak van prakti sche problemen. Hij gaf hierbij voor beelden uit de praktijk van de medi sche defensie-research. Prof. Cohen is namelijk tevens hoofd van de farma cologische afdeling van het medisch- biologisch laboratorium van de rijks verdedigingsorganisatie TNO.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3